Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-07, 21:07   #2191
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
A ja też trochę z ciekawostką - kojarzycie pudry lentheric? Kiedyś yardley? O te: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,142,skin-care-lighten-up-plus-krem-pod-oczy.html
One mają dwa odcienie translucent: 6 i 26, 6 jest chłodniejsze, 26 cieplejsze. Kiedyś jako małolata (może w szkole średniej, może już na studiach, nie pamiętam) używałam tych odcieni, pewnie trochę na zmianę, po prostu dlatego, że najjaśniejsze. Niewiele wiedziałam wtedy o chłodności bądź ciepłości pudrów. Ale one były mniej więcej dobre, co prawda podejrzewam, że w tym chłodnym wyglądałam beznadziejnie, ale jasnością mi nawet pasowały. A nie opalałam się wtedy jakoś intensywnie, ot tyle, co mnie słońce przypadkiem złapało.
No i ostatnio kupiłam sobie ten odcień 26 przez neta - cóż, pomyślałam "kiedyś był dobry to i teraz będzie", kosztował 11 zeta, wiec nawet specjalnie nie sprawdzałam odcienia. Otóż... mogę go używać jako bronzer!
kupiłam kiedyś ten puder, kiedy nie było mojego Constanced Carrlol; babka w sklepie poleciła jako "transparentny, więc jasny". O ile w pudełku wygląda spoko, o tyle na co go nie nałożę, robi się paskudnie pomarańczowy. nie wiem, który to numer, chyba 6 Nie spotkałam się z pudrem, który by tak obrzydliwie pomarańczowiał (moje małe słowotwórstwo - cóż, polska mowa być gumowa)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 21:15   #2192
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
kupiłam kiedyś ten puder, kiedy nie było mojego Constanced Carrlol; babka w sklepie poleciła jako "transparentny, więc jasny". O ile w pudełku wygląda spoko, o tyle na co go nie nałożę, robi się paskudnie pomarańczowy. nie wiem, który to numer, chyba 6 Nie spotkałam się z pudrem, który by tak obrzydliwie pomarańczowiał (moje małe słowotwórstwo - cóż, polska mowa być gumowa)
6 jest bardziej różowy, 26 pomarańczowy
ja go otworzyłam i od razu stwierdziłam, że eeeeee... jest ciemny hehehe
ale na polikach, jako różo-bronzer wygląda ekstra, akurat jest taki nienachalny, i dopasowany do tonacji mojej cery
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 23:20   #2193
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
denq, dziewczyny, bardzi przepraszam ale okropnie mi sę nudzi (kolokwium znaczy się) i musze to napisać.
denq, do dziś byłam przekonana, że toto w twoim podpisie to jest prowadzenie jakiegoś szalenie wyrafinowanego systemu ostrzeżeń i banów przyznawanych przez ciebie konkretnym kosmetykom... i tak się dziwowałam jakie masz kryteria i w ogóle, po co to...
że jesteś czymś w rodzaju kosmetycznej adminki.
dopiero przed chwilą mnie olśniło.

