naczynka + troche trądziku itp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-05, 16:30   #1
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta

naczynka + troche trądziku itp


trochę poczytałam i się zapętliłam co z czym można a czego absolutnie nie...
przejde do konkretów:cere mam z rozszerzonymi porami i naczynkami które czasami tworzą takie czerwone kropy.Wszwlkiego rodzaju zaskórniki nie są mi obce (niestety).I zmarchy się mi tez pojawiają.
Tonik octowy bardzo polubiłam (od tygodnia bo mniej więcej od tego czasu sie "nawracam" pod wpływem lektury tego forum).Maseczka aspirynowa też jest super! Nabyłam tez Effaclar K ( w piatek i juz dwa wieczorne smarowanka nim mam za sobą - podoba mi się).Juvit też na dzień poleciał a na to bioderma Photodermm AR (narazie to bo taką próbkę się mi udało zdobyć a o filtrach troche poczytałam )
CZY: tonik octowy przed Effaclarem może być?
I jeszce chciałabym coś z retinoidami tylko te naczynka i możliwości zapychania...
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 19:33   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Pielęgnacja jaką sobie wybrałaś jest jak najbardziej OK. Jesli chodzi o retinoidy i naczynka - poleca diroseal: krem z retinaldehydem działający kojąco na naczynka - na noc na zmiane z Effaclarem K.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 20:04   #3
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

A dirosenal nie "zapycha"? A jak z tonikiem octowym (i octowo -cytrynowym który "się robi")- mozna go uzywać przed Effeclarem i dirosenalem?
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 20:24   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
A dirosenal nie "zapycha"? A jak z tonikiem octowym (i octowo -cytrynowym który "się robi")- mozna go uzywać przed Effeclarem i dirosenalem?

Czy Diroseal Cie zapcha - tego nie moge powiedziec, to kwestiqa indywiduana. Podobnie z tonikiem domowej roboty - jesli skora nie bedzie reagowac podraznieniem, to nie ma przeciwskazan
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 20:30   #5
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Może uda mi się próbki zdobyć - tak chyba by było najlepiej.
Kusi mnie też troche Acne derm 0,025, tylko te naczynka buuu...
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 08:57   #6
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
Może uda mi się próbki zdobyć - tak chyba by było najlepiej.
Kusi mnie też troche Acne derm 0,025, tylko te naczynka buuu...
Chyba Atre derm - bo Acne derm to kwas azelainowy.

Uważaj na Juwit. On mocno zapycha i po dłuższym stosowaniu bardzo przesusza i podrażnia cerę. Winna jest duża zawartość gliceryny.
Ja musiałam z Juwitu zrezygnować całkowicie, a skórę po nim leczyłam 2 miesiące.


Tonik octowo-cytrynowy uzywam przed Effaclarem jak i przed Dirosealem i jest wszystko OK.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 09:42   #7
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

no tak- oczywiście Atrederm już się mi miesza totalnie.
moze jak tonik octowo cytrynowy "dojdzie" to odpuszcze Juvit.
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-21, 11:51   #8
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Uzywam Effeclar K , Lysanel Activ, tonik z octu jabłkowego i cytryn , maseczka aspirynowa , oliwka HIPP, Jest OK, wysypu nie było. Chciałabym jeszcze zlikwidować blizny i inne nierówności. Czy gdybym dołozyła do tego wszystkiego Diacneal to bedzie OK?
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 13:13   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

