Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-05, 21:03   #631
pingwinek
Raczkowanie
 
Avatar pingwinek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 52
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam, czy moglabym prosic o analize cryoform eisenberga, mam nadzieje ze nie narobilam zbyt wielu literowek
water
alcohol
glycerin
butylene glycol
cyclopentasiloxane
peg-8
cyclohexasiloxane
c12-13 alkyl lacate
menthol
saccheride isomerate
camphor
acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer
carbomer
menthyl lactate
eucalyptus globulus leaf oil
caffeine
ppg-buteth-26
sodium hydroxide
phenoxyethanol
peg-40 hydrogenated castrol oil
benzophenone-4
disodium edta
lespedeza capitata extract
propylene glycol
ulva lactuca extract
limonene
methylparben
combretum micratheum leaf extract
ammonium glycyrhizate
disodium succinate
bacillus ferment
citric acid
ethylparben
butylparben
niacinamide
threonine
lactis proteinum/whey protein
propylparben
isobutylparben
fagus sylvatica extract
linalool
potassium sorbate
ci 42090/blue 1
ci 19140/ yellow 5
pingwinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-05, 21:47   #632
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Emulsja nie podoba mi sie za bardzo,lekka baza i alkohol denat ktory moze podrazniac i wysuszac przy takim podlozu-w zasadzie to jest niej min dobrych skladnikow.

Maseczka wyglada nieco lepiej-zielona glinka,kaolin,wyciag z melisy i rozmarynu,pewnie bedzie miala mentolowy zapach i moze lekko chlodzic,do tego
Jezeli masz ja w zasiegu to pokusilabym sie o wyprobowanie
Dziękuje Ci przeeeeeeślicznie
Obydwa kosmetyki mam i używam tylko że pojawiła się straszna kaszka na moim czole więc odstawiłam

Chociaż wirtualne kwiatuszki dla Ciebie dziekuje:
thelila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-07, 14:15   #633
moni25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam ! Miałabym wielką prośbę o analizę składu kremu do kompleksowej korekty przeciwzmarszczkowej Vichy Liftactiv Retinol HA .
Skład: Aqua, Octocrylene, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Sucrose Stearate, Cera Alba, Silica, Stearic Acid, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Methylparaben, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Retinol, Phenoxyethanol, Adenosine, Disodium EDTA, Hydrogenated Palm Glycerides, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum.

Szukam jakiegoś dobrego kremu dla mojej mamy (50 lat) na zmarszczki najlepiej takiego, który na w składzie wyciągi z roślin a nie a nie konserwanty i parabeny.
Z góry dziękuję.
moni25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-09, 08:56   #634
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składu... błyszczyka z H&M... Kompletnie nie ufam kosmetykom firm odzieżowych, ale jak na złość, właśnie w H&M znalazłam idealny odcień.

Chciałabym się dowiedzieć, czy nie zrobi mi krzywdy. Będę go stosować na pomadkę ochronną.


Nazwa: H&M Lip Gloss (ten w gruszkowatej buteleczce)

Skład: Paraffinium Liquidum, Polybutene, Octyldodecanol, Ethylene/Propylene Copolymer, Synthetic beeswax, Silica Dimethyl Silylate, Cera Alba, Ozokerit,Mica,Parfum,Toco pheryl Acetate,Propyloparaben.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-10, 11:29   #635
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
I jeszcze zapytanie o poniższe składy...ciągle szukam czegoś skutecznego na moje czarne punkciki, które są już na całej twarzy :-(

VIVIEAN Control Therapy Tonik
Aqua (Water), Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Urea, Sorbitol, Propolis Cera, Alchemilla Vulgaris (Lady's Mantle Extract), Butylene Glycol, Salicylic Acid, Lactic Acid, Allantoin, Mentha Arvensis (Wild Mint Oil), Dipotassium Phosphate, Polysorbate 20, Sodium Methylparaben, Magnesium Nitrate, Methyl-Cl-Isothiazolinone + Methylisothiazolinone, Parfum (Fragrance).

EUCERIN Dermo Purifyer Żel oczyszczający do cery trądzikowej
Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Sodium Chloride.

Dziękuję serdecznie

Tonik Viviean jest niezly-aloes,mocznik,sorbitol,pr opolis,kwas salicylowy,kwas mlekowy,alantoina,wyciag z przywrotnika i mity polnej.
O ile nie chcesz wyprobowac tonikow AHA/BHA z BU lub serum oczyszczajacego z ZSK to skus sie bo na pewno bedzie pomocny

Zel Eucerinu srednio mi sie podoba bo moze tez niezle wysuszyc wiec polecilabym bardziej zel z Ziaji Pro -Zel normalizujacy

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym kremie (jako o faktycznie oczyszczającym dla cer zanieczyszczonych), dość długi skład:

BanDi - Krem złuszczający na noc z serii Young Care

Aqua, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyl Stearate, Lactic Acid, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Glycolic Acid, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Ceteareth-20, PEG-100 Stearate, Perfum, Vaccinium Myrtillus(Bilberry) Extract,Saccharum Officinarum (Sugarcane)Extract, Acer Saccharum(Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Friut Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Dimethicone, Crosspolymer, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, EDTA, Cyclohexasiloxane, Benzyl alkohol, Limonene, Linalol.

