Business english - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-14, 12:35   #1
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336

Business english


Dziewczyny mam do was wielka prosbe. Czy moglybyscie polecic jakies dobre ksiazki do nauki "business english"(mam na mysli np. pisanie listów biznesowych, przeprowadzanie rozmow, negocjowanie)?Bardzo mi na tym zalezy, bo chce sie pouczyc sama, ale zbytnio nie mam z czego. Nie chce oczywiscie ksiazek amerykansko angielskich(a takie znalazlam), a wersje brytyjsko angielska(mam nadzieje ze wiecie o co chodzi).
Chodzi mi tez o wady i zalety takiej ksiazki(cena nie gra roli,bo rozumiem ze dobra ksiazka moze sporo kosztowac). Nie chce za duze pieniadze kupic "kota w worku", czyli ksiazki, ktora mi sie zupelnie do niczego nie przyda. Na koniec dodam ze nie chodzi mi o podreczniki jak np. "New insights into business" czy "Market leader".
Z gory dziekuje
__________________


Edytowane przez Klariska
Czas edycji: 2007-08-14 o 18:36
Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:09   #2
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Business english

Całkiem niezłą pozycją jest: "Angielski w biznesie, czyli przewodnik po handlu, finansach i bankowości, marketingu i reklamie", autor Philip Wilson
(-> http://www.lukhaj.com/philipwilson/a...ki/biznes.html)
Pozycja ta zawiera sporo słów i zwrotów używanych na co dzień w biurze. Zawiera dużo zdań (przetłumaczonych na polski) z użyciem poszczególnych słów, są przykładowe rozmowy tel., życiorysy, jest przykładowa korespondencja.
Tak myślę co jeszcze Ci polecić... A miałaś już kontakt z business english, przerobiłaś np. wspomniany Market Leader (to naprawdę niezły podręcznik )?
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:29   #3
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Business english

Dziekuje.
Niestety ale tego podrecznika(Market Leader) nie mam. A wiem ze jest lepszy od "New insights into business"(to posiadam) i przyznam ze dostaje bialej goraczki na zajeciach. Wlasnie poszukuje czegos z czego moglabym sie sama duzo nauczyc i przy okazji by byla to przydatna ksiazka, bym mogla do niej zajrzec kiedys jeszcze(tak jak Murphy`iego ksiazka).
Co do business english to jak narazie malo umiem i nie zanosi sie bym umiala wiecej(na studiach), a nie chce marnowac wiedzy jaka mam(choc przez ten rok to chyba cofnelam sie w rozwoju z angielskiego ).
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:58   #4
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Business english

To szkoda, że nie przerabiacie Market leader. Korzystałam z tego podręcznika na pierwszych dwóch latach studiów (dokładnie z poziomu Upper intermediate) i byłam bardzo zadowolona; jednak do samodzielnej nauki (zwłaszcza początkującym w business english) nie polecam
Polecam Ci też słownik (może już go masz?) "Longman Business English Dictionary" (jest to słownik ang.-ang.)
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 19:16   #5
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Business english

chocolatka slownik mam i jestem bardzo zadowolona
A co do nauki. Musze sie zaczac samodzielnie uczyc, bo niestety ale nasza babeczka raczej nam duzo wiedzy nie przekaze Nie po to rodzice placili za nauke bym teraz zatrzymala sie na pewnym etapie, czy zapomniala wielu rzeczy.
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 14:26   #6
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Business english

Klariska, zajrzyj tu: http://www.ang.pl/podrecznik_do_busi...ish_15072.html. I może jeszcze tu: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...j+w+Google&lr=.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 14:40   #7
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Business english

Dziekuje, ale w pierwszym linku sa podreczniki jak np. Leader Market czy New insights into business(korzystam na studiach z niego). A co do drugiego, to tak samo moge wyszukac kilka ksiazek i kupic, ale moga okazac sie bezuzyteczne(a na dodatek wydam duzo kasy), dlatego prosze by ktos jakas ksiazke polecil.
Ale fakt ciekawa pozycja jest "Business vocabulary in use", tylko musze zobaczyc kilka stron
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-18, 14:59   #8
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Business english

Cytat:
Napisane przez Klariska Pokaż wiadomość
Dziekuje, ale w pierwszym linku sa podreczniki jak np. Leader Market czy New insights into business(korzystam na studiach z niego). A co do drugiego, to tak samo moge wyszukac kilka ksiazek i kupic, ale moga okazac sie bezuzyteczne(a na dodatek wydam duzo kasy), dlatego prosze by ktos jakas ksiazke polecil.
Ale fakt ciekawa pozycja jest "Business vocabulary in use", tylko musze zobaczyc kilka stron
Osobiście nie znam tych książek z linków, nie mogę więc nic konkretnego polecić, ale zawsze możesz przejrzeć je w księgarni, nie trzeba od razu kupować. Korzystałam natomiast z serii 'Vocabulary in use' na różnych poziomach i te książki bardzo mi się podobały, zarówno jeśli chodzi o naukę własną, jak i uczenie kogoś. Myślę, że warto przejrzeć 'Business vocabulary in use'. Sama korzystałam jeszcze z pozycji poleconej przez Chocolatkę z postu 2.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 15:02   #9
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Business english

annemon przejrze jak tylko dostane sie do ksiegarni jezykowej i jesli te pozycje beda.
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 12:43   #10
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Business english

