Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-16, 11:15   #481
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Miałam ten tonik, ale za bardzo się po nim łuszczyłam, zapewne przez alkohol i był taki... lepki Niekomfortowe uczucie
Nie wiem czy jeszcze kiedyś go zamówię.
O wiele bardziej odpowiada mi PHA%

A co do pudrów - bambusowy z jedwabiem jest bardzo fajny
Faktycznie, jest mniej tępy, ładnie matuje i wygładza buzię oraz wyrównuje koloryt. Podoba mi się
Za kilka dni wypowiem się też o perłowym, który czeka na swoją kolej i o którym zapomniałam, że w ogóle go mam
A czy ten puder bieli? Nie zapycha Cię? Kładziesz go pędzlem na podkład czy jakoś inaczej?

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Frakcja sojowa jest dziwnym produktem jak dla mnie. Z pozoru bardzo tłusta faktycznie wchłania się do matu, ale bardzo czuć ją na twarzy, jest ciężka i na dzień jak dla mnie absolutnie się nei nadaje.

A co do błyszczenia - jak często myjesz twarz i czym?? Ja zauważyłam, że odkąd ograniczyłam mycie wodą do wieczora tylko (żelem Babydream), a rano i w ciągu dnia przemywam tylko płynem micelarnym, to skóra nieporównanie mniej się przetłuszcza! Im bardziej wysuszasz twarz detergentami i wodą, tym bardziej ona w obronie będzie wydzielać sebum.. Chyba, że nie to jest Twoim problemem, wtedy nie wiem, co Ci poradzić, ale na pewno nie frakcję.
Myję buzię 2 razy dziennie żelem Vichy Normaderm. Jeśli zauważam przesuszenie wtedy myję albo Babydreamem albo Cetaphilem. Może to od epiduo mi się tak przetłuszcza? Staram się nawilżać buzię albo physiogelem albo mieszanką HA + olej z pestek malin.

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Miałam dokladnie taki sam problem jak Ty. Frakcja mimo, że jest tłusta po 10-15 minutach pieknie się wchłania i matuje cerę. Do tego jako primera używam Dry flo z jedwabiem, a potem minerałki. Rewelacja !!! Porzednio bez frakcji i primera po pół godzinie buzia świeciła się starsznie i co chwilę musiałam matować ją chusteczką higieniczną. Teraz już nie mam tego problemu
No właśnie też używam minerałków Nie zapycha Cię ta frakcja? Można jej używać codziennie? Co to jest te dry-flo? Jakiś puder? Też dobry do cery trądzikowej? Jakich minerałów używasz? Czy po minerałach już niczym nie matujesz cery?

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Jestem coraz bardziej zadowolona z oleju monoi. Jest rewelacyjny do ciała i na włosy, szczególnie jako maska (do twarzy nie próbowałam, mam inne rzeczy, które mi służą, nie chcę robić bałaganu). Niestety już się kończy, więc zaraz następne zamówienie

Mam do Was pytanie odnośnie do olejów stosowanych jako maski na włosy: czy można je stosować przy każdym myciu (myje włosy co drugi dzień, więc trzy-cztery razy w tygodniu)? Przez ostatni rok używałam do każdego mycia tylko i wyłącznie odżywek profesjonalnych i chyba trochę zaszkodziłam włosom, ale wtedy nie wiedziałam, że co za dużo, to niezdrowo. Teraz zdecydowanie spuściłam z tonu, kupiłam łagodny szampon, jakąś ziołową odżywkę Joanny, ale najlepiej włosy wyglądają bez odżywki, za to po oleju. Czy z tymi olejami da się przesadzić?

Jak już jestem w temacie wlosów: czy ja dobrze patrzę, że szampon babydream nie ma SLS? Nie znam się na tym, ma dobrą formułę? (wiem, że nie temat na takie pytanie, ale może przy okazji ktoś wie)

Ostatnio wprowadziłam dwa kolejne produkty z BU do twarzy. Żel HA z alantoiną i pantenolem i olej z róży rdzawej.
Z żelu jestem bardzo zadowolona. Wcześniej miałam tylko odżywczy, do którego też nic nie mam - jest bardzo dobry, ale ten nowy mojej trądzikowej cerze zdecydowanie lepiej służy. Mam wrażenie, że lepiej nawilża i zauważyłam dalszą poprawę jeśli chodzi o nowe niespodzianki (pojawia się mniej, szybciej znikają), ale nie wiem, czy to nie jest efekt innych kosmetyków albo sprzyjającej fazy cyklu.

