Mikrodermabrazja,potem koszmar - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-17, 12:10   #1
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Exclamation

Mikrodermabrazja,potem koszmar


Witam,mam pytanie do osób ktore robiły mikrodermabrazję diamentową.Jestem po drugim zabiegu.Pierwszy był niemalże pieszczotą,nie bylo prawie żadnych śladow.Dwa dni temu robiłam drugi zabieg i moja twarz w niektórych miejscach wygląda jak by byla poparzona.Jestem przerażona.Nie mozna tego nawet zatuszowac makijażem bo wygląda jeszcze gorzej.naskórek jest doslownie koloru czekolady i tak jak by zaczynał sie łuszczyć.Zabieg ten był robiony przez lekarza.Proszę napiszcie jeśli mialyście jakieś doświadczenia i czy wyglądalo to podobnie.Bo na wszystkich stronach dotyczących mikrodermabrazji pisze że występuje lekkie zaczerwienienie a ja wyglądam jak poparzona

Edytowane przez agakola
Czas edycji: 2006-12-17 o 13:07
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-19, 20:34   #2
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

A co na to powiedział lekarz, u którego robiłaś zabieg?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 11:03   #3
Madusia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

witam,chodze na zabieg mikrodermobrazji 2 razy wroku,po zabiegu cera jest gladka duzo jasniejsza zadnych zaczerwien nigdy niema.Po zabiegu kosmetyczka powinna nalozyc maske uspakającą.Pierwszy raz slysze ze taki błachy zabieg robi lekarz.Owszem dermobrazje tak,ale nie mikrodermobrazje.Po twoim opisie wysuwam wnioski ze zabieg zostal zrobiony bardzo głęboko.Powinnas isc do tego lekarza i pokazac mu jego dzieło!!!
Madusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 11:38   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Agakola, ech, po pierwsze zmień lekarza!! Na Biochemii KOsmetycznej czytałyśmy już wiele takich historii, kiedy to kosmetyczce albo i lekarzowie się coś "nie udało", o skórze popalonej kwasami podczas TCA

Jedyne co ci moge teraz poradzić to apteczny krem o możliwie najprostrzym skłądzie, aby dodatkowo nie podrazniał skóry. wybór jest naprawde spory:

- hydranorme la roche posay
- cicalfate - krem gojący od avene
- cicaplast - krem gojący od LRP
- nanobase
- lipobase
- xerial 5 od svr [z mocznikiem]
- exomega - a-derma
- epitheliale - durcay (chyba)
i jeszcze kilka innych

Czy lekarz powiedział ci o codziennej konieczności stosowania wysokich i fotostabilnych filtrów?? Niezaleznie od pory roku i pogody??
Te brazowe plamy mogą pozostawic po sobie przebarwienia jesli nie beda zapezpieczone przed UVA....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 09:07   #5
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Bardzo dziękuję za rady.Lekarz powiedzial o konieczności stosowania kremow z filtrem ale w lecie.Stosuje je zresztą od lat bo mam przebarwienia,w zimie co prawda też ale jak jest slońce mocniejsze odbijajace sie od śniegu na dodatek.W taką pogode jak teraz to nawet mi to nie przyszlo do glowy.Lekarz powiedzial że powinnam po zabiegu buzie po prostu natluszczać zwykłym kremem nivea albo alantanem i to wszystko bo skora bedzie przesuszona i sie będzie łuszczyć.Jeszcze raz dzięki wielkie
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 13:25   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez agakola Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za rady.Lekarz powiedzial o konieczności stosowania kremow z filtrem ale w lecie.Stosuje je zresztą od lat bo mam przebarwienia,w zimie co prawda też ale jak jest slońce mocniejsze odbijajace sie od śniegu na dodatek.W taką pogode jak teraz to nawet mi to nie przyszlo do glowy.Lekarz powiedzial że powinnam po zabiegu buzie po prostu natluszczać zwykłym kremem nivea albo alantanem i to wszystko bo skora bedzie przesuszona i sie będzie łuszczyć.Jeszcze raz dzięki wielkie
FIltry należy stosować absolutnie zawsze, nawet jak jest pochmurny deszczowy listopadowy dzień, gdyż promienie UVA odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, przebarwien jak rownież nowotworów bez trudu przenikają przez chmury, ubranai i szyby Przy skłonnościach do przebarwień to jest mus.
Nivea nadaje sie tylko do pozapychania porów, nie ma właściowści łagodzących. Alantan plus juz lepszy, ale z ciezko uwierzyc mi ze lekarz kazał ci sie smarowac kremem nivea
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 13:24   #7
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Agakola, ech, po pierwsze zmień lekarza!! Na Biochemii KOsmetycznej czytałyśmy już wiele takich historii, kiedy to kosmetyczce albo i lekarzowie się coś "nie udało", o skórze popalonej kwasami podczas TCA