jestem głupia.
nie no, coś Ty ;p faktycznie tak wyszło, jak skala ocen sześciopunktowa, ale po prostu przypadkiem po tyle miałam wszystkiego jak robiłam inwentaryzację i zaczynałam tę ('denko') akcję ale dzięki za 'domniemanie mi' takiej rangi ale, rozjaśnij mi: że uznaję ideę mycia włosów, akceptuję potrzebę odżywkowania i skrajnie dezawuuję korzystanie z kremów jako takie, w ogóle? Ha, to by było niezłe, w sumie by się zgadzało z tym jak mi się cera zachowuje, ale nigdy nie rozumiałam, jak niektórzy mogą nie stosować kremów i zawsze się bałam takiego radykalizmu mimo bardzo tłustej cery... też się zabieram za przygotowania do kolokwiów, niestety obudzono mnie pół godzinki temu i wybita ze snu mam zapewnione kilka godzin pełnej przytomności. Plan na dziś- języko, literaturo od rosyjskich nowych krytyków do post-strukturalistów i składnia z First Language Acquisition... Mrrr...
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2011-04-07 o 23:24
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 09:58   #2194
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
nie no, coś Ty ;p faktycznie tak wyszło, jak skala ocen sześciopunktowa, ale po prostu przypadkiem po tyle miałam wszystkiego jak robiłam inwentaryzację i zaczynałam tę ('denko') akcję ale dzięki za 'domniemanie mi' takiej rangi ale, rozjaśnij mi: że uznaję ideę mycia włosów, akceptuję potrzebę odżywkowania i skrajnie dezawuuję korzystanie z kremów jako takie, w ogóle? Ha, to by było niezłe, w sumie by się zgadzało z tym jak mi się cera zachowuje, ale nigdy nie rozumiałam, jak niektórzy mogą nie stosować kremów i zawsze się bałam takiego radykalizmu mimo bardzo tłustej cery... też się zabieram za przygotowania do kolokwiów, niestety obudzono mnie pół godzinki temu i wybita ze snu mam zapewnione kilka godzin pełnej przytomności. Plan na dziś- języko, literaturo od rosyjskich nowych krytyków do post-strukturalistów i składnia z First Language Acquisition... Mrrr...
poststrukturalizm - yey
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 10:58   #2195
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
6 jest bardziej różowy, 26 pomarańczowy
ja go otworzyłam i od razu stwierdziłam, że eeeeee... jest ciemny hehehe
ale na polikach, jako różo-bronzer wygląda ekstra, akurat jest taki nienachalny, i dopasowany do tonacji mojej cery
no ja mam 06 i na mnie wygląda iście pomarańczowo

pożalę sie. myślałam, ze mam zwykły katar, a patrząc na to wszystko, co mi przepisała właśnie lekarka wnioskuje, że jestem obłoznie chora i co najmniej tydzień powinnam siedzieć w domu. a ja chcę (a nawet muszę!) iść w poniedziałek do szkoły
a pan w poczekalni pozwolił mi wejść przed nim, powiedział "Pani taka blada, pewnie bardzo chora, niech pani wejdzie pierwsza". Nie uświadomiłam uprzejmego pana, że tak wyglądam zawsze, przynajmniej czekałam 15 minut krócej
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 12:08   #2196
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Miły Pan .


Czekam na moje minerałki i na razie miziam się resztkami Lumene, mam teraz, odpukać, taką ładną cerę, że nawet on kryje wystarczająco. I kupiłam sobie wczoraj róż Essence, piękny jest .
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 12:15   #2197
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

http://mysecretlovechild.onsugar.com...-cream-7289329
jaki jasny ten bb cream od maybelline
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 12:30   #2198
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
http://mysecretlovechild.onsugar.com...-cream-7289329
jaki jasny ten bb cream od maybelline

da sie go kupic w Polsce?
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 12:54   #2199
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez whitejenny Pokaż wiadomość
da sie go kupic w Polsce?
nie
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 15:19   #2200
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Miły Pan .


Czekam na moje minerałki i na razie miziam się resztkami Lumene, mam teraz, odpukać, taką ładną cerę, że nawet on kryje wystarczająco. I kupiłam sobie wczoraj róż Essence, piękny jest .
Mówisz o tym, o którym ja wcześniej mówiłam ? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...sh.html&next=1 jakby co macie tam też w mojej recenzji swatche
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 15:27   #2201
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Tak .
Miła alternatywa do rażącego Wibo .
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 15:42   #2202
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Mi też się spodobały i chyba zostanę z nimi na dłużej, będą pierwsze, jedyne i ostatnie a jaki masz kolorek ?
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 15:57   #2203
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

