Młode gospodynie - rolniczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-05, 14:56   #1
kotori0212
Rozeznanie
 
Avatar kotori0212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 727

Młode gospodynie - rolniczki


Witam!
Zapraszam wszystkie dziewczyny, ktore przyszlosc swoja wiaza z rolnictwem, maja TZeta rolnika itp.
Podzielimy sie swoimi problemami codziennymi i pomozemy.
Zawsze razem damy rade!
kotori0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 15:31   #2
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Ja mam gospodarstwo po rodzicach na Mazowszu
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:01   #3
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

ja też mam gospodarstwo rolne po rodzicach... także chętnie dołączę,...
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:01   #4
kotori0212
Rozeznanie
 
Avatar kotori0212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 727
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Ja mam gospodarstwo po rodzicach na Mazowszu
czesc u mnie rodzice maja na podlasiu gospodarstwo ale wszystko idzie na brata. u mnie TZ ma gospodarstwo i razem z nim bede pracowac bo za.2 lata myslimy slub wziasc.
Ja jestem Martyna i mam 20 lat

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
ja też mam gospodarstwo rolne po rodzicach... także chętnie dołączę,...
Witam serdecznie
Nie widziałam na wizażu takiego wątku nigdzie dlatego go założyłam myślę że się przyda i więcej osób się pojawi

Przedstawcie się

Edytowane przez kotori0212
Czas edycji: 2014-08-05 o 16:12
kotori0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:34   #5
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Ja mieszkam na wsi, mój tż z zagranicy się do mnie przeprowadził, żeby zostać rolnikiem A ja mu pomagam (chociaż nie zawsze, bo sama też pracuję), ale na papierze i w duszy jestem pełnowartościowym rolnikiem
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 16:56   #6
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez kotori0212 Pokaż wiadomość
czesc u mnie rodzice maja na podlasiu gospodarstwo ale wszystko idzie na brata. u mnie TZ ma gospodarstwo i razem z nim bede pracowac bo za.2 lata myslimy slub wziasc.
Ja jestem Martyna i mam 20 lat
Przedstawcie się
Marta, lat 28
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:06   #7
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

No cóż, rolnikiem nie jestem ale moi rodzice mają sad i prawdopodobnie zostanie on przepisany na mnie i siostrę więc chętnie dołączę do tego wątku Co prawda nie wiążę mojej przyszłości tylko z sadem (nie jest zbyt duzy) , chcę go traktować jako sposób na dorobienie do pensji
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 17:10   #8
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Też mam sad, głównie orzechowy (laskowe), ale są też wiśnie, czereśnie, a także rzepak i pszenica, a także szkółka drzewek. Zwierząt nie ma.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:13   #9
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Też mam sad, głównie orzechowy (laskowe), ale są też wiśnie, czereśnie, a także rzepak i pszenica, a także szkółka drzewek. Zwierząt nie ma.
sporo upraw masz, u mnie tylko wiśnie, jabłka i też są orzechy laskowe
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:36   #10
kotori0212
Rozeznanie
 
Avatar kotori0212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 727
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

U mnie rodzice mają gospodarstwo rolno-hodowlane, to znaczy chowają krowy. Już pół gospodarstwa zostało przepisane na mojego brata. Mój TŻ ma już rok temu czy już 2 lata będzie jak rodzice mu przepisali gospodarstwo. Ja w przyszłości nigdzie nie będę pracować, będę doić krowy i inne rzeczy robić.
kotori0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:45   #11
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
sporo upraw masz, u mnie tylko wiśnie, jabłka i też są orzechy laskowe
A dużo masz orzechów?
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 07:38   #12
rypka85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Moje nowe miejsce na ziemi:)
Wiadomości: 3 403
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Witajcie Moze i ja sie przyłącze Nazywam się Sylwia.Mam 29 lat.Urodziłam sie i mieszkałam w Warszawie.Mając 19 lat poznałam mojego męża Wyprowadziłam sie ze stolicy na wieś Wyszłam za mąż w wieku 24 lat Teraz mam 3,5 letnią córcie a w marcu zostane znowu mamą Z mężem mamy gospodarstwo rolne.Mimo ze studiowałam rolnictwo to wszystkiego nauczyłam się dopiero tutaj
Mamy 25 ha i hodujemy krówki Które ja doje
__________________



NOWY PAŹDZIERNIKOWY WĄTEK!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=648909



