Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-30, 22:25   #61
PatiTaPati
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

Bardziej Cebulą niż Aloesem
PatiTaPati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 12:12   #62
Wielkizbyszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

http://turi.pl/Produkt/766/niwelator_ukaszen_komarow ciekawe czy działa
Wielkizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:28   #63
Biala magia
Raczkowanie
 
Avatar Biala magia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

Ciekawe czy takie coś działa. Też jestem uczulona na jad komarów co jest paskudne - lekkie ukąszenie leczy się z tydzień z opuchlizną wielką i swędzącą. No ale nie dajmy się skurczybykom, ale brońmy się zawczasu.
Biala magia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 12:59   #64
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

Dlaczego tak jest, że jedne osoby chodzą cale pogryzione, a inne przez wakacje mają spokój ? mam po 50 ukąszeń na każdej nodze, reszta ciala tez bardzo pogryziona.. co roku to samo.. nic juz nie pomaga, ciągle swędzi i opuchnięte okolice ukąszeń..
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:54   #65
olena90
Zakorzenienie
 
Avatar olena90
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 146
GG do olena90
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

Moja mama ma uczulenie na komary.. Teraz jak ją pogryzły to nogi ma takie jakby dostała figówkę bądź zapalenie mieszków włosowych.. Dostała w aptece maść HIMALAYA i naprawdę działa.. Opuchlizna szybko zeszła a czerwone kropeczki nie są już tak zaognione.. A maść wcale nie jest droga bo niecałe 5zł
olena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 02:44   #66
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

ja prawie co roku wykupuję pół apteki środków w sprayu przeciw ugryzieniom komarów, meszek, kleszczy, a także przeciw pszczołom i osom, a drugie pół apteki wykupuję na ugryzienia tego cholerstwa - w tym roku przekichane, najpierw mnie pogryzły komary - placki z opuchlizną, ledwo to zeszło, ugryzł mnie kleszcz - z tym byłam u lekarza, bo zrobił się pęcherz i nie chciało schodzić po żadnym preparacie, potem na działce przy zbieraniu śliwek użądliła mnie pszczoła w dłoń i znów przez tydzień miałam całą dłoń spuchniętą w kolorze buraczkowo-sinym, po tygodniu kiedy mi przeszło nadepnęłam bosą stopą na osę - stan identyczny jak z dłonią (w tym roku wyglądałam jak 7 nieszczęść, przez te ugryzienia i użądlenia) - czasem myślę, jakby to było wspaniałe jakby tak faceci lecieli na mnie jak te owady)) Stosowałam kilka rzeczy naraz: okłady z wodą i octem, okłady z cebuli, codziennie 2 razy wapno AlergoPlus, maść Hydrokortyzon oraz Fenistil na swędzenie. Niestety najgorsze okazały się rany jakie mi się porobiły od ugryzienia przez gzy. Nigdy wcześniej u nas takich gzów nie było. Niestety, po ich ugryzieniu nie robi się bąbel ani opuchlizna, tylko skóra schodzi i robią się takie małe rany. Mam całą prawą rękę w tych ranach. Na szczęście dają się szybko wyleczyć korektorem antybakteryjnym z Avonu.
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 15:32   #67
BabyParis
Raczkowanie
 
Avatar BabyParis
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 72
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

heh, widze, ze niestety duzo dziewczyn (i nie tylko) jest uczulona na jad komara... Niestety zaliczam sie do tej grupy wybrancow :| Drobne ugryzienie robi mi czerwony i opuchniety placek,ktory swiedzi i leczy sie tydzien... Tak jak teraz - na ramieniu mam opuchlizne do lokcia, zaczerwieniona skore, swedzi to to jak cholera... Eh... :\
BabyParis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 03:10   #68
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

Uważam, że sezon na komary powinien już zostać z miesiąc temu oficjalnie otwarty ...
u mnie pół nogi spuchnięte od zaledwie jednego ukąszenia ... czytałam sporo o alergii na komary, jednak temat jest słabo przebadany...w zasadzie zaniedbany, gdyż wszyscy się skupiają na badaniu os, bo ich użądlenia są groźniejsze ( mimo, że znacznie rzadsze)

ponawiam pytanie, słyszał ktoś może o skutecznych sposobach walki, zarówno przed atakiem komarów, jak i po ... ?
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 11:02   #69
Arwena90
Przyczajenie
 
Avatar Arwena90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

Ja mam straszny problem z komarami, jak siedzimy w większym gronie to obok mnie nikogo nie gryzą a na moich nogach 3,4 komary, jest to podobno związane z zapachem jaki wydziela nasza skóra między innymi podczas pocenia się. Znajomy lekarz polecił mi jedzenie witaminy B ponieważ podobno pod jej wpływem nasza skóra wydziela inny zapach, spróbowałam i dla człowieka jest to niewyczuwalne ale komary faktycznie przestały mnie zżerać tak masowo jak przed zażywaniem ! Naturalnie każdy organizm ma inny metabolizm i na pewno będzie to oddziaływać z różną siłą na każdego ale polecam spróbować, mi pomogło.

Jak już mnie ugryzie to smaruje wacikiem nasączonym octem i mi to daje ulgę.
U mnie ukąszenia goją się czasami kilka dni dlatego systematycznie jak zaczyna swędzieć to przykładam wacik. Fenistil faktycznie może i jest skuteczny ale drogie to w okresie letnim jak nie wiem ... w tamtym roku zapłaciłam 23 zł i poszła cała w ciągu miesiąca no bo każdy się smarował.

Co do octu wiem, że ma on nieprzyjemny zapach ale ja mam taki do sałatek winny cytrynowy trochę słabiej działa niż ten zwykły ale przynajmniej nie cuchnie tak mocno a jak się posiedzi z wacikiem chwilę dłużej to też pomaga!

Edytowane przez Arwena90
Czas edycji: 2013-06-19 o 11:06
Arwena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 11:05   #70
Rossga
Raczkowanie
 
Avatar Rossga
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 71
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

Czemu komary gryzą niektóre osoby bardziej, a niektóre mniej?
__________________
Między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość - tak, lecz nie przyjaźń. O. Wilde
Rossga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:50   #71
Arwena90
Przyczajenie
 
Avatar Arwena90
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

Cytat:
Napisane przez Rossga Pokaż wiadomość
Czemu komary gryzą niektóre osoby bardziej, a niektóre mniej?
Jest to związane z zapachem jaki wydziela nasza skóra a to z kolei uzależnione jest wielu czynników, między innymi od metabolizmu i różne inne rzeczy
Podobno regularne zażywanie witaminy B powoduje, że komary atakują nas bardziej niechętnie
Arwena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-16, 10:49   #72
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Opuchlizna i zaczerwienienie po ugryzieniu komara

może i tak, ale nie zawsze naturalne składniki zapobiegaja ugryzieniom komara. Ja praktycznie nie znam zadnego srodka zeby zapobiegał atakom komara. Cóż natura tak urządziła ze komary sa i beda. Możemy tylko pomagac sobie zelami po ukaszeniu komara. Ja mam taki bardzo dobry z aloesem, bardzo delikatny.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-16 10:49:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.