PSOC a silne bóle! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-25, 17:10   #1
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Question

PSOC a silne bóle!


Witam.
Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie PCOS. Czy przez PCOS mogą boleć mnie z tyłu plecy i podbrzusze? Np. przez to, że powiększone jajniki uciskają inne miejsca?
Pozdrawiam
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 17:36   #2
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: PSOC a silne bóle!

Cytat:
Napisane przez Magically Pokaż wiadomość
Witam.
Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie PCOS. Czy przez PCOS mogą boleć mnie z tyłu plecy i podbrzusze? Np. przez to, że powiększone jajniki uciskają inne miejsca?
Pozdrawiam
raczej nie, ja mam PCOs i nie zaobserwowałam u siebie takich bóli. Za to często nagły, krótki przeszywający ból jajnika. Może te Twoje bóle nie przez PCOs a przez jakieś zapalenie/przeziębienie przydatków bądź nerek?
Najlepiej udaj się do lekarza, nie ma co gdybać
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 17:42   #3
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: PSOC a silne bóle!

Kiedy byłam u ginekologa, to zapisał mi antybiotyki na to i powiedział wtedy, że to taki stan zapalny przez te powiększone jajniki. Pomogło, ale teraz po miesiącu znowu ból wraca i nie wiem czy to może być dalej przez to, czy nie.
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 18:01   #4
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: PSOC a silne bóle!

To jest mało prawdopodobne że to od tego antybiotyk mógł być o szerokim spektrum działania i mógł podziałać też na okoliczne narządy przy ewentualnym stanie zapalnym.
Lepiej idź do lekarza się przebadaj.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 08:47   #5
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: PSOC a silne bóle!

Na wikipedii znalazłam taką informację na temat PCOS:
"
Powyższe zmiany hormonalne wywołują następujące objawy:
  • rzadkie, nieregularne lub nieobecne cykle miesiączkowe (oligomenorrhea, amenorrhea). Cykle, które występują, mogą być połączone z masywnymi krwawieniami (należy sprawdzić to u ginekologa, gdyż masywne krwawienia są także wczesnymi oznakami raka endometrium, na którego kobiety z PCOS są bardziej narażone)
  • [...]
  • chroniczny ból w miednicy, prawdopodobnie z powodu ucisku w miednicy wywołanego przez powiększone jajniki, chociaż rzeczywista przyczyna nie jest znana"
Na jakiejś stronie również znalazłam wypowiedź jakiejś Pani doktor, że bóle miednicy są spotykane przy PCOS jeśli są powiększone jajniki.




Może jednak coś w tym jest?
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 09:19   #6
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: PSOC a silne bóle!

Cytat:
Napisane przez Magically Pokaż wiadomość
Na wikipedii znalazłam taką informację na temat PCOS:
"
Powyższe zmiany hormonalne wywołują następujące objawy:
  • rzadkie, nieregularne lub nieobecne cykle miesiączkowe (oligomenorrhea, amenorrhea). Cykle, które występują, mogą być połączone z masywnymi krwawieniami (należy sprawdzić to u ginekologa, gdyż masywne krwawienia są także wczesnymi oznakami raka endometrium, na którego kobiety z PCOS są bardziej narażone)
  • [...]
  • chroniczny ból w miednicy, prawdopodobnie z powodu ucisku w miednicy wywołanego przez powiększone jajniki, chociaż rzeczywista przyczyna nie jest znana"
Na jakiejś stronie również znalazłam wypowiedź jakiejś Pani doktor, że bóle miednicy są spotykane przy PCOS jeśli są powiększone jajniki.




Może jednak coś w tym jest?
No może, ale czemu w takim razie ulgę przyniósł antybiotyk?
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 12:39   #7
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: PSOC a silne bóle!

Nie wiem w jaki sposób działały te tabletki, ale widać działanie było chwilowe, bo znowu czuje ucisk na miednicy zwłaszcza jak siedzę. Czekam teraz na okres i zaczynam brać anty, więc może coś się polepszy.
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 01:10   #8
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: PSOC a silne bóle!

Magically, odpisałam Ci wcześniej w wątku o PCOS, ale teraz czytałam ogólnie o takich sprawach i wiesz co? Zrób sobie marker jajnika - CA 125. My kobietki z PCOS, jesteśmy bardziej narażone na raka jajnika, a jeżeli bardzo boli, to lepiej sprawdzić. Jak nie będą markery wyższe, to lekarze poszukają innej przyczyny. Choć podwyższone pewnie też mogą być przy zapaleniu przydatków, to już po wyniku stwierdzi lekarz. I nie denerwuj się, przy PCOS takie kontrole są konieczne, tym bardziej jak boli. Jak lekarze nie dają na NFZ i nie będą chcieli, to idż nawet prywatnie, lepiej dmuchać na zimne.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 12:07   #9
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: PSOC a silne bóle!

Candy_lips dziękuję za Twoją odpowiedź na wątku zbiorczym. Ja jednak myślę, że to ma związek z moimi wielgachnymi jajnikami, ponieważ najbardziej bolał, a właściwie cisnął mnie brzuch równo dwa tygodnie przez spodziewanym okresem, który pewnie i tak nie przyjdzie na czas . Teraz już jest lepiej i czuję ucisk na miednicę tylko w określonych sytuacjach np. w niektórych pozycjach jak siedzę lub leżę.


Faktycznie Pani ginekolog wspomniała u mnie o lekkim stanie zapalnym, ale mówiła także, że to przez to, że te jajniki są takie duże przez te pęcherzyki.

Planuję wybrać się na badania hormonalne wkrótce, ale teraz kiedy będę brała tabletki anty nie wiem czy to ma sens. Ponadto muszę sobie zbadać cukier.

Byłam bardzo ciekawa czy inne kobiety z powiększonymi jajnikami też miewają takie boleści od czasu do czasu. Nie wiem może to, że mam tyłozgięcie macicy ma jakiś wpływ na te moje silniejsze odczucia.
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.