NOWY WĄTEK DLA MAMUŚ I DZIECI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=714154
rypka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 07:53   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Ja nie mam nic wspólnego z rolnictwem ale muszę napisać: jak ja wam zazdroszczę. Zawsze chcialam mieć prawdziwe gospodarstwo, ze zwierzętami. Wiem,że to ciężka praca, ale to jest jedno z moich marzeń. No zazdroszcze wam po prostu,no
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 08:26   #14
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Hej, też mieszkam na wsi i jako że praca czasami jest, czasami jej nie ma, a z czegoś trzeba żyć, posadziłam sobie kawałek wiśni i pierwszy raz zbierałam własne w tym roku Poza tym za chwilę zacznę handlować fasolką szparagową, tylko niech jeszcze parę dni urośnie. Akurat nie za dobrze trafiłam z debiutem rolniczym, bo wszystko tanie w tym roku, ale od czegoś trzeba zacząć. Ziemia póki co należy do mojego brata, przejął po rodzicach gospodarstwo, ale mi się należy jakiś kawałek, w przyszłości prawnie a na razie się uczę na tym działać
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:22   #15
kotori0212
Rozeznanie
 
Avatar kotori0212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 727
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez rypka85 Pokaż wiadomość
Witajcie Moze i ja sie przyłącze Nazywam się Sylwia.Mam 29 lat.Urodziłam sie i mieszkałam w Warszawie.Mając 19 lat poznałam mojego męża Wyprowadziłam sie ze stolicy na wieś Wyszłam za mąż w wieku 24 lat Teraz mam 3,5 letnią córcie a w marcu zostane znowu mamą Z mężem mamy gospodarstwo rolne.Mimo ze studiowałam rolnictwo to wszystkiego nauczyłam się dopiero tutaj
Mamy 25 ha i hodujemy krówki Które ja doje
Cześć!
To super, że miałaś chęć z miasta do wsi na gospodarkę przyjść. Teraz dużo osób nie chcę tzn. dziewczyn. Ja poznałam mojego chłopaka 5lat temu i wtedy nie chciałam na gospodarkę, ale się zakochałam w nim i widzę z jaką pasją to robi i nie mogę inaczej zrobić jak pomagać mu za te 2 lata jak ślub weźmiemy. Fakt od dziecka mieszkam w gospodarstwie, ale to dzięki niemu zmieniłam zdanie. I dobrze zrobiłam.

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Ja nie mam nic wspólnego z rolnictwem ale muszę napisać: jak ja wam zazdroszczę. Zawsze chcialam mieć prawdziwe gospodarstwo, ze zwierzętami. Wiem,że to ciężka praca, ale to jest jedno z moich marzeń. No zazdroszcze wam po prostu,no
Większość nie chce mieć do czynienia z tym ale super że masz takie marzenie.

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Hej, też mieszkam na wsi i jako że praca czasami jest, czasami jej nie ma, a z czegoś trzeba żyć, posadziłam sobie kawałek wiśni i pierwszy raz zbierałam własne w tym roku Poza tym za chwilę zacznę handlować fasolką szparagową, tylko niech jeszcze parę dni urośnie. Akurat nie za dobrze trafiłam z debiutem rolniczym, bo wszystko tanie w tym roku, ale od czegoś trzeba zacząć. Ziemia póki co należy do mojego brata, przejął po rodzicach gospodarstwo, ale mi się należy jakiś kawałek, w przyszłości prawnie a na razie się uczę na tym działać
Cześć!
Super, że masz fasolkę szparagową, ale to sadzisz tylko dla siebie czy na sprzedaż?
U mnie to mamy wiadomo marchew, buraki, pietruszkę, sałata(była), ogórki, cukinie, ale tylko dla siebie. W tym roku mamy zamiar zrobić szklarnie na pomidory itp żeby za rok było.
Tak samo jak u ciebie mój brat odziedziczy wszystko(jeszcze ma połowę) a jako spłata czy coś takiego ja dostanę kasę, bo mój TŻ za daleko mieszka żebym np dostała pole do obrobienia czy coś.
kotori0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:51   #16
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
A dużo masz orzechów?
Troche poniżej hektara To nie jest bardzo duża uprawa

