Właściwe czesanie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-15, 17:27   #1
Nillette Flow
Raczkowanie
 
Avatar Nillette Flow
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 377

Właściwe czesanie włosów


Witam!

Jest to pierwszy wątek założony przez moją osóbkę na wizażu. Jeśli podobny wątek już istnieje, to przepraszam, ale nie rzucił mi się w oczy.

Najwięcej włosów tracimy w trakcie porannego czesania włosów oraz późniejszych poprawek w ciągu dnia. Mówi się mnóstwo na temat szamponów i odzywek, ale ja nie spotkałam się z np. jakimś artykułem na temat właściwego czesania. Spotkałam się tylko z opinią, że powinno się czesać drewnianymi szczotkami i i to od spodu włosów, ale są to wiadomości z gatunku: koleżanka koleżanki mówiła.

Jakie są wasze doświadczenia na tym codziennym polu?
Nillette Flow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 22:12   #2
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Też chętnie się dowiem
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 22:35   #3
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Ja słyszałam, żeby włosy czesać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach (zębach? ), tak faktycznie robię i jest o wiele lepiej niż z tym o wąsko rozstawionych.
No i żeby czesać od skóry głowy, dokładnie.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 23:08   #4
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Ze drewnianymi szczotkami to pierwsze slysze. Predzej szczotkami z naturalnego wlosia. Ja taka mam. Stosuje od dziecka, nigdy nie szarpala ani nie wyrywala moich wlosow. I faktycznie moge polecic, zawsze kiedy komus jej pozyczam jest zaskoczony i ocenia ja jako rewelacyjna.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 09:46   #5
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: Właściwe czesanie włosów

A jak wygląda taka szczotka, gdzie ją można kupić i za ile ?
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:01   #6
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Właściwe czesanie włosów

A wiec:
z tego co slyszalam wlosy powinno zaczac sie szczotkowac od koncowek szczotka(najlepsza z naturalnego wlosia, pozniej drewaniana a na koncu z tymi kuleczkami na koncu) lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zebach.
nastepnie nalezy pochylic glowe w dol, dio przodu i czesac wlosy"od wewnatrz", od karku i od nasady, wtedy rozprowadzamy substancje ochronne wlosa, usuwamy zbedny naskorek, uszkodzone wlosy iraz ppoprawiamy ukrwienie skory glowy, podczas tego etapu mozna wlosy delikatnie spryskac lakierem zeby zyskaly na objetosci
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 22:36   #7
samaraelf
Zakorzenienie
 
Avatar samaraelf
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: tam gdzie spadają anioły..
Wiadomości: 5 025
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Agusia zgadzam się, z tego co słyszałam, to rzeczywiście od końcówek żeby nie szarpać włosków:P
__________________
(...)ten nigdy nie poczuje co to wiatr we włosach."



Szkoła
samaraelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-21, 07:35   #8
Agusia007
Zadomowienie
 
Avatar Agusia007
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 457
GG do Agusia007
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez samaraelf Pokaż wiadomość
Agusia zgadzam się, z tego co słyszałam, to rzeczywiście od końcówek żeby nie szarpać włosków:P
Nie wiem dlaczego wiem ze tak jest Bo ja ogolnie jestem bardzo inteligentna i zaje*****
__________________
Zapuszczamy włosy!!
So allein will ich nicht sein...Wo bistu du?
Das Feuer liebt mich..HILF MIR!
ein kleiner Mensch stirbt nur zum schein
wolte ganz allein sein..
Ich will ein Herzschlag kontrollieren
Ich muss Zerstören!Neein!
Nocny marek
Agusia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 12:40   #9
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Tulipanna, a jaką masz tą szczotkę z naturalnego włosia?
Bo ja mam taką do suszenia włosów i jej włosie jest bardzo miękkie, nie wiem, jak można porządnie rozczesać taką splątane włosy.
Mogłabyś więc wstawić linka albo zdjęcie?
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 18:26   #10
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Wszystko zależy od tego jakie się ma włosy.
Bo jak się ma krótkie, które się nie plączą, to czeszemy od nasady.
Jak się ma długie, i kręcone, to szczotkę z naturalnego włosia można sobie wsadzić...
Mój tato, który jest już prawie łysy "czesze" się szczotką z sztywnych, naturalnych włosów dzika .
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 18:32   #11
pigheadedmonkey
Raczkowanie
 