najpierw może wykończ Lysanel, chyba nie ma sensu nakładać równocześnie 2 preparatów z tym samym rodzajem kwasów. Diacneal przygotuje skórę na retinoidy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 13:31   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Ale ty masz naczynka, to Diacneal odpada on ma kwasy AHA
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 14:12   #11
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
Uzywam Effeclar K , Lysanel Activ, tonik z octu jabłkowego i cytryn , maseczka aspirynowa , oliwka HIPP, Jest OK, wysypu nie było. Chciałabym jeszcze zlikwidować blizny i inne nierówności. Czy gdybym dołozyła do tego wszystkiego Diacneal to bedzie OK?
Diacneal niestety może podrażnić cerę naczyniową - wielu osobom zafundował niezłego "buraka". Póki co postaw na BHA (Effaclar, tonik aspirynowy) i diroseal, z retinoidów na receptę polecałabym Ci raczej Zorac niż Atrederm, bo działa skutecznie, ale nie ma alkoholu i nie drażni naczyń. Diroseal używaj na miejsca zaczerwienione, możesz też pod oczy. Moim ostatnim odkryciem antynaczynkowym jest Rubialine SVR - super lekki krem, nie ma szans zatkać porów.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-22, 07:45   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ale ty masz naczynka, to Diacneal odpada on ma kwasy AHA
Justa miała zapene ne myśli Diroseal, Avene mogłoby trochę urozmaicić te nazwy...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 10:14   #13
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

dorwałam próbke Diroseal i juz po jednym uzyciu powyskakiwały mi takie małe białe cosie zwłaszcza w okolicy brody więc to chyba efekt zapychania.
Czy Zorac ma takiec działanie jak Diacneal (tzn czy pomoże na przebarwienia i i drobne blizny, bo Lysanel ma pomóc na pory i zaskórniki?)?
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 10:26   #14
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
dorwałam próbke Diroseal i juz po jednym uzyciu powyskakiwały mi takie małe białe cosie zwłaszcza w okolicy brody więc to chyba efekt zapychania.
Czy Zorac ma takiec działanie jak Diacneal (tzn czy pomoże na przebarwienia i i drobne blizny, bo Lysanel ma pomóc na pory i zaskórniki?)?
Tak, Zorac z powodzeniem zastąpi Diacneal, z tym, że musisz wziąć pod uwagę efekt złuszczania naskórka - jeżeli Ci to bardzo przeszkadza, to Zorac odpada. No chyba że będziesz go stosować raz-dwa razy w tygodniu. Jeśli Diroseal Cię zatkał, to naczynka mozesz traktowac np. Rubialine, żelem Dermiki, kremem z serii antynaczynkowej Dax do skory mieszanej. Jeśli Twoja skóra ma ogólną skłonność do zaczerwienień, to bardzo Ci polecam hydrolat oczarowy - pięknie koi zaczerwienienia, uspokaja skórę.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 10:54   #15
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Justa miała zapene ne myśli Diroseal, Avene mogłoby trochę urozmaicić te nazwy...
nie, miałam na myśli właśnie Diacneal, bo Aguta napisała, że używa Lysanelu Active, więc nie czytałam opisu jej cery, tylko założyłam, że nie ma naczynkowej. a skoro ma, to ani jeden, ani drugi się do jej cery nie nadaje.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 11:51   #16
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Zluszcznie mi nie przeszkadza- mysle że z nim wytrzymam.Z tymi moimi naczynkami to tak jakoś dziwnie bo skłonnosci do zaczerwienień np. policzków nie mam , ale wokół skrzydełek nosa widać tkie malutkie żyłeczki i na dekoldzie też mam podobne tak jakby rozlane w kropeczke ( i na czole tez tak mam). Czyli Zorac na przebarwienia mogłabym spróbować? I np. stosować naprzemian z Lysanelem i nawilżaniem?
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 14:04   #17
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
Czyli Zorac na przebarwienia mogłabym spróbować? I np. stosować naprzemian z Lysanelem i nawilżaniem?
Może być. Jednak moze się okazać, że Zorac nie pozwoli Ci na Lysanela, bo skóra się za bardzo uwrażliwi, przynajmniej na pcozątku tak moze być. Zasada jest taka (dobra, bo wypróbowana) - najpierw odstawiamy wszystko co "żrące" i wprowadzamy Zorac, obserwujemy, jak skóra na niego reaguje. Jeżeli nie jest nadmiernie podrażniona, dodajemy jakiś kwasek - moze być Lysanel albo co tam kto ma, można sobie też samemu ukręcić coś z kwasem salicylowym, migdałowym czy mlekowym.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 14:21   #18
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Dzięki , to narazie dam Wam troche spokoju (chyba) i skoncentruje się na zdobywaniu Zoracu.Aha! A czy odpowiednikiem Zoracu jest Atrederm?
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 14:50   #19
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
Dzięki , to narazie dam Wam troche spokoju (chyba) i skoncentruje się na zdobywaniu Zoracu.Aha! A czy odpowiednikiem Zoracu jest Atrederm?
No, powiedzmy że tak W Zoracu jest tazaroten, w Atredermie tretinoina, przy czym Atrederm jest na bazie alkoholu. Jedno i drugie to retinoid o podobnym działaniu.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-19, 18:00   #20
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Dziewczyny, piszecie że przy cerze naczynkowej nie można stosowac Diacnealu a ja tymczasem używam go już ok 5 miesiecy mając cerę naczynkową i co najgorsze właśnie przyszło mi świeże opakowanie tego kremu.... Jestem nim zachwycona bo uwolnił mnie od nękających przez lata wstrętnych zaskórników i myślałam że cud odkryłam a tu taka informacja...
Czy jeśli dobrze toleruję Diacneal to mimo wszystko może się on przyczynić do powiększenia i pękania naczynek? Z dwojga złego to już chyba wolę te zaskórniki...
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 21:42   #21
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

