Dieta po operacji na woreczek żółciowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-09, 12:47   #1
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Exclamation

Dieta po operacji na woreczek żółciowy


Witam
Moja siostra niedawno miała usuwany woreczek żółciowy wraz z kamieniami, które w nim "wychodowała". Powinna być teraz na diecie, musi jeść lekkie, nie obciązajace watroby potrawy, często, w małych ilościach, ok 5 posiłków dziennie - to cała informacja jaką uzyskaliśmy od lekarza. Troche poczytałam w necie na temat pracy woreczka żółciowego i co sie dzieje jak jego zabraknie, czego przede wszystkim się wysrzegać.Sęk w tym aby urozmaicić troszkę jedzenie, nie znalazłam nigdzie konkretnych przykładów.
Może macie pomysły na jakies ciekawe potrawy, może link do strony z dietami, może ktoś z rodziny miał taką sytuację??
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 12:14   #2
made21
Przyczajenie
 
Avatar made21
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Po usunięciu pęcherzyka żółiowego-skoki wagi.Jaka dieta POMOCY!!!

Witam w maju minie 2 lata od kiedy mam usunięty pęcherzyk żółciowy. Od tego czasu nie mogę sobie poradzić z moją wagą-nigdy nie miałam z tym problemów. Nie mam pojecia już co jeść!! Mogę prosić o jakieś wskazówki na temat odżywiania po takim zabiegu? Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka....
made21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 20:51   #3
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 420
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Moja siostra miała kilka lat temu taka operację - lekarze zalecili zrezygnować z takich produktów jak ( pizze, hamburgery, ser żołty, mięso, śmietana, mleko zastąpić jogurtami, kefirami i maślanką ) na początku jadła kleiki ryżowe, ryz z bananem, kruche ciasteczka, lekkie zupki i przeciery - śmiałyśmy się, że je pokarmy jak małe dziecko ) - miała taka listę zrobioną co może jeść, dziwne, ze lekarz takiej ci nie dał. Napisałam co pamiętam, ale najlepiej będzie jak skonsultujesz się z lekarzem. Choć przyznam, że z górnej listy produktów bym zrezygnowała dla własnego zdrowia. Pozdrawiam
vanilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 05:06   #4
mishki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 117
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Ja przez kilka dni po operacji pilam tylko wode, herbate i kisiel (po kisielu wymiotowalam). Po kilku dniach sytuacja sie ustabilizowala i zaczelam jesc gotowane rzeczy, np. parowki. Od operacji minely 2 lata, a ja nie stosuje raczej zadnej diety. Owocow raczej nie jedz, odczekaj jakis czas.
__________________
- Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca... Jaka jeszcze Czesiu?
- Za***ista.
- Precz mi z klasy ty oszołomie ty!

