Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-20, 20:02   #1801
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
U mnie spray super nie jest ale jest ok.Niestety nakladam tylko 3 psikniecia a i tak sie swiece i troche lepie

A gdzie przechowujecie te filtry których nie uzywacie?Ja przez testowanie nazbieralam ich troche a przeciez szystkich naraz nie bede uzywac
U mnie wiekszosc kosmetykow w tym tez filtrow laduje w lodowce i na dnie szafy w pudle-miejsce ciemne i nie narazone na zmiany temperatur.

Przyjecie danego filtra to kwestia skory,niestety taki to urok

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Witam
Przyłączę się do wątku bo mnóstwo tu konkretnych, przydatnych wiadomości o filtrach
Mam też pytanie, czy ten spray o którym ostatnio mowa to nowa wersja tego
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18948 ?

losek78 z mojej niewielkiej -jak na razie - wiedzy wynika że filtry w kosmetykach LRP są destabilizowane przez kosmetyki kolorowe(poza paroma wyjątkami).
Proszę o korektę jeśli się mylę
Owszem,chodzi o destabilizacje Parsolu ale do tego kazdy ma indywidualne podejscie i osobiscie nie jestem ortodoksyjna w tej kwestii poniewaz zbyt malo wiemy na temat destabilizacji a po drugie nie ma metody,ktora w pelni zachowalaby pelna ochrone przy nakladaniu makijazu na filtry,ktore nie posiadaja Parsolu.
To niczym bledne kolo i tylko od Nas zalezy jaka obierzemy droge
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 07:34   #1802
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Właśnie wyekspediowałam trochę rzeczy z drzwi lodówki i powpychałam swoje kosmetyki
Dziś dałam na twarz SVR tonujący.Trochę za jasny ale chyba dobrze wyglądają w nim moje plamy.Jestem skołowana totalnie ale chyba najpierw wykończę to co mam czyli tak na przyszły rok na lato pewnie coś nowego kupię

Hexx a co byś poleciła do depigmentacji?Słyszałaś coś o nanoplatynie?
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-08-21 o 07:36
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 13:31   #1803
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

oj to ja myslalam chyba na odwrut- bo myslałam że jak jest parsol i tinosorb (jesli pomyliłam nazwy to prosze mnie poprawic) to wtedy można filr zdestabilizowac , w ogóle jestem początkująca w filtrach wiec nie znam sie fachowo,
fakt - cenowo lepiej wychodzi ten nowy anthelios - a jesli ktos go daje tylko na twarz to starcza na wieki
mi jak na razie pasuje , nie bieli i nie robi sie na twarzy taki klejący po paru godzinach jak inne, nie wzmaga też świecenia mojej twarzy, tak że jest ok

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

po mojej wycieczce rowerowej z anthelios super- nic mi sie na ciele nie kleiło , zapach filtra neutralny, nie spływał z twarzy do oczu, czuc tylko taki delikatny film na skorze który jednak nie jest klejący i nie świeci sie, ogólnie nie widoczny dla oka , nie podrażnil skory i nie zapchal - choc to pewnie po jednej aplikacji nie jest widoczne ale po poprzednim filtrze ciągle cos nowego na twarzy wyskakiwało pod wieczor a po anhelios nic
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2009-08-21 o 13:33
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 17:44   #1804
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Aktualnie używam Lirene 50+ i bardzo odpowiada mi jej konsystencja/wchłanianie jednak zbliża się jesień, zacznę się troszkę traktowac kwasami (effaclar k, maska aspirynowa), więc chciałabym lepszej ochrony, ale podobnej w stosowaniu. Zastanawiam się nad Antkami i tu mam dwa problemy:

1)w aptece dostałam tylko próbki kremu 50+, nie wiecie czy w ogóle występują próbki emulsji lub mleczka twarz+ ciało?