Cytat:
Napisane przez kotori0212 Pokaż wiadomość


Większość nie chce mieć do czynienia z tym ale super że masz takie marzenie.
Ja jestem jedną z tych osób co nie chciałaby hodować zwierząt w gospodarstwie Kiedyś dziadkowie hodowali krowy i świnie i jako dziecko napatrzyłam się ile jest pracy ze zwierzętami i nie kręci mnie to. Zdecydowanie wolę już roślinki
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:08   #17
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Hektar orzechów to jeszcze nie jest tak mało, choć mam więcej, ale to nasza główna uprawa
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:09   #18
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez kotori0212 Pokaż wiadomość
Cześć!
Cześć!
Super, że masz fasolkę szparagową, ale to sadzisz tylko dla siebie czy na sprzedaż?
U mnie to mamy wiadomo marchew, buraki, pietruszkę, sałata(była), ogórki, cukinie, ale tylko dla siebie. W tym roku mamy zamiar zrobić szklarnie na pomidory itp żeby za rok było.
Tak samo jak u ciebie mój brat odziedziczy wszystko(jeszcze ma połowę) a jako spłata czy coś takiego ja dostanę kasę, bo mój TŻ za daleko mieszka żebym np dostała pole do obrobienia czy coś.
No ja właśnie nie wiem jeszcze co ze sobą zrobić, bo chciałabym i pracować i mieć kawałek pola, ale jak na naszym terenie się nie poprawi z pracą to raczej z facetem się przeniesiemy do miasta jakiegoś dużego (za granicę tylko w ostateczności i mam nadzieję że nie). Jedna siostra spłacona, druga dostała kawałek pola.
Fasolkę posadziłam na handel, mam nadzieję że będzie szła, bo nie przejem tego w życiu Po 1,80 podobno jest, spróbujemy. Mój brat ma kapustę oprócz tego, i długie lata mieliśmy kalafiory, ale to paskudna robota. Siedzieć w tym w zimnie, mokro, brr. Kierowałam się tym, żeby zbierać latem, dlatego postawiłam na wiśnie i na fasolkę. Jakieś 10 lat temu sadziliśmy fasolkę, wtedy na zbiór czerwiec/ lipiec, teraz na później, w tym tygodniu zaczniemy rwać. Wtedy była jakieś 3 razy droższa
Właśnie niefajne to jest, że nigdy nie wiadomo czy cos z tych upraw będzie, za wiśnie tylko tyle że się zwróciło za pielęgnację, opryski, i parę groszy dodatkowo.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:16   #19
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Też mieliśmy wiśnie i sprzedawaliśmy je na szczęście nie na skup, ale różnym hurtownikom, sklepikarzom czy ludziom co chcieli kilka łubianek, żeby zrobić z nich przetwory. Jeśli mogę coś doradzić to może czereśnie posadź? Są niemal zawsze drogie, to nie wiśnie, że nawet złotówki za kilogram nie można być pewnym.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 10:17   #20
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cześć dziewczyny.
Podczytuję sobie was. Jestem córką rolnika. Pomagam w gospodarstwie.
Mogę tu nie pasować, bo mam zamiar przeprowadzić się do miasta, ale będę czytać
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:03   #21
kochanalukrecja
użytkowniczka
 
Avatar kochanalukrecja
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 150
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cześć dziewczyny, ja gospodynią dopiero w przyszłym roku zostanę o ile się obronie oczywiście na kierunku rolniczym(tak poglądowo jest nas na całym roku 10 osób w tym ja, jedyna dziewczyna
Jednakże już od 3 lat z TŻ próbujemy coś tam uprawiać(on ma gospodarstwo, mi rodzice dopiero kupują ziemię). idziemy głównie w kierunku warzyw i owoców, bo areał mały i ze zboża nie wyżyjemy. Co do produkcji zwierzęcej, to podziwiam tych co mają krówki i świnki, bo przy tym o urlopie można zapomnieć
Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Fasolkę posadziłam na handel, mam nadzieję że będzie szła, bo nie przejem tego w życiu Po 1,80 podobno jest, spróbujemy. Mój brat ma kapustę oprócz tego, i długie lata mieliśmy kalafiory, ale to paskudna robota. Siedzieć w tym w zimnie, mokro, brr. Kierowałam się tym, żeby zbierać latem, dlatego postawiłam na wiśnie i na fasolkę. Jakieś 10 lat temu sadziliśmy fasolkę, wtedy na zbiór czerwiec/ lipiec, teraz na później, w tym tygodniu zaczniemy rwać. Wtedy była jakieś 3 razy droższa
Właśnie niefajne to jest, że nigdy nie wiadomo czy cos z tych upraw będzie, za wiśnie tylko tyle że się zwróciło za pielęgnację, opryski, i parę groszy dodatkowo.
My mieliśmy w tym roku fasolkę żółtą, nie dużo bo 40 arów i tylko raz zbieraliśmy i reszta poszła pod pług, bo dostaliśmy 1,2 za kilogram na hurcie. Ale późniejsza zawsze ma lepszą cenę, więc będzie dobrze