mishki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 15:18   #5
mmm1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
Witam
Moja siostra niedawno miała usuwany woreczek żółciowy wraz z kamieniami, które w nim "wychodowała". Powinna być teraz na diecie, musi jeść lekkie, nie obciązajace watroby potrawy, często, w małych ilościach, ok 5 posiłków dziennie - to cała informacja jaką uzyskaliśmy od lekarza. Troche poczytałam w necie na temat pracy woreczka żółciowego i co sie dzieje jak jego zabraknie, czego przede wszystkim się wysrzegać.Sęk w tym aby urozmaicić troszkę jedzenie, nie znalazłam nigdzie konkretnych przykładów.
Może macie pomysły na jakies ciekawe potrawy, może link do strony z dietami, może ktoś z rodziny miał taką sytuację??
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Witam.
We wtorek minionego tygodnia też miałam usuwany pęcherzyk żółciowy. Wychodząc ze szpitala dostałam rozpiske co wolno mi jeść, a czego powinnam unikać. Wymienię Ci kilka rzeczy;
PRODUKTY ZALECANE:
cielęcina, wołowina, chuda polędwica,wątroba,królik, kurczak,mięsa w puszkach,drób i cielęcina w galarecie,wędliny drobiowe,chudy rosół na mięsie,sosy o małej zawartości tłuszczu,masła roślinne, sojowe,ryby typu dorsz,pstrąg,sola,szczupa k,lin w galarecie,ziemniaki w mundurkach,kluski ziemniaczane,puree solone,młada marchew,szparagi,kalafior ,brokuły,buraki,ogórki i pomidory bez skórki,rzodkiew,sałata zielona,sałatki z octem winnym lub sokiem z cytryny, kapusta kwaszona. jaja na miękko,omlet z piany,luźna jajecznica, unikać jednak żółtek,mleko odtłuszczone,jogurty do 1,5% tłuszczu, maślanka,ryż,makaron drobny,budyń,chleb pszenny,cukier,owoce,kawa słaba ziarnista,woda mineralna.
A teraz PRODUKTY ZAKAZANE:!!!!
sery tłuste,świeży chleb,torty,ciasta francuskie,wypieki smażone na tłuszczu,słodycześliwki,a grest,porzeczki,ostra musztarda,pieprz,papryka, mocna kawa,napoje gazowane,alkohol,tłuste mięsa wołowe,mięsa peklowane,pieczone,kaczka ,gęś,panierka,wędzone kiełbasy,mielone mięso,tłusty rosół,majonez,sosy masłowe,wywary z kości,margaryny w kostkach,karp,śledx,makre la,tuńczyk,łosoś,sardynki w oleju,frytki,sałatka ziemniaczana z majonezem,placki ziemniaczane,smażone ziemniaki,cebula,kapusta biała,włoska,groch,fasola ,jaja na twardo,jaja sadzone,jajecznica na słoninie.
Mam nadzieje, że chociaż trochę pomogłam
pozdrawiam
mmm1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 15:20   #6
mmm1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez mmm1980 Pokaż wiadomość
Witam.
We wtorek minionego tygodnia też miałam usuwany pęcherzyk żółciowy. Wychodząc ze szpitala dostałam rozpiske co wolno mi jeść, a czego powinnam unikać. Wymienię Ci kilka rzeczy;
PRODUKTY ZALECANE:
cielęcina, wołowina, chuda polędwica,wątroba,królik, kurczak,mięsa w puszkach,drób i cielęcina w galarecie,wędliny drobiowe,chudy rosół na mięsie,sosy o małej zawartości tłuszczu,masła roślinne, sojowe,ryby typu dorsz,pstrąg,sola,szczupa k,lin w galarecie,ziemniaki w mundurkach,kluski ziemniaczane,puree solone,młada marchew,szparagi,kalafior ,brokuły,buraki,ogórki i pomidory bez skórki,rzodkiew,sałata zielona,sałatki z octem winnym lub sokiem z cytryny, kapusta kwaszona. jaja na miękko,omlet z piany,luźna jajecznica, unikać jednak żółtek,mleko odtłuszczone,jogurty do 1,5% tłuszczu, maślanka,ryż,makaron drobny,budyń,chleb pszenny,cukier,owoce,kawa słaba ziarnista,woda mineralna.
A teraz PRODUKTY ZAKAZANE:!!!!
sery tłuste,świeży chleb,torty,ciasta francuskie,wypieki smażone na tłuszczu,słodycześliwki,a grest,porzeczki,ostra musztarda,pieprz,papryka, mocna kawa,napoje gazowane,alkohol,tłuste mięsa wołowe,mięsa peklowane,pieczone,kaczka ,gęś,panierka,wędzone kiełbasy,mielone mięso,tłusty rosół,majonez,sosy masłowe,wywary z kości,margaryny w kostkach,karp,śledx,makre la,tuńczyk,łosoś,sardynki w oleju,frytki,sałatka ziemniaczana z majonezem,placki ziemniaczane,smażone ziemniaki,cebula,kapusta biała,włoska,groch,fasola ,jaja na twardo,jaja sadzone,jajecznica na słoninie.
Mam nadzieje, że chociaż trochę pomogłam
pozdrawiam
Taką dietę trzeba utrzymywać przez około 4 tygodnie od operacji później można wprowadzać inne produkty oczywiście smażone na samym końcu.
mmm1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 13:40   #7
mmm1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
Dot.: Po usunięciu pęcherzyka żółiowego-skoki wagi.Jaka dieta POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez made21 Pokaż wiadomość
Witam w maju minie 2 lata od kiedy mam usunięty pęcherzyk żółciowy. Od tego czasu nie mogę sobie poradzić z moją wagą-nigdy nie miałam z tym problemów. Nie mam pojecia już co jeść!! Mogę prosić o jakieś wskazówki na temat odżywiania po takim zabiegu? Z góry dziękuję za pomoc
Witaj.
Skoro piszesz, że masz problemy z wagą to domyślam się, że tyjesz. Nie wiem co jesz, więc trochę ciężko mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Jedynym rozwiązaniem jest przejście na dietę taką jaką pewnie stosowałaś przed usunięciem pęcherzyka żółciowego. Jeśli to nie przyniesie oczekiwanych skutków będziesz musiała zgłosić się do lekarza dietetyka.
Pozdrawiam
mmm1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 14:14   #8
greenie5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

