Magisterka za granicą :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-24, 19:43   #1
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27

Magisterka za granicą :)


Hej! Pisałam już w dwóch działach, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Może tutaj znajdzie się ktoś, kto studiował w Polsce, uzyskał tu tytuł licencjata, ale na magisterium wyjechał zagranicę. Czy wiecie mniej więcej jakie warunki trzeba spełniać? Wszystko pewnie zależy od uniwersytetu. Jeśli ktoś miał taką sytuację, proszę opiszcie ją pozdrawiam
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:11   #2
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Magisterka za granicą :)

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
Hej! Pisałam już w dwóch działach, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Może tutaj znajdzie się ktoś, kto studiował w Polsce, uzyskał tu tytuł licencjata, ale na magisterium wyjechał zagranicę. Czy wiecie mniej więcej jakie warunki trzeba spełniać? Wszystko pewnie zależy od uniwersytetu. Jeśli ktoś miał taką sytuację, proszę opiszcie ją pozdrawiam
Jaki kraj, jaki kierunek, jakie miasto?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:22   #3
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27
Dot.: Magisterka za granicą :)

Prosiłabym o doświadczenia skądkolwiek. Ja jestem na fil. ros, w tym roku mam jeszcze zacząć francuską. Jeśli chodzi o kraj, celuję w Anglię. Wiem, że tam studia językowe w większości łączą w sobie dwa języki, więc zastanawiałam się czy można połączyć np. 2 licencjaty, z dwóch języków w jedną magisterkę zagranicą.
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:35   #4
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Magisterka za granicą :)

mnie interesuje magisterka w Hiszpanii, kwestie stypendiów, mieszkaniowe itp
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:38   #5
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Magisterka za granicą :)

Nie pamiętam jak to jest dokładnie, ale mniejsze wymagania niż w PL jeśli chodzi o poziom i oceny, z tym że, sama nostryfikacja dyplomu licencjata w ES może trwać około roku i jest dość skomplikowana, niestety słynne mañana które absolutnie nie jest mitem
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:39   #6
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Magisterka za granicą :)

Ja co prawda robię dopiero undergraduate, ale... Poszukaj sobie o studiach masters (domyślam się, że celujesz w większe i lepsze uczelnie, głównie szukaj więc miastami - typu University of Manchester, University of Edinburgh, University of Southampton), bo to jest to, o co Ci chodzi. Jak pewnie wiesz, studia w UK są płatne, ale jako że nie studiowałaś tu wcześniej, przysługuje Ci pożyczka (wyszukaj studentfinance gov). Jedynie Szkocja zwolniona jest z czesnego, ale nie wiem, czy na każdym etapie uniwersyteckim, czy tylko przy licencjacie. Polecam też forum The Student Room, rozjaśnia dużo spraw. Aplikuje się przez system UCAS, tam też znajdziesz dużo informacji. Wymagany jest oczywiście egzamin językowy (jeśli nie jest, to spójrz na to krytycznym okiem, dobre uczelnie się cenią), najczęściej IELTS. Najprościej będzie wytypować swoich "faworytów" i po prostu do nich zadzwonić, ewentualnie napisać, z prośbą o rozpatrzenie indywidualne sprawy.
Nie mogę polecić konkretnej uczelni, bo sama siedzę w innej dziedzinie, ale na pewno na podanym przeze mnie forum wyszukasz odpowiednie typy.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:48   #7
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Magisterka za granicą :)

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
Prosiłabym o doświadczenia skądkolwiek. Ja jestem na fil. ros, w tym roku mam jeszcze zacząć francuską. Jeśli chodzi o kraj, celuję w Anglię. Wiem, że tam studia językowe w większości łączą w sobie dwa języki, więc zastanawiałam się czy można połączyć np. 2 licencjaty, z dwóch języków w jedną magisterkę zagranicą.

1. Musisz skonkretyzować swój plan. Wybrać uczelnię, która posiada wybraną przez Ciebie filologię na wysokim poziomie, albo uczelnię, która znajduje się w przyjaznym do życia mieście (co kto woli). Każda uczelnia ma inne zasady, każdy kraj ma inne reguły.
2. Powinnaś na licencjacie wyjechać na Erasmusa, najlepiej do wcześniej wybranego miasta, żeby zobaczyć jak wyglądają studia za granicą i czy poziom Ci odpowiada.
3. Zacząć zbierać pieniądze- większość Uniwersytetów za granicą jest płatna i to duże pieniądze.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 00:06   #8
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Magisterka za granicą :)

Ja teraz ide na magisterke we wloszech.ogolnie to musialam przetlumaczyc i zalegalizowac dyplom.
Potem we wloszech przeanalizowali moje przedmioty i punkty. Zlozylam podanie o przyjecie i w sumie bez zadnych egzamiow mnie przyjeli.
Ja mamm to szczescie, ze mieszkam we wloszech i w razie potrzeby moge jechac na uczelnie w innym przypadku polecam zajecie sie sprawa duuuuzo wczesniej bo zawsze brakuje jakiegos dokumentu, w biurach nikt nie odbiera telefonu, ciagle czegos nie wiedza i mam zadzwonic jutro...
Ogolnie jest troche zamieszania i dokumentow do zalatwiania.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 12:41   #9
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27
Dot.: Magisterka za granicą :)

