Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 16:28   #2821
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Mi znajoma kosmetyczka, która kupę lat działa w branży powiedziała, że na rozstępy tylko i wyłącznie maści na blizny jak Cepan i Contractubex. Smaruję się tą drugą i jest lepiej. Ale jak już wcześniej pisałam, też korzystam z mikrodermabrazji. Na piersi stosuję ten zielony Galenic (bo ponoć można przy karmieniu piersią). Ale tutaj jakoś efektów nie widzę...
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:35   #2822
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
Mi znajoma kosmetyczka, która kupę lat działa w branży powiedziała, że na rozstępy tylko i wyłącznie maści na blizny jak Cepan i Contractubex. Smaruję się tą drugą i jest lepiej. Ale jak już wcześniej pisałam, też korzystam z mikrodermabrazji. Na piersi stosuję ten zielony Galenic (bo ponoć można przy karmieniu piersią). Ale tutaj jakoś efektów nie widzę...
te masci tez mozna pfzy karmieniu?
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 22:35   #2823
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Ja ostatnio kupiłam korund kosmetyczny z zamiarem stosowania na twarz i postanowiłam wypróbować na rozstępach. Po drugim razie jest już duża poprawa Zwyczajnie podczas prysznica dawałam sporo na rękę i szorowałam
Ale trzeba uważać, bo dziś sobie podczas tego peelingu rozcięłam rękę. Także korund jest bardzo ostry, ale przynajmniej skuteczny.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 00:14   #2824
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
te masci tez mozna pfzy karmieniu?
Można, ale nie piersi.

Co do tych peelingów dlatego wolę zwykłe peelingu cukrowe. Skuteczne, a krzywdy się nimi nie zrobi
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 11:19   #2825
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

co sadzicie o tym specyfiku? czy ktos moze zaanaizowa sklad - http://www.helfy.pl/olej-na-rozstepy-na-blizny nie mialam jeszcze czegos co by mi pomogo, probowalam pharmacerisu Irene Eris (ok 40z) i teraz AA (55zl) - zerowe efekty
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:32   #2826
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Jestem świeżo po pierwszym zabiegu na rozstępy laserem. Lekko przerażona tym jak wygląda moja skóra teraz... mam nadzieję, że zaczerwienienie i ranki znikną... Wykupiłam pakiet 3 zabiegów, ale nie wiem czy pójdę na następne.... Najgorsze że ze słów lekarki wynikało, że nie mam co liczyć na jakieś spektakularne efekty- niestety rozstępy bardzo szerokie i głębokie po ciąży.
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:49   #2827
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

W
Cytat:
Napisane przez AneczkaJ Pokaż wiadomość
Jestem świeżo po pierwszym zabiegu na rozstępy laserem. Lekko przerażona tym jak wygląda moja skóra teraz... mam nadzieję, że zaczerwienienie i ranki znikną... Wykupiłam pakiet 3 zabiegów, ale nie wiem czy pójdę na następne.... Najgorsze że ze słów lekarki wynikało, że nie mam co liczyć na jakieś spektakularne efekty- niestety rozstępy bardzo szerokie i głębokie po ciąży.
widzę, że jesteś z Katowic, więc będę wdzięczna za dalsze relacje - jak zmienia się skóra, czy warto, gdzie robiłaś dokładnie itd, bo właśnie o Kato myślałam. Trzymam kciuki za efekty
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 11:00   #2828
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez olkka16 Pokaż wiadomość
W widzę, że jesteś z Katowic, więc będę wdzięczna za dalsze relacje - jak zmienia się skóra, czy warto, gdzie robiłaś dokładnie itd, bo właśnie o Kato myślałam. Trzymam kciuki za efekty
Byłam w Chorzowie w Studiu Q10 http://www.q10.com.pl/ .
Po tygodniu skóra wygląda trochę lepiej, nie jest już tak strasznie czerwona, strupki dalej są i od wczoraj swędzą niemiłosiernie... mam nadzieję, że to oznacza intensywną regenerację
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 11:06   #2829
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Też kilka mam właśnie nad pośladkami, a najwięcej na pośladkach - koszmar tutaj! Na udach zaledwie kilka... Czuję, że będę musiała powoli zbierać pieniądze na mikrodermabrazję.. Dr Irene - Pharmaceris na rozstępy zupełnie nie pomógł, kupiłam teraz nieco droższy z AA , to takie serum.
i jak to serum z AA?
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 07:34   #2830
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

wykonczylam je po 4-5 tygodniach, totalne ZERO, nie polecam..