2)jesli powyższych próbek nie ma, to co powinnam wypróbowac biorąc pod uwagę, że krem jest zdecydowanie za ciężki dla mnie - wybrałam wstępnie te produkty, ale mimo wyczytanych opinii mam mętlik i nadal nie wiem czym się różnią:
Anthelios XL spf 50, Fluid do ciała, 125 ml
Anthelios XL spf 50, mleczko do twarzy i ciała 100 ml
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 22:55   #1805
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Właśnie wyekspediowałam trochę rzeczy z drzwi lodówki i powpychałam swoje kosmetyki
Dziś dałam na twarz SVR tonujący.Trochę za jasny ale chyba dobrze wyglądają w nim moje plamy.Jestem skołowana totalnie ale chyba najpierw wykończę to co mam czyli tak na przyszły rok na lato pewnie coś nowego kupię

Hexx a co byś poleciła do depigmentacji?Słyszałaś coś o nanoplatynie?
O nanoplatynie jakis czas temu gdzies czytalam ale nie wnikalam za bardzo w temat a jakiego rodzaju masz przebarwienia i w jakiej ilosci?

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
oj to ja myslalam chyba na odwrut- bo myslałam że jak jest parsol i tinosorb (jesli pomyliłam nazwy to prosze mnie poprawic) to wtedy można filr zdestabilizowac , w ogóle jestem początkująca w filtrach wiec nie znam sie fachowo,
fakt - cenowo lepiej wychodzi ten nowy anthelios - a jesli ktos go daje tylko na twarz to starcza na wieki
mi jak na razie pasuje , nie bieli i nie robi sie na twarzy taki klejący po paru godzinach jak inne, nie wzmaga też świecenia mojej twarzy, tak że jest ok

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

po mojej wycieczce rowerowej z anthelios super- nic mi sie na ciele nie kleiło , zapach filtra neutralny, nie spływał z twarzy do oczu, czuc tylko taki delikatny film na skorze który jednak nie jest klejący i nie świeci sie, ogólnie nie widoczny dla oka , nie podrażnil skory i nie zapchal - choc to pewnie po jednej aplikacji nie jest widoczne ale po poprzednim filtrze ciągle cos nowego na twarzy wyskakiwało pod wieczor a po anhelios nic
Poszukam i znajde Ci czytelnie wylozony opis destabilizacji

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Aktualnie używam Lirene 50+ i bardzo odpowiada mi jej konsystencja/wchłanianie jednak zbliża się jesień, zacznę się troszkę traktowac kwasami (effaclar k, maska aspirynowa), więc chciałabym lepszej ochrony, ale podobnej w stosowaniu. Zastanawiam się nad Antkami i tu mam dwa problemy:

1)w aptece dostałam tylko próbki kremu 50+, nie wiecie czy w ogóle występują próbki emulsji lub mleczka twarz+ ciało?

2)jesli powyższych próbek nie ma, to co powinnam wypróbowac biorąc pod uwagę, że krem jest zdecydowanie za ciężki dla mnie - wybrałam wstępnie te produkty, ale mimo wyczytanych opinii mam mętlik i nadal nie wiem czym się różnią:
Anthelios XL spf 50, Fluid do ciała, 125 ml
Anthelios XL spf 50, mleczko do twarzy i ciała 100 ml
Effaclar K i maska aspirynowa to slabe polaczenie,lepiej wybrac cos innego i zdecydwanie polecam toniki z BU ekonomiczne przede wszystkim

Poszukaj na wymiankowym,na Targowisku-na pewno znajdzie sie sposob aby potestowac spray i inne filtry
Obecnych formul fluidu i mleczka nie znam,testowalam jedynie poprzednie wersje ale jezeli krem XL 50+ jest zbyt ciezki to spray powinien sie sprawdzic
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 09:15   #1806
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexx - czytaŁam troche w miare możliwości i czasu o filtrach i zrozumialam ze iwostin moze byc zdestabilizowany bo ma ten tinosorb i parsol i dlatego nie nalezy na niego używać makijazu - poza tym nie podpasowal mi bo zbieliŁ mi twarz koszmarnie i nie chce tak wyglądać blado - wszyscy mi mówili że niezdrowo wyglądam.
a potem znowu bylo napisane na forum ze mozna stosowac na iwostin makijaz bo jest stabilny -
dlatego zgŁupiaŁam i stąd moje wątpliwości - jesli zamieszalam ja na forum to przepraszam
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 13:08   #1807
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Odnosnie destabilizacji Parsolu-http://www.laboratoriumurody.pl/forum/destabilizacja-filtra-parsol-1789,t424.html

