nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-05, 20:29   #1
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699

nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa


witam
mam następujący problem: mam 22 lata, kilka lat borykałam się z trądzikiem, z tejże walki wyszłam zwycięsko, ale moja skóra jak była tłusta, tak jest nadal, ale jak każda potrzebuje nawilżenia, w tym jednak problem, że każdy krem mnie zapycha, zarówno z górnej półki, jak i niższej (także te niekomedogenne, delikatne, polecane przez Was na forum), zawsze kilka dni używania kończy się katastrofą na mojej twarzy, rozszerzonymi porami, wągrami, wieloma czarnymi punktami (na całej twarzy, na brodzie jest katastrofa)
w związku z tym mam do Was pytanie: czy macie jakiś alternatywny sposób na nawilżenie? może jakieś zabiegi? (chociaż i to może się skończyć nieciekawie) pominę to, że nawilżam skórę od środka, ale jak wiadomo to za mało
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 20:46   #2
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

a próbowałaś 100% olejku jojoba ? ;>
jeśli nie to gorąco polecam !
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 12:17   #3
DreamQueen
Rozeznanie
 
Avatar DreamQueen
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 536
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

A używałaś zwykłych kremów dla dzieci? Np. Bambino, Nivea... Spróbuj, może akurat pomogą. Takie kremy są bardzo delikatne, ponieważ są przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt. Może w pielęgnacji dojrzalszej skóry tez się sprawdzą .
DreamQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 13:36   #4
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

Cytat:
Napisane przez DreamQueen Pokaż wiadomość
A używałaś zwykłych kremów dla dzieci? Np. Bambino, Nivea... Spróbuj, może akurat pomogą. Takie kremy są bardzo delikatne, ponieważ są przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt. Może w pielęgnacji dojrzalszej skóry tez się sprawdzą .
używałam i Bambino, i Nivea- zapychały
po rossmannowskim Babydream zeszłej zimy zapchało mnie tak, że musiałam iść do dermatologa
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 13:48   #5
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

mam podobny problem - prawie każdy krem mnie zapycha. jeszcze jako tako sprawowała się bioderma do cery z trądzikiem. Teraz stosuje krem AA Help 0% parabenów, alegrenów i barwników i w połączeniu z żelem tworzą całkiem dobry duet, polecam spróbować
Bambino, nievea i inne kremy tego pokroju są masakryczne- po bambino wysyp gwarantowany na 100%.

Teraz jeszcze przypomniał mi się dobry krem z Iwostinu, taki z zielonym akcentem na opakowaniu, też używałam po umyciu żelem z tej samej serii i również był całkiem ok.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 13:51   #6
DreamQueen
Rozeznanie
 
Avatar DreamQueen
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 536
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

Cytat:
Napisane przez gabi1989 Pokaż wiadomość
używałam i Bambino, i Nivea- zapychały
po rossmannowskim Babydream zeszłej zimy zapchało mnie tak, że musiałam iść do dermatologa
Hmm... niestety bywa i tak... Musisz uważać na skład kosmetyków. Wybieraj tylko te kremy, które nie mają zatykających pory składników. Poczytaj o tym, w internecie jest mnóstwo wątków na temat składu kosmetyków (pielęgnacyjnych i kolorowych) .

A inny sposób? Może nawilżanie maseczkami? Albo olejami? Kombinuj i wybierz metodę dla siebie .
DreamQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 14:18   #7
twojaczekoladka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

bandi - krem intensywnie nawilżający w połączeniu z serum z tej samej serii to BOMBA! To najlżejsze kosmetyki do twarzy jakich używałam, przy czym nawilżenie było REWELACYJNE. Serum jest przeźroczyste, bardzo lejące prawie wodne i nie zapycha absolutnie. Krem ma troszkę cięższą konsystencję od serum ,ale nadal jest mega, maga lekkie. Gorąco polecam. P.S. Przy dłuższym stosowaniu cera mniej sie przetłuszcza i znikają wszystkie krostki.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Acha. Kosmetyki te kupisz na bandi.pl lub allegro. Koszt kremu to 44 zł, serum jest trochę droższe ale na prawdę dobre. Teraz aktualnie przerzuciłam się na krem przywracający nawilżenie po agresywnych zabiegah dermatologicznych iwostinu, aby tańszym kosztem utrzymać efekt bandi, ale to nie to samo, i jak będę mieć trochę więcej pieniążków to znów powróce do bandi ) Chcę ci pomóc z czystego serca, absolutnie to nie żadna reklama za którą mi zapłacono, jeśli nie wierzysz to na KWC lub stronie producenta (bandi.pl) masz rewelacyjne opinie na temat tych produktów. Pozdrawiam. P.S. Iwostin pomimo również dość lekkiej konsystencji wiele osób zapycha.
twojaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 20:44   #8
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