Jedyne co ci moge teraz poradzić to apteczny krem o możliwie najprostrzym skłądzie, aby dodatkowo nie podrazniał skóry. wybór jest naprawde spory:

- hydranorme la roche posay
- cicalfate - krem gojący od avene
- cicaplast - krem gojący od LRP
- nanobase
- lipobase
- xerial 5 od svr [z mocznikiem]
- exomega - a-derma
- epitheliale - durcay (chyba)
i jeszcze kilka innych

Czy lekarz powiedział ci o codziennej konieczności stosowania wysokich i fotostabilnych filtrów?? Niezaleznie od pory roku i pogody??
Te brazowe plamy mogą pozostawic po sobie przebarwienia jesli nie beda zapezpieczone przed UVA....
L_V prosze o odpowiedź co to znaczy filtry fotostabilne?? Czy to są po prostu kremy z filtrem chroniące przed opalaniem czy jeszcze coś innego? Używalam w lecie i teraz też juz bedę kremu a w zasadzie lotionu z firmy Avene faktor 50+.Chyba chronił wystarczajaco przed opakaniem i z konsystencji jestem zadowolona.Wyrzuciłam jednak kartonik z polskim tlumaczeniem a na tubce pisze tylko po francusku.Nie ma żadnej wzmianki o ochronie przed UVB i UVA.Prosze o radę jeśli wiesz czy to powinno wystarczyć.
Właśnie kupiłam kremik cicalfate z aven,powiniem być dobry bo jak wyczytalam jest antybakteryjny wiec powinien pomóc jeszcze na krostki ktore też czasem mi sie pojawiają i dlugo goją.Chyba przerzucę sie na kosmetyki wyłącznie z apteki i dobrych firm.
Bardzo prosze na odpowiedź dot. tych filtrów fotostabilnych.Dziekuję bardzo.
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-25, 19:06   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez agakola Pokaż wiadomość
L_V prosze o odpowiedź co to znaczy filtry fotostabilne?? Czy to są po prostu kremy z filtrem chroniące przed opalaniem czy jeszcze coś innego? Używalam w lecie i teraz też juz bedę kremu a w zasadzie lotionu z firmy Avene faktor 50+.Chyba chronił wystarczajaco przed opakaniem i z konsystencji jestem zadowolona.Wyrzuciłam jednak kartonik z polskim tlumaczeniem a na tubce pisze tylko po francusku.Nie ma żadnej wzmianki o ochronie przed UVB i UVA.Prosze o radę jeśli wiesz czy to powinno wystarczyć.
Właśnie kupiłam kremik cicalfate z aven,powiniem być dobry bo jak wyczytalam jest antybakteryjny wiec powinien pomóc jeszcze na krostki ktore też czasem mi sie pojawiają i dlugo goją.Chyba przerzucę sie na kosmetyki wyłącznie z apteki i dobrych firm.
Bardzo prosze na odpowiedź dot. tych filtrów fotostabilnych.Dziekuję bardzo.
Tak, sa to kremy przeznaczone do opalania, ale nie byle jakie kremy. Akurat trafiłas na fotostabilny filtr