Pubmed -http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11594052?dopt=Abstract

Sklad Iwostinu Solecrin SPF 50+


Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M -UVB/UVA) Isopropyl Palmitate,
Titanium Dioxide ( filtr mineralny- UVB/UVA) , Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin,
Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol
Methoxyphenyl Triazine ( Tinosorb S- UVB/UVA)
, Butyl Methoxydibenzoylmethane (Parsol UVA), Hydrogenated
Polydecene , Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl
Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria
Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate
Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters,
Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben,
Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates
Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid,
Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 21:13   #1808
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Od kilku dni używam sprayu Anthelios spf 50+ z la roche posay, wiec już coś więcej mogę napisać niż to, że pierwsze wrażenie dobre, a cena przy 200 ml pojemności dosć przyjazna.
Co prawda nie opalałam się w ostatnim czasie, ale popołudniami spędzałam sporo czasu na świeżym powietrzu. Filtr nakładałam rano, potem szłam do pracy, gdzie nie miałam możliwości reaplikacji, a po pracy spędzałąm czas biegajac po mieście. Mimo to nie opaliłam się, ani przebarwienia nie ściemniały, więc jest dobrze.
Makijaż trzyma sie przyzwoicie. Trzeba tylko uważać, żeby delikatnie nakładać podkład, bo łatwo o rolowanie, szczególnie przy brwiach i u nasady włosów.
Filtr wchłania się szybko, przez jakiś czas się świeci, ale łatwo go zmatowić skrobią. Jest lekki i niewyczuwalny na twarzy i co najważniejsze niewidoczny (a wiec nikt nie pyta dlaczego jestem dzisiaj tak blada)
Posmarowałam nim dzisiaj ręce, dekold i ramiona. Na ciele wchłonał się znacznie szybciej niz na twarzy i skóra się tak nie swieciła, a po chwili wyglądał tak jak przed nałożeniem filtra.
Ogólna ocena na plus. Jak poużywam jeszcze trochę, to wystawię recenzję na KWC. Mam nadzieję, że do końca butli zdania o nim nie zmienię. Ciekawi mnie też jak się będzie spisywał zimą.
Może ktos stosował spray anthelios zimą i ma jakieś spostrzeżenia?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 21:41   #1809
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Effaclar K i maska aspirynowa to slabe polaczenie,lepiej wybrac cos innego i zdecydwanie polecam toniki z BU ekonomiczne przede wszystkim
Czemu słabe? mam teraz z BU tonik PHA, w sumie jestem zadowolona, ale na razie efektów wybielenia pzrebarwień nie widzę. Cerę mam coraz bardziej naczynkową więc musze uważać, effaclar mi krzywdy nie robi więc myślałam żeby kontynuować jego stosowanie.

Dzięki Hexx.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:15   #1810
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Czemu słabe? mam teraz z BU tonik PHA, w sumie jestem zadowolona, ale na razie efektów wybielenia pzrebarwień nie widzę. Cerę mam coraz bardziej naczynkową więc musze uważać, effaclar mi krzywdy nie robi więc myślałam żeby kontynuować jego stosowanie.

