Ujarzmienie przetłuszczających sie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 20:17   #1
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135

Ujarzmienie przetłuszczających sie włosów


Szukałam podobnego wątku ale jednak żaden z nich nie pasuje do mojego 'problemu'.
Mam dosyc geste, falowano-krecono-proste włosy, które bardzo szybko przetłuszczają sie u nasady a koncówki są suche.
Susze je metodą naturalną od zawsze, naprawde sporadycznie używam suszarki. Ostatnio zaczełam prostowac od czasu do czasu ale tylko dlatego ze nie dawałam sobie z nimi rady, więc nie to jest przyczyną.

Olejuje już ponad pół roku. Zazwyczaj używam szamponów nawilżających (ciężko mi dobrać jakiś prawde mówiąc ... ) Aktualnie myje je pokrzywowym z Malwy, ponieważ, bądz co badz u nasady sie przetłuszczają, więc po oleju, aptecznej odżywce nawilazajacych wydaje mi sie ze moge uzyc szamponu do przetłuszczajacych sie włosów

no a problem jest taki że mimo to sie puszą! nawet gdy czasem nie udaje mi sie domyc oleju i są troche ociezałe to i tak kazdy odchodzi w inna strone, pomimo wszystkich zabiegów jakich stosuje na nawilzenie ich są tłuste ale puszące się . Nie wiem zupełnie jak temu zaradzic

mój ideał włosów: http://2.bp.blogspot.com/-EzPteJ0bZd...01+Pilot+2.jpg ale czy to mozliwe zeby 'nie-na-planie-filmowym' tez tak wygladały ?
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 21:14   #2
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: Ujarzmienie przetłuszczających sie włosów

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4144
zajrzyj tam

i tu:
http://www.blondhaircare.com/2011/11...-sie-wosy.html


i tu też:
http://anwena.blogspot.com/2012/07/d...-wosy-tym.html


Próbowałaś szamponów bez sls/sles ? Mi trochę pomogło odstawienie tych detergentów na przetłuszczanie, bo mi akurat wysuszały skalp, który bronił się zwiększoną ilością sebum.
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 21:58   #3
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Ujarzmienie przetłuszczających sie włosów

spróbuje jeszcze kupic szmpon bez slsów

te watki sa o przetłuszczajacych sie ale ja juz nie wiem co z moimi jest nie tak ... są tłuste ale napuszone, kazdy w inna strone i w ogole takie fuj ostatnio
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 22:28   #4
Yariewenka
Zadomowienie
 
Avatar Yariewenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 475
Dot.: Ujarzmienie przetłuszczających sie włosów

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
spróbuje jeszcze kupic szmpon bez slsów

te watki sa o przetłuszczajacych sie ale ja juz nie wiem co z moimi jest nie tak ... są tłuste ale napuszone, kazdy w inna strone i w ogole takie fuj ostatnio
Próbuj po kolei! Jak już ze swoim przetłuszczaniem w miarę doszłam do ładu, to stwierdziłam, że strasznie mi klapły u nasady... Zawsze coś, ale trzeba po kolei ze wszystkim się rozprawiać.
__________________
Od 23.09.2010 przestałam walczyć z lokami!
Od września 2012 porzuciłam silikony!

Yariewenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 08:44   #5
CrimsonGhost
Zadomowienie
 
Avatar CrimsonGhost
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Ujarzmienie przetłuszczających sie włosów

Nawilżaj skórę głowy i myj łagodnym szamponem. Olejujesz też skórę głowy czy tylko włosy? Bo właśnie jednym osobom olejowanie skalpu przetłuszcza a innym nawilża...
__________________
The Gods made heavy metal and they saw that it was good.

Nowy blog
CrimsonGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 12:06   #6
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Ujarzmienie przetłuszczających sie włosów

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość

Olejuje już ponad pół roku. Zazwyczaj używam szamponów nawilżających (ciężko mi dobrać jakiś prawde mówiąc ... ) Aktualnie myje je pokrzywowym z Malwy, ponieważ, bądz co badz u nasady sie przetłuszczają, więc po oleju, aptecznej odżywce nawilazajacych wydaje mi sie ze moge uzyc szamponu do przetłuszczajacych sie włosów

no a problem jest taki że mimo to sie puszą! nawet gdy czasem nie udaje mi sie domyc oleju i są troche ociezałe to i tak kazdy odchodzi w inna strone, pomimo wszystkich zabiegów jakich stosuje na nawilzenie ich są tłuste ale puszące się . Nie wiem zupełnie jak temu zaradzic
Praktycznie coś takiego jak szampon nawilżający nie istnieje, szampon ma myć i nie przesuszać. Możliwe, że przesuszasz sobie skalp mocnymi myjadłami, w wyniku czego skóra głowy produkuje więcej łoju.

A co do tłuszczu przy skórze i puchu na długości - przy kręconych włosach sebum nie ma jak przemieścić się po zakrętach loka, i właśnie dlatego wygląda to jak wygląda.

Kilka razy pisałam o swojej walce z przetłuszczaniem:
Klik!
Klik!
Klik!

Obecnie przeszłam od mycia codziennego do mycia co 2-3 dni. Spróbuj może na początek drożdży, po tym efekt jest chyba najszybszy.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.