Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy. - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 114 19,45%
silna wola 397 67,75%
płyn 31 5,29%
-- 44 7,51%
Głosujący: 586. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-21, 07:56   #1531
Lusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Lusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 359
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Kreatyvvna Pokaż wiadomość
Z całego serca życzę Ci tego, żebyś już do niego nie wróciła
Dziękuję Ci bardzo
__________________
Game over: 13.06.2015r.
Lusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 09:13   #1532
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

zamówiłam sobie na all zestaw shellac do malowania paznokci, bardzo poleciła mi go znajoma kosmetyczka, ma najmniej żelu ze wszystkich znanych jej lakierożeli, zrobiła mi na próbę taki manicure i muszę powiedzieć że mimo ze wygląda jak lakier to ma trwał0ość żelu, nic mi nie odpryskuje ani nie odpada
nareszcie
no i paznokcie wyglądają naturalnie
teraz czekam jak często się to uzupełnia tzn maluje bo tego się nie uzupełnia
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 17:56   #1533
xczekoladka
Przyczajenie
 
Avatar xczekoladka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 19
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja obgryzałam od dziecka.. ;/ z tym, że nie do połowy paznokcia..lecz to białe musiałam obgryzać ;P Czasami udawało mi się przez silną wole nie obgryzać... ale jakiś czas temu założyłam pierwszy raz tipsy i mi troszke przedłużyła(ale nie za długie bo by mi przeszkadzały) i dzięki temu przestałam obgryzać i nastepnym razem jak byłam u kosmetyczki do uzupełnienia to żel nakładała już na moje paznokcie bez żadnych tipsów własnie za pare dni ide znowu na uzupełnienie.. ;-)
xczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 20:29   #1534
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

fajnie jest widzieć efekty, uważaj tylko bo żel niszczy paznokcie bardzo
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 11:28   #1535
Asiunia1230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 467
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witam,
mój chłopak ma 23, prawie 24 lata, obgryza paznokcie i skórki. Jego dłonie wyglądają bardzo nieestetycznie. Próbuję go jakoś zmotywować, by tego nie robił. Pytam się go czy mu nie wstyd, mówię, że jest dorosłym facetem. Odpowiada, że mu wstyd. Widzę, że tego nie kontroluje. Siedzimy przed telewizorem, a on myk - paluszki do buzi. Odciągam jego ręce od ust, a za chwilę znów to samo.
Nawet zrobiłam mu dwa razy manicure, poodsuwałam skórki, wycięłam nadmiar, by nie miał czego wygryzać. Ale z racji, że paznokcie szybko mu zarastają na długo nie pomaga. I mimo, że nie ma już co "zjadać" to i tak znajdzie kawałek pazurka czy skórki przy opuszku.
Macie jakieś sposoby na obgryzanie? Co was najbardziej motywuje by tego nie robić? Rozumiem, że w przypadku kobiet zadbane paznokcie to wizytówka i pragnienie pomalowania ich na jakiś ekstra kolor, a co u mężczyzn?
Nawet ostatnio powiedziałam mu, że nie wezmę z nim ślubu puki jego dłonie są w tak opłakanym stanie... ale nie pomogło
Asiunia1230 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 20:37   #1536
Kreatyvvna
Przyczajenie
 
Avatar Kreatyvvna
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

No i obżarłam
Jezuuuu... Zabijcie mnie
Kreatyvvna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:27   #1537
milka0105
Raczkowanie
 
Avatar milka0105
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 180
GG do milka0105
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

nieładnie! wszystkie poszły? jak nie to reszte spiłuj, pomaluj jakaś odżywką i biada jak do buzi weźmiesz ;> dasz rade!
__________________
[ross_i]916117[/ross_i]
milka0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 13:44   #1538
Kreatyvvna
Przyczajenie
 
Avatar Kreatyvvna
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Wszystkie
A już tak dobrze byłooooo...
Miałam długie (prawie za opuszki, więc jak na mnie zaje...)... Nawet twardsze były bardziej niż zwykle
I wystarczyła godzina z przerwami
Kreatyvvna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:32   #1539
doleo
Zakorzenienie
 
