Kobieta w biznesie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-20, 11:41   #1
jagoda 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Smile

Kobieta w biznesie


jestem na etapie zakładania własnej działalności biznesowej. Potrzebuję porad kobiet doświadczonych na polu biznesowym. Zastanawia mnie wątek wielojęzyczności. czy tak naprawdę angielski wystarczy, po to by utrzymać się na rynku?


Natrafiłam na ciekawy artykuł wertując portale biznesowe http://www.twojeinnowacje.pl/innowac...zem#comment-74
Co o tym sądzicie? Ja mam wątpliwości, czy sobie poradzę.
jagoda 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 22:40   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kobieta w biznesie

Cytat:
Napisane przez jagoda 86 Pokaż wiadomość
jestem na etapie zakładania własnej działalności biznesowej. Potrzebuję porad kobiet doświadczonych na polu biznesowym. Zastanawia mnie wątek wielojęzyczności. czy tak naprawdę angielski wystarczy, po to by utrzymać się na rynku?


Natrafiłam na ciekawy artykuł wertując portale biznesowe http://www.twojeinnowacje.pl/innowac...zem#comment-74
Co o tym sądzicie? Ja mam wątpliwości, czy sobie poradzę.
To zalezy od branzy. Bo jak zakladasz biuro tlumaczen, to angielski moze byc za malo. Ale jesli to projektowanie ogrodow to mysle, ze nawet bez niego masz szanse.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 09:52   #3
Rosario Tijeras
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 81
Dot.: Kobieta w biznesie

Cytat:
Napisane przez jagoda 86 Pokaż wiadomość
jestem na etapie zakładania własnej działalności biznesowej. Potrzebuję porad kobiet doświadczonych na polu biznesowym. Zastanawia mnie wątek wielojęzyczności. czy tak naprawdę angielski wystarczy, po to by utrzymać się na rynku?


Natrafiłam na ciekawy artykuł wertując portale biznesowe http://www.twojeinnowacje.pl/innowac...zem#comment-74
Co o tym sądzicie? Ja mam wątpliwości, czy sobie poradzę.
zgadzam się z treścią tego artykułu. jak chcesz rozwinąć biznes poza rynek polski, przyswój etykietę biznesową. z angielskim będzie ciężko. znam takich , co próbowali w trakcie negocjacji biznesowych, dogadać się z Francuzami po angielsku i tak naprawdę nie mieli nawet szans ;(

trzeba zadbać nie tylko o znajomość języków wśród pracowników,
w końcu nie da się opanować nawet w stopniu komunikatywnym 3-4 języków w przysłowiowy tydzień, zawsze taka usługa tłumaczeń telefonicznych pozwala na zmniejszenie kosztów, biorąc pod uwagę ceny kursów w szkołach językowych...
Rosario Tijeras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 09:55   #4
jagoda 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kobieta w biznesie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To zalezy od branzy. Bo jak zakladasz biuro tlumaczen, to angielski moze byc za malo. Ale jesli to projektowanie ogrodow to mysle, ze nawet bez niego masz szanse.
nie zgodzę się z Tobą Rena. nawet prowadząc działalność w zakresie ogrodnictwa, trzeba liczyć się z koniecznością posługiwania się kilkoma językami obcymi. chyba, że kładziesz nacisk jedynie na sprzedaż roślinek w Polsce. koleżance chodziło o działalność w zasięgu europejski, może nawet międzynarodowym??? tak zrozumiałam
uczepie sie troche tego ogrodnictwa, takie marki jak warszawski akant dzialaja nieco szerzej i ich partnerem jest choćby działający m.in. w Hiszpanii Hunter
jagoda 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 18:20   #5
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Kobieta w biznesie

dzialalnosc na rynku polskim nie wymaga nawet znajomosci angielskiego. mysle ze anglielski w zupelnosci wystarczy nawet zeby prowadzic globalny koncern. mysliscie ze gates czy jobs mowia w innym jezyku niz amerykanskim? nie sadze. nie popadajmy w skrajnosc. w pierwszym rzedzie liczy sie pomysl na biznes, klienci i szczescie.
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 14:14   #6
marika999
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Kobieta w biznesie