10 :d
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 20:04   #2204
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

dobry jest podklad marki Baolina - jest jasny, kremowy i dość dobrze kryje
używał ktoś go?
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-08, 21:11   #2205
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

denq, ja nie wiem co ja sobie myślałam, tak szczerze. chyba jakoś uznawałam że to jest system banowania bardzo kiepskich kosmetyków w skali sześciostopniowej, no sama nie wiem

mam taki problem makijażowy. otóż, mam dwa rodzaje różów do twarzy: różowy (raki brudny) i pomarańczowy (toundra chanel). i zawsze jak się maluję, to robię to w taki spośób, że np do pomarańczowego różu czerwona szminka albo balsam koralowy, a do róozwego szminka różowa albo różowy balsam. i problem mam z oczami. bo niby na logikę powinny być szare albo fioletowe cienie do różowego różu i szminki, a bazowe/rude/ pomarąńczowe do czerwonej szminki i pomarańczowego różóu.
no ale co ja mam zrobić jak moje brązowe cienie są takie bardziej.... w złoto? wiecie, taki czekoladowy brąz i złoty rozswietlacz. jakos mi nie pasuje tonem do pomarąńczowgo różu. czy ja przesadzam? bo zwykle konczy się tak ze pomaranczowy róż to tylko jak mam samą kreskę na oku....
czy to musi byc tak idealnie tonacją skoordynowane?
btw, czy my nie studiujemy tego samego? bo ja to wszystko o czym ty mówisz miałam 3 lata temu, na pierwszym roku filologii angielskiej...
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 00:51   #2206
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

jak najbardziej anglistyka uw?

ale jak złote, to tym bardziej ciepłe. czyli do ciepłego różu powinno pasować... czy chodzi o to, że toundra jest jakoś rozświetlająca i masz wątpliwości co do rozświetlania jednocześnie oczu i policzków? Bo w przeciwnym razie to złoto to jak najbardziej ta sama tonacja. Czy chodzi o to, że generalnie jesteś ciepła i boisz się, że taki makijaż jakoś zniknie, na tle twarzy? (Za pokrewne kolory?) Ale to się nie powinno zdarzyć, bo nie masz brązowych oczu. A poza tym czerwona szminka A jeśli jakaś jeszcze inna wątpliwość, to najwidoczniej dla mnie nieuzasadniona, skoro nie zdołałam jej nawet odgadnąć W każdym razie moim zdaniem powinno pasować.
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 10:07   #2207
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
jak najbardziej anglistyka uw?

ale jak złote, to tym bardziej ciepłe. czyli do ciepłego różu powinno pasować... czy chodzi o to, że toundra jest jakoś rozświetlająca i masz wątpliwości co do rozświetlania jednocześnie oczu i policzków? Bo w przeciwnym razie to złoto to jak najbardziej ta sama tonacja. Czy chodzi o to, że generalnie jesteś ciepła i boisz się, że taki makijaż jakoś zniknie, na tle twarzy? (Za pokrewne kolory?) Ale to się nie powinno zdarzyć, bo nie masz brązowych oczu. A poza tym czerwona szminka A jeśli jakaś jeszcze inna wątpliwość, to najwidoczniej dla mnie nieuzasadniona, skoro nie zdołałam jej nawet odgadnąć W każdym razie moim zdaniem powinno pasować.

mam wątpliwości bo te moje cienie nie są w pamarańcz tylko tak w zloto- czekoladę, wiesz o co mi chodzi..? i tak się zastanawiałam czy cienie powinny byc idealnie dopasowane tonacja do różu (wtedy rude i pomarańczowe) czy niekoniecznie, i ja jestem perfekcjonistką
jak najbardziej, 3 rok
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 13:34   #2208
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

acha, wiem już ale chyba nie musi to być a tak idealnie skorelowane- tutaj chyba masz coś w tym rodzaju (brzoskwiniowy róż plus złotawe (przynajmniej na moim monitorze) neutralne, brązowe oczy) http://www.google.pl/url?source=imgr...XWe-01z41LSJYA powinno zagrać

to się może nawet nieświadomie czasem mijamy w IA czyli licencjat w tym roku? jeśli mogę, to chętnie zadałabym na privie ze dwa pytanka o specjalizację, bo kazano nam się zadeklarować do końca kwietnia a nie, jak było przyjęte dotąd, do końca września...
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 14:31   #2209
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Moim zdaniem makijaż nie musi być ściśle utrzymany w jednej tonacji. Widziałam dziewczyny z brzoskwiniowym różem i stalowymi cieniami do powiek i odwrotnie - chłodny róż i złote cienie. I nie wyglądało to źle, o dziwo!
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 18:19   #2210
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
acha, wiem już ale chyba nie musi to być a tak idealnie skorelowane- tutaj chyba masz coś w tym rodzaju (brzoskwiniowy róż plus złotawe (przynajmniej na moim monitorze) neutralne, brązowe oczy) http://www.google.pl/url?source=imgr...XWe-01z41LSJYA powinno zagrać