Avatar doleo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 074
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Kreatyvvna Pokaż wiadomość
Wszystkie
A już tak dobrze byłooooo...
Miałam długie (prawie za opuszki, więc jak na mnie zaje...)... Nawet twardsze były bardziej niż zwykle
I wystarczyła godzina z przerwami
Witaj w klubie, u mnie ok 2 tygodni bez obgryzania zakończone nie w zębach, a zerwane jeden o drugi Kiedy to się skończy...
__________________
gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny
doleo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 13:44   #1540
Lusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Lusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 359
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Dziewczynki dziewczynki!!! Ok porażki się zdarzają, ale weźcie sie teraz w garść i przestańcie obgryzać!!! Raz dwa! Bez dyskusji. Chcecie mieć ładne paznokcie to jak wsadzicie palucha do ust przypomnijcie sobie, że o coś walczycie. Najlepiej zapomnijcie o nich!! Wiem co mówie bo sama to przeżyłam także wiem, że dacie rade. Ja nie obgryzam od połowy kiwetnia i mam naprawdę ładne paznokcie. Dowód znajdziecie na: http://lakieromania.blogspot.com/
Z całego serca wierze, że Wam sie uda
__________________
Game over: 13.06.2015r.
Lusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 06:43   #1541
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

No dobra...otrzymanie obgryzaniem, tego jakby sie już pozbyłam.....zaczynam drugi etap walki ze skubaniem paznokci i skorek ... Czuje ze łatwo nie będzie, bo robię to najczęściej nieświadomie i łapie sie dopiero jak sie już krew leje ale chce to w sobie zwalczyć .....
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 13:38   #1542
marlena0189
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witajcie dziewczyny
Odkąd pamiętam zawsze obgryzałam paznokcie. Nie pomagały żadne gorzkie lakiery, tak samo jak inne świństwa które miały mi to obrzydzić. W styczniu skończyłam 23 lata i stwierdziłam, że muszę coś z tym w końcu zrobić bo moje dłonie wyglądają strasznie. Kupiłam sobie odzywkę Eveline 8w1, wiem że jest o niej dużo negatywnych opinii, ale ja będę polecać tą odżywkę z całego serca. Tak więc od stycznia przez miesiąc używałam jej codziennie (tak jak trzeba czyli 3 dni malowałam, czwartego zmywałam i od początku). Już po 4 dniach paznokcie zrobiły się tak twarde, że najzwyczajniej w świecie nie dało się ich obgryźć. Po tym miesiącu zaczęłam używać tej odżywki raz na tydzień jedna warstwa, często jako baza pod lakier. Tak używam jej do dziś i moje paznokcie są bardzo twarde, długie, mocne, nie rozdwajają się, wyglądają pięknie. Niedługo minie już 9 miesięcy bez obgryzania. Naprawdę bez tego co zrobiła odżywka (czyli bardzo twarde paznokcie) ciężko było mi się oduczyć. A tak? Po prostu nie dało się obgryzać i teraz jestem mega zadowolona. Odżywka nie zrobiła mi żadnej krzywdy chociaż używam ją od stycznia bez przerwy.

Wytrwałości życzę dziewczyny
marlena0189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:06   #1543
Kreatyvvna
Przyczajenie
 
Avatar Kreatyvvna
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Siedemnasty dzień nie obgryzam, piętnasty stosuję odżywkę Eveline Maksymalny wzrost paznokci (czy jakoś tak)
Jak na razie jest ok i nie mam na co narzekać Jedyne, na czym się zawiodłam to to, że paznokcie nie rosną szybciej. Są jednak znacznie mocniejsze, więc uznajmy to za rekompensatę
Kreatyvvna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 21:24   #1544
Oloosia
Rozeznanie
 
Avatar Oloosia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 593
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witajcie dziewczyny!
Paznokcie miałam w buzi odkąd tylko pamiętam. Na początku w ogóle mi to nie przeszkadzało. Koszmar zaczął się pod koniec gimnazjum i na początku liceum. Wszystkie dziewczyny miały ładne paznokcie, a ja jak zwykle poobgryzane kikuty. Postanowiłam mieć piękne paznokcie na studniówkę. Ale niestety, zeżarłam wszystkie. Zrobiłam sobie wtedy akryle, które były ze mną jeszcze przez 2 miesiące. Liczyłam, że po takim czasie się oduczyłam. Cóż, najwyraźniej byłam (jestem) ciężkim przypadkiem, bo nic a nic to nie dało.
Pewnego dnia (już na studiach) obudziłam się rano i patrzę, a tu całkiem niezłe paznokcie. Krótkie, bo krótkie, ale... Wtedy zaczęłam malować paznokcie w miarę regularnie. Początkowo nie używałam żadnych odżywek, baz ani nic takiego. Zwyczajnie kładłam lakier na płytkę. Malowanie zajmowało mi trochę czasu, więc szkoda mi było wsadzać paluchy do ust. W ten sposób udawało mi się wyhodować jakieś tam paznokcie, z którymi można wyjść do ludzi.
Teraz już w zasadzie nie obgryzam. Pomogła mi w tym odżywka Eveline 8w 1 (tak, tak wiem, jakie są o niej opinie). Zdarza mi się jednak, że w czasie sesji pochłaniam paznokcie w tempie ekspresowym i kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić, skoro moja metoda "na malowanie" nie działa.
Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, które starają się rzucić ten paskudny nałóg. Walczę razem z Wami!
Oloosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 13:26   #1545
Lusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Lusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 359
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

