Kosmetyki naturalne - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-21, 17:50   #2221
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki naturalne

chyba na tym wątku jakiś czas temu pytałam o opinię o antybakteryjnym
ręczniku do twarzy,ale nie znałyście goi nie dostałam żadnych opinii
przetestowałam i jestem zachwycona jego działaniem!
gdybyście chciały poczytać więcej zapraszam na blog:
KLIK
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 17:58   #2222
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
chyba na tym wątku jakiś czas temu pytałam o opinię o antybakteryjnym
ręczniku do twarzy,ale nie znałyście goi nie dostałam żadnych opinii
przetestowałam i jestem zachwycona jego działaniem!
gdybyście chciały poczytać więcej zapraszam na blog:
KLIK
W czym on jest lepszy od szmatki muślinowej?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 17:59   #2223
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Soph wybacz, ja jakoś nie wierze w genialną moc antybakteryjnej ściereczki, uważam ze dziala tak samo, jak zwykla frotte, a ta antybakteryjnośc to brednie, bakterie są wszędzie, może nie na tym reczniczku, ale nawet w wodzie, którą myjesz buzię i na niej samej zaraz się osiadają, więc 20 zl za kawalek śceirki ,to wg mnie przesada. Niezly chwyt. Kupuję ściereczkę i nagle bakterie mi z domu pouciekają, hehehe.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 19:36   #2224
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27048614]W czym on jest lepszy od szmatki muślinowej?[/QUOTE]
niestety nie mam porównania z muślinową,
podejrzewam, że mają podobne działanie

Korah
bakterii przez kawałek materiału się nie pozbędziemy,
wiem o tym może chodzi o to, że 'dezynfekuje' a nie roznosi
bakterii jak inne szmatki
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 19:49   #2225
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
niestety nie mam porównania z muślinową,
podejrzewam, że mają podobne działanie

Korah
bakterii przez kawałek materiału się nie pozbędziemy,
wiem o tym może chodzi o to, że 'dezynfekuje' a nie roznosi
bakterii jak inne szmatki
Używasz tej szmatki i cię to nie zainteresowało?

http://www.hotfrog.pl/Firmy/Polfira-...-bambusa-12871

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

http://www.wisegeek.com/what-is-bamboo-fabric.htm

Chyba jednak ma przebicie w stosunku do muślinu.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:53   #2226
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
niestety nie mam porównania z muślinową,
podejrzewam, że mają podobne działanie

Korah
bakterii przez kawałek materiału się nie pozbędziemy,
wiem o tym może chodzi o to, że 'dezynfekuje' a nie roznosi
bakterii jak inne szmatki

Jak dla mnie to na to samo wychodzi. Zwykle szmatka tez nie roznosi, jeśli jest czysta, a przy myciu to oczywiste, bo się wyplukuja zarazki przy użyciu wody i detergentów. Oczywiście nie mam nic do materialu bambusowego i chętnie sama bym go przetestowala pod względem tego, jak myje, ale w te klocki o sterylności nie uwierzę. Jednym z najbardziej znanych naturalnych tworzyw samodezynfekujących się jest drewno i tu się zgodzę, że warto w domu używać np drewnianych desek do krojenia czy szczotek do wlosów itp, bo ich nic nie zastąpi. W przypadku jednak szmatek, to jest bez znaczenia, bo i tak je trzeba wyprać i ewentualnie wyprasować, a drewna nie powinno się moczyć w wodzie i detergentach w zbyt dużych ilościach.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:25   #2227
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to na to samo wychodzi. Zwykle szmatka tez nie roznosi, jeśli jest czysta, a przy myciu to oczywiste, bo się wyplukuja zarazki przy użyciu wody i detergentów. Oczywiście nie mam nic do materialu bambusowego i chętnie sama bym go przetestowala pod względem tego, jak myje, ale w te klocki o sterylności nie uwierzę. Jednym z najbardziej znanych naturalnych tworzyw samodezynfekujących się jest drewno i tu się zgodzę, że warto w domu używać np drewnianych desek do krojenia czy szczotek do wlosów itp, bo ich nic nie zastąpi. W przypadku jednak szmatek, to jest bez znaczenia, bo i tak je trzeba wyprać i ewentualnie wyprasować, a drewna nie powinno się moczyć w wodzie i detergentach w zbyt dużych ilościach.
Zarazki się nie wypłukują.
Bambus pewnie też ma właściwości drewna.
Nie wiem, ja się na tym nie znam, tak sobie dedukuję tylko.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 00:06   #2228
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27054437]Zarazki się nie wypłukują.
Bambus pewnie też ma właściwości drewna.
Nie wiem, ja się na tym nie znam, tak sobie dedukuję tylko.
[/QUOTE]