Natomiast co do róży rdzawej, to pierwsze wrażenie było zaskoczeniem, bo spodziewałam się zapachu z okolic różanego, a śmierdzi to to zjełczałym olejem po smażeniu frytek. Zdecydowanie najbardziej śmierdzący produkt z BU, jaki wąchałam. A zaznaczam, że polubiłam zapach hydrolatu z kocanki i oleju tamanu! No ale ma działać, a nie pachnieć. Na temat działania po kilku użyciach wypowiadać się nie będę. Tylko jedno słowo, że początkowo myślałam, że mnie zapchał, bo się pojawiło kilku niemiłych gości na mojej twarzy, ale później było już tylko lepiej, więc może to było tylko chwilowe pogorszenie, a którym ktoś tu niedawno pisał.
Ogólnie - coraz bardziej zadowolona z BU.
Jak oceniasz olej tamanu?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 11:23   #482
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nakładam tak, jak napisali na stronie BU: na całe suche włosy przed myciem, zawijam w ręcznik, przez pół godziny robię co innego, później wmasowuję w to szampon (ciągle na sucho, bez wody), dopiero wtedy spłukuję i myję jeszcze raz samym szamponem. Nie nakładam już później odżywki (chociaż normalnie bez oleju zawsze nakładam przy każdym myciu).
Kiedy nie robię maski z oleju i myję normalnie (szampon+odżywka), to próbuję sobie tego użyć już po umyciu, ale nie w same końce, bo mnie to niewiele ratuje, końcówki mam zdrowe, tylko na całe włosy, bo mi to niweluje puszenie. Ale niestety biorę chyba za dużo, albo się to w ogóle nie nadaje do całych włosów, bo jednak sprawiają wrażenie tłustych. Ale jeszcze poćwiczę, może z czasem nauczę się użyć odpowiedniej ilości.

Ale jako maskę, tak jak pisałam u góry, polecam z czystym sumieniem

Zywiezzdroj, olej tamanu oceniam bardzo dobrze. Pachnie specyficznie, ale jest to zapach z rodzaju tych, do których się z czasem przyzwyczajam, za to mój mąż nie cierpi. Rzeczywiście pomaga na trądzik, nie zapchał mnie. Bardzo wydajny. jego gojące właściwości przetestowałam w różnych innych sytuacjach - trudno gojących się rankach, małych stanach zapalnych - rewelacja.

Edytowane przez amaze
Czas edycji: 2011-09-16 o 11:28
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 11:43   #483
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość

Zywiezzdroj, olej tamanu oceniam bardzo dobrze. Pachnie specyficznie, ale jest to zapach z rodzaju tych, do których się z czasem przyzwyczajam, za to mój mąż nie cierpi. Rzeczywiście pomaga na trądzik, nie zapchał mnie. Bardzo wydajny. jego gojące właściwości przetestowałam w różnych innych sytuacjach - trudno gojących się rankach, małych stanach zapalnych - rewelacja.
Kurczę, chyba go kupię Jak go stosujesz - punktowo czy mieszany z HA na całą buzię? Jeśli punktowo to tylko raz dziennie czy można kilka razy ?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 11:44   #484
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Nakładam tak, jak napisali na stronie BU: na całe suche włosy przed myciem, zawijam w ręcznik, przez pół godziny robię co innego, później wmasowuję w to szampon (ciągle na sucho, bez wody), dopiero wtedy spłukuję i myję jeszcze raz samym szamponem. Nie nakładam już później odżywki (chociaż normalnie bez oleju zawsze nakładam przy każdym myciu).
Kiedy nie robię maski z oleju i myję normalnie (szampon+odżywka), to próbuję sobie tego użyć już po umyciu, ale nie w same końce, bo mnie to niewiele ratuje, końcówki mam zdrowe, tylko na całe włosy, bo mi to niweluje puszenie. Ale niestety biorę chyba za dużo, albo się to w ogóle nie nadaje do całych włosów, bo jednak sprawiają wrażenie tłustych. Ale jeszcze poćwiczę, może z czasem nauczę się użyć odpowiedniej ilości.

