Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-30, 10:50   #121
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Titicum SSP - pojęcia nie mam co to, chyba jakias odmiana zboża.....?
tak, wkradła się chyba literówka, stąd problem z interpretacją - Triticum ssp - wszystkie odmiany pszenicy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 10:54   #122
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Re: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witajcie dziewczynki
To ja tez bardzo ładnie poprosze o skomentowanie ostatnio nabytych kremików.Napewno nawilżyły mi cere bo uczucie ściągniecia i pieczenia polików w "okresie kaloryferów" znikło Kupiłam w zestawie na allegro za bodajze jakieś 36zł+wysyłka

Podaje skład z aukcji z allegro,bo pudełka wywaliłam a na pojemniczkach nie ma:
Krem Dermedic Effectival na dzień,+25
SKŁADNIKI: aqua. c12-15 alkyl benzoate. caprylic capric triglyceride. persea gratissima (avocado) oil, cetearyl alcohol glycerin, methylpropanediol glyceryl stearate. stea3ic acid,
tocophieryl acetate olea europaea (olive) fruit oil cetearyl glucoside, peg-6 isostearate >andi hesperetin laurate cyclopentasiloxane (and) dimethiconol lecithim (and)
urs-olic acid :and' xanthan gum 'and; atelocollagen landi sodium chondroitin suifate. soualane parfum. dmdm hydantoin (and) methylchloroisothlazolino ne (and) methylisothiazolinone.

Kremik pod oczy Dermedic Effectival:
SKŁADNIKI: aqua, caprylic/capric triglyceride. persea gratissima lavocadoi oil, peg-100 stearate (and) glyceryl stearate propylene glycol, polyacrylamide (and) c13-14 isoparaffin landi laureth-7. olea europaea (olive) fruit oil, squalane. lecithin (and) ursolic acid (and) xanthan gum (and) atelocollagen landi sodium chondroitin, sulfate, tocopheryl acetate dmdm hydantoin iandi methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone parfum.

wstepnie juz mi sie nie podoba ten DMDM....
triglyceridy raczej nie robią mi jakichś niespodzianek....

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-30 o 11:21 Powód: post pod postem
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 11:36   #123
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
tak, wkradła się chyba literówka, stąd problem z interpretacją - Triticum ssp - wszystkie odmiany pszenicy.
I wszystko jasne

Cytat:
Napisane przez faustissima Pokaż wiadomość
Chyba znalazłam co to jest: triticum ssp, czyli jakieś ekstrakty z pszenicy, szkoda że nie napisali czy to olej czy hydrolizowane białka. Wygląda raczej na germ oil. A może po prostu mąki dosypali .
Już znalazłam, naprowadziłyście mnie na dobry trop. To jest bulgur - rodzaj kaszy popularny na Bliskim Wschodzie. Ale cuda pchają do kosmetyków.

Też nie wiem w jakiej postaci on tam jest.


L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 11:42   #124
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Re: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mimi44 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczynki
To ja tez bardzo ładnie poprosze o skomentowanie ostatnio nabytych kremików.Napewno nawilżyły mi cere bo uczucie ściągniecia i pieczenia polików w "okresie kaloryferów" znikło Kupiłam w zestawie na allegro za bodajze jakieś 36zł+wysyłka

Podaje skład z aukcji z allegro,bo pudełka wywaliłam a na pojemniczkach nie ma:
Krem Dermedic Effectival na dzień,+25
SKŁADNIKI: aqua. c12-15 alkyl benzoate. caprylic capric triglyceride. persea gratissima (avocado) oil, cetearyl alcohol glycerin, methylpropanediol glyceryl stearate. stea3ic acid, tocophieryl acetate olea europaea (olive) fruit oil cetearyl glucoside, peg-6 isostearate >andi hesperetin laurate cyclopentasiloxane (and) dimethiconol lecithim (and)
urs-olic acid :and' xanthan gum 'and; atelocollagen landi sodium chondroitin suifate. soualane parfum. dmdm hydantoin (and) methylchloroisothlazolino ne (and) methylisothiazolinone.