Avatar pigheadedmonkey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 91
Dot.: Właściwe czesanie włosów

U mnie szczotka z naturalnego włosia powoduje elektryzowanie sie włosów,choć wszyscy mnie zapewniali ,że bedzie inaczej...Poza tym pomimo,że mam miekkie i w zasadzie nie plączace sie włosy to ta szczotka jakos nie moge sie uczesać...Powróciłam do szczotki z plastiku i jestem zadowolona
pigheadedmonkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 12:45   #12
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Właśnie też już kiedyś próbowałam takich "cudów", ale po tygodniu męczenia się z rozczesaniem włosów, zwątpiłam. Dlatego sie zastanawiam, bo moze są szczotki z twardszymi zębami i luźniej rozstawionymi...
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 13:20   #13
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Właściwe czesanie włosów

http://www.wizaz.pl/images/fryzury/khaja/ tyle z bazy wiedzy wizażu. Też kiedyś zastanawiałam sie nad szczotką z naturalnego włosia, ale chyba jednak sobie daruję, w końcu te naturalne włosy na drzewach nie rosną, nie po to sie podpisywałam pod wszystkimi petycjami przeciw wywożeniu koni na rzeź, żeby sobie teraz fundować szczotkę z końskiego włosia...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:03   #14
pigheadedmonkey
Raczkowanie
 
Avatar pigheadedmonkey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 91
Dot.: Właściwe czesanie włosów

W zasadzie to nie musi być z końskiego wystarczy z włosia dzika..
Ale tak jak mówiłam u mnie sie naturalne włosie nie sprawdza,moze na mokrych no ale przecież suche wlosy tez trzeba czymś czesać....
A pomimo czesania włosów "plastikiem", nie rodwajają mi się końcówki i włosy ogólnie wyglądają na zdrowe.Być może jednak ,każdy powinien się sam przekonać ,czy jego czupryna woli naturalne od tworzyw sztucznych
pigheadedmonkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:24   #15
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: Właściwe czesanie włosów

osoby z przetłuszczającymi się włosami nie powinny rozczesywać ich od nasady bo w ten sposób przenoszą łój na resztę włosów. co za składnia poza tym słyszałam, że powinno się wykonywać 100 ruchów dziennie. szczotkując włosy oczywiście. no i ostrożnie z mokrymi i wilgotnymi bo wtedy najłatwiej jest je uszkodzić
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:29   #16
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego jakie się ma włosy.
Bo jak się ma krótkie, które się nie plączą, to czeszemy od nasady.
Jak się ma długie, i kręcone, to szczotkę z naturalnego włosia można sobie wsadzić...
Mój tato, który jest już prawie łysy "czesze" się szczotką z sztywnych, naturalnych włosów dzika .
Ja mam dlugie i krecone i nie wyobrazam sobie rozczesywania ich inna szczotka A wbrew opiniom o tym, ze kreconych szczotkowac sie nie powinno robie to od malego i dobrze na tym wychodze.

Ktos prosil o zdjecie - laduje juz baterie do aparatu Jak tylko naladuje wrzuce fotke.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:30   #17
pigheadedmonkey
Raczkowanie
 
Avatar pigheadedmonkey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 91
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Tez tak słyszałam,w sumie to wydaję się logiczne,chociaż w tym linku który podała esfira(z bazy wiedzy) pisza inaczej i byc może to prawda.Jednym słowem i tak źle i tak niedobrze....
pigheadedmonkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:34   #18
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Ja czeszę włosy drewnianą szczotką z szeroko rozstawionymi zębami. Podobno nie niszczy tak włosów, ale czy to prawda to nie wiem
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:38   #19
roxx
Raczkowanie
 
Avatar roxx
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 312
Dot.: Właściwe czesanie włosów

dlugie i krecone jaka najlepsza szczotka dla takich wloskow?
roxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 12:13   #20
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
osoby z przetłuszczającymi się włosami nie powinny rozczesywać ich od nasady bo w ten sposób przenoszą łój na resztę włosów. co za składnia poza tym słyszałam, że powinno się wykonywać 100 ruchów dziennie. szczotkując włosy oczywiście. no i ostrożnie z mokrymi i wilgotnymi bo wtedy najłatwiej jest je uszkodzić
To nie jest łój tylko naturalne sebum, które ma funkcje nawilżająco ochronne, a szczotkowanie ma za zadanie rozprowadzenie go na całej długości włosów.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 14:39   #21
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Właściwe czesanie włosów

ja nigdy nie czeszę mokrych ani wilgotnych włosów. przeczesuję je tylko palcami podczas suszenia. dopiero jak wyschną to od końcówek rozczesuję grzebieniem a na samym końcu moge już smiało użyć szczotki
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 21:25   #22
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Ja mam dlugie i krecone i nie wyobrazam sobie rozczesywania ich inna szczotka A wbrew opiniom o tym, ze kreconych szczotkowac sie nie powinno robie to od malego i dobrze na tym wychodze.