Dziękuję
Jest tutaj kwas mlekowy i glikolowy -one beda wspomagaly oczyszczanie skory ale....w bazie kremu zostalu uzyte popularne emolienty,ktore potrafia zapychac-chyba,ze akurat Tobie one nie robia krzywdy to trojglicerydy,prafina,sil ikony.
Ciekawy dobor wyciagow roslinnych ale...sklad jest dlugi i na dodatek skladnik zapachowy praktycznie w czolowce co dla mnie jest srednio zachecajace.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie również nowa seria Farmony - Skin Lift Extreme 55+...składy są naprawdę długie, czy przez to kosmetyki te będą coś warte? Przeznaczone dla wieku powyżej 55 - zastanawiam się czy są mocno przeciwzmarszczkowe oraz dla jakiej bardziej cery: suchej, normalnej, mieszanej, tłustej?

Serum naprawcze redukujące zmarszczki i bruzdy pod oczy, na powieki i w okolice ust

aqua, soya lecitin, argon oil/ d-panthenol/ hyaluronic acid/marine, collagen/ silk proteins/ tocopheryl acetate, glycerin, saccharomyces/calcium ferment, milk lipids/ceramide 3, glyceryl stearate citrate, butyrospermum parkii, cyclomethicone, caprylic/capric trygliceride, isopropyl palmitate, propylheptyl caprylate, glyceryl stearate, oryza sativa oil, soluble collagen/hydrolyzed elastin, retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl, palmitate/glyceryl linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl arachidonate/laureth-4-phosphate/propylene glycol/xantan gum, cetearyl alcohol, dimethicone, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, butylene glycol, saccharomyces/silicon ferment, parfum, acrylates/c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, bha

Krem naprawczy zapobiegający wiotczeniu skóry na dzień SPF 15

aqua, c12-c15 alkyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, polysorbate, cetearyl alcohol, centella asiatica, isopropyl, palmitate, propylene glycol, butyl, methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, saccharomyces/calcium ferment, soy lecithin/retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl, palmitate/glyceryl linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl, arachidonate/laureth-4-phosphate/xantan gum, d-panthenol/troxerutin/sodium hyaluronate/folic acid, oryza sativa oil, dicaprylate/dicaprate, octocrylene, cyclomethicone, glyceryl stearate, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, cetyl alcohol, cera alba, soluble collagen/hydrolyzed elastin, panthenol, saccharomyces/silicon ferment, parfum, allantoin, acrylates/c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, bha

Krem naprawczy głęboko odbudowujący na noc

aqua, isopropyl palmitate, propylene glycol/glycyrrhiza glabra extract/butylene, glycol/artostaphylos uva ursi leaf, extract/citrus medica limonum fruit extract/morus alba leaf extract, gycerin, polysorbate, cetearyl alcohol, cyclomethicone, stearic acid, oryza sativa oil, saccharomyces/calcium ferment, milk lipids/ceramide 3, hydrolyzed caesalpinia spinosa, gum/caesalpinia spinosa gum, caprylic/capric trygliceride, soluble collagen/hydrolyzed elastin, soy lecithin/retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl palmitate/glyceryl, linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl arachionate/layreth-4-phosphate/xanthan gum, cetyl alcohol, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, ppg-15 stearyl ether, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, saccharomyces/silicon ferment, panthenol, parfum, acrylates/ c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, bha

Serum naprawcze poprawiające jędrność skóry do szyi i dekoltu

aqua, soya lecitin, argon oil/ d-panthenol/ hyaluronic acid/marine, collagen/ silk proteins/ tocopheryl acetate, glycerin, saccharomyces/calcium ferment, milk lipids/ceramide 3, glyceryl stearate citrate, butyrospermum parkii, cyclomethicone, caprylic/capric trygliceride, isopropyl palmitate, propylheptyl caprylate, glyceryl stearate, oryza sativa oil, soluble collagen/hydrolyzed elastin, retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl, palmitate/glyceryl linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl arachidonate/laureth-4-phosphate/propylene glycol/xantan gum, cetearyl alcohol, dimethicone, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, butylene glycol, saccharomyces/silicon ferment, parfum, acrylates/c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, bha


Bardzo gorąco DZIĘKUJĘ
Kremy zdecydowanie dla cer suchych/mieszanych w strone suchej ktore potrzebuja dobrego nawilzenia i odzywienia
Pomimo,ze sklady dlugie to warto przyjrzec sie blizej tym produktom bo wygladaja naprawde fajnie
Nie sugerowalabym sie opisem producenta,ze dla 55+ bo krem dobieramy do potrzeb skory

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;12222139]Bardzo proszę o analizę składu... błyszczyka z H&M... Kompletnie nie ufam kosmetykom firm odzieżowych, ale jak na złość, właśnie w H&M znalazłam idealny odcień.

