Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część I - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 09:51   #2521
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Agabil- najlepiej jest zadzwonić na policję i złożyć skargę na funkcjonariuszy, którzy wczoraj nie zareagowali. Czasami w takiej sytuacji jest niestety lepiej skłamać, że widziało się podejrzane zachowanie kobiety, albo jak w pośpiechu wychodziła z przychodzni- oczywiście jeżeli chociaż w 90% macie pewność, że to ona. Policja pobiera odciski palców głównie w przypadku włamania, w innych przypadkach to w W11
Druga sprawa jest taka, że Twoja teściowa nie może odpowiadać za całą przychodnię- podpisywała odpowiedzialność finansową? Jeżeli rzeczywiście mało osób zatrudnia przychodnia to jej właściciele powinni kogoś zatrudnić a winę za kradzież zrzucić na siebie. Wątpie również żeby Twoja teściowa była w przychodni ochroniarzem więc całkowicie za to nie może winy ponosić.

Świat powariował a ludzie razem z nim! Dlatego właśnie kocham zwierzęta...
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 11:22   #2522
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
dokladnie, a najczesciej, szczegolnie przy nie duzych przychodniach higienistka lub asystentka stomatologiczna pelni tez role rejestratorki, pomaga lekarzowi, i jeszcze czasem porzadkuje w miedzyczasie gabinet...
dokładnie tak jest...u nas dodatkowo zajmujemy się tez pieniędzmi, papierkami, komputerem (to ja) i sprzątaniem

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Agabil- najlepiej jest zadzwonić na policję i złożyć skargę na funkcjonariuszy, którzy wczoraj nie zareagowali. Czasami w takiej sytuacji jest niestety lepiej skłamać, że widziało się podejrzane zachowanie kobiety, albo jak w pośpiechu wychodziła z przychodzni- oczywiście jeżeli chociaż w 90% macie pewność, że to ona. Policja pobiera odciski palców głównie w przypadku włamania, w innych przypadkach to w W11
Druga sprawa jest taka, że Twoja teściowa nie może odpowiadać za całą przychodnię- podpisywała odpowiedzialność finansową? Jeżeli rzeczywiście mało osób zatrudnia przychodnia to jej właściciele powinni kogoś zatrudnić a winę za kradzież zrzucić na siebie. Wątpie również żeby Twoja teściowa była w przychodni ochroniarzem więc całkowicie za to nie może winy ponosić.

Świat powariował a ludzie razem z nim! Dlatego właśnie kocham zwierzęta...
Było mówione że zachowywała się podejrzanie itp. Mamy 100% pewnosci że to ona bo pacjent (stały, był u nas wiele razy) tuż przed nią płacił i była mu wydawana reszta wówczas pieniądze jeszcze były.
W ogóle policja była wezwana do przychodni ale nie chcieli przyjechac (komisariat 10 minut stąd) i kazali przyjechać do nich.
Żadna z nas nie podpisywala odpowiedzialności finansowej, zreszta tesciowa zna się z Szefostwem...20 lat? Ich dzieci mówią do niej ciociu. Ale wiemy dobrze że będa wściekli, nie obędzie się bez gadania i na pewno obarczą ją winą i odpowiedzialnością finansową.
Kilka lat temu była podobna sytuacja-skradziono z gabinetu komórkę szefowej tez na zmianie mojej teściowej. Weszło dwóch mężczyzn, przychodnia była pusta, jeden zagadywal teściową a drugi cichaczem wslizgnąl się do gabinetu. Nawet się wtedy cieszyłam że teściowa tego nie zauważyła podczas tej calje akcji bo jesli tak to mogło się to skończyć gorzej niż tylko kradzieżą. Była calkiem sama. I musiała oddac 500zl za ten telefon. Używana Nokia.

Brak mi słów na ludzką podłość
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 11:36   #2523
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

no to pociąganie do odpowiedzialności w tej sytuacji, to zwykła bezduszność po prostu
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 12:16   #2524
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

[QUOTE=agabil1;11730345] dokładnie tak jest...u nas dodatkowo zajmujemy się tez pieniędzmi, papierkami, komputerem (to ja) i sprzątaniem[QUOTE]

w gabinecie, w ktorym pracowalam, pieniadze przyjmowali lekarze i to oni umieszczali je w kasetce. a szef pod koniec dnia je przeliczal i albo zostawial (zapisujac ile bylo) albo zabieral.
sprzataczka tez byla zatrudniona ale przychodzila wieczorami, w ciaglu dnia- wiadomo, jak brudno to trzeba sprzatac, czy zmyc podloge, bo jak by to swiadczylo o przychodni? a niby kto jak nie my to zrobi?

