Wycofany Harmonet? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-12, 15:52   #121
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Wycofany Harmonet?

Tak.Odpowiednikiem Harmonetu jest Logest.Ja w piatek wzielam ostatnia tabletke Harmonet i od jakiegos czasu mam straszne bole brzucha.Nie wiem,byc moze trafilam na ta felerna serie.Choc mam nadzieje ze nie.Natomiast bylam dzis w mojej aptece i spytalam pania co sie dzieje z tym Harmonetem.Pania zamurowalo bo ona ma w swojej aptece caly czas Harmonet.Nic nie slyszala o wycofaniu.No,moze ma akurat dobra serie.Ale to i tak dziwne.Pozatym ja i tak mam ostatnio przeprawy z tymi aptekami...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 17:42   #122
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Wycofany Harmonet?

Izunia86,sorki ze dopiero dzis odpisuje ale nie zagladalam do tego watku.Jeanine biore dokladnie od czerwca i powiem Ci ze libido chyba zaczyna powoli sie poprawiac..Ale zauwazylam to dopiero w tym miesiacu.Ginekolog mowila mi,ze poprawa wystapi dopiero po jakims czasie..I faktycznie chyba powolutku dochodze do siebie po spustoszeniu jakie wywolal u mnie Mercilon
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 18:34   #123
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Wycofany Harmonet?

Cytat:
Napisane przez martta19
Izunia86,sorki ze dopiero dzis odpisuje ale nie zagladalam do tego watku.Jeanine biore dokladnie od czerwca i powiem Ci ze libido chyba zaczyna powoli sie poprawiac..Ale zauwazylam to dopiero w tym miesiacu.Ginekolog mowila mi,ze poprawa wystapi dopiero po jakims czasie..I faktycznie chyba powolutku dochodze do siebie po spustoszeniu jakie wywolal u mnie Mercilon
Dziekuje Ci za odpowiedz , ja tez nie zagladalam wczoraj do tego watku
Ciekawe jak na mnie podziala Moze bedzie dobrze
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 19:40   #124
Catkin19
Raczkowanie
 
Avatar Catkin19
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
GG do Catkin19
Dot.: Wycofany Harmonet?

Mnie zostawiono z niczym. Kupiłam 5.10. Pani powiedziała, ze kasy nie odda, ze nie ma na co wymienic, i ze mam sie zgłosić do lekarza po zmiane tabletek. Ja jej mowie, ze przeciez jesli decyzja jest z tego dnia, to niech kase odda, bo w ogóle nie powinna mi była ich sprzedawać, a ona, ze nie jej wina, ze decyzja przyszla później. Poszłam do lekarza, a gabinet zamkniety, telefon mojej lekarki tez nie odpowiada. Pech niesamowity. Inne lekarki dobre w okolicy z tego co sie zorientowalam przyjmą mnie za jakis tydzień, a to troche późno i w tym czasie juz wróci moja lekarka. Nie wiem co mam zrobić. Jestem w trakcie jednego opakowania, a drugie z tej serii leży nietkniete jeszcze.
Catkin19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 20:02   #125
EVAgwiazdka
Raczkowanie
 
Avatar EVAgwiazdka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 350
Smile Dot.: Wycofany Harmonet?

po tych nerwach zwiazanych z wycofaniem harmonetu napewno zmienie sobie tabletki (moze plasterki) w pt ide do lekarza zeby mi dobrał )

ps ciekawa jestem jaki jest naprawde powod wstrzymania serii bo wszedzie mi mowia inaczej
EVAgwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 20:04   #126
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Wycofany Harmonet?

Catkin19,pani w aptece musi wydac Ci odpowiednik Harmonetu.Ja mialam podobna sytuacje i dostalam Logest.To jest taki sam sklad tylko ze inny producent.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 20:16   #127
Catkin19
Raczkowanie
 
Avatar Catkin19
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
GG do Catkin19
Dot.: Wycofany Harmonet?

