nie chce być garbata :(( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-26, 17:10   #61
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia korygujące wystające łopatki i garbienie się

Julia, idź do gabinetu w szkole i poproś o skierowanie po prostu.
Co do pływania, to wszystkie style, które angażują mięśnie grzbietu i rąk, bo chodzi właśnie o wzmocnienie mięśni.
Ale i tak nic nie zastąpi zwykłego pamiętania, żeby się nie garbić - trzeba sobie wyrobić nawyk chodzenia prosto, tak jak większość kobiet ma trwały nawyk wciągania brzucha
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 17:23   #62
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Ćwiczenia opisane są w wątkach u góry forum. Natomiast generalnie pierwsza zasada: nie garbić się. Po kilkunastu tygodniach będzie to odruch naturalny, najpierw trzeba po prostu pamiętać i się pilnować. Nie ma innej metody - ćwiczenia po prostu wzmacniają mięśnie grzbietu, żeby było łatwiej trzymać kręgosłup wyprostowany, ale najważniejsze, to przyzwyczaić się do takiej postawy
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-26, 17:30   #63
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

a ja sie oduczam kontrla wystarczy pierwszy dzien byl nie do zniesienia ale pozniej szybko poszlo
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 16:19   #64
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Ja się od dzisiaj postanawiam nie garbić
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 16:25   #65
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Dziewczynom z mojej szkoły ( w tym i klasy ) , nauczyciel z historii polecił jedno sprawdzone ćwiczenie, które poleca uczennicom od dawna, i zawsze skutkuje. Najlepiej siąść w pozycji " kwiat lotosa ", i obie ręce rozłożyć po bokach tak, żeby tworzyły kąt prosty, muszą być na tej samej wysokości, i cały czas trzeba tę wysokość utrzymywać, plecy oczywiście proste. Codziennie po 2 min, a po miesiącu dziewczyny chodziły z naprawdę prostymi kręgosłupami Zresztą ja próbowałam na sobie, i potwierdzam - zabiera mało czasu, ale ważna jest systematyczność i dokładność. Ja nie byłam aż tak systematyczna, ale spróbuję na nowo . Jakby ktoś miał kłopoty z wyobrażeniem, mogę coś narysować
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 19:23   #66
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Dziewczynom z mojej szkoły ( w tym i klasy ) , nauczyciel z historii polecił jedno sprawdzone ćwiczenie, które poleca uczennicom od dawna, i zawsze skutkuje. Najlepiej siąść w pozycji " kwiat lotosa ", i obie ręce rozłożyć po bokach tak, żeby tworzyły kąt prosty, muszą być na tej samej wysokości, i cały czas trzeba tę wysokość utrzymywać, plecy oczywiście proste. Codziennie po 2 min, a po miesiącu dziewczyny chodziły z naprawdę prostymi kręgosłupami Zresztą ja próbowałam na sobie, i potwierdzam - zabiera mało czasu, ale ważna jest systematyczność i dokładność. Ja nie byłam aż tak systematyczna, ale spróbuję na nowo . Jakby ktoś miał kłopoty z wyobrażeniem, mogę coś narysować

To ja poproszę o rysunek bo jakos nie mogę sobie tego wyobrazić
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 20:04   #67
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
To ja poproszę o rysunek bo jakos nie mogę sobie tego wyobrazić
Proszę, tylko nie oceniać moich umiejętności plastycznych .
Myślę, że to co najważniejsze widać, czyli układ rąk i proste plecy.
Nogi mi nie bardzo wyszły, ale załączam jeszcze zdjęcie kwiatu lotosu, gdyby ktoś nie wiedział
Acha, kwiat lotosu można zastąpić zwykłym siadem po turecku, gdyby komuś sprawiało trudność
http://img299.imageshack.us/my.php?image=lotosrk1.png
http://www.azs-joga.pl/joga_azs_pliki/grafika/lotos.gif
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-29, 08:08   #68
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Bardzo dziękuję za rysunek

Czyli ręce mają być uniesione w górę ?
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 12:03   #69
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za rysunek

Czyli ręce mają być uniesione w górę ?
Tak, absolutnie proste, na tej samej wysokości i pod kątem prostym
Ćwiczenie wydaję się z pozoru łatwe, ale naprawdę czuć niezły ból jak na takie coś . Ja na początku nie wytrzymałam 2 min
Nie ma za co, w razie czego służę pomocą
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 15:13   #70
Julia14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 55
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

moje postanowienie noworoczne:pilnować się z garbieniem i cwiczyć kwiat lotosu ha :P tym razem musi się udać
Julia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 15:38   #71
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Dołączam się od dziś PROSTUJE SIE
marli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-30, 20:39   #72
bezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 183
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

.................