Cytat:
Napisane przez Klariska Pokaż wiadomość
A co do nauki. Musze sie zaczac samodzielnie uczyc, bo niestety ale nasza babeczka raczej nam duzo wiedzy nie przekaze Nie po to rodzice placili za nauke bym teraz zatrzymala sie na pewnym etapie, czy zapomniala wielu rzeczy.
Szkoda, że na lektorkę nie możesz liczyć, przydałaby się Jej pomoc w początkowej fazie nauki. Ja na pierwszym roku studiów miałam świetną lektorkę, baaardzo dała nam w kość, ale dzięki temu dużo się nauczyłam I na innych przedmiotach (np. mikroekonomii, informatyce) moja grupa 'szokowała' wykładowców znajomością anglojęzycznych terminów

Polecam jeszcze stronę: http://www.investopedia.com - sama lubię z niej korzystać
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 13:13   #11
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Business english

Cytat:
Napisane przez chocolatka Pokaż wiadomość
Szkoda, że na lektorkę nie możesz liczyć, przydałaby się Jej pomoc w początkowej fazie nauki.

Polecam jeszcze stronę: http://www.investopedia.com - sama lubię z niej korzystać
Moze nasza babka chce nas czegos nauczyc, ale jej to kompletnie nie wychodzi. Zero organizacji.
Wolalabym zeby dala nam w kosc jak Twoja, niz to co teraz mamy.
Dziekuje za linka, z pewnoscia sie przyda
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-22, 15:06   #12
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: Business english

Mimo to ja polecam "Market leader", naprawdę. A wierzę, że nie podoba Ci się "New insights...", ja z niego bardzo mało się nauczyłam.
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 16:45   #13
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Business english

Co myslicie o tym?
Business vacabulary in use
Nie wiem czy sie zdecydowac na kupno wszystkich 3 czesci. Uzywal ktos tego moze??
Procz tego na pewno kupie Advanced Grammar in Use.
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 08:46   #14
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Business english

Cytat:
Napisane przez Klariska Pokaż wiadomość
Co myslicie o tym?
Business vacabulary in use
Nie wiem czy sie zdecydowac na kupno wszystkich 3 czesci. Uzywal ktos tego moze??
Procz tego na pewno kupie Advanced Grammar in Use.
Klarisko, i jak? Kupiłaś może tę pozycję?
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 08:55   #15
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Business english

Zastanawiam sie wlasnie nad tym, tylko problem mam z pieniedzmi teraz. Ciuchy i buty w koncu musze kupic(a to wazniejsze),bo nie bede miec w czym chodzic. Takze pewnie kupie to na pewno, ale moze w listopadzie,chyba ze wczesniej dziadek mi cos kasy da Nie wiem tylko ktory poziom, czy zaczac od najnizszego czy juz np od upper-intermediate.
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 08:57   #16
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Business english

Pewnie, że ciuchy i buty ważniejsze
Z ciekawości zerknę na tę książkę w księgarni, ale dopiero w przyszłym tygodniu
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 11:57   #17
Klariska
Wtajemniczenie
 
Avatar Klariska
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 336
Dot.: Business english

Macie moze ksiazke Mcmillan`a "The Business" poziom intermediate? Co sadzicie o tej pozycji?
Ostatnio mi ja babka polecila. Problem w tym ze narazie kasy brak(kupuje aparat -moja milosc), ale z checia sie dowiem czy warto ta ksiazke kupic.
__________________

Klariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:13   #18
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Question business english

Czy ktoś się uczy z zamiarem podejścia do BEC? może polecić jakieś książki/stron internetowe?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:42   #19
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: business english

ProFile
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 13:15   #20
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: business english

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Czy ktoś się uczy z zamiarem podejścia do BEC? może polecić jakieś książki/stron internetowe?
Mam teraz w pracy taki kurs, korzystamy z książki "Market Leader" Longmana.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:14   #21
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: business english

fajnie, że się pojawiają wypowiadacie Marudexu możesz powiedzieć na co kładziecie nacisk? słownictwo? opisywanie wykresów? może jeszcze na coś innego?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:50   #22
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: business english

korzystalam z market leadera na studiach - w ksiazce jest malo gramatyki (jedno zagadnienie na rozdzial, raczej w celu przypomnienia niz nauki) i wiecej slownictwa. na 'zwykly' kurs ok, ale jesli chcesz intensywnego, to poszukaj czegos innego
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:59   #23
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: business english

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
fajnie, że się pojawiają wypowiadacie Marudexu możesz powiedzieć na co kładziecie nacisk? słownictwo? opisywanie wykresów? może jeszcze na coś innego?
Słownictwo przede wszystkim, przed kursem myślałam, że dobrze mówię po angielsku a tu się okazuje, że tych typowo biznesowych słówek jest całe mnóstwo.
Zdarza się, że na zajęciach odgrywamy scenki typu: jesteśmy dyrektorami, mamy zebranie i musimy określić co robimy z jakimś tam szefem działu, który ma problemy ze swoim zespołem albo zadajemy sobie nawzajem jakieś dziwaczne pytania typu: w jaką firmę farmaceutyczną byś zainwestował/a .. dla mnie kosmos, bo ja nie mam nic wspólnego z biznesem i w sumie nie wiem po co mnie tam firma wysłała
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.