Jaką dietę polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-11, 22:44   #1
Ankisia
Raczkowanie
 
Avatar Ankisia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 44

Jaką dietę polecacie?


Witam. Moim celem jest schudnąć około 20 kg. Jestem nastolatką, a nadwagę mam dość widoczną. Mogłybyście polecić mi jakąś normalną, skuteczną ale jednocześnie niedrastyczną dietę?
__________________
Futbolowe szaleństwo
Ankisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 00:29   #2
Blueyes91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Ja polecam dietę kopenhaską, dieta dość restrykcyjna, ale efekty są.

Jeśli od razu po diecie zaczniesz chodzić na siłownie, basen efekty będą jeszcze lepsze.

WAŻNE tylko abyś ćwiczenia rozpoczęła po diecie, bo inaczej może odbić się to na twoim zdrowiu
Blueyes91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 07:05   #3
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Jedyna naprawdę skuteczna dieta - to zdrowy zbilansowany sposób odżywiania Nawet na diecie organizmowi nie powinno niczego zabraknąć. Jeżeli drastycznie obetniesz kalorie, to automatycznie nie dostarczysz wystarczająco białka, węglowodanów, tłuszczu, witamin i minerałów, dlatego po zakończeniu diety wystąpi efekt jo-jo. A byłoby szkoda. Jesteś młoda, fajnie było schudnąć raz na zawsze, a nie rzucić się na jakąś "cud" dietę, która obiecuje 10kg w 2 tygodnie, a potem męczyć się następny rok z efektem jo-jo ... prawda?

Zacznij od zebrana różnych informacji, poczytania trochę. Tutaj mederatorzy zebrali wszystkie ważne informacje : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342994
No i przede wszystkim nie słuchaj głupoty typu: "im mniej jesz tym lepiej", "dieta 1000kcal jest zdrowa" itd. To bujdy sprzed wielu wielu lat, które jakoś się utarły w polskiej świadomości. Powodzenia
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 13:52   #4
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez Blueyes91 Pokaż wiadomość
Ja polecam dietę kopenhaską, dieta dość restrykcyjna, ale efekty są.

Jeśli od razu po diecie zaczniesz chodzić na siłownie, basen efekty będą jeszcze lepsze.

WAŻNE tylko abyś ćwiczenia rozpoczęła po diecie, bo inaczej może odbić się to na twoim zdrowiu
Autorka JEST NASTOLATKĄ wiesz do czego może doprowadzić ta głodówka?!
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:18   #5
Ankisia
Raczkowanie
 
Avatar Ankisia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 44
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Ja myślę, że może faktycznie ułożę sobie swoją własną dietę. Co sądzicie o niejedzeniu chleba? Kiedyś, przez jakieś 2 miesiące nie jadłam i przez samo to schudłam koło 4 kg, potem niestety wróciłam i przytyłam z powrotem. Bez słodyczy raczej nie dam rady, można by się ograniczyć do załóżmy jednej kostki czekolady dziennie. Plus jakieś ćwiczenia. Znacie jakieś fajne i skuteczne? A może jeszcze jakieś rady żywieniowe?
__________________
Futbolowe szaleństwo
Ankisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 11:29   #6
nZap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 58
Dot.: Jaką dietę polecacie?

DIETA nie powinna być na chwilę tylko na całe życie, musisz przmeyśleć co jest dla Ciebie ważne słodycze czy wypryski na twarzy i powiekszające się zwały tłuszczu? Pomyśl o pięknej promiennej cerze, braku worków pod oczami i dobrym humorze - to wszystko może dać Ci zdrowy zbilansowany plan żywieniowy. Polecam odżałować kilka złotych i udać się do dietetyka. Sama przeszłam przez tysiąca diet i co z tego skoro efekt jojo był zawsze. Ćwiczenia? Spróbuj tego co lubisz, ja ćwiczę z Ewą Chodakowksą i bardzo to lubię.
nZap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 12:48   #7
stalovka
Rozeznanie
 
Avatar stalovka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 734
GG do stalovka Send a message via Skype™ to stalovka
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez Blueyes91 Pokaż wiadomość
Ja polecam dietę kopenhaską, dieta dość restrykcyjna, ale efekty są.