Cytat:
Żadna z nas nie podpisywala odpowiedzialności finansowej, zreszta tesciowa zna się z Szefostwem...20 lat? Ich dzieci mówią do niej ciociu. Ale wiemy dobrze że będa wściekli, nie obędzie się bez gadania i na pewno obarczą ją winą i odpowiedzialnością finansową.
Kilka lat temu była podobna sytuacja-skradziono z gabinetu komórkę szefowej tez na zmianie mojej teściowej. Weszło dwóch mężczyzn, przychodnia była pusta, jeden zagadywal teściową a drugi cichaczem wslizgnąl się do gabinetu. Nawet się wtedy cieszyłam że teściowa tego nie zauważyła podczas tej calje akcji bo jesli tak to mogło się to skończyć gorzej niż tylko kradzieżą. Była calkiem sama. I musiała oddac 500zl za ten telefon. Używana Nokia.
Brak mi słów na ludzką podłość
hmmm... to juz moim zdaniem czyste chamstwo jest.. no jak mozna tak wykorzystywac kobiete, ktora sie zna tyle lat? przeciez wiadomo ze nie dala im swiadomie pieniedzy. ehhh... tak to jest jak ludzie maja duzo kasy- chcieliby jeszcze wiecej i szkoda im grosza na to zeby usprawnic prace (moj byly szef placil grosze i twierdzil ze i tak duzo placi, smiech na sali)
swoja droga- asystentki stomatologiczne sa bardzo niedoceniane- nawet te po szkole (zdalam egzamin zawodowy barzo dobrze, ale obecnie nie czuje sie na silach pracowac w gabinecie po 2 latach przerwy (urodzilam dziecko) i placa w wiekszosci smieszne pieniadze (podlaskie)
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 12:29   #2525
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Było mówione że zachowywała się podejrzanie itp. Mamy 100% pewnosci że to ona bo pacjent (stały, był u nas wiele razy) tuż przed nią płacił i była mu wydawana reszta wówczas pieniądze jeszcze były.
W ogóle policja była wezwana do przychodni ale nie chcieli przyjechac (komisariat 10 minut stąd) i kazali przyjechać do nich.
Żadna z nas nie podpisywala odpowiedzialności finansowej, zreszta tesciowa zna się z Szefostwem...20 lat? Ich dzieci mówią do niej ciociu. Ale wiemy dobrze że będa wściekli, nie obędzie się bez gadania i na pewno obarczą ją winą i odpowiedzialnością finansową.
Kilka lat temu była podobna sytuacja-skradziono z gabinetu komórkę szefowej tez na zmianie mojej teściowej. Weszło dwóch mężczyzn, przychodnia była pusta, jeden zagadywal teściową a drugi cichaczem wslizgnąl się do gabinetu. Nawet się wtedy cieszyłam że teściowa tego nie zauważyła podczas tej calje akcji bo jesli tak to mogło się to skończyć gorzej niż tylko kradzieżą. Była calkiem sama. I musiała oddac 500zl za ten telefon. Używana Nokia.

Brak mi słów na ludzką podłość
To w takim razie koniecznie skarga na policjantów! "Nowi" policjanci tzn. osoby zatrudnione przed kilka ostatnich lat nie pełnią służby dla dobra kraju i ludzi a dla pieniędzy i wcześniejszej emerytury. Oczywiście nie wszyscy ale większość. Niestety aby być policjantem nie potrzeba wykształcenia a testy, które są serwowane przed zatrudnieniem przestały być tak ważne. Mój tata jest policjantem i nigdy nie przestaje pełnić służby, nigdy nie pamiętam też aby komuś odmówił pomocy idąc nawet ze mną na spacer czy jakąs na wczasy...
Sama mam wiele problemów z policją na swoim osiedlu- nie stosują się do obowiązujących ich procedur i nie potrafią sobie radzić w "ciężkich" lub problematycznych sytuacjach.