Pani w aptece powiedziała, że może mi to wymienić tylko na harmonet o innej serii, ale takowego nie ma. Pytałam ją o podobne leki, ale ona się upierała przy swoim.
Catkin19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-12, 20:19   #128
Catkin19
Raczkowanie
 
Avatar Catkin19
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
GG do Catkin19
Dot.: Wycofany Harmonet?

Ach, w ogóle to zaproponowała mi pani wypełnienie standardowej karty reklamacyjnej na ten produkt. Ale jesli ja wypełnie to bede musiała opakowania tabletek zostawić w aptece, a boje się przerwać tego opakowania.
Catkin19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 21:34   #129
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Wycofany Harmonet?

Cytat:
Napisane przez iwciunia
dokładnie, ja podjęłam decyzję, zamieniam Harmonet na Minisiston - o składzie podobnym do Microgynon 21, który nieźle tolerowałam Zmieniam też lekarza
Microgynon i Minisiston maja taki sam skład. Roznia sie tylko cena. Pare lat temu brałam minisiston, teraz wrocilam do nich tylko pod postacia microgynonu..miałam 2 migerny od tego czasu, ale nie mam pewnosci, ze to akurat wina pigułek czy tez moze stresu.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 22:28   #130
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Wycofany Harmonet?

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Microgynon i Minisiston maja taki sam skład.
nie. mają różne składy:

Minisiston: 0,125 mg lewonorgestrelu i 0,03 mg etinylestradiolu
Microgynon:0,15 mg lewonorgestrelu i 0,03 mg etinylestradiolu
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 09:41   #131
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Wycofany Harmonet?

A Harmonet i Logest maja taki sam sklad ? Ja po Logescie mialam zaburzenia miesiaczki . W czasie brania pigulek potrafilam dostac okresu ,potem jak mialam dostac to nie bylo. . Robilam sobie nawet badania bo myslalam juz ,ze jestem w ciazy .Teraz wzialam chyba z 3 opakowania Harmonetu i nie mialam zadnych niezrozumialych sytuacji.Wszystko bylo regularne. Dziwi mnie to ,skoro to ten sam sklad to czemu dzialaly na mnie tak roznie,a moze to nie od tego bylo zalezne ,juz sama nie wiem
Niedlugo biore pierwsza tabletke Jeanin ,juz czuje jak mi sie zbliza okres wielkimi krokami i to wcale nie jest przyjemne
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 09:51   #132
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Wycofany Harmonet?

a ile kosztuje jeanine?
chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 09:58   #133
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Wycofany Harmonet?

Ja jeszczce niestety nie wiem, mam nadzieje ,z enie wiecej niz 35 zl,bo mam na 2 opakowania 70 wiec jak beda drozsze to mi nie starczy i bede musiala czekac na przyjscie z pracy chlopaka :|
A chcialabym isc kupic jakos niedlugo.
Martto19 moze Ty nam podpowiesz ile kosztuje Jeanin
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 12:51   #134
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Wycofany Harmonet?

Wlasnie wrocilam z apteki i niestety z drugim opakowaniem musze czekac na chlopaka. Za jedno opakowanie Jeanin zaplacilam 40 zl bez jednego grosza Niestety ..a liczylam na te 35
Zaraz sie zabieram do czytania ulotki.
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 15:49   #135
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Wycofany Harmonet?

Ech...My kobiety to mamy ciezko...Czemu faceci nie maja takich problemow?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 22:43   #136
Martella55
Raczkowanie
 
Avatar Martella55
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krakoof
Wiadomości: 48
GG do Martella55
Dot.: Wycofany Harmonet?

Jezu, dziewczyny, postraszyłyście mnie tutaj!!