Dlaczego tak uważasz? W takim razie po co się w ogóle myjesz? To chyba jakaś nowa teoria dziejów

Bambus ma inne wlaściwości, należy go myć, a drewna nie, jedynie przetrzeć w malej ilości wody, a detergent tylko gdy jest to naprawdę konieczne, np gdy coś przywrze.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-22 o 10:27
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 10:08   #2229
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jednak mincel z AAeco nie radzi sobie z każdym tuszem do rzęsMiałam wam już wcześniej napisać,ale wyleciało mi z głowy.Pierwszy raz zmył mi ładnie tusz,ale mojego ulubionego nie rusza-muszę oczy zmywać czymś innym.

Wiem,że nudna jestem w tym temacieale zakochana jestem w olejku AMBcodzień to lepiej się sprawuję.Przed jego nałożeniem aż dreszczyk emocji czuję z tej radośći
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 10:21   #2230
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Jednak mincel z AAeco nie radzi sobie z każdym tuszem do rzęsMiałam wam już wcześniej napisać,ale wyleciało mi z głowy.Pierwszy raz zmył mi ładnie tusz,ale mojego ulubionego nie rusza-muszę oczy zmywać czymś innym.

Wiem,że nudna jestem w tym temacieale zakochana jestem w olejku AMBcodzień to lepiej się sprawuję.Przed jego nałożeniem aż dreszczyk emocji czuję z tej radośći


Mam dokladnie te same odczucia. Jestem mu to jednak w stanie wybaczyć

AMB mam na liście zakupów, narazie kupilam nawilżacz na noc z Aubrey Organics po tej mega wyprzedaży i bardzo mi odpowiada, myślę, że ma podobne dzialanie do koncentratu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 10:36   #2231
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam dokladnie te same odczucia. Jestem mu to jednak w stanie wybaczyć

AMB mam na liście zakupów, narazie kupilam nawilżacz na noc z Aubrey Organics po tej mega wyprzedaży i bardzo mi odpowiada, myślę, że ma podobne dzialanie do koncentratu
Koncentratowi mogę zarzucić jedynie to,że zanim zdąże nałożyć go na twarz to przed pobraniem następnej"porcji"już zdąży się jedna faza z drugą rozdzielić.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 10:43   #2232
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Koncentratowi mogę zarzucić jedynie to,że zanim zdąże nałożyć go na twarz to przed pobraniem następnej"porcji"już zdąży się jedna faza z drugą rozdzielić.

Czasami tak jest, że się fazy ciężko lączą, ale może wystarczy mocniej i dlużej potrząsnąć.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 13:13   #2233
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dlaczego tak uważasz? W takim razie po co się w ogóle myjesz? To chyba jakaś nowa teoria dziejów