Kremik pod oczy Dermedic Effectival:
SKŁADNIKI: aqua, caprylic/capric triglyceride. persea gratissima lavocadoi oil, peg-100 stearate (and) glyceryl stearate propylene glycol, polyacrylamide (and) c13-14 isoparaffin landi laureth-7. olea europaea (olive) fruit oil, squalane. lecithin (and) ursolic acid (and) xanthan gum (and) atelocollagen landi sodium chondroitin, sulfate, tocopheryl acetate dmdm hydantoin iandi methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone parfum.

wstepnie juz mi sie nie podoba ten DMDM....
triglyceridy raczej nie robią mi jakichś niespodzianek....
Problemy z przesuszeniem skory powinny ustąpić - kremy mają mnóstwo nawilżaczy. Poliakrylamid -
Bardzo źle!!!
Raczej powinno się unikac teg skłądnika.

PS. Dla przesuszonej skóry polecam nowość La Roche Posay - Nutritic 2,5% oraz 5%.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 14:41   #125
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: Re: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Problemy z przesuszeniem skory powinny ustąpić - kremy mają mnóstwo nawilżaczy. Poliakrylamid -
Bardzo źle!!!
Raczej powinno się unikac teg skłądnika.

PS. Dla przesuszonej skóry polecam nowość La Roche Posay - Nutritic 2,5% oraz 5%.
Dzięki L_V
szukam i szukam dlaczegojest ten polyakrylamid taki niedobry i widze tylko ze dziewczyny piszą ze trzeba go raczej unikac:[ natomast jakie ma te niedobre właściwości?zapycha czy robi coś jeszcze?
Znalazłam tez wątek gdzie L_V odsyłasz dziewczyne z takim samym pytaniem do wątku kwasowo-retinoidowego,wiem ze napewno juz o tym pisałaś ale te 51stron do czytania niełatwo przebrnąc a u mnie wyszukiwarka w samym watku nie działa -nie wyświetla mi zadnych wyników pomimo ze wpisuje nawet słowa które sie powtarzają w kazdej odpowiedzi
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 14:51   #126
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Re: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mimi44 Pokaż wiadomość
Dzięki L_V
szukam i szukam dlaczegojest ten polyakrylamid taki niedobry i widze tylko ze dziewczyny piszą ze trzeba go raczej unikac:[ natomast jakie ma te niedobre właściwości?zapycha czy robi coś jeszcze?
Znalazłam tez wątek gdzie L_V odsyłasz dziewczyne z takim samym pytaniem do wątku kwasowo-retinoidowego,wiem ze napewno juz o tym pisałaś ale te 51stron do czytania niełatwo przebrnąc a u mnie wyszukiwarka w samym watku nie działa -nie wyświetla mi zadnych wyników pomimo ze wpisuje nawet słowa które sie powtarzają w kazdej odpowiedzi
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=568
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 15:05   #127
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Rayne
Nio to teraz wszystko jasne
Czyli zwracac uwage i omijac,ale jeśli jakiś kremik wyjatkowo służy to mozna nim co jakiś czas namaziac buzie
tą tube pod oczy wymęcze,ale nowej juz nie kupie
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 15:13   #128
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Re: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

PS. Dla przesuszonej skóry polecam nowość La Roche Posay - Nutritic 2,5% oraz 5%.

To jest sklad Nutritic 5%

AQUA, GLYCERIN, PETROLATUM, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, PARAFFINUM LIQUIDUM, CYCLOPENTASILOXANE, SYNTHETIC WAX, PRUNUS ARMENIACA, DIMETHICONE, CORIANDRUM SATIVUM, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII, GLYCERYL STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, GLYCERYL STEARATE, CITRATE, RIBES NIGRUM, DIMETHICONOL, SODIUM DICOCOYLETHYLENEDIAMINE PEG-15 SULFATE, ECHIUM LYCOPSIS, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, ISOBUTANE, GLYCINE SOJA, CITRIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM


A to NUTRITIC 2,5%

AQUA, PETROLATUM, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, PARAFFINUM LIQUIDUM, SYNTHETIC WAX, DIMETHICONE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII, GLYCERYL STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, PRUNUS ARMENIACA, CORIANDRUM SATIVUM, GLYCERYL STEARATE CITRATE, RIBES NIGRUM, DIMETHICONOL, SODIUM DICOCOYLETHYLENEDIAMINE PEG-15 SULFATE, ECHIUM LYCOPSIS, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, ISOBUTANE, GLYCINE SOJA, CITRIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM

co w nim takiego dobrego Twoim zdaniem LV?

