Dlaczego po niektórych kosmetykach moja cera się pogarsza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-30, 12:06   #1
marta_shop
Raczkowanie
 
Avatar marta_shop
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 50

Dlaczego po niektórych kosmetykach moja cera się pogarsza?


Ostatnio zauważyłam, że na mojej buźce pojawiły się zaskórniki z którymi do tej pory nie miałam problemu. Sadzę, że to wina pudru sypkiego, którego używam... No i tu wyłania się pierwsze pytanie. Jaki puder sypki, prasowany jest dobry, który nie zapcha mi porów, chodzi mi najbardziej o to, aby zmatowił skórę. Próbowałam z maką ziemniaczaną, ale mam taki delikatny meszek na policzkach, więc ta mąka niezbyt efektywnie się prezentuje. A może to wina tego, że nie używam pod nią żadnego podkładu ani kremu?
I do pytania w temacie, przerażona moimi zaskórnikami, zaczęłam szukać wiad. o tym jak się ich pozbyć. Jesli chodzi o domowe sposoby, to bardzo chwalone są różnego rodzaju peelingi, maseczki itd.. Ale mam taki problem, bo kiedyś miałam taki okres, że regularnie oczyszczałam skórę i zamiast poprawy to pojawiło mi się jeszcze więcej krostek. Dlatego teraz trochę boję się eksperymentowac z jakimikolwiek kosmetykami... Dlatego chciałabym spytać was, drogie wizażanki. Co jest z moją skórą nie tak?!
__________________
"Jeśli zmarszczki pojawią się na naszej twarzy, niech nigdy nie zostaną wyryte w naszym sercu. Duch nigdy nie powinien się starzeć"
marta_shop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 14:25   #2
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Dlaczego po niektórych kosmetykach moja cera się pogarsza?

Cerę mam suchą i raczej nigdy nie mialam problemów z zaskórnikami. Do czasu. No właśnie, do czasu kiedy zaczęłam stosować różne kosmetyki sklepowe. Wtedy też się zaczęły problemy. Rózne. Pojawily się zaskórniki, pojawiły się pękające naczynka, przesuszona skóra, uczulenia. No więc ja na nie z różnymi specyfikami a tu jeszcze gorzej. No więc podklad, żeby nie było widać. No to niby lepiej ale wieczorem po zmyciu podkładu masakra. Coraz gorzej. Aż powiedzialam basta. Odstawialam wszystko. Zaskórniki się cofnęły i nie mam z nimi teraz najmniejszych problemów. Po prostu prawie ich nie ma. Pory pozamykane. Żal tylko cery bo popękane naczynka już zostały. Trochę się zmniejszyły ale są. Przesuszona cera i uczulenia spowodowały przedwczesne zmarszczki. Gdybym mogła cofnąć czas......

Mąka ziemniaczana? Oczywiście, że nie będzie się trzymać jesli nie ma na czym (podkład, krem cięższy). Moja twarz też wygląda z nią groteskowo choć żadnego na niej meszku nie mam. Natomiast ostatnio kupilam sobie prasowany puder Rimmela, transparentny, nr 001. Jest ok. Nos się nie błyszczy przez cały dzień pracy.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 17:57   #3
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Dlaczego po niektórych kosmetykach moja cera się pogarsza?

oczywiscie ze pod wplywem kosmetykow moze sie cera zapchac. zobacz co maja w skladzie krem czy podklad nowo zakupiony. pewnie potencjalne zapychacze na ktore reagujesz wlasnie w ten sposob
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 18:13   #4
marta_shop
Raczkowanie
 
Avatar marta_shop
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 50
Dot.: Dlaczego po niektórych kosmetykach moja cera się pogarsza?

A gdzie mogę znaleźć listę tych zapychaczy??
__________________
"Jeśli zmarszczki pojawią się na naszej twarzy, niech nigdy nie zostaną wyryte w naszym sercu. Duch nigdy nie powinien się starzeć"
marta_shop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.