Bambus ma inne wlaściwości, należy go myć, a drewna nie, jedynie przetrzeć w malej ilości wody, a detergent tylko gdy jest to naprawdę konieczne, np gdy coś przywrze.
Bo zmywam brud (kurz, sebum, pot z solą, i inne brudy) i cześć bakterii jest podatna na działanie słabych detergentów. Ale tylko część - większość może zabić gorąca temperatura (dlatego trzeba niektóre rzeczy wygotować lub prać w 60-90 stopni) lub żrące substancje (dlatego np. stosujemy chlor do wc). Ale nic się nie wypłukuje.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 14:46   #2234
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27058867]Bo zmywam brud (kurz, sebum, pot z solą, i inne brudy) i cześć bakterii jest podatna na działanie słabych detergentów. Ale tylko część - większość może zabić gorąca temperatura (dlatego trzeba niektóre rzeczy wygotować lub prać w 60-90 stopni) lub żrące substancje (dlatego np. stosujemy chlor do wc). Ale nic się nie wypłukuje.
[/QUOTE]


Paranoja, no sama sobie przeczysz. Przecież wlaśnie brud, kurz, pot, to nic innego jak bakterie, roztocza i wirusy, wszelkie drobnoustroje, które się zmywa, niektóre detergenty są antybakteryjne, wtedy zabijają zarazki, ale przede wszystkim woda i mydlo po to slużą, żeby dbać o higienę. Szare mydlo jest do tego stopnia skuteczne w zmywaniu, że nawet zalecenia po katastrofie czarnobylskiej byly jasno sformulowane, radioaktywny pyl należy zmywac tylko nim ze skóry, żadnym innym, tylko szarym, a z której strony ono jest antybakteryjne? To po prostu środek i jest ich wiele, który zmywa wszelkie osady, także bakterie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-22 o 15:07
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 15:06   #2235
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Paranoja, no sama sobie przeczysz. Przecież wlaśnie brud, kurz, pot, to nic innego jak bakterie, roztocza i wirusy, wszelkie drobnoustroje, które się zmywa, niektóre detergenty są antybakteryjne, wtedy zabijają zarazki, ale przede wszystkim woda i mydlo po to slużą, żeby dbać o higienę. Szare mydlo jest do tego stopnia skuteczne w zmywaniu, że nawet zalecenia po katastrofie czarnobylskiej byly jasno sformulowane, promieniotwórczy pyl należy zmywac tylko nim ze skóry, żadnym innym, tylko szarym.
Korah, mylisz brud z zarazkami.
Możesz się wysmarować podgotowaną smołą - nie będzie miała żadnych zarazków, ale będziesz brudna.
I możesz też szorować się przez 15 minut szczotką drucianą albo papierem ściernym, a zarazków gronkowca się nie pozbędziesz.
Nie zawsze to, co brudzi, zawiera zarazki, i nie zawsze to, co czyste, jest zarazków pozbawione.

A co do radioaktywności - po Czernobylu kazali nam jeść dużo wiśni i warzyw. Cuda niewidy wtedy zalecali,
tak, jakby to mogło cokolwiek pomóc.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 15:19   #2236
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27060642]Korah, mylisz brud z zarazkami.
Możesz się wysmarować podgotowaną smołą - nie będzie miała żadnych zarazków, ale będziesz brudna.
I możesz też szorować się przez 15 minut szczotką drucianą albo papierem ściernym, a zarazków gronkowca się nie pozbędziesz.
Nie zawsze to, co brudzi, zawiera zarazki, i nie zawsze to, co czyste, jest zarazków pozbawione.

A co do radioaktywności - po Czernobylu kazali nam jeść dużo wiśni i warzyw. Cuda niewidy wtedy zalecali,
tak, jakby to mogło cokolwiek pomóc.
[/QUOTE]


Gronkowca ze skóry także splukujesz wodą i detergentem, wszystko splukujesz. Teraz to Ty mylisz bakterie z zakażeniem bakteryjnym. Zakażenia, choroby nie usuniesz, ale bakterie wywolujące choroby tak. Skończmy już ten temat, bo naprawdę podważasz w tym momencie wszelkie podstawowe zasady istnienia Biologii, Fizyki i Chemii i jeszcze zacznę Ci wierzyć Moze kiedys jakiś Nobel z tego będzie. Wybacz za uszczypliwość, ale gdzie Ty masz rozum dziewczyno?!!!