Fotostabilne filtry to sa takie, które nie ulegają destabilizacji pod wpływem światła, potu czy innych skłądników, takie które gwarantuja stabilna ochrone przeciw UVB, ale co wazniejsze przeciw UVA. Znane nam stabilne filtry to m.in. Tinsorby [jest ich kilka] oraz Mexoryle [tez kilka]. Jest jeszcze baaardzo popularny filtr Parsol, ale ten juz nie lubie sie z talkiem, mika i tlenkami zelaza - masowo obecnymi w kosmetykach kolorowych. To były fikltry chemiczne - te filtry pochłaniaja promienie UVA/UVB. Sa jeszcze minerlane - wskazane dla alergikow, matek karmiacych i kobiet w ciazy a takze dla niemowląt ponizej 6 m-ca zycia - wada ich jest to iz osadzaja sie na skorze twotrzac biaława poswiate no i scieraja sie po pewnym czasie.filtry te odbijaja promienie UVB oraz krotsze fale UVA

Fotostabilne filtry oferują firmy: Avene, Vichy, La Roche Posay, Bioderma, Nivea, Garnier, L'oreal, Iwostin, SVR, Klorane. Czyli np. wysokopólkowe shiseido nie jest filtrm stabilnym, tzn ze gfaltor podany na opakowaniu niejest tym, co uzyskujemy na twarzy

Avene jako jedyna firma zawiera Tinsorby[ maja patent] - sa to najnowoczesniejsze obecnie znane filtry chemiczne, ktore nie ulegaja destabilizacji np. pod makijazem. Daltego tez na filtr avene mozna połozyc kazdy makijaz, nie martiwac sie o składy kosmetyków

Zapraszam do odwiedzenia Biochemii Kosmetycznej w wolnej chwili - filtry to nasz konik.,a,y tam osobne watki poswiecone chyba wszystkim filtrom - mozesz wymienic doswiadczenia z innymi wizażankami

Z tym pomysłem co do kupowania kremów w aptece - świetny pomysł. A kremik gojący avene, ktory kupiłaś jest naprawde porządny. stosowałam na rany powstałe po otarciu naskórka na wskutek zderzenia z chodnikiem W zasadzie to uratował mi twarz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 10:09   #9
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

L_W dziękuję za odpowiedź.szczerze mówiąc zatkalo mnie (w pozytywnym znaczeniu oczywiście) nie spodziewałam sie tak dokładnej odpowiedzi.))Dziękuję
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 17:30   #10
martitta91
Przyczajenie
 
Avatar martitta91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Exclamation Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Hej jakby ktoś chciał adresy gabinetów dermatologicznych we Wrocławiu, Krakowie i Lublinie to polecam (uprzedzam iż sama nie byłam w żadnym z nich) :

Dermatologia Estetyczna w Lublinie
dr. Maria Nowińska
*porady dermatologiczne
*znamiona skórne- komputerowa diagnostyka (bezpłatne badanie w każdą środę)
*kosmetyka lekarska- pełen zakres
Lublin, ul. Hempla 5, tel. (081)5342194

Derma plus- Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej we Wrocławiu
*dermatologia
*dermatologia estetyczna
*dermochirurgia
*thermage
*terapia laserowa
50-325 Wrocław, ul. Barycka 1/3, tel. (071)3226909, (071)3227642
strona www:
www.derma-plus.com.pl

Polecany!!!!
DerMed- Centrum Kosmetyczno-Dermatologiczne we Wrocławiu i Krakowie
*depilacja laserowa
*zamykanie naczyniek
*dermatologia (peelingi, trądzik)
*medycyna estetyczna
*makijaż trwały
*kosmetyka tradycyjna
*kompleksowa pielęgnacja ciała (masaże, kapsuła Mini Spa, Endermologie)
Wrocław, ul. Armii Krajowej 12/3 (Centrum AB), tel. (071)7964636
Kraków, ul. Św. Tomasza 30/3, tel. (012)2920303

Gabinet dwukrotnie wyróżniony jako NAJLEPSZY SALON w ogólnopolskich konkursach roku 2005 i 2006
martitta91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 20:35   #11
arlecia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez martitta91 Pokaż wiadomość
Hej jakby ktoś chciał adresy gabinetów dermatologicznych we Wrocławiu, Krakowie i Lublinie to polecam (uprzedzam iż sama nie byłam w żadnym z nich) :