Edytowane przez kochanalukrecja
Czas edycji: 2014-08-06 o 11:06
kochanalukrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:07   #22
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
No ja właśnie nie wiem jeszcze co ze sobą zrobić, bo chciałabym i pracować i mieć kawałek pola, ale jak na naszym terenie się nie poprawi z pracą to raczej z facetem się przeniesiemy do miasta jakiegoś dużego (za granicę tylko w ostateczności i mam nadzieję że nie). Jedna siostra spłacona, druga dostała kawałek pola.
Fasolkę posadziłam na handel, mam nadzieję że będzie szła, bo nie przejem tego w życiu Po 1,80 podobno jest, spróbujemy. Mój brat ma kapustę oprócz tego, i długie lata mieliśmy kalafiory, ale to paskudna robota. Siedzieć w tym w zimnie, mokro, brr. Kierowałam się tym, żeby zbierać latem, dlatego postawiłam na wiśnie i na fasolkę. Jakieś 10 lat temu sadziliśmy fasolkę, wtedy na zbiór czerwiec/ lipiec, teraz na później, w tym tygodniu zaczniemy rwać. Wtedy była jakieś 3 razy droższa
Właśnie niefajne to jest, że nigdy nie wiadomo czy cos z tych upraw będzie, za wiśnie tylko tyle że się zwróciło za pielęgnację, opryski, i parę groszy dodatkowo.
Właśnie ta niepewność najgorsza. U mnie w tym roku nie było prawie nic wiśni bo większość przemarzła, a cena też nie powalała ( 0,90-1,00 zł za I klasę, 0,70-0,60 zł za II klase), jabłek też nie ma za wiele, a te które są to mają plamy od gradu więc też zbyt wiele za nie nie będzie Dlatego właśnie w przyszłości chcę sady traktować tylko jako dodatkowy dochód, nigdy jako jedyne źródło utrzymania.
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:13   #23
kotori0212
Rozeznanie
 
Avatar kotori0212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 727
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Kochanalukrecja masz rację o urlopie można zapomnieć, fakt mój TZ obrządza jeszcze z rodzicami krówki i świnie, ale nigdzie na kilka dni nie można się wybrać bo robotę ma. Może w tym roku rodzice sami dwa razy krowy wydoją i uda się pojechać na weekend ze mną. A tak to marnie.. ale on to wszystko lubi, z zamiłowania rolnik. Tak samo jak mój tata.
Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Właśnie ta niepewność najgorsza. U mnie w tym roku nie było prawie nic wiśni bo większość przemarzła, a cena też nie powalała ( 0,90-1,00 zł za I klasę, 0,70-0,60 zł za II klase), jabłek też nie ma za wiele, a te które są to mają plamy od gradu więc też zbyt wiele za nie nie będzie Dlatego właśnie w przyszłości chcę sady traktować tylko jako dodatkowy dochód, nigdy jako jedyne źródło utrzymania.
A zobacz ja kupywałam wiśnie na przetwory to płaciłam 4-5zł/kg ... A brałam 50kg wiśni.. U mnie co swoje czereśnie miałam tylko co do zjedzenia to szpaki wszystko wybrały w ciągu jednej nocy

Edytowane przez kotori0212
Czas edycji: 2014-08-06 o 11:19
kotori0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:17   #24
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez kotori0212 Pokaż wiadomość
Kochanalukrecja masz rację o urlopie można zapomnieć, fakt mój TZ obrządza jeszcze z rodzicami krówki i świnie, ale nigdzie na kilka dni nie można się wybrać bo robotę ma. Może w tym roku rodzice sami dwa razy krowy wydoją i uda się pojechać na weekend ze mną. A tak to marnie.. ale on to wszystko lubi, z zamiłowania rolnik. Tak samo jak mój tata.


