ryzyko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-15, 13:34   #1
unikalnax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Post

ryzyko?


2 lutego rozpoczął mi się okres. cykl mam 30-dniowy. okres około 5 dni. dnia 9 lutego współżyłam z chłopakiem kilka razy w ciągu 3 godzin i kilka razy było z gumką kilka razy bez. i jak było bez i wytrysło to zdążył wyciągną. a potem wytariśmy i znowu. czy mogło coś zostać na nim ?no a jak w gumce było to poszło w gumke wszystko. to były nie płodne ale ryzyko jest ? a i 14 lutego czyli wczoraj współżyłam najpierw bez i nic nie poleciało a potem w gumce i pękła nawet nie wiedzieliśmy kiedy i wszystko poszło mi do środka. pojechalismy szybko do ginekologa zapisał tabletke escapelle i wziełam półtora godziny po stosunku. czy mogłam zajść w ciąże ? był to szczyt dni płodnych
unikalnax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:52   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: ryzyko?

Cytat:
Napisane przez unikalnax3 Pokaż wiadomość
2 lutego rozpoczął mi się okres. cykl mam 30-dniowy. okres około 5 dni. dnia 9 lutego współżyłam z chłopakiem kilka razy w ciągu 3 godzin i kilka razy było z gumką kilka razy bez. i jak było bez i wytrysło to zdążył wyciągną. a potem wytariśmy i znowu. czy mogło coś zostać na nim ?
Mogło.
Cytat:
to były nie płodne ale ryzyko jest ?
Oczywiście, że jest.
Skąd wiesz, że niepłodne?
Cytat:
a i 14 lutego czyli wczoraj współżyłam najpierw bez i nic nie poleciało a potem w gumce i pękła nawet nie wiedzieliśmy kiedy i wszystko poszło mi do środka. pojechalismy szybko do ginekologa zapisał tabletke escapelle i wziełam półtora godziny po stosunku. czy mogłam zajść w ciąże ? był to szczyt dni płodnych
Tak to zagmatwane, że zrób po prostu test za 2 tygodnie..
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 14:20   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: ryzyko?

zacznij sie porzadnie zabezpieczac...
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 14:55   #4
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: ryzyko?

Skoro zaraz po stosunku zażyłas tabletkę w dodatku przepisana przez lekarza to Skad obawa przed ciążą?! Po to ja wzielas zeby eliminować to,co tam sie dostało. Ludzie... Brak słów na temat podstawowej wiedzy... Poza tym skoro boisz sie ciąży to nie ryzykuj i nie baw sie w stosunek przerywany. Tam jeszcze cos wspomniałas o tym ze chwile po stosunku on wytarł i znowu sie kochaliście. Z tego co wiem to zaraz po stosunku mimo wytrysku mężczyzna posiada jeszcze przez jakis czas plemniki. Wiec z tego co ktos mi kiedys powiedzial zeby nie ryzykować należy odczekać 15 minut. Oczywiscie mowie o stosunku bez gumki,bo jak jest zabezpieczenie to czas do odczekania nie gra roli.
Ale mimo to nie kierowalabym sie ta zasada.
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 19:55   #5
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: ryzyko?

Cytat:
Napisane przez unikalnax3 Pokaż wiadomość
2 lutego rozpoczął mi się okres. cykl mam 30-dniowy. okres około 5 dni. dnia 9 lutego współżyłam z chłopakiem kilka razy w ciągu 3 godzin i kilka razy było z gumką kilka razy bez. i jak było bez i wytrysło to zdążył wyciągną. a potem wytariśmy i znowu. czy mogło coś zostać na nim ?no a jak w gumce było to poszło w gumke wszystko. to były nie płodne ale ryzyko jest ? a i 14 lutego czyli wczoraj współżyłam najpierw bez i nic nie poleciało a potem w gumce i pękła nawet nie wiedzieliśmy kiedy i wszystko poszło mi do środka. pojechalismy szybko do ginekologa zapisał tabletke escapelle i wziełam półtora godziny po stosunku. czy mogłam zajść w ciąże ? był to szczyt dni płodnych
To że wytarł,nie znaczy że umył i wyczyścił członka ze spermy.
Poza tym będąc u lekarza i zażywając tabletkę to nie róbmy paniki, ciąży brak.
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 20:48   #6
19Patrycja85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 23
Dot.: ryzyko?

Igrasz z ogniem. Z Twojej wypowiedzi wynika, ze nie chcesz ciąży (wizyta u gina i Escapelle). Więc skad ta lekkomyślność?
19Patrycja85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 10:46   #7
krolik z kapelusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: ryzyko?

porzadne zabezpieczenie to podstawa, zadbaj o to...
Jesli juz wziela tabeltke po i wzielas ja tak szybko to nie martw sie raczej wszytsko bedzie w porzadku. W pierwszych godzinach skutecznosc jest bardzo wysoka
krolik z kapelusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 11:14   #8
Dominika 27og
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 15
Dot.: ryzyko?

nie ma sie co dziwic ze dziewczyna pyta o ryzyko bo sa przypadki ze tabletka 72h nie zadzialala, ale to w przypadkach kiedy np. byla zastosowana zbyt pozno. Jesli wzielas tabletke wczesnie to bedzie ok bo w pierwszej dobie jej skutecznosc to 98%
Dominika 27og jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 19:45   #9
krolik z kapelusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: ryzyko?

czas to jeden z czynnikow ktory moze wplynac na nieskutecznosc tej tabletki. Inne rzeczy tez maja znaczenie jak np spozywany alkohol, poza tym jesli chodzi o czas to kolezanka wspomniala ze wziela ja w 1,5h po stosunku(chyba lekarza miala na dole w bloku )
krolik z kapelusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.