Edytowane przez bezja
Czas edycji: 2011-04-27 o 06:49
bezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 15:21   #73
dziewczyna6
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 152
Dot.: nie chce być garbata :((

Hej Sorrki żę odnawiam taki stary wątek ALe mam pytanie.
A mięśnie brzucha mają być wciągnięte czy napięte

I jeszcze jedno: co mam robić skoro mam jakieś skrzywienie, byłąm u lekarza, i widzę że pod biustem mam takie <Do przodu> jakby, moim zdaniem powinna być do tyłu bardziej. Nie wiem czy mnei zrozumiałyście Ale proszę o pomoc, by nei tworzyć nowego wątku
dziewczyna6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 20:07   #74
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: nie chce być garbata :((

Ale co "do przodu"??
Może to żebra po prostu?
Najlepiej jednak ze sprawami kręgosłupa chodzić do lekarza.
Jeśli chodzi o niegarbienie się, to ważne jest pierwszych kilka dni - poproście mężów, rodziców czy innych współlokatorów, żeby Wam cały czas przypominali. Po 5-6 dniach prostowania się przyzwyczaicie się trochę i będzie łatwo pamiętać. To taki sam nawyk, jak wciąganie brzucha
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 20:52   #75
ona czyli smile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1
Dot.: nie chce być garbata :((

hm ja mam skoliozę od podstawówki i wciąż sie garbię niestety
trzeba w końcu coś z tym zrobić koniecznie
niedawno ćwiczyłam pilates dość regularnie, muszę przyznać, że te ćwiczenia bardzo mi pomogły, ich celem jest wzmocnienie tzw gorsetu jaki mamy z mięśni naokoło kręgosłupa, w tym brzuszek oraz plecki, po tych ćwiczeniach zaczełam się jakoś automatycznie prostować, ponadto pomagały mi podobnie jak basen pozbyć się bólu wokół karku, który pojawiał sie czasem po nieustannym garbieniu się przed komputerem

pozdrowionka
ona czyli smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 06:50   #76
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: nie chce być garbata :((

Skolioza to jedno, a garbienie się to drugie. To drugie zależy wyłącznie od nas samych
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 15:09   #77
dziewczyna6
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 152
Dot.: nie chce być garbata :((

Alee brzuch wciągnięty??????????
dziewczyna6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 16:20   #78
Pixy
Raczkowanie
 
Avatar Pixy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 39
Dot.: nie chce być garbata :((

Basen to podstawa Od dziecka mam problemy z plecami i zostałam wręcz zmuszona do tego żeby nauczyć się pływać. Jeśli nie potrafisz zapisz się na kurs. Jak już się zapiszesz to będziesz musiała chodzić Po drugie musisz myśleć o tym, że się garbisz. Tez mnie na poczatku bolał kręgosłup od ciągłego prostowania się, ale po miesiącu sie przyzwyczaiłam i teraz boli jak się krzywię Powodzenia
Pixy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 16:38   #79
dziewczyna6
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 152
Dot.: nie chce być garbata :((

co z tym brzuchem wciągnięty czy nie
dziewczyna6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-15, 17:01   #80
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: nie chce być garbata :((

Nie rozumiem - a jakie to ma znaczenie dla garbienia się? Jak chcesz, to brzuch wciągaj, a jak nie, to nie.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 19:01   #81
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: nie chce być garbata :((

Ja dzisiaj odkryłam, ze mam problem....
Garbienie, garbieniem-garbienie sie strasznie, ale wypróbuje radę MIdi moze to cos pomoże.

Ale dzisiaj zauważyłam, ze moja klatkapiersiowa jest krzywa
Tzn. lewa strona mostka mi wystaje, a prawa jest normalna.
I to jest bardzo widoczne.
Boje się, ze z tym sie nie da juz nic zrobić tylko bedzie gorzej.
Do jakiego lekarza ma sie z tym zwrócić? Do normalnego rodzinnego?
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 23:11   #82
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: nie chce być garbata :((