jeśli w czasie tych 5 mies. nie popękały Ci nowe naczynka ani Diacneal nie powoduje u Ciebie wzmożonego rumienienia się, nie rozjusza naczynek, to może faktycznie Ci nie szkodzi... myślę, że byłoby to już widoczne. a może okazać się np. dopiero podczas mrozów (o ile będą takie tej zimy ), że naczynka są jednak osłabione i pękają.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 18:50   #22
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

No to sie teraz zmartwiłam - mrozy mają przyjsc od następnego tygodnia... zobaczę co się wtedy stanie z moją twarzą... Chyba nadal będę używać diacnealu ale tylko na czoło i brodę bo naczynka mi dokuczają wyłącznie na policzkach i skrzydełkach nosa.

Zastanawia mnie jednak fakt że byłam u kosmetyczki na kilku zabiegach kwasem glikolowym i kilkakrotnie pytałam czy mogę być im poddawana z moją skłonnością do pękania naczynek a ona mi za każdym razem mówiła że to w żaden sposób nie szkodzi naczynkom...
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 12:26   #23
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Podpinam się pod ten wątek. Też mam cerę tłustą, a dzięki Anthelios Fluide Extreme 50+ również naczynkową (naczynka strzeliły mi po miesiącu urzywania tego filtra). Mam pyt następujące:
1. jeśli mam naczynka na policzkach, to czy mogę stosować Diacneal na czoło, nos i brodę?
2. rozumiem, że Effeclar K mogę spokojnie nakładać na naczynka też (oczywiście po odstawieniu Diacnealu), prawda?
3. z powyższych wypowiedzi rozumiem, że Zorac to opcja bezpieczna dla cery z naczynkami? czyli mogę go kupić zamiast Effeclaru i nakładać na całą twarz?
4. czy Zorac ma działanie przeciwzmarszczkowe, tak jak Diacneal?
5. wiem, że przy naczynkach nie można stosować AHA, czyli Lysanel Active też odpada?