Jeśli od razu po diecie zaczniesz chodzić na siłownie, basen efekty będą jeszcze lepsze.

WAŻNE tylko abyś ćwiczenia rozpoczęła po diecie, bo inaczej może odbić się to na twoim zdrowiu
Z tą dietą to możesz się w głowę puknąć, dziewczyna napisała, że nie chce niczego drastycznego a to wyniszcza organizm i jojo murowane.

Polecam Ci diete 1200kcal a później 1000kcal podzieloną na 5 posiłków. MOżesz dorzucić jakieś ćwiczonka jeśli masz jakis sprzęt w domu np rowerek lub orbitrek. Jesli będziesz chudła 1kg tygodniowo będzie to rozsądna utrata wagi i nie odbije się to w żadnych stopniu na Twoim zdrowiu.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Ankisia Pokaż wiadomość
Ja myślę, że może faktycznie ułożę sobie swoją własną dietę. Co sądzicie o niejedzeniu chleba? Kiedyś, przez jakieś 2 miesiące nie jadłam i przez samo to schudłam koło 4 kg, potem niestety wróciłam i przytyłam z powrotem. Bez słodyczy raczej nie dam rady, można by się ograniczyć do załóżmy jednej kostki czekolady dziennie. Plus jakieś ćwiczenia. Znacie jakieś fajne i skuteczne? A może jeszcze jakieś rady żywieniowe?
I przestań słodzić kawe/herbate, zrezygnuj z napoi słodzonych, jeśli już lubisz np coca colę to wybieraj tą bez cukru, choć ją też pij w umiarkowanych ilościach.

Moja rada zywieniowa? 30 minut przed każdym posiłkiem wypijaj 1-2 szklanki wody mineralnej niegazowanej. Jesli chcesz więcej info zapraszam na priv, ja sama schudłam baaardzo dużo kg i wiem co to oznacza
__________________
I am speedway fan! KS SG !
stalovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 12:56   #8
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez stalovka Pokaż wiadomość
Z tą dietą to możesz się w głowę puknąć, dziewczyna napisała, że nie chce niczego drastycznego a to wyniszcza organizm i jojo murowane.

Polecam Ci diete 1200kcal a później 1000kcal podzieloną na 5 posiłków. MOżesz dorzucić jakieś ćwiczonka jeśli masz jakis sprzęt w domu np rowerek lub orbitrek. Jesli będziesz chudła 1kg tygodniowo będzie to rozsądna utrata wagi i nie odbije się to w żadnych stopniu na Twoim zdrowiu.
Twoje rady są na tym samym poziomie, co dieta kopenhaska...

Akurat diety typu 1000 czy 1200kcal odbijają się OGROMNIE na zdrowiu!
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 15:03   #9
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Ile masz dokładnie lat? Ile ważysz i mierzysz?

I przede wszystkim co jesz na co dzień? Bo być może wystarczy wyeliminowanie (bądź też znaczne ograniczenie) śmieciowej żywności typu chipsy, frytki, słodycze, a także wymiana białego pieczywa, białego makaronu i ryżu na pieczywo razowe, brązowy ryż, razowy makaron kasze - będzie to korzystne nie tylko dla sylwetki (więcej błonnika), ale też dla zdrowia (więcej witamin itp.). Zamiast słodzonych napojów woda, niesłodzone herbaty. Dużo warzyw, owoców, No i do tego dawka ruchu - możesz przyłączyć się do jakiegoś fitnessowego wątku na wizażu - polecam ćwiczenia z ewą chodakowską, jej ćwiczenia są świetne dla początkujących.

A jeżeli koniecznie chcesz liczyć kalorie (co wcale nie jest czymś koniecznym przy odchudzaniu) to najpierw oblicz sobie ile ich dziennie potrzebujesz (zajrzyj do wątków podwieszonych na dietetyce) a później obetnij sobie o max. 200-300 kcal.