dasz sobie rade zobaczysz, że uda sie Tobie jak i innym rzucić to cholerstwo Powodzenia;*
__________________
Game over: 13.06.2015r.
Lusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:19   #1546
Oloosia
Rozeznanie
 
Avatar Oloosia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 593
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lusiaaaaa Pokaż wiadomość
dasz sobie rade zobaczysz, że uda sie Tobie jak i innym rzucić to cholerstwo Powodzenia;*
Bardzo na to liczę! Dzięki
Oloosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 09:03   #1547
meowann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 51
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

a ja od 10 sierpnia nie obgryzam i na razie mnie nie ciągnie
meowann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 15:18   #1548
emilienne
Raczkowanie
 
Avatar emilienne
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Dziewczyny trzymam za Was kciuki! Cały czas walczę z moimi paznokciami, używałam już odżywki Eveline 8w1, była świetna i naprawdę pomogła, serum Regenerum, ale wystarczyła silna stresowa sytuacja (poprawka) i wszystko szlag trafił, teraz jedne paznokcie mam dłuższe, inne krótsze, aż żal patrzeć... Ale się nie poddam!
emilienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 21:19   #1549
Oloosia
Rozeznanie
 
Avatar Oloosia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 593
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez emilienne Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymam za Was kciuki! Cały czas walczę z moimi paznokciami, używałam już odżywki Eveline 8w1, była świetna i naprawdę pomogła, serum Regenerum, ale wystarczyła silna stresowa sytuacja (poprawka) i wszystko szlag trafił, teraz jedne paznokcie mam dłuższe, inne krótsze, aż żal patrzeć... Ale się nie poddam!
U mnie tak samo! Mogę rok nie obgryzać, a potem jeden egzamin i bach! Po paznokciach...
Oloosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-20, 21:31   #1550
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Gdyby nie nadal fatalne kciuki, powiedziałabym, że zwalczyłam obgryzanie, bo reszta paznokci piękna i mocna. Niestety, jeszcze trochę pracy przede mną. Chyba spróbuję zapuszczać jeden paznokieć naraz
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:58   #1551
Allover
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1
GG do Allover
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Siemano, jestem chłopakiem i nwm jak poradzić sobie z obgryzywaniem swoich paznokci ;/ zawsze wpajam sobie że nie bd nic z nimi robił ale przychodzi taka chwila nie uwagi że znikają mi całe paznokcie ;[ czasami obgryze pazury nawet do krwi.. a to cholernie boli! nwm jak sobie z tym radzić ... Odrazu mówię tipsy i inne babskie sprawy odpadają!
Allover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 09:24   #1552
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Z takim nałogiem czasami ma większość młodzieży,ale.... nie tylko.Znam panią,która robi to bezwiednie. Wystarczy silna wola i... spojrzenie na to co zostało po paznokciu . To ani ładne,ani estetyczne. Czasami pozostaje taka pałka,zamiast normalnego paznokcia.Są różne sposoby na pozbycie się tego w sumie nie groźnego , ale brzydkiego "nałogu". Raz to silna wola,chęć podobania się partnerowi - to przede wszystkim,a dwa pomalować np. bezbarwnym lakierem lub odżywką do paznokci.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 00:39   #1553
kleo1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 380
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Jedyne ci mi pomaga to ciagłebieganiez lakierem, tak 3 razy dziennie-pomaluje, zdrapie poamaluje zdrapie i nie mam potrzeby obgryzania, mam nadzieje ze zdrapywanie tez mi przejdzie.
__________________
To jest moje prywatne zdanie, zbudowane na moich subiektywnych doświaczeniach. Mogę się mylić.
kleo1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:12   #1554
czekoladohoilczka
Raczkowanie
 
Avatar czekoladohoilczka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Moje drogie
Najlepszym i sprawdzonym sposobem na nie obgryzanie paznokci jest ich pomalowanie Mi pomogl kolor czerwony- To chyba jednyny kolor, ktorego nie chce mi sie zgrapać zębami z ogryzków

