Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-20, 07:54   #4681
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

ja SVR używam od miesiąca. Jest super, mnie nie zapycha, chroni, nie świecę się po nim. Cieszę się, że go mam i na pewno kupię ponownie.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 11:00   #4682
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
myślicie wobec tego, że warto spróbować na razie stosować tylko ten wyżej wspomniany kremik tonujący?
Miałam go w tamtym roku-mnie cieni nie pokryłtak samo nie kryje nowa Bioderma Ultra fluid
Najlepiej idź do jakiejś apteki z małym pojemniczkiem(bo na bank nie mają próbek)i poproś o odlanie z testera
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 13:41   #4683
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
mam pytanie...zadałam je już na innym wątku, ale kiedy spojrzałam na datę ostatniego postu (sierpień 2010) zaczęłam się obawiać, że nikt na niego nie odpowie
chciałabym kupić krem z filtrem i myślę o kremie tonizującym biodermy (photoderm max 50), ogólnie to nie mam zbytnich niedoskonałości, a jak czasem mi coś wyskoczy to mogę pokryć korektorem ... moim największym problemem są wieczne cienie pod oczami . Czy krem tonujący je pokryje, czy powinnam zainwestować dla nich we fluid? Używałam do tej pory Vichy dermablend, kryło dobrze, ale zaczęło wytwarzać się błędne koło: im częściej go używałam, tym sińce były większe (pewnie właśnie dlatego, że skóra nie oddychała). Z drugiej strony na całkowite ich niezakrywanie nie mogę sobie pozwolić, zwłaszcza kiedy chcę trochę podkreślić oczy...
myślicie wobec tego, że warto spróbować na razie stosować tylko ten wyżej wspomniany kremik tonujący? (nigdy nie używałam kremu tonującego, zawsze zwykłego nawilżającego, kto wie, może wystarczy ) czy dalej inwestować także we fluid (myślałam tu o przeciwsłonecznym anthelios 50)?
Mam ten krem tonujący biodermy i nie kryje on niestety cieni pod oczami ani innych niedoskonałości. Nowego fluidu tej marki, nie miałam więc się nie wypowiadam Z kremów tonujących, które testowałam najlepiej krył svr 50, ale jego konsystencja i kolor pozostawiają sporo do życzenia
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 15:45   #4684
lucysad
Raczkowanie
 
Avatar lucysad
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 231
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kolejne pytanie z tej samej serii. Czy fluidy lub korektor panstick Max Factor destabilizują filtry, a jeśli tak to czym zatuszować przebarwienia
lucysad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 19:36   #4685
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Mam ten krem tonujący biodermy i nie kryje on niestety cieni pod oczami ani innych niedoskonałości. Nowego fluidu tej marki, nie miałam więc się nie wypowiadam Z kremów tonujących, które testowałam najlepiej krył svr 50, ale jego konsystencja i kolor pozostawiają sporo do życzenia
Skoro tak mówicie...jeśli Wam nie kryje to mi też nie będzie, mam te cienie naprawdę straszne, i to nawet gdybym spała 12 godzin dziennie, a potem przez kolejne dwanaście chodziła obłożona ogórkami albo lodem . A żeby je pokryć z dośwaidczenia potrzebuję czegoś raczej jasnego...jaka ma kolorek ta bioderma?
Dzięki za sugestię z odlaniem z testera, na pewno spróbuję
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 20:16   #4686
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Skoro tak mówicie...jeśli Wam nie kryje to mi też nie będzie, mam te cienie naprawdę straszne, i to nawet gdybym spała 12 godzin dziennie, a potem przez kolejne dwanaście chodziła obłożona ogórkami albo lodem . A żeby je pokryć z dośwaidczenia potrzebuję czegoś raczej jasnego...jaka ma kolorek ta bioderma?
Dzięki za sugestię z odlaniem z testera, na pewno spróbuję
Tonująca bioderma jest raczej ciemna. Kolorek jest fajny na lato, mam lekko opalone ciało - zawsze musiałam ratować się bronzerem, by twarz się nie odznaczała, a w tym roku wystarcza mi ten kremik. Oczywiście nie ma mowy o nałożeniu go w przepisowej ilości - marchewa murowana Ja używam go na bezbarwny krem z filtrem i jestem zadowolona z efektu
Podobno fluid biodermy występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, ale osobiście nie testowałam go, więc nie wiem jak z kolorem i kryciem
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 21:04   #4687
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

a czy bibułki matujace destabilizują filtr, bo jak nie to może była by to jakas alternatywa ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 21:14   #4688
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Sama ostatnio byłam ciekawa

