Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 12:26   #2251
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie jestem specjalistą, ale jeżeli chodzi o filtry i retinoidy, to na BU ich nie kupisz. Tylko w aptece. Filtra z niczym nie mieszasz. Nakładasz hojnie na twarz jako ostatnią warstwę i starasz się w miarę możliwości nie zetrzeć. Z retinoidów na początek poleca się retinaldehyd. Kosmetyki z nim ma w swojej ofercie Avene - Ystheal+, Diroseal, Diacneal. Najmocniejszy z nich jest ten ostatni, ale zawiera też kwasy AHA. Myślę, że lepiej nie wprowadzać na raz AHA i retinoidów. Raczej coś z BHA (toniki na BU, Effeclar K). Z BU świetne są sera z witaminą C (np. Flavo C). Stosuje się je na dzień pod filtr.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 12:36   #2252
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Witam,

pisałam juz wczesniej posta ale nie uzyskałam odpowiedzi.. Moze teraz się uda- bedzie znacznie krócej.

Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o składy kosmetyków, BU, filtry, kwasy etc.
Ciągle zaglądam na strone BU ale pojęcia nie mam co kupić, sporo piszecie o filtrach - czy dobrze rozumiem, że nabyć je można po prostu w aptece a nie w BU ??

Drugie pytanie, jeśli już zaopatrzę się w odp. filtr to jak mam go stosować?? Poprzez pomieszanie z kremem czy najpierw filtr potem krem?

I jeszcze jedna sprawa, mam 32lata, buzię dość suchą z piegami, swiecącą w strefie T - jakie kwasy byście mi poleciły i czy ewentualnie cos mocniejszego, przecizmarszczkowego mogę także stosować? Mam na myśli retinoidy? Czy kupię je na BU i w której zakładce szukać ( Stosuje się je solo czy miesza z jakimś innym specyfikiem?
Dodam, że na dzień dzisiejszy uzywam krem nuxe merveillance a na noc od czasu do czasu kurację przeciw pękającym naczynkom Ziaja Med (bo czerwienienie to moj problem)

Wracając do kwasów.. czy lepiej zaopatrzyć się w coś z BU czy wydać duużo więcej na np SVR Hydracid http://allegro.pl/item568192010_svr_...uper_cena.html

Pieniążki nie odgrywają roli, ważne dla mnie tylko co jest skuteczniejsze.. wychodzę we wrześniu za mąż, nigdy nie korzystałam z tak specjalistycznych kosmetyków (zabiegów kosmet) i wreszcie chciałabym zacząc.. z Waszą nieocenioną pomocą

Bardzo, bardzo, bardzo proszę o odpowiedź choć na jedno moje pytanko.

Pozdrawiam cieplutko.

Do tego co juz napisala Rawita dorzuce Ci kilka linkow do watkow,ktore powinny Ci pomoc uporzadkowac wiedze
Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.
Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach CD-CZ.II

Przejrzyj tez watek zakupowy dotyczacy BU czy Mazidel-znajdziesz tam sporo informacji a jezeli nasuna Ci sie dodatkowe pytanie na pewno uzyskasz odpowiedz

Napisalas,ze we wrzesniu(a to niewielki okres czasu) wychodzisz za maz wiec nie wprowadzalabym zadnych agresywnych kuracji dlatego,ze wiosna za pasem i lepiej zeby zadbac o dobra kondycje cery bez ewentualnych podraznien itd.
Kuracje kwasowe najlepiej wdrazac na jesien;z retinoidami takze trzeba uwazac i wazne jest aby sumiennie filtrowac sie


Seria SVR Hydracid jest naprawde dobra i sama wyprobowalam to i owo poza tym polecam tez Hydracid Alfa na noc-jak dasz rade to zapoluj na probki,zeby sprawdzic jak zareaguje skora.Dla mnie to jeden z lepszych preparatow i zaluje,ze nie moge uzywac go na cala twarz przez problemy z plytkounaczyniona cera

Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-03-07 o 12:39
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:09   #2253
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziekuje baaaardzo Rawita i Hexxana !!
Filtr juz dzis kupilam -własnie w aptece z Biodermy UVA50 i wlasnie nie bardzo wiedzialam jak go nakladac.
Ale czy potem jeszcze puder czy należyta kolejność to krem-makijaz i na sam koniec filtry? JAkoś sobie nie umiem wyborazić by buzie w pełnym makijażu tj. podkład, puder, róż do policzków i na to filtr
O Hydracid Alfa+ wlasnie cosik poczytałam i widzę, że on dla kobiet po 45 :P Myślisz Hexxana, że mogę już go stosowac ??
Z oferty SVR po 30 r.ż znalazłam z SVR Hydracid C20.

Rawita, na pewno kupię jakiś z trzech wymienionych przez Ciebie kremów A czy sera, które polecasz mogą zastąpić krem? Czy nakładać krem/serum/filtry??

Przepraszam za tak prozaiczne pytania ale niestety.. stara a głupia

I jeszcze pytanie do Hexxana - widzę, że jesteś z Czestochowy - ja również Masz jakiś godny zaufania gabinet kosmetyczny, którego jesteś stałą klientka ??