Z góry dodaję, że oczywiście nie mam zamiaru używać tych wszystkich preparatów na raz Po prostu po nagłym pojawieniu się problemu naczynkowego zastanawiam się nad dalszym programem pilęgnacyjnym. Sorki, że tak Was zasypałam pytaniemi i zgóry dziękuję za odpowiedzi
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 17:39   #24
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

izuxyz, stan wiedzy kosmetyczek jest bardzo różny...

lilianaX:
1. trudno powiedzieć, które części twarzy są u Ciebie podatne na powstawanie naczynek. ja np. mam naczynka nie tylko na policzkach, ale przy skrzydełkach nosa, na brodzie i pod nosem... podejrzewam, że czoło jest najbezpieczniejsze.
2. tak, Effaclar K i inne kwasy BHA (również PHA) możesz nakładać na naczynka.
3. zgadza się, Zorac, jak również inne retinoidy, nie szkodzi naczynkom, a wręcz pogrubia skórę, dzięki czemu naczynka są mniej widoczne. tyle, że Zorac to zupełnie inny kaliber niż Effaclar, więc trzeba go stosować ostrożniej.
4. tak, Zorac i inne retinoidy mają działanie przeciwzmarszczkowe.
5. tak, Lysanel Active zawiera kwas glikolowy, zatem odpada.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 20:22   #25
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Dzięki, jesteście niezawodne!
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 13:26   #26
maggddaalenka
Raczkowanie
 
Avatar maggddaalenka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Cytat:
Napisane przez Aguta Pokaż wiadomość
Uzywam Effeclar K , Lysanel Activ, tonik z octu jabłkowego i cytryn , maseczka aspirynowa , oliwka HIPP, Jest OK, wysypu nie było. Chciałabym jeszcze zlikwidować blizny i inne nierówności. Czy gdybym dołozyła do tego wszystkiego Diacneal to bedzie OK?
Aguta pisałaś że używasz oliwki hipp i nie podrażnił ci cery naczynkowej bo sie zastanawiam nad zakuper kremu z tej samej serii i właśnie nie wiem czy mi nie dorrażni mojej cery naczynkowej? a może któraś z was wie czy ta seria nie podrażnia cery naczynkowej?
maggddaalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 22:45   #27
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

Od kilku miesięcy używam Diacnealu, byłam zadowolona do czasu, gdy zauważyłam pękające naczynka, których wcześniej nie było. Czym powinnam zastąpić Diacneal, jeżeli nie chcę drażnić naczynek, ale chcę zlikwidować zaskórniki, zapobiegać pryszczom, chętnie pogrubilabym też naskórek i zadziałała przciwzmarszczkow(wiem, takie rzeczy to tylko w Erze)?
Zaznaczam, że pochłonęłam już wiele wątków na ten temat, mimo to trudno mi się zdecydować, bo z kwasów do tej pory używałam niewiele(Differin, Acne Derm i Diacneal).
Zastanawiam się nad czymś z kwasami BHA, może Effeklar k, może tonik z BHA?
Albo nad czymś z retinoidami i tu jestem totalnie zagubiona, wiem że trzeba zaczynać od najniższych stężeń, ale co lepiej wybrać Zorac, Retin A?

Zalety filtrów i wit C są już mi znane

Liczę na rady, bo juz sama nie wiem, na co się zdecydować.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 22:11   #28
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: naczynka + troche trądziku itp

lilianaX - po przeczytaniu wątku identyczne pytania mnie się nasunęły; idealnie to poskładałaś, a justa79 - super uporządkowała, wreszcie jasność.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Diroseal używaj na miejsca zaczerwienione, możesz też pod oczy.(...)Jeśli Diroseal Cię zatkał, to naczynka mozesz traktowac np. Rubialine(...).
Czy istnieje jakikolwiek zamiennik Diroseala, z retinaldehydem, na naczynka?
Czy nie mając wyboru, efekt zapychania można niwelować wyłącznie przez uprzednie stosowanie jakiegoś toniku kwasowego/aspirynki?

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Moim ostatnim odkryciem antynaczynkowym jest Rubialine SVR - super lekki krem, nie ma szans zatkać porów.
Ten stąd:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=rubialine ?

On jest w wersji RICHE. Czy występuje jego wersja LEGERE? I to bardziej krem na dzień niż kuracja na noc?

EDIT: czy ultralekki to ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13933
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.