Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-29, 08:59   #1411
dziewczyna2009
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna2009
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łapy k. Białegostoku
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny - nie wiedziałam gdzie umieścić moje pytanie - i ten wątek najbardziej mi podpasował. Ponieważ macie dużą racje ze trzeba wiedzieć co w słoiczku siedzi - a nie oglądać się na dobrą reklamę producenta. Tyle że ja nie wiem czego mam szukać w tym słoiczku dopiero się przyuczam tych nazw, zastosowań ale to obszerna wiedza - czy ktoś może coś zaproponować , które składy najczęściej występują w kremach, balsamach - chodzi mi o nawilżenie skóry (jakie składniki za to odpowiadają) ogólne odżywienie, ponieważ cery nie mam zniszczonej ani trądziku - chce wyglądać świeżo i dobrze nawilżyć. Jeśli źle umieściłam pytanie - czy możecie mnie gdzieś przekierować ? Z góry dziękuje
dziewczyna2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 09:19   #1412
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Do osiągnięcia twoich celów nawet nie trzeba się uczyć czytania składów.
Poczytaj sobie ranking KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/
Najlepszym balsamem wg KWC jest jakiś z neutrogeny o ile dobrze pamietam.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 18:30   #1413
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosiłabym o zanalizowanie poniższego składu. Mam cerę w tej chwili bardzo odwodnioną i nie mogę sobie z nią poradzić, ale boję się, że ten krem może mnie zapchać, bo pozostawia na skórze taki tłusty film. Z góry dziękuję


Blau Farma, Atopra, Krem do skóry suchej i atopowej

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...y-atopowej.htm

Skład: aqua, petrolate, cetearyl alcohol, ceteareth-20, propylene glycol, soyate, glyceryl linoleate, glyceryl oleate, glycerol, polisaccharide gum-1, sodium cocoyl aminoacids, sacrosine, potassium aspartate, magnesium aspartate, cholesteroli, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, parfum
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 09:00   #1414
smutna85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć Dziewczyny Byłabym wdzięczna, gdybyście rzuciły okiem na skład tego kremu. Głównie chodzi mi o to, czy ze względu na zawartość kwasu (?) naprawdę nie wolno się opalać, gdy się go stosuje?
Ziaja Med, Kuracja Antybakteryjna, Krem redukujący trądzik


Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, lsohexadecane, Polysorbate 80, Saccharamyces/Zinc Ferment, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Polyacrylate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract Vaccinium Myrtillus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Lactic Acid, Citric Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Tartaric Acid, Allantoin, Panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, CI 42090 (FD&C Blue No.1).
smutna85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-31, 12:31   #1415
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Panie/Panów bardzo serdecznie,
chciałabym prosić o analizę składów poniższych kosmetyków:

L'Oreal Men Expert Hydra Energetic Turbo Booster

Aqua / Water, Alcohol Denat., Glyverin, Butylene Glycol, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Zea Mays / Corn Kernal Extract, Caffeine, Ascorbyl Glucoside, Mentha Piperita Extract / Peppermint Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/10 15985 / Yellow 6, CI 16035 / Red 40, Parfum / Fragrance, Limonene, Linalool

Chodzi mi o to czy ma duzo zapychaczy i ogólnie co może robic z cera.

Bourjois Healthy Mix podkład owocowy

Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Demat, Parfum (fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus malus (apple) fruit extract, Cucumis melo (melon) fruit extract, Zingiber officinale (ginger) root extract, Prunus armeniaca (apricot) fruit extract, Potassium sorbate, sodium benzoate, Benzoic acid, Sorbic acid, Mica, Iron oxides, wltramarines, titanium dioxide

Bioderma, Hydrabio, Sérum Concentré Hydratant (Serum intensywnie nawilżające)
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum).

Z góry bardzo dziękuję i zyczę wszystkiego co najlepsze.






karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 20:01   #1416
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Oceanic, AA Ultra Nawilżanie 20+, Micelarny płyn do demakijażu oczu i twarzy
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 188, Polysorbate 20, Sodium Hyalronate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, PEG-12 Dimethicone, Panthenol, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Parfum Durvillea Antarctica, Citric Acid

Rossmann, Rival de Loop, Preparat do demakijażu z wyciągiem z ginko i ogórka
Skład: Aqua, Butylene, Glycol, Ginko Biloba Extract, Cucumius Sativus Extract, Panthenol, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Fructose, Glycine, Lactic Acid, Niacinamide, Urea, Citric Acid, Inositol, Sodium Chloride, Pantolactone, Cocamidopropyl Betaine, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Benzoate.

Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu z minerałami morskimi i bławatkiem
Skład: Aqua, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, PPG-26-Buteth/PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, D-Panthenol, Sea Salt, Propylene Glycol, Centaurea Cyanus Extract, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum.

który z tych produktów ma najmniej chemii w sobie i bardziej nadaje sie do cery wrażliwej/trądzikowej?)
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 07:00   #1417
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
odradzam oba kremy, sporo potencjalnych zapychaczy
A ten trzeci?
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 17:17   #1418
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dax Cosmetics, Perfecta bronze, Balsam do ciała stopniowo brązujący
/jasna karnacja/ Aqua, Paraffin Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Dihydroxyacetone, Erythrulose, Anhydrous Caffein, Propylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

/ciemna karnacja/ Aqua, Paraffin Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Glycerin, Dihydroxyacetone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Erythrulose, Anhydrous Caffein, Propylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.


Proszę o sprawdzenie, czy mogą oba rodzaje zapychac twarz, ponieważ chcę go używac róież do twarzy
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 20:47   #1419
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics, Perfecta bronze, Balsam do ciała stopniowo brązujący
/jasna karnacja/ Aqua, Paraffin Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Dihydroxyacetone, Erythrulose, Anhydrous Caffein, Propylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

/ciemna karnacja/ Aqua, Paraffin Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Glycerin, Dihydroxyacetone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Erythrulose, Anhydrous Caffein, Propylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Disodium EDTA, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.


Proszę o sprawdzenie, czy mogą oba rodzaje zapychac twarz, ponieważ chcę go używac róież do twarzy
ogólnie kosmetyków do ciała nie powinno używać się do twarzy bo skóra twarzy jest bardziej delikatna
jesli już oba mogą zapchać porządnie
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 13:53   #1420
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ogólnie kosmetyków do ciała nie powinno używać się do twarzy bo skóra twarzy jest bardziej delikatna
jesli już oba mogą zapchać porządnie
nie mowiac o zapachu. stosowalam go na noc i budzil mnie smród, nie byłam w stanie spac. Mimo ze na poczatku czuc slodki migdalowo- waniliowy zapaszek.

W ogole wszelakie brazujące zapychaja. Mialam krem do twarzy brazujący: koszmar
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 16:01   #1421
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Witam Panie/Panów bardzo serdecznie,
chciałabym prosić o analizę składów poniższych kosmetyków:

L'Oreal Men Expert Hydra Energetic Turbo Booster

Aqua / Water, Alcohol Denat., Glyverin, Butylene Glycol, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Zea Mays / Corn Kernal Extract, Caffeine, Ascorbyl Glucoside, Mentha Piperita Extract / Peppermint Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/10 15985 / Yellow 6, CI 16035 / Red 40, Parfum / Fragrance, Limonene, Linalool

Chodzi mi o to czy ma duzo zapychaczy i ogólnie co może robic z cera.

Bourjois Healthy Mix podkład owocowy

Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Demat, Parfum (fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus malus (apple) fruit extract, Cucumis melo (melon) fruit extract, Zingiber officinale (ginger) root extract, Prunus armeniaca (apricot) fruit extract, Potassium sorbate, sodium benzoate, Benzoic acid, Sorbic acid, Mica, Iron oxides, wltramarines, titanium dioxide

Bioderma, Hydrabio, Sérum Concentré Hydratant (Serum intensywnie nawilżające)
Skład: Water (Aqua), Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum).

Z góry bardzo dziękuję i zyczę wszystkiego co najlepsze.