Nie słuchaj porad zalecających diety typu 1000-1200 kcal albo mniej (jak również diet wysokobiałkowych) - są niezdrowe (szczególnie dla młodych osób), a przy tym w 99% kończą się efektem jo-jo czyli powrotem do dawnej wagi po zakończeniu diety, bo organizm pod wpływem takiego ograniczenia kcal przechodzi na tryb oszczędzania energii i po powrocie do starej diety szybko się tyje. Lepiej odchudzać się powoli i zdrowo i cieszyć się efektami na zawsze.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 19:24   #10
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez stalovka Pokaż wiadomość
Z tą dietą to możesz się w głowę puknąć, dziewczyna napisała, że nie chce niczego drastycznego a to wyniszcza organizm i jojo murowane.

Polecam Ci diete 1200kcal a później 1000kcal podzieloną na 5 posiłków.


Ta, ja też na tej diecie dużo schudłam. Tylko jakoś dziwnie później przez 2 lata nie mogłam opanować jo-jo. Zatrzymało się dopiero na wadze 80kg. Podziękował..... .

Żadna dieta która dostarcza znacznie mniej kalorii niż wynosi BMR nie jest dobra, zwłaszcza na dłuższą metę.
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 21:42   #11
Ankisia
Raczkowanie
 
Avatar Ankisia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 44
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Kalorii liczyć nie zamierzam. Herbaty nie słodzę. Chudnięcie 1 kg na tydzień byłoby super. 5 kg na miesiąc to idealnie. Zamiast razowego pieczywa chyba wybiorę ryżowe i sucharki.
__________________
Futbolowe szaleństwo
Ankisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 22:15   #12
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez Ankisia Pokaż wiadomość
Kalorii liczyć nie zamierzam. Herbaty nie słodzę. Chudnięcie 1 kg na tydzień byłoby super. 5 kg na miesiąc to idealnie. Zamiast razowego pieczywa chyba wybiorę ryżowe i sucharki.
serio? ale to jest gorszy wybór
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 22:17   #13
Ankisia
Raczkowanie
 
Avatar Ankisia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 44
Dot.: Jaką dietę polecacie?

[QUOTE=nikki999;38631391]serio? ale to jest gorszy wybór[/QUO

Oczywiście ja mówię o tym w małych ilościach. Lubię chleb, razowy także i tu na pewno na małych ilościach by się nie skończyło.
__________________
Futbolowe szaleństwo
Ankisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 22:26   #14
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez Ankisia Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
serio? ale to jest gorszy wybór
Oczywiście ja mówię o tym w małych ilościach. Lubię chleb, razowy także i tu na pewno na małych ilościach by się nie skończyło.
To jest tak, czy siak złe wyjście (w moim odczuciu). Albo jesteś w stanie z czegoś zrezygnować, albo nie. Poza tym lepiej zjeść 3 kromki chleba, niż 3 suchary.
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 05:43   #15
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez Ankisia Pokaż wiadomość
Witam. Moim celem jest schudnąć około 20 kg. Jestem nastolatką, a nadwagę mam dość widoczną. Mogłybyście polecić mi jakąś normalną, skuteczną ale jednocześnie niedrastyczną dietę?
W ogóle nie polecam Ci diety, skro chcesz schudnąć az tyle to tylko pod okiem dobrego specjalisty i trenera. Idź do dietetyka, a na samym początku i tak musisz zacząć do badań, bez nich nie polecam odchudzania. Możesz sobie tylko zaszkodzić, a sam asię głodząc lub coś w tym stylu nabawisz sie tylko efektu jojo
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 08:09   #16
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez Ankisia Pokaż wiadomość
Kalorii liczyć nie zamierzam. Herbaty nie słodzę. Chudnięcie 1 kg na tydzień byłoby super. 5 kg na miesiąc to idealnie. Zamiast razowego pieczywa chyba wybiorę ryżowe i sucharki.
Chcesz chudnąć 5kg na miesiąc, będąc nastolatką?
To trochę nie fair-wtedy w 4 miesiące pozbędziesz się nadwagi, na którą pewnie pracowałaś latami.