Dermatologia Estetyczna w Lublinie
dr. Maria Nowińska
*porady dermatologiczne
*znamiona skórne- komputerowa diagnostyka (bezpłatne badanie w każdą środę)
*kosmetyka lekarska- pełen zakres
Lublin, ul. Hempla 5, tel. (081)5342194

Derma plus- Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej we Wrocławiu
*dermatologia
*dermatologia estetyczna
*dermochirurgia
*thermage
*terapia laserowa
50-325 Wrocław, ul. Barycka 1/3, tel. (071)3226909, (071)3227642
strona www:
www.derma-plus.com.pl

Polecany!!!!
DerMed- Centrum Kosmetyczno-Dermatologiczne we Wrocławiu i Krakowie
*depilacja laserowa
*zamykanie naczyniek
*dermatologia (peelingi, trądzik)
*medycyna estetyczna
*makijaż trwały
*kosmetyka tradycyjna
*kompleksowa pielęgnacja ciała (masaże, kapsuła Mini Spa, Endermologie)
Wrocław, ul. Armii Krajowej 12/3 (Centrum AB), tel. (071)7964636
Kraków, ul. Św. Tomasza 30/3, tel. (012)2920303

Gabinet dwukrotnie wyróżniony jako NAJLEPSZY SALON w ogólnopolskich konkursach roku 2005 i 2006
korzystał ktoś z usług Der-Med w krakowie. jesli tAK TO niech naPISZCIE CZY warto tam pójść
arlecia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 16:53   #12
martitta91
Przyczajenie
 
Avatar martitta91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Exclamation Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Hej jeszcze raz ja... tyle, że teraz ze swoim problemem . Mam teraz 16 lat i ogólnie z buźką nie miałam nigdy problemów, żadnych pryszczy (jak już jakiś był to pojedyńczy i w dodatku łącznie miałam może 4), itp. jedynie co mi się robiło to "raz na ruski rok" tzw. potówki (malutkie) na policzkach, albo zaskórniki koło noska (jeszcze mniejsze). Więc patrząc na całokształt to nie miałam się czego przyczepić , jedynie tylko, że mam troszkę "twardą" skórę i nie tak łatwiutko coś z niej wycisnąć (może też dlatego nie mam problemów z cerą). Ale... pod koniec 2005 roku, kupiłam sobie (nie wiem po co) podkład i jak już raz użyłam, to używałam go, aż się nie skończy... i na czole zrobiły mi się takie malusie "gulki" (tak jakby się tam robiła potówka czy coś w tym stylu), ale nic tam jescze nie było i ja (kretynka) zamiast poczekać aż coś się z tego "ulęgnie" i dopiero się tego pozbyć, albo wysuszać... wycisnęłam to i narobiłam sobie ranek (które mi się baaardzo długo goiły), a po nich mam teraz blizny, nie są one duże, ani głębokie (bardziej przypominają przebarwienia), ale są... No i jeszcze wpadłam w "manię wyciskania" i praktycznie co mi się nie zrobiło to zaraz musiałam to wycisnąć (mimo, że nie było co) i tak czasami robiły mi się jakieś małe ranki i później blizenki. Ogólnie mam ich troszeczke na czole, i na prawym policzku (bo na lewym i w innych miejscach, to jakoś nie ma) strasznie mnie one denerwują, bo bez makijażu nie wyjdę z domu.
I chciałam zapytać, o jakieś dobre coś, co by mi pomogło. Jakiś krem, żel, maść? Albo jakiś zabieg u dermatologa lub kosmetyczki?
Poradźcie mi coś... Please help!!

P.S. W tych zakładach dermatologiczno-kosmetycznych którw podałam ww wcześniejszym wpisie powinien być zakład "DERMA-PULS" (a nie Derma-plus) i jego strona to www.derma-puls.com.pl
martitta91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 14:39   #13
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

w cenie jest wizyta u lekarza na NFZ, który ocenia czy twarz jest gotowa do przeprowadzenia zabiegu.