DZIEKI Dziewczynki bardzo mi pomogłyście !!!!!!!!!!!

Buziaczki i życzę ślicznych, bezproblemowych buziek


Edytowane przez ddaaiissyy
Czas edycji: 2009-03-07 o 13:20
ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:43   #2254
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Dziekuje baaaardzo Rawita i Hexxana !!
Filtr juz dzis kupilam -własnie w aptece z Biodermy UVA50 i wlasnie nie bardzo wiedzialam jak go nakladac.
Ale czy potem jeszcze puder czy należyta kolejność to krem-makijaz i na sam koniec filtry? JAkoś sobie nie umiem wyborazić by buzie w pełnym makijażu tj. podkład, puder, róż do policzków i na to filtr
O Hydracid Alfa+ wlasnie cosik poczytałam i widzę, że on dla kobiet po 45 :P Myślisz Hexxana, że mogę już go stosowac ??
Z oferty SVR po 30 r.ż znalazłam z SVR Hydracid C20.

Rawita, na pewno kupię jakiś z trzech wymienionych przez Ciebie kremów A czy sera, które polecasz mogą zastąpić krem? Czy nakładać krem/serum/filtry??

Przepraszam za tak prozaiczne pytania ale niestety.. stara a głupia

I jeszcze pytanie do Hexxana - widzę, że jesteś z Czestochowy - ja również Masz jakiś godny zaufania gabinet kosmetyczny, którego jesteś stałą klientka ??

DZIEKI Dziewczynki bardzo mi pomogłyście !!!!!!!!!!!

Buziaczki i życzę ślicznych, bezproblemowych buziek


Ddaaiissyy przede wszystkim kremu nie dobierasz do wieku tylko do kondycji cery,wymagan i jej potrzeb
Nie nalezy wierzyc w cala marketingowa papke jaka serwuja Nam producenci i nie tylko.

Filtr jest jakby ostatnia warstwa czyli na niego nie nakladamy zadnego kremu,nie uzywamy bibulek matujacych itd.bo zostanie on starty i zadna ochrona nie bedzie zachowana.
Pamietaj,ze po nalozeniu filtra nalezy odczekac ok.20 minut by dobrze sie wchlonal,pozniej mozna uzyc skrobii/pudru jedwanego itd dla zmatowienia-pozniej dajesz podklad i reszte
Poczytaj sobie watek
Filtry UV a makijaz

Wszelkiego rodzaju sera sa swietne na noc-szczegolnie mieszane z zelem hialuronowym ale pod filtry takze sie nadaja to wszystko kwestia wlasnych upodoban


Zaskocze Cie ale....nie korzystam w wizyt u kosmetyczki,nie potrzebuje tego i po jednym jedynym koszmarnym razie nie zamierzam.
Zreszta przy takiej pielegnacji jaka prowadze nie mam potrzeby
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 14:16   #2255
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No tak... gdybym miała taką wiedzę jak Ty, pewnie a raczej na pewno bym nie korzystała !!

Chylę czoła przed Waszą wiedzą ! Naprawde !! Jestem pod wrażeniem a jednocześnie dziękuję za niesamowite oświecenie i świetne linki

Jesteście moją Skarbnicą Wiedzy!
ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 14:37   #2256
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hexxano jezeli dobrze zrozumialam...poniewaz nakladam rano filtr fotostabilny na to puder matujacy po kilku godzinach w szkole zaczynam sie blyszczed (moja tlusta cera miala tak zawsze i bez filtra) wtedy przykladam delikatnie chusteczke higieniczka i przygniatam przez chwile i polysk znika ale czy wtedy tez i koniec z ochornna filtra? zcieram go tak ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 14:45   #2257
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Hexxano jezeli dobrze zrozumialam...poniewaz nakladam rano filtr fotostabilny na to puder matujacy po kilku godzinach w szkole zaczynam sie blyszczed (moja tlusta cera miala tak zawsze i bez filtra) wtedy przykladam delikatnie chusteczke higieniczka i przygniatam przez chwile i polysk znika ale czy wtedy tez i koniec z ochornna filtra? zcieram go tak ?

Na pewno dochodzi do scierania ale ciezko jest wdrozyc w zycie wszystkie odnosniki stosowania filtrow na co dzien kiedy chodzimy do pracy/szkoly itd.
Nie popadajmy w paranoje poza tym wazne sa wzgledy estetyczne bo zle sie czujesz kiedy zaczynasz sie blyszczec nie?

Druga sprawa jest fakt,ze w ciagu dnia niemozliwa staje sie reaplikacja filtra-bo kto ma na to czas i warunki i uwazam,ze istotne jest aby wypracowac dla siebie takie rozwiazanie,ktore dla Nas bedzie wazne.

Kiedy przebywamy na zewnatrz i pisze to bardziej w odniesieniu do czasu realaksu/wakacji itd. warto sumiennie filtrowac sie bo kto naklada makijaz idac na basen,plaze itd.(choc znam i takie przypadki)
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 09:45   #2258
tamageochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo proszę o ocenę mojej pielęgnacji. Czytam to forum od dość dawna ale tyle tu wiadomości, i im więcej czytam tym mam wrażenie, że mniej wiem mam prawie 20 lat i chciałabym wreszcie porządnie pielęgnować swoja twarz.