wydaje mi sie, ze nieco rozjasnily sie niektore prazki po pierwszym produkcie - pharmaceris, ale to tez efekt krotkotrwaly. przestaje wierzyc we wszelkie cuda, moja mama jednak nie - kupila mi VICHY. jesli nie pomoze to kupie CEPAN (krem na blizny) bo to silniejssze dzialanie, aczkolwiek zdaje sobie sprawe, ze niekoniecznie pomoze w wace z rozstepami.

Wiec.. co dalej? Zdecydowalam sie na zabieg usuwania tych blizn. Mama mi pomoze z pieniedzmi, teraz licze na informacje z waszej strony - czy jakas kobietka tutaj ma doswiadczenie z tymi zabiegami? a może jakaś znajoma przeszła przez to i jest zadowolona? Hmm.. de facto mam niedawno ukończone 19 lat.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 11:06   #2831
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez AneczkaJ Pokaż wiadomość
Jestem świeżo po pierwszym zabiegu na rozstępy laserem. Lekko przerażona tym jak wygląda moja skóra teraz... mam nadzieję, że zaczerwienienie i ranki znikną... Wykupiłam pakiet 3 zabiegów, ale nie wiem czy pójdę na następne.... Najgorsze że ze słów lekarki wynikało, że nie mam co liczyć na jakieś spektakularne efekty- niestety rozstępy bardzo szerokie i głębokie po ciąży.
WItam. Mam pytanie do Ciebie. Też planuję zastosować laser na brzuch, bo mam rozstępy i dodatkowo nadmiar skóry. Czy uważasz że nie warto wydawać kasy na to? Chociaż u mnie efekty mogą być lub nie. Kto to wie! Ila kosztuje taki zabieg? Czy jest bolesny?
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 17:59   #2832
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
wykonczylam je po 4-5 tygodniach, totalne ZERO, nie polecam..

wydaje mi sie, ze nieco rozjasnily sie niektore prazki po pierwszym produkcie - pharmaceris, ale to tez efekt krotkotrwaly. przestaje wierzyc we wszelkie cuda, moja mama jednak nie - kupila mi VICHY. jesli nie pomoze to kupie CEPAN (krem na blizny) bo to silniejssze dzialanie, aczkolwiek zdaje sobie sprawe, ze niekoniecznie pomoze w wace z rozstepami.

Wiec.. co dalej? Zdecydowalam sie na zabieg usuwania tych blizn. Mama mi pomoze z pieniedzmi, teraz licze na informacje z waszej strony - czy jakas kobietka tutaj ma doswiadczenie z tymi zabiegami? a może jakaś znajoma przeszła przez to i jest zadowolona? Hmm.. de facto mam niedawno ukończone 19 lat.
aha, no to już wiem, że nie kupować. cepan podobno jest dobry, ale śmierdzi cebulą. podobne działanie, czy nawet lepsze, ma contratubex. jak już skończysz z vichy to daj znać, to też zainwestuję, jeśli będziesz pozytywnie zaskoczona. ; )
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:03   #2833
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez kami5 Pokaż wiadomość
WItam. Mam pytanie do Ciebie. Też planuję zastosować laser na brzuch, bo mam rozstępy i dodatkowo nadmiar skóry. Czy uważasz że nie warto wydawać kasy na to? Chociaż u mnie efekty mogą być lub nie. Kto to wie! Ila kosztuje taki zabieg? Czy jest bolesny?
Jeszcze tak naprawdę za wcześnie, żeby były u mnie jakieś spektakularne efekty. Jestem po pierwszym zabiegu, przede mną jeszcze dwa. Pani wykonująca zabieg od razu powiedziała, że jeden na pewno nie wystarczy.
Tam gdzie rozstępy były starsze i nie za duże, skóra jest jakby ciut gładsza. Jak przejadę palcami po brzuchu to nie zapadają się tak bardzo w zagłebienia jak wcześniej. Te największe i najświeższe nadal są i to bardzo widoczne, ale one miały po prawie 0,5cm szerokości , więc cudu nie ma...w 6 tyg. nie znikną. Zresztą podobno pełna regeneracja skóry i odtworzenie włókien kolagenowych trwa kilka miesięcy.
Zabieg trochę bolał, uczucie wbijania igieł w skórę, ale do zniesienia. Możliwe było zastosowanie środka znieczulającego, ale dodatkowo płatne 100zł, zrezygnowałam. W sumie uważam, że dobrze zrobiłam, bo ból zabiegu dało się znieść. Uważam, że gorzej było w dniach następnych. Pieczenie jak po strasznym oparzeniu słonecznym, z ranek sączył się lekko płyn, gdzieniegdzie odrobina krwi. W tym czasie nie wolno tego niczym smarować, nawet moczyć wodą, bo to podobno utrudnia gojenie. Strupki muszą się zasuszyć i odpaść.
Ceny są różne, wydaje mi się że przeciętnie od 350zł do 1000zł.
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 15:04   #2834
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Dziewczyny, a próbował ktoś na rozstępy aplikować retin-a?
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 20:45   #2835
Treys
Raczkowanie
 
