czy to tarczyca ? pomocy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-28, 09:12   #1
madziula240295
Wtajemniczenie
 
Avatar madziula240295
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 271

czy to tarczyca ? pomocy :(


Witajcie dziewczyny zacznę może najpierw od tego dlaczego zaczęłam podejrzewać,że być może mam niedoczynność. Strasznie wypadają mi włosy od kilku miesięcy, w tydzień potrafię schudnąć 4 kg i przytyć z byle czego waga ciągle się zmienia, często mam depresje chce mi się płakać z niczego jestem bardzo przewrażliwiona czasami wręcz rozdrażniona , mam strasznie suchą skórę na łokciach i na całym ciele rownież. Badałam tarczycę w tamtym roku w sierpniu jej wynik to 1.13 (taki sam jak w 2013 r.) więc dałam sobie spokój . W tamtym tygodniu jednak zrobiłam więcej badań . Teraz już tarczyca wzrosła do 2,080 w ciągu kilku miesięcy . Pozostałe : FT4 12,1 ( 10.3-24.4) , FT3 3.2 ( 2.3-6.3) , przeciwciała anty-TPO 12.8 ( 0-35) , przeciwciała anty TG <6,4 ( 0-18) . Byłam z tym u endokrynologa który stwierdził,że wszystko jest ok w normie i nic z tym nie trzeba robić,ale jednak TSH wzrasta a objawy mam jak przy niedoczynności nie wiem czy to zostawić i szukać innych przyczyn czy pójść do innego endokrynologa
__________________
zapraszam na wymianę


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post76243851
madziula240295 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 19:41   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: czy to tarczyca ? pomocy :(

Tsh masz dobre ( zmienia się w zależności od zapotrzebowania organizmu, może być różne, nawet z dnia na dzień)wolne hormony niziutko, objawy jak przy niedoczynności. Idź do innego lekarza. Tu, na wizażu jest wątek dotyczący choroby Hashimoto, zapytaj może tam o jakiegoś dobrego endokrynologa
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 17:59   #3
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 937
Dot.: czy to tarczyca ? pomocy :(

Wyniki masz w normie, raczej żaden endokrynolog na ich podstawie nie stwierdzi nieprawidłowości tarczycowych.

Bardziej prawdopodobne, że to niedobór jakiś witamin. Bierzesz jakieś suplementy?
carpediem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 20:01   #4
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: czy to tarczyca ? pomocy :(

przy takich wynikach tez bym raczej obstawiała jakieś niedobory, ale trzeba znaleźć specjalistę który się tym zainteresuje.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-13 21:01:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.