Widzę że jakoś wątek jest odgrzebywany więc postanowiłam napisać co tam u mnie się zmieniło, może którejś z Was się to przyda.
Jak wiadomo próba leczenia się w dzisiejszych czasach to bardzo długa droga - od lekarza do lekarza, od badania do badania.
Kiedy podjęłam pierwsze kroki w celu zdiagnozowania moich dolegliwości udałam się do ortopedy, narzekając na problemy z kolanami. Jest tak że gdy kucam to dźwięk jest taki jakby mi się łamały kości. W pewnym momencie zaczęłam odczuwać bóle.
Pierwszy ortopeda który mnie badał, a raczej badał moje kolano, skierował mnie na rezonans magnetyczny na który czekałam kilka miesięcy.
Rezonans nic nie wykazał.
Znalazłam się u innego ortopedy (na wizytę czekałam ponad 2 miesiące). Obejrzał zdjęcia z rezonansu, zbadał mnie od stóp po czubek głowy i powiedział że z kolanami jest ok. Problemem jest "wiotkość wielostawowa" co jak stwierdził może być genetyczne.
Zalecił zażywanie preparatów na wzmocnienie stawów i ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg i kolana.
Muszę nadmienić że z tej wizyty byłam zadowolona. Przy kolejnej wizycie zalecił ćwiczenia na kręgosłup i przekazał mi jeszcze kilka rad dzięki którym mogę dbać o postawę ciała.
Poprzedni ortopeda obejrzał tylko moje kolana i stwierdził że jeśli chcę by zbadał coś więcej- kręgosłup, ogólnie postawę i tym samym szerzej spojrzał na sprawę, to muszę przynieść mu na to skierowanie.
Powiedział " a czy pani ma tu w skierowaniu napisane żebym zbadał pani kręgosłup?? Ja tu widzę badanie kolana. Przyniesie pani skierowanie na kręgosłup to wtedy zbadam"
No więc ja --->
Tak więc wielkiego przewrotu w mojej sprawie nie było. Profilaktyka to w moim przypadku podstawa.
Pozdrawiam
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 06:26   #83
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez krowa_bez_mleka Pokaż wiadomość
Ale dzisiaj zauważyłam, ze moja klatkapiersiowa jest krzywa
Tzn. lewa strona mostka mi wystaje, a prawa jest normalna.
I to jest bardzo widoczne.
Boje się, ze z tym sie nie da juz nic zrobić tylko bedzie gorzej.
Do jakiego lekarza ma sie z tym zwrócić? Do normalnego rodzinnego?
Ja mam tak od dzieciństwa, że prawa strona klatki piersiowej jest bardziej widoczna - takie wybrzusznie Szkoda, że mamusia jak byłam dzieckiem mnie do lekarza nie zabrała Byłam dopiero u odpowiedniego specjalisty w wieku 18 lat Stwierdził, ze spóźniłam się o jakieś 10 lat i teraz to już nic za bardzo się z tym nie zrobi, bo jestem za stara Polecił basen i tyle.

Zaqpisz się do ortopedy Może na jakiegoś bardziej kompetentnego trafisz, który Cię od razu nie skreśli
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 17:18   #84
ewelinka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Od srody sie prostuje!!!!!!!!!!!!
Pozycja "kwiat lotosu" codziennie po 2 minutki Pilnuje sie, oby tak zawsze
ewelinka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 14:01   #85
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: nie chce być garbata :((

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
Widzę że jakoś wątek jest odgrzebywany więc postanowiłam napisać co tam u mnie się zmieniło, może którejś z Was się to przyda.
Jak wiadomo próba leczenia się w dzisiejszych czasach to bardzo długa droga - od lekarza do lekarza, od badania do badania.
Kiedy podjęłam pierwsze kroki w celu zdiagnozowania moich dolegliwości udałam się do ortopedy, narzekając na problemy z kolanami. Jest tak że gdy kucam to dźwięk jest taki jakby mi się łamały kości. W pewnym momencie zaczęłam odczuwać bóle.
Pierwszy ortopeda który mnie badał, a raczej badał moje kolano, skierował mnie na rezonans magnetyczny na który czekałam kilka miesięcy.
Rezonans nic nie wykazał.
Znalazłam się u innego ortopedy (na wizytę czekałam ponad 2 miesiące). Obejrzał zdjęcia z rezonansu, zbadał mnie od stóp po czubek głowy i powiedział że z kolanami jest ok. Problemem jest "wiotkość wielostawowa" co jak stwierdził może być genetyczne.
Zalecił zażywanie preparatów na wzmocnienie stawów i ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg i kolana.
Muszę nadmienić że z tej wizyty byłam zadowolona. Przy kolejnej wizycie zalecił ćwiczenia na kręgosłup i przekazał mi jeszcze kilka rad dzięki którym mogę dbać o postawę ciała.
Poprzedni ortopeda obejrzał tylko moje kolana i stwierdził że jeśli chcę by zbadał coś więcej- kręgosłup, ogólnie postawę i tym samym szerzej spojrzał na sprawę, to muszę przynieść mu na to skierowanie.
Powiedział " a czy pani ma tu w skierowaniu napisane żebym zbadał pani kręgosłup?? Ja tu widzę badanie kolana. Przyniesie pani skierowanie na kręgosłup to wtedy zbadam"
No więc ja --->
Tak więc wielkiego przewrotu w mojej sprawie nie było. Profilaktyka to w moim przypadku podstawa.
Pozdrawiam

No dobra, wątek znowu się postarzył, ale ja mam pytanie do Ciebie madie. Zauważyłam u siebie już od dłuższego czasu, że jak kucam to "strzelają" mi kolana. Coś podobnego dzieje się z nadgarstkami czasem. Myślałam że to z powodu niedostatecznej ilości ruchu, bo z tym ostatnio kiepsko u mnie. Ale z kolanami nic się nie zmieniało niezależnie od ilości ćwiczeń. Natomiast nadgarstki często potrafią boleć jak przy jakimś skurczu gdy np. próbuję coś mocno zamkniętego odkręcić.
Piszesz tu o wiotkości wielostawowej, czy to ma takie właśnie objawy jak to co zauważyłam u siebie? Trochę sie przeraziłam... I ma to jakieś powiązanie z postawą? Bo ja też jestem pokrzywiona straszliwie
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 23:13   #86
EveMW
Rozeznanie
 
Avatar EveMW
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraina czarow
Wiadomości: 695
Dot.: nie chce być garbata :((

przechodzilam juz przez to, a wiec najpierw idziesz do lekarza rodzinnego on daje skierowanie do tego od kregosłupa, on cie bada i mowi co tam jest krzywo

- bedziesz chodzic najpierw na parafine ktora nakladaja rozgrzana na plecki
- pozniej szybko na masaz
- a na koniec godzina cwiczen


ja mialam tak 3 dni w tygodniu po pol roku przestalam chodzic no i pwoiem ze plecki staly sie prostrze a i do tego schudlam

wiec radze isc do lekarza !!
__________________
Wszyscy się odchudzają, odchudzam się i JA !

63kg (10.09.2008) - 62kg - 60kg ------> 58kg

Zapuszczam włosy
EveMW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 23:20   #87
dreszcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

czesc dziewczyny, szukalem czegos na temat jak przestac sie garbic i trafilem do was, przylaczam sie do akcji

pozdrawiam
dreszcz
dreszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 13:22   #88
natallie87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 29
GG do natallie87
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Witam! czy garbienie się ma również wpływ na skoliozę. zauważyłam że mam prawą łopatkę niżej i prawe biodro wyżej, no i troszkę, ale lekko zaokrąglone plecy w okolicy łopatek. czy zakup " pajaczka", "prostotrzymacza" czy różnie nazywanego przyrządu jest tutaj uzasadnione? na allegro znalazłam kilka modeli, czasami są to zwykłe pasy, czasami usztywniane blaszka w okolicy kręgosłupa piersiowego. co o tym myślicie?
natallie87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 18:12   #89
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Co zrobić, żeby się nie garbić??

Ja niestety również się garbe i to dosyć sporo, na dodatek od bardzo dawna.
Byłam u ortopedy( a raczej paru) i każdy mówi to samo, czyli basen i jakieś ćwiczenia. Za kazdym razem chciałam aby powiedzieli mi dokladnie jakie ćwiczenia, moze coś na siłowni, moze gimnastyka korekcyjna, ale niestety tak nie jest. Ci prywatni robią tak samo, z tym ze biorą kase po 5 minutach badania.

Moze ktoś w Gdańsku zna jakiegoś dobrego lekarza?

No ale pora wziąć się za siebie, bo przy wysokiej osobie jeszcze gorzej to wygląda. Zaczne ćwiczyć i postaram się chociaż trochę poprawić postawę. Mam nawet tego pajączka w domu, za duzo on nie daje, ale przynajmniej piszczy, jak sie zaczne garbic

Trzymam za was wszystkich kciuki!
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 13:10   #90
Pathyy
Przyczajenie
 
Avatar Pathyy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Proste plecy...

Nie wiem czy we wlasciwym miejscu zamieszczam swoja wiadomosc...jesli nie to przepraszam z gory ale mam problem...strasznie sie garbie!chcialabym zaczac cwiczyc aby poprawic swoja postawe.Jezeli wiecie jakie cwiczenia moga mi pomoc to baaaardzo prosze o odpowiedz Z gory dziekuje bardzo bardzo pozdrawiam serdecznie
Pathyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:15.