Proponowałabym nie narzucać sobie takiego tempa, bo nie dość, że nie jest za bardzo zdrowe, to jeszcze Ci może nie wyjść, zniechęcisz się i przestaniesz.
Spróbuj diety MŻ+WR i zobacz, jakie będą efekty, to jest jedyna dieta, która przynosi prawdziwe, trwałe rezultaty


Te ryżowe chrupki są smaczne, ale to puste kalorie. Możesz jeść, jeśli lubisz, ale nie przesadź z ilością (ich trzebaby zjeść strasznie dużo, żeby się najeść!)
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 08:53   #17
stalovka
Rozeznanie
 
Avatar stalovka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 734
GG do stalovka Send a message via Skype™ to stalovka
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Twoje rady są na tym samym poziomie, co dieta kopenhaska...

Akurat diety typu 1000 czy 1200kcal odbijają się OGROMNIE na zdrowiu!
Nie wydaje mi się, żeby dieta 1200 kcal była jak ty to ujęłaś "na poziomie" diety kopenhadzkiej której kaloryczność ma ok 500 kcal dziennie i ogranicza produkty do wybiórczych, a na śniadanie serwowana jest czarna kawa...

Liczenie kalorii to dobry sposób bo można jeść wszystko w ograniczonych ilościach, a jeszcze lepiej mieć ułożoną dietę i jej się trzymać.
__________________
I am speedway fan! KS SG !
stalovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 09:02   #18
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez stalovka Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby dieta 1200 kcal była jak ty to ujęłaś "na poziomie" diety kopenhadzkiej której kaloryczność ma ok 500 kcal dziennie i ogranicza produkty do wybiórczych, a na śniadanie serwowana jest czarna kawa...

Liczenie kalorii to dobry sposób bo można jeść wszystko w ograniczonych ilościach, a jeszcze lepiej mieć ułożoną dietę i jej się trzymać.
Dieta 1000-1200kcal jest na poziomie kopenhaskiej.
Normalnie zapotrzebowanie ZDROWEGO człowieka, to ok. 2000-2400kcal (w zależności od wzrostu i wagi), więc jedzenie 1000kcal to POŁOWA! Uważasz, że to zdrowe? Wg mnie to nadal głodówka.
Optymalnie jest obliczyć swoje zapotrzebowanie i odciąć te 200-300kcal.
Wtedy przynajmniej wiadomo ile powinno się jeść, dorzuci się do tego ćwiczenia i schudnie się szybko na miarę swoich możliwości, bez efektu jojo, a przede wszystkim zdrowo i zdecydowanie bez głodówki.

1000kcal to ja nieraz mam w jednym posiłku Pewnie powinnam się tylko do niego ograniczyć dziennie żeby schudnąć
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 10:22   #19
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Osobom polecającym diety 100, 1200 czy 1500 kcal polecam zapoznanie się z podwieszonym artykułem na wizażu z działu fitness Policzmy co się bardziej opłaca , o Agacie i Basi, które postanowiły schudnąć:
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 14:47   #20
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez zieloneoczymam Pokaż wiadomość
Dieta 1000-1200kcal jest na poziomie kopenhaskiej.
Normalnie zapotrzebowanie ZDROWEGO człowieka, to ok. 2000-2400kcal (w zależności od wzrostu i wagi), więc jedzenie 1000kcal to POŁOWA! Uważasz, że to zdrowe? Wg mnie to nadal głodówka.
Optymalnie jest obliczyć swoje zapotrzebowanie i odciąć te 200-300kcal.
Wtedy przynajmniej wiadomo ile powinno się jeść, dorzuci się do tego ćwiczenia i schudnie się szybko na miarę swoich możliwości, bez efektu jojo, a przede wszystkim zdrowo i zdecydowanie bez głodówki.

