Okularnik mniej atrakcyjny? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Czy nosisz okulary? (na stałe, do czytania, komputera etc.)
TAK 1 589 76,28%
NIE 494 23,72%
Głosujący: 2083. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-20, 18:22   #571
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

To na pewno nie jest najodpowiedniejsze miejsce na tego typu pytania ale moze mi to wybaczycie Czy osoba chora na astygmatyzm, musi nosic okluary przez caly czas w ciagu dnia. czy bez nich widzi bardzo zle..? Czy sa rozne nasilenia astygmatyzmu czy nie ma czegos takiego ?
Wiem, ze ktores dziewczyny tutaj pisaly ze maja ta wade wzroku wiec moze odpowiedza mi na te pytania
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 17:29   #572
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

nie mam pojęcia (podnosze wątek)
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 09:50   #573
Miss_Sixty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: city.
Wiadomości: 212
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Ja nie noszę okularów ani soczewek bo nie mam żadnej wady, ale jak już
to wolałabym nosić soczewki które są praktycznie niewidoczne.
Niektórym dziewczyną ładnie jest w okularkach.
Miss_Sixty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 10:21   #574
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Cytat:
Napisane przez Camarilla Pokaż wiadomość
To na pewno nie jest najodpowiedniejsze miejsce na tego typu pytania ale moze mi to wybaczycie Czy osoba chora na astygmatyzm, musi nosic okluary przez caly czas w ciagu dnia. czy bez nich widzi bardzo zle..? Czy sa rozne nasilenia astygmatyzmu czy nie ma czegos takiego ?
Wiem, ze ktores dziewczyny tutaj pisaly ze maja ta wade wzroku wiec moze odpowiedza mi na te pytania

Astygmatyzm to wada wrodzona (bynajmiej ja tak mam). Okulary powinno sie nosic przy jakielkowiek wadzie wzroku przez caly dziem, jesli tak zaleci lekarz.
Albo masz zwade i nosisz okulary, albo nie masz i nie nosisz. Chyba, ze tylko do czytania.
Przy astygmatyzmie powinno sie nosic okulary badz soczewki bo to jest bardziej skoplikowana wada.

W przyszlosci chcialabym poddac sie operacji i pozbyc sie okularow raz na zawsze. Trzeba tylko pierw zarobic odpowiednia sumke
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 10:23   #575
Miss_Sixty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: city.
Wiadomości: 212
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

A podobno nie przy każdej wadzie można nosić soczewki...
Miss_Sixty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 14:39   #576
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Przy astygmatyzmie podobno soczewki sa bardzo drogie. Dziekuje za informacje. Wiem, ze przy jakiekolwiek wadzie okulary nalezy nosic przez caly dzien, ale czasami jest tak, ze bez okularow przy mniejszej wadzie widzi tez sie w miare dobrze, choc na pewno nie idealnie. Ciekawa bylam czy przy astygmatyzmie jest podobnie. A tak z ciekawosci ile kostzuje taka operacja ?
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 14:47   #577
anix
Raczkowanie
 
Avatar anix
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do anix
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Witam. Jako posiadaczka okularów, które noszę już z 10 lat, chyba mogę przyłączyć się do 'okularnic' z tego wątku.
Odpowiednio dobrane okulary, z pewnością dodają uroku i nie powiedziałabym, że okularnik jest mniej atrakcyjny. Zresztą coraz więcej osób w okularach i niektórzy nawet lepiej dzięki nim wyglądają
__________________
"Co to jest miłość?
Powiedz
Albo nic nie mów
Ja chcę Cię mieć
Przy sobie
I nie wiem
Czemu ... "
anix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 20:10   #578
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Jasne Witaj wśród okularników

EDIT: Dzisiaj mam wizytę Ciekawie co powie- pewnie przepisze nowe okulary Lecę bo mam za pół godzinki tam być

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2006-09-27 o 14:47
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 14:11   #579
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

EDit: Odświeżam bo coś okularnice się zgubiły

Chyba jutro wybieram się na kupno nowych okularków - wreszcie heee
Pozdrawiam
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 14:40   #580
norrtalje_girl
Rozeznanie
 
Avatar norrtalje_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 901
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

ja noszę okulary do czytania, ale ostatnio zpaominam o nich Myślę, że okularnica mozę też ślicznie wygladać
__________________


Powrót córki marnotrawnej
norrtalje_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 18:22   #581
patrycjiusz
Raczkowanie
 