Chciałabym się dowiedzieć, czy nie zrobi mi krzywdy. Będę go stosować na pomadkę ochronną.


Nazwa: H&M Lip Gloss (ten w gruszkowatej buteleczce)

Skład: Paraffinium Liquidum, Polybutene, Octyldodecanol, Ethylene/Propylene Copolymer, Synthetic beeswax, Silica Dimethyl Silylate, Cera Alba, Ozokerit,Mica,Parfum,Toco pheryl Acetate,Propyloparaben.[/quote]

Nie jest jakos specjalnie zly emolient,polimer syntetyczny,emulgator odpowiadajacy za natluszczenie,zawartosc miki da efekt opalizowania lub drobinek -ale to zalezy od ilosci,syntetyczny wosk pszczeli ma dzialanie min.natluszczajace,regulu jace lepkosc itd.,wosk bialy ,skladnik zapachowy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 13:57   #636
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bielenda Ideal Skin Krem na naczynka Anti-Couperose Rutyna +Vit.C

Krem na naczynka stworzony został dla skóry wrażliwej, skłonnej do zaczerwień i rozszerzonych naczynek. Jego głównym składnikiem jest kompleks ANTI-COUPEROSE (kasztanowiec, Ginkgo, hamamelis, kora dębu i cytryna), który wycisza stany zapalne, zmniejsza nadreaktywność naczyń i pobudza naturalny system obronny. Troxerutyna (najlepiej przyswajana przez skórę rutyna) oraz glukozydaskorbyl (najbardziej stabilna postać witaminy C) wzmacniają kruche naczynka włosowate, przeciwdziałają tworzeniu się pajączków, a także chronią skórę przed promieniami UVA i UVB.

Sklad: Aqua(Water),Glyceryl Stearate,PEG-100 Stearate,Dicaprylyl Ether,Propylene Glycol,Aesculus Hippocastanym(Horse Chestnut)Bark Extract,Ginkgo Biloba Leaf Extract,Hammamelis Virginiana (With Hazel) Leaf Extract,QuercusRobur(Oak) Bark Extract,Citrus Limonum (Lemon)Fruit Extract,Glycerin,Octocryl ene,Glycereth-26,Aluminum Starch Octenylsuccinate,Cetearyl Alcohol,Cetyl Palmitate,Potassium Hydoxide,Ascrobyl Glucoside,Niacinamide,Tro xerutin,Dipropylene Glycol,Boswellia Serrata Gum,Caprylic/Capric Triglyceride,Butyl Methoxydibenzoylmethane,T ocopheryl Acetate,Dimethicone,Ammon ium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,Xanthan Gum,Disodium EDTA,Methylparaben,Propyl paraben,DMDM Hydantoin,Iodopropynyl Butylcarbamate,Parfum(Fra grance),Lilial,Citronello l,Geraniol,Linalool
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 14:26   #637
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

Tak na szybko napisze,ze dosc wysoko bo w czolowce skladu jest Titanium Dioxide wiec pewnie bedzie to nieco pastowaty preparat +talk,popularny zapychacz isopropyl,cynk-jezeli masz okazje dostac to bez wiekszego nakladu finansowego to wyproboj ale jakos specjalnie nie wzbudza we mnie okrzykow radosci
Dluuugi sklad,duzo ciekawych wyciagow ale w jakiej ilosci i czy faktycznie beda dzialac
Na pewno dobrze podziala na niespodziaki i roznego rodzaju wypryski ale moze tez zapychac min maslo shea i wydaje mi sie,ze przy cerach suchych bedzie potrzeba dobrego nawilzacza jezeli chcesz go uzywac jako korektora-choc swoja droga przy takiej kombinacji zostawilabym go do stosowania na noc niz pod makijaz

Co to za cudo?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 15:06   #638
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Tak na szybko napisze,ze dosc wysoko bo w czolowce skladu jest Titanium Dioxide wiec pewnie bedzie to nieco pastowaty preparat +talk,popularny zapychacz isopropyl,cynk-jezeli masz okazje dostac to bez wiekszego nakladu finansowego to wyproboj ale jakos specjalnie nie wzbudza we mnie okrzykow radosci
Dluuugi sklad,duzo ciekawych wyciagow ale w jakiej ilosci i czy faktycznie beda dzialac
Na pewno dobrze podziala na niespodziaki i roznego rodzaju wypryski ale moze tez zapychac min maslo shea i wydaje mi sie,ze przy cerach suchych bedzie potrzeba dobrego nawilzacza jezeli chcesz go uzywac jako korektora-choc swoja droga przy takiej kombinacji zostawilabym go do stosowania na noc niz pod makijaz

Co to za cudo?