Co do Twojej teściowej... Ciężka sprawa Ja nie miałabym czelności obarczać kogoś wszystkimi obowiązkami i obciążać dodatkowo finansowo za coś, na co do końca wpływu mieć nie mogła. Radziłabym się przeciwstawić bo skoro w umowie nie ma odpowiedzialności finansowej to mogą się w nos ugryźć 500zł to sporo ale nie tyle co 4tys zł- stać ich na prowadzenie gabinetu, nie stać na dodatkowego pracownika lub monitoring- niech się liczą ze stratami.
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 12:55   #2526
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Co do Twojej teściowej... Ciężka sprawa Ja nie miałabym czelności obarczać kogoś wszystkimi obowiązkami i obciążać dodatkowo finansowo za coś, na co do końca wpływu mieć nie mogła. Radziłabym się przeciwstawić bo skoro w umowie nie ma odpowiedzialności finansowej to mogą się w nos ugryźć 500zł to sporo ale nie tyle co 4tys zł- stać ich na prowadzenie gabinetu, nie stać na dodatkowego pracownika lub monitoring- niech się liczą ze stratami.
Dla mnie to też dość dziwna sytuacja. Skoro znają się tyle lat, a szefowa potrafi pociągnąć do odpowiedzialności za jakąś używaną komórkę, to chyba też radzę się przeciwstawić i to zdecydowanie. Jeśli nie była podpisana klauzula o odpowiedzialności finansowej to nie ma podstaw prawnych do obciążania stratami.
Rozumiem, że kasa z Waszych torebek też poginęła?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 14:26   #2527
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

z torebki teściowej zginęły pieniądze. Mnie nie było, lekarka miała torebkę w gabinecie, druga z lekarek (już wychodziła) nie miała kasy przy sobie choć jej torebka tez była otwarta przez złodziejkę.

Ok, skończmy już ten przykry temat.
Dziękuję Wam za zainteresowanie i ciepłe słowa
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-04-02 o 14:30
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 14:36   #2528
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Odnośnie odpowiedzialności materialnej pracownika są różne reżimy odpowiedzialność w zależności czy jest wina umyślna czy nieumyślna , czy chodzi o mienie powierzone (konieczna umowa na piśmie) czy odpowiedzialność za szkodę powstałą z wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych.

Jednakże w obecnym case wątpliwa wydaje się możliwość pociagnięcia pracownika do odpowiedzialności . Punktem zaczepienia dla pracodawcy jest kasetka z pieniędzmi, kóra została pozostawiona niezamknięta ??

odnośnie eskuplacji przy "zwykłej" odpowiedzialności ma zastosowanie przepis art. 117. § 1. Pracownik nie ponosi odpowiedzialności za szkodę w takim zakresie, w jakim pracodawca lub inna osoba przyczyniły się do jej powstania albo zwiększenia.

Przy odpowiedzailności xza mienie poiwerzone przepis art. 124 § 3. kp "Od odpowiedzialności określonej w § 1 i 2 pracownik może się uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, a w szczególności wskutek niezapewnienia przez pracodawcę warunków umożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia."

Tak więc pracownik może uwolnić się od odpowiedzialności wykazując, iż szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, może odwoływać się do niewłaściwego zachowania pracodawcy, czyli jego uchybień w zakresie zabezpieczenia mienia, złej organizacji pracy czy braku nadzoru (wyr. SN z 21.02.1984 r., IV PR 17/84, OSN 1984/10/178). Może to być również powołanie się na okoliczności niemające w ogóle związku z pracą, jak siła wyższa czy kradzież dokonana przez osobę trzecią. Zdaniem orzecznictwa, wystarczy, że okoliczności te stanowią główną, a nie tylko wyłączną, przyczynę szkody ( wyr. SN z 28.04.1997 r., I PKN 114/97, OSNAPiUS 1998/1/11. )

Jednakże po ludzku nie rozumiem, że ludzie się "przyjaźnią ?" i w taki sposób rozwiązują sytuację. Jeżeli pracodawca żąda odszkodowania to niech wykaże przesłanki odpowiedzialności ,a pracownik ma prawo się bronić wykazując, brak zapewnienia takiej organizacji pracy, aby szkody można uniknąć.
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 18:16   #2529
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Lemirko, to nie jest do końca tak że pracownik zostawił stanowisko bez dozoru. Jedna osoba która jest sama jedna na całą przychodnię nie może być w kilku miejscach jednocześnie-w gabinecie z lekarzem i pacjentem, w rejestracji itp.
Bardzo przykra sytuacja...
Tak masz rację, ja tylko mówię w jaki sposób ubezpieczyciel będzie próbował wymigać się od konieczności wypłaty odszkodowania.