Co do Czarnobyla, to nie jest to zalecenie stricte z tym wydarzeniem zwiazane, lecz po dziś dzień uczą tego w szkole. Ja to pamiętam z lekcji PO- przysposobienie obronne.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-22 o 15:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 15:47   #2237
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gronkowca ze skóry także splukujesz wodą i detergentem, wszystko splukujesz. Teraz to Ty mylisz bakterie z zakażeniem bakteryjnym. Zakażenia, choroby nie usuniesz, ale bakterie wywolujące choroby tak. Skończmy już ten temat, bo naprawdę podważasz w tym momencie wszelkie podstawowe zasady istnienia Biologii, Fizyki i Chemii i jeszcze zacznę Ci wierzyć Moze kiedys jakiś Nobel z tego będzie. Wybacz za uszczypliwość, ale gdzie Ty masz rozum dziewczyno?!!!

Co do Czarnobyla, to nie jest to zalecenie stricte z tym wydarzeniem zwiazane, lecz po dziś dzień uczą tego w szkole. Ja to pamiętam z lekcji PO- przysposobienie obronne.
Ty tak na poważnie? Nawet nie chce mi się ripostować, odechciało mi się wszelkiego kontaktu z tobą.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:07   #2238
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Paranoja, no sama sobie przeczysz. Przecież wlaśnie brud, kurz, pot, to nic innego jak bakterie, roztocza i wirusy, wszelkie drobnoustroje, które się zmywa, niektóre detergenty są antybakteryjne, wtedy zabijają zarazki, ale przede wszystkim woda i mydlo po to slużą, żeby dbać o higienę. Szare mydlo jest do tego stopnia skuteczne w zmywaniu, że nawet zalecenia po katastrofie czarnobylskiej byly jasno sformulowane, radioaktywny pyl należy zmywac tylko nim ze skóry, żadnym innym, tylko szarym, a z której strony ono jest antybakteryjne? To po prostu środek i jest ich wiele, który zmywa wszelkie osady, także bakterie.
Owszem do pewnego stopnia moza usunać mechanicznie zarazki, bakterie itp. ale nie wszystkie i nie zwykłym mydłem czy żelem.
Napisałas: "Przecież wlaśnie brud, kurz, pot, to nic innego jak bakterie, roztocza i wirusy" - nie, nie i jeszcze raz nie! te pierwsze to mieszanka materii nieorganicznej i organicznej i może być środowiskiem dla bakterii.
O tym mydle i Czarnobylu to nie słyszałam, ale w sumie to całkiem logiczne, w końcu ten radioaktywny pył to nic innego jak cząstki stałe o bardzo drobnej frakcji, jak każdy inny pył - zmywasz go mechanicznie, wiec po co antybakteryjne mydło do zmywania pyłu radioaktynwego?

Polecam ten artykuł o florze bakteryjnej i myciu rak http://www.poloznictwo.cba.pl/downlo..._mycie_rak.pdf
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-22 o 16:08
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:08   #2239
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Paranoja, proszę, nie gniewaj się, ale to ja się pytam czy ty na powaznie tak myślisz? Kompletne bzdury piszesz, naprawdę nie zlość się, ale no jak Ty to widzisz? Twoja teoria lamie wszelkie zasady zdrowego rozsądku już nie mówiąc o nauce. Wyjaśnie Ci to jak dziecku: Jeśli się umyjesz to bedziesz czysta, jeśli sie spocisz i pot zacznie nabierac nieprzyjemnego zapachu isię kleić, to myślisz, że co to jest? To są wlaśnie nagromadzone bakterie. Po umyciu znika pot, znika przykry zapach, a także bakterie które go spowodowaly. Bakterie te nie utopily się w wodzie, tlyko zostaly na nią przeniesione, zostaly splukane z Ciebie. To samo dotyczny ubrań, podlóg i naczyń i wszystkiego, co należy myć.

