Zmiana Tabletek na Plastry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-17, 15:15   #1
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550

Zmiana Tabletek na Plastry


Witajcie, pech chciał, że nie mogę znaleźć dobrego ginekologa, "staram się" brać tabletki antykoncepcyjne ale nic z tego nie wychodzi ovulastan forte - za mocnym, vibin mini- za słaby , Estmar - kij wie co to miało być, po 7 tabletkach duszności, ból głowy - nieziemski, opuchnięte oczy, suchość w gardle i osłabienie. Poprosiłam dzisiaj ginekologa, który zarzekał się, że to na pewno nie od tabletek o plastry, dostałam plastry Evra, czy jest możliwość, że w odróżnieniu od tabletek te w końcu nie będą robiły niespodzianek ?
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 15:04   #2
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Zmiana Tabletek na Plastry

Zarówno plastry jak i tabletki to dwie metody podania hormonów. Plastry różnią się tym, że droga podania hormonów omija przewód pokarmowy.

Aktualnie znów bierzesz hormony, po prostu w formie plastra. Istnieje takie samo ryzyko skutków ubocznych jak przy tabletkach, z tym że mogą one odciążać dolegliwości przewodu pokarmowego. Zwróć uwagę na dawkę hormonów w plastrze, cała reszta to loteria.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 15:13   #3
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zmiana Tabletek na Plastry

przy plastrach się dobrze czułam tylko się odklejały
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 15:23   #4
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Zmiana Tabletek na Plastry

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
przy plastrach się dobrze czułam tylko się odklejały
Czemu piszesz w czasie przeszłym? Myślałam, że obecnie bierzesz plastry.


Obserwuj. Jak będą dolegliwości to zmień metodę na niehormonalną.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 22:45   #5
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zmiana Tabletek na Plastry

no bo wszystkie wyszły w 1,5 tygodnia używałam ich dobrze wedle zaleceń , nie mogę zmienić metody bo mam zaburzenia hormonalne i środki hormonalne chronią mnie przed niedokrwistością
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:14   #6
Nie_lykam
Przyczajenie
 
Avatar Nie_lykam
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Zmiana Tabletek na Plastry

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
no bo wszystkie wyszły w 1,5 tygodnia używałam ich dobrze wedle zaleceń , nie mogę zmienić metody bo mam zaburzenia hormonalne i środki hormonalne chronią mnie przed niedokrwistością


Sofiax, organizm przyzwyczaja się do każdej antykoncepcji przez okres ok. 3 cykli. Wówczas mogą wystąpić różne działania niepożądane, np. plamienia, które z czasem ustąpią. Jeśli jednak objawy, które masz, są dla Ciebie bardzo uciążliwe, skonsultuj się z ginekologiem - być może potrzebujesz innego składu hormonów w plastrach.
Nie_lykam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:24   #7
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zmiana Tabletek na Plastry

Wiem, dziękuję za chęć pomocy tylko straszenie trudno aby lekarz zechciał pacjentkę"wysłuchać" nie wiem może ja mam pecha ale kiedy mówię lekarzowi jakie leki biorę na stałe , jakie tabletki brałam już i jak na mnie działały to oni nie słuchają tylko już wystawiają receptę no przepraszam ale co jest trudnego w zrozumieniu trochę mocniejsze od Vibin Mini ? skład tych tabletek drospirenonum 3 mg ethinylestradiolum 0,02 a p. doktor mi wypisał następne 150 mkrogamów i 20 mikrogramów więc to nie są odrobinę mocniejsze ...
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-31 16:24:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.