Zastanawialam sie nad testami ale nie mam przekonania do tego kremu,wole chyba Xerial 5
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:37   #129
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja znowu prosze o pomoc, bo dostalam szampon dla mojego dzieciaczka, majacy leczyc ciemieniuche, ale nie jestem pewna czy te jego skladniki nie sa drazniace? Wiekszosci ze skladnikow nie znalazlam w wizazowym slowniku

Active:
Salicylic Acid, Coconut Oil, Distilled Coal Tar
Inactive:
Lauric Acid Diethanolamide, Coco Amido Propyl Dimethyl Betaine, Triethanolamine Lauryl Sulphate, Phenoxyethanol, Water
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 17:04   #130
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a ile lat ma dziecko? bo kwas salicylowy to dopiero od bodajże 3 roku życia. dziegcie, smoła pogazowa (Coal Tar) też są dla starszych.
proponuję przed użyciem zapytać ekspeta z tego forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=503 bo szmpon jest silniedziałający.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2007-01-30 o 17:56
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 17:55   #131
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
A ja znowu prosze o pomoc, bo dostalam szampon dla mojego dzieciaczka, majacy leczyc ciemieniuche, ale nie jestem pewna czy te jego skladniki nie sa drazniace? Wiekszosci ze skladnikow nie znalazlam w wizazowym slowniku

Active:
Salicylic Acid, Coconut Oil, Distilled Coal Tar
Inactive:
Lauric Acid Diethanolamide, Coco Amido Propyl Dimethyl Betaine, Triethanolamine Lauryl Sulphate, Phenoxyethanol, Water
ja sie nie rozpisuje nad składem szamponu bo w tym jestem zielona.Ale tez radiłabym popytac na gazetowym forum o niemowlakach/dzieciach -napewno sie znajdzie inny sposób,który nie bedzie wzbudzac wątpliwośi

Edytowane przez mimi44
Czas edycji: 2007-01-30 o 18:24 Powód: literówka
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 18:21   #132
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Garnier NutriDermist pod oczy- czy to coś warte?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Całkiem Ok ten kremik - na czarno zaznaczyłam skłądniki odzywczo - regenerujace, na turkusowo - te odpowiedzialne za obkurczanie "worków" i redukcje cieni i zasinien.
dziękuję Ci bardzo
moje nadzieje wzrosły jeszcze bardziej
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 18:58   #133
Raniffer
Raczkowanie
 
Avatar Raniffer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 217
Dot.: Garnier NutriDermist pod oczy- czy to coś warte?

mogę liczyc na pomoc.
to pianka do mycia twarzy Rival de Loop.

aqua, sodium lauroyl glutamate, cocamidopropyl betaine, caprylyl/capryl glucoside, sodium chloride, pantenol, cucusim sativus, ginko biloba, glycerin, butylene glycol, propylene glycol, pantolactone, citric acid, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, potassium sorbate
__________________
masz taki zamyślone usta
masz takie malinowe oczy
ale pewnym krokiem kroczysz.
♥♥♥
Raniffer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 21:26   #134
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
La Roche Posay, Toleriane, Fond de Teint correcteur fluide, podkład do cery wrażliwej

Mam taki oto problem, stosuje ten podklad od tygodnia, jednak strasznie mnie pieka oczy mam wrazenie takiego jakby puchniecia nie wiem jak dobrze to nazwac. Nic nie pielegnacji nie zmienilam, jedynie ten podklad wprowadzilam. Czy posiada on jakis skladnik, ktory moze cos takiego powodowac? Zawsze myslalam, ze tak sie moze dziac od obecnosci alkoholu, a on go nie posiada.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 02:31   #135
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ostatnio nabylam sobie dwa toniki-mam skore wrazliwa sucha zmeczona.Co myslicie o tych skladach?