Dzięki Hexx.
Tonik PHA z BU ma slabe stezenie i musialby miec wieksze aby dzialal na przebarwienia,a tak jedynie rozjasni skore i wyrowna koloryt.
Effaclar K to bardzo delikatny i dzialajacy dlugofalowo kwas,maseczka aspirynowa tez nie jest mega mocna wiec lepiej wybrac cos innego do Effaclaru K jezeli on Ci sluzy np.tonik BHA 2% z BU lub serum oczyszczajace z ZSK- zamiast maseczki aspirynowej
Stosowalas Acne Derm lub Skinoren?w zasadzie sa podobne odnosnie dzialania na przebarwienia ale rozne sa relacje,jednym bardziej sluzy AD a innym Skinoren
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:44   #1811
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Własnie się trochę boję mocniejszych rzeczy - trochę ze względu na naczynka, trochę w obawie przed przebarwieniami (kwestia destabilizacji filtra i ścierania przy nakładaniu podkładu) - piegus jestem i w ciągu ostatnich 2 lat z piegów porobiły się plamy a właściwie się nie opalam i zawsze filtr mam. Ale poczytam więcej o tym co poleciłaś, dziekuję.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 07:23   #1812
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexx niestety raczej posłoneczne czyli melazma.Nigdy sie nie opalalam bo nie lubie ale wiadomo ze po sloncu chodzilam a na twarzy mialam pieknie pachnacy owocowo krem.Prawdopodobnie polaczenie slonce plus krem z kwasami owocowymi nie jest jest najlepsze ale nie znam sie na tym...
Mam je bardzo rozległe,cale policzki i czolo.Bylam u dermatologow ze trzech,przebadalam sie na kazda strone i wychodzi ze tylko albo az mam podwyzszona bilirubine ale lekarz strwierdzil ze to nie od niej mam te plamy.Szczerze mowiac to lekarze bardzo zlewaja takie plamyi każą kupic w aptece kremy ogolnie dostepne,bez Ich pomocy wszystkie juz probowalam...
Jest cosmelan ale moje naczynka moga go nie wytrzywac pozatym plamy i tak wracaja mimo filtrowO nanoplatynie przeczytalam przypadkiem i dzis ide tam gdzie ja sprzedaja ale wielkich nadzieji na dowiedzenie sie czegos od sprzedawcy nie mam bo przez telefon widac bylo ze nic o niej nie wie Jakby cos o bilo Ci sie o uszy o tej platynie to bylabym wdzieczna gdybys mi to przekazala
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-08-24 o 07:24
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 13:13   #1813
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Od niespełna dwóch tygodni testuję filtr Anthelios XL 50+ w wersji SPRAY.
Głównie do ciała - gdyż jest świetny, wchłania się caaaałkowicie, nie ma żadnego lepienia, bielenia ani świecenia!
Jeśli chodzi o twarz, również jest bardzo dobrze, jedynie powoduje lekkie świecenie, ale w porównaniu do innych filtrów znikome Przy twarzy jest również ważny brak bielenia, mimo mojej megajasnej karnacji. Nie zapycha, ma lekką konsystencje.
Opakowanie 200ml starczy na bardzo długo, cena adekwatna.
Aplikacja super, spray nie zacina się, nic nie cieknie.

Muszę przyznać, że to bardzo dobry filtr i na pewno zagości u mnie na dłużej.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-08-24 o 13:16
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 14:06   #1814
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Od kilku dni używam sprayu Anthelios spf 50+ z la roche posay, wiec już coś więcej mogę napisać niż to, że pierwsze wrażenie dobre, a cena przy 200 ml pojemności dosć przyjazna.
Co prawda nie opalałam się w ostatnim czasie, ale popołudniami spędzałam sporo czasu na świeżym powietrzu. Filtr nakładałam rano, potem szłam do pracy, gdzie nie miałam możliwości reaplikacji, a po pracy spędzałąm czas biegajac po mieście. Mimo to nie opaliłam się, ani przebarwienia nie ściemniały, więc jest dobrze.
Makijaż trzyma sie przyzwoicie. Trzeba tylko uważać, żeby delikatnie nakładać podkład, bo łatwo o rolowanie, szczególnie przy brwiach i u nasady włosów.
Filtr wchłania się szybko, przez jakiś czas się świeci, ale łatwo go zmatowić skrobią. Jest lekki i niewyczuwalny na twarzy i co najważniejsze niewidoczny (a wiec nikt nie pyta dlaczego jestem dzisiaj tak blada)
Posmarowałam nim dzisiaj ręce, dekold i ramiona. Na ciele wchłonał się znacznie szybciej niz na twarzy i skóra się tak nie swieciła, a po chwili wyglądał tak jak przed nałożeniem filtra.
Ogólna ocena na plus. Jak poużywam jeszcze trochę, to wystawię recenzję na KWC. Mam nadzieję, że do końca butli zdania o nim nie zmienię. Ciekawi mnie też jak się będzie spisywał zimą.
Może ktos stosował spray anthelios zimą i ma jakieś spostrzeżenia?
Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Od niespełna dwóch tygodni testuję filtr Anthelios XL 50+ w wersji SPRAY.
Głównie do ciała - gdyż jest świetny, wchłania się caaaałkowicie, nie ma żadnego lepienia, bielenia ani świecenia!
Jeśli chodzi o twarz, również jest bardzo dobrze, jedynie powoduje lekkie świecenie, ale w porównaniu do innych filtrów znikome Przy twarzy jest również ważny brak bielenia, mimo mojej megajasnej karnacji. Nie zapycha, ma lekką konsystencje.
Opakowanie 200ml starczy na bardzo długo, cena adekwatna.
Aplikacja super, spray nie zacina się, nic nie cieknie.