1000kcal to ja nieraz mam w jednym posiłku Pewnie powinnam się tylko do niego ograniczyć dziennie żeby schudnąć
Paulina piątka, z resztą wiesz Jadłabym tylko śniadanie i przekąskę mając do dyspozycji 1200kcal, mając redukcyjnie 2100 czuję, że coś mi jest odebrane i czasem mi mało
Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Osobom polecającym diety 100, 1200 czy 1500 kcal polecam zapoznanie się z podwieszonym artykułem na wizażu z działu fitness Policzmy co się bardziej opłaca , o Agacie i Basi, które postanowiły schudnąć:
Na prawdę cieszę się, że są jeszcze osoby, które jedzą normalnie...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 12:49   #21
kochcia
Przyczajenie
 
Avatar kochcia
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Bez chleba to dobry pomysł, ale uzupełniaj ziarnami, czyli jedz tzw. otręby w miejsce chleba. Unikaj wypieków, makaronu oraz śmietany, jedz dużo tego co lubisz z warzyw i owoców - to jest świetny sposób na podjadanie między posiłkami, o ile jest to "surowe" warzywo lub owoc możesz się objadać (byle nie bananami). Jeżeli masz ochotę na czekoladę tudzież inny słodycz, to nie ma problem, byle RANO! Wtedy Twoje ciało na pewno to spokojnie strawi w ciągu dnia. Tak więc jak wieczorem weźmie Cię ochota na czekoladkę, obiecaj sobie , że zjesz ją rano - i dotrzymaj słowa. Unikaj smazenia potrw oraz stosuj bardzo malo wypelniaczy typu ziemniak, ryz - i wystarczy. Jak sie zastosujesz do tych zasad na pewno schudniesz, ani drakonsko, ani z jojo Ja mam takie zasady na zycie, ale do tego wprowadzam jeszcze jedna - w weekendy jem co chce! Zawsze Inaczej mozna zwariowac, a sylwetka sie swietnie utrzymuje. Pozdrawiam i powodzenia!
__________________
Bądź sobą i mów co myślisz, bo Ci którym to przeszkadza nie liczą się, a tym którzy się liczą to nigdy nie przeszkadza.
kochcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:36   #22
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez kochcia Pokaż wiadomość
Bez chleba to dobry pomysł, ale uzupełniaj ziarnami, czyli jedz tzw. otręby w miejsce chleba. Unikaj wypieków, makaronu oraz śmietany, jedz dużo tego co lubisz z warzyw i owoców - to jest świetny sposób na podjadanie między posiłkami, o ile jest to "surowe" warzywo lub owoc możesz się objadać (byle nie bananami). Jeżeli masz ochotę na czekoladę tudzież inny słodycz, to nie ma problem, byle RANO! Wtedy Twoje ciało na pewno to spokojnie strawi w ciągu dnia. Tak więc jak wieczorem weźmie Cię ochota na czekoladkę, obiecaj sobie , że zjesz ją rano - i dotrzymaj słowa. Unikaj smazenia potrw oraz stosuj bardzo malo wypelniaczy typu ziemniak, ryz - i wystarczy. Jak sie zastosujesz do tych zasad na pewno schudniesz, ani drakonsko, ani z jojo Ja mam takie zasady na zycie, ale do tego wprowadzam jeszcze jedna - w weekendy jem co chce! Zawsze Inaczej mozna zwariowac, a sylwetka sie swietnie utrzymuje. Pozdrawiam i powodzenia!


Tylko te otręby. Ja bardzo proszę-uważajcie z otrębami. Dużo ludzi ma nadwrażliwe jelita i w niektórych przypadkach efekt spozycia otrębów jest dramatyczny.

I NIE kupuj otrębów jabłkowych/żurawinowych (takie ładnie zapakowane, granulowane, pewnej znanej firmy). Są bardzo pyszne, ale uzależniają, jak chipsy. I nagłe spożycie paczki otrębów przez osobę, która normalnie ich nie je, nie może skończyć się dobrze, a opanować się trudno.
Jeżeli jednak masz żelazną wolę, polecam żurawinowe. Potrafiłabym za nie zabić chyba.

A tak serio-otręby trzeba wprowadzać powolutku. Na paczkach piszą, że dwie łyżki dziennie i oni na tych paczkach mają rację.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:58   #23
behemotkot
Rozeznanie
 
Avatar behemotkot
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: punkt w przestrzeni
Wiadomości: 930
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Dietę MŻ.
Szczerze? próbowałam kilku diet i im jestem starsza, tym wiem, że trzeba zmienić nawyki żywieniowe i zdrowo się odżywiać, mało tego trzeba postawić na aktywność fizyczną.
Nie żadne dukany, chilli diety itp.