to się może nawet nieświadomie czasem mijamy w IA czyli licencjat w tym roku? jeśli mogę, to chętnie zadałabym na privie ze dwa pytanka o specjalizację, bo kazano nam się zadeklarować do końca kwietnia a nie, jak było przyjęte dotąd, do końca września...
ha, dzięki dziewczyny! no właśnie coś takiego mam, i faktycznie, jak patrzę na Theron, to wygląda to nieźle....
jasne, pisz, nie ma problemu, chętnie odpowiem
kurcze, rzeczywiście musimy się mijać!
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 19:31   #2211
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

jak już o cieniach mówicie to ja sobie z racji zakupów, poza ciuchami kupiłam też cień do powiek dość znany z bell, taki chłodny brąz kusił mnie jeszcze cielisty, ale ostatecznie nie wzięłam, bo i tak mam dużo cieni ale kiedyś pewnie się zdecyduję..
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 01:46   #2212
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość

tujestem, wzruszanie ramionami Twoich wizażystek na pytanie o podkłady przypomina mi, jak raz miałam pomysł zacząć stosować krem tonujący i konsultantka w drogerii poproszona o dobranie mi czegoś odpowiedziała całkiem szczerze, 'że tak jasnego to nic nie mają' Przynajmniej oszczędziła mi zwyczajowego rytuału smarowania mnie pomarańczowymi maziami przez jakieś pół godziny, zanim bym się korzystając z pierwszej nadarzającej się okazji chyłkiem nie wymknęła...

Natomiast kwitując Twoje pytanie o podkład, to rzeczywiście albo minerały, albo masz szczęście i pasują Ci Bourjois... Bo niestety przeważnie nawet jeśli marki mają w swojej ofercie jasne podkłady, to albo w liniach, które nie pojawiają się na polskim rynku (np. 'Fit Me' Maybelline),
albo w ogóle nie mają na polskim rynku kolorówki,
albo proponują ofertę odcieni okrojoną o te najjaśniejsze,
tudzież z całkiem alternatywnym nazewnictwem, numeracją, też w magiczny sposób zaczynającą się od odcieni średnich...

Krótko mówiąc robią wszystko, by wyrównać drastyczny dysonans w poziomie urody między przeciętną polską białogłową, a przeciętną mieszkanką szerokopojętego Zachodu...
Czyli raczej niemożliwością jest znalezienie idealnego podkładu? Bo jak wszystkie parametry są dobre - w sensie krycie, konsystencja, trwałość to najprawdopodobniej nie znajdę dobrego odcienia i odwrotnie?? (przepraszam, że tak po matematycznemu ale ścisłe umysły tak mają )
Powiem szczerze, że moje fundusze są dość ograniczone (nie pracuję). Więc patrząc pod tym względem lepiej kupić mineralny tak jak ten Pixie bo będzie bardziej wydajny chyba niż Bourjois. Tylko poważnie zastanawiam się, czy nie zrobi mi z buzi sucharka.. ;/ no i musiałabym dokupić pędzel do niego bo w moim zestawie brakło takiego z płaską końcówką..
http://allegro.pl/pixie-cosmetics-pe...523729157.html
Czy może inne, bardziej owalne nadają się do takiej pracy? taki jak np ten najgrubszy z tego zestawu: (bo właśnie identyczny mam tylko fioletowe rączki )
http://allegro.pl/mery-macom-pedzle-...545682229.html