A więc tak, cerę mam tłustą, wągry na czole nosie i brodzie, czasem wyskoczy mi jakiś ropny pryszcz.
Codziennie wieczór twarz myję mleczkiem oczyszczającym ziaja pro i stosuje tonik effaclar, na dzień stosuje filtr anthelios i puder mineralny.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi uzupełnic i udoskonalic moja pielęgnację.
tamageochi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:53   #2259
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
z tym ze piszesz że chcesz wprowadzić mocniejsze kwasy BHA- a lysanel zawiera tez kwasy AHA i jest dość mocny. Jeśli masz wrażliwą/naczynkową cerę- nie polecam lysanel to prawdziwy killer clarena to też AHA nie próbowałam, bo mam naczynka
Zapytałam o Clarenę poza tematem, po prostu zaciekawił mnie ten krem.

Faktycznie, jeżeli wprowadzę Lysanel do kuracji Diacnealem mogę przedobrzyć z AHA. Z drugiej strony koniecznie chcę zostać przy retinoidach, a BHA działają na mnie najlepiej. Co jeszcze ma BHA, jest mocniejsze od Effaclaru K i nie ma AHA? Oprócz maseczki aspirynowej.

Aaa... kusi mnie ten Lysanel, chociaż raz w tygodniu...
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 10:59   #2260
Szatanka
Raczkowanie
 
Avatar Szatanka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 204
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu, ale kurczę nie umiem się do końca połapać co by było dla mnie dobre.
Mam cerę mieszaną, obecnie wysuszoną stosowaniem kremu Lysanel Mat(czasem stosuje go nawet codziennie bo kiedy chcę odstawić to od razu jakieś pryszcze wyłażą).
Stosowałam Aknemycin plus- w sumie 3 razy w ciągu 1 roku, 2 razy pomógł za 3 już nie. Kiedyś miałam differin,ale nic nie dawał.

Od wakacji ciągle mam jakieś pryszcze,raz więcej raz mniej, na czole pojawiły się wągry (tam ich nigdy nie miałam)-jak już pisałam Aknemycin nie pomógł. Od jakiegoś czasu pryszcze znikają (!), ropnych już nie mam,pozostały grudki, wągry i przebarwienia.
Chciałam pójść do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy,ale widzę,że kwasy są skuteczniejsze.
Chciałabym przede wszystkim oczyścić twarz z wągrów, mam je na nosie (nigdy nic na nie nie działało), czole, brodzie (do tego takie białe grudki) i usunąć grudki z czoła.
Bardzo proszę o pomoc, znalazłam taką stronę http://www.sklep.bio-med.pl/ ,ale nie wiem co wybrać :/ Po prostu już się w tym pogubiłam, to nie jest lenistwo,że nie chce mi się szukać- wręcz przeciwnie,naszukałam się tyle ,że teraz nie wiem nic.

Oprócz Lysanelu na noc normalny krem Nivea soft-lubię go , do demakijażu- garnier albo ziaja, a do mycia też garnier-obecnie z drobinkami. Kiedyś miałam Lysanel,ale nie widziałam różnicy.
Pozdrawiam
__________________
Ex-aparatka xD
góra IX 2007 - IV 2011 wrrr...
dół II 2008 - XI 2010

"Kiedy myślałem, że jestem na dnie, ktoś rzucił mi łopatę"
Szatanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 19:17   #2261
ania170de
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny ja też prosze o pomoc ,mam cere tłustą odwodnioną,mnóstwo wągrów,zaskórników i innych pryszczy,od dłuższego czasu stosowałam różnych kremów matujących i kolejny krem to porażka,kolejny wysyp.Dwa tygodnie temu odstawiłam wszystkie matujące kremiki i kupiłam nawilżający Iwostin do skóry suchej,wrażliwej i odwodnionej,po tygodniu zauważyłam różnice,już mi tak nie wyskakują pryszcze ale nie moge pozbyć się starych.Kupiłam Effaklar k zaczełam go już stosować ale nie bardzo wiem ja powinnam go stosować,może mi coś podpowiecie.

Rano myje twarz olejkiem myjącym z biochemi,następnie hydrolat lub woda termalna,potem nakładam Effaklar i na niego krem nawilżający z filtrem 20 Iwostin
Wieczorkiem myje garnierem 3 w 1 ,potem hydrolat oczarowy ,następnie Effaklar i na to krem ten sam co rano
2 razy w tygodniu pelling i maseczka z drożdzy,albo z biochemi wulkaniczna i z perłami.
Czy na ten Effaklar powinnam rzeczywiście nakładać krem nawilżający czy już nie ,czy filtr 20 jest wystarczający czy powinnam wyższy stosować ,jeśli tak to jaki ,ile powinnam wogóle ten Effaklar stosować bo z tego co wyczytałam to nie używa się tego w lato.A i jeszcze jedno pytanko mam seum flavo z bioch.czy moge go teraz stosowac np.2 razy w tygodniu jako maseczka bo szkoda mi go bo się niedługo przeterminuje.Bardzo proszę o rady i z góry dziękuje
ania170de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 00:19   #2262
kasianiemiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej dziewczyny

jestem zupelnie nowa na wizazu, a w biochemię dopiero sie zagłębiam, wiec jesli pytanie z natury glupich jest to krzyczcie

czy kwas glikolowy 30% mozna dodac do zwyklego kremu ( oczywiscie w racjonalnej ilosci) bądź przemywac twarz w polaczeniu z wodą?