a wiesz, całkiem fajnie się rozprowadza
niweluje mi zaczerwienienie
na niespodzianki super - traktuję właśnie je punktowo jako korektorem
nawilżacza i tak używam, więc no problem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 20:37   #639
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.
Mam prośbę o radę.
Otóż używałam do tej pory (ponad pół roku) do mycia twarzy żelu avene cleanance do cery tłustej lub trądzikowej. Cerę trądzikową mam, jednak ostatnio jest ona częściej przesuszona niż tłusta, ze względu na używanie retinoidów. Na żel avene nie narzekam, wydaje mi się, że nie robi krzywdy. Właśnie kończy mi się opakowanie i miałam zamiar kupić kolejne. Jednak został polecony mi żel uniwersalny do mycia babydream jako świetny, a dużo tańszy.
I jestem w kropce. Nie wiem czy skusić się na ten żel babydream. Kosztuje grosze, mogłabym spróbować, jednak boję się, żeby nie skończyło się to źle.
Dlatego chciałabym zapytać czy te dwa żele można w jakiś sposób porównać? Czym się różnią pod względem właściwości? Któryś ma większą skłonność do zapychania/przesuszania? I najlepiej od razu - na który mam się zdecydować?

Avene cleanance żel:
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate

Babydream uniwersalny żel:
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

Dziękuję.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-11, 21:35   #640
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Witam.
Mam prośbę o radę.
Otóż używałam do tej pory (ponad pół roku) do mycia twarzy żelu avene cleanance do cery tłustej lub trądzikowej. Cerę trądzikową mam, jednak ostatnio jest ona częściej przesuszona niż tłusta, ze względu na używanie retinoidów. Na żel avene nie narzekam, wydaje mi się, że nie robi krzywdy. Właśnie kończy mi się opakowanie i miałam zamiar kupić kolejne. Jednak został polecony mi żel uniwersalny do mycia babydream jako świetny, a dużo tańszy.
I jestem w kropce. Nie wiem czy skusić się na ten żel babydream. Kosztuje grosze, mogłabym spróbować, jednak boję się, żeby nie skończyło się to źle.
Dlatego chciałabym zapytać czy te dwa żele można w jakiś sposób porównać? Czym się różnią pod względem właściwości? Któryś ma większą skłonność do zapychania/przesuszania? I najlepiej od razu - na który mam się zdecydować?

Avene cleanance żel:
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate

Babydream uniwersalny żel:
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

Dziękuję.
Trudno bedzie mi sie bezstronnie ustosunkowac poniewaz bardzo zawiodlam sie na zelu Avene-potwornie mnie wysuszyl i wiem,ze nie mnie jedna a spodziewalam sie,ze bedzie lagodny dla mojej wybrednej cery.
Kosmetyki BD ogolnie sa niezle a ten zel uniwersalny wart uwagi-przede wszystkim ma o niebo lepszy i krotszy sklad ale to takze kwestia cery i jej wymagan
Moge Ci jeszcze polecic zel do mycia z serii Ziaja Pro-zel normalizujacy,swietne duze ekonomiczne opakowanie i niezly skladowo.

Postaram Ci sie pozniej rozpisac roznice pomiedzy Avene a BD
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 13:22   #641
nAyu
Raczkowanie
 
Avatar nAyu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o taką ekspresową analizę, czy coś ewentualnie może zapychać w tym kremie

Rossmann, Babydream, Natural, Gesichtscreme (Krem do twarzy)

Skład: Aqua, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Etylhexyl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Dicaprylyl Carbonate, Parfum, Calendula Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide
__________________
There is only one person who could ever make you happy, and that person is you.
nAyu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-12, 15:38   #642
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witami proszę o pomoc

Flos-lek - Pielęgnacja cery tłustej - żel szałwiowy

Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Salvia Officinalis Leaf Extract, Glucose, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone

Zastanawia mnie, co tu robi glukoza? Takie informacje znalazłam na stronie Skin Deep: http://www.cosmeticsdatabase.com/ing...ngred06=702598


Flos-lek - Pielęgnacja cery suchej - żel z żywokostem

Ingredients (INCI): Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Symphytum Officinale Extract, Propylene Glycol, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone


Flos-lek - Pielęgnacja cery suchej - żel z nagietkiem

Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Calendulae Officinalis (Marigold) Flower Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone


Który z tych kosmetyków jest wart uwagi (wiem, wiem składy są bardzo podobne )?
Mam cerę tłustą, trądzikową, więc wg producenta odpowiedni byłby żel szałwiowy, ale nawilżenie też ważne, więc może ten z nagietkiem lub żywokostem (te zioła maja przecież dobry wpływ na trądzik).