Chciałam wam pokazać jeszcze moją inglotowską paletkę cieni 10 ale o godzinie 1:40 niestety kolory nie wychodzą ładnie... Może jutro w dzień znajdę czas
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 14:11   #2213
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

tujestem, teoretycznie minerały nakłada sie pędzlem typu kabuki, czyli okrągłym, albo flat top. Flat top zapewnia większe krycie i mniej pyli, ale jeżeli mocne pokrycie nie jest ci potrzebne, to nawet taki zwykły pędzel do pudru (z naturalnego włosia raczej, albo syntetycznego lepszej jakości) ci wystarczy z tego co czytałam na forach, dziewczyny radziły sobie nawet zwykłymi, płaskimi "kocimi jezykami" do płynnych podkładów ja próbowałam nawet palcami, jak się okazało, ze mi nie wysechł pędzel
tu masz te dwa: kabuki na górze i flat top na dole: http://mineralnekosmetyki.pl/wp-cont...top-kabuki.jpg
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 19:50   #2214
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
tujestem, teoretycznie minerały nakłada sie pędzlem typu kabuki, czyli okrągłym, albo flat top. Flat top zapewnia większe krycie i mniej pyli, ale jeżeli mocne pokrycie nie jest ci potrzebne, to nawet taki zwykły pędzel do pudru (z naturalnego włosia raczej, albo syntetycznego lepszej jakości) ci wystarczy z tego co czytałam na forach, dziewczyny radziły sobie nawet zwykłymi, płaskimi "kocimi jezykami" do płynnych podkładów ja próbowałam nawet palcami, jak się okazało, ze mi nie wysechł pędzel
tu masz te dwa: kabuki na górze i flat top na dole: http://mineralnekosmetyki.pl/wp-cont...top-kabuki.jpg
No wiadomo... Potrzeba matką wynalazków ;D ale osobiście uważam, że jak już w coś inwestować to tak, żeby miało dobrą jakość i było profesjonalne.. dlatego postanowiłam, że za jakiś czas zamówię sobie pędzel wraz z tymi próbkami a potem kupię sobie ten podkład mineralny.. tylko muszę intensywnie pomyśleć jaki kolor sobie dobrać :P

No ale mam jeszcze jedno pytanie.. a raczej dylemat. Do tej pory kupowałam pudry sypkie Inglota obecnie mam loose powder numer 14 (taki pani ekspedientka mi wybrała) ale matujący. Zastanawiam się nad właściwościami pudrów rozświetlających. Jakie mają zalety, co można nimi wyczarować i czy dla młodej dziewczyny bardziej odpowiedni jest puder rozświetlający czy matujący (jaki bardziej wypada nosić )
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 20:34   #2215
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość
No wiadomo... Potrzeba matką wynalazków ;D ale osobiście uważam, że jak już w coś inwestować to tak, żeby miało dobrą jakość i było profesjonalne.. dlatego postanowiłam, że za jakiś czas zamówię sobie pędzel wraz z tymi próbkami a potem kupię sobie ten podkład mineralny.. tylko muszę intensywnie pomyśleć jaki kolor sobie dobrać :P

No ale mam jeszcze jedno pytanie.. a raczej dylemat. Do tej pory kupowałam pudry sypkie Inglota obecnie mam loose powder numer 14 (taki pani ekspedientka mi wybrała) ale matujący. Zastanawiam się nad właściwościami pudrów rozświetlających. Jakie mają zalety, co można nimi wyczarować i czy dla młodej dziewczyny bardziej odpowiedni jest puder rozświetlający czy matujący (jaki bardziej wypada nosić )
wybacz, ale niesamowicie rozbawiło mnie twoje sformułowanie, jaki "puder wypada nosić"
a kto to ocenia? kto to będzie sprawdzał? co komu do tego jaki ty nosisz puder?
przepraszam, ale okropnie mnie denerwuje takie podejscie. kochana, noś taki puder, jaki ci pasuje i z jakiego własciwości jestes zadowola (jak chcesz miec rozświetloną, nie do końca matową cerę, to rozświetlając, a jak matową, satynowa, to matujący)!
o ile wiem po mieście nie chodza jeszcze trójki policyjne sprawdzające jaki rodzaj pudru masz na twarzy i wlepiające mandaty za taki co nie wypada

a pudry rozświetlające są fajne, ale na pewno nie dla cer tłustych i z widocznymi porami. podkreslają. no, chyba ze do używa na tak jak meteoryty, dla złagodzenia rysów, dania uczucia świetlistości, świeżości
ze swojej strony polecam kombinacje jednego i drugiego na odpowiednie partie twarzy.
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 21:10   #2216
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