Konkludując, taka ścereczka antybakteryjna to jest wlasnie pic na wodę, bo nie zabija wszystkich zarazków, gdyz nie ma zdolności splukujących doslownie mówiąc. A jak wiadomo, nie wynaleziono jeszcze środków antybakteryjnych i antywirusowych skutecznych w 100%. To samo tyczy się leków.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 16:16   #2240
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wyjaśnie Ci to jak dziecku: Jeśli się umyjesz to bedziesz czysta, jeśli sie spocisz i pot zacznie nabierac nieprzyjemnego zapachu isię kleić, to myślisz, że co to jest? To są wlaśnie nagromadzone bakterie. Po umyciu znika pot, znika przykry zapach, a także bakterie które go spowodowaly. Bakterie te nie utopily się w wodzie, tlyko zostaly na nią przeniesione, zostaly splukane z Ciebie. To samo dotyczny ubrań, podlóg i naczyń i wszystkiego, co należy myć.
Nie do końca, tak jak napisałam cześciowo je usuniesz (bakterie nie żyją tylko na samej powierzchni naskórka czy na tym co pokrywa naskórek), ale przede wszystkim usuwasz ich żarcie. Po myciu jesli sie znowu spocisz one sie ponownie namnoża, zaczną przerabiać składniki potu i w końcu zaczyna powstawać "zapach".
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:35   #2241
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie do końca, tak jak napisałam cześciowo je usuniesz (bakterie nie żyją tylko na samej powierzchni naskórka czy na tym co pokrywa naskórek), ale przede wszystkim usuwasz ich żarcie. Po myciu jesli sie znowu spocisz one sie ponownie namnoża, zaczną przerabiać składniki potu i w końcu zaczyna powstawać "zapach".


Ale ja nigdzie nie napisalam, że tak nie jest. Oprócz tego pozostaje także naturalna flora bakteryjna, która się odbudowuje. Po prostu nie można sie zgodzić z tym, że bakterie się nie splukują, jak wcześniej zasugerowala paranoja i o to wlasciwie potoczyla się dyskusja.

Po umyciu bakterie na nas osiadają blyskawicznie, środki antybakteryjne jedynie zabijają i chwilowo pozostawiaja barierę ochronną. Poza tym gdzie się nie dotkniesz to są bakterie. Grunt, żeby dbac o to, żeby się nie zalęgly, czy nagromadzily w większej ilości niż bezpieczna dla naszej naturalnej bariery ochronnej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 17:39   #2242
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale ja nigdzie nie napisalam, że tak nie jest. Oprócz tego pozostaje także naturalna flora bakteryjna, która się odbudowuje.
Napisałaś np.:
"Gronkowca ze skóry także splukujesz wodą i detergentem, wszystko splukujesz"
Cytat:
Napisane przez Korah
Po prostu nie można sie zgodzić z tym, że bakterie się nie splukują, jak wcześniej zasugerowala paranoja i o to wlasciwie potoczyla się dyskusja.
No bo po części tak jest to zalezy od tego gdzie bytują i od nich samych i nie pisze tu tylko o naturalnej "zdrowej" florze ale tez tej, nie wiem jak to nazwać, patologicznej? . "Stosowanie zwykłego mydła i wody ogranicza ilości mikroorganizmów poprzez mechaniczne usuwanie luźno przylegających mikroorganizmów z powierzchni dłoni" - ogranicza to słowo kluczowe. "Natomiast w odniesieniu do stałej flory, dwuminutowe mycie rąk nie powoduje praktycznie żadnego efektu" Czyli ta sama bakteria E. coli, zalezenie od tego gdzie bytuje, moze być usunięta częściowo lub wcale podczas mycia nieantybakteryjnym preparatem.
Jak widzisz obie macie po cześci racje, jednak Ty jakoś agresywnie nie dopuszczasz do siebie myśli że jednak mydło to za mało by usunąc bakterie.
Piszesz swoje posty w taki sposób jakby paranoja pisała totalne bzdury o niemożliwosci usuwania bakterii za pomoca mycia, podczas gdy w większości przypadków tak właśnie jest.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-22 o 17:40
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 18:25   #2243
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Testuje Pai Skincare-krem rumiankowo-rozany do wrazliwej-jestem zadowolona,krem jest raczej lekki,ladnie pachnie,szybko sie wchlania i na drugi dzien buzia jest uspokojona i jezeli byla podrazniona to wszystko szybko znika.Mleczko do mycia tez fajne