Cytat:
Napisane przez Trzy_Ryby Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej go zetrą, zwłaszcza jeśli używasz filtra mineralnego.
Ale częste stosowanie bibułek tak czy tak obniża protekcję.
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 21:18   #4689
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Sama ostatnio byłam ciekawa

dzieki

ale ja mam chmiczny akurat, i jakbym nie duzo chciała uzywac tych bibułek tlko raz dziennie to myslisz ze duzo by się ochrona obnizyła?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 06:15   #4690
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Wole nie używać bibułek za często, mimo wszystko obniżają działanie kremu.
Jeżeli musisz, to najlepiej nakładać krem więcej niż raz dziennie, zawsze pół godziny przed wyjściem na słońce.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 08:49   #4691
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Tonująca bioderma jest raczej ciemna. Kolorek jest fajny na lato, mam lekko opalone ciało - zawsze musiałam ratować się bronzerem, by twarz się nie odznaczała, a w tym roku wystarcza mi ten kremik. Oczywiście nie ma mowy o nałożeniu go w przepisowej ilości - marchewa murowana Ja używam go na bezbarwny krem z filtrem i jestem zadowolona z efektu
Podobno fluid biodermy występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, ale osobiście nie testowałam go, więc nie wiem jak z kolorem i kryciem
ha, no ze mnie na pewno zrobiłaby pandę....
mam pytanie bardziej sondażowe, co ile czasu nakładacie filtr? Nie mówię o plaży, tam obowiązują przepisowe dwie godzinki ale tak normalnie, w ciągu dnia... bo jedne wypowiedzi sugerują, że tylko raz rano, inne że dwa razy (drugi raz po południu)...inne że inaczej zimą a inaczej latem... Mogę wiedzeć jak to w końcu jest i co ile trzeba go nakładać?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 08:59   #4692
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
ha, no ze mnie na pewno zrobiłaby pandę....
mam pytanie bardziej sondażowe, co ile czasu nakładacie filtr? Nie mówię o plaży, tam obowiązują przepisowe dwie godzinki ale tak normalnie, w ciągu dnia... bo jedne wypowiedzi sugerują, że tylko raz rano, inne że dwa razy (drugi raz po południu)...inne że inaczej zimą a inaczej latem... Mogę wiedzeć jak to w końcu jest i co ile trzeba go nakładać?
ja 2 razy dziennie, rano i po poludniu. chyba,ze nie mam takiej mozliwosci.

jestem pod wrazeniem barwionej avenki 50+, ducray krem i mleczka dla dzieci klorane 50+- one wszystkie na mojej tlustej skorze wchlaniaja sie do matu! myslalam,ze to niemozliwe przy filtrze. Lysalpha SVR sie chowa
a avenka juz wogole zachowuje sie jak podklad, tylko kolor masakryczny, brzoskwiniowy, dla mnie za ciemny, mysle czy go nie pomieszac z ducray, w koncu ta sama firma
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-06-21 o 09:01
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 09:11   #4693
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dzięki za podpowiedzi

[QUOTE=AliMa5;27649010]ja 2 razy dziennie, rano i po poludniu. chyba,ze nie mam takiej mozliwosci.

Hm, a właściwie co znaczy po południu? Bo po południe to zarówno 13, jak i 15 czy 17....( sądzę, że zimą raczej nie 17, bo i tak jest już wtedy ciemno, ale lepiej dopytać)... mniej więcej po jakim czasie od nałożenia? i czy to zależy od tego co robisz? bo ja niestety często w ciągu dnia wędruję, nie siedzę w pomieszczeniu....
no i jak to robisz? Zmywasz poprzednią warstwę kremu czy po prostu nakładasz na nią..
Proszę też o wypowiedzi innych
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 09:34   #4694
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja zeszłym sezonie smarowałam się solidnie przed każdym dłuższym wyjściem, na ogół 2 razy dziennie. Rano i w pracy, na pół godz. przed końcem.