nie zebym rwala się do tego, musze dopiero wybadac czy troszke rozumiem intuicyjnie to wszystko a z chemia w szkole bywalo roznie

Edytowane przez kasianiemiec
Czas edycji: 2009-03-09 o 00:20
kasianiemiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 10:55   #2263
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ania170de Pokaż wiadomość
ciach!
Rano myje twarz olejkiem myjącym z biochemi,następnie hydrolat lub woda termalna,potem nakładam Effaklar i na niego krem nawilżający z filtrem 20 Iwostin
Wieczorkiem myje garnierem 3 w 1 ,potem hydrolat oczarowy ,następnie Effaklar i na to krem ten sam co rano
2 razy w tygodniu pelling i maseczka z drożdzy,albo z biochemi wulkaniczna i z perłami.
Czy na ten Effaklar powinnam rzeczywiście nakładać krem nawilżający czy już nie ,czy filtr 20 jest wystarczający czy powinnam wyższy stosować ,jeśli tak to jaki ,ile powinnam wogóle ten Effaklar stosować bo z tego co wyczytałam to nie używa się tego w lato.A i jeszcze jedno pytanko mam seum flavo z bioch.czy moge go teraz stosowac np.2 razy w tygodniu jako maseczka bo szkoda mi go bo się niedługo przeterminuje.Bardzo proszę o rady i z góry dziękuje
ja to widzę tak :
RANO:
- olejek BU
- hydrolat/termalka
- krem nawilżający z filtrem 20 Iwostin


WIECZOREK:
- garnierek do mycia
- hydrolacik
- Effaclar K na zmianę z jakimś nawilżaczem (najczęściej polecany Humektan, bądź Ziaja Calma HLC, ode mnie - bajeczny Avene Cicalfate)

Jak zauważyłaś zapewne, Effaclaru nie kładź na dzień. Na noc wystarczy, do tego co 2, 3 dni. Twoja skóra musi się uspokoić, więc dbaj też o nawilżanie i kup do tego celu porządny preparat. Im bardziej bedziesz wysuszać skóre, tym bardziej będzie sie przed tym broniła i efekt nie będzie ciekawy.

Flavo C najlepiej stosować pod filtr na dzień. Można też na noc, oczywiście w formie maseczki też. Effaclar K jest delikatny, więc w lecie możesz go używać. Dla pewności możesz kupić filtr z wyższą ochroną SPF (Polecany Lirene Family spf 50).
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 17:05   #2264
ania170de
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziekuje Ci Relyah za odpowiedz,dziś już kupiłam filtr 50 +,wczoraj troszke poczytałam na tym forum i widze ,że dziewczyny tu są bardziej obcykane niż te lalunie w aptekach,których się coś pytasz a one oczy w słup i nie wiedzom o co chodzi.Ciesze się,że jest takie forum,można sie dużo z niego dowiedzieć w zasadzie na każdy temat.Pozdrawiam wszystkie wizażanki.
ania170de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 20:24   #2265
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a ja sie chcialam czegos dowiedziec.uzywam effeclaru k co noc ,bo jak miałam 2 dni przerwy to nic sie nie działo.nie miałam ani jednej suchej skorki.zaczelam go uzywac co noc.teraz mam jakies punktowe niedoskonałości.moze ze 4 na twarzy.to normalna reakcja na efeklara?właściwie to uzywam go od jakis 3 tyg,ale szczegolnego pogorszenia ani poprawienia sie stanu cery nie widze.kupiłam tonik 2% na BU i czekam az mi paczke wysla.moze on intensywniej podziała na zaskórniki.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:53   #2266
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Reakcja normalna, możesz też zacząć się nieco łuszczyć. Dziwne, że po 3 tyg. nie widzisz efektów.. ja po 2 zastosowaniach mam oczyszczone pory na nosku.
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 23:45   #2267
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kasianiemiec Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

jestem zupelnie nowa na wizazu, a w biochemię dopiero sie zagłębiam, wiec jesli pytanie z natury glupich jest to krzyczcie

czy kwas glikolowy 30% mozna dodac do zwyklego kremu ( oczywiscie w racjonalnej ilosci) bądź przemywac twarz w polaczeniu z wodą?

nie zebym rwala się do tego, musze dopiero wybadac czy troszke rozumiem intuicyjnie to wszystko a z chemia w szkole bywalo roznie