Muszę przyznać, że to bardzo dobry filtr i na pewno zagości u mnie na dłużej.
byłabym bardzo wdzięczna za porównanie tego sprayu z emulsją Avene szczególnie jeśli chodzi o konsystencję, nakładanie, lepienie itp. nie ukrywam, że kuszą mnie bardzo te pozytywne opinie ale jakoś boje się zdradzić ukochana Avenkę. im dłużej ją stosuję, tym bardziej ją lubię. ostatnio zużywałam resztki próbki Biodermy spf40 mat ale podrażniła mi oczy jak większość filtrów. tylko Avenka w pełni mi odpowiada. przedtem dość długo stosowałam Biodermę i byłam zadowolona ale teraz w bezpośrednim porównaniu z Avene to już mniej mi pasuje
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 14:15   #1815
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, jako poczatkujaca filtormaniaczka..mam pytanko...co jeszcze wyprobowac, zeby mnie nie zapchało ?
Wszystkie nizej wymienione powoduja u mnie zapychanie...a moja tlusto-wrazliwo-naczyniowa cera ma juz troche tego dosc
A nistety mam duzo blizenek, przechodze kuracje antypryszczowa wiec ochrona caloroczna musi byc...

Co jeszcze wyprobowac?

-SVR 30 B creme
-iwostin solerin 50 i 30
-bioderma photoderm flush creme 50
-avene 50
-bioderma creme tinted cera 50
-la roche posay 60 dermo-pediatrics
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 14:20   #1816
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jako poczatkujaca filtormaniaczka..mam pytanko...co jeszcze wyprobowac, zeby mnie nie zapchało ?
Wszystkie nizej wymienione powoduja u mnie zapychanie...a moja tlusto-wrazliwo-naczyniowa cera ma juz troche tego dosc
A nistety mam duzo blizenek, przechodze kuracje antypryszczowa wiec ochrona caloroczna musi byc...

Co jeszcze wyprobowac?

-SVR 30 B creme
-iwostin solerin 50 i 30
-bioderma photoderm flush creme 50
-avene 50
-bioderma creme tinted cera 50
-la roche posay 60 dermo-pediatrics
może Bioderma photoderm 40 AKN mat by Ci pasowała?? gdyby mi nie podrażniała oczu, to byłabym jej wielbicielką. a tak to jestem wielbicielką emulsji Aven
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 14:24   #1817
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
może Bioderma photoderm 40 AKN mat by Ci pasowała?? gdyby mi nie podrażniała oczu, to byłabym jej wielbicielką. a tak to jestem wielbicielką emulsji Aven
O,dzieki, 40 jeszcze nigdy nie probowalam : i widze ze matt, to tez na plus
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 17:28   #1818
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
może Bioderma photoderm 40 AKN mat by Ci pasowała?? gdyby mi nie podrażniała oczu, to byłabym jej wielbicielką. a tak to jestem wielbicielką emulsji Aven
A ta Bioderma AKN MAT daje efekt lekiego podkałdu na twarzy??Czy wystarczyłabym na lato zamaist podkałdu??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 17:53   #1819
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A ta Bioderma AKN MAT daje efekt lekiego podkałdu na twarzy??Czy wystarczyłabym na lato zamaist podkałdu??
nie, to nie jest krem tonujący. to poprostu filtr. nie ma nic wspólnego z podkładem
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 18:25   #1820
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
nie, to nie jest krem tonujący. to poprostu filtr. nie ma nic wspólnego z podkładem
Aha to coś źle przeczytałam .sorry. A orientujesz sie mzoe o Biodermie ale AR bo ona chyba jest tonująca i daje efekt w stylu podkłądy tylko zapwewne jak sie domyslałam bardzo niewielki??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 18:50   #1821
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Aha to coś źle przeczytałam .sorry. A orientujesz sie mzoe o Biodermie ale AR bo ona chyba jest tonująca i daje efekt w stylu podkłądy tylko zapwewne jak sie domyslałam bardzo niewielki??
nie mam pojęcia, nigdy nie miałam tego kremu
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 19:37   #1822
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