Wogole czekalam na te probki ponad 2 tygodnie(bo z Londynu wysylane),napisalam do firmy ze czemu tak dlugo czekam?Firma wyslala mi emaila ze ponownie wyslala probki,w koncu te pierwsze tez przyszly i teraz mam 4 probkiNapisalam czy musze odsylac-nic nie napisali.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 18:58   #2244
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny zrobiłam sobie glinkę krymską,ale nie z wodą,a hydrolatem oczarowym.Myślicie,że tak można?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:03   #2245
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27054437]Zarazki się nie wypłukują.
Bambus pewnie też ma właściwości drewna.
Nie wiem, ja się na tym nie znam, tak sobie dedukuję tylko.
[/QUOTE]

moze i sie nie wyplukuja ale juz od dawna wiadomo ze mydlo, woda, detergenty to najprostsze sposoby na pozbycie sie chocby ich czesci

edit: ano wlasnie widze ze juz o tym napisano
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2011-05-22 o 19:07
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:11   #2246
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny zrobiłam sobie glinkę krymską,ale nie z wodą,a hydrolatem oczarowym.Myślicie,że tak można?
hmm szczerze mówiąc nie wiem
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:16   #2247
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wiem,że nudna jestem w tym temacieale zakochana jestem w olejku AMBcodzień to lepiej się sprawuję.Przed jego nałożeniem aż dreszczyk emocji czuję z tej radośći
Ten olejek ma tak świetne recenzje i jest tak umiejętnie reklamowany (te kolory, chwytliwe słowa klucze: porcja witamin", energia, ekstrakt z sycylijskich pomarańczy, kwiat pomarańczy, ochrona przed rodnikami ), że przyglądam mu się już od roku. Jestem podatna na reklamę...

Boję się tylko, czy mnie nie pokoloruje na pomarańczowo, bo mam jasną karnację; czy nie spowoduje trądziku; czy nie przetłuści mi skóry i zastanawiają mnie wywody głównej kosmetolożki tej firmy o naturalnej witaminie C, pozyskiwanej z kwiatów czerwonych pomarańczy, ktora ma być głównym składnikiem (widzę tylko ekstrakt z owoców; bardziej to serum jest buraczanomarchwiowe). Czy to serum ma zapach neroli?

Cytat:
AQUA (WATER), TRICAPRYLIN, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, ALCOHOL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, SODIUM PCA, BETAINE, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, DAUCUS CAROTA SATIVA (CAROT) ROOT EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, BETA VULGARIS (BEET) ROOT EXTRACT, BISABOLOL, GLYCINE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, LIMONENE, ALLANTOIN, AROMA (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, BENZYL BENZOATE, PANTHENOL, TOCOPHEROL, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, OLUS, SHELLAC, ASCORBYL PALMITATE, GERANIOL, LINALOOL, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID
Ankazar, Dziewczyny, co o tym myślicie?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-05-22 o 19:17
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:25   #2248
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Napisałaś np.:
"Gronkowca ze skóry także splukujesz wodą i detergentem, wszystko splukujesz"