Właśnie trafiłam na forum przez ten nieszczęsny Harmonet - próbowałam znaleźć jakieś info dlaczego go wstrzymali (zażywałam przez jakieś dwa lata, potem miałam rok przerwy, a teraz znowu chciałam zacząć łykać, a tu lipa...).
No i lekarka przepisała mi zamiast tego Logest... Zaczynam zażywać już wkrótce i aż drżę na samą myśl o skutkach ubocznych...
Przed Harmonetem zażywałam Diane35 i nigdy nic mi się nie działo (oprócz tego,że troszkę przytyłam, ale zawsze miałam takie wahania wagi, więc nawet nie wiem czy to przez tabletki było). No cóż, przekonam się pewnie już wkrótce. Z tego co widzę, to każdy reaguje na to wzystko inaczej...

a wniosek jest jeden - nie istnieje idealny sposób antykoncepcji...
Martella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 19:42   #137
rezeda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 34
GG do rezeda
Dot.: Wycofany Harmonet?

no pięknie... dziś o 20 mam wziąść 1 tabletkę znów... a mam felerną serię 155B :/
mam jeszcze harmonet od koleżanki, musiała odstawić w trakcie brania... dzwoniłam do apteki i na szczęście nie ma problemu z wymianą i o dziwo wymienią mi bez paragonu

dziewczyny powiedzcie mi, harmonetu nie muszę brać zgodnie z cyferkami bo te tabletki od koleżanki są od 18, z tego co pamiętam to nie ma znaczenia, ale mogę się mylić, mogę wziąść tą tabletkę bez obaw?
rezeda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 20:05   #138
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Wycofany Harmonet?

Izunia,znow sie spoznilam:P Sorki Ja za Jeanine place 36 zl ale to po wielu miesiacach szukania.Normalnie kosztuje ok 40zl,czasem nawet 42 zl;(Sa naprawde bardzo drogie.Ostatnio moja ginekolog powiedziala ze u mnie w Bytomiu jest w jednej aptece promocja na nie,wiec niedlugo tam skocze zobaczyc po ile dokladnie sa.Buzka
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 20:43   #139
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Wycofany Harmonet?

Sadzac po tym, co pisaly niektore dziewczyny i po sprostowaniu na stronie Glownego Inspektoratu Farmaceutycznego http://www.gif.gov.pl/pdf-y/WS/IN_2005-10-07-035.pdf chodzi rzeczywiście o kwestie formalne (oznaczenie produktu), więc myślę, że spokojnie możecie brać pigułki z tamtych serii, bo jakościowo nie powinno być z nimi problemu (gdyby był problem jakościowy ich sprzedaży by nie wstrzymano, ale wycofano je z obrotu albo wprowadzono zakaz stosowania).

Co do Jeanine -Jeanine jest pigułką IV, czyli najwyższej z dostępnych generacji. Oznacza to mniej więcej tyle, że jest dużo bardziej nowoczesna, ma działanie antyandrogenowe (oprócz Jeanine mają takie Yasmin i Diane), ale w zamian za to występuje przy niej zwiększone ryzyko zakrzepicy. Ja stosuję Jeanine jakieś 8 miesięcy i jestem bardzo zadowolona, krzepliwość mam ok, cera się poprawiła.

Co do ceny: warto pobiegać po aptekach i o nie popytać, ja znalazłam aptekę, gdzie płacę za Jankę 34,90.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-14, 21:47   #140
karolcia_1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: Wycofany Harmonet?

Ja mam tę sama sytuacje.dzisiaj w aptece dostałam logest. boje sie o skutki uboczne bo po harmonecie było wszystko ok. czy któras z Was brała te tabletki??
karolcia_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 22:37   #141
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Wycofany Harmonet?

Cytat:
Napisane przez rezeda
dziewczyny powiedzcie mi, harmonetu nie muszę brać zgodnie z cyferkami bo te tabletki od koleżanki są od 18, z tego co pamiętam to nie ma znaczenia, ale mogę się mylić, mogę wziąść tą tabletkę bez obaw?
wszystkie tabletki w Harmonecie mają taki sam skład; kolejność jest dowolna; najważniejsze, zeby codziennie o tej samej porze łyknąć pigułkę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 09:11   #142
rezeda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 34
GG do rezeda
Dot.: Wycofany Harmonet?

czyli dobrze myślałam i dobrze zrobiłam dzięki za odpowiedź
rezeda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 10:31   #143
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Wycofany Harmonet?