witam,
a mnie dzisiaj właśnie wypuścili z francuskiego szpitala po usunięciu pęcherzyka żólciowego z informacją, że nie mam stosować żadnej diety i jeść normalnie .... i komu wierzyć????
greenie5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:08   #9
dominej
Raczkowanie
 
Avatar dominej
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 470
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Witam Woreczek z kamieniami miałam usuwany 2 miesiące temu... Przy wyjściu ze szpitala dostałam listę produktów zalecanych i zakazanych - ale diete ta jest do stosowania tylko pewien czas po operacji... Ogólnie wszystko gotowane, lekkostrawne. Myslę jednak, że należy stopniowo wprowazac do jadłospisu rzeczy takie jak sie jadło przed operacją - na pewno smazone n akońcu. Ale podobno można organizm nauczyć tolerowac wszystko mimo, że sie nie ma woreczka.. Ja smażonych rzeczy nie jem - ale dlatego, że nie lubię, więc nie wiem jakbym się po nich czuła. mnie lekarz powiedział, że ścisłej diety nie można prowadzić zbyt długo bo potem się organizm nie przyzwyczai do "normalnego" jedzenia... Pozdrawiam
__________________
Szukam swojego miejsca na ziemi....


Sens mojego życia - Dobrusia (12.10.2011r.)
dominej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 18:49   #10
worzol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Witam , około dwa tygodnie temu moja babcia miała operację wycięcia woreczka żółciowego z kamieniami. Mama kazała spytać mi się czy babcia może jeść banany i jej to w żaden sposób nie zaszkodzi. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,
worzol
worzol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 19:15   #11
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez worzol Pokaż wiadomość
Witam , około dwa tygodnie temu moja babcia miała operację wycięcia woreczka żółciowego z kamieniami. Mama kazała spytać mi się czy babcia może jeść banany i jej to w żaden sposób nie zaszkodzi. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,
worzol
nawet powinna. nie maja blonnika wiec nie mecza watroby, ale uwaga na zaparcia.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-31, 15:52   #12
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Ponawiam temat i mam pytanie, bo nigdzie w necie nie mogę nic znaleźć na ten temat. Czytałam, że kolka pojawia się w przypadku, gdy ma się kamienie. Mi usunięto woreczek z kamieniami wiele lat temu.
Bolało mnie gardło i kupiłam tabletki, w nocy miałam kolkę i potem wyczytałam, że u osób bez woreczka te tabletki mogą wywołać kolkę. Byłam w szoku, bo ten ból był identyczny jak przy kamieniach, srach ma wielkie oczy, bo myślałam, że mam kamienie znowu gdzieś.
Wczoraj wypiłam desperado i miałam atak kolki. Od lat nie miałam takich jazd, czy sądzicie że mam kamienie, czy to przez niezdrowe jedzenie i picie piwa?Ostrzeżenie organizmu, czy powinnam się już zbadać?
Dodam, że od lat stosuję dietę nisko tłuszczową z uwagi na brak woreczka, nie jestem otyła, raczej szczupła i nie mam problemów z wagą, nie choruję.
Tylko te dwa ataki mnie zaniepokoiły po latach.
Ktoś ma takie doświadczenie?
__________________


ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 15:16   #13
Alessaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 249
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

ZakkAtak ja mialam usuwany woreczek dwa lata temu i lekarz mi poiedzial ze to iz juz mi go wycieli nie znaczy ze kamienie nie pojawia sie w przewodach zolciowych bo sam fakt ze mialam juz kamienie w tak mlodym wieku (mialam wtedy 18 lat) znaczy ze mam sklonnosci do tworzenia sie ich, wiec mozliwe ze jezeli jesz dosyc niezdrowo i pijesz alkohol cos zaczyna sie dziac ale nie martw sie na zapas, przejdz na lazjesza dietke i obserwuj sie

co do dietki po wyciaciu woreczzka to mi lekarz nie dal zadej rozpiski itp jadlam wszystko powiem nawet ze od kiedy usunieto mi woreczek jestem 20 kg ciezsza i nie moge sobie z tym poradzic.
__________________
"Tak rzadko zdarza się
słyszeć, żeby kobiety mówiły: „Nie mogę się doczekać, żeby rozkręcić swój własny interes" albo „Już bym chciała chodzić na te zajęcia z handlu nieruchomościami". Cel większości kobiet
brzmi „Za rok chcę być już mężatką"."
Alessaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 16:59   #14
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez Alessaaa Pokaż wiadomość
ZakkAtak ja mialam usuwany woreczek dwa lata temu i lekarz mi poiedzial ze to iz juz mi go wycieli nie znaczy ze kamienie nie pojawia sie w przewodach zolciowych bo sam fakt ze mialam juz kamienie w tak mlodym wieku (mialam wtedy 18 lat) znaczy ze mam sklonnosci do tworzenia sie ich, wiec mozliwe ze jezeli jesz dosyc niezdrowo i pijesz alkohol cos zaczyna sie dziac ale nie martw sie na zapas, przejdz na lazjesza dietke i obserwuj sie

co do dietki po wyciaciu woreczzka to mi lekarz nie dal zadej rozpiski itp jadlam wszystko powiem nawet ze od kiedy usunieto mi woreczek jestem 20 kg ciezsza i nie moge sobie z tym poradzic.

a dziękuje za odpowiedź, ale dietę mam od lat , tzn chciałam powiedzieć, że dość zdrowo się odżywiam od usunięcie woreczka np 10 lat używam oliwy z oliwek do smażenia- rewelacja. Dostałam od lekarza listę co mam jeść przez pierwsze miesiące od operacji i na tyle się przejęłam, że faktycznie stosowałam się do zaleceń długo i z czasem wprowadzałam normalne jedzenie. Jeżeli się po nim źle czułam, więcej tego nie jadłam. Obyś miała rację, że ten ból niczym nie był takim co mogłoby mnie zaniepokoić, od tamtego czasu nie miałam żadnyc bóli, jest ok
Czyli będę unikać piwa i niezdrowego żarcia bo jadam od czasu do czasu poza domem, a tam wiadomo - syf.
Jeżeli chcesz zgubić te 20kg polecam rezygnację z węglowodanów - lub ograniczenie, nie mieszanie ich z białkiem, plus lekkie potrawy, 5,6 posiłków dziennie i powinnaś zrzucić... Trzymam rzecz jasna kciuki, bo warto dla zdrowia być smukłym i zwinnym - no i dla własnego samopoczucia
__________________