W sumie rozumiem pytanie tujestem. Ostatnio bowiem dowiedziałam się na jakimś forum urodowym, że podkładu Revlona Photoready nie wypada nosić w dzień, bo świeci się jak bombka. Buahahahaha! Naprawdę, ludzie chyba nie mają już co do roboty, tylko gapią się na to, co kto nosi na gębie.
Tujestem - nie przejmuj się tym, co wypada, a co nie tylko śmiało eksperymentuj. Jesteś w takim wieku, że na dużo możesz sobie pozwolić, masz piękną urodę i nie warto się ograniczać opinią ludzi. Co do pudrów matujących i rozświetlających - matujące zwykle (ale nie zawsze) lepiej kryją, rozświetlające zostawiają skórę naturalnie satynową i są lekkie - mankamenty ukrywają na zasadzie optycznego rozświetlenia. Do tłustych lub problemowych cer polecam matujące; drobinki miki lubią eksponować pryszcze. Do cer mieszanych, normalnych (ktoś jeszcze takową ma?) i suchych powinny pasować rozświetlające...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 22:45   #2217
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
W sumie rozumiem pytanie tujestem. Ostatnio bowiem dowiedziałam się na jakimś forum urodowym, że podkładu Revlona Photoready nie wypada nosić w dzień, bo świeci się jak bombka. Buahahahaha! Naprawdę, ludzie chyba nie mają już co do roboty, tylko gapią się na to, co kto nosi na gębie.
Tujestem - nie przejmuj się tym, co wypada, a co nie tylko śmiało eksperymentuj. Jesteś w takim wieku, że na dużo możesz sobie pozwolić, masz piękną urodę i nie warto się ograniczać opinią ludzi. Co do pudrów matujących i rozświetlających - matujące zwykle (ale nie zawsze) lepiej kryją, rozświetlające zostawiają skórę naturalnie satynową i są lekkie - mankamenty ukrywają na zasadzie optycznego rozświetlenia. Do tłustych lub problemowych cer polecam matujące; drobinki miki lubią eksponować pryszcze. Do cer mieszanych, normalnych (ktoś jeszcze takową ma?) i suchych powinny pasować rozświetlające...
ale ludzie mają jazdy w takim razie robię coś strasznego, co nie wypada pomijając , że kładę na niego puderek...
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-10, 23:02   #2218
tujestem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 199
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tujestem - nie przejmuj się tym, co wypada, a co nie tylko śmiało eksperymentuj. Jesteś w takim wieku, że na dużo możesz sobie pozwolić, masz piękną urodę i nie warto się ograniczać opinią ludzi.
Jakby to powiedzieć... Każda z nas chce dobrze wyglądać i nikt temu nie zaprzeczy... Każdy makijaż, strój, fryzura, być może nieświadomie, ale ma na celu przypodobanie się płci przeciwnej (teoretycznie, bo w moim mniemaniu kobiety stroją się nie dla mężczyzn, ale dla innych kobiet.. bo tylko one są w stanie zauważyć wszystkie detale i szczegóły) Ale nie o tych chciałam. Moje życie i doświadczenia nauczyło mnie nie przejmować się krytyką.. gdybym po każdym castingu miała przeżywać to, że ktoś mi powiedział że jestem za gruba, że się nie nadaję, że to mam złe tamto i jeszcze to... to powinnam siedzieć i całe dnie ryczeć.
Mam ochotę mieć pełniejsze kształty? Mam! Mam ochotę założyć kompletnie niemodne ciuchy? Zakładam!
Zapytałam Was o ten puder, bo się na tej dziedzinie nie znam i myślałam, że są jakieś reguły w stosowaniu ich.. Tak jak np makijaż wieczorowy musi być intensywniejszy niż dzienny. Być może źle wyraziłam się w swojej wypowiedzi i dlatego uznałyście, że się tak bardzo tym przejmuję ;p
No ale skoro już to sobie wyjaśniłyśmy to możemy wrócić do tematu ;p

Czyli rozświetlający również powoduje, że nie widać niedoskonałości?
little witch na odpowiednie, czyli jakie?