Proszę o rady i dziękuję za pomoc!
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-12, 15:48   #643
pola_
Zakorzenienie
 
Avatar pola_
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 197
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Strasznie zapychaja mnie filtry z Avene (co jest tam typowo zapychajacego - chcialabym unikac tych substancji w przyszlosci)??
Parafina tez moze zapychac?? Uzywalam kremu Galenic Messager do skory suchej i dostalam takich ropnych pryszcze jakich w zyciu nie mialam (nawet jako nastolatka
Moja cera zrobila sie strasznie kaprysna i wrazliwa na zapychacze (wydaje mi sie ze wczesniej nie mialam takich problemow).
Prosiłabym o zidentyfikowanie w Tych składach potencjalnych zapychaczy - zebym mogla wyelimonowac kosmetyki z tymi skladnikami

Galenic Messager Youth-Radiance Cream: An anti-aging, intensely nourishing cream for dry, maturing skin.
Ingredients: Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Squalane, PEG-12, Sucrose Stearate, Isopropyl Palmitate, Collagen, Zea Mays (Corn) Starch (Zea Mays), Alpha-Isomethylionone, Benzyl Salicylate, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Carbomer, Citronellol, Ethylcellulose, Ethylparaben, Fragrance (Parfum), Glyceryl Stearate, Hexyl Cinnamal, Iron Oxides (CI 77491), Isobutylparaben, Lecithin, Limonene, Linalool, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Methylparaben, Mica, Phenoxyethanol, Physalis Alkekengi Fruit Extract (Physalis Alkekengi), Propylparaben, Sodium Methylparaben, Tocopheryl Acetate.

Avene, Tres Haute Protection Emulsion [Very High Protection Emulsion] SPF 50+
Skład: Avene Thermal Spring Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Butylparaben, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide

Avene, Haute Protection Lait Enfant SPF 40 [High Protection Lotion for Children SPF 40]

Skład: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water (Aqua), Cyclomethicone, Isodecylneopentanoate, Bis-Ethylhexylophenol Metoxyphenyl Triazine, Glycerin, C-12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Trigliceryde, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Methylparaben, O-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaplylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide (12.09.2007.)

Edytowane przez pola_
Czas edycji: 2009-06-05 o 13:11
pola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 09:29   #644
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jestem w ciąży i nie wiem czy ten fluid Lirene CITY-MAT nie zawiera szkodliwych składników. Proszę o pomoc.



Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)
merra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 15:34   #645
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Masz praktycznie kazdy skladnik opisany wiec wystarczy tylko poszperac
Dla mnie to bardziej gadzety niz balsamy-nafaszerowane roznosciami,perfumowane i mega dlugie sklady.
Jezeli masz skore bez problemow i nie dotycza Cie zadne uczulenia/alergie itd to siegnij po ktores maslo TBS jednak sa na rynku duzo lepsze i bardziej wartosciowe mazidla do ciala
Hex - serdecznie dziękuję za analizę Skorzystam z nich ze względu na cudowne zapachy (tylko mam problem na który się zdecydować, bo tyle kusi) , a coś mocniej nawilżającego to poszukam
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 16:15   #646
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxana --dziękuje
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 16:18   #647
okularnicaaa
Raczkowanie
 
Avatar okularnicaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rossmann, Babydream, Natural, Calendulacreme (Krem pielęgnacyjny z nagietkiem)


Aqua, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, Glycine Soja Oil, Glycerin, Lanolin, Sorbitan Oleate, Polyglycerol-3 Polyricinoleate, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Parfum, Hydrogenated Vegetable Oil, Calendula Officinalis Extract, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Sodium Hydroxide

czy jest tu potencjalny zapychacz?

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-05-14 o 17:52 Powód: Poprawka by post byl czytelny
okularnicaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 23:42   #648
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Kosmetyki BD ogolnie sa niezle a ten zel uniwersalny wart uwagi-przede wszystkim ma o niebo lepszy i krotszy sklad ale to takze kwestia cery i jej wymagan

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. W pełni mnie ona satysfakcjonuje. Skoro skład żelu babydream wydaje się w porządku to przetestuję go jako żel do twarzy, a jeśli mi nie podpasuje to zużyję do ciała.

Od razu mam też inną sprawę. Otóż dostałam dzisiaj w aptece znaczny zapas próbek i nie wiem czy skusić się na ich stosowanie. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że o pierwszych dwóch kosmetykach nawet google mało wie.
Co można wywnioskować ze składu? Warto spróbować?

Isispharma, Teen Derm K
Krem keratoregulujący do skóry tłustej, trądzikowej
Wskazania: Skóra tłusta z trądzikiem;Trądzik zaskórnikowy;
Właściwości działanie: Emulsja złuszczająca na bazie 5-alfa- Avocuta ; Odblokowuje, oczyszcza a następnie powoduje zamknięcie ujść gruczołów łojowych; Uelastycznia i wygładza skórę; Działa przeciwzapalnie.
Idealny jako uzupełnienie wysuszających i podrażniających skórę terapii przeciwtrądzikowych.