Teraz jestem leniuch straszny. Smaruję się tylko rano. Niby zabieram ze sobą krem do pracy, ale nie chce mi sie go nakładać i potem jeszcze matowić pudrem bambusowym. Zasypałabym i siebie i pół łazienki w pracy. Usprawiedliwiam się tym, że jeszcze nie ma strasznych upałów i odległość dom -praca jest niewielka i pokonuję ją głównie metrem. Jak jest strasznie upalnie to smaruję sie jeszcze w domu, bo mnie bardzo słońce przypieka przez szyby.

Zniechęciłam się do filtrów, bo albo strasznie błyszczały albo zapychały, a jednak chciałabym nacieszyć się ładnym wyglądem póki młoda jestem. Zrobiłam nawet tygodniowy eksperyment mający na celu wyeliminowanie zapychających kosmetyków. Używałam tylko olejku do mycia, toniku i kremu pod oczy. Efekt taki że zaskórniki na brodzie i tak mi się pojawiły
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 11:51   #4695
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[QUOTE=Piechniak;27649265]Dzięki za podpowiedzi

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ja 2 razy dziennie, rano i po poludniu. chyba,ze nie mam takiej mozliwosci.

Hm, a właściwie co znaczy po południu? Bo po południe to zarówno 13, jak i 15 czy 17....( sądzę, że zimą raczej nie 17, bo i tak jest już wtedy ciemno, ale lepiej dopytać)... mniej więcej po jakim czasie od nałożenia? i czy to zależy od tego co robisz? bo ja niestety często w ciągu dnia wędruję, nie siedzę w pomieszczeniu....
no i jak to robisz? Zmywasz poprzednią warstwę kremu czy po prostu nakładasz na nią..
Proszę też o wypowiedzi innych
tak ,zalezy od tego co robie
jak moge(czyli kiedy jestem w domu albo wracam szybko) to rano czyli kolo8 i pozniej kolo 13,14 zmywam i nakladam znowu(gdybym nakladala na poprzednia warstwe pomieszana juz z moim sebum to nie wyobrazam sobie tego)
jak nie moge to tylko rano i pewnie po poludniu juz szklak trafia cala ochrone bo musze sie matowic(inaczej efekt latarni gwarantowany)
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 12:07   #4696
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Pytam bo w wakacje pewnie będę siedzieć na piknikach dla maluszków (to jest cały dzień na dworze), niby staram się w cieniu (a propos, czy cień jakoś chroni także przed UVA czy to tylko moje pocieszające złudzenie?)...no więc z jednej strony nie chce siedzieć tylko z kremem na buzi cały dzień przy ludziach, jakiś puderek chociaż by się przydał, a z drugiej nie wiem czy będę miała choć chwilę przerwy, żeby wszystko pozmywać i jeszcze raz nakładać...
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 05:44   #4697
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A moze ktos polecic jakis sprawdzony niedestabilizujacy filtrow puder? Myslalam ze mineralne niedestabilizuja. a tu- niestety.. mika... Bardzo prosze
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 06:56   #4698
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
A moze ktos polecic jakis sprawdzony niedestabilizujacy filtrow puder? Myslalam ze mineralne niedestabilizuja. a tu- niestety.. mika... Bardzo prosze
To właśnie minerały są winne i dlatego że mineralne składniki są też w niemineralnych pudrach czy podkładach to wszystkie tego typu rzeczy, stricte mineralne czy konwencjonalne, są destabilizujace
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 08:21   #4699
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Pytam bo w wakacje pewnie będę siedzieć na piknikach dla maluszków (to jest cały dzień na dworze), niby staram się w cieniu (a propos, czy cień jakoś chroni także przed UVA czy to tylko moje pocieszające złudzenie?)...no więc z jednej strony nie chce siedzieć tylko z kremem na buzi cały dzień przy ludziach, jakiś puderek chociaż by się przydał, a z drugiej nie wiem czy będę miała choć chwilę przerwy, żeby wszystko pozmywać i jeszcze raz nakładać...
ktos tu nie korzysta z wyszukiwarki
nie chroni
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 11:39   #4700
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: filtry ochronne

