Filologia niderlandzka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-12, 15:55   #1
kurczak31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 183

Filologia niderlandzka


Witam Nie znalazłam podobnego wątku na forum (jedynie pojedyncze posty w ogólnych wątkach o filologiach), ale jeśli takowy istnieje to proszę o link.
Chciałabym się czegoś dowiedzieć o tym kierunku, najlepiej od kogoś kto to studiuje, ew. zna studenta tej filologii. Oczywiście wiem, że to nie jest kurs językowy, ale gruntowne przygotowanie z zakresu kultury, literatury itd. Będę wdzięczna za szczegółowe informacje, bo na stronach uniwersytetów znalazłam tylko ogólniki. Jakie są perspektywy pracy (niekoniecznie w kraju)? Jakich przedmiotów można się spodziewać na studiach i czy nauka niderlandzkiego od zera jest bardzo ciężka?
__________________
"W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywanie tego, albo na udowadnianie, głównie sobie, że tak nie jest."
Jonathan Carroll
kurczak31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 21:24   #2
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Filologia niderlandzka

Cytat:
Napisane przez kurczak31 Pokaż wiadomość
Witam Nie znalazłam podobnego wątku na forum (jedynie pojedyncze posty w ogólnych wątkach o filologiach), ale jeśli takowy istnieje to proszę o link.
Chciałabym się czegoś dowiedzieć o tym kierunku, najlepiej od kogoś kto to studiuje, ew. zna studenta tej filologii. Oczywiście wiem, że to nie jest kurs językowy, ale gruntowne przygotowanie z zakresu kultury, literatury itd. Będę wdzięczna za szczegółowe informacje, bo na stronach uniwersytetów znalazłam tylko ogólniki. Jakie są perspektywy pracy (niekoniecznie w kraju)? Jakich przedmiotów można się spodziewać na studiach i czy nauka niderlandzkiego od zera jest bardzo ciężka?
Ja nie studiowalam niderlandzkiego w Polsce ale nauczylam go sie w szkole jezykowej w Hollandii. Jezyk niderlandzki jest mieszanina jezyka angielskiego z jezykiem niemieckim,wymowa i akcent jest dosc trudny ...
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.