Edytowane przez azzis
Czas edycji: 2023-05-10 o 07:58 Powód: dodanie informacji
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 15:49   #14
abaco
Raczkowanie
 
Avatar abaco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 59
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Jesli zabieg mikrodermabrazji wykonany jest prawidłowo i w odpowiednich odstepach czasowych to nie powinno byc klopotow. Wiadomo ze jak skora jest bardzo delikatna to jednak moze istniec ryzyko podraznienia ale wtedy to osoba wykonujaca, kosmetyczka czy lekarz powinni osadzic jak wykonac albo czy wogole konieczny jest zabieg.

Jesli chodzi o ranki czy blizny przebarwienie lub radzik to plecam u kosmetyczki zabieg metoda IPL czyli switlo pulsacyjne. Nic nie boli, nie trzeba spedzac u kosmetyczki duzo czasu, pod warunkiem ze posiada ona aparat do tego zabiegu
abaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 12:50   #15
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

agakola nie rozpaczaj! Ja też na początku po każdej mikrodermabrazji wyglądałam, jakby ktoś mnie kwasem oblał, a do tego wszystko piekło i szczypało. Z doświadczenia wiem, że wygląd cery zaraz po zabiegu zależy od tego jak mocny miałaś zabieg. Teraz, po siedmiu zabiegach, moja skóra jest tylko lekko zaczerwieniona. Jeżeli faktycznie jest bardzo źle i przejmujesz się stanem swojej sery, to powiedz osobie, która wykonuje ci mikrodermabrazję, aby robiła to delikatnie. Jednak przyznam, że gdy zabieg zrobiony jest mocniej, po jakimś czasie są o wiele lepsze efekty.
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 12:50   #16
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Hej agakola. Ja miałam robioną mikrodermabrazje w poniedziałek. To byłą moja pierwsza. W jednym miejscu kosmetyczka mi bardziej złuszczyłą skórę bo tam miałam takie więszke przebarwienia. Najpierw było to czerwone ale potem zbrązowiało i wygląda tak samo jak u Ciebie. U mnie jest już 2 dzień łuszczenia i zobaczymy jak to bedzie ale też się boje że mi to nie zniknie. Wygląda to jak plama od oparzenia.
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 15:40   #17
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

I wszystko znikło. Skóra mi się ładnie złuszczyła w tym miejscu i niema śladu po tej plamie. Pewnie u Ciebie też tak będzie
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 22:13   #18
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Czyli Olciu101 polecasz ten zabieg? A jesli mogę zapytać to mialas wykonywana mikrodermabrazje przez dermatologa czy kosmetyczke?
Tez mam zamiar pojsc ale przy takim sloncu to chyba nie najlepszy pomysl, sama nie wiem??? Czy powinno sie wykonywac latem? Czy wiesz cos moze na ten temat? Aha obecnie mam cere w nienajlepszym stnie tzn pare strupkow i troche krostek, czy to nie przeszkadza?
Bede wdzieczna za odp.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 09:54   #19
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

OrangeJuice już odpisuje. Polecam zabieg. Ja go robiłam na przebarwienia i teraz sa już mało widoczne. O wiele mniej niż było przedtem. Zrobiłabym sobie jeszcze jeden i bylo by juz rewelacyjnie ale narazie niemogę bo w przyszłym tygodniu jade nad morze. Mikrodermabrazje można robic latem bo to jest delikatne złuszcanie naskórka a nie jakiś inwazyjny zabieg. Ale trzeba uważac na słońce, tzn. niewolno sie opalać przez dwa tygodnie. Normalnie na dwór mozesz wychodzic bez obawy tylko filt na twarz. Ja sobie kupiłam z iwostinu SPF 25 i jest bardzo dobry. I tak samo nie wolno ci sie przez te 2 tygodnie kąpać w basenie i jeziorze. Mi to robiła kosmetyczka. Zawsze może coś pujsc nie tak dlatego poszukaj jakieś sprawdzonej, ja Ci moge polecic swoją ale to jest w Krakowie. Krostki sa przeszkodą, bo w tym miejscu gdzie je masz nie będzie mogła przejechac głowicą. Najpierw wylecz trochę cere i mozesz robić.
Jak jeszcze masz jakieś pytania to pisz, chętnie odpisze.
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 21:15   #20
zdrowiutenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 12
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

mam zamiar wybrac sie na mikrodermabrazje ale rozmawialam kilka dni temu z moja kosmetyczką i powiedziała, ze w lecie w ogole nie zajmują sie tego typu zabiegami ze względu na bardzo mocne słonce, mam zgłosić sie gdzies w połowie września.
od jakiegos czasu czytam na forach wszystko co się da na temat tego zabiegu, efektów, skutków ubocznych itp

moim problemem są blizny potrądzikowe;/ nienawidze ich od czasu do czasu wyskakują mi też pryszcze
dlatego chce zapytać:
CZY NP. GDY WYCISNE PRYSZCZA PRZED MIKRODERMABRAZJA TAK ZE BEDE MIALA JAKAS RANKE TO NIE BEDZIE PROBLEMU Z WYKONANIEM ZABIEGU?
z gory dziekuje za odp
zdrowiutenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 21:47   #21
blue devil
Raczkowanie
 
Avatar blue devil
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 41
GG do blue devil
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, sa to kremy przeznaczone do opalania, ale nie byle jakie kremy. Akurat trafiłas na fotostabilny filtr

Fotostabilne filtry to sa takie, które nie ulegają destabilizacji pod wpływem światła, potu czy innych skłądników, takie które gwarantuja stabilna ochrone przeciw UVB, ale co wazniejsze przeciw UVA. Znane nam stabilne filtry to m.in. Tinsorby [jest ich kilka] oraz Mexoryle [tez kilka]. Jest jeszcze baaardzo popularny filtr Parsol, ale ten juz nie lubie sie z talkiem, mika i tlenkami zelaza - masowo obecnymi w kosmetykach kolorowych. To były fikltry chemiczne - te filtry pochłaniaja promienie UVA/UVB. Sa jeszcze minerlane - wskazane dla alergikow, matek karmiacych i kobiet w ciazy a takze dla niemowląt ponizej 6 m-ca zycia - wada ich jest to iz osadzaja sie na skorze twotrzac biaława poswiate no i scieraja sie po pewnym czasie.filtry te odbijaja promienie UVB oraz krotsze fale UVA

Fotostabilne filtry oferują firmy: Avene, Vichy, La Roche Posay, Bioderma, Nivea, Garnier, L'oreal, Iwostin, SVR, Klorane. Czyli np. wysokopólkowe shiseido nie jest filtrm stabilnym, tzn ze gfaltor podany na opakowaniu niejest tym, co uzyskujemy na twarzy

Avene jako jedyna firma zawiera Tinsorby[ maja patent] - sa to najnowoczesniejsze obecnie znane filtry chemiczne, ktore nie ulegaja destabilizacji np. pod makijazem. Daltego tez na filtr avene mozna połozyc kazdy makijaz, nie martiwac sie o składy kosmetyków

Zapraszam do odwiedzenia Biochemii Kosmetycznej w wolnej chwili - filtry to nasz konik.,a,y tam osobne watki poswiecone chyba wszystkim filtrom - mozesz wymienic doswiadczenia z innymi wizażankami

Z tym pomysłem co do kupowania kremów w aptece - świetny pomysł. A kremik gojący avene, ktory kupiłaś jest naprawde porządny. stosowałam na rany powstałe po otarciu naskórka na wskutek zderzenia z chodnikiem W zasadzie to uratował mi twarz.
znalazłam filtr fotostabilny w kremie ziaji http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idC...d=2&idProd=218. czy mogłabym prosić o ocene tego kremu z punktu widzenia specjalistki??

i jeszcze jedno pytanie?? czy ten krem nadaje sie do stosowania w zime??
dziekuje ślicznie z góry.
__________________
Wierze że ponosimy całkowitą odpowiedzialność za nasze wybory i musimy pogodzić sie z konsekwencjami każdego czynu, słowa i każdej myśli w całym naszym życiu.