Dessert essence toner:
Purified Water, Witch Hazel Distillate, Sea Algae Extract, Aloe Barbadensis Extract, Arnica Extract, Chamomile Extract, Golden Seal Extract, Cucumber Extract, Allantoin, Oleth-20, Peg-40 Caster Oil and Azulene, Tetrasodium EDTA, Methylparaben


Camocare stimulating toner:
CamoCare Camomile Stimulating Toner: Chamomile Extract in a base of: Deionized Water, Polysorbate-20, Propylene Glycol, Rosemary Extract, Lavender Extract, Alpha Lipoic Acid, Allantoin, Sodium Hydroxymethylglycinate, Sodium Citrate, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Imidazolidinyl Urea. Camillosan Camomile, Levomenol, Flavonoids, Essential Oils, Alpha Lipotene Antioxidant.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 09:01   #136
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam ciepło!odkąd skończył mi się effaclar stosuje na noc normaderm, no i zakżdym dniem pojawiają sie jakieś małe grudki i sama nie wiem co tak zapycha,
to skład normadermu:

aqua, alcohol denat, polyethylene, glycerin, phenyl trimethicone, nylon-66, trietanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, c13-14 isoparaffin, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, hammamelis virginiana, algae, zinc pca, glycolic acid, zinc sulfate, salicylic acid, arginine pca, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, hydrolyzed algin, tetrasodium edta, laureth-7, dextran, acetyl hexapeptide-1, acrylates /stearyl acrylate/ dimethicone acrylate copolymer, polyacrylamide, parfum

a tu skład podkładu..może to on:-(

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben
(+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides)

z gory dziękuję za pomoc!!
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 09:13   #137
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Och, dziękuje, Rayne. Pamietałam ze wyklepałam taki post, ale nie pamiętałam już gdzie....

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To jest sklad Nutritic 5%

AQUA, GLYCERIN, PETROLATUM, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, PARAFFINUM LIQUIDUM, CYCLOPENTASILOXANE, SYNTHETIC WAX, PRUNUS ARMENIACA, DIMETHICONE, CORIANDRUM SATIVUM, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII, GLYCERYL STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, GLYCERYL STEARATE, CITRATE, RIBES NIGRUM, DIMETHICONOL, SODIUM DICOCOYLETHYLENEDIAMINE PEG-15 SULFATE, ECHIUM LYCOPSIS, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, ISOBUTANE, GLYCINE SOJA, CITRIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM


A to NUTRITIC 2,5%

AQUA, PETROLATUM, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, PARAFFINUM LIQUIDUM, SYNTHETIC WAX, DIMETHICONE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII, GLYCERYL STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, PRUNUS ARMENIACA, CORIANDRUM SATIVUM, GLYCERYL STEARATE CITRATE, RIBES NIGRUM, DIMETHICONOL, SODIUM DICOCOYLETHYLENEDIAMINE PEG-15 SULFATE, ECHIUM LYCOPSIS, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE, XANTHAN GUM, ACRYLATES COPOLYMER, ISOBUTANE, GLYCINE SOJA, CITRIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PARFUM

co w nim takiego dobrego Twoim zdaniem LV?

Zastanawialam sie nad testami ale nie mam przekonania do tego kremu,wole chyba Xerial 5
Ach, Hex, też się na te kremy czaję Rozmawiałam ze znajomą farmaceutką i te kremy sa stricte do skóry suchej - bardzo suchej - odwodnionej. Myślę, że sprawdzałyby się jako nawilżacze do retinoidów i ewentualnie ochronnie przed mrozem.

Patrząc na składy - te kremy to w zasadzie w większości emolienty i nawilżacze, zwłaszcza ten 5%. Mam wrażenie, że jeśłi ktoś ma problemy z suchą, odwodnioną, ściągnięą skórą [piekącą i swędzącą] to powinien byc zadowolony.
Wada: cery podatne mogą się pozapychać, bo niestety najsilniej odżywiające skłądniki to zazwyczaj też te zapychające.