Ja już mam spokój z harmonetem Byłam u NOWEJ pani doktor i poleciła mi tabletki o składzie podobnym do minisiston i microgynon, pytalam ją też o aferę z harmonetem i odpowiedzia mi, że ona harmonetu raczej nie przepisuje... NIe ważne co się stało tak naprawde z harmonetem, ja się tak wystraszyłam, że już więcej nie spojrzę na tabletki tego producenta Cieszę się tylko z tego powodu, że oddali mi w aptece te 40 zł...
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 12:21   #144
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wycofany Harmonet?

Zgadzam się. Tylko, że ja brałam harmonet tylko 3 miesiące i moje libido było mniejsze niż zero. Mój TZ zabronił mi brac więcej tego świństwa i czuję, że zaczynam normalnie funkcjonować...
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 15:59   #145
Sprynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 3
GG do Sprynka
Dot.: Wycofany Harmonet?

ja bralam harmonet od kwietnia poszłam do apteki wycofany bylam u ginekologa i na szybko wyspiał mi logest osobiscie te tabletki robia koszmar z mojego organizmu totalnie rozregulowany biore go od 3 dni i mam koszmarne bole głowy duzo jem i ide juz w pon do ginekologa po zmiane a harmonet dla mnie był rewelacyjny działa wszytsko jak w zegarku a tu teraz wsio boli
Sprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 16:55   #146
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Wycofany Harmonet?

Cytat:
Napisane przez karolcia_1986
Ja mam tę sama sytuacje.dzisiaj w aptece dostałam logest. boje sie o skutki uboczne bo po harmonecie było wszystko ok. czy któras z Was brała te tabletki??
Mnie po tabletkach Logest bardzo rozregolowal mi sie okres. Mialam klopoty ,niekiedy wogole nie dostawalam okresu ,az sie zaczynalam bac . Zmienialm i bylo ok . Ale to rowniez zalezy od organizmu. Moja kolezanka brala ,bierze i jest wszystko ok ,wiec sie nie przejmuj .Zobaczysz jak zadzialaja .
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 16:58   #147
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Wycofany Harmonet?

Cytat:
Napisane przez martta19
Izunia,znow sie spoznilam:P Sorki Ja za Jeanine place 36 zl ale to po wielu miesiacach szukania.Normalnie kosztuje ok 40zl,czasem nawet 42 zl;(Sa naprawde bardzo drogie.Ostatnio moja ginekolog powiedziala ze u mnie w Bytomiu jest w jednej aptece promocja na nie,wiec niedlugo tam skocze zobaczyc po ile dokladnie sa.Buzka
Tak czy siak dziekuje za odpowiedz
Podobno taniej jest w euroaptece. Tam jest z karta (dostalam od gin) 7 & rabatu ,dobre i to . Ale mimo wszystko drogie te pig
Ciekawe czy w Warszawie jest gdzies apteka gdzie kosztuja 36 zl . Musze chyba pochodzic i poszukac .
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 17:24   #148
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Wycofany Harmonet?

w Euroaptece mieli właśnie te wycofane serie Harmonetu,ale maja taniej to fakt.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 22:09   #149
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Wycofany Harmonet?

hej laski
wlasnie bylam w aptece po Harmonet i... przezylam szok... jutro musze wziac tablete a ich nie mam!! paniusia w aptece poinformowala mnie ze wycofali i jak narazie nie ma u nich zadnego opakowania! ktora w koncu seria zostala wycofana?? i dlaczego?? ostatnio jak mam opakownaie od ostatnich tavlerek bralam 122B czy z ta tez cos nie tak?? okres normalnie dostalam ale nie wiem...jutro bedzie marsz po aptekach a jak nie dostane to sie chyba powiesze(((
odpiszcie
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 22:20   #150
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Wycofany Harmonet?

Cytat:
Napisane przez megusiaa
jutro bedzie marsz po aptekach a jak nie dostane to sie chyba powiesze(((
odpiszcie
jak nie znajdziesz, to wykup Logest na receptę z harmonetem, lub idź do lekarza po jeszcze inne pigułki
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.