Avatar Treys
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 179
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Mnie dobijają białe rozstępy na pupie i udach jestem osobą szczupłą,a mam ich pełno na pupie !
Co ja bym dała aby chociaż troszeczkę one zanikły
Treys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 18:19   #2836
kammy09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 68
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

co polecacie na świeże rozstępy? na razie używam balsamu z Palmer's na rozstępy i korundu do peelingu ale boję się je powiększyć tym peelingiem i zastanawiam się nad jakimś kwasem bo przecież kwasy się na blizny nakłada i je spłycają to może rozstępy tez?
kammy09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 10:50   #2837
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Dziś druga kuracja bańkami chińskimi. Rozstępy są bardziej fioletowe (a byy bardziej czerwonawo-białe, świeże). Czy to dobrze... nie wiem? Zobaczymy po 10 zabiegach.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:03   #2838
brak rozstepow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Dziewczyny na rozstępy z czystym sumieniem mogę polecić Elati-Q Original. Sama stosowałam go już od początku ciąży i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, chociaż jestem uprzedzona do takich kosmetyków. Poleciła mi go koleżanka. Ma świetną konsystencje, super zapach i nie brudzi ubrań. Sprzedają go w dużej tubie i za dosyć niska cenę. O dziwo- przekłada sie ona na jakość. Polecam dla przyszłych Mam!

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

świetnie działa elasti-q takie w fioletowej tubie. jest duzy i nie kosztuje za wiele. ja pozbyłam sie rozstepow dzieki temu kremowi
brak rozstepow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 10:12   #2839
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

witajcie,
zmagam sie od jakiegoś czasu z rozstępami, dużo o nich czytam i wyciągam pewne wnioski z wlasnych doświadczeń.
Rozstępy mam od 16 r.ż było ich kilka na udach i piersiach. Nie smarowałam niczym specjalnym, zwykle balsamy, za to walczyłam czasem dosyć intensywnie z cellulitem, najmocniej tarłam gąbką z syreny pupę i nogi. Niezbyt przykładałam się do nawilżania i kompletnie nie zwracałam uwagi na to czym myję ciało...

Dwa miesiące temu skończyłam kurację przeciwtrądzikową izotekiem i doslownie z dnia na dzień moją pupę, lędźwie trochę pod kolanami i nawet nie szukam dalej.. posiekały białe kreski.
wiadomo przy tym leku skóra jest totalnie przesuszona a ja przyznam że nie zawsze nakładałam balsam i zdarzyło się peeling mimo że widziałam jak delikatną mam w tym momencie skóre, ale przyzwyczajenia z przeszłości wygrały, teraz mam za swoje.