A zobacz ja kupywałam wiśnie na przetwory to płaciłam 4-5zł/kg ... A brałam 50kg wiśni.. U mnie co swoje czereśnie miałam tylko co do zjedzenia to szpaki wszystko wybrały w ciągu jednej nocy
Na targach zawsze uda się drożej sprzedać towar Podawałam jakie były ceny na skupie
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:45   #25
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Właśnie ta niepewność najgorsza. U mnie w tym roku nie było prawie nic wiśni bo większość przemarzła, a cena też nie powalała ( 0,90-1,00 zł za I klasę, 0,70-0,60 zł za II klase), jabłek też nie ma za wiele, a te które są to mają plamy od gradu więc też zbyt wiele za nie nie będzie Dlatego właśnie w przyszłości chcę sady traktować tylko jako dodatkowy dochód, nigdy jako jedyne źródło utrzymania.
U nas sporo, ale większość na 2 klasę. Nawet nie to, że były brzydkie bardzo, ale każdą wisienkę oglądaj naokoło, czy nie ma plamki, to bez sensu, bo w tym tempie reszta spadnie albo szpaki zjedzą. Za tą cenę stwierdziliśmy, że nie będziemy się bawić. Wiesz, jak ktoś ma kilkadziesiąt ha to i tak jest pewne źródło dochodu, przy takich ilościach się wychodzi na swoje, szybko się zwraca koszt maszyn itp., dużo ludzi u nas po prostu trzepie wiśnie i sprzedaje na przemysł.
Czereśnie, nie wiem, ja póki co się spłukałam na wiśnie, bo drzewka były po 12 zł. No i nie mam aż tyle pola do dyspozycji. A brat jak tam będzie chciał. Mamy kilka drzewek dla siebie, majówek.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 13:30   #26
kotori0212
Rozeznanie
 
Avatar kotori0212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 727
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Na targach zawsze uda się drożej sprzedać towar Podawałam jakie były ceny na skupie
Skupy to na prawdę towar za grosze biorą...
kotori0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 10:54   #27
kotori0212
Rozeznanie
 
Avatar kotori0212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 727
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Co tu tak cicho??? Wszystkie zapracowane
kotori0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 11:08   #28
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
U nas sporo, ale większość na 2 klasę. Nawet nie to, że były brzydkie bardzo, ale każdą wisienkę oglądaj naokoło, czy nie ma plamki, to bez sensu, bo w tym tempie reszta spadnie albo szpaki zjedzą. Za tą cenę stwierdziliśmy, że nie będziemy się bawić. Wiesz, jak ktoś ma kilkadziesiąt ha to i tak jest pewne źródło dochodu, przy takich ilościach się wychodzi na swoje, szybko się zwraca koszt maszyn itp., dużo ludzi u nas po prostu trzepie wiśnie i sprzedaje na przemysł.
No przy kilkudziesięciu hektarach to owszem można wyjść na swoje ale i tak pracy jest bardzo dużo Rodzice mojej znajomej utrzymują się tylko z pola, mają kilka sadów wiśniowych i jabłkowych w okolicy, do tego porzeczki, kawałek zboża i jeszcze hodują krowy i świnie. Całkiem dobrze wychodzą na tych uprawach (jeżeli chodzi o pieniądze), ale co z tego skoro nawet nie mają chwili odpoczynku i cały czas chodzą znerwicowani.

Co do wiśni zbieranych za pomocą otrząsarki, w moich okolicach jeszcze nie jest to aż tak bardzo popularne, większość ludzi wszystko zrywa ręcznie sami albo z pomocą wynajętych ludzi.

Cytat:
Napisane przez kotori0212 Pokaż wiadomość
Skupy to na prawdę towar za grosze biorą...
Niestety Ale przynajmniej jest pewność że towar się nie zmarnuje. Np. na targu nie zawsze uda się wszystko sprzedać i później nie wiadomo co z tym zrobić. U mnie w domu i tak nie moglibyśmy sobie pozwolić na handel na targu bo rodzice pracują zawodowo. A tak to zawozimy na skup i mamy spokój
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 19:33   #29
kotori0212
Rozeznanie
 
Avatar kotori0212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 727
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

To fakt jeśli mają inne źródło utrzymania niż rośliny, to owoce traktują jako dodatkowy dochód. U mnie jak mamy krowy i mleko to jest nasz jedyne źródło utrzymania.
kotori0212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 19:48   #30
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Młode gospodynie - rolniczki

A ktoś ma może borówkę amerykańska?

My mamy trochę ha, i się zastanawiamy czy w to nie zainwestować...
Najpierw 1 ha, bo w 1 trzeba włazyć sporo kasy, i tak powoli rozwijać...
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-21 22:07:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.