Avatar patrycjiusz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 130
GG do patrycjiusz
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

tez non stop zapominam o nich..
a bo to tylko lewe oko slabo widzi
patrycjiusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 18:54   #582
pałeczkaa
Raczkowanie
 
Avatar pałeczkaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Alone in hell
Wiadomości: 73
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Cytat:
Napisane przez Camarilla Pokaż wiadomość
Przy astygmatyzmie podobno soczewki sa bardzo drogie. Dziekuje za informacje. Wiem, ze przy jakiekolwiek wadzie okulary nalezy nosic przez caly dzien, ale czasami jest tak, ze bez okularow przy mniejszej wadzie widzi tez sie w miare dobrze, choc na pewno nie idealnie. Ciekawa bylam czy przy astygmatyzmie jest podobnie. A tak z ciekawosci ile kostzuje taka operacja ?


nosze okularki od 13 lat czyli prawie całe życie. Wade mam niewielka i z pewnoscia moglabym nie nosic ich ale... ten cholerny astygmatyzm! Marze o soczewkach ale jak sie dowiedzialam ile kosztuja takie na miesiac to ulalala 110zl same soczewki do tego płyny 50zyla to razem ok.160zl wydatek na miesiac Zbieram kase na soczewki!! tak to bedzie moj cel!! na nastepne wakacje 1 raz pokaze sie bez okularow ale zdziwenie bedzie Mówia ze wogole inaczej wygladam bez- to fakt


Operacje na astygmatyzm mozna zrobic w wieku 21 lat (se poczekam6 lat ) i kosztuje 2 tys na jedno oko w sumie drogo ale sie oplaca!! Juz nie moge sie doczekac az mi ja zrobia. Ciagle se powtarzam ze 6lat to nie wieki szybko minie

A bez okularow (przy mojej wadzie -1 i -1,25 i astgmatyzm) to nie najlepiej widze. np. na wf to zeby zobaczyc pilke to wole je zalozyc mimo ryzyka ze je strace

a na razie to jeszcze w niczym mi nie przeszkadzaja a wam??
pałeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 09:42   #583
Camarilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camarilla
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 253
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Pałeczkaa dziekuje za informacje. Wydaje mi sie, ze lepiej zbierac sobie od razu na operacje niz wykosztowywac sie soczewkami. Wydaje mi sie, ze 4 tys razem to nie tak duzo.( Moj tata jesli chcialby sobie zrobic operacje to zaplacilby chyba z 5 razy wiecej. Tyle, ze on to calkiem inna sprawa )No i pozniej jesli nadal bedzie niewielka wada wzroku bo przy -1 i -1.25 to mozna normalnie ebz strachu czasem pojsc gdzies bez okularow albo wtedy inwestowac w soczewki bo nie sa juz takie drogie.
Dzieki za informacje. 6 lat to nie jest duzo syzbko zleci
Odnosze czesto takie wrazenie ze im ktos mlodszy tym bardziej komus przezkadzaja okulary
Ja np do tej pory czasami w swoich czuje sie jakbym miala 2 glowy(czyaj czuje sie idiotycznie) pomimo ze nosze je do skzoly, do ogladania tv itd. Wiem, ze powinnam ich nie sciagac no ale glupiemu nie wytlumaczysz.
Przy moim -1 bez okularow tez widze dobrze, tylko mialam problemy z czytaniem z duzych odleglsoci no i moj obraz nie byl taki ostry. Tez planuje nosic soczewki. No ale mysle ze z dwa lata musze poczekac.
__________________

Camarilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 10:50   #584
kaczuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Ja nosze okularki od... 7 latek W tej chwili mam wade -4,5 a jestem młodziutka (15 lat) Może i jest mi nawet ładnie w okularkach bo to juz jest częścią mnie, ale zawsze marzyłam by nie nosić okularów, więc niedługo jak wszystko dobrze pójdzie będe nosić soczewki kontaktowe Ja czasem mam problemy z tego powodu ale nie od strony chłopców, lecz dziewcząt. Najczęściej jest na WF jak gramy w siatkówke lub coś innego, a ja ćwicze bez okularów i czasem słysze "ty ślepa jesteś czy co?!" Czasem irytujące ale się przyzwyczaiłam. Niedawno napisała mi P. Okulistka zwolnienie z ćwiczeń z dużym wysiłkiem fizycznym, bo podobno może odkleić się siatkówka... taką kartką się niechwaliłam bo tylko jedna dziewczyna usłyszała tą rozmowe z WFistką i się mnie wypytywała. Trochę się rozpisałam, ale co waszym zdaniem ja moge zaliczyć do tych ćwiczeń z dużym wysiłkiem fizycznym P. okulistka powiedziała że fikołki, podciąganie się na drabinkach itp.??
kaczuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 10:56   #585
kaczuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