Ale jako maskę, tak jak pisałam u góry, polecam z czystym sumieniem

Zywiezzdroj, olej tamanu oceniam bardzo dobrze. Pachnie specyficznie, ale jest to zapach z rodzaju tych, do których się z czasem przyzwyczajam, za to mój mąż nie cierpi. Rzeczywiście pomaga na trądzik, nie zapchał mnie. Bardzo wydajny. jego gojące właściwości przetestowałam w różnych innych sytuacjach - trudno gojących się rankach, małych stanach zapalnych - rewelacja.
A u mnie monoi niestety nie sprawdzilo sie na wlosach, na poczatku bylo ok, ale potem robily sie coraz bardziej sianowate i wysuszone Stosuje inne oleje i zdecydowanie lepiej sie sprawdzaja. A szkoda, bo lubilam zapach monoi we wlosach
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 11:57   #485
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
No właśnie też używam minerałków Nie zapycha Cię ta frakcja? Można jej używać codziennie? Co to jest te dry-flo? Jakiś puder? Też dobry do cery trądzikowej? Jakich minerałów używasz? Czy po minerałach już niczym nie matujesz cery?
Frakcja mnie nie zapycha i zdecydowanie używam jej codziennie rano (dla lepszego "poślizgu" do dałam do niej parę kropel wit. E, przy okazji lepiej ją też konserwuje). Dry flo (modyfikowana skrobia kukurydziana) i jedwab w proszku, kupowane na Mazidłach, to rodzaj bezbarwnego lekkobiałego pudru. Wymieszałam na oko 3 części dry i 1 część jedwabiu - matuje fantastycznie. Używam minerałków EDM: podkład formuła matte, a na to puder wykańczający matujący Kaolin powder soft bronze.
Też używam tamanu, dodaję do serum ekspresowego z HA. Jest ok, tylko M. mówi, że pachnę jak zupa jarzynowa
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:05   #486
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
A czy ten puder bieli? Nie zapycha Cię? Kładziesz go pędzlem na podkład czy jakoś inaczej?
Jeśli się spieszę i nakładam go szybko, niedbale i dużo, to może bielić, ale to nie wina samego pudru, tylko sposobu aplikacji.
Nałożony odpowiednio nadaje fajne, matowe wykończenie, cera jest rozświetlona i równa. Ja nakładam go pędzelkiem z Essence - moim zdaniem jest świetny w tej roli (czarny trzonek i biało - różowa góra) na podkład w płynie.
Mi bambus ogólnie pasuje z racji swojej lekkości, wydajności, matu i tego, że nie zapycha, a to u mnie ważne
Do tej pory (a bambusa stosuję od początku grudnia 2010) nie skusiłam się na żaden drogeryjny puder bo ten w zupełności mi wystarczy i tak już pewnie pozostanie bo jak widzę, żadne pudrowe nowości nie są mnie w stanie teraz przyciągnąć i przekonać Więc niech zostanie tak, jak jest
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-09-16 o 12:08
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 14:23   #487
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Kurczę, chyba go kupię Jak go stosujesz - punktowo czy mieszany z HA na całą buzię? Jeśli punktowo to tylko raz dziennie czy można kilka razy ?
Stosuję głównie z żelem HA na noc. Punktowo używam od czasu do czasu (mam też inny punktowy preparat na wypryski, który wolę ze względu na łatwiejszą aplikację) - szczególnie kiedy czasem mi się robi coś takiego... jakby skrzyżowanie opryszczki i ukąszenia komara (normalnie na skórze, nie na wardze): jest czerwone, bolące i swędzące i rośnie w oczach, przy okazji puchnie wszystko dookoła, a po około paru robi się z tego paskudny czerwono-boląco-swędzący pryszcz. Nie wiem, co to za diabelstwo, ale od czasu do czasu mi wyskakuje. A odkąd mam olej tamanu, to jak tylko przyuważę, że zaczyna rosnąć, kładę na to punktowo ten olej i po pół godziny paskudztwo znika. I to jest dla mnie cud

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
A u mnie monoi niestety nie sprawdzilo sie na wlosach, na poczatku bylo ok, ale potem robily sie coraz bardziej sianowate i wysuszone Stosuje inne oleje i zdecydowanie lepiej sie sprawdzaja. A szkoda, bo lubilam zapach monoi we wlosach
A to szkoda, bo ja w sumie używam tego oleju dość krótko i nie wiem, co będzie dalej... Chciałam domówić od razu dwa kolejne słoiczki (a i inne oleje też przetestować, a jakże - myślałam o arganowym i maśle ze skrzypem), a teraz to nie wiem...
No ale najwyżej zużyję na ciało

A jakie Tobie się sprawdzają?
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 14:47   #488
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Stosuję głównie z żelem HA na noc. Punktowo używam od czasu do czasu (mam też inny punktowy preparat na wypryski, który wolę ze względu na łatwiejszą aplikację) - szczególnie kiedy czasem mi się robi coś takiego... jakby skrzyżowanie opryszczki i ukąszenia komara (normalnie na skórze, nie na wardze): jest czerwone, bolące i swędzące i rośnie w oczach, przy okazji puchnie wszystko dookoła, a po około paru robi się z tego paskudny czerwono-boląco-swędzący pryszcz. Nie wiem, co to za diabelstwo, ale od czasu do czasu mi wyskakuje. A odkąd mam olej tamanu, to jak tylko przyuważę, że zaczyna rosnąć, kładę na to punktowo ten olej i po pół godziny paskudztwo znika. I to jest dla mnie cud


Oj kusisz
I znów moja lista się powiększa. Chcę kupić olej tamanu, składniki na ten dry flo i puder bambusowy z jedwabiem. A portfel pusty

To tak podsumowując: po nałożeniu na buzię kremu lub mieszanki HA + olej kładę na buzię puder bambusowy z jedwabiem, później minerałki, a na koniec matuję to jeszcze samym bambusowym?