Możesz mieć wszystko. Po prostu nie możesz mieć
wszystkiego w tym samym czasie!!!

Edytowane przez blue devil
Czas edycji: 2007-09-13 o 09:46
blue devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 13:13   #22
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez zdrowiutenka Pokaż wiadomość
mam zamiar wybrac sie na mikrodermabrazje ale rozmawialam kilka dni temu z moja kosmetyczką i powiedziała, ze w lecie w ogole nie zajmują sie tego typu zabiegami ze względu na bardzo mocne słonce, mam zgłosić sie gdzies w połowie września.
od jakiegos czasu czytam na forach wszystko co się da na temat tego zabiegu, efektów, skutków ubocznych itp

moim problemem są blizny potrądzikowe;/ nienawidze ich od czasu do czasu wyskakują mi też pryszcze
dlatego chce zapytać:
CZY NP. GDY WYCISNE PRYSZCZA PRZED MIKRODERMABRAZJA TAK ZE BEDE MIALA JAKAS RANKE TO NIE BEDZIE PROBLEMU Z WYKONANIEM ZABIEGU?
z gory dziekuje za odp
zdrowiutenka nie bedzie problemu

ja tez chodze na zabiegi mikrodermabrazji. dzisiaj mam takie otarcia, ze nigdzie nie wychodze ale za kilka dni bede miec strupy i potem cera jak marzenie. pierwszy zabieg mialam robiony sredni a teraz twarda koncowka i lekarz uprzedzil mnie odnosnie otarc. Mi zabiegi wykonuje dermatolog ale teraz juz pojde na dwa slabsze do kosmetyczki bo on uznal, ze skora juz nie wymaga w tej chwili mocnego zluszczenia. Kosmetyczka w tym samym zakladzie mowi, ze ona robi lekkie zabiegi zeby pacjentki byly zadowolone ale ponoc po tych mocniejszych rzeczywiscie efekt jest bardziej widoczny
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 22:41   #23
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
FIltry należy stosować absolutnie zawsze, nawet jak jest pochmurny deszczowy listopadowy dzień, gdyż promienie UVA odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek, przebarwien jak rownież nowotworów bez trudu przenikają przez chmury, ubranai i szyby Przy skłonnościach do przebarwień to jest mus.
Nivea nadaje sie tylko do pozapychania porów, nie ma właściowści łagodzących. Alantan plus juz lepszy, ale z ciezko uwierzyc mi ze lekarz kazał ci sie smarowac kremem nivea
Przepraszam, ze sie wtrace, ale to nie prawda ze UVA przenika przez szyby. Jest to niemozliwoscia...nie wierzylysmy a udowodnil nam to ostatnio prof.od mikrobiologii. UVA przenika tylko przesz szklo kwarcowe...
Czy ktos kiedys opalil sie przez szybe?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 22:45   #24
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez arlecia5 Pokaż wiadomość
korzystał ktoś z usług Der-Med w krakowie. jesli tAK TO niech naPISZCIE CZY warto tam pójść
Raczej sie tam nie dopchasz ponoc sa mega kolejki...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 00:29   #25
domini.m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cześć! Byłabym wdzięczna gdyby ktoś polecił mi adresy dobrych gabinetów kosmetycznych w Poznaniu. Bo wybór jest spory, ceny zróżnicowane, ale wolałabym uniknąć niespodzianek w postaci efektów ubocznych lub niewłaściwego wykonania mikrodermabrazji. Z góry dziękuję
domini.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 10:32   #26
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze sie wtrace, ale to nie prawda ze UVA przenika przez szyby. Jest to niemozliwoscia...nie wierzylysmy a udowodnil nam to ostatnio prof.od mikrobiologii. UVA przenika tylko przesz szklo kwarcowe...
Czy ktos kiedys opalil sie przez szybe?
A z czego robi się szkło? Nie z pasku kawarcowego przypadkiem? Ja rozumiem, że są dodatki innych minerałów, ale piach to chyba podstawa