Zastanawiałam się nad przyczynami i ja to widzę tak po pierwsze zbyt intensywnie szorujemy skórę, myjąc się używamy żeli z silnymi detergentami, przecież to nie może służyć skórze, w dużej mierze pozbywamy ją naturalnej warstwy ochronnej. Do tego peelingi od dawien wciąż trąbi się że należy je stosować.. a zaraz po kapieli obowiązkowo zawsze nakładać balsam gdyż woda wysusza skórę itepe. a może to nie woda ma taki degradujący wpływ na skóre tylko owe detergenty?? ale reklamowa sieczka trwa..

w ogóle coraz częściej widzę zależność między problemami skórnymi a wszechotaczajacą nas chemią, od żeli do mycia przez kremy po proszki do prania.
ja się nie dziwię że te przytoczone wcześniej kobiety z patologicznej rodziny mają idealne ciało, z całą pewnością nie używają szeregu przereklamowanych produktów i zabiegów pielegnacyjnych... oczywiście wiele innych czynników tez ma tu wpłw, np.geny

ale my wszytkie tu pewnie mamy delikatną i kruchą skórę
być może moja teoria jest smieszna i niedorzeczna ale same pomyślcie...

tak czy inaczej ja zaczęłam walkę od nawilżenia, i pomimo używania oliwek, olejów, treściwych balsamów bardzo ciężko mi idzie a kiedyś nie miałam z tym tak wielkiego problemu...

według mnie nie warto tak mocno trzeć skóry, u mnie przyniosło to fatalne skutki, myślę że peelingi też miały swój negatywny udział
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 10:25   #2840
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez brak rozstepow Pokaż wiadomość
Dziewczyny na rozstępy z czystym sumieniem mogę polecić Elati-Q Original. Sama stosowałam go już od początku ciąży i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, chociaż jestem uprzedzona do takich kosmetyków. Poleciła mi go koleżanka. Ma świetną konsystencje, super zapach i nie brudzi ubrań. Sprzedają go w dużej tubie i za dosyć niska cenę. O dziwo- przekłada sie ona na jakość. Polecam dla przyszłych Mam!

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

świetnie działa elasti-q takie w fioletowej tubie. jest duzy i nie kosztuje za wiele. ja pozbyłam sie rozstepow dzieki temu kremowi
dziękujemy za reklamę, nie dość że na kafeterii się reklamujesz to jeszcze tutaj, myślisz że takie głupie jesteśmy?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 11:47   #2841
4mysoul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 14
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Dziewczyny jesteście moją ostatnią deską ratunku. Jak większości z Was piszących w tym wątku mam niesamowity problem z rozstępami. U mnie one są po prostu wszędzie. Kiedyś byłam pewną siebie dziewczyną, a teraz... od 3 lat nie wyszłam na plaże, na lato chodzę w długich spodniach i nie rozbieram się przed swoim facetem. Dla kogoś może to byc banalny problem- a dla mnie tragedia. Pytanie do Was- w szczególności do dziewczyn które posiadały/posiadają białe rozstępy- czy którejkolwiek z Was udało się je na tyle wygładzić, żeby nie były praktycznie widoczne?? Miejscem które szczególnie chcę poprawić to miejsce pod kolanami. Proszę Was o namiary na sprawdzone kliniki medycyny estetycznej w okolicach Wrocławia bądź Opola, konkretne zabiegi które Wam pomogły. Liczę na Waszą pomoc i będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi .
4mysoul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 15:23   #2842
renia_8484
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