Pochwalę się, że nie obgryzam juz 6 tygodni.
Zyczę wytrwałości
Szczęsliwego Nowego Roku
czekoladohoilczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 13:22   #1555
FantaSy1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 97
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

pamiętam jakoś w podstawówce 5klasa chyba, może 6.
próbując walczyć z obgryzaniem założyłam się z koleżanka (swoja droga starsza miała jakoś 16-17 lat) która wytrzyma bez obgryzania i zachoduje paznokcie , już nawet nie pamiętam o co zakład ;P
WYGRAŁAM ;D Nie obgryzam do dzisiaj, a ona nadal poobgryzane chociaż ma juz ładnie ponad 20lat ;P
FantaSy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 15:37   #1556
asta9126
Zadomowienie
 
Avatar asta9126
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 158
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez reaper1 Pokaż wiadomość
Witam.

Opiszę mój sposób, w jaki poradziłem sobie z obgryzaniem paznokci.

Obgryzałem z kilku powodów, najważniejszy jednak to stres.

To stres powodował to, że bardzo denerwowały mnie najmniejsze nawet nierówności paznokci - trzeba było je natychmiast wyrównać, bo doprawadzało mnie to do szału - trzeba było obgryźć. Paznokieć co prawda równy i ładny nie był, ale nie zahaczał o różnego rodzaju materiały. Najbardziej denerwowało gdy przesuwając kciukiem po paznokciach wyczuwałem nierówności (zadziory).

A teraz mój sposób, na mnie podziałał, a mam blisko 30 lat i obgryzałem odkąd pamiętam, więc ten sposób powinien być dość skuteczny.

Jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź jest bardzo prosta: pilniczek do paznokci.

Zacząłem używać pilniczka do paznokci. Zamiast obgryzać to, co mnie denerwowało, piłowałem.

Pilniczek mam do tej pory prawie zawsze przy sobie. Na początku sięgałem po pilniczek co chwilę - z taką częstotliwością z jaką obgryzałem. Nosiłem go wszędzie w kieszeni, piłowałem idąc do pracy, jadąc autobusem, siedząc w kinie, w pracy, w domu, z psem na spacerze - wszędzie tam, gdzie tak samo obgryzałem.

I co? Od chwili w której zęby zastąpiłem pilniczkiem, nie obgryzam

Po dwóch tygodniach paznokcie nabrały kształtu "paznokcio-podobnego". Po miesiącu paznokcie zrównały się z opuszkami (+-miesiąc). I tak dalej i tak dalej. Potrzeba dużo czasu aby paznokcie wyglądały tak, jak u usób nigdy nie obgryzających.


Zatem już od teraz bierzcie ze sobą wszędzie pilniczek i piłujcie (przypiłowywujcie) - zobaczycie, że to działa Piłujcie tak, aby zadziory nie były wyczuwalne kciukiem.


edit: pominąłem jedną, podejrzewam, że bardzo ważną, kwestię - całą przygodę z pilniczkiem rozpocząłem podczas 2 tygodniowego urlopu - czyli w warunkach obniżonego stresu - to może być czynnik kluczowy. Warto jednak spróbować już od zaraz.


Myślałam, że będę oryginalna ze swoim pomysłem, ale wpisałam w wyszukiwarkę i wyskoczył mi ten właśnie post

Pierwsze co zrobiłam, to przypiłowałam pazurki (co prawda były bardzo krótkie - jak to obgryzione paznokcie, więc i niewiele do piłowania), użyłam lakieru bezbarwnego. Robię tak od kilku dni, muszę mieć pilniczek pod ręką. Paznokcie rosną wolniej, ale są równe i nie kusi, by je wyrównywać zębami no i miło jest tak sobie gładzić palcem po równych krawędziach paznokci
__________________
Milenka 1.05.2016
asta9126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 20:42   #1557
Mariposa58
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa58
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 55
Smile Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Też kiedyś miałam ten problem.. Od małego dziecka do około 1. klasy gimnazjum obgryzałam paznokcie.. Nawet nie pamiętam, kiedy przestałam.. A potem ludzie chcieli mieć takie paznokcie jak ja i nie wierzyli, że miałam kiedyś problem z nimi. Sama nigdy nie podejrzewałam, że jeszcze kiedykolwiek będę mogła pokazać ładne, długie, mocne paznokcie.. Ale na szczęście się udało. Myślę, że dobrym sposobem na obgryzanie jest zapisanie sobie w kalendarzu, np. 19.01. Pierwszy dzień bez obgryzania paznokci, itp.. Jeśli macie to zapisane, łatwiej do takich postanowień się zastosować.. Ja tak samo miałam, jak przeszłam na dietę i wypróbowałam ten sposób.. Za pierwszym razem nie mogłam za bardzo się powstrzymać, tym bardziej, że musiałam nagle zmienić swoje nawyki, ale przy drugim podejściu wytrwałam prawie 2 tygodnie.. (tego dnia, co mi się już odechciało kontynuaowć tę metodę było spotkanie rodzinne w restauracji, a wiadomo, że zawsze za dużo dadzą) Więc im więcej dni będziemy się trzymać swojego planu, z dala od paznokci tym bardziej potem będzie nam żal przerwać i znów wrócić do nałogu Zawsze też należy trzymać gumę miętową przy sobie, albo coś do chrupania, wtedy łatwiej się jest powstrzymać. Osobom, którym udaje się wytrwać w postanowieniu mogę polecić serum do paznokci "Regenerum"; normalizuje płytkę paznokciową, paznokcie stają się twardsze i lepiej wyglądają, a najważniejsze, to chyba to, że przyspiesza ona wzrost paznokcia, więc po około 3/4 zastosowaniach już mamy je o dużo dłuższe. Powodzenia
Mariposa58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:25   #1558
TheShyEt
Przyczajenie
 