No bo po części tak jest to zalezy od tego gdzie bytują i od nich samych i nie pisze tu tylko o naturalnej "zdrowej" florze ale tez tej, nie wiem jak to nazwać, patologicznej? . "Stosowanie zwykłego mydła i wody ogranicza ilości mikroorganizmów poprzez mechaniczne usuwanie luźno przylegających mikroorganizmów z powierzchni dłoni" - ogranicza to słowo kluczowe. "Natomiast w odniesieniu do stałej flory, dwuminutowe mycie rąk nie powoduje praktycznie żadnego efektu" Czyli ta sama bakteria E. coli, zalezenie od tego gdzie bytuje, moze być usunięta częściowo lub wcale podczas mycia nieantybakteryjnym preparatem.
Jak widzisz obie macie po cześci racje, jednak Ty jakoś agresywnie nie dopuszczasz do siebie myśli że jednak mydło to za mało by usunąc bakterie.
Piszesz swoje posty w taki sposób jakby paranoja pisała totalne bzdury o niemożliwosci usuwania bakterii za pomoca mycia, podczas gdy w większości przypadków tak właśnie jest.

Staram sie nie komentowac czyjegoś zachowania, więc proszę, żebyś i ty tego nie robila. To zupelnie niepotrzebny komentarz do tematu. Co do usuwania bakterii, to niestety nie w większości przypadków tak jest, tylko bardzo rzadko jakiś detergent nie usuwa ze skóry zanieczyszczeń. Nie będę sie dlużej rozpisywac, bo nie widze sensu odbijania pileczki do kogoś, kto wiecznie szuka zaczepki, ale w skrócie powiem, że naturalna flora bakteryjna radzi sobie z tzw nieproszonymi goścmi, pod warunkiem oczywiscie, że prawidlowo funkcjonuje. Jak dla mnie post paranoi o treści: "zarazki się nie wyplukują" brzmi jednoznacznie i jak można się nie poirytować, kiedy ktoś po zwróceniu na to uwagi jeszcze się upiera przy swoim i wciska glupoty?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:39   #2249
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
hmm szczerze mówiąc nie wiem
Nic mi się nie stałoEfekt lepszy niż po glince i wodzie.Buzia gładsza,rozjaśniona i oczyszczona.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ten olejek ma tak świetne recenzje i jest tak umiejętnie reklamowany (te kolory, chwytliwe słowa klucze: porcja witamin", energia, ekstrakt z sycylijskich pomarańczy, kwiat pomarańczy, ochrona przed rodnikami ), że przyglądam mu się już od roku. Jestem podatna na reklamę...

Boję się tylko, czy mnie nie pokoloruje na pomarańczowo, bo mam jasną karnację; czy nie spowoduje trądziku; czy nie przetłuści mi skóry i zastanawiają mnie wywody głównej kosmetolożki tej firmy o naturalnej witaminie C, pozyskiwanej z kwiatów czerwonych pomarańczy, ktora ma być głównym składnikiem (widzę tylko ekstrakt z owoców; bardziej to serum jest buraczanomarchwiowe). Czy to serum ma zapach neroli?



Ankazar, Dziewczyny, co o tym myślicie?
Nie barwi w żadnym stopniu skóry.Ja używam go tylko na noc i rano po przetarciu wacikiem mam zielony na nim nalot.Nie tłuści mi buzi-szybko się u mnie wchłania.

Pachnie tak,że z zachwytu można paść.Soczysta pomarańcza.Kocham ten zapach i czekam na Beets,żeby powiedziała czy ten olejek ma zapach podobny do tych perfum o zapachu soczystej pomarańczy,bo jeśli tak to je kupuję.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 19:44   #2250
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki naturalne

ana moze napisz do beets na PW bo ona z tego co pisala niedlugo leci do USA..

kurcze tez jestem podatna na reklame ale boje sie podobnego efektu o ktorym pisze mentha..
a potrzebuje w sumie dobrego nawilzacza ktory nie obciazy mi skory
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.