wywoływanie okresu, luteina a zabezpieczenie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-25, 20:16   #1
szwarcenegerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Red face

wywoływanie okresu, luteina a zabezpieczenie.


Dziewczyny, mam problem- dziś mam równiutki 50ty dzień cyklu (do tej pory miałam regularne, 28 dni). Na bank nie jestem w ciąży (3 negatywne testy, dziś gin również wykluczył tę możliwość), od czwartku do wczoraj brałam luteinę, teraz czekam na okres i tak się zastanawiam, czy do czasu wystąpienia krwawienia powinnam stosować zabezpieczenie w przypadku seksu? owulację miałam pewnie dawno temu, po luteinie organizm raczej delikatnie zgłupiał razem ze mną i chyba szanse na zapłodnienie są zerowe w tym czasie...? Do tej pory nie miałam problemu z 'wyczuciem' dni płodnych (temp., śluz i inne takie, więc przy odrobinie samokontroli i opanowania obywało się bez niczego, zwłaszcza że chyba mam jakieś uczulenie na lateks:/ a teraz trochę się wkręcam, bo nie wiem w jakiej fazie cyklu powinnam się 'umieścić' i czy mogę się czuć bezpiecznie...
szwarcenegerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 20:32   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: wywoływanie okresu, luteina a zabezpieczenie.

Cytat:
Napisane przez szwarcenegerka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem- dziś mam równiutki 50ty dzień cyklu (do tej pory miałam regularne, 28 dni). Na bank nie jestem w ciąży (3 negatywne testy, dziś gin również wykluczył tę możliwość), od czwartku do wczoraj brałam luteinę, teraz czekam na okres i tak się zastanawiam, czy do czasu wystąpienia krwawienia powinnam stosować zabezpieczenie w przypadku seksu? owulację miałam pewnie dawno temu, po luteinie organizm raczej delikatnie zgłupiał razem ze mną i chyba szanse na zapłodnienie są zerowe w tym czasie...? Do tej pory nie miałam problemu z 'wyczuciem' dni płodnych (temp., śluz i inne takie, więc przy odrobinie samokontroli i opanowania obywało się bez niczego, zwłaszcza że chyba mam jakieś uczulenie na lateks:/ a teraz trochę się wkręcam, bo nie wiem w jakiej fazie cyklu powinnam się 'umieścić' i czy mogę się czuć bezpiecznie...
Skoro masz na tyle nieregularny cykl to nie wiesz kiedy właściwie owulacja wystąpiła czy dopiero wystąpi.
Nie zaszkodzi Ci się zabezpieczać, jak masz uczulenie na lateks to sięgnij po unimil skyn, zabierz się za npr albo poproś lekarza o badania hormonalne na których idealnie dopasuje Ci pigułki.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 20:38   #3
szwarcenegerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: wywoływanie okresu, luteina a zabezpieczenie.

Pigułki już mam, teraz czekam na @, żeby móc je brać No tak, nie zaszkodzi
szwarcenegerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 20:47   #4
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: wywoływanie okresu, luteina a zabezpieczenie.

Cytat:
Napisane przez szwarcenegerka Pokaż wiadomość
Pigułki już mam, teraz czekam na @, żeby móc je brać No tak, nie zaszkodzi
Tym lepiej także tego, pozostaje Ci jedynie oczekiwanie i zabezpieczanie się do czasu krwawienia
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.