NA czarno - emolienty, nawilżacze
Na zielono wyciągi roślinne:z moreli, z kolendry, z czarnej porzeczki, ze żmijowca
na niebiesko - silikony, te nazwijmy to "mniej" agreswne, mniej zapychające [nie takie jak w Redermicu]

Ogólnie - krey są do siebie badzo podobne, różnią się głownie proporcjami emolientów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 09:20   #138
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Garnier NutriDermist pod oczy- czy to coś warte?

Cytat:
Napisane przez Raniffer Pokaż wiadomość
mogę liczyc na pomoc.
to pianka do mycia twarzy Rival de Loop.

aqua, sodium lauroyl glutamate, cocamidopropyl betaine, caprylyl/capryl glucoside, sodium chloride, pantenol, cucusim sativus, ginko biloba, glycerin, butylene glycol, propylene glycol, pantolactone, citric acid, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, potassium sorbate
Pianka wygląda na calkiem delikatną, bez agresywnych detergentow - te zaznaczone na pomaranczowo mają opinię delikatnych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 09:34   #139
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ostatnio nabylam sobie dwa toniki-mam skore wrazliwa sucha zmeczona.Co myslicie o tych skladach?

Dessert essence toner:
Purified Water, Witch Hazel Distillate, Sea Algae Extract, Aloe Barbadensis Extract, Arnica Extract, Chamomile Extract, Golden Seal Extract, Cucumber Extract, Allantoin, Oleth-20, Peg-40 Caster Oil and Azulene, Tetrasodium EDTA, Methylparaben


Camocare stimulating toner:
CamoCare Camomile Stimulating Toner: Chamomile Extract in a base of: Deionized Water, Polysorbate-20, Propylene Glycol, Rosemary Extract, Lavender Extract, Alpha Lipoic Acid, Allantoin, Sodium Hydroxymethylglycinate, Sodium Citrate, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Imidazolidinyl Urea. Camillosan Camomile, Levomenol, Flavonoids, Essential Oils, Alpha Lipotene Antioxidant.
Pierwszy tonik oparty jest na lekko alkoholowym wyciągu z oczary wirgijniskiego - destylacie. Zawiera 85% wyciągu z liści oczaru i 15% alkoholu jako konserwanta.
POza tym ma jeszcze wyciągi roślinne: z alg, aloesu, arniki, echinacei, ogórka. Dalej allantoina. Tonik wygląda na bardzo delikatny - myślę, że alkohol nie powinien podraznic, wyciągi roslinne powinny zrównowazyc jego obecnosc w skłądzie - poza tym, wszystkie te rosliny maja dzialanie kojąco-łagodzące.

Drugi tonik: ekstrakty z rumianku, rozmarynu, lawendy, kwas alfa-liponowy [super!!], allantoina, flawonoidy. Baaardzo fajny tonik, szkoda że w Polsce takich niet...

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Witam ciepło!odkąd skończył mi się effaclar stosuje na noc normaderm, no i zakżdym dniem pojawiają sie jakieś małe grudki i sama nie wiem co tak zapycha,
to skład normadermu:

aqua, alcohol denat, polyethylene, glycerin, phenyl trimethicone,nylon-66, trietanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, c13-14 isoparaffin, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, hammamelis virginiana, algae, zinc pca, glycolic acid, zinc sulfate, salicylic acid, arginine pca, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, hydrolyzed algin, tetrasodium edta, laureth-7, dextran, acetyl hexapeptide-1, acrylates /stearyl acrylate/ dimethicone acrylate copolymer, polyacrylamide, parfum

a tu skład podkładu..może to on:-(

Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Pentylene Glycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben
(+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492/Iron Oxides)