Cytat:
Napisane przez lasiczkaa Pokaż wiadomość
dzialalnosc na rynku polskim nie wymaga nawet znajomosci angielskiego. mysle ze anglielski w zupelnosci wystarczy nawet zeby prowadzic globalny koncern. mysliscie ze gates czy jobs mowia w innym jezyku niz amerykanskim? nie sadze. nie popadajmy w skrajnosc. w pierwszym rzedzie liczy sie pomysl na biznes, klienci i szczescie.
tak, to prawda, na początku potrzebne są znajomości i odrobina szczęścia, tylko co potem??? nie ma reguł, możesz sobie poradzić bez znajomości języków, na globalnym rynku już konieczny jest angielski - tylko w wypadku, gdy nie masz ambicji na prawdziwy biznes. jednak na dużą skalę, bez obycia z wieżą Babel nie da rady
marika999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 11:46   #7
barbarella82
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 37
Dot.: Kobieta w biznesie

Okej, artykuł artykułem, ja się pytam, czy ktoś korzystał wcześniej z teletłumacza lub podobnych opcji teletlumaczeń?
barbarella82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 10:21   #8
jagoda 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kobieta w biznesie

zdobyłam trochę informacji od znajomego, który już korzystał z teletłumacza i chyba można powiedzieć, że się orientuję w tej tematyce.
z tego co zrozumiałam brał udział w telekonferencji, generalnie wygląda to tak, że automatycznie uzyskujesz tłumaczenie pożądanej prze Ciebie opcji.
wydaje mi się, że na naszym rynku będzie coraz więcej takich ofert teletłumaczeniowych, gdyż wiele firm generalnie nie jest w stanie pozwolić sobie na opłacanie kursów językowych. Czy któraś z Was prowadzi już własną działalność i jak sobie z tym radzicie?
jagoda 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 10:19   #9
marika999
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Kobieta w biznesie

przypomniały mi się zajęcia z etyki biznesu. mam nadzieję, że takie usługi zostaną rozszerzone o kraje azjatyckie, tam chyba najgorzej z komunikacją pod katem kulturowym, choć angielski jest dobrze znany
marika999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 11:27   #10
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Kobieta w biznesie

Cytat:
Napisane przez jagoda 86 Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że na naszym rynku będzie coraz więcej takich ofert teletłumaczeniowych, gdyż wiele firm generalnie nie jest w stanie pozwolić sobie na opłacanie kursów językowych. Czy któraś z Was prowadzi już własną działalność i jak sobie z tym radzicie?
Od prawie 10 lat podróżuję po całym świecie - służbowo i prywatnie. Biegła znajomość angielskiego jest warunkiem jedynym i wystarczającym, aby z powodzeniem robić interesy z poważnymi firmami z całego świata. I nie ma tu znaczenia, czy mówisz o Kenii, Rosji, Meksyku czy Japonii.
Teletłumacz Ci w tym nie pomoże, bo tu nie chodzi tylko o spotkania biznesowe - trzeba iść z kontrahentem na kolację, pogadać o pogodzie, itp.
Inwestycja w znajomość języka zawsze się zwraca.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:48   #11
barbarella82
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 37
Dot.: Kobieta w biznesie

jasna, że tłumaczenie symultaniczne w wypadku dużych transakcji biznesowych jest niezbędne. tylko ile firm o niewielkich zasobach finansowych jest stać na tego typu inwestycję?
zwłaszcza kobiety, które mają utrudniony start w biznesie, nie oszukujmy się ;-( taka opcja teletłumaczeń zawsze może okazać się pomocna, tym bardziej awaryjnie, w końcu tłumacz symultaniczny to też tylko człowiek
barbarella82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 10:09   #12
marika999
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Kobieta w biznesie

zgodzę, że taki Teletłumacz w biznesie sprawdzi się głównie wśród kobiet, faceci z natury są nieufni wobec wszelkich nowości,
natomiast kobiety jak wiadomo lubią eksperymentować ;-)
marika999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:41   #13
kla_ra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Kobieta w biznesie

jagoda86 jak Ci idzie z biznesem??
__________________
Kobieta i kariera
kla_ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 08:06   #14
jagoda 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kobieta w biznesie

Cytat:
Napisane przez kla_ra Pokaż wiadomość
jagoda86 jak Ci idzie z biznesem??