Ja bardzo przepraszam że się przypominam, jednak chiałam jeszcze raz bardzo prosić o analizę, zależy mi na czasie,bardzo proszę
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 13:38   #1422
marta5106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 160
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Poproszę o porównanie składu tych dwóch kosmetyków i wskazanie tego "lepszego " (wie, wiem, głupio to brzmi )

Lancome Genifique
Skład : AQUA / WATER / EAU
BIFIDA FERMENT LYSATE
GLYCERIN
ALCOHOL DENAT.
DIMETHICONE
HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID
SODIUM HYALURONATE
PHENOXYETHANOL
PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE
PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL
SALICYLOYL PHYTOSPHINGOSINE
AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMID E / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE
LIMONENE
XANTHAN GUM
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
OCTYLDODECANOL
CITRIC ACID
CITRONELLOL
PARFUM / FRAGRANCE

oraz drugi kosmetyk, już zanalizowany, chodzi mi o porównanie tych dwóch.

dermika individuelle

Cytat:
Napisane przez variete
poprosze o analize składu Dermika, Individuelle, Esencja de Luxe z molekułami młodości, ciekawi mnie czy rzeczywisice jest tak dobry w przeciwdziałaniu starzeniu sie skóry i tym samym wart swej ceny - 250 zł....

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Squalane, PEG-4-Olivate, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Macadamia ternifolia, Caprylic/Capric, Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Oleoyl Tyrosine, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone, Laminaria Ochroleuca, Artemia Extract, Ascorbyl Palmitate, Yeast Extract, Viola Tricolor, Tocopherol, Dimethylmethoxy Chromanol, Silica Dimethyl Siliylate, Ubiquinone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycine Soja, Hydroxydecyl Ubiquinone, Oxido reductases, Oleic Acid, lecithin, Beta-sitosterol, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated lecitin, Hydrogenates Phosphatidylcholine, xanthan Gum, Ascorbic Acid, Citric Acid, Chondrus Crispus, Hexylene Glycol, Peg-8, Carbomer, EDTA, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidynyl Urea, Parfum.

dziekuje z gory

Edytowane przez marta5106
Czas edycji: 2010-02-04 o 20:35
marta5106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 16:27   #1423
ulag&m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej Wizazanki,

Znalazłam taki oto kremik i jestem ciekawa co sadzicie o jego składzie, pod względem nawilżania i oczywiscie potencjalnego zapychania.

A oto on: Dr.Van der Hoog Hypo-Allergene creme de jour

Aqua, Mineral Oil, Glycerin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Panthenol, Xanthan Gum, Dimethicone, Allantoin, Methylparaben, 2-Bromo 2-Nitropropane -1,3-Diol

dzieki za odpowiedzi
ulag&m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 10:22   #1424
saliimalii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogłaby któraś z Was zerknąć na składy obu podkładów i doradzić, który bardziej jest odpowiedni do cery suchej ? Który mógłby nie wysuszyć a ewentualnie nawilżyć i nie podrażnić
A chodzi o :
Astor 16 h Mineral Mat, podkład mineralny w pędzlu
Skład: Cyclopentasiloxane, Aqua/Water/Eau, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyethylene, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Mica, Magnesium Sulfate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Disodium Stearoyl Glutamate, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Chlorphenesin, Xanthan Gum, Propylene Carbonate, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Aluminum Xydroxide, Silica, Laureth-4, Propylene Glycol, Saccharomyces Silver Ferment, Saccharomyces Platinum Ferment, Saccharomyces Gold Ferment, Saccharomyces Manganese Ferment, Saccharomyces Potassium Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Bht, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid. [May Contain/Peut Contenir/+/-:Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]. (11.05.2009)


Bourjois Healthy Mix podkład owocowy
Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Demat, Parfum (fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus malus (apple) fruit extract, Cucumis melo (melon) fruit extract, Zingiber officinale (ginger) root extract, Prunus armeniaca (apricot) fruit extract, Potassium sorbate, sodium benzoate, Benzoic acid, Sorbic acid, Mica, Iron oxides, wltramarines, titanium dioxide
(karolina 1989 "pożyczyłam" ten składzik od Ciebie)
saliimalii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 11:07   #1425
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,bardzo proszę o to,by któraś z kompetentnych Biochemiczek wypowiedziała się na temat kremu:

Age Fitness Elastic ,Biotherm
Ingred.:aqua,alcohol denat.,dimethicone,octyld odecanol,glycerin,butylen e glycol,isononyl isononanoate,ammonium polyacryldimethyltauramid e,C30-45alkyldimethicone,phenoxye thanol,silica,olea europaea oil,stearyl alcohol,hydrogenated myristyl olive esters,peg-20 stearate,peg-100 stearate,glyceryl stearate,tocopheryl acetate,panthenol,parfum, polyperfluoromethylisopro pyl ether,ethylhexyl methoxycinnamate,biosacch aride gum-1,polyacrylamide,olea europaea leaf extract,capryloyl salicylic acid,pvp,c13-14 isoparaffin,limonene,vitr eoscilla ferment extract,xanthan gum,adenosine,laureth-7,peg-8 stearate,tocopherol,disod ium edta,olea europaea extract,triethanolamine,h ydrolyzed soy protein,dimethiconol,buty lphenyl methylpropional,linalool, peg/ppg-18/18 dimethicone,hydroxyisohex yl 3-cyclohexene carboxaldehyde,citronello l,alpha-isomethyl ionone,triticum vulgare germ extract,citral,ci 19140,benzyl alcohol,geraniol,ci 42090,farnesol,(f.i.l. b 38052/1)

Z ulotki: "skuteczność-naturalność-prostota
Pierwszy odmładzający prep. pielęgnacyjny,który przywraca skórze elastyczność (opartą o technologię pamięci kształtu). Skóra odzyskuje pierwotną formę,nawet gdy jest poddawana czynnikom odkształcającym"

Od siebie dodam,że to dwufazowy preparat,miesza się przed aplikacją (serum i krem),i raczej nie sięgnęłabym po niego sama. Przyszedł do mnie w postaci próbki pocztą
I szczerze przyznam,że atrakcyjnie się prezentuje (oceniam po trzykrotnym użyciu,na tyle,że pomimo podejrzeń o zaporową cenę (nowość!!!) rozważam nabycie opakowania
Bardzo proszę o radę,czy warto?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-07, 11:54   #1426
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, poproszę o przeanalizowanie składu kosmetyku: Avon, Anew Rejuvenate, Flash Facial Revitalising Concentrate (Koncentrat rewitalizujący). Czy może zapychać i czy rzeczywiście może wygładzić pierwsze zmarszczki?
Podaję skład:
Aqua, Glycerin, Dimethicone, PEG-8, Pentylene Glycol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Butylene Glycol, Silica, Ethoxydiglycol, Phytol, Polymethyl Methacrylate, Bis-PEG-15 Dimethicone/IPDI Copolymer, Mica, Glycereth-26, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Squalane, Parfum, Sodium Polyacrylate, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Methyl Lactate, Dimethiconol, Steardimonium Hydroxypropyl Panthenyl PEG-7 Dimethicone Phosphate Chloride, Panthenol, Sodium Dehydroacetate, Sodium Hydroxide, Polysorbate 60, Benzophenone-4, Carica Papaya Extract, Helianthus Annuus Seed Extract, Gossypium Herbaceum Extract, Andrographolide, Sodium Hyaluronate, Xymenynic Acid, Phosphoric Acid, Hydrolyzed Milk Protein, Plankton Extract, Lecithin, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycine Soja Extract, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, CI 77891.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-08, 16:52   #1427
Peter Griffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 291
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
chciałabym bardzo poprosić o analizę akładu nowej maskary z Coastal Scents. Chodzi mi o to czy zawiera jakieś składniki, które mogą drażniąco działać na oczy. Nie mam alergii konkretnie na nic chyba, ale mam bardzo wrażliwe oczy. Oto nazwa i skład:

Coastal Scents, Rich Volume Mascara:

Ingredients: Water, Carnauba wax, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Polyisobutene, Silica, Aminomethyl Propanol, Sodium Hyaluronate, Acrylates/Octyl Acrylate Copolymer, Iron Oxide (CI 77499), Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Panthenol, Glycerin, Sodium Carboxymethyl Starch, Hydrolyzed Wheat, Acrylates Copolymer, Vinyl Caprolactam/VP/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, Calcium Aluminum Borosilicate, Lauroyl Lysine, Iodopropynyl Butyl Carbamate, Methyl Paraben, Butl Paraben, Propylene Glycol

Z góry dzięki.
Peter Griffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-08, 17:36   #1428
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za analizę Bell mineral powder

Proszę o analizę Facial wash gel Blanchette (marki Kaufland)

Aqua, cocamidopropyl betaine, peg-40 , Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Sodium Lactate (and)Sodium PCA (and) Glycine (and) Fructose (and) Urea (and) Niacinamide (and) Inositol (and) Sodium Benzoate (and) Lactic Acid, Panthenol, Sodium Hydroxide, Parfum, Methylparaben, Propylparaben, Methyllisothiazolinone, CI 16255, CI 42090



dziękuje z góry.
jeszcze raz prosze o analize
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 18:13   #1429
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co sądzicie o serum do mycia twarzy