Avatar TheShyEt
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ech, sama obgryzam odkąd pamiętam, a na chwilę przestałam jakieś pół roku temu... Miałam przerwę w obgryzaniu na około 3 miesiące, a potem gdy pokłóciłam się z chłopakiem obgryzłam wszystkie pazurki Teraz bardzo żałuję, bo nie potrafię się znów tak zmobilizować na poważnie, ale czytając wasze wypowiedzi teraz znów powraca mi siła, by nie-obgryzać
3mam za wszystkich kciuki
__________________
Nie ma drugiego człowieka takiego jak ty.
Jesteś jedyny w swoim rodzaju
i wyjątkowy, całkowicie oryginalny i niepowtarzalny. Nie wierzysz w to, ale naprawdę nie ma żadnego
drugiego takiego jak ty!
TheShyEt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 16:07   #1559
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Dziewczyny ja tez kiedys obgryzałam ! i to tak strasznie wygladalo ze w sumie musialam wiecznie zaslaniac rece.
Nie obgryzam juz jakies 10 lat , a przestalam bo uzmyslowilam sobie pare waznych rzeczy
po 1- nagle naj go obgryze to moj stres, egzamin, złość itd sie nie skonczy , a potem bedzie mi tylko gorzej bo bedzie znowu obgryziony
po 2- paznokcie są niejadalne! sa tam bakterie i inne żyjatka ! stop pochłanianiu brudu ktorego nie da sie pozbyc bo za 1 sekunde bedzie znowu.

po 3 cie -zawsze mialam przy sobie pilniczek ktorym operowalam jak sie tylko dalo, i zamiast cos odgryzc wolalam to jakos wypilowac.

po 4 te- jak bylo trzeba to co 2 dni robilam sobie frencza - i niebylo mowy ze cos mi sie zajechalo odprysnelo i do buzi siup zeby tylko wyrownac- nie wyrownuje sie zebami od nowa paznokiec malowalam. Czasem tylko jakimś mleczniakiem ale zawsze to cos bo ładnie wygladal.

po 5te- kiedy masz ochote obgryzc paznokiec- przypomnij sobie co czulas gdy ostatnio to zrobilas i jak bardzo chcesz miec ladne dlonie- uwierzcie mi, na sile wyciagalam rece i nawet siadalam na nich. Do ust cukierek albo tic tac.

hm jak mi sie przypomni co jeszcze robilam to Wam napisze.
Aha! mam taki sposob ze nakladam zapach na skorę palcem- na dlon , maczam i smaruje szyję, i uszy. Po takim czyms nie da sie wziac palca do buzi :P
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 18:21   #1560
19martyna95
Raczkowanie
 
Avatar 19martyna95
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 120
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cześć.
Proszę o radę.
Obgryzanie paznokci jest po prostu moim uzależnieniem. ..
Aż brak mi słów.
Nawet jak już nie chcę ich obgryzać, to w końcu i tak to zrobię, a później
to już jakoś tak "samo".
Tipsów nie chcę, źle się w nich czuję.
Słyszałam kiedyś o jakimś lakierze do paznokci, z jakimś dodatkiem, który niby sprawiał, sprawiał, że się odechciewało obgryzania, ze względu na "smak"..
Słyszałyście o czymś takim? To prawda?
Poradźcie mi co mam zrobić, by przestać obgryzać.
19martyna95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 13:00:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.