szczerze? tragicznie i bez większych nadziei na sukces ;-(
okazuje się, że w tym kraju najpierw należy wypełnić całe stosy papierów wszelakich, tyle tego, że odechciewa ci się na samą myśl.
chciałam dostać unijne dofinansowanie, proces jest tak zawiły, jestem zrezygnowana ;-( szukałam fajnych rozwiązań, jak ten teletłumacz, żeby to jakoś wrzucić w biznesplan i uatrakcyjnić swój wniosek.
może ktoś starał się o dofinansowanie własnej działalności? wie na co zwracają uwagę?
jagoda 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 12:08   #15
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kobieta w biznesie

Cytat:
Napisane przez jagoda 86 Pokaż wiadomość
chciałam dostać unijne dofinansowanie, proces jest tak zawiły, jestem zrezygnowana ;-( szukałam fajnych rozwiązań, jak ten teletłumacz, żeby to jakoś wrzucić w biznesplan i uatrakcyjnić swój wniosek.
może ktoś starał się o dofinansowanie własnej działalności? wie na co zwracają uwagę?

Wystarczy trochę poszukać...
tutaj cały wątek na temat dotacji unijnych:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481839
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:05   #16
Olga76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 74
Dot.: Kobieta w biznesie

Chciałabym założyć coś swojego ale muszę nabrać troche praktyki i pewności sibie.Już część sprzętu mam potrzebnego mi do mojego mażenia.Ale chciałabym pracować na etacie tak jak teraz.Dzewczyny tutaj pisały o kupnie odzieży,aja chciałabym znaleść odbiorce na swoje kreacje,bo jestem krawcową.
Olga76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 08:41   #17
jagoda 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kobieta w biznesie

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Wystarczy trochę poszukać...
tutaj cały wątek na temat dotacji unijnych:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481839
dziękuje za podpowiedź ;-)
jagoda 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:21   #18
korinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 375
Dot.: Kobieta w biznesie

[QUOTE=jagoda 86;25240566]szczerze? tragicznie i bez większych nadziei na sukces ;-(
okazuje się, że w tym kraju najpierw należy wypełnić całe stosy papierów wszelakich, tyle tego, że odechciewa ci się na samą myśl.
chciałam dostać unijne dofinansowanie, proces jest tak zawiły, jestem zrezygnowana ;-( szukałam fajnych rozwiązań, jak ten teletłumacz, żeby to jakoś wrzucić w biznesplan i uatrakcyjnić swój wniosek.
może ktoś starał się o dofinansowanie własnej działalności? wie na co zwracają uwagę?[/QUOTE

głowa do góry ;-)
korinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 11:12   #19
jagoda 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kobieta w biznesie

Przyznaję, że miałam nieco inny obraz biznesu w wykonaniu kobiet, ma wrażenie, że nadal pod tym względem żyjemy w stereotypach i tak się już utarło. Jak ktoś ma w biznesplanie tak dziwaczne na pierwszy rzut oka rozwiązania jak choćby usługę tłumaczeń telefonicznych to napotyka na całą rzeszę dzikich, dziwnych interpretacji. I to w tym kraju jest niezmienne od lat i mam wrażenie, że tak zamarłe w systemie, że nic się z tym nie da zrobić.
jagoda 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 14:24   #20
blondieee
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kobieta w biznesie

Jagoda, nie poddawaj się. Na początku zawsze jest ciężko, nie ważne czy kobiecie czy mężczyźnie. A z papierkami trzeba się zmagać przez cały czas prowadzenia firmy. I chciałam tylko na chwilę wrócić do tematyki języka obcego. Angielski to PODSTAWA i nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej.
blondieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 12:36   #21
jagoda 86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kobieta w biznesie

Nie zamierzam się zniechęcać, pod górkę, mimo wszystko zawsze do przodu. Poza tym istnieje szansa na zmianę sytuacji w polskim biznesie, chociażby tendencja do uruchamiania coraz to bardziej innowacyjnych start-upów. Być może jest to jakaś odpowiedź, czas pokaże.
jagoda 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:00   #22
pamelaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 48
Dot.: Kobieta w biznesie

Polecam w tym temacie portal inwestycje.pl. Można tam znaleźć całkiem sporo ciekawych porad, raportów, newsów odnośnie prowadzenia własnego biznesu. Co do tłumaczeń telefonicznych to też napotkałam gdzieś na taki artykuł, jak znajdę podeślę.
__________________
dr Bielecki 350HP eurosilicone 04.02.2010
pamelaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.