Przepraszam, że tak wypytuję, ale temat mnie ciekawi
tujestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 09:19   #2219
Krolowa_Margot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 325
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez tujestem Pokaż wiadomość

Czyli rozświetlający również powoduje, że nie widać niedoskonałości?
little witch na odpowiednie, czyli jakie?

Przepraszam, że tak wypytuję, ale temat mnie ciekawi
Chyba chodzi o to, żeby w przypadku tłustej/mieszanej cery nie nakładać na miejsca, które się najbardziej przetłuszczają - czyli strefe T, bo może to podkreślić i spotęgować efekt tłustej cery; należy natomiast nakładać na kości policzkowej, skronie, bo wtedy doda cerze blasku i świeżości.

Ja w ramach rozświetlacza stosuje biały perłowy cień z Sensique za 5 zł i bardzo sobie chwale (tylko, że rozświetlacz i puder rozświetlający to chyba nie to samo (?) - tak jakoś intuicyjnie mi się wydaje, że puder rozświetlający w przypadku suchej i zszarzałej cery można stosować na całą twarz i wyglądać ok, a rozświetlacz jest typowo stworzony do stosowania miejscowo. Jeśli moja intuicja mnie zawodzi to proszę o poprawienie ).

tujestem ja Twoje pytanie chyba rozumiem - bo faktycznie bywają jakieś rozświetlające specyfiki z dużymi ilościami brokatu i innych tego typu rzeczy, których używanie gdzie indziej niż na bal karnawałowy może wyglądać śmiesznie i tandetnie (przynajmniej w moim mniemaniu). To chyba wszytsko kwestia tego na jaki produkt się zdecydujesz, bo jakiś delikatny puder rozświetlający lub stosowany z umiarem rozświetlacz (najlepiej bez drobinek) na co dzień jest jak najbardziej na miejscu
Krolowa_Margot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-11, 10:02   #2220
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
Chyba chodzi o to, żeby w przypadku tłustej/mieszanej cery nie nakładać na miejsca, które się najbardziej przetłuszczają - czyli strefe T, bo może to podkreślić i spotęgować efekt tłustej cery; należy natomiast nakładać na kości policzkowej, skronie, bo wtedy doda cerze blasku i świeżości.

Ja w ramach rozświetlacza stosuje biały perłowy cień z Sensique za 5 zł i bardzo sobie chwale (tylko, że rozświetlacz i puder rozświetlający to chyba nie to samo (?) - tak jakoś intuicyjnie mi się wydaje, że puder rozświetlający w przypadku suchej i zszarzałej cery można stosować na całą twarz i wyglądać ok, a rozświetlacz jest typowo stworzony do stosowania miejscowo. Jeśli moja intuicja mnie zawodzi to proszę o poprawienie ).

tujestem ja Twoje pytanie chyba rozumiem - bo faktycznie bywają jakieś rozświetlające specyfiki z dużymi ilościami brokatu i innych tego typu rzeczy, których używanie gdzie indziej niż na bal karnawałowy może wyglądać śmiesznie i tandetnie (przynajmniej w moim mniemaniu). To chyba wszytsko kwestia tego na jaki produkt się zdecydujesz, bo jakiś delikatny puder rozświetlający lub stosowany z umiarem rozświetlacz (najlepiej bez drobinek) na co dzień jest jak najbardziej na miejscu
no właśnie... z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu skusiłam sie na puder Sensique z limitowanki Cosmic Girl. on ma takie wielkie, srebrne drobiny brokatu, plus malutkie drobinki miki. Nie wiedząc, co z nim zrobić, część zmieszałam z balsamem do ciała, pomyślałam, że może na ramiona i dekolt na lato sie nada... Ogólnie śmieszna rzecz, biorąc pod uwagę, ze nazywa się to pudrem rozświetlającym. Nawet na opakowaniu jest napisane, ze można nakładać na całą twarz lub na poszczególne partie. Syfiasta sprawa

Więc. Puder rozświetlający dla normalnej/suchej cery ok, ale zależy jaki. Jeżeli nie ma widocznych drobinek, a raczej daje satynowy efekt na skórze, będzie ok
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.