Edytowane przez zywieczdroj
Czas edycji: 2011-09-16 o 15:40
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 21:52   #489
wiola d
Przyczajenie
 
Avatar wiola d
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Wczoraj dostałam moje pierwsze zamówienie z BU I jestem mile zaskoczona, bo 30.08 rozpoczęła się realizacja zamówienia i po dwóch tygodniach już dostałam moją przesyłkę... Kupiłam sporo rzeczy, ale zgodnie z Waszymi radami, staram się wprowadzać je stopniowo. Póki co wczoraj zrobiłam peeling enzymatyczny, a jutro chyba użyję serum... Próbowałam też już pudru diamentowego, całkiem fajny... Nie bieli, tylko ładnie lekko rozjaśnia i matuje... Co prawda nie na cały dzień, ale to taki już pewnie urok mojej cery... Ogólnie póki co jestem zadowolona
wiola d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 12:13   #490
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez wiola d Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam moje pierwsze zamówienie z BU I jestem mile zaskoczona, bo 30.08 rozpoczęła się realizacja zamówienia i po dwóch tygodniach już dostałam moją przesyłkę... Kupiłam sporo rzeczy, ale zgodnie z Waszymi radami, staram się wprowadzać je stopniowo. Póki co wczoraj zrobiłam peeling enzymatyczny, a jutro chyba użyję serum... Próbowałam też już pudru diamentowego, całkiem fajny... Nie bieli, tylko ładnie lekko rozjaśnia i matuje... Co prawda nie na cały dzień, ale to taki już pewnie urok mojej cery... Ogólnie póki co jestem zadowolona
ale to brzmi, co ta BU z nami robi, jak by przejrzec forum, to ludzie, ktorzy muszą czekać dwa tygodnie na zamówione rzeczy z innych firm, mają napady szału

wlasnie też dostałam info moja pierwsza przesyłka już wysłana no ciekawa jestem jak mi podejda te rzeczy
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 12:27   #491
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mam nietypowe pytanie. Na ile Wam wystarcza olejek myjący?? Mój skończył się po ok 2 tyg i jestem załamana Nie chodzi mi o pieniądze, ale o działanie. Jestem nim tak zachwycona, że nie wyobrażam sobie używania czegokolwiek innego teraz. Tydzień temu złożyłam drugie zamówienie i muszę jeszcze czekać ok 2-3 tyg.
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-17, 12:39   #492
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaa20 Pokaż wiadomość
Mam nietypowe pytanie. Na ile Wam wystarcza olejek myjący?? Mój skończył się po ok 2 tyg i jestem załamana Nie chodzi mi o pieniądze, ale o działanie. Jestem nim tak zachwycona, że nie wyobrażam sobie używania czegokolwiek innego teraz. Tydzień temu złożyłam drugie zamówienie i muszę jeszcze czekać ok 2-3 tyg.
Po dwóch tygodniach?
O matko
Właśnie też zamówiłam olejek, i to właściwie dla niego robiłam zamówienie, myslałam że jest go wystarczająco dużo na miesiąc itp a skoro to taka wielkość miniaturowa, to ja dziękuje
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 13:10   #493
agnes74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaa20 Pokaż wiadomość
Mam nietypowe pytanie. Na ile Wam wystarcza olejek myjący?? Mój skończył się po ok 2 tyg i jestem załamana Nie chodzi mi o pieniądze, ale o działanie. Jestem nim tak zachwycona, że nie wyobrażam sobie używania czegokolwiek innego teraz. Tydzień temu złożyłam drugie zamówienie i muszę jeszcze czekać ok 2-3 tyg.

2-3 tyg szok a moze za dużo go dajesz, ja mój używam już 2 tyg i jeszcze mam tylko ze ja myję twarz olejkiem wieczorem bo rano bużke przecieram tylko hydrolatem!!!!!ale myslałam ze chociaż tak na 2 miesiące mi wystarczy bo zamówiłam tylko jeden:e hem:
agnes74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 13:19   #494
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

mi olejek starczał na pare miesięcy, jak każdy normalny żel do mycia twarzy o poj 250ml
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 13:24   #495
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