aha, przed chwilką doczytałam się na ten temat operacji. Napewno chodzi o Operacje laserową. W tej chwili jest ona bezpłatna np. w Katowicach. Można ja zrobić jak ma się całkowicie ukształtowane oko czyli mnie więcej w 21 roku życia. Są czasem przeciwskazania. Mój tata juz miał ją zrobić, ale ma chore zatoki i odmówili mu operacji. Więc nie trzeba chyba żadnych pieniążków zbierać. A jeśli chodzi o Soczewki nie jest ich taki duży koszt. Moja okulistka za 2 pary soczewek 3 miesięcznych czyli na pół roku + płyn +badanie które kosztuje 40 zł będzie kosztować 200 zł czyli odjąć wizytę 40 zł to 160 zł na pół roku. Ja inwestuje
Pozdrawiam
Kinga
kaczuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 11:09   #586
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Witajcie! Jestem tu nowa, ale problem dotyczy równiez mnie Pierwszy raz okulary załozyłam jakieś 6 lat temu, a że uważam iż do atrakcyjnych i tak nie należę, było to dla mnie jeszcze wiekszą klęską. Ale tak naprawdę to nie okulary zabieraja nam atrakcyjność, ale nasz stosunek do samej siebie. Uwierzmy, ze nawet w okularach jesteśmy wyjątkowe! Dla mnie osobiście największy problem z okularami jest zimą kiedy wchodze do ciepłego pomieszczenia i momentalnie mi zaparowują, albo nic nie widzę bo sa zasypane śniegiem.

Ale wiecie co.., już jako okularnica poznałam swojego męża, więc chyba nie jest aż tak źle.
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 14:53   #587
alex-no
Raczkowanie
 
Avatar alex-no
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 249
GG do alex-no
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

kaczuszkaaa- mam podobną wadę wzroku jak ty, kiedyś okulistka napisała mi coś podobnego, w podstawówce było ok, ale już w gimnazjum w-fistka już tego nie uznała
Ale fikołki to nie są ćwiczenia wysiłkowe
Dla krótkowidza 'zakazane' są m.in biegi przełajowe i skoki w dal. Nawiasem mówiąc i tak zapisałam się na maraton, co mnie będą okulary ograniczać
alex-no jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 19:21   #588
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Cytat:
Napisane przez kaczuszkaa Pokaż wiadomość
Ja nosze okularki od... 7 latek W tej chwili mam wade -4,5 a jestem młodziutka (15 lat) Może i jest mi nawet ładnie w okularkach bo to juz jest częścią mnie, ale zawsze marzyłam by nie nosić okularów, więc niedługo jak wszystko dobrze pójdzie będe nosić soczewki kontaktowe Ja czasem mam problemy z tego powodu ale nie od strony chłopców, lecz dziewcząt. Najczęściej jest na WF jak gramy w siatkówke lub coś innego, a ja ćwicze bez okularów i czasem słysze "ty ślepa jesteś czy co?!" Czasem irytujące ale się przyzwyczaiłam. Niedawno napisała mi P. Okulistka zwolnienie z ćwiczeń z dużym wysiłkiem fizycznym, bo podobno może odkleić się siatkówka... taką kartką się niechwaliłam bo tylko jedna dziewczyna usłyszała tą rozmowe z WFistką i się mnie wypytywała. Trochę się rozpisałam, ale co waszym zdaniem ja moge zaliczyć do tych ćwiczeń z dużym wysiłkiem fizycznym P. okulistka powiedziała że fikołki, podciąganie się na drabinkach itp.??
no też coś słyszałam od okulistki ze duży wysiłek fizyczny powinnam sobie raczej odpuścić a tak lubiałam biegać.. heehee kiedyś
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 10:20   #589
fantasmagorie
Raczkowanie
 
