Jedzenie owoców przed snem a dieta. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-20, 08:51   #31
zenobiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 194
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak, a potem patrzysz jak wżera michę makaronu.
Jak ma być fit to razowego, jakby to faktycznie była różnica jakaś tak naprawdę.
I to już nie jest "cukier".

albo brazowy cukier. to juz samo zdrowie!
zenobiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 11:25   #32
134079501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 26
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

A co jest złego w makaronie...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
134079501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 11:37   #33
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Cytat:
Napisane przez 134079501 Pokaż wiadomość
A co jest złego w makaronie...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W porównaniu do owców którymi straszy się osoby odchudzające się, jest bardzo kaloryczny i jest to produkt wysokoprzetworzony mający bardzo mało witamin, minerałów, błonnika.
Jako źródło energii dla osób intensywnie ją zużywających- ok, ale tak samo wtedy Ok jak chleb , drożdżówka, wafle ryżowe, batonik czy coś tego typu.

Ogólnie, nie ma nic złego w makaronie jako takim. Wszytko jest OK, nawet śmieciowe jedzenie, póki zachowuje się umiar i nie tworzy szalonych teorii ze np. makaron jedzony po godzinie 12tej do godziny 18tej nie tuczy,a jedzony w innych godzinach tuczy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-07-20 o 11:39
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 14:15   #34
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ogólnie, nie ma nic złego w makaronie jako takim. Wszytko jest OK, nawet śmieciowe jedzenie, póki zachowuje się umiar i nie tworzy szalonych teorii ze np. makaron jedzony po godzinie 12tej do godziny 18tej nie tuczy,a jedzony w innych godzinach tuczy.
albo owoce tylko do poludnia a wieczorem samo bialko, tjaaa

gdyby te szalone zasady mialy jakiekolwiek zastosowanie to nie mialabym prawa schudnac, a zrzucilam juz 15 kg jedzac doslownie wszystko, glowny posilek przed snem skladajacy sie glownie z wegli (), jedzac fastfoody, slodycze, wszystko co tylko chcialam! Bo dla odchudzania liczy sie tylko balans kaloryczny, a zdrowe odzywianie jest dla zdrowia. Nie ma znaczenia czy zjemy ciemny makaron czy jasny (chyba, ze po ciemnym ktos dluzej czuje sie syty), a zjedzenie ciastka czy fastfooda to nie "grzeszenie" na diecie, wystarczy to wliczyc w balans kaloryczny.
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 14:18   #35
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
albo owoce tylko do poludnia a wieczorem samo bialko, tjaaa

gdyby te szalone zasady mialy jakiekolwiek zastosowanie to nie mialabym prawa schudnac, a zrzucilam juz 15 kg jedzac doslownie wszystko, glowny posilek przed snem skladajacy sie glownie z wegli (), jedzac fastfoody, slodycze, wszystko co tylko chcialam! Bo dla odchudzania liczy sie tylko balans kaloryczny, a zdrowe odzywianie jest dla zdrowia. Nie ma znaczenia czy zjemy ciemny makaron czy jasny (chyba, ze po ciemnym ktos dluzej czuje sie syty), a zjedzenie ciastka czy fastfooda to nie "grzeszenie" na diecie, wystarczy to wliczyc w balans kaloryczny.
klask i:
nie wiem, czy Cie ktoś zrozumie hihi
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 11:24   #36
karineks
Raczkowanie
 
Avatar karineks
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 39
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

nie powinno się jeść owoców na wieczór bo mają dużo cukru i fermentują, można je jeść minimum 3 godzin przed snem
__________________
Podejmując ryzyko zawsze coś zyskujesz...
Szczęście w przypadku powodzenia lub wiedzę, w przypadku niepowodzenia
karineks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 09:03   #37
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Cytat:
Napisane przez karineks Pokaż wiadomość
nie powinno się jeść owoców na wieczór bo mają dużo cukru i fermentują, można je jeść minimum 3 godzin przed snem
I w dodatku jak się połknie wieczorem pestkę i popije wodą, to człowiekowi drzewo w brzuchu przez noc urośnie i rano będą liście z gęby wystawać.


Matko jedyna...
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-07-22 o 10:30
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-24, 11:16   #38
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Hmm, wiecie co, nie znam się na dietach, ale od zawsze staram się jeść maksymalnie zdrowo właśnie dla zdrowia. I miliardy razy słyszałam od ludzi:
- "No coś Ty, nie jedz bananów, bo tuczą!"
- "Owoców należy unikać, bo mają cukier"
- "Nie jedz owoców przed posiłkiem"
- "Nie jedz owoców po posiłku"
- "Nie łącz owoców z posiłkiem głównym"
itd. itp.


A najlepsze, że ci sami ludzie, którzy mi to doradzali, opychali się ciastami, wafelkami, batonami i popijali to wszystko Coca Colą. Albo codziennie zaczynali dzień od drożdżówki z serem i kawy Lub zamawiali pizzę na kolację albo przygotowywali dania z mrożonek

Po prostu: zdrowe są wszystkie warzywa i owoce, a im częściej jemy je surowe, tym lepiej.