najlepiej jest poprosic w aptece o darmowe próbki ,
bioderma tonująca jak dla mnie jest za ciemna a mam karnacje raczej średnią , nie wyobrazam sobie jej na osobie z jasną karnacją ,
AKN mat to tez filtr tyle ze ma formuŁe matującą - polecam KWC - są tam opinie
bardzo fajny jak dla mnie jest anthelios XLspray bo ma lekką formuŁe i nie spowodowal żadnych przykrych niespodzianek ,
ale kazdy musi sobie sam dobrac i przetestowac co mu odpowiada i nalepiej wlasnie te próbki z apteki wziąśc i testować
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 20:04   #1823
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

wszystkie z probek testowalam,wiec moze innych w atptece nie mieli, dlatego podpytuje co jeszcze ewentualnie wyprobowac

bioderma ma efekt koloryzujacy,wlasnie ta "creme tinted". Daje efekt opalonej buzi, za ciemna dla mojej naturalnej karnacji, ale photoderm flush tez koloryzuje ale o wieele jasniej. Mi bardziej pasuje flush ,jezeli chodzi o koloryt
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-24, 20:15   #1824
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dzieki dziewczny za pomoc. ja dzis dostałam probke tej własnie z AR tonującej , wczesniej miałam tez taka jedna , ale nie uzywałam bo czekałam az pojde na plaze zeby sprobowoac , nei chciałam tak tracic na krotkie wyjscia. ja mam jasna karnacje wiec jak wy napisałyscie, ze jest dla was a nie macie az takiej bladej cery to dla mnie pewnei bedzie za ciemna bo ja mam blada karnacje ale sprobuje.
pochodziłam dzis po aptekach w poszukiwaniu probke ale udało mi sie nieiwele zdobyc, poniewaz neichetniej je rozdaja.dostałam ta z biodermy AR oraz MAT.
Zobaczymy jak sie spiszą.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 10:06   #1825
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Aha to coś źle przeczytałam .sorry. A orientujesz sie mzoe o Biodermie ale AR bo ona chyba jest tonująca i daje efekt w stylu podkłądy tylko zapwewne jak sie domyslałam bardzo niewielki??
Ja mam Biodermę tonującą 50+.Zanim kupisz koniecznie wypróbuj bo kolor jest dość ciemny.Jeśli nie mają( a rzadko mają)to weź ze sobą jakieś malutkie pudełeczko i poproś żeby Ci z testera nalali.Jak będzie za ciemna to można ją pomieszać z np 40+.Ja tak robię i jest okiJeśli chodzi o tonujące filtry to wypróbowałam chyba wszystkie przed wyjazdem na urlop i coś tam o nich wiem.A to wszystko z wielką zasługą Hexxjakby co to pytaj
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 11:37   #1826
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja mam Biodermę tonującą 50+.Zanim kupisz koniecznie wypróbuj bo kolor jest dość ciemny.Jeśli nie mają( a rzadko mają)to weź ze sobą jakieś malutkie pudełeczko i poproś żeby Ci z testera nalali.Jak będzie za ciemna to można ją pomieszać z np 40+.Ja tak robię i jest okiJeśli chodzi o tonujące filtry to wypróbowałam chyba wszystkie przed wyjazdem na urlop i coś tam o nich wiem.A to wszystko z wielką zasługą Hexxjakby co to pytaj
Dzisiaj właśnie spróbowałam tej Biodermy AR i dałam na nos i myslałam ze bedzie jakis efekt brazujacy a tu zadnego wiec nie dawałam na cała twarz. Piszecie ze jest za ciemny a jak dla mnei to nie ma zadnego koloru po nałozeniu na twarz. Czy chodzi Wam o ten filtr:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14422 ??
Bo sie dziwie , ze Wam daje jakis kolor i to nawet za ciemny a jak dla mnei nic. Moze trzeba poczekac po nalozeniu i pozniej widoczny jest kolor??Jak myslicie dalczego na moojej dosc bladej skorze nic nie było widac??