znowu potrzebuję pomocy
mam na stanie takie filtry :
bioderma w kompakcie
polleva eva sun na superwrażliwe miejsca /uzywałam w tamtym roku na twarzy także na plazy i spodobał mi się/
anthelios xl

i próbki avene 50+ tinted cream i topicrem 50+



powiedzcie mi czy względem składu/jakości macie do nich jakies zastrzeżenia? Inne aspekty typu czy mi się podoba uzywanie czy nie sama mogę ocenić, ale nie wiem czy one wszystkie chronia dobrze. na razie bioderma i eva sun mi się podobają, anthelios xl mnie wyświeca, że hoho.

mam parę polecanych na oku, ale najpierw chciałam zużyć to co już mam, tylko nie wiem czy warto?

ewentualnie może jakis link do mini ściągi?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 13:42   #4701
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
znowu potrzebuję pomocy
mam na stanie takie filtry :
bioderma w kompakcie
polleva eva sun na superwrażliwe miejsca /uzywałam w tamtym roku na twarzy także na plazy i spodobał mi się/
anthelios xl

i próbki avene 50+ tinted cream i topicrem 50+



powiedzcie mi czy względem składu/jakości macie do nich jakies zastrzeżenia? Inne aspekty typu czy mi się podoba uzywanie czy nie sama mogę ocenić, ale nie wiem czy one wszystkie chronia dobrze. na razie bioderma i eva sun mi się podobają, anthelios xl mnie wyświeca, że hoho.

mam parę polecanych na oku, ale najpierw chciałam zużyć to co już mam, tylko nie wiem czy warto?

ewentualnie może jakis link do mini ściągi?
Podbijam pytanie o Avenkę . Też mam próbkę kremu koloryzującego SPF 50+. Tak samo ponawiam pytanie o antheliosa XL . Z tym, że chodzi mi o krem 50+, a nie fluid (na KWC go chyba jeszcze nie ma).

I jeszcze inne dwa . A mianowicie LRP anthelios AC SPF 30 (wiem - jest na KWC antek AC, ale ma inny skład) i Avenka cleanance SPF 30.
Ktoś próbował, ktoś słyszał ? Boję się trochę tego alkoholu w antheliosach.

Tak w ogóle - gdzie najlepiej rpzechowywać filtry w upały? W lodówce?
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-22 o 16:24
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 13:51   #4702
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
A moze ktos polecic jakis sprawdzony niedestabilizujacy filtrow puder? Myslalam ze mineralne niedestabilizuja. a tu- niestety.. mika... Bardzo prosze
ja polecem puder jedwabny dr. Hauschka i wszystkie pudry z BiochemiUrody
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 15:59   #4703
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
znowu potrzebuję pomocy
mam na stanie takie filtry :
bioderma w kompakcie
polleva eva sun na superwrażliwe miejsca /uzywałam w tamtym roku na twarzy także na plazy i spodobał mi się/
anthelios xl

i próbki avene 50+ tinted cream i topicrem 50+

powiedzcie mi czy względem składu/jakości macie do nich jakies zastrzeżenia?
Odradzam Evę. Stosuję 2x w tygodniu serum migdałowe 10% i chroniąc się nią nabawiłam się koszmarnych przebarwień. Moja recenzja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...0-.html&next=1

Wcześniej miałam koloryzowaną Avenkę 50+ i żadne dodatkowe przebarwienia mi nie wyskakiwały Teraz używam Sorayę 45+ i też jest ok
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 17:58   #4704
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Odradzam Evę. Stosuję 2x w tygodniu serum migdałowe 10% i chroniąc się nią nabawiłam się koszmarnych przebarwień. Moja recenzja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...0-.html&next=1
Trefna, nie zawiera stabilnych filtrów. Do twarzy odpada.
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 18:07   #4705
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: filtry ochronne

hey mogłabym Cię prosić o analizę

Bioderma, Photoderm Max Compact SPF 50 (Ochronny podkład mineralny w kompakcie )

Skład: Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Polyethylene, Tri-C12-13 Alkyl Citrate, Polymethyl Methacrylate, Corn Starch Modified, Zinc Oxide, Beeswax (Cera Alba), Ozokerite, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Mica, Iron Oxides (Ci 77491), Iron Oxides (Ci 77499), Simethicone, Triethoxycaprylysilane, Caprylic/Capric Triglyceride

Będzie zapychał ?

Czy to dobry pomysł żeby najpierw rozsmarować na twarzy Ultra - fluid Biodermy spf 50 ( zamiast zwykłego kremu nawilżajacego ), a na to potem nałożyć jeszcze ten compact?
Zależy mi na dobrej ochronie , no i niestety ostatnio zależy mi też na kryciu , gdyż po odstawieniu pigułek cera mi wariuje , a w sobotę wyjeżdżam na Chorwację ;/
z samym ultra fluidem na twarzy czuję sie jak naga , nie ma szans żebym tak wyszła do ludzi , spróbowałabym jeszcze pokombinować z tym compactem , jeśli tylko nie ma powinowactwa do zapychania ;/
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 18:28   #4706
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Trefna, nie zawiera stabilnych filtrów. Do twarzy odpada.
A dlaczego trefny? Fakt że z typowych filtrów UVA mamy tu tylko Parsol 1789, ale jest stabilizowany Octocrylenem - mimo wszystko odpada pod makijaż, ale jak ktoś tego nie uzywa to dlaczego nie na twarz?. Filtry UVB są stabilne. Szczególnie ciekawie wygląda tu tlenek Ti (który tez chroni przed UVA, choć słabiej), wygląda na to że jest w silikonowej otoczce - to dobrze
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:09   #4707
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A dlaczego trefny? Fakt że z typowych filtrów UVA mamy tu tylko Parsol 1789, ale jest stabilizowany Octocrylenem - mimo wszystko odpada pod makijaż, ale jak ktoś tego nie uzywa to dlaczego nie na twarz?. Filtry UVB są stabilne. Szczególnie ciekawie wygląda tu tlenek Ti (który tez chroni przed UVA, choć słabiej), wygląda na to że jest w silikonowej otoczce - to dobrze
Jeżeli dobrze kojarze to sam Octocrylene jest za słaby do stabilizacji Parsolu.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:29   #4708
lucysad
Raczkowanie
 
Avatar lucysad
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 231
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lucysad Pokaż wiadomość
Kolejne pytanie z tej samej serii. Czy fluidy lub korektor panstick Max Factor destabilizują filtry, a jeśli tak to czym zatuszować przebarwienia
Ponawiam pytanie - chodzi mi o podkład Max Factor:pros i:
lucysad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 20:41   #4709
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Jeżeli dobrze kojarze to sam Octocrylene jest za słaby do stabilizacji Parsolu.
Wydaje mi sie że to zależy od stężenia - bo forum BU czy LU czytałam ze najskuteczniejsza jest mieszanka 10% octocrylene przy 3% parsolu. Oczywiście nie mamy pewności jakie są tu stężenia, ale widać ze octocrylenu jest zdecydowanie wiecej.
Po za tym obiło mi sie o uszy że Polysilicone-15 tez stabilizuje Parsol, a połaczenie tych trzech z Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid to stabilna mieszanka. http://www.dsm.com/en_US/downloads/dnpsa/Parsol_HS.pdf

Nawet nowe rodzaje tlenku tytanu w silikonowych powłokach ponoć dokładaja sie do stabilizacji Parsolu 1789

http://www.dsm.com/en_US/downloads/d...X_Brochure.pdf
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 10:29   #4710
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: filtry ochronne

mam pytanie, wczoraj w aptece kupiłam sobie Vichy sztyft do ust spf50 (fajna przecena, kosztował 19.90, superfarm złote tarasy). wczytałam się w napisy na opakowaniu i producent mówi, że nadaje się on do ust i miejsc wrażliwych. czy to oznacza, że mogę go stosować także w okolice oczu? i czy ktoś wie, czy on jest stabilny i jakie ma ppd, bo na opakowaniu tego nie napisali?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.