witam, ja niestety kwalifikowałam się do zabiegu i zdecydowałam się na zabieg aparatem ematrix, chodzę i jak narazie jestem zadowolona z efektów, a pewnie będzie jeszcze lepiej po zakończeniu kuracji. Polecam
renia_8484 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 23:47   #2843
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Witam i proszę o pomoc Ok. 3 tyg. temu pojawiły mi się na biodrach (właściwie tylko po lewej stronie) i brzuchu rozstępy. Jest ich sporo, są dosyć długie i szerokie, najpierw były lekko czerwone, od tygodnia są jaśniejsze. Pojawiły się nagle, bez przyczyny. Mam 19 lat (więc etap dojrzewania już za mną), w ostatnim czasie nie schudłam, ani nie przytyłam, w ciąży też nie jestem. Jedyne co, to podejrzewam kortyzol. Obecnie leczę się endokrynologicznie, 0d mies. przyjmuję nowy lek (na niedoczynność tarczycy), ale wątpię, by to miało jakiś wpływ. Pół roku temu miałam badany kortyzol (wyszedł ponad normę). Mam pytanie: czy któraś z Was zmaga się może z rozstępami hormonalnymi? Jak one wyglądają, jak je odróżnić od tych "zwykłych"?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:42   #2844
Sometimes506
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Cześć wszystkim.. Jestem tu nowa i proszę o wyrozumiałość.. Jestem nieszcześliwa posiadaczka dwuletnich rozstepow.. na udach, brzuchu i piersiach a mam tylko 20 lat.. Nie bylam w ciazy, pojawily sie gdy roslam i troche przytylam.. Z innych portali wiem ze kwasem TCA da sie mocno splycic i zwezic STARE rozstepy ale co z kolorem? Moje rozstepy mimo ze sa stare to sa jasno szare przez co strasznie szpeca.. Czy da sie im nadac kolor skory? O swiezych nie rozmawiamy bo wiem ze z nimi duzo da sie zrobic.. Czy ktoras wie czy po TCA beda w kolorze skory albo czy sa jakies inne metody oprocz lasera aby takie byly? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
Sometimes506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 19:41   #2845
Sometimes506
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Odpowie ktoś? Będę bardzo wdzięczna..
Sometimes506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:42   #2846
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

ja Ci nie odpowiem , chociaż kupiłam sobie TCA (50% z zamiarem rozcieńczenia), ale jakoś boję się go użyć, żeby sobie jeszcze większej krzywdy nie zrobić. Byłam dzisiaj u lekarza i poprosiłam o receptę na maść z mocznikiem (robioną), i lekarka mi zaczęła mówić , że jej znajoma pozbyła się rozstępów aloesem- wcierki itd. Nigdy nie słyszałam próbował ktoś? Powoli tracę nadzieję na to, że uda mi się rozstępy chociaż minimalnie zwężyć;/ a nowe się robią ciągle i ciągle;/
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 22:38   #2847
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

a jakie cwiczenia wzmocnia skore ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 00:07   #2848
aneta_87
Przyczajenie
 
Avatar aneta_87
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Na rozstępy ponoć najlepsza jest biodermogeneza- ale robią ją tylko w Warszawie, zabieg jest dość bolesny i cała seria na jedną partię ciała kosztuje ok. 10 tys.
Z tańszych zabiegów zauważyłam, że świetne, dużo lepsze efekty od maści daje mezoterapia igłowa. Też trzeba zrobić serię, ale rozstępy się znacznie zmniejszają
aneta_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 19:53   #2849
klitajmnestra
Przyczajenie
 
Avatar klitajmnestra
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Hej dziewczyny, ja stosowalam chyba prawie wszystko ( Vichy, Bio oil, Derma mum, Mustella, Clarins,Lirene,Revitol,.. .....) i w koncu znalazlam cos co mi pomaga. Mianowicie stosuje raz w tygodniu kwas glikolowy ( 50%) i 3 razy dziennie olej na blizny Scar serum Palmersa, a zaraz potem wcieram balsam ujedrniajacy tej samej firmy. Rozstepy nie zniknely, ale sa mniejsze, no i skora jest o wiele bardziej jedrna. Wezcie tez pod uwage, ze nie wystarczy po prostu wetrzec czegos tam w skore, ale trzeba masowac, trzec i jeszcze raz trzec. Po kwasie wszystkie kosmetyki o wiele lepiej sie wchlaniaja. Walcze z rozstepami od sierpnia, kiedy urodzilam synka, ale tak naprawde to jakis miesiac temu tak porzadnie sie za nie wzielam, wcieram te smarodwidla regularnie, masuje i ugniatam skore..ale efekt jest.
klitajmnestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 15:09   #2850
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY.

Dodam jeszcze ze ujedrniajaco (to jest efekt bardziej zapobiegajacy aczkolwiek nie tylko) dzialaja banki chinskie do nabycia w aptekach za grosze. zgadzam sie ze masowanie tutaj jest kluczowe - zupelnie jak przy walce z cellulitisem!
U siebie zauwazylam dosyc dosyc poprawe po zrzuceniu 10 kg. Najwyrazniej byly mi zbedne i skora sie sprzeciwiala..

Gdzie dorwalas te specyfiki?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-25 07:52:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.