No chyba, że ktoś lubi wyniszczać swój organizm to proszę.
__________________
"...bo ona ona różne ma imiona
jedni wołają ją miłość inni zgaga pieprzona
bo ona ona imiona różne ma
jedni wołają ją szczęście niepojęte
inni pani na K."

Początki bloga
http://okiembehemotkota.blogspot.com

Moje amatorskie fotki:
http://kasita.flog.pl/
behemotkot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 20:04   #24
jolly_mah6
Przyczajenie
 
Avatar jolly_mah6
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Jaką dietę polecacie?

A moim zdaniem dieta 1000 czy 1200 kcal jest jedną z najzdrowszych diet. Oczywiście to zależy jeszcze ile się waży, am wzrostu, aktywność fizyczna itp, ale np ja przy wzrości 177, ale jestem drobna, jem 1200 kcal i wystarcza mi to w zupełności, czasem nawet muszę coś specjalnie jeść, żeby dociągnąć do tych kcal. Problem w tym, że większość ludzi nie wiem JAK stosować tą dietę. Przy tak stosunkowo niskim bilansie w porównaniu do przeciętnego czlowieka, nie jemy tłustych, smażonych, cukrzonych itp rzeczy, jemy TYLKO rzeczy które są zdrowe. Zobacz ile warzyw, sałatek, ryb możesz zjeść żeby mieć to 1200kcal dziennie i na pewno przeciętny człowiek nie będzie głodny, oczywiście nie możemy nagle zejść z 3000 do 1200, ale jeśli ktoś średnio je 2000, to 1200-300 jest ok.. Nie jemy wtedy ani slodyczy, ani jogurtów, które jak wiadomo zdrowe nie są, owoce tylko sporadycznie, bo również jak dowodzą najnowsze informacje, nie wolno ich jeść za dużo, bo sprzyjają tyciu, żadne wafle ryżowe i inne duperele, jesz tylko to co jest dobre i ci służy! Ta dieta jest na prawdę bardzo dobra, tylko trzeba wiedzieć JAK ją stosować, nie można jeść byle czego, no samych owoców, bo wiadomo, że człowiek będzie głodny, smażonych itp. 5 posiłków op 200-250 kcal w ciągu całego dnia to bardzo dobra stawka.
jolly_mah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 21:21   #25
littledirty
Raczkowanie
 
Avatar littledirty
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Pierwsze co zrób to idź do lekarza żeby sprawdził czy jesteś zdrowa, tarczyca i cukier to podstawowe badania.

Edytowane przez littledirty
Czas edycji: 2013-01-17 o 21:23
littledirty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 10:42   #26
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez jolly_mah6 Pokaż wiadomość
A moim zdaniem dieta 1000 czy 1200 kcal jest jedną z najzdrowszych diet. Oczywiście to zależy jeszcze ile się waży, am wzrostu, aktywność fizyczna itp, ale np ja przy wzrości 177, ale jestem drobna, jem 1200 kcal i wystarcza mi to w zupełności, czasem nawet muszę coś specjalnie jeść, żeby dociągnąć do tych kcal.
Dobrze że tylko Twoim zdaniem. Bo widać że nie bardzo wiesz o czym piszesz..... . Bardzo się cieszę, że Tobie ta dieta "pomogła". I tylko daj boże żeby się to później na Tobie nie zemściło.
Zanim człowiek sobie sam dietę zaplanuje, bo nie chce/nie może/ iść z tym problemem do dietetyka, to powinien na początek zebrać choćby podstawowe informacje na temat dietetyki i sposobu odżywiania. I tak. Dieta 1000-1200kcal jest w większości przypadków dietą głodówkową (Nie bez powodu tu na forum dieta 1000kcal znajduje się w dziele " w krzywym zwierciadle odchudzania"). Trzeba najpierw obliczyć swoje BMR (Basal Metabolic Rate, to podstawowa przemiana materii i jest ilością energii w kaloriach wydatkowaną przez organizm w trakcie całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, oddychanie, krążenie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała.) oraz uwzględniając BMR i aktywność fizyczną obliczyć swoje dobowe zapotrzebowanie kaloryczne. Już po samym obliczeniu BMR większość z nas zobaczy że jest wyższe niż 1000-1200kcal. I już nawet na chłopski rozum można się domyślić co się staje. Jeśli mamy BMR np. 1500kcal, a jemy tylko 1000kcal to nie dostarczamy dość energii do PRZEŻYCIA! Ale nasz organizm nie pozwoli na to żeby dać się unicestwić, ma swoje sposoby i tak spowalnia niektóre swoje procesy w tym też METABOLIZM aby udało się przeżyć na tym 1000kcal. Jeśli jesz 1000kcal i do tego jeszcze dużo ćwiczysz, to deficyt kaloryczny jest jeszcze większy i organizm musi jeszcze bardziej wszystko spowalniać, a czasami powodować nagłe napady głodu itp. Problem jest tutaj też taki, że tkanka tłuszczowa jest traktowana jak "ostatni bastion". Jeśli dobrze jemy, nie głodzimy się itd., ale mamy dużo ruchu i zbilansowaną dietę, to nasze ciało spala tłuszcz. Natomiast bardzo nisko kaloryczne i niezdrowe diety powodują, że organizm spala w pierwszej kolejności mięśnie - są łatwiejszym źródłem energii niż tłuszcz, poza tym będziemy się odwadniać, a tkanka tłuszczowa pozostaje najdłużej oszczędzana. Spadki na wadze będą, bo mięśnie i woda są ciężkie, ale to nie są spadki tłuszczowe. .... Z resztą można by o tym wiele pisać, a łatwiej w sumie tutaj chyba przeczytać - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=666690

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez jolly_mah6 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że większość ludzi nie wiem JAK stosować tą dietę. Przy tak stosunkowo niskim bilansie w porównaniu do przeciętnego czlowieka, nie jemy tłustych, smażonych, cukrzonych itp rzeczy, jemy TYLKO rzeczy które są zdrowe.
Znaczy same lighty i 0% tłuszczu?
TŁUSZCZ jest BARDZO, BARDZO zdrowy. I ZWŁASZCZA na diecie trzeba go dostarczać. Jedząc tłuszcz spalasz tłuszcz. Też o tym możesz gdziekolwiek przeczytać, lub od jakiegokolwiek dietetyka się dowiedzieć. Trzeba tylko wybierać dobre tłuszcze, zwłaszcza te bogate w Omega3. Jednak unikanie tłuszczu to duży błąd.

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez jolly_mah6 Pokaż wiadomość
5 posiłków op 200-250 kcal w ciągu całego dnia to bardzo dobra stawka.
Nie. Nie ma czegoś takiego jak 5 posiłków po 200kcal. Co najwyżej może być 5 PRZEKĄSEK po 200kcal. Żeby chudnąc trzeba jeść.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez jolly_mah6 Pokaż wiadomość
jem 1200 kcal i wystarcza mi to w zupełności (...) na pewno przeciętny człowiek nie będzie głodny
Uczucie głodu w przypadku osób z zaburzeniami wagi, to raczej kiepski wyznacznik. Znam osoby, którym na cały dzień w sumie starcza miska zupy i kromka chleba i mówią że są tak pełni, że już nic więcej nie zmieszczą. I co? To znaczy, że powinni właśnie tyle jeść bo są najedzeni?
Uczucie sytości jest wyznacznikiem tylko u kogoś zdrowego, bez zaburzeń wagowych, czy żywieniowych.... .