Skład: aqua, C12-13 alkyl lactate, diethylhexyl carbonate, butyl avocadate, dipropylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, C20-22 alkyl phosphate, xylitylglucoside, C20-22 alcohols, tocopheryl acetate, polyacrylate 13, anhydroxylitol, triethanolamine, polyisobutene, alcohol denat., phenoxyethanol, xylitol, boswellia serrata extract, triclosan, chlorphenesin, salicylic acid, parfum (fragrance), methylparaben, disodium edta, polysorbate 20, propylparaben, isobutylparaben, ethylparaben, butylparaben, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, citronellol, hexyl cinnamal, limonene

Isispharma, Teen Derm Gel
Antybakteryjny żel do mycia skóry tłustej, trądzikowej
Wskazania: Żel mikro-złuszczający (zawiera mikro - granulki) o działaniu oczyszczającym i seboregulacyjnym.

Innowacyjne podejście do leczenia i pielęgnacji skóry tłustej z trądzikiem: TEEN DERM - 5 - alfa - Avocuta.

Skład: aqua, sodium cocoamphoacetate, peg-40 glyceryl cocoate, sodium coceth sulfate, peg-40 hydrogenated castor oil, peg-200 hydrogenated glyceryl palmate, ppg-26 buteth-26, triethanolamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate cosspolymer, salicylic acid, hydrated silica, peg-7 glyceryl cocoate, polyethylene, hydroxypropyl guar, phenoxyethanol, chondrus crispus (carrageenan), parfum (fragrance), sodium lauroyl oat amimo acids, chlorphenesin, ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoyl-methane, methylparaben, ethylhexyl salicylate, trichlosan, disodium edta, xylitylglucoside, zinc pca, copper pca, anhydroxylitol, propylparaben, isobutylparaben, ethylparaben, butylparaben, xylitol, butyl avocadate, dipropylene glycol, boswellia serrata extract, Cl 42090 (blue 1), linalool.

Plante System, Essentiel
Emulsja nawilżająco-normalizująca bez parabenu

Skład: aqua, macadamia ternifolia, xylitol, sesamum indicum, glycerin, sodium stearoyl lactylate, polyglyceryl-3 stearate, cera alba, proplis cera, theobroma cacao, arctostaphylos uva ursi, olea europaea, camellia sinensis, hippophae rhamnoides, rubus idaeus, cupric sulfate, phytic acid, tocopheryl acetate, xanthan gum, tocopherol, tromethamine, capryloyl glycine, potassium sorbate, tetrasodium iminodisuccinate, parfum (fragrance).

Jak już się tak rozpisałam to zadam jeszcze jedno nurtujące mnie ostatnio pytanko: czy istnieje możliwość, że skrobia kukurydziana dry-flo zapycha pory? A w połączeniu z cynamonem?

Z góry dziękuję i przepraszam za ewentualne literówki w składach.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 23:57   #649
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

to może tym razem się uda... nieśmiało przypomnię o poście 598 ;]
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 20:30   #650
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Flos-lek - Pielęgnacja cery tłustej - żel szałwiowy
Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Salvia Officinalis Leaf Extract, Glucose, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone
Zastanawia mnie, co tu robi glukoza? Takie informacje znalazłam na stronie Skin Deep: http://www.cosmeticsdatabase.com/ing...ngred06=702598

Flos-lek - Pielęgnacja cery suchej - żel z żywokostem

Ingredients (INCI): Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Symphytum Officinale Extract, Propylene Glycol, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone

Flos-lek - Pielęgnacja cery suchej - żel z nagietkiem
Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Calendulae Officinalis (Marigold) Flower Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone

Który z tych kosmetyków jest wart uwagi (wiem, wiem składy są bardzo podobne )?
Mam cerę tłustą, trądzikową, więc wg producenta odpowiedni byłby żel szałwiowy, ale nawilżenie też ważne, więc może ten z nagietkiem lub żywokostem (te zioła maja przecież dobry wpływ na trądzik).
Spokojnie, glukoza jest tu nawilżaczem Żele mają świetne składy, co najwyżej mogą się troszkę lepić, nie wchłaniać do końca i robić problemy przy makijażu. Uwielbiam nagietek (mam cerę mieszaną), więc jak tylko gdzieś znajdę, to sama kupię :P Przy cerze trądzikowej polecam szałwię, będzie regulować natłuszczenie skóry. Najmniej podoba mi się trietanoloamina w składzie, która czasem może zapychać, ale stosuje się ją w łagodnych kosmetykach do cery trądzikowej.