A co do opalania przez szybę - UVB przenika ponoc przez szkło kryształowe


A na czym polegał eksperyment profesora?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 12:13   #27
domini.m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

szkło robi się z krzemionki nie z piasku kwarcowego. kwarcowe jest szkło specjalistyczne, a takie zwykłe szkło robione jest z piasku szklarskiego

ja też miałam mikrobiologię, i doświadczenie polegało na zabijaniu bakterii za pomocą promieni UV. jeśli bakterie były przykryte szkiełkiem to przeżyły, jeśli nie to ginęły, co świadczy o tym, że promienie UV nie przechodzą przez szkło. natomiast jeśli chodzi o szkło kwarcowe to na przykład wykorzystuje się je w spektrofotometrii UV czyli ilościowym oznaczeniu substancji na podstawie absorpcji światła UV przez próbę. tu wykorzystuje się właśnie tylko szkło kwarcowe, które przepuszcza promienie UV

udowodnione
domini.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 12:23   #28
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez domini.m Pokaż wiadomość
szkło robi się z krzemionki nie z piasku kwarcowego. kwarcowe jest szkło specjalistyczne, a takie zwykłe szkło robione jest z piasku szklarskiego

ja też miałam mikrobiologię, i doświadczenie polegało na zabijaniu bakterii za pomocą promieni UV. jeśli bakterie były przykryte szkiełkiem to przeżyły, jeśli nie to ginęły, co świadczy o tym, że promienie UV nie przechodzą przez szkło. natomiast jeśli chodzi o szkło kwarcowe to na przykład wykorzystuje się je w spektrofotometrii UV czyli ilościowym oznaczeniu substancji na podstawie absorpcji światła UV przez próbę. tu wykorzystuje się właśnie tylko szkło kwarcowe, które przepuszcza promienie UV

udowodnione

Dzięki, nie wiedzialam o tym.

Tylko teraz mam problem z tym UVA - czytalam tyle art., ze UVA przechodzi przez szyby.

EDIT: Jestem jeszcze bardziej zamotana. Po co w takim razie okulary p/słoneczne i soczewki kontaktowe powlekane tymi filtrami anty UVB i UVA skoro ono nie przenika? Nic juz nie rozumiem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 13:28   #29
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

W sumie nie znam się, ale też mi cos nie pasuje w tym stwierdzeniu, że nie przenika przez szybę, bo jak napisała L_V, po co w takim razie te wszystkie filtry w okularach?
Może to co napisałam jakoś pomoże

Cytat z tej strony:
http://www.sciaga.pl/tekst/64974-65-swiatlolecznictwo

"...Promieniowanie UVA stanowi 95% energii całkowitego promieniowania nadfioletowego, przenika ono przez szkło okienne. ...Promienie UVB są inaczej nazywanymi promieniami dorno, nie przenika przez szkło okienne, lecz tylko przez kwarcowe...
...Promieniowanie ultrafioletowe wykazuje właściwości bakteriobójcze (zwłaszcza wiązka C) i bakteriostatyczne, które powodują zahamowanie podziału komórek bakterii, zarówno na podłożu sztucznym, jak i żywym..."
Być może na zajęciach badaliście wpływ tylko określonej wiązki promieniowania - np UVB a ono nie przenika przez szło okienne - jak napisane jest wyżej (promieniowanie UV-A, tzw. długofalowe o długości fali 400-315 nm ; promieniowanie UV-B, tzw. średniofalowe, o długości fali 315-280 nm; promieniowanie UV-C, tzw. krótkofalowe, o długości fali 280-200 nm.)
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 13:30   #30
domini.m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Po co w takim razie okulary p/słoneczne i soczewki kontaktowe powlekane tymi filtrami anty UVB i UVA skoro ono nie przenika?
okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy przed promieniowaniem widzialnym czyli przed światłem a soczewki nie są ze szkła tylko tworzywa sztucznego
domini.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 15:31:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.