Ja swego czasu też tak myślałam, byłam na kopenhaskiej, a potem 1000kcal. Schudłam w sumie ok. 20kg. Mimo niskiej wagi było jednak widać tłuszczyk. Więc odchudzałam się nadal nie będąc wtedy świadoma tego wszystkiego przytoczyłam powyżej. Koniec końców w pewnym momencie okazało się 1000kcal to za mało, żeby chudnąć (spowolniony metabolizm), więc mimo, że i tak ćwiczyłam 5 x w tygodniu to obcięłam jeszcze kalorie. Potem przyszła klasa maturalna, dużo nauki, nie miałam czasu na ćwiczenia i zaczęłam TYĆ jedząc ok. 800kcal na dobę!!!!!!!!! Dalej jak się wszystko potoczyło to już nie ma sensu pisać. Tak czy inaczej jo-jo było fantastyczne.... i naprawdę NIC nie przerywało mojego tycia. Obecnie naprawiam swój metabolizm i stosując swoje nowe nawyki żywieniowe, jedząc dużo tłuszczu, białka i sporo dobrych węglowodanów tracę na wadzę zjadając średnio 1700-1900kcal na dobę. Do tego nie ćwiczę codziennie, tylko 3 razy w tygodniu po ok. 2h.
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-01-21 o 10:56
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 11:21   #27
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
TŁUSZCZ jest BARDZO, BARDZO zdrowy. I ZWŁASZCZA na diecie trzeba go dostarczać. Jedząc tłuszcza spalasz tłuszcz. Tez o tym możesz gdziekolwiek przeczytać, lub od jakiegokolwiek dietetyka się dowiedzieć. Trzeba tylko wybierać dobre tłuszcze, zwłaszcza te bogate w Omega3. Jednak unikanie tłuszczu to duży błąd.

Dokładnie, bardzo słusznie, bardzo.
Tłuszcz jest potrzebny w takim samym stopniu, jak to Wasze wychwalane pod niebiosa białko i te węglowodany, tylko w innych ilościach.
Ja bym jeszcze dodała, że dobry tłuszcz nie istnieje. To znaczy-nie istnieje tłuszcz dobry do wszystkiego.
Nie dodawałabym smalcu do sałatki, podobnie-nie smazyłabym na oliwie z oliwek dłużej, niż kilkanaście sekund, bo w wysokiej temperaturze taka oliwa z oliwek staje się trucizną z oliwek. Paradoksalnie, do dłuższego smażenia, na głębokim tłuszczu (wiadomo, że to niezdrowe, ale czasem trzeba wsunąć tego schaboszczaka) zdrowszy od jakiejkolwiek oliwy jest...smalec (jeszcze lepszy od niego jest twardy olej kokosowy, ale on jest droższy i trudniej dostępny). Kotlet z niego wyjęty będzie nie tylko smaczniejszy, ale też-mniej tłusty, ponieważ mniej smalcu wsiąknie do środka.
Oczywiście, to już pewnie wszyscy wiedzą, że w kategorii "zdrowe tłuszcze" NIE znajdziemy margaryny (i chociaż ja się czasem nie mogę powstrzymać, bo z bliżej nieznanych mi przyczyn uwielbiam jej smak, na codzień unikam, a jeżeli już jem pieczywo i mam je czymś posmarować, to pełnowartościowym masełkiem).
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 12:09   #28
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jaką dietę polecacie?



Moja top lista (oczywiście na każdy się zgodzi)

Nasycone (do gotowania, smażenia i wysokich temperatur):
olej kokosowy
olej palmowy
olej lniany
masło
ghee
smalec
żółtka jaj

Nienasycone (do użycia na zimno):
oliwa z oliwek
olej sezamowy
oleje z orzecha włoskiego, macadamii
awokado
orzechy i nasiona
siemie lniane
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 14:52   #29
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość


Moja top lista (oczywiście na każdy się zgodzi)

Nasycone (do gotowania, smażenia i wysokich temperatur):
olej kokosowy
olej palmowy
olej lniany
masło
ghee
smalec
żółtka jaj

Nienasycone (do użycia na zimno):
oliwa z oliwek
olej sezamowy
oleje z orzecha włoskiego, macadamii
awokado
orzechy i nasiona
siemie lniane


fatass mam nadzieję że się pomyliłaś bo pewnie wiesz ale oleju lnianego nie wolno podgrzewać!!! Tylko na ZIMNO!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 15:30   #30
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jaką dietę polecacie?

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
fatass mam nadzieję że się pomyliłaś bo pewnie wiesz ale oleju lnianego nie wolno podgrzewać!!! Tylko na ZIMNO!
możliwe
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-19 14:40:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.