Edytowane przez ZakkAtak
Czas edycji: 2010-08-06 o 17:01 Powód: literówki
ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 12:04   #15
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Po cholecystektomii jest ten problem, ze żółc nie czeka sobie w pęcherzyku na porcję zawierająca dużo tłuszczu, tylko spływa z wątroby w sposób ciągły. Na początku zawsze nalezy ograniczac tłuszcze, smażone jedzenie, ciężkie złożone dania obiadowe. Nie rezygnowac z tłuszczu całkowicie (po 1-sze nie da się, a po drugie- jest to niebezpieczne, bo żółć nie ma się czym 'zająć') Więc ważne są częste (nawet 7 razy dziennie), małe i zbilansowane posiłki zawierające niewielką ilosc zdrowego tłuszczu- np. łyżeczke oliwy.
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 20:31   #16
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

zastanwiam się, czy któraś z was mogłaby mi juz przemówić do rozsądku! jestem 2 miesiące po laparoskopii, schudłam 8 kg których po mnie nie widać, już jadłam mniej więcej wszystko - oczywiscie w małych ilościach raczej, ale w tym tygodniu, z powodu ostatkek - przesadziłam z alkoholem chyba. nic mnie nie bolało, ale imprezowałam w tym tygodniu codziennie pijąc przynajmniej piwo albo dwa, wódka z coca colą itp itd.
niech któraś mnie przywoła do rozsądku, bo już zaczynam jadać normalnie, co nie jest za dobre, skoro już miałam usuwany woreczek...
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 08:34   #17
Jadzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez greenie5 Pokaż wiadomość
witam,
a mnie dzisiaj właśnie wypuścili z francuskiego szpitala po usunięciu pęcherzyka żólciowego z informacją, że nie mam stosować żadnej diety i jeść normalnie .... i komu wierzyć????
Ja mialam usuniety pecherzyk razem z kamieniem 8 marca 2011.
dzisiaj wrocilam do domu izaraz zajrzalam na forum.oOperacje mialam w Chicago,bo tu mieszkam.Zgadzam sie z Toba-mnie tez powiedzieli,ze MOGE JESC WSZYSTKO,nawet boczek czy golonke,oczywiscie z umiarem.Kiedy spytalam co bedzie jesli zjem czegos za duzo,odpowiedzieli,ze NIC,najwyzej mnie cos zaboli,przestane to jesc,wezme tabletke i tyle.Powiedzieli,zeby wziac taka tableke,ktora jest obojetna dla zoladka.Nie brac Raphaholinu ani bron Boze TYLENOLU(oczywiscie rowniez zamiennikow,bo nie wiem czy w Polsce jast wogole Tylenol).Malo tego,dzisiaj przed wyjscie dostalam normalny obiad:ziemniaki,sos,plast erek dosc duzy wieprzowiny,fasolke szparagowa,bez zadnej okrasy,kromke chleba ziarnistego z maslem-margaryna,kartonki zimnego mleka,male jablko i soczek truskawkowy.A wczoraj na sniadanie oprocz galaretek owocowych dali tez kawe,ale bez smietanki tylko z cukren.NIC MI NIE JEST,NIC NIE BOLI.NAJWAZNIEJSZY JEST UMIAR.
Pozdrawiam Was.Jadzia.
Jadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 11:33   #18
Altaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

A ja mam pytanie... We wtorek (prawie dwa dni temu) miałam zabieg laparoskopii i wszystko poszło w porządku. Jakkolwiek, poza powoli mijającymi boleściami brzusznymi, mam biegunkę i lekkie nudności. Czy to normalne? Wiem, że trochę czasu musi minąć nim dojdę do siebie, ale trochę się niepokoję. Dodam, że na razie trzymam się diety, jem bułki, trochę twarogu, lekkostrawnie i beztłuszczowo. Powoli wdrażam nowe składniki, ale staram się jeść mało i często.