aniaa20:
dziwne, bo ja swój pierwszy olejek dostałam pod koniec lipca, minęły prawie 2 miesiące a ja nawet połowy nie zużyłam, mimo że codziennie wieczorem namaczam lekko wacik, daję na to kilka kropel olejku i to starcza na zmycie obu oczu. Później znowu kilka kropel na zwilżone dłonie i myję twarz - w zupełności wystarcza. Ale może to dlatego, że mam zawsze lekki makijaż i nie używam podkładu, a rano przecieram tylko hydrolatem.
Warto może jednak spróbować czy mniejsza ilość niż zwykle nie poradzi sobie przypadkiem równie dobrze jak ta, którą bierzesz do tej pory - może uda się zaoszczędzić
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 13:32   #496
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
mi olejek starczał na pare miesięcy, jak każdy normalny żel do mycia twarzy o poj 250ml
Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
aniaa20:
dziwne, bo ja swój pierwszy olejek dostałam pod koniec lipca, minęły prawie 2 miesiące a ja nawet połowy nie zużyłam, mimo że codziennie wieczorem namaczam lekko wacik, daję na to kilka kropel olejku i to starcza na zmycie obu oczu. Później znowu kilka kropel na zwilżone dłonie i myję twarz - w zupełności wystarcza. Ale może to dlatego, że mam zawsze lekki makijaż i nie używam podkładu, a rano przecieram tylko hydrolatem.
Warto może jednak spróbować czy mniejsza ilość niż zwykle nie poradzi sobie przypadkiem równie dobrze jak ta, którą bierzesz do tej pory - może uda się zaoszczędzić
Ufff. to pocieszyłyście mnie. Bo już myslalam że kupiłam jakąś próbkę olejku ktoś go polecał, więc kliknełam i nawet nie patrzyłam jaka jest jego pojemność
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 15:43   #497
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mam cerę naczynkową i suchą. Zbieram się właśnie do zamówienia Zastanawiam się nad tonikiem z PHA i serum lemon eko. Czy któraś z Was ma może podobną cerę i używała tego zestawu? Możecie polecić coś innego?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 18:25   #498
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja wylewam na zgłębienie dłoni, myję nim twarz dwa razy dziennie. Tam jest tylko 120ml. Każdy inny żel jaki miałam wystarczał mi na 2-3 m-ce przy pojemności 250ml.
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 23:40   #499
wiola d
Przyczajenie
 
Avatar wiola d
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
ale to brzmi, co ta BU z nami robi, jak by przejrzec forum, to ludzie, ktorzy muszą czekać dwa tygodnie na zamówione rzeczy z innych firm, mają napady szału
To fakt, zabrzmiało trochę śmiesznie Ale naczytałam się już tu trochę o długim oczekiwaniu, poza tym, kiedy zamawiałam, podawano chyba termin do 18 dni roboczych (? czy coś mi się pomieszało?), teraz widzę, że jest do 15...
No i używałam już raz serum Granat, oczywiście ciężko mi cokolwiek powiedzieć po jednym razie, oprócz tego, że póki co jeszcze mi nie zaszkodziło Fajną sprawą okazał się żel HA, dodałam odrobinę do olejku różanego (używam go już od paru lat, chociaż wcześniej nie byłam zainteresowana w ogóle biochemią) i naprawdę dużo lepiej się wchłania, twarz się nie błyszczy.
wiola d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 07:17   #500
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez wiola d Pokaż wiadomość
To fakt, zabrzmiało trochę śmiesznie Ale naczytałam się już tu trochę o długim oczekiwaniu, poza tym, kiedy zamawiałam, podawano chyba termin do 18 dni roboczych (? czy coś mi się pomieszało?), teraz widzę, że jest do 15...
.
Ale w sumie miałaś się czym pochwalić- moja przesyłka po dwóch tygododniach została dopiero wysłana, więc Twoje zamówienie zostało zrealizowane o wiele szybciej
Smieszy mnie to, że wysyłają tylko priorytetem, skoro czekam całe wieki to poczekam jeszcze dodatkowo dzień czy dwa, wiec powinna być też tańsza opcja wysyłki paczką ekonomiczną
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 11:40   #501
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Ale w sumie miałaś się czym pochwalić- moja przesyłka po dwóch tygododniach została dopiero wysłana, więc Twoje zamówienie zostało zrealizowane o wiele szybciej
Smieszy mnie to, że wysyłają tylko priorytetem, skoro czekam całe wieki to poczekam jeszcze dodatkowo dzień czy dwa, wiec powinna być też tańsza opcja wysyłki paczką ekonomiczną
Może tak wysyłają, bo chcą mieć gwarancje, że to do Ciebie dotrze. Z tego co czytała na jakiś forach to z paczkami ekonomicznymi różnie bywa. A to 11zł jak na taką paczkę to nie jest dużo. Ja się cieszę, że nie wysyłają kurierem, bo jak mnie nie ma w domu to mam tylko 5 min na pocztę, a nie muszę jechać całe miasto do stacji kurierskiej.
A co do długości oczekiwania na paczkę to mi specjalnie nie przeszkadza. Minusem jest to, że trzeba wszystko przewidywać, jakie kosmetyki mogą mi się skończyć. Problem pojawia się tylko gdy coś skończy się nagle (jak u mnie z olejkiem myjącym ).
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 14:23   #502
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Nakładam tak, jak napisali na stronie BU: na całe suche włosy przed myciem, zawijam w ręcznik, przez pół godziny robię co innego, później wmasowuję w to szampon (ciągle na sucho, bez wody), dopiero wtedy spłukuję i myję jeszcze raz samym szamponem. Nie nakładam już później odżywki (chociaż normalnie bez oleju zawsze nakładam przy każdym myciu).
Kiedy nie robię maski z oleju i myję normalnie (szampon+odżywka), to próbuję sobie tego użyć już po umyciu, ale nie w same końce, bo mnie to niewiele ratuje, końcówki mam zdrowe, tylko na całe włosy, bo mi to niweluje puszenie. Ale niestety biorę chyba za dużo, albo się to w ogóle nie nadaje do całych włosów, bo jednak sprawiają wrażenie tłustych. Ale jeszcze poćwiczę, może z czasem nauczę się użyć odpowiedniej ilości.