Poczytaj tutaj
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Zetafon dzialanie Effaclaru K jest dlugofalowe i duzo zalezy od kondycji cery (jedni beda mieli widoczne efekty dosc szybbko inni nie)ale efekty mozesz zobaczyc i odczuc po ok.2-3 miesiacach poniewaz on jest bardzo delikatny.Na pewno wzmocnisz dzialanie z tonikiem 2%BHA.
Osobiscie stosowalam Effaclar K ale mnie nie bardzo sluzyl i dodatkowo wysuszal az za bardzo a do kompeltu siegalam po maseczke aspirynowa-efekty byly szybciej widoczne ale najbardziej bylam zadowolona z kwasow PHA i na obszary poza naczynkowe dawalam SVR Hydracid Alfa na noc-bardzo zaluje,ze nie moge w pelni wykorzystac tego kremu bo jest naprawde swietny.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:21   #2268
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hexxana ,reylah,dziekuje za odpowiedz.póki co nie mi się nie łuszczy.co do effeklaru to i tak bede go uzywac bo szkoda mi go odstawic.jak mi za tydzien przyjdzie tonik to bede stosowala go razem z tym kremem.najgorzej chyba bedzie jak przyjdzie wieksze slonce,bo filtr by mi sie przydał przy kwasach i naczynkach.no ale nie moge sie jakos przekonac do filtrów.musze sie malowac zeby jako tako wygladac,a jak pomysle o pudrowaniu sie skrobią to mi sie odechciewa.
a własnie,chcialam dopytac sie o maseczke aspirynowa.macie linka do przepisu na nią?wiem ze gdzies sie ona przewijała,ale nie pamietam ...
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2009-03-10 o 20:23
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:43   #2269
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
hexxana ,reylah,dziekuje za odpowiedz.póki co nie mi się nie łuszczy.co do effeklaru to i tak bede go uzywac bo szkoda mi go odstawic.jak mi za tydzien przyjdzie tonik to bede stosowala go razem z tym kremem.najgorzej chyba bedzie jak przyjdzie wieksze slonce,bo filtr by mi sie przydał przy kwasach i naczynkach.no ale nie moge sie jakos przekonac do filtrów.musze sie malowac zeby jako tako wygladac,a jak pomysle o pudrowaniu sie skrobią to mi sie odechciewa.
a własnie,chcialam dopytac sie o maseczke aspirynowa.macie linka do przepisu na nią?wiem ze gdzies sie ona przewijała,ale nie pamietam ...
wystarczyło wpisać w wyszukiwarke proszę http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91607

zetafon to Ty nie używasz filtra w ogóle?
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 21:49   #2270
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
wystarczyło wpisać w wyszukiwarke proszę http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91607

zetafon to Ty nie używasz filtra w ogóle?
dzieki.nie uzywam bo nie znalazlam dla siebie dobrego,a mialam rozne,nawet thalgo i wygladałam beznadziejnie.mam za to baze z filtrem 50spf podobno,no i podkład spf 25(mac i dior)po filtrach swiece sie jak nie powiem co,zapychaja mi sie pory i chodze przez to wnerwiona.moze zrobie podejscie kolejne przed tym latem.ogolnie cale dnie siedze w szkole albo w domu,nie mam kiedy sie opalac i tego nie robie,słonca dalej nie ma jakiegos strasznego wiec sobie darowalam.wiem ze to nierozsadne,przebarwienia itp,ale co zrobic?
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 04:53   #2271
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
oczywiście należy zrezygnować z wszelkich kwasów(i lysanel i acne derm), tym bardziej jeśli wybierasz sie w inny klimat!

Wizażanki piszą że kwasy należy odstawic minimum 4 tyg przed wystawieniem skóry na słońce, tyle mniej więcej czasu zajmie jej regeneracja. Wiem na świeżo bo sama niedawno o to pytałam
no tak, ale acnederm nie jest fotouczulający i podobno nie szkodzi w takim razie przy wystawianiu się na słońce przy zwykłych filtrach. Prawda czy nie ?
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 10:08   #2272
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja bym odstawiła. Kwas to kwas, zmniejsza grubość wartswy rogowej skóry - wtedy jest bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne.
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 10:28   #2273
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Drogie Wizazanki
Juz raz prosilam o rade w tym watku, jakies kilka miesiecy temu, uzyskalam ja, wcielilam w zycie i cera znacznie sie poprawila mimo potwornych problemow. Nawet do tego stopnia, ze dobrze sie czulam tylko z filtrem i pudrem sypkim na twarzy. I za to wielkie dzieki

Niestety koszmar powrocil. Od jakiegos czasu jest bardzo zle. Martwi mnie to tym bardziej, ze za 1,5 miesiaca biore slub, a moja twarz jest w kiepskim stanie. Moze ktoras dobra duszyczka rzuci okiem na moja pielegnacje i ewentualnie cos podpowie. Duzo czytam biochemii, ale wciaz nie moge dobrac sobie jakiegos sensownego programu pielegnacji, ktory by mi przynajmniej nie szkodzil

No wiec tak: mam sporo ropnych wypryskow i zaskornikow. Cera razliwa, zle reaguje na wode, dlatego uzywam mineralki. Sklonnosci do przesuszania ale i do swiecenia oczywiscie (czyli wszystko w jednym). Wypryski bardzo powoli sie goja i zostawiaja paskudne slady. Mam tez brzydkie blizny potradzikowe, ale w tym momencie to chyba moje najmniejsze zmartwienie. Zamierzam duzo poczytac i udac sie do profesjonalnego gabinetu dermatologicznego na jakies zabiegi, ale to ma sens dopiero wtedy, jak pozbede sie wypryskow.

Oto czego uzywam:
Rano:
spryskuje twarz woda termalna LRP
jesli cera jest przesuszona po nocy z kwasem nakladam Humektan
po jakiejs godzinie filtr Iwostin
niestety musze uzywac podkladu do pracy, jest to Max Factor LP, ale makijaz staram sie zmywac od razu po powrocie do domu i w weekendy (pt-ndz) raczej nie uzywam.

Oczyszczanie:
mleczko Garnier do cery wrazliwej
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24962
pianka oczyszczajaca Boots oczywiscie bez SLS
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19356

te kosmetyki w zastepstwie Ziaji serii Calma, mieszkam za granica i mam ograniczony dostep. Ale chce wrocic do Ziaji jak tylko skoncze z tymi.

Wieczor - na zmiane:
Effaclar K
Acne Derm
Humektan

W zaleznosci od tego jak bardzo wysuszona jest cera stosuje kombinacje:
eff /nawilz/a.derm/nawilz lub eff/a. derm/nawilz

Tak pielegnowalam cere tamtym razem, wtedy co mi sie poprawilo, wiec do glowy przychodza mi 3 nastepujace rzeczy, ktore mogly zaszkodzic, a ktore wprowadzilam niedawno do pielegnacji:
- kilka razy rano pod filtr zastosowalam Active C ten do cery normalnej i mieszanej, bo bardzo chcialam, zeby cos rozjasnilo buzke i wyrownalo koloryt. Jednak mialam uczucie, ze to za duzo na buzi i pojawilo sie kilka wypryskow i nowych zaskornikow
- kilka razy na noc posmarowalam sie Physiogelem w celu nawilzenia, bo Humektan jest jednak leciutki i nie zawsze dziala
- jakis miesiac temu zaczelam lykac Wiesiolka. od znajomej wyksztalconej w kierunku biochemii itp dowiedzialam sie, ze moze to byc przyczyna wysypu - oczyszczanie, ale stwierdzila, ze jak po miesiacu brania nie zaczyna sie poprawiac, to lepiej odstawic. Odstawilam.

To by bylo na tyle. Z gory dziekuje bardzo za wszelkie sugestie. Mysle tez o wizycie u dermatologa, ale narazie raczej to niemozliwe. Poza tym leczylam sie juz nie raz i zawsze poprawa byla tylko na pewien okres
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:44   #2274
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
Drogie Wizazanki
Juz raz prosilam o rade w tym watku, jakies kilka miesiecy temu, uzyskalam ja, wcielilam w zycie i cera znacznie sie poprawila mimo potwornych problemow. Nawet do tego stopnia, ze dobrze sie czulam tylko z filtrem i pudrem sypkim na twarzy. I za to wielkie dzieki

Niestety koszmar powrocil. Od jakiegos czasu jest bardzo zle. Martwi mnie to tym bardziej, ze za 1,5 miesiaca biore slub, a moja twarz jest w kiepskim stanie. Moze ktoras dobra duszyczka rzuci okiem na moja pielegnacje i ewentualnie cos podpowie. Duzo czytam biochemii, ale wciaz nie moge dobrac sobie jakiegos sensownego programu pielegnacji, ktory by mi przynajmniej nie szkodzil

No wiec tak: mam sporo ropnych wypryskow i zaskornikow. Cera razliwa, zle reaguje na wode, dlatego uzywam mineralki. Sklonnosci do przesuszania ale i do swiecenia oczywiscie (czyli wszystko w jednym). Wypryski bardzo powoli sie goja i zostawiaja paskudne slady. Mam tez brzydkie blizny potradzikowe, ale w tym momencie to chyba moje najmniejsze zmartwienie. Zamierzam duzo poczytac i udac sie do profesjonalnego gabinetu dermatologicznego na jakies zabiegi, ale to ma sens dopiero wtedy, jak pozbede sie wypryskow.

Oto czego uzywam:
Rano:
spryskuje twarz woda termalna LRP
jesli cera jest przesuszona po nocy z kwasem nakladam Humektan
po jakiejs godzinie filtr Iwostin
niestety musze uzywac podkladu do pracy, jest to Max Factor LP, ale makijaz staram sie zmywac od razu po powrocie do domu i w weekendy (pt-ndz) raczej nie uzywam.

Oczyszczanie:
mleczko Garnier do cery wrazliwej
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24962
pianka oczyszczajaca Boots oczywiscie bez SLS
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19356

te kosmetyki w zastepstwie Ziaji serii Calma, mieszkam za granica i mam ograniczony dostep. Ale chce wrocic do Ziaji jak tylko skoncze z tymi.