Edytowane przez Altaire
Czas edycji: 2011-03-31 o 11:35
Altaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 23:08   #19
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

No to dziewczynki, szczerze zazdroszczę, że Was tak nic nie bolało bezpośrednio po operacji. Ja cierpiałam z bólu dobre dwa tygodnie. Co najmniej tydzien po operacji miałam problemy z chodzeniem. Co człowiek, to inaczej...

Teraz, prawie 5 miesięcy po operacji, jem i żyję normalnie i raczej nic mnie nie boli, choć czasem jak przesadzę i objem się za dużo to lekko pobolewa.
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 07:07   #20
Altaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Mnie też boli, ale nie jest to taki ból, że chodzę po ścianach. Ciągle mam stan podgorączkowy, tak 37 rano i do 37,5 na wieczór. To normalne? Zaznaczę, że w ciągu dnia biorę Apap Extra.

Właśnie się obudziłam i biegunki jeszcze nie ma, a mdłości są prawie znikome, to chyba z głodu. (-: Mam nadzieję, że już tak będzie do końca dnia!

Dziś przespałam pierwszą noc w połowie na boku, jupi!
Altaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 10:45   #21
malgos_2805
Przyczajenie
 
Avatar malgos_2805
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Witam,
Mam pytanie jak się przygotować na takie wycięcie woreczka, czy mogę coś zjeść, czy pić przed zabiegiem? Kiedy spożyć ostatni posiłek? Niestety lekarz zapomniał mi o tym powiedzieć. Wycięcie mam mieć w najbliższą sobotę 09.04.11.
Będę wdzięczna za odpowiedź!!!
malgos_2805 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 00:22   #22
Altaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Mi w sumie też nic nie mówił - dopiero anestezjolog. Dwie doby przed zabiegiem spożywać pokarmy w postaci półpłynnej (np. zupy). W sumie to zastanawiam się czy to faktycznie ma znaczenie, bo przed samym zabiegiem nikt się mnie nie pytał i nic mi nie robili. Dobrze jednak dla samego organizmu, jeśli żołądek nie pracuje i jelita są w miarę czyste.
Altaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 10:57   #23
ermine
Raczkowanie
 
Avatar ermine
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez malgos_2805 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pytanie jak się przygotować na takie wycięcie woreczka, czy mogę coś zjeść, czy pić przed zabiegiem? Kiedy spożyć ostatni posiłek? Niestety lekarz zapomniał mi o tym powiedzieć. Wycięcie mam mieć w najbliższą sobotę 09.04.11.
Będę wdzięczna za odpowiedź!!!
Na kilka dni przed zabiegiem zrezygnuj z ciężkich potraw. Pij dużo wody, chodzi o to, by jelita były w miarę czyste. W przeddzień zabiegu zjadłam lekkie szpitalne śniadanie, na obiad samą zupę i na tym się skończyło Lekarz zalecił pić jedynie wodę niegazowaną i tylko do północy. Zabieg miałam następnego dnia, grubo po południu i do tego czasu nic nie miałam w ustach.
ermine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 19:50   #24
malgos_2805
Przyczajenie
 
Avatar malgos_2805
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Bardzo dziękuję za cenne uwagi.
A ja jak to nasza służba zdrowia odwołała mi dzisiejszy zabieg i przełożyła na następną sobotę. I tak sobie czekam cierpliwie.


Pozdrawiam wszystkich.
malgos_2805 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 09:15   #25
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Ja jestem po operacji już 5 lat i bardzo szybko zaczęłam normalnie jeść.
Z początku trochę uważałam, bo operacja była dość ciężka - tydzień w szpitalu, bo oprócz kamieni okazało się, że mam jeszcze ropnia, ale kiedy jakieś 2 tygodnie po, jednego dnia zjadłam naraz chyba wszystko, co było niedozwolone i nic mi się nie stało, przestałam zachowywać jakiekolwiek względy ostrożności.
Od momentu wycięcia pęcherzyka nie mam najmniejszych dolegliwości związanych z układem trawiennym.