Ktos prosil o zdjecie - laduje juz baterie do aparatu Jak tylko naladuje wrzuce fotke.

Ja też szczotkuje włosy od daawna, bo grzebień z szeroko rozstawionymi zębami omijał kołtuny. Przyznaję - dałabym radę wyczesać włosy szczotką z naturalnego włosia, ale musiałabym się trochę namęczyć. Dodatkowo - ja muszę czesać włosy na mokro. Jak ktoś chce to postraszę go zdjęciami jak wyglądam kiedy spróbuję sztuki rozczesywania włosów na sucho .
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 21:52   #23
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
To nie jest łój tylko naturalne sebum, które ma funkcje nawilżająco ochronne, a szczotkowanie ma za zadanie rozprowadzenie go na całej długości włosów.
zgadza się, jak zwał tak zwał. tylko jeżeli ktoś ma na prawde duży problem z owym sebum, to unikanie rozprowadzania go może okazać się zbawienne w skutkach. włosy chociaż na troszkę dłużej pozostają swieże. nie twierdz, że nie należy tego robić w ogóle, ale wtedy gdy zależy nam na pięknej fryzurce na dłuższą "chwilę".
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:17   #24
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
zgadza się, jak zwał tak zwał. tylko jeżeli ktoś ma na prawde duży problem z owym sebum, to unikanie rozprowadzania go może okazać się zbawienne w skutkach. włosy chociaż na troszkę dłużej pozostają swieże. nie twierdz, że nie należy tego robić w ogóle, ale wtedy gdy zależy nam na pięknej fryzurce na dłuższą "chwilę".
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Nawet logicznie rzecz biorąc to nie ma to za bardzo sensu. Bo jeśli nie rozprowadzasz go po włosach, to znaczy ze zostawiasz tam gdzie jest, u nasady i w takiej sytuacji masz smażalnie na słowie i suszę fizjologiczną na końcach. Jaki w tym cel?
Do tego sebum powrócę za chwilę a teraz odnośnie szczotkowania. Jestem zwolenniczką szczotek z naturalnego włosia (szczecina dzika) bo naprawdę nie zrywają tak włosów jak syntetyczne. MIałam kiedyś taką jak w linku podanym przez esfirę ale była jakaś taka drętwa. Poźniej kupiłam inną, firmy nie pamiętam, i było dużo lepiej. Naprawdę da się tym rozczesać włosy i zapewne połowie darować życie Później odkryłam jeszcze inną wersję szczotki, mianowicie z naturalnego włosia z takimi bolczykami plastikowymi w środku kępki ze szczeciny, profesjonalnie nazywa się to "rozplątywacz" i z tej szczotki już nigdy nie zrezygnuję. Po prostu rewelacja. Nie rwie a rozczesuje (a ja mam kudły po doooope także jak moje rozczesuje to już jest rewelka)

I jeszcze kilka rad odnośnie czesania:
- nigdy na mokro (jak już to tylko palcami)
- przed przytąpieniem do czesania szczotką należy "rozbić" bardziej splątane włosy (dredziki) palcami
- czesać od końcówek, dopiero później na całej długości (ale to raczej dość oczywiste)
- na koniec (już ktoś o tym pisał) pochylić głowkę i szczotkować- jak nasze babcie i prababcie