Wieczor - na zmiane:
Effaclar K
Acne Derm
Humektan

W zaleznosci od tego jak bardzo wysuszona jest cera stosuje kombinacje:
eff /nawilz/a.derm/nawilz lub eff/a. derm/nawilz

Tak pielegnowalam cere tamtym razem, wtedy co mi sie poprawilo, wiec do glowy przychodza mi 3 nastepujace rzeczy, ktore mogly zaszkodzic, a ktore wprowadzilam niedawno do pielegnacji:
- kilka razy rano pod filtr zastosowalam Active C ten do cery normalnej i mieszanej, bo bardzo chcialam, zeby cos rozjasnilo buzke i wyrownalo koloryt. Jednak mialam uczucie, ze to za duzo na buzi i pojawilo sie kilka wypryskow i nowych zaskornikow
- kilka razy na noc posmarowalam sie Physiogelem w celu nawilzenia, bo Humektan jest jednak leciutki i nie zawsze dziala
- jakis miesiac temu zaczelam lykac Wiesiolka. od znajomej wyksztalconej w kierunku biochemii itp dowiedzialam sie, ze moze to byc przyczyna wysypu - oczyszczanie, ale stwierdzila, ze jak po miesiacu brania nie zaczyna sie poprawiac, to lepiej odstawic. Odstawilam.

To by bylo na tyle. Z gory dziekuje bardzo za wszelkie sugestie. Mysle tez o wizycie u dermatologa, ale narazie raczej to niemozliwe. Poza tym leczylam sie juz nie raz i zawsze poprawa byla tylko na pewien okres
Ogólnie się nie będe wtrącać bo ekspertem nie jestem.Sama natomiast mam problematyczną cerę i mi np szkodził Humektan.Tak samo miałam niestety z olejkiem do mycia twarzy z BU.To co inni sobie chwalili mnie niestety szkodziło.Szczególnie po humektanie miałam wysyp zaskórników, mnóstwo czarnych kropek.Nie żebym miała teraz cere jak ta lala ale zaczęłam czytać składy i przynajmniej staram się unikać zapychaczy.Humetan jako tako nie ma potencjalnych zapychaczy ale z tego co mi wiadomo ze cery takie jak moja źle na niego reagowały.Co do acive C to miałam tak jak ty
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 13:15   #2275
anka!
Rozeznanie
 
Avatar anka!
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK/South East
Wiadomości: 565
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Ogólnie się nie będe wtrącać bo ekspertem nie jestem.Sama natomiast mam problematyczną cerę i mi np szkodził Humektan.Tak samo miałam niestety z olejkiem do mycia twarzy z BU.To co inni sobie chwalili mnie niestety szkodziło.Szczególnie po humektanie miałam wysyp zaskórników, mnóstwo czarnych kropek.Nie żebym miała teraz cere jak ta lala ale zaczęłam czytać składy i przynajmniej staram się unikać zapychaczy.Humetan jako tako nie ma potencjalnych zapychaczy ale z tego co mi wiadomo ze cery takie jak moja źle na niego reagowały.Co do acive C to miałam tak jak ty
Dzieki.
Kurcze, myslalam, ze ten Humektan to jeden z najbezpieczniejszych kosmetykow jakich uzywam, ale bede musiala mu sie teraz baczniej przyjrzec. A czym sie nawilzasz?
__________________
"Attitude is a little thing that makes a big difference"
anka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:41   #2276
anuscha
Rozeznanie
 
Avatar anuscha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 512
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam madre wizazanki
chcialabym prosic o ocene mojej pielegnacji. dopiero ją zaczynam i nie wiem czy jest ok. prosze o opinie i jakie zmiany ewentualnie moge zrobic jesli cos by nie współgrało.
mam cere tłustą,wrażliwa i stosuję kwasy więc i odwodnioną.

RANO:
-żel do mycia twarzy AA Therapy Trądzik
-tonik AA Therapy Trądzik lub bioderma hydrabio lotion tonique do cery odwodnionej i wrazliwej (ktory wybrac?)
-krem bioderma hydrabio light cream lub bioderma photoderm AKN Mat SPF 40
(ktory najlepiej rano pod makijaz? do tej pory uzywalam effaclaru K, ale za bardzo mi podraznil wiec rano chce jakies nawilzacz. mysle, ze moze narazie bede uzywac pierwszego, a jak bedzie cieplej to tego drugiego z filtrami, ale moze macie lepszy pomysl?
WIECZOREM:
-żel do mycia twarzy AA Therapy Trądzik
-
tonik AA Therapy Trądzik lub bioderma hydrabio lotion tonique do cery odwodnionej i wrazliwej (tak jak rano nie wiem ktory? moze rano bioderme a wieczorem AA?)
-krem na zmiane Lysanel Active z Effaclarem K (czy to nie bedzie za mocne? a moze lepiej ich nie mieszac?)