Avatar fantasmagorie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 51
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Witam! Ja też należę do okularnic już od kilkunastu lat. Na początku nie cierpiałam ich (stereotyp: nosisz okulary - jesteś kujonem), a teraz nie wyobrażam sobie siebie bez nich. Czuję się lepiej mając je na nosie i nie zamieniłabym ich na soczewki (chociaż w zimie czasami mnie nachodzi taka myśl). A jakie spojrzenia można posyłać zza szkieł - zabójcze

kaczuszkaa: jesteś pewna, że w Katowicach ta operacja jest bezpłatna? Dwa lata temu NFZ nie refundował jej (w każdym razie tak mnie poinformowano). Bo jeśli tak, to chyba się skuszę w przyszłym roku. (Ale z okularów nie zrezygnuję, będę nosić zerówki )
fantasmagorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-01, 15:24   #590
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

ja noszę i bardzo z tego powodu boleję.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 16:08   #591
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Cześć dziewczyny Dziwne, że dopiero teraz zajrzałam na ten wątek.
Od jakichś dwóch lat noszę okularki, mam wadę -3 dioptrie.
Od niedawna noszę soczewki, są moim zdaniem dużo wygodniejsze, ale to też zależy od sytuacji (np. jak wyjadę nad morze to ciągłe zakładanie, zdejmowanie przed kąpielą itd. jest trochę uciążliwe), a i tak kocham siebie w okularkach
Mam takie fajne, delikatne oprawki, w których wyglądam fajnie moim zdaniem
Miałam już kilka oprawek i akurat te które mam teraz najbardziej mi przypasowały, są idealne do koloru mojej skóry, oczu i włosów, ale naprawdę poszukiwałam ich bardzo długo. Życzę powodzenia w poszukiwaniu własnych, bo naprawdę, każdemu okularki pasują, musi tylko znaleźć odpowiednie dla siebie, co niestety nie musi się skończyć na drugim czy trzecim sklepie.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 23:37   #592
lines
Raczkowanie
 
Avatar lines
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 63
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

[quote=kaczuszkaa;2811926]Ja nosze okularki od... 7 latek W tej chwili mam wade -4,5 a jestem młodziutka (15 lat) Może i jest mi nawet ładnie w okularkach bo to juz jest częścią mnie, ale zawsze marzyłam by nie nosić okularów, więc niedługo jak wszystko dobrze pójdzie będe nosić soczewki kontaktowe Ja czasem mam problemy z tego powodu ale nie od strony chłopców, lecz dziewcząt. Najczęściej jest na WF jak gramy w siatkówke lub coś innego, a ja ćwicze bez okularów i czasem słysze "ty ślepa jesteś czy co?!" Czasem irytujące ale się przyzwyczaiłam. Niedawno napisała mi P. Okulistka zwolnienie z ćwiczeń z dużym wysiłkiem fizycznym, bo podobno może odkleić się siatkówka... taką kartką się niechwaliłam bo tylko jedna dziewczyna usłyszała tą rozmowe z WFistką i się mnie wypytywała. Trochę się rozpisałam, ale co waszym zdaniem ja moge zaliczyć do tych ćwiczeń z dużym wysiłkiem fizycznym P. okulistka powiedziała że fikołki, podciąganie się na drabinkach itp.??[/quot
oj jak ja zazdroszczę wszystim którzy mieli możliwość zwolnienia z niektórych ćwiczeń z w-fu z powodu wady wzroku.... ja musiałam niestety męczyć się przez całą podstawówkę i liceum (później już mnie w-f ominął). Przyznam, że z tego powodu, jak mnie ktoś pyta jakiego przedmiotu najbardziej nielubiłam w szkole, bez zastanowienia odpowiadam, że w-fu. Nie mówię, żeby wcale nie ćwiczyć, ale są rzezyktórych przy wadzie wzroku się po prostu nie zrobi. dla mnie koszmarem było wszystko co łączyło się z ocenianiem odległości. Czyli siatkówka 9 a szkoda bo to fajna rzecz - ale odkrylam to dopiero w soczewkach), koszykówka i różnego rodzaju skoki przez przezkody gdzie odbijałm się "na wyczucie". Po prostu horror, dla mnie i dla moich rodziców, którzy cały czas słyszeli ode mnie że nie chcę iść na w-f. Jak to casem okólary mogą utrudnić zycie. Ale i tak po ok. rocznej przerwie i noszeniu soczewek noszę się z zamiarem zakupu okólarów. Jakoś mi wygodniej jednym ruchem założyć rano i tak samo zdjąć wieczorem. Nie lamcie się okólarami. Wiem, że czasem nie jest łatwo, ale to może być naprawde rewelacyjna ozdoba i sposób na wymodelowanie twarzy, tylko trzeba odpowiednie opraweczki znaleźć. to czasem trochę trwa, ale naprawdę warto! Pozdrawiam wszystkich Okólarników! Tzrymajcie się!
lines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:48   #593
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

