starszy pies - kaszel i zapalenie oskrzeli - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-16, 23:34   #1
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583

starszy pies - kaszel i zapalenie oskrzeli


u mojej 18 stoletniej suni lekarz zdiagnozował zapalenie oskrzeli (miala potworny kaszel), podal jej antybiotyk w zastrzyku

mija 5 dzień, a kaszel jest coraz większy (biedna mała się strasznie męczy...), nos ma ciepły i generalnie nie widać, żeby ten antybiotyk pomagał.

boję się o nią bo ma ju 18 lat i jak do tej pory była żywa i radosna, a teraz cierpi, kaszle lewdwo chodzi po schodach

czy ktoras z was leczyla swojego psa na zapalenie oskrzeli i cz przynioslo rezultat i po jakim czasie?

co jeszcze mozna zrobic, zeby je ulżyć w ty kaszlu? jakis syrop , napar?
problem w tym, ze ona nie chce niczego polykac..
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:00   #2
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: starszy pies - kaszel i zapalenie oskrzeli

A może to wcale nie jest zapalenie oskrzeli, tylko np. schorzenie serca, albo zbiera się jej płyn w płucach? W takich chorobach jednym z objawów jest właśnie kaszel. Może pójdź do weta i powiedz mu, że ten lek nie pomaga wcale, niech ją jeszcze raz dokładnie przebada i obsłucha.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 14:08   #3
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: starszy pies - kaszel i zapalenie oskrzeli

nie no dokladnie ją przebadał i na pewno jest zapalenie oskrzeli...dzisiaj albo jutro mama z nią jedzie do weta...zobaczymy...
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 21:05   #4
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: starszy pies - kaszel i zapalenie oskrzeli

może poproś o jakiś lek p/kaszlowy, czy raczej wykrztuśny, bo pewnie to kaszel mokry. Jeśli antybiotyk nie pomaga, to trzeba go zmienić na antybiotyk o szerszym spektrum działania. !8 lat to piękny wiek jak dla psa- życze suni dużo zdrowia!
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 21:56   #5
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: starszy pies - kaszel i zapalenie oskrzeli

Ja leczyłam psa na zapalenie oskrzeli, dostawał on antybiotyk w zastrzyku a ja jeszcze przeciw kaszlowo dawałam do pyszczka syrop prawoślazowy na złagodzenie podrażnienia,polecam jest świetny 2 zł z groszami w aptece
Mimo wszystko poleciłabym pójść jeszcze do innego weta, bo po tym okresie powinna być zdecydowana poprawa
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 09:24   #6
::bunia::
Raczkowanie
 
Avatar ::bunia::
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 39
Dot.: starszy pies - kaszel i zapalenie oskrzeli

Witam

Ja przechodze podobny problem. Mój piesio również kaszle i podczas tego kaszlu wypluwa jakiś płyn albo pianę. w sobote tydzień temu pojechałam z nim do weta bo zauważyłam że za szybko i ciężej oddycha. Dostaliśmy tabletki na serduszko i tak jakby było lepiej, ale po tygodniu czasu w sekunde mu sie wszystko rozregulowalo.
Pojechaliśmy z nim znowu do weta i tez go badał powiedzial nam ze tym razem sa rowniez szmery w lewym plucku. nastepnego dnia pojechalam juz do innego lekarza i zrobilismy wszystkie podstawowe badania (RTG, USG, EKG i badanie krwi)

badania wykryły ze ma chore seruszko i niewydolność watroby (i najprawdopodobniej coś z płucami - lekarz nie ukrywał ze może to byc guz ale zeby miec pewnosc trzeba zobaczyc zdjecia RTG ).
Ja podejrzewam u swojej psinki kaszel kenelowy. musze porozmawic o tym z lekarzem mojego malenstwa.

Zrob swojej psinie badanie EKG, krew i USG. to nie zaszkodzi, a moze pomóc. Niezawsze zwykłe osłuchanie wszystko nam powie.

Życzę zdrówka dla suni
::bunia:: jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.