Cytat:
Napisane przez okularnicaaa Pokaż wiadomość
Rossmann, Babydream, Natural, Calendulacreme (Krem pielęgnacyjny z nagietkiem)
Aqua, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, Glycine Soja Oil, Glycerin, Lanolin, Sorbitan Oleate, Polyglycerol-3 Polyricinoleate, Olea Europaea Oil, Cera Alba, Parfum, Hydrogenated Vegetable Oil, Calendula Officinalis Extract, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Sodium Hydroxide
czy jest tu potencjalny zapychacz?
Jakby się bardzo czepiać, to by się znalazło - lanolina, witamina E, olejki roślinne... Ale te składniki rzadko zapychają, a na ekstrakty roślinne trudno przewidzieć reakcje, bo zawierają w sobie różne substancje, w różny sposób otrzymywane. Poleciłam ten krem już paru znajomym, które przejechały się na kosmetykach aptecznych (np. Avene) i są zadowolone
Tabelę składników komedogennych znajdziesz m.in. tu: http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm
http://www.caryskincare.com/acnecomedogeniclist.html
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 08:22   #651
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Malla - dziękuję Ci serdecznie za analizę

Kupiłam wczoraj ten żel szałwiowy Flos-lek i okazało się, że ma troszkę zmieniony skład

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Butylene Glycol, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone

Bardzo prosiłabym o opinię i przepraszam za zamieszanie
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 09:01   #652
okularnicaaa
Raczkowanie
 
Avatar okularnicaaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 36
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Malla , dziękuje za szybką odpowiedź niestety podane przez Ciebie strony mój internet nie chce otworzyć (obawa przed wirusem ).
mam jeszcze jedną prośbę Pierre Rene, Smooth & Soft Compact Powder (Puder prasowany)

jego skład to : Talc, Lanolin Alcohol, Lanoloin Acid, Zinc Stearate, Nylon-12, Lanolin Oil, Isopropyl Lanolate, Oleyl Alcohol, Octyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Dehydroacetic Acid, PArfum [May contain +/- Magnesium Carbonate, Phenyl Trimethicone, Paraffinum Liquidum, Polymethyl Methacrylate, CI 77947, CI 77891, Mica, CI 77163, CI 77007, CI 75470]

czy są potencjalne zapychacze i czy będzie mógł dobrze kryć ?
okularnicaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 19:35   #653
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
pianka z panthenolem

szukałam, szukałam i nie znalazłam, stąd nowy wątek.
Tydzień temu przez przypadek zakupiłam piankę z panthenolem FENIDERMA. Była w promocji i byłam ciekawa co to takiego. Pani w aptece powiedziała mi, że stosuje się ją w celu ukojenia skóry przy różnych podrażnieniach, szczególnie po poparzeniach słonecznych. Ponieważ mam bardzo wrażliwą skórę, zaczęłam stosować tę piankę na noc, zamiast kremu. Cera się uspokoiła, jest nawilżona, znikają krostki.

I stąd moje pytanie - jak długo mogę stosować taką piankę zamiast kremu? Czy na dłuższą metę nie szkodzi ona skórze? Jak na razie to najlepszy"krem" na jaki trafiłam - moja cera wygląda zdrowiej niż po kosmetykach Svr, Avene czy LRP a nwet Epithealiale A - dermy. Jestem zaskoczona, a co za tym idzie - podejrzliwa
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 20:12   #654
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: pianka z panthenolem

Cytat:
Napisane przez tenarr Pokaż wiadomość
szukałam, szukałam i nie znalazłam, stąd nowy wątek.
Tydzień temu przez przypadek zakupiłam piankę z panthenolem FENIDERMA. Była w promocji i byłam ciekawa co to takiego. Pani w aptece powiedziała mi, że stosuje się ją w celu ukojenia skóry przy różnych podrażnieniach, szczególnie po poparzeniach słonecznych. Ponieważ mam bardzo wrażliwą skórę, zaczęłam stosować tę piankę na noc, zamiast kremu. Cera się uspokoiła, jest nawilżona, znikają krostki.

I stąd moje pytanie - jak długo mogę stosować taką piankę zamiast kremu? Czy na dłuższą metę nie szkodzi ona skórze? Jak na razie to najlepszy"krem" na jaki trafiłam - moja cera wygląda zdrowiej niż po kosmetykach Svr, Avene czy LRP a nwet Epithealiale A - dermy. Jestem zaskoczona, a co za tym idzie - podejrzliwa

Podaj prosze sklad INCI,watek lacze i zobaczymy co tam siedzi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-17, 22:02   #655
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

O! Dziękuję

FENIDERMA preparat łagodzący po opalaniu

Aqua, Isobutane, Propane, Butane, Panthenol, Hydroxyethyl Urea, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Retinyl Palmitate, Retinyl Acetate, Ethyl Linoleate, Isopropyl Myristate, Arachis Hypoagea Oil, Helianthus Annus Seed Oil,BHT, Ethylhexylglycerin

więcej o piance

moje obawy budzi długi sklad i "skrajna łatwopalność" (ale w końcu to pianka).
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 20:48   #656
marta_k12
Raczkowanie
 