Ale jako maskę, tak jak pisałam u góry, polecam z czystym sumieniem

Zywiezzdroj, olej tamanu oceniam bardzo dobrze. Pachnie specyficznie, ale jest to zapach z rodzaju tych, do których się z czasem przyzwyczajam, za to mój mąż nie cierpi. Rzeczywiście pomaga na trądzik, nie zapchał mnie. Bardzo wydajny. jego gojące właściwości przetestowałam w różnych innych sytuacjach - trudno gojących się rankach, małych stanach zapalnych - rewelacja.

Moja Droga z olejami niestety mozna przesadzic. Wszystko oczywiscie zalezy od tego jakie masz wlosy... Ja kiedys olejowalam bardzo czesto czego efektem bylo to,ze moje wlosy ygladaly jeszcze gorzej,zbijaly sie w straki,przesuszaly. Kladlam oleje solo na suche tudziez mokre wlosy przed myciem i niestety niekorzystnie odbijalo sie to na ich urodzie. Dziewczyny z zakreconych zaproponowaly mi bym olej po prostu zaczela dodawac do odzywek/szamponow, do kompresow pod czepek i rzadziej do 3 razy w tygodniu maksymalnie. I powiem Ci,ze rzeczywiscie najlepsze efekty uzyskiwalam jak zastosowalam taka pielegnacje z "umiarem" jezeli chodzi o oleje.

Natomiast oleje nie sa najlepsze do ujarzmiania puchu. Jezeli wlosy Ci sie pusza tzn.ze nie sa dostatecznie nawilzone. Ja jeszcze rok temu rowniez bylam posiadaczka przesuszonych wlosow, ktore tylko pod wplywem najmniejszej wilgoci niemilosiernie mnie sie puszyly. Dopiero jak je solidnie nawilzylam to przestaly sie puszyc.

Jak masz problemy z puszeniem to mozesz sobie zrobic zel lniany. Jak dla mnie nie ma nic lepszego. Ja osobiscie nie uzywam go do stylizacji bo nie mam kreconych wlosow,ale uzywam jako cos co nawilzy i wlasnie ujarzmi.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jeśli się spieszę i nakładam go szybko, niedbale i dużo, to może bielić, ale to nie wina samego pudru, tylko sposobu aplikacji.
Nałożony odpowiednio nadaje fajne, matowe wykończenie, cera jest rozświetlona i równa. Ja nakładam go pędzelkiem z Essence - moim zdaniem jest świetny w tej roli (czarny trzonek i biało - różowa góra) na podkład w płynie.
Mi bambus ogólnie pasuje z racji swojej lekkości, wydajności, matu i tego, że nie zapycha, a to u mnie ważne
Do tej pory (a bambusa stosuję od początku grudnia 2010) nie skusiłam się na żaden drogeryjny puder bo ten w zupełności mi wystarczy i tak już pewnie pozostanie bo jak widzę, żadne pudrowe nowości nie są mnie w stanie teraz przyciągnąć i przekonać Więc niech zostanie tak, jak jest
Ja rowniez mam puder bambusowy z jedwabiem i perlowy. Uzywam ich "jak sobie przypomne" i cos mnie sie wydaje,ze ten bambusowy z jedwabiem jest lepszy od perlowego. Z jedwabiem jakos dluzej trzyma mat, natomiast po perlowym jakies nieestetyczne smugi mi sie robia i chyba troche wysusza ,po niedlugim czasie mat znika, twarz sie zaczyna swiecic i nie zauwazylam redukcji stanow zapalnych jak to niektore jego uzytkowniczki mowily. Nie wiem jakos myslalam,ze perlowy okaze sie lepszy a chyba lepszy jest bambusowy z jedwabiem. Jak pouzywam ich jakos konkretniej to zdam relacje;d