Z gory serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Wiem, ze na pewno bardzo mi pomozecie.
Pozdrawiam gorąco



anuscha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 09:02   #2277
DaRksGiRl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
GG do DaRksGiRl
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny
Od niedawna zaczęłam intensywnie wgłębiać się w "biochemię" , ale przy dwójce moich ruchliwych dzieciaków troszkę ciężko mi do końca doczytać.
Parę miesięcy używam Atredermu, kwaszę się Glyco - A raz w tygodniu więc muszę tą moją gębule smarować filtrami.
Znalazłam nawet już sposób, żeby nie straszyć innych, tylko nie wiem czy przypadkiem nie destabilizuje. Wiem że pewnie już było mnóstwo podobnych pytań, ale nie krzyczcie, proszę
Używam Avene spf 50+ krem koloryzujący. Czy jak zmieszam go przed nałożeniem z jakimś lekkim kremem nawilżającym to całkiem go zdestabilizuję? Mieszam zawsze z jednym z tych :

1) Humektan
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
2) balsamem po opalaniu Avene
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24362
3) Avene Hydrance (lekka wersja)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4208

Proporcje to 3 lub 2 części kremu Avene spf 50 na 1 część danego nawilżacza.
Byłabym bardzo wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości. Ja kombinuje tak na "chłopski rozum" że niby Avene nic nie destabilizuje, bo nie zawiera Parsolu, ale czy mam rację?? Pomóżcie.
To moje mieszanie powoduje, że filtr lepiej się wtapia w skórę nawet jak nałoże 2 lub 3 warstwy to wyglądam o niebo lepiej niż nie mieszając z nawilżaczami.
DaRksGiRl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 10:52   #2278
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam wizażanki drogie prosze podzielcie sie swoja wiedza i oswiecie mnie jak dlugo po stsosowaniu atredermu moge sie opalac ? miesiac ? z gory dziekuje za pomoc
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 11:50   #2279
marlienkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: K-W/Krk
Wiadomości: 494
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam. Mam 20 lat i skórę mieszaną bardziej w kierunku tłustej. Dobijają mnie wągry na czole, brodzie i nosie, oraz naczynka w okolicach nosa i na policzkach. Pod oczami mam małe zmarszczki mimiczne. Chciałabym dowiedziec się, czy dobrze pielęgnuję cerę.
Rano:
-przecieram twarz płynem micelarnym Delii.
-wklepuję krem Rosaliac LRP.

Wieczorem:
-myję twarz micelem Delii, następnie myję twarz płynem do higieny intymnej Kolastyny dla młodych dziewczyn z wyciągiem z Lilii wodnej.
-wcieram krem Normaderm Vichy.

Dodam, że nie używam ani podkładu ani pudru, czasami skrobię. Doradzcie co robię zle.

marlienkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 11:24   #2280
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez DaRksGiRl Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Od niedawna zaczęłam intensywnie wgłębiać się w "biochemię" , ale przy dwójce moich ruchliwych dzieciaków troszkę ciężko mi do końca doczytać.
Parę miesięcy używam Atredermu, kwaszę się Glyco - A raz w tygodniu więc muszę tą moją gębule smarować filtrami.
Znalazłam nawet już sposób, żeby nie straszyć innych, tylko nie wiem czy przypadkiem nie destabilizuje. Wiem że pewnie już było mnóstwo podobnych pytań, ale nie krzyczcie, proszę
Używam Avene spf 50+ krem koloryzujący. Czy jak zmieszam go przed nałożeniem z jakimś lekkim kremem nawilżającym to całkiem go zdestabilizuję? Mieszam zawsze z jednym z tych :

1) Humektan
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
2) balsamem po opalaniu Avene
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24362
3) Avene Hydrance (lekka wersja)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4208

Proporcje to 3 lub 2 części kremu Avene spf 50 na 1 część danego nawilżacza.
Byłabym bardzo wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości. Ja kombinuje tak na "chłopski rozum" że niby Avene nic nie destabilizuje, bo nie zawiera Parsolu, ale czy mam rację?? Pomóżcie.
To moje mieszanie powoduje, że filtr lepiej się wtapia w skórę nawet jak nałoże 2 lub 3 warstwy to wyglądam o niebo lepiej niż nie mieszając z nawilżaczami.

Przede wszystkim najawazniejsza uwaga!
Filtry mieszamy jedynie w obrebie jednej firmy czyli jezeli uzywasz tonujacej Avenki to rozjasnic ja mozesz tylko zwyklym filtrem Avene-nie ma czegos takiego jak mieszanie z kremem nawilzajacym!!!!Destabilizujesz filtr i oslabiasz calkiem ochrone!
Co to za pomysl z proporcjami dot.filtra?
Nawilzacz pod filtr i filtr jest ostatnia warstwa jaka kladziesz na buzie-czekasz ok.20 minut aby sie wchlonal i wtedy mozesz nalozyc makijaz.

Reszta info w watku "Filtry UV a makijaz" i wszystkie praktyczne wskazowki sa w watkach redakcyjnych

Krem z filtrem ma sie wchlonac a nie wtapiac to nie podklad-trzeba o tym pamietac,niestety takie sa uroki-poza tym jak trafisz na filtr ktory bedzie Ci idealnie pasowac to nie ma problemow z tym jak wyglada na twarzy.Polecam zaopatrzyc sie z rozne probki i potestowac jezeli nie poznalas innych kremow z filtrami.

Poza tym jezeli jestes na Glyco A i Atredermie to polecam sie przylozyc to filtrowania i sumiennie podejsc do zadania-aby nie bylo pozniej problemow.

Pozdrawiam


__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.