Avatar marta_k12
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Litwa
Wiadomości: 37
Send a message via Skype™ to marta_k12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kupiłam dzisiaj krem Alterra z aloesem do cery wrażliwej. Moja cera jest skłonna do wyprysków,mieszana, więc chciałabym się dowiedzieć, czy może zapchać.
Oto skład:
  • Aqua,
  • Prunus Amygdalus Dulcis Oil,
  • Aloe Barvadensis Extract,
  • Glyceryl,
  • Stearate Se,
  • Persea Gratissima Oil,
  • Glycerin,
  • Simmondsia Chinensis Oil,
  • Oryza Sativa Germ Oil,
  • Parfum ( from natural essential oils),
  • Glyceryl Laurate,
  • Camellia Sinensis Extract,
  • Lanolin Alkohol,
  • Sucrose Distearate,
  • Sodium Pca,
  • Xanthan Gum,
  • Tocopherol,
  • Sodium Citrate,
  • Citric Acid,
  • Alkohol,
  • Silver Citrate,
  • Limonene,
  • Linalool,
  • Benzyl Benzoate,
  • Geraniol.
Dziękuję serdecznie
marta_k12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 01:11   #657
mmoni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Udało mi się znaleźć pełen skład i bardzo będę wdzięczna za opinię:

Tigi Bed Head Foxy Curls Shampoo

water, cocamidopropyl betaine, disodium laureth sulfosuccinate, sodium lauroyl sarcosinate, cocamide MEA, parfum, PEG-120 methyl glucose dioleate, glycerin, disodium cocamphodiacetate, VP/VA copolymer, acrylates/vinyl neodecanoate crosspolymer, glycol distearate, divinyldimethcone/dimethicone copolymer, limonene, lauryl glucoside, polyquaternium-10, polyquaternium-55, methylparaben, propylene glycol, citral, linalool, benzophenone-4, C12-13 pareth-23, C12-13 pareth-3, tetrasodium EDTA, citric acid, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone
mmoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 12:36   #658
karolan8
Przyczajenie
 
Avatar karolan8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gryfino/szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Na rynku pojawiła się nowa linia przeciwsłoneczna Eucerin, jak zwykle w przypadku kremów z filtrem główne pytanie brzmi, czy filtry są stabilne? Bardzo proszę o analizę

Eucerin Fluid matujacy do twarzy 50 ml SPF 50+

SPF 50+
Aqua, Cyclomethicone, Octocrylene (UVB/UVA-II), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789 - UVA), Methylpropanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S - UVA/UVB), Homosalate (UVB), Butyrospermum Parkii Butter, Polyamide-5, Lauroyl Lysine, Polymethylsilsesquioxane, Titanium Dioxide (UVB/UVA-II), Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate (UVB), Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid (UVB), Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, VP/Hexadecene Copolymer, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, BHT, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben.

SPF 30
Aqua, Cyclomethicone, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Octocrylene (UVB/UVA-II), Butyl Methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789 - UVA), Methylpropanediol, Polyamide-5, Butyrospermum Parkii Butter, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid (UVB), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S - UVB/UVA), Ethylhexyl Salicylate (UVB), Homosalate (UVB), Lauroyl Lysine, Polymethylsilsesquioxane, Alcohol Denat., Titanium Dioxide (UVB/UVA-II), Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, VP/Hexadecene Copolymer, Trisodium EDTA, Trimethoxycaprylylsilane, BHT, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben


Eucerin Mleczko do ciala extra light 150ml

SPF 50
Aqua, Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecanol, Butyl Methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789 - UVA), Octocrylene (UVB/UVA-II), Titanium Dioxide (UVB/UVA-II), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosrb S - UVB/UVA), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate (UVB), Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate | Tocopheryl Acetate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Glycerin, Diethylhexyl Butamido TriazonE (UVB), Ethylhexyl Methoxycinnamate (UVB), Tapioca Starch, Glyceryl Stearate SE, Xanthan Gum, PEG-40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum.

SPF 30
Aqua, Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecanol, Butyl Methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789 - UVA), Octocrylene (UVB/UVA-II), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S - UVB/UVA), Cetyl Alcohol, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate (UVB), Titanium Dioxide (UVB/UVA-II), Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate | Tocopheryl Acetate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Glycerin, Tapioca Starch, Glyceryl Stearate SE, Xanthan Gum, PEG-40 Castor Oil, Sodium Cetearyl Sulfate, Trimethoxycaprylylsilane, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum

Z góry dziękuję
karolan8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:01   #659
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałam się tylko przypomniec

Post nr 596
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=596

Bardzo proszę o pomoc
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 17:28   #660
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja również chcę się przypomnieć - post 425
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=425

a oprócz tego dorzucę jeszcze jeden krem do przeanalizowania

Bielenda Collagen + Kwas Hialuronowy Wypełniacz zmarszczek na dzień SPF10
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-18, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, PEG-100 Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Hyaluronate, Ethylhexyl Palmitate, Silica, Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Collagen, Palmitoyl Tripeptide-5, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Propylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Glycine Soja Sterols, Polyacrylamide/C13-14 Isoparaffin/ Laurerth-7, Dimethicone, Disodium EDTA, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Lilial, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Lyral, Limonene, CI 19140, CI 14700
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.