A na policję napisałabym skargę, daliście namiar na prawdopodobnego sprawcę, mogli zebrać odciski palców. a oni co? dziwne to.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 18:21   #2530
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

To ja jeszcze tylko dodam, że jeżeli Policjanci nie dopełnili swoich obowiązków, tj. nie podjęli czynności w celu zabezpieczenia śladów, nie dokonali oględzin miejsca przestępstwa (po przyjęciu zgłoszenia) itp. i zdecydowalibyście się Aguś na złożenie skargi na funkcjonariuszy to załatwiajcie wszystko na piśmie. Nie przez telefon ani ustnie, bo nie zostaje żaden dowód. Generalnie jeżeli macie do czynienia z Policją i powstaje sytuacja konfliktowa, zawsze warto zapisać sobie dane funkcjonariuszy.
Nie pisałaś, czy Policja przyjęła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i czy w końcu coś zrobiła. Powinni Was przesłuchać (a już na bank osobę zgłaszającą) sporządzić protokół i takie tam. Byłoby to też jakieś zabezpieczenie przed ewentualnym roszczeniem pracodawcy (bezzasadnym, ale ludzie mają różne dziwne pomysły). I nie ma co się Policji bać, trzeba być stanowczym i domagać się pewnych rzeczy.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 21:11   #2531
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

A tak z innej beczki, Kochane próbuję przykleić sztuczne rzęsy - i pomimo, że przyklejam je w moim przekonaniu najbliżej linii rzęs to po otwarciu oka okazuje się, że są prawie pół centymetra od linii rzęs. Już nie mówię o tym, że mam problem z symetrią i z odklejającymi się kącikami
Co ja robię źle?
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 00:22   #2532
sylwia532
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia532
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z dala od domu
Wiadomości: 5 142
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

i tak jestes lepsza ode mnie bo mi za diabla nie chca sie przylepic-mialam i cale i pojedyncze-nie trzyma sie-moze wina kleju ale ja spasowalam
sylwia532 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 07:23   #2533
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez sylwia532 Pokaż wiadomość
i tak jestes lepsza ode mnie bo mi za diabla nie chca sie przylepic-mialam i cale i pojedyncze-nie trzyma sie-moze wina kleju ale ja spasowalam
Ja kupiłam klej z inglota - i daje radę
ale też zaczynam być na drodze "e daje sobie sposób" :P
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:57   #2534
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

kiedyś rejestrowałam się na stronie vichy consult i o, przysłali mi próbki.
Z ciekawości otworzyłam podkład dermablend ("bez efektu maski") nr 35 sand.
wrzucam porównanie z moim podkładem

sandy fair mix o-glo i intensive
dermablend nr 35 sand

ale nie powiem który jest który, zgadujcie!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_4687_resize.jpg (21,3 KB, 48 załadowań)
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:59   #2535
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
kiedyś rejestrowałam się na stronie vichy consult i o, przysłali mi próbki.
Z ciekawości otworzyłam podkład dermablend ("bez efektu maski") nr 35 sand.
wrzucam porównanie z moim podkładem

sandy fair mix o-glo i intensive
dermablend nr 35 sand

ale nie powiem który jest który, zgadujcie!!
czy to jest najjaśniejszy podkład vichy?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:01   #2536
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
czy to jest najjaśniejszy podkład vichy?
najjaśniejszych chyba jednak nie...nie znam kolorówki vichy, ale to nie może być najjaśniejszy!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:03   #2537
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
najjaśniejszych chyba jednak nie...nie znam kolorówki vichy, ale to nie może być najjaśniejszy!
zaraz sprawdzę na ich stronie
edit: nie znalazłam kolorów
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony

Edytowane przez Dominkab
Czas edycji: 2009-04-03 o 12:05
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:07   #2538
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

ja do tej pory używałam dermablend 25 blend i też ciemniejszy od wszystkich mineralnych, które mi podchodzą
mam pytanko, bo wygooglać nie mogę używacie przy minerałkach samoopalaczy?