Ja mam tłustą cerę a Iwostin mi nie spasował. Po nałożeniu skóra była sucha i ściągnięta a za chwilkę zaczynała się świecić i nic nie pomagało - także ja ten krem odradzam. Mogę za to polecić krem Dermacos Anti - acne ja go stosuję na dzień i jest fajny - nawilża, skóra nie jest ściągnięta. Ale obecnie szukam kremu który zapewni większe nawilżenie skórze na noc i dlatego zastanawiam się nad tym bandi - pierwsze słyszę. Szkoda tylko że takie drogie.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 10:41   #9
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

ja rowniez mam tendencje do zapychania po kremach w zaledwie kilka dni, lub tygodni... jak kiedys chodzilam do dermatologa ten przepisal mi humektan, spoko krem, ale zapchal po ok 2 tygodniach :/ poszlam do niej ponownie i powiedziala, zebym sprobowala kremu physiogel (do twarzy chyba on byl, bo wiem ze jeste wiecej z tej serii np balsamy itp itd)... pocieszenie bylo takie, ze zaczol zapychac mnie dopiero po pol roku stosowania, jest dosc drogi, ale bardzo wydajny, bo przez te pol roku zuzylam niecale opakowanie w zwiazku z tym co moge o nim powiedziec, swietnie nawilza, glownie polecam na noc, bo pozostawia tlusty film, czego sie obawialam, ze wlasnie to, ze byl tlustawy mnie zapcha raz dwa... ale nie zrobil tego tak szybko moja cera polepszyla sie w stopniu nawilzenia, gladkosci i w ogole po tym kremie i nawet przed tym kremem nie znalazlam juz dla siebie takiego co by mnie nie zapchal raz dwa
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 14:30   #10
hyzia
Raczkowanie
 
Avatar hyzia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 103
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

Ja równiez mam cerę tłustą, skłonną do zapychania ale bardzo dobrze mi służy krem nawilżający z Fitomedu, ma naturalny skład i jest bardzo tani
Stosuję również krem nawilżający z Ziaji 25+ i również nie zapycha.
Jesli jednak cię wszystkie kremy zapychają to spróbuj oleju jojoba jak wcześniej koleżanka wspominała, ja używałam go z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego i lawendowego, bardzo sobie chwaliłam ale ja jednak wole kremy
hyzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 16:10   #11
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

tonik owsiany, przemywanie wodą z dodatkiem soli karnalitowej, 2 ł stołowe zarodków pszennych na noc (wtedy jest nawilżona od środka).
O pierwszych 2 sposobach trzeba poszukać na innych wątkach, bo nie mogę pisać.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 07:53   #12
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nawilżenie wyjątkowo tłustej cery- alternatywa

alantandermoline (niebieski) lub krem intensywnie nawilżający hipoelaergiczny NIVEA BABY. Oba mają bardzo łagodne i delikatne składy. Dla mnie sa to dwa kremy, które mnie nie zapychają, a też miałam z tym ogromny problem. Pierwszy jest z alantoiną i pantenolem, działa łagodząco na wszelkie zmiany na buzi i goi je szybko, do tego dobrze nawilża i nie pozostawia tłustej powłoki na buzi, wręcz przeciwnie skóra jest matowa (koszt ok 8-12zł). Drugi - nivea baby jest z naturalnymi lipidami omega 6 i masłem shea, jest to krem który najlepiej nawilża mi skórę, bardzo szybko łagodzi podrażnienia i szybko się wchłania (koszt ok 12-16zł).
Albo wyżej wymieniany HUMEKTAN, ten ma podobne działanie, a skład ma lekki, więc nie sądzę, żeby zapchał. Tez kosztuje ok 13zł.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2011-11-09 o 07:57
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.