z gory dziękuję za pomoc!!
Te preparaty nie zawierają popularnych "zapychaczy", ale Normaderm jest nafaszetwoany silojonami, ktore w dużych ilościach moga pozapychac - i podejrzewam że tak się właśnie dzieje. W podkłądzie tez masz silikony - chyab Twoja skóra ma ich za dużo...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 09:35   #140
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje serdecznie, a mogłabys mi pomóc, powiedziec co zrobic by ten nadmiar ssilikonow w skórze usunąć, czy spowrotem wrócić dio effaclaru, , czy cos innego zasstosować?dziekuję raz jeszcze :-*
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 09:49   #141
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka7 Pokaż wiadomość
Mam taki oto problem, stosuje ten podklad od tygodnia, jednak strasznie mnie pieka oczy mam wrazenie takiego jakby puchniecia nie wiem jak dobrze to nazwac. Nic nie pielegnacji nie zmienilam, jedynie ten podklad wprowadzilam. Czy posiada on jakis skladnik, ktory moze cos takiego powodowac? Zawsze myslalam, ze tak sie moze dziac od obecnosci alkoholu, a on go nie posiada.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides

Przesunęłam Twój watek Gwiazdeczko, gdyż mamy tu taki specjalny - zbiorczy - przeznaczony do analizy skłądów różnorakich .

Hmm...szczerze mówiąc nie wiem co może powodować pozdraznienie oczu - stawiałabym na silikony...

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziekuje serdecznie, a mogłabys mi pomóc, powiedziec co zrobic by ten nadmiar ssilikonow w skórze usunąć, czy spowrotem wrócić dio effaclaru, , czy cos innego zasstosować?dziekuję raz jeszcze :-*
Po prostu rzadziej stoaowac dany preparat [ jesli wrócisz do Effaclaru, powinien oczyscic pory
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 09:52   #142
Rako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 11
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, czy 8% oleju parafinowego w kremie to dużo, czy to ilość mało znacząca?
(Chodzi mi o wychwalany pod niebiosa na KWC Krem specjalny Emolium).
Rako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 12:00   #143
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Ach, Hex, też się na te kremy czaję Rozmawiałam ze znajomą farmaceutką i te kremy sa stricte do skóry suchej - bardzo suchej - odwodnionej. Myślę, że sprawdzałyby się jako nawilżacze do retinoidów i ewentualnie ochronnie przed mrozem.

Patrząc na składy - te kremy to w zasadzie w większości emolienty i nawilżacze, zwłaszcza ten 5%. Mam wrażenie, że jeśłi ktoś ma problemy z suchą, odwodnioną, ściągnięą skórą [piekącą i swędzącą] to powinien byc zadowolony.
Wada: cery podatne mogą się pozapychać, bo niestety najsilniej odżywiające skłądniki to zazwyczaj też te zapychające.

NA czarno - emolienty, nawilżacze
Na zielono wyciągi roślinne:z moreli, z kolendry, z czarnej porzeczki, ze żmijowca
na niebiesko - silikony, te nazwijmy to "mniej" agreswne, mniej zapychające [nie takie jak w Redermicu]

Ogólnie - krey są do siebie badzo podobne, różnią się głownie proporcjami emolientów.
LV dziekuje,chyba skusze sie na probki chociaz z pewna doza niepewnosci poniewaz boje sie zapychania ale...moze;no w kazdym razie jak wykoncze Xerial 5
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 18:02   #144
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V-dzieki-wlasnie na Twoja opinie czekalam -chcialam sie upewnic czy dobrze wybralam-stalam w sklepie chyba z pol godziny czytajac sklady wszystkich tonikow-testowalam na razie ten pierwszy-jest baaardzo delikatny
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 19:29   #145
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Och, dziękuje, Rayne. Pamietałam ze wyklepałam taki post, ale nie pamiętałam już gdzie....



Ach, Hex, też się na te kremy czaję Rozmawiałam ze znajomą farmaceutką i te kremy sa stricte do skóry suchej - bardzo suchej - odwodnionej. Myślę, że sprawdzałyby się jako nawilżacze do retinoidów i ewentualnie ochronnie przed mrozem.

Patrząc na składy - te kremy to w zasadzie w większości emolienty i nawilżacze, zwłaszcza ten 5%. Mam wrażenie, że jeśłi ktoś ma problemy z suchą, odwodnioną, ściągnięą skórą [piekącą i swędzącą] to powinien byc zadowolony.
Wada: cery podatne mogą się pozapychać, bo niestety najsilniej odżywiające skłądniki to zazwyczaj też te zapychające.

NA czarno - emolienty, nawilżacze
Na zielono wyciągi roślinne:z moreli, z kolendry, z czarnej porzeczki, ze żmijowca
na niebiesko - silikony, te nazwijmy to "mniej" agreswne, mniej zapychające [nie takie jak w Redermicu]

Ogólnie - krey są do siebie badzo podobne, różnią się głownie proporcjami emolientów.
Wielbię was miłością wielką. Mialam zamawiać Dercosa, bo b. mi się spodobal, a do normalnej flaszki 200ml dorzucają jeszcze 100ml gratis w osobnej butelce, patrzę na pozostałe przedmioty a tam nieznany mi krem Nutritic. Myslę - wrzucę na wizaż, pewnie coś będzie, gebę mam zmęczoną więc opis idealnie pasuje. A wy mi jeszcze skład podsunęłyście i uratowałyście od wysypu z powodu shea
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 20:57   #146
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Wielbię was miłością wielką. Mialam zamawiać Dercosa, bo b. mi się spodobal, a do normalnej flaszki 200ml dorzucają jeszcze 100ml gratis w osobnej butelce, patrzę na pozostałe przedmioty a tam nieznany mi krem Nutritic. Myslę - wrzucę na wizaż, pewnie coś będzie, gebę mam zmęczoną więc opis idealnie pasuje. A wy mi jeszcze skład podsunęłyście i uratowałyście od wysypu z powodu shea
Hihihi,jestesmy niezawodne a swoja droga myslalam,ze te kremy to bedzie hicior wart uwagi a tak...sama sie obawiam wysypu po nim.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 21:09   #147
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Och, dziękuje, Rayne. Pamietałam ze wyklepałam taki post, ale nie pamiętałam już gdzie....
Zawsze do usług.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hihihi,jestesmy niezawodne a swoja droga myslalam,ze te kremy to bedzie hicior wart uwagi a tak...sama sie obawiam wysypu po nim.
No, mi ten zakup na 100% odpada - shea mówię nie, tak samo jak Aga .

P.S. Przy okazji spojrzę, jak nasze avatary będą wyglądać jeden pod drugim.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 21:11   #148
Lionne
Raczkowanie
 
Avatar Lionne
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam

Czy uważacie, że skład tego podkładu matującego jest nieszkodliwy i dobry dla cery tłustej? Nie znam się niestety na składach kosmetyków, ale na podstawie wiedzy zdobytej na forum wydaje mi się, że nie ma tu zapychaczy. Poza tym niepokoi mnie obecność imidazolidinyl urea...
Z góry dziękuję za pomoc

Mariza, Fluid matujący
SKŁADNIKI:
Aqua, Cyclomethicone (and) Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone pentamer (and) Aluminum Magnesium Hydroxide-Stearate, Cyclomethicone (and) Dimethicone, Sodium chloride, Talc, Polyglyceryl -3 Diisostearate, Panthenol, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool,
+/- CI 77891 (Titanium dioxide), CI 77499, CI 77491, CI 77492, CI 77288

Edytowane przez Lionne
Czas edycji: 2007-02-01 o 12:53
Lionne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 21:12   #149
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Gdyby nie ten butyshit (wybaczcie) to bym wzięła - ale nie mogę ostatnio znaleźć czegoś ciekawszego odżywczego co by masła shea nie miało
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 21:23   #150
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Gdyby nie ten butyshit (wybaczcie) to bym wzięła - ale nie mogę ostatnio znaleźć czegoś ciekawszego odżywczego co by masła shea nie miało
Znam ten ból. Ten np.:
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=4319
nie ma shea, za to ma trójglicerydy, z którymi też mi nie po drodze A Ty się z nimi lubisz czy nie za bardzo?
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.