ten dermablend 25 nazywa się nude.. w aptece babeczka powiedziała mi, że to najbardziej jasny kolor...
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3

Edytowane przez mamaNiny
Czas edycji: 2009-04-03 o 12:07 Powód: +
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:08   #2539
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
kiedyś rejestrowałam się na stronie vichy consult i o, przysłali mi próbki.
Z ciekawości otworzyłam podkład dermablend ("bez efektu maski") nr 35 sand.
wrzucam porównanie z moim podkładem

sandy fair mix o-glo i intensive
dermablend nr 35 sand

ale nie powiem który jest który, zgadujcie!!
ja sie poddaję, nie wiem który jest który . Może jakaś mała podpowiedź

(P.S. Tez miałam kilka próbek, nawet chyba miala jakis nr 25 nude czy cos takiego, ale nie jestem pewna, bo to dawno i nieprawda była to nawet ich nie otwierałam, tylko porozdawałam )

Edit: czyli dobrze pamiętała, bo widze, że MamaNiny taki miała

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2009-04-03 o 12:09 Powód: +
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 12:10   #2540
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
zaraz sprawdzę na ich stronie
edit: nie znalazłam kolorów
a to pf

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
ja do tej pory używałam dermablend 25 blend i też ciemniejszy od wszystkich mineralnych, które mi podchodzą
mam pytanko, bo wygooglać nie mogę używacie przy minerałkach samoopalaczy?

ten dermablend 25 nazywa się nude.. w aptece babeczka powiedziała mi, że to najbardziej jasny kolor...
chodzi Ci o jakieś interakcje samoopalaczy z minerałami? Myślę, że możesz śmiało używać, jeśli wystąpi coś to będzie indywidualną reakcją Twojej skóry.
Tylko trzeba się liczyć ze zmianą podkładu.

ciekawe czy to najjaśniejszy kolor w ogóle, czy najjaśniejszy jaki miała w aptece...

ja właściwie nie mam komu rozdawać próbek, bez sensu wystawiać na wymiankowym 2 próbki

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-04-03 o 12:11
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:11   #2541
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
kiedyś rejestrowałam się na stronie vichy consult i o, przysłali mi próbki.
Z ciekawości otworzyłam podkład dermablend ("bez efektu maski") nr 35 sand.
wrzucam porównanie z moim podkładem

sandy fair mix o-glo i intensive
dermablend nr 35 sand

ale nie powiem który jest który, zgadujcie!!
Ciężko będzie

A tak poważnie to OMG! Jaki ten vichy ciemny!
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:29   #2542
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

nie, to nie jest najjaśniejszy, to jest wg Vichy średni kolor, zazwyczaj dają go w próbkach
ja kiedyś miałam opal i już bardziej dla bladolicych jest, choć nadal daleko do doskonałości
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 12:39   #2543
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
a to pf



chodzi Ci o jakieś interakcje samoopalaczy z minerałami? Myślę, że możesz śmiało używać, jeśli wystąpi coś to będzie indywidualną reakcją Twojej skóry.
Tylko trzeba się liczyć ze zmianą podkładu.

ciekawe czy to najjaśniejszy kolor w ogóle, czy najjaśniejszy jaki miała w aptece...

ja właściwie nie mam komu rozdawać próbek, bez sensu wystawiać na wymiankowym 2 próbki
o reakcje też, ale głównie zastanawiałam się czy na lato zmieniacie właśnie kolorki podkładu. sezon sukienkowy się zbliż,a ja nie lubię świecić białą, a konkretnie w moim przypadku szarą nogą więc pójdzie w ruch samoopalacz
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 13:08   #2544
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Ja w sumie dłuuugo używałam podkładów z Vichy - Normateint, ale one mają chyba taką samą numerację...15 - Opal, 25 - Nude, 35-Sand i 45-Gold (chyba)
Nude jako jeden z nielicznych podkładów sklepowych był żółty i dlatego się go trzymałam choć był nieco za ciemny, zwykle mieszałam z Opal i jakoś było, wyglądałam trochę solarkowo ale przynajmniej mama nie marudziła że chyba nie dojadam skoro taka jestem blada

Bylo, mineło, niech żyją proszki
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 14:10   #2545
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

to ja chyba jako jedyna używałam odcienia 35 z Vichy
I dla mnie był akurat ciekawe, muszę chyba sobie zrobić porównanie za chwilę z golden light, bo gdzieś jeszcze powinnam mieć tubkę Dermablendu wlasnie w numerku 35
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 14:27   #2546
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
ale przynajmniej mama nie marudziła że chyba nie dojadam skoro taka jestem blada

Bylo, mineło, niech żyją proszki
moja cały czas mi truje, że się głodzę.. nawet jej się nie przyznałam, że jestem na diecie, bo by mnie chyba telefonami co 15 minut molestowała, żeby spytać czy jadłam...
ale mąż też narzeka na moją bladą twarz wcześniej już w lutym łapałam opaleniznę teraz unikam słonka i filtruję się 50 już drugi rok, w zeszłym roku tłumaczyłam się ciążą a teraz problemami po ciąży
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 14:34   #2547
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez mamaNiny Pokaż wiadomość
moja cały czas mi truje, że się głodzę.. nawet jej się nie przyznałam, że jestem na diecie, bo by mnie chyba telefonami co 15 minut molestowała, żeby spytać czy jadłam...
ale mąż też narzeka na moją bladą twarz wcześniej już w lutym łapałam opaleniznę teraz unikam słonka i filtruję się 50 już drugi rok, w zeszłym roku tłumaczyłam się ciążą a teraz problemami po ciąży
Ja pamiętam, że po ciąży to w ogóle się nie mogłam opalić. Moja skóra jakieś naturalne filtry chyba wytwarzała, bo choćbym nie wiem co robiła, to byłam biała jak ściana. Dopiero po 2 latach opaleniznę zaczęłam trochę łapać.
A teraz się nie opalam od kilku lat, bo mi się od razu zmarchy robią I niech sobie wszyscy gadają, że jestem blada (a gadają cały czas, a w lecie to już non stop), ale przynajmniej gładka jestem
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 16:05   #2548
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, że po ciąży to w ogóle się nie mogłam opalić. Moja skóra jakieś naturalne filtry chyba wytwarzała, bo choćbym nie wiem co robiła, to byłam biała jak ściana. Dopiero po 2 latach opaleniznę zaczęłam trochę łapać.
A teraz się nie opalam od kilku lat, bo mi się od razu zmarchy robią I niech sobie wszyscy gadają, że jestem blada (a gadają cały czas, a w lecie to już non stop), ale przynajmniej gładka jestem
Niech sobie gadaja Ja ciagle w lecie slysze : "Moglabys sie opalic!" i to jeszcze z wyrzutem jakbym komus nie wiem co zrobila
Mnie jest dobrze z bladoscia na twarzy (ramiona mi łapie, dekolt i plecy na raczka a pote mszybko schodzi).. zas nog za nic na swiecie nie moge opalic. Przyznaje, ze troche wstyd mi ubrac krotkie spodenki bo nogi mam jak pergamin, bardzo jasne i wszystko widac.. kropki od golenia czarne wloski i przeswituja mi zyly

Wyobrazcie sobie ze bylam kiedys we Wloszech, bodaj 2 miesiace.. oczywiscie wyjechalam biała, filtrow nie stosowalam w ogole, tam ciagle slonce, smarowalam sie oliwka do opalania i chodzilam sobie (nigdy nie lezalam zeby sie opalic).. no i po 2 miesiacach WOGOLE nie bylam opalona! WOGOLE!!! kazdy byl w szoku, moj ojciec byl czarny, mama czarna a ja jak mąka.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 17:10   #2549
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

no to ja mam zdecydowanie lepiej, bo mnie nikt do opalania nie zagania, wręcz przeciwnie, z powodu b. wrażliwej, naczynkowej cery filtr to coś normalnego
Anecka, nie martw się, ja też z tych co ciało maja w kolorze przezroczystym sinoniebieskim, a układu krwionośnego można się na żywo uczyć
na nogi idą rajstopy w spraju i jest ok
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 17:41   #2550
mamaNiny
Zakorzenienie
 
Avatar mamaNiny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 637
GG do mamaNiny
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

zawsze jak mulatka biegałam, taka cera, jak byłam mała to rodzice wyjeżdżali do hiszpańkiesj Malme lub na Gibraltar w delegacje, my z siostrą z nimi, a od dzieci Hiszpańskich odróżniały nas tylko niebieskie oczy
__________________
NINA
z zamiłowania Koronkarka

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.