Dziecko po 40 ??!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-27, 13:24   #1
tita10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17

Dziecko po 40 ??!!


moje mile , mam powazny DYLEMAT ..... dzidzius po 40 !!!!
Mam juz 43 lata , 19-letnia corke i 39-letniego mezczyzne , ktory o niczym innym nie marzy ...... nawet i ja zapalilam sie do tego pomyslu , dojrzalam do takiej decyzji .....ale nie bez obaw ......
jestem podobno wciaz w dobrej kondycji , oceniana na nie wiecej niz 34 lata , ale obawiam sie , ze to zadna gwarancja ..... a obawy pozostaja .....
jednoczesnie jasne mi jest , ze to na pewno juz ostatni "dzwonek "
CO WY NA TO ????
Czy ktoras z was w tak "podeszlym " juz wieku podjela swiadomie podobna decyzje ???
tita10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 13:27   #2
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: Dziecko po 40 ??!!

Ja mam lat 20, moja siostra 18 mój brat... 4 Mama urodziła Wojtka w wieku 40 lat, ale czy świadomie.... to ja nie jestem pewna Wszystko było ok
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 13:31   #3
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: Dziecko po 40 ??!!

W moim miasteczku 47letnia kobieta urodziła zdrowe dziecko Ma córkę, która ma 21 lat, syna 19lat i drugiego synka 2letniego
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 13:33   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Dziecko po 40 ??!!

Oczywiscie ryzyko zawsze istnieje ale w moim otoczeniu jest wiele dzieci, ktorych mamy podjely decyzje o potomstwie bedac juz po 40stce.
Jesli Twoj lekarz nie ma przeciwskazan i bedziesz pod stala kontrola lekarska z dostepem do badan, to why not?
Jeden przypadek, ktory znam, byl bardzo dramatyczny, przyszla mama (43 lata) rozchorowala sie na powazna grype ale coreczka "wyszla" zdrowa. Teraz... mama jest w nastepnej ciazy! No ale, to UK, dostep do badan prenatalnych inny niz w Polsce (moja znajoma musiala az jechac do Wiednia "po znajomosci", zeby badania wykonac! SKANDAL! Przyznala sie, ze w Polsce nawet nie probowala sie starac, bo by jej odmowiono - nie wnikalam w szczegoly, ma dwoje fajnych zdrowych,dzieci ale kobieta MA PRAWO WIEDZIEC!!! Ciekawe co to za Prawo i Sprawiedliwosc beda pod TYM wzgledem...).
Ja sie przymierzam do potomka PRZED 30stka
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 10:20   #5
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Dziecko po 40 ??!!

Moja teściowa urodziła mojego męża mając lat 42, a było to jej pierwsze i jedyne dziecko. Moja siostra urodziła pierwsze dziecko mając lat 37, ja to samo zrobię w wieku 35 lat za 8 miesięcy . Jak się boisz, czy dzidziuś będzie zdrowy zrób po prostu badania prenatalne - to kosztuje ok. 600 zł. - mówię oczywiście o badaniach nieinwazyjnych tzn, badanie krwi (tzw. test potrójny)+USG robione przez fachowca. Tylko trzeba pamiętać że robi się je na początku ciąży 10-13 tydzień. Średnia wieku matek w ciąży stale rośnie. Jeśli tylko nie będziesz mieć problemu z zajściem w ciąże to ja jestem za, całą sobą.
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 10:55   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dziecko po 40 ??!!

robicie badanie prenatalne okazuje sie ze dziecko jest chore (nieuleczanie)i co dalej?
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 14:08   #7
roztoczanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 165
Dot.: Dziecko po 40 ??!!

Moja mama urodziła mnie w wieku 39 lat, mój brat jest ode mnie starszy o 19 lat, a siostra o 10 lat. Mam się dobrze, nawet bardzo dobrze Pozdrawiam!
roztoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.