I mam własnie jeszcze prosbe do Ciebie jakbys mogła jakieś polecić filtry tonujące??Jakie nalezało by wyprobowac, o jakie probki poprosic w aptece?I ktory najlepszy Twoim zdaniem??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 12:22   #1827
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Tak czytam ten wątek i zauważam, że nie wszyscy sa tu tacy ortodoksyjnie w stosowaniu filtrów jak wydawałao mi się na początku gdy po nie sięgałam czyli jakieś 3 lata temu. W sumie gdy mam urlop (a nieststy najczęsciej spędzam o w ogródku) to i tak nie nakładam makijażu. Natomiast do pracy owszem i dlatego zawsze starałam się wybierać te po któych moża sie maziac do woli, czyli Solecrin, Lirene(?) Avene. Ale w sumie w pracy słońca tyle co wogóle, a jak nakładam podkład to tez jakos nie zwracam uwagi by robic to ostroznie. Nakładam filtr, a na filtr ten sam filtr zmieszany z podkładem. To w takim wypadku chyba faktycznie zbytniej różnicy nie robi stosowanie destabilizujących się filtrów pod makijaż? I jak stosować minerały czy pudry z BU, które w końcu trzeba wetrzeć w skórę by nie zetrzeć filtra pędzlem?
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 12:23   #1828
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Dzisiaj właśnie spróbowałam tej Biodermy AR i dałam na nos i myslałam ze bedzie jakis efekt brazujacy a tu zadnego wiec nie dawałam na cała twarz. Piszecie ze jest za ciemny a jak dla mnei to nie ma zadnego koloru po nałozeniu na twarz. Czy chodzi Wam o ten filtr:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14422 ??
Bo sie dziwie , ze Wam daje jakis kolor i to nawet za ciemny a jak dla mnei nic. Moze trzeba poczekac po nalozeniu i pozniej widoczny jest kolor??Jak myslicie dalczego na moojej dosc bladej skorze nic nie było widac??

I mam własnie jeszcze prosbe do Ciebie jakbys mogła jakieś polecić filtry tonujące??Jakie nalezało by wyprobowac, o jakie probki poprosic w aptece?I ktory najlepszy Twoim zdaniem??
Krem
Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33 AR
jest do cery naczynkowej i faktycznie jest bardzo jasny. Natomiast krem Bioderma, Photoderm Max Crème Teintée SPF 50+ / UVA 41 (Wersja z 2007r.)jest ciemny. Próbowałam obu i obu się pozbyłam. Błysk niczym na patelniach z reklamy płynu do naczyń z Bożeną Dykiel...

Aha, z tonujących jestem w miarę zadowolona z kremu Avene, ale mieszam go z emulsją, inaczej nie idzie
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )

Edytowane przez fanka_fiorda
Czas edycji: 2009-08-25 o 12:24
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 12:37   #1829
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Aha. To pewnei dziewczyny napisały o tym, który Ty podąłaś a nei ten co ja myslałam. Na KWC ten co podałas ma dobre opinie więc spróbuję go jezeli uda mi ssie zdobyc probki a jak bedzie za ciemny to wymieszam z Biodermą AR.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 13:03   #1830
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Aha. To pewnei dziewczyny napisały o tym, który Ty podąłaś a nei ten co ja myslałam. Na KWC ten co podałas ma dobre opinie więc spróbuję go jezeli uda mi ssie zdobyc probki a jak bedzie za ciemny to wymieszam z Biodermą AR.
Ja Ci niczego wcześniej nie podawałam, pomyliło Ci się z Szatanką. Odpowiedziałam na Twój post, bo akurat mam o tym pojęcie
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.