Szczotkowanie jest niezwykle istotne. Włosy, jak wiadomo, wymagją odpowiedniego nawilżenia i pożywienia, które pobierają ze skóry głowy a im ona lepiej ukrwiona, tym cebulki lepiej dokarmione, a co za tym idzie mocniejsze. Na pocztku nie zaleca się tych słynnych 100razy ale 10-15 a z czasem coraz więcej. Należy także pamiętać, że z włosami trzeba się obchodzić jak z drogimi koronkami albo jedwabiem więc szczotkowanie musi być delikatne-zero szarpania. No i znowu pozwolę sobie powrócić do kwestii sebum- szczotkowanie pozwala rozprowadzić je na całej długości włosa, przez co są one lepiej nawilżone i chronione przed wpływem środowiska zewnętrznego. Tak więc blabla51 jeśli komuś się włosy przetłuszczają to chyba lepiej je częściej myć niż nie czesać od nasady.
Pozdrawiam
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:54   #25
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: Właściwe czesanie włosów

sugerujesz aby myć włosy dwa razy dziennie?? hmm, bardzo chętnie ale czasem jest to niemożliwe (mimo najszczerszych chęci). napisałam wyraźnie, że lepiej unikać tego KIEDY zależy nam na trwałości fryzury i na tym aby była świeża przez dłuższy czas
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:59   #26
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
sugerujesz aby myć włosy dwa razy dziennie?? hmm, bardzo chętnie ale czasem jest to niemożliwe (mimo najszczerszych chęci). napisałam wyraźnie, że lepiej unikać tego KIEDY zależy nam na trwałości fryzury i na tym aby była świeża przez dłuższy czas
Nie sugeruję, żeby myć 2x dziennie. Ale jeśli przetłuszczanie jest tak silne, że wymaga tak częstego mycia, to chyba należy inaczej ten problem rozwiązać. Radzę się do dermatologa wybrać, albo jakieś wcierki na własną rękę.
Mnie chodzi tylko i wyłącznie o szczotkowanie, bo ma ono m.in na celu równomierne rozprowadzenie sebum, które jak już napisałam ma też chronić włosy. Dotyczny to sytuacji, kiedy włosy natłuszczają się "normalnie" w ilości leżącej w granicach zrowego rozsądku.
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 23:27   #27
blabla51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 464
Dot.: Właściwe czesanie włosów

więc może zakończmy tą dyskusję bo ja w pierwszym poście napisałam, że dotyczy to włosów tłustych tudziez przetłuszczających
blabla51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 00:16   #28
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez blabla51 Pokaż wiadomość
więc może zakończmy tą dyskusję bo ja w pierwszym poście napisałam, że dotyczy to włosów tłustych tudziez przetłuszczających
Ołk, też tak myślę
Wszystko kwestia tego jak kto co definiuje. Dla mnie włosy tłuste/przetłuszczające się to niekoniecznie takie, które trzeba myć 2x na dobę -stąd pewnie nieporozumienie (btw sama takie miałam, ale wyleczyłam). Poza tym wątek raczej o prawidłowym czesaniu/szczotkowaniu włosów. No ale....jak mówiłam, zależy jak kto co definuje
Pozdrawiam
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 13:19   #29
shantiah
Przyczajenie
 
Avatar shantiah
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 19
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Ołk, też tak myślę
Wszystko kwestia tego jak kto co definiuje. Dla mnie włosy tłuste/przetłuszczające się to niekoniecznie takie, które trzeba myć 2x na dobę -stąd pewnie nieporozumienie (btw sama takie miałam, ale wyleczyłam). Poza tym wątek raczej o prawidłowym czesaniu/szczotkowaniu włosów. No ale....jak mówiłam, zależy jak kto co definuje
Pozdrawiam


Wiem,że to pytanie nie do tego wątku ale czy możesz napisać w skrócie jak wyleczyłaś przetłuszczające się włoski?
shantiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 13:47   #30
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez shantiah Pokaż wiadomość
Wiem,że to pytanie nie do tego wątku ale czy możesz napisać w skrócie jak wyleczyłaś przetłuszczające się włoski?
Tak w skrócie- ale jak wiadomo każda głowa inna więc nie gwarantuje- po piersze nie używałam szamponów do włosów przetłuszczających się tylko szampony dla dzieci- bo w moim przypadku po SLS miałam podrażnioną skórę (polecam z Barwy Bebi bodajże) i do tego używałam jeszcze Neril tonik z Garniera bo miałam problem z wypadaniem na przemian z Rzepą z Joanny. Tak na prawdę to nie leczyłam samego przetłuszczania tylko inne dolegliwości (wypadanie i podrażnienie po SLS), a to był taki miły efekt uboczny. Kiedyś po jednym dniu miałam włosy koszmarne, teraz mogę myć co 4 dni. Niestety nie jestem w stanie zagwarantować, że i u Ciebie się to sprawdzi. Ale wcierka nie zaszkodzi a na pewno porawi stan włosów.
Pozdrawiam
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.