Co do jedzenia owoców w nocy: ja tak robię, bo po prostu głupio byłoby mi się napchać na noc kanapkami albo nie wiem... czymkolwiek innym. Dlatego kiedy mam ochotę, robię sałatkę, a kiedy chcę zjeść coś słodkiego, jem owoce. I co? I nic
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 17:26   #39
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Wszystko zależy od osoby,
ja nie jem owoców na śniadanie bo cały dzień umierałabym z głodu (nie mogę jeść węglowodanów rano z tego powodu, owoce działają dużo gorzej bo wcale nie są dla mnie sycące )
ani na kolację bo całą noc będą mi fermentować? w żołądku albo jelitach.
Jem w środku dnia i wcale nie tuczą, nawet te straszne banany, arbuzy i czereśnie
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 09:06   #40
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

a ja na redukcji nie jadłem śniadań, a o 23 jadłem kolacje zawierającą mnóstwo owoców i nutellę. 15min później szedłem spać. z 23% tłuszczu zszedłem do 8%, jak to możliwe?
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 11:27   #41
Paplo
Raczkowanie
 
Avatar Paplo
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 39
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Cytat:
Napisane przez Joelek Pokaż wiadomość
a ja na redukcji nie jadłem śniadań, a o 23 jadłem kolacje zawierającą mnóstwo owoców i nutellę. 15min później szedłem spać. z 23% tłuszczu zszedłem do 8%, jak to możliwe?
Na IF ?
Paplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-25, 11:46   #42
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

ja nawet na masie jestem na IFie. Odpowiada mi to zupełnie, bo moje życie nie kręci się wokół jedzenia (jem dwa posiłki)
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 13:39   #43
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Owoce to nie "cukier".
Takie stawianie sprawy, demonizowanie zdrowych owoców i stawianie ich w tym samym rzędzie co rafinowany cukier czy oczyszczona mąka, to jedno z najbardziej szkodliwych kłamstw pseudodietetyki i nie należy go bezmyślnie rozpowszechniać.
Jedząc owoce nie zjadasz oczyszczonej fruktozy, tylko zjadasz cały owoc razem z _błonnikiem_ hamującym szybkość przyswajania się weglowodanów, z witaminami, solami mineralnymi, najczystszą z możliwych wodą , która w tym wydaniu najlepszym z izotoników i najlepiej zabezpiecza przed odwodnieniem.

Ale nie ma ku temu żadnego sensownego powodu.
Ludzie jedzą w przeróżnych kombinacjach, chudną na skrajnie różnych dietach, tak że nic nie potwierdza tej szkodliwej tezy.
Zdrowa osoba, tyje od nadwyżki kalorycznej, a chudnie od niedoboru kalorii.
Nie ma znaczenie kiedy owoce zje.
Też uważam, że nie ma sensu demonizowanie owoców, np. ja przez pierwsze 3 miesiące redukcji jadłam koktajle składające się głównie z 4,5 owoców i mleka o różnych porach. . Schudłam 8kg. Przy okazji jedząc owoce w ciągu 4 miesięcy redukcji nigdy nie miałam ochoty na słodycze, moja skóra stała się bardziej jędrna. Gdy nie jadłam owoców bardzo często po kilku dniach bez słodyczy potrafiłam zjeść ,np. całą tabliczkę czekolady. Moim zdaniem nie ma sensu demonizowanie owoców, ziemniaków czy innego mięsa niż kurczak.

Tyle razy słyszałam, że na diecie nie powinno się jeść innego mięsa niż kurczak, indyk i ryba, nie powinniśmy jeść ziemniaków, owoców, zwłaszcza bananów czy winogron, jeść tylko garść orzechów dziennie, unikać suszonych owoców,nie jeść makaronu czy nabiału, bo jest szkodliwy. Na redukcji jadłam te wszystkie produkty i chudłam. Zdarzało mi się czasami zjeść białe pieczywo, ser żółty, jogurt owocowy, wafle ryżowe a nawet swojską kiełbasę/ kaszankę, czy kawałek pizzy.

Moim zdaniem zdrowa dieta to taka, która pozwala nam jeść produkty, które lubimy a nie męczarnia przez pół roku w postaci kurczaka z ryżem i brokułami, płatkami owsianymi zalanymi wodą i twarogiem z warzywami każdego dnia na kolacje.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 19:40   #44
Artur_Topolski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 16
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

nic nie należy jeść przed spaniem. W naukach o dietetyce uczą, że około 4h przed snem powinno zjeść się ostatni posiłek. Owoce np. jabłko zwiększa poczucie głodu, więc po jego zjedzeniu możemy czuć głód.
__________________
Olejek z ogórecznika jest świetny nie tylko na trądzik, ale na kilka innych problemów ze skórą. Więcej poczytacie na: https://wizaz.pl/Mikroreklama
Artur_Topolski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 21:09   #45
Joelek
Raczkowanie
 
Avatar Joelek
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Jedzenie owoców przed snem a dieta.

Uczą tak, bo bazują na wiedzy sprzed 20 lat. Zgłęb proszę temat i poczytaj proszę niezależne badania na ten temat. Jak napiszesz na priv, to nawet dam Ci link do niektórych😉
Joelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-27 22:09:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.