Dziewczyny mam takie offtopowe pytanie, bo kupilam baze szamponowa i produkty do niej. Moze mi ktos wyjasnic jak trzeba rozumiec : zalecany udzial w recepturze 2-5% ,zalecane stezenie 0,5 - 5% finalnego produktu? Najlepiej na przykladzie;d Bo wydaje mi sie,ze za duzo moge tych produktow dodawac,ale ja nigdy w takie mieszanie sie nie bawilam i nie wiem;d Bo wychodzi na to,ze do takiej kapki szamponu czy odwyzki powinnam uzywac krople ,dwie takich produktow? Czy sie myle;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 14:33   #503
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny czy po uzyciu toniku z kwasami moge od razu uzyc jakiegos serum, kremu itd. czy lepiej dac mu troszke czasu?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 15:23   #504
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy po uzyciu toniku z kwasami moge od razu uzyc jakiegos serum, kremu itd. czy lepiej dac mu troszke czasu?
BU radzi, zeby poczekac 15 minut
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 17:10   #505
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaa20 Pokaż wiadomość
Może tak wysyłają, bo chcą mieć gwarancje, że to do Ciebie dotrze. Z tego co czytała na jakiś forach to z paczkami ekonomicznymi różnie bywa. A to 11zł jak na taką paczkę to nie jest dużo. Ja się cieszę, że nie wysyłają kurierem, bo jak mnie nie ma w domu to mam tylko 5 min na pocztę, a nie muszę jechać całe miasto do stacji kurierskiej.
A co do długości oczekiwania na paczkę to mi specjalnie nie przeszkadza. Minusem jest to, że trzeba wszystko przewidywać, jakie kosmetyki mogą mi się skończyć. Problem pojawia się tylko gdy coś skończy się nagle (jak u mnie z olejkiem myjącym ).
No jesli o mnie chodzi to listy i paczki czy wysłane jako polecone priorytetowe czy zwykle przchodza mniej wiecej w tym samym czasie, no moze jakis dzien, dwa roznicy. To jakas abstrakcja z tym priorytetem, jak to wprowadzali to miala byc zasada ze dochodzi na drugi dzien obowiazkowo ale tak nie jest. Wiec wolalabym zaoszczedzic te pieniadze jak dla mnie wyrzucone w bloto.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Natomiast oleje nie sa najlepsze do ujarzmiania puchu. Jezeli wlosy Ci sie pusza tzn.ze nie sa dostatecznie nawilzone. Ja jeszcze rok temu rowniez bylam posiadaczka przesuszonych wlosow, ktore tylko pod wplywem najmniejszej wilgoci niemilosiernie mnie sie puszyly. Dopiero jak je solidnie nawilzylam to przestaly sie puszyc.

Jak masz problemy z puszeniem to mozesz sobie zrobic zel lniany. Jak dla mnie nie ma nic lepszego. Ja osobiscie nie uzywam go do stylizacji bo nie mam kreconych wlosow,ale uzywam jako cos co nawilzy i wlasnie ujarzmi.
d
Czy moglabys mi powiedziec, jak zrobic ten zel, albo gdzie znajde przepis badz gotow produkt.
Mam STRASZNY problem z puszeniem
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 17:36   #506
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mnie też bardzo zainteresował żel lniany .Jak go robisz ? Nakładasz jak maskę?
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-09-18 o 20:32
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 19:53   #507
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Pseudofeministko, ratujesz mnie swoim doświadczeniem już nie pierwszy raz (postanowiłam nie zwiększać częstotliwości stosowania serum lemon za Twoją radą i jak na razie nie żałuję - poprawa wyglądu mojej cery postępuje). Ja co prawda i tak używam olejów jakoś ok. 3 razy w tygodniu (myję włosy co drugi dzień, a też nie zawsze czasowo mogę sobie pozwolić na półgodzinne paradowanie z ręcznikiem), ale będę uważać i nie będę już żałować jak czasem nie zdążę.

A ten żel lniany zaintrygował mnie niezmiernie.
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 22:05   #508
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 618
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Też mnie zaintrygował żel lniany

Mój ostatni zakup to krem regenerujący z Retinolem - używam jakieś 3 tyg i już boję się, że się skończy! Super produkt, wygładził znarszczki też te wokół oczu (łagodny i można używać na okolice oczu), wyrównał koloryt, zmniejszył przebarwienia, skóra super napięta i gładka , rano nie ściągnięta i sucha jak miałam po każdym innym kremie. Dla mnie rewelacja!

Chcioałabym przetestować też regenerujący z kwasem liponowym. Polecacie?

Z kosmetyków z których nie byłam zadowolona to Flavo C - jakoś się nie przekonałam
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 03:46   #509
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Pseudofeministko, ratujesz mnie swoim doświadczeniem już nie pierwszy raz (postanowiłam nie zwiększać częstotliwości stosowania serum lemon za Twoją radą i jak na razie nie żałuję - poprawa wyglądu mojej cery postępuje). Ja co prawda i tak używam olejów jakoś ok. 3 razy w tygodniu (myję włosy co drugi dzień, a też nie zawsze czasowo mogę sobie pozwolić na półgodzinne paradowanie z ręcznikiem), ale będę uważać i nie będę już żałować jak czasem nie zdążę.

A ten żel lniany zaintrygował mnie niezmiernie.
Kochana to sie ciesze,ze moje rady sie na cos przydaly,ale rzeczywiscie nauczona doswiadczeniem doszlam do wniosku,ze lepiej nie przesadzac i naley podchodzic z umiarem,efekty przyjda z czasem. OStatnio tez chcialam dobrze zrobic swojej cerze... zmylam twarz glinka, pozniej hydrolat, tonik BHA 2% na koniec serum azelo.Wyszlam z podraznieniem.Serum azelo tez zaczelam uzywac w dzien i w nocy codziennie i moja cera zle to znosi;d WIec ograniczylam to do por wieczornych wtedy gdy nie smaruje sie tonikiem BHA i jest dobrze. Uznalam,ze jednak umiar,umiar i jeszcze raz umiar. Skora lepiej to znosi. Podobnie mam z wlosami.



Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Czy moglabys mi powiedziec, jak zrobic ten zel, albo gdzie znajde przepis badz gotow produkt.
Mam STRASZNY problem z puszeniem [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Aniut/USTAWI%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Mnie też bardzo zainteresował żel lniany .Jak go robisz ? Nakładasz jak maskę?
OFFTOP: PRZEPIS NA ZEL LNIANY
Moje Drogie na wizazu jest osobny watek o zelu lnianym,ale on jest tam stowrzony pod katem kreconych wlosow,poniewaz sluzy jako stylizator(czyli cos co zwieksza/utrzymuje skret). Ja jak juz napisalam kreconych wlosow nie mam,ale i tak zachowuja sie podobnie do kreconych,bo sa z natry suche i oddaja wilgoc do otoczenia;d

Przepis na zel lniany: szklanka wody plus dwie lyzki siemienia lnianego,wsypujemy do garnka, od momentu zagotowania gotujemy na malym ogniu 15 minut,mieszajac od czasu do czasu. Po ugotowaniu odcedzamy przez sitko (od ziarenek), czekamy az wystygnie ,trzymamy w lodowce do popsucia. Niby najlepiej zywac 12 godzin od zrobienia,ale ja tam klade odrazu.

Ja dodaje troche wiecej wody by ten zel byl rzadszy. Po zmyciu odzywki odcikam wlosy w recznik i klade na cala dlugosc ten zel ,nie za duzo nie za malo tak zeby wszedzie dotarl.Nie splukuje.Czekam do wyschniecia.

Zelu mozna tez uzywac jako maski pod kompres na jakis czas.

Nawiasem piszac dla mnie to najlepszy ,wlasnoreczny produkt do suchych wlosow. Po nim mam takie wlosy o jakich zawsze marzylam.ALE! trzeba uzywac regularnie. Na poczatku moze nie byc spektakularnych efektow(wszystko zalezy),ale wlosy wraz z uplywem systematycznego stosowania czerpia z niego coraz wiecej odwdzieczajac sie swoim wygladem;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 07:26   #510
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Kochana to sie ciesze,ze moje rady sie na cos przydaly,ale rzeczywiscie nauczona doswiadczeniem doszlam do wniosku,ze lepiej nie przesadzac i naley podchodzic z umiarem,efekty przyjda z czasem. OStatnio tez chcialam dobrze zrobic swojej cerze... zmylam twarz glinka, pozniej hydrolat, tonik BHA 2% na koniec serum azelo.Wyszlam z podraznieniem.Serum azelo tez zaczelam uzywac w dzien i w nocy codziennie i moja cera zle to znosi;d WIec ograniczylam to do por wieczornych wtedy gdy nie smaruje sie tonikiem BHA i jest dobrze. Uznalam,ze jednak umiar,umiar i jeszcze raz umiar. Skora lepiej to znosi. Podobnie mam z wlosami.

OFFTOP: PRZEPIS NA ZEL LNIANY
Moje Drogie na wizazu jest osobny watek o zelu lnianym,ale on jest tam stowrzony pod katem kreconych wlosow,poniewaz sluzy jako stylizator(czyli cos co zwieksza/utrzymuje skret). Ja jak juz napisalam kreconych wlosow nie mam,ale i tak zachowuja sie podobnie do kreconych,bo sa z natry suche i oddaja wilgoc do otoczenia;d

Przepis na zel lniany: szklanka wody plus dwie lyzki siemienia lnianego,wsypujemy do garnka, od momentu zagotowania gotujemy na malym ogniu 15 minut,mieszajac od czasu do czasu. Po ugotowaniu odcedzamy przez sitko (od ziarenek), czekamy az wystygnie ,trzymamy w lodowce do popsucia. Niby najlepiej zywac 12 godzin od zrobienia,ale ja tam klade odrazu.

Ja dodaje troche wiecej wody by ten zel byl rzadszy. Po zmyciu odzywki odcikam wlosy w recznik i klade na cala dlugosc ten zel ,nie za duzo nie za malo tak zeby wszedzie dotarl.Nie splukuje.Czekam do wyschniecia.

Zelu mozna tez uzywac jako maski pod kompres na jakis czas.

Nawiasem piszac dla mnie to najlepszy ,wlasnoreczny produkt do suchych wlosow. Po nim mam takie wlosy o jakich zawsze marzylam.ALE! trzeba uzywac regularnie. Na poczatku moze nie byc spektakularnych efektow(wszystko zalezy),ale wlosy wraz z uplywem systematycznego stosowania czerpia z niego coraz wiecej odwdzieczajac sie swoim wygladem;d
Dziekuję pseudofeministko bedę testować napewno siemienia u mnie dostatek ale dotychczas stosowałam doustnie na poprawę pracy jelit.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.