Cytat:
Napisane przez SOCKI Pokaż wiadomość
2. Powinnaś na licencjacie wyjechać na Erasmusa, najlepiej do wcześniej wybranego miasta, żeby zobaczyć jak wyglądają studia za granicą i czy poziom Ci odpowiada.
Szkoda mi Erasmusa na angielską uczelnie. Możliwość wyjazdu z jednego kierunku jest tylko jedna, najlepiej wykorzystać to na wyjazd do uczelni w kraju, którego języka się uczę, bo lepsza nauka niż taka, chyba nie istnieje.
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:01   #10
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Magisterka za granicą :)

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
Szkoda mi Erasmusa na angielską uczelnie. Możliwość wyjazdu z jednego kierunku jest tylko jedna, najlepiej wykorzystać to na wyjazd do uczelni w kraju, którego języka się uczę, bo lepsza nauka niż taka, chyba nie istnieje.
Na Erasmusa można jechać tylko raz, ale można też jechać na praktyki Erasmusa i kilka innych programów. Jak Ci szkoda to trudno, nie poznasz czy Ci odpowiada system nauczania.
Ja pojechałam na Erasmusa do Włoch, system mi odpowiadał, zdecydowałam i dostałam się na Uni di Roma. Zrezygnowałam co prawda z tego pomysłu ale miałam świadomość tego jakie miasto, jaka uczelnia i jak wygląda studiowanie w tym a nie innym kraju.

Poza tym...wiesz na co się porywasz jadąc do Anglii żeby studiować filologię francuską/rosyjską?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 16:44   #11
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27
Dot.: Magisterka za granicą :)

na co?

edit. w sensie, nie wiem czy to jest po prostu pytanie, czy to takie, na które zaraz udzielisz mi odpowiedzi.

Edytowane przez saru00
Czas edycji: 2012-08-25 o 16:46
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 20:10   #12
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Magisterka za granicą :)

Poszukałam interesującego mnie kierunków sprawdziłam kryteria przyjęcia; skontaktowałam się z uczelnią, by potwierdzić, że akcepują mój pierwszy kierunek.
Złożyłam aplikację, zdałam egzamin z języka.
Zostałam przyjęta.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 20:18   #13
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Magisterka za granicą :)

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
na co?

edit. w sensie, nie wiem czy to jest po prostu pytanie, czy to takie, na które zaraz udzielisz mi odpowiedzi.
Myślisz, że Twoja znajomość języka angielskiego, jego struktury, terminów pozwoli Ci na swobodne studiowanie filologii francuskiej/rosyjskiej? Nie wiem jakie będziesz mieć przedmioty ale czy poradzisz sobie z językiem angielskim na zajęciach z np. gramatyki opisowej języka francuskiego?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 23:32   #14
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27
Dot.: Magisterka za granicą :)

Akurat tego przedmiotu nie ma na studiach magisterskich. Zresztą, to nieważne. Wątek dotyczy kwestii jak to zrobić, a nie czy sobie poradzę. To już mój problem

Luna, a co studiujesz i gdzie aplikowałaś? Patrzyli na Twoje oceny z całych studiów?
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 23:35   #15
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Magisterka za granicą :)

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
Akurat tego przedmiotu nie ma na studiach magisterskich. Zresztą, to nieważne. Wątek dotyczy kwestii jak to zrobić, a nie czy sobie poradzę. To już mój problem

Luna, a co studiujesz i gdzie aplikowałaś? Patrzyli na Twoje oceny z całych studiów?
Skąd wiesz co jest na masterach filologii w Anglii, zwłaszcza na wybranym przez siebie Uni? Przecież nawet go nie wybrałaś.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 23:47   #16
saru00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 27
Dot.: Magisterka za granicą :)

Przeglądałam programy kilku interesujących mnie uniwersytetów. Jednak fakt, że to moja sprawa nie podlega, mam nadzieję, dyskusji
saru00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 23:58   #17
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Magisterka za granicą :)

To oczywiście jest Twoja sprawa. Po prostu zakładając taki wątek, w ogóle myśląc o studiowaniu za granicą trzeba być bardzo konkretnym, inaczej nic z tego nie będzie. Załatwienie studiów za granicą wymaga pewnego przygotowania, nie tylko papierkowego ale również finansowego. Potrzeba też dużo czasu, bo nie wszystko można przetłumaczyć, wysłać od ręki.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 06:47   #18
Chorea
Raczkowanie
 
Avatar Chorea
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 395
Dot.: Magisterka za granicą :)

Cytat:
Napisane przez saru00 Pokaż wiadomość
Przeglądałam programy kilku interesujących mnie uniwersytetów. Jednak fakt, że to moja sprawa nie podlega, mam nadzieję, dyskusji
No skoro kurka rybka przegladasz programy to chyba powinnas wiedziec jakie warunki trzeba spelniac

Bez IELTSa albo CAE sie nie obejdzie, mozesz wiec szykowac 600 zl.
Chorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.