Sklad: Aqua, Sodium C12-15 Pareth Sulphate, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Styrene/Acrylates Copolymer, Soluble Collagen, DMDM-Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Lactic Acid, Parfum

Warto kupic?
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 19:26   #1430
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Co sądzicie o serum do mycia twarzy

Sklad: Aqua, Sodium C12-15 Pareth Sulphate, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Styrene/Acrylates Copolymer, Soluble Collagen, DMDM-Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Lactic Acid, Parfum

Warto kupic?
to bardziej wygląda na płyn do naczyń albo podłóg, a nie kosmetyk tym bardziej do twarzy. jest tu silnie myjący Sodium Dodecylbenzenesulfonate, on ma też silne działanie drażniące i wysuszające więc trzeba uważać, tym bardziej że nie ma tu nic co by zmniejszało działanie drażniące (np. Cocamidopropyl Betaine, czy allantoina). ja nie pokusiłabym się na to "serum" do twarzy
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 19:56   #1431
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
to bardziej wygląda na płyn do naczyń albo podłóg, a nie kosmetyk tym bardziej do twarzy. jest tu silnie myjący Sodium Dodecylbenzenesulfonate, on ma też silne działanie drażniące i wysuszające więc trzeba uważać, tym bardziej że nie ma tu nic co by zmniejszało działanie drażniące (np. Cocamidopropyl Betaine, czy allantoina). ja nie pokusiłabym się na to "serum" do twarzy
Dzieki to serum to kolagenowe serum z nazwy, firmy nie bede podawac
Pozdrawiam

Edytowane przez aguskaaa
Czas edycji: 2010-02-09 o 19:57
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 20:59   #1432
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Czy ten krem spełni obietnice producenta?-
Krem przeciw oznakom fotostarzenia, Avon Anew - pomaga przyspieszyć odnowę komórkową w miejscach wystepywania ciemnych plam i przebarwień

Aqua, ethylexyl methoxicinamate, cerearyl alcohol, beznzophenone 3, butylene glycol, c12-15 alkyl benzoate, cyclopentasiloxane, glycerin, glycolid acid, butyl methoxidibenzoylmethane, thiodipropionic acid, pvm/ma decadiene crosspolymer, silica, cocoglycerides, dimethicone, cetearyl glucoside, ceteareth -20, amonium hydrixide, methylparaben, parfum, cocus nucifera (cocnut)fruit juice, dimethicone crolpolymer, kaempferia galanga root extract, tertrasodium edta, melia azadirachta flower extract, propylene glycol, tetrahydrodiferuloylmetha ne, steareth-20, glycyrrhiza glabra extract, tetrahydrodemethoxydiferu loylmethane, tetrahydrobisdemethoxydif eruloylmethane, hydrolyzed milk protein, palmitoyl tetrapeptide-7, perilla ocymoides extract, mica, cl 77891, <1004877-014>
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 23:22   #1433
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Dzieki to serum to kolagenowe serum z nazwy, firmy nie bede podawac
Pozdrawiam
a dlaczego? ten wątek ma służyć nie tylko pytającym, ale też innym użytkowniczkom
Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
serum kolagenowe, bingo bodajze
Pozdrawiam
Dziękuję, dobrze wiedzieć czego unikać
---------------------------------------------------------------

Proszę o porównanie 3 toników, chodzi mi szczególnie o działanie na naczynka, jak również nawilżanie

Farmona, DermaCos, Relaksujący tonik do pielęgnacji twarzy i szyi
Skład: Aqua, Citrus Aurantium Floris, Glycerin, Hamamelis Virginiana, Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Biosaccharide Gum, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, EDTA, Sodium Hydroxide, CI 16255

Ziaja, PhytoAktiv, Tonik do cery z problemami naczynkowymi [ w którymś wątku pojawił się z pytaniem o zapychanie - odp. "ten jest ok"]
Skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid

Soraya, Beauty Creator, Cera Naczynkowa, Tonik rozjaśniający bezalkoholowy
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Arnica Montana Extrat, Cupressus Sempervirens Extract, Polygonatum Multiflorum Extract, Vitis Vinifera Leaf Extract, Panthenol, Vaccinum Marcocarpon Friut Extract, Hydrogenerated Castor Oil, Dmdm Hydantoin, Idopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Iso Eugenol, Buthylphenyl Methylopropional, Limonene, Linalool
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-02-10 o 17:41
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 23:46   #1434
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
a dlaczego? ten wątek ma służyć nie tylko pytającym, ale też innym użytkowniczkom
---------------------------------------------------------------

Proszę o porównanie 3 toników, chodzi mi szczególnie o działanie na naczynka, jak również nawilżanie

Farmona, DermaCos, Relaksujący tonik do pielęgnacji twarzy i szyi
Skład: Aqua, Citrus Aurantium Floris, Glycerin, Hamamelis Virginiana, Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Biosaccharide Gum, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, EDTA, Sodium Hydroxide, CI 16255

Ziaja, PhytoAktiv, Tonik do cery z problemami naczynkowymi [ w którymś wątku pojawił się z pytaniem o zapychanie - odp. "ten jest ok"]
Skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid

Soraya, Beauty Creator, Cera Naczynkowa, Tonik rozjaśniający bezalkoholowy
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Arnica Montana Extrat, Cupressus Sempervirens Extract, Polygonatum Multiflorum Extract, Vitis Vinifera Leaf Extract, Panthenol, Vaccinum Marcocarpon Friut Extract, Hydrogenerated Castor Oil, Dmdm Hydantoin, Idopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Iso Eugenol, Buthylphenyl Methylopropional, Limonene, Linalool
serum kolagenowe, bingo bodajze
Pozdrawiam
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 13:10   #1435
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Właśnie wyczytałam, że "citric acid" należy do kwasów AHA, a znajduje się on na przedostatnim miejscu w składzie kremu Lipobase. W takim razie używając go należy stosować filtry?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 20:48   #1436
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Właśnie wyczytałam, że "citric acid" należy do kwasów AHA, a znajduje się on na przedostatnim miejscu w składzie kremu Lipobase. W takim razie używając go należy stosować filtry?
Citric acid jest dodawany do kremów w bardzo małej ilości w celu utrzymania prawidłowego PH. Nie ma działania złuszczającego typowych kwasów. Filtry nie są więc wymagane.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 21:59   #1437
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Citric acid jest dodawany do kremów w bardzo małej ilości w celu utrzymania prawidłowego PH. Nie ma działania złuszczającego typowych kwasów. Filtry nie są więc wymagane.
Na stronie wizażu w słowniku składników kosmetycznych jest napisane, cyt. "Citric Acid należy do kwasów AHA i działa na skórę lekko złuszczająco, dlatego też używany często w peelingach jako jeden ze składników." Czyli jednak działa złuszczająco, dlatego pytam...

Jestem w szoku bo to zwykły natłuszczający krem, a tu nagle... kwas
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 09:51   #1438
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
a dlaczego? ten wątek ma służyć nie tylko pytającym, ale też innym użytkowniczkom
Tym bardziej że naczelną zasadą tego wątku jest podanie dokładnej nazwy i firmy produktu do analizy. Proszę nie analizować kosmetyków bez tych informacji.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 10:39   #1439
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Na stronie wizażu w słowniku składników kosmetycznych jest napisane, cyt. "Citric Acid należy do kwasów AHA i działa na skórę lekko złuszczająco, dlatego też używany często w peelingach jako jeden ze składników." Czyli jednak działa złuszczająco, dlatego pytam...

Jestem w szoku bo to zwykły natłuszczający krem, a tu nagle... kwas
Ale on jest dodawany naprawdę w bardzo małych stężeniach, więc nie ma takiego działania. Zresztą wystarczy przejrzeć wszystkie kosmetyki codziennego użytku - citric acid jest prawie wszędzie. Po prostu jego funkcja ze względu na stężenie jest inna
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 13:15   #1440
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Ale on jest dodawany naprawdę w bardzo małych stężeniach, więc nie ma takiego działania. Zresztą wystarczy przejrzeć wszystkie kosmetyki codziennego użytku - citric acid jest prawie wszędzie. Po prostu jego funkcja ze względu na stężenie jest inna
To super. Pytam, bo zdziwiło mnie to dziękówa
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.