Stylizacja loków - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 14:19   #1
Clatite
Przyczajenie
 
Avatar Clatite
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2

Stylizacja loków - pytanie


Witam wszystkich,z pewną nieśmiałością postanowiłam zadać pytanie dotyczące sposobów stylizacji loków.

Jestem bardzo początkującą włosomaniaczką, (włosy kręcone ale prostowane na lokosuszarkę od lat, farbowane i oczywiście przesuszone), przestudiowałam 100 razy pigułkę, FAQ, filmiki i mam pierwsze sukcesy, chociaż długa droga jeszcze przede mną. Wiem że pielęgnacja jest najważniejsza i na niej się skupiam ale moje pytanie dotyczy stylizacji - zakupiłam balsam do loków Nivea https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html, zrobiłam żel lniany. Nie mam pewności czy dobrze ich używam. Balsam nakładam na ociekające wodą włosy (nie stosuję więc odżywki b/s), rozczesuję rzadkim grzebieniem, odciskuję delikatnie ręcznikiem i trochę ugniatam. Ale może on powinien iść na włosy wilgotne dopiero a odrzywkę b/s tak czy inaczej kłaść?
Drugie pytanie - kiedy żel lniany - na wilgotne i już trochę ugniatane czy od razu na początku ugniatania? Czy może te kosmetyki stosuje się zamiennie a nie obok siebie? Nie mam też pewności ile stosować żelu lnianego - czy włosy muszą być aż sztywne czy tylko trochę dać?
Mam też pytanie trzecie - czy możecie polecić kosmetyk do stosowania w ciągu dnia, kiedy włosy się puszą i potrzebują odświeżenia, szczególnie następnego dnia? Ten balsam Nivea średnio się sprawdza, podobnie jak jedwab, który próbowałam nakładać.
Pozdrawiam
Clatite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 14:29   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Stylizacja loków - pytanie

Dwa fajne wątki:
Stylizacja lokowatych https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=45945
oraz żel lniany https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387619

Od siebie dodam, że trzeba eksperymentować
Osobiście stosuję odżywki b/s zaraz po umyciu włosów, jak są wilgotne. Wtedy spokojnie czekam aż same wyschną i nic więcej z nimi nie robię. Ew. na drugi dzień z rana lekko podstylizuję je jakimś stylizatorem.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 14:35   #3
Clatite
Przyczajenie
 
Avatar Clatite
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Stylizacja loków - pytanie

Dzięki, o żelu lnianym czytałam ale drugi polecany przez Ciebie wątek muszę sobie przestudiować dokładnie
Clatite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 19:39   #4
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Stylizacja loków - pytanie

Ja kiedys uzywalam tego nivea, na poczatku dawal fajne efekty ale potem mega mi przesuszyl wlosy. Czesto tez wlosy byly super, ale tylko na jeden dzien a potem do mycia. Jak je nawilzysz olejami i bedziesz odpowiednia ukladac po myciu to nie beda ci potrzebne tego typu srodki. A zel lniany to nie wiem, sama dopiero go dzis ugotowałam :P ale napewno nie zniszczy ci wlosow.
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 14:05   #5
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Stylizacja loków - pytanie

Cytat:
Napisane przez leukano Pokaż wiadomość
Miałam bardzo podobne doświadczenia z nivea, zużyłam jedno opakowanie i już nie wróciłam. Polecam ci Marc Anthony Lotion strictly curl - fajnie się układają, nie przesusza, moja koleżanka też stosuje (ona ma bardzo falowane, ja loki) i jest bardzo zadowolona W rossmanie można trafić na promocję i kupić za ok. 20 zł, cena regularna to ok. 40zł. Z tym, że jest naprawdę bardzo, bardzo wydajny.
A jak ze składem? Są alkohole? Ja szukam czegoś innego niż olej lniany, czegoś oskladzie zgodnym z CG co pomoże mi stylizować loki
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.