Serdeczności.
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 09:42   #26
Altaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Fajnie mówić, ale ta dieta jednak po coś jest. Ludzi nic nie boli, to jedzą jak popadnie, a potem się dziwią, że tworzą im się złogi w przewodach. Wszystko spożywać należy z umiarem. Niestety, jak ktoś ma predyspozycje, to trzeba bardzo uważać. Wycięcie woreczka nie musi oznaczać końca problemów do końca życia, to mylne stwierdzenie!

Edytowane przez Altaire
Czas edycji: 2011-04-11 o 09:44
Altaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 00:30   #27
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Cytat:
Napisane przez Altaire Pokaż wiadomość
Mnie też boli, ale nie jest to taki ból, że chodzę po ścianach. Ciągle mam stan podgorączkowy, tak 37 rano i do 37,5 na wieczór. To normalne? Zaznaczę, że w ciągu dnia biorę Apap Extra.

Właśnie się obudziłam i biegunki jeszcze nie ma, a mdłości są prawie znikome, to chyba z głodu. (-: Mam nadzieję, że już tak będzie do końca dnia!

Dziś przespałam pierwszą noc w połowie na boku, jupi!
Stan podgorączkowy nie jest normalny i powinnaś jednak zgłosić się do lekarza.
Natomiast nudności nie są spowodowane głodem a prawdopodobnie zbyt wysokim poziomem kwasów żołądkowych. Mnie mdliło przed i po usunięciu pęcherzyka, ale ja miałam wcześniej wykonane EPCW ze sfinkterotomią i żeby zmniejszyć dyskomfort miałam przepisany Bioprazol, który obniża wydzielanie kwasu solnego. Pozdrawiam!
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 09:49   #28
Altaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

Karkki, moje nudności już minęły. Najwyraźniej był to efekt narkozy. Źle czułam się tylko dwa dni.

Edycja: Właśnie wróciłam od lekarza. Nie uwierzycie przez co miałam ten stan podgorączkowy. Dorobiłam się kamicy szczawianowej spowodowanej cewnikowanie na operacji! Czeka mnie teraz tydzień leczenia antybiotykiem.

Edytowane przez Altaire
Czas edycji: 2011-04-13 o 14:57
Altaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:04   #29
tarasik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Witajcie jestem pierwszy raz na tym forum pisząc, dotychczas tylko przeglądałam. Dzisiaj wróciłam ze szpitala po usunięciu woreczka żółciowego (3-ci dzień od operacji). Dostałam od lekarza wykaz produktów zalecanych i zabronionych ale poszukuję jakichś rozsądnych i dobrze zbilansowanych przepisów obiadowych i innych. Czy ktoś mógłby mi pomóc ewentualnie wskazałby mi gdzie mam poszukiwać.
tarasik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:57   #30
Altaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 31
Dot.: Dieta po operacji na woreczek żółciowy

To dość długo Cię tam trzymali. Przeważnie trzymają jedną dobę.

Żadnych zbilansowanych posiłków nigdzie nie znalazłam. Trzeba samemu sprawdzać co można, a czego nie i najlepszym sposobem to miarowo wprowadzać nowe produkty. Ja na początku jadłam same gotowane paćki - jakaś zupka warzywna, gotowana marchewka, dużo biszkoptów i sucharków, gotowana pierś z kurczaka dopiero po 5 dniach (chirurg zabraniał szybciej). Po tygodniu jadłam pierwsze warzywa, ale miałam kolkę po nich. Dopiero po dwóch tygodniach było lepiej. Próbowałam już nieco czekolady i parę łyków wina, ale mam po nich kolki. Na początek nie ma co przesadzać.
Altaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-29 21:42:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.