A ja noszę okularki od 10 lat i wcale mi nie przeszkadzają czuję się w nich ładniejsza, sexowniejsza itp ;D Nie wyobrażam sobie,że mogłabym nosić soczewki, na samą myśl,że musiałabym sobie wkładać coś do oka, oczy mi się zamykają :P
okularki są fajne a jak gdzieś wychodzę na jakąś imprezę i chcę zaszpanować super makijażem to zwyczajnie ich nie ubieram, te parę godzin mogę być troszkę ślepa
pozdrawiam
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 16:45   #594
kaczuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Witajcie
Przez cały tydzien poprostu nie siedzialam przy kompie, taki nawał materiału i sprawdzianów No ale już jestem hehe. Jeśli chodzi o tą operacje w Katowicach... nie jestem w 100% pewna, ale jak dobrze pamiętam jest ona bezpłatna w Klinicie okulistycznej?? Nie pamiętam nazwy kliniki dokładnie Ale jeśli się dowiem to napisze wszystko co i jak A propo; czym dłużej myśle o soczewkach i tym, że na 90% będe coś takiego nosić z własnej nie przymuszonej woli i z innej perspektywy patrze na moje okulary to inaczej podchodze do soczewek, już nie tak jakby do "wybawcy" ale tak jakbym swoje życie miałambym wywrócić do góry nogami bo to wielka zmiana...
Pozdrawiam!
Kinga
kaczuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 22:41   #595
sardynka80
Przyczajenie
 
Avatar sardynka80
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

A ja soczewki noszę i pewnie będę nosiłą jeszcze jakis czas, nie zmiania to jednak faktu że okulary musze mieć. W ogóle to trafiłąm na takiego mega szpenia od okularów i człowiek tyle mi rzeczy powiedział fajnych o szkłach okularowych, zę sobie w końcu u niego zrobiłam (tak mnie zakręcił)... no ale powiedział mi które szkła są dobre jak szukać i że on mi dobierze najtańsze z tych dobrych. Naprawdę nie kosztowało mnie to jakoś strasznie dużo ale komfort noszenia jest...choćby nieświadomy. Podstawa jednak to materiały jak wiem że mam dobre kontakty albo dobre szkła okularowe ot się zdecydowanie lepiej z tym czuje. Oprawki to sprawa drugorzędna bo nie wpływają na moje zdrowie.
sardynka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 15:41   #596
k_ota
Raczkowanie
 
Avatar k_ota
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 149
GG do k_ota
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

mam nadzieję, że za bardzo ine popsuje tematu, ale ciekawi mnie co irytuje was w okularach?
Bo mnie na przykład, zaparowane, zamazane deszczem/śniegiem szkła i brak możliwości noszenia okularów przeciwsłonecznych...
__________________
Pies myśli: Jaki mój pan jest dobry: daje mi jeść, bawi się ze mną, daje mi miejsce do spania... Chyba musi być Bogiem...
Kot myśli Jaki mój pan jest dobry: daje mi jeść, bawi się ze mną, daje mi miejsce do spania... Chyba muszę być Bogiem...
k_ota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 16:34   #597
fantasmagorie
Raczkowanie
 
Avatar fantasmagorie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 51
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Cytat:
Napisane przez k_ota Pokaż wiadomość
Bo mnie na przykład, zaparowane, zamazane deszczem/śniegiem szkła i brak możliwości noszenia okularów przeciwsłonecznych...
Nie mówiąc o tym, że zawsze mi zjeżdżają z nosa w najmniej spodziewanym momencie Większość facetów twierdzi, że wyglądam uroczo, jak je poprawiam
fantasmagorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 19:08   #598
miss dare
Raczkowanie
 
Avatar miss dare
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 108
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Cytat:
Napisane przez k_ota Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że za bardzo ine popsuje tematu, ale ciekawi mnie co irytuje was w okularach?
Bo mnie na przykład, zaparowane, zamazane deszczem/śniegiem szkła i brak możliwości noszenia okularów przeciwsłonecznych...

Ja mam słoneczne korekcyjne - zrobiłam sobie kiedyś jak była promocja w Vision Express, są barwione na górze na szaro/niebiesko a na dole na lekko brązowo - jako że połamałam moje to teraz też w tych prowadzę samochód - ale nawet się da Ale można sobie kupić przecież takie na przykład jak w TV reklamowali Transitions (http://www.essilor.pl/?pageid=80&lang=pl) - one są takie w odcień szarości do czerni i ponoć szybko się zabarwiają i odbarwiają. No ale ja raczej wolę miec osobno słoneczne niż takie

A z parowaniem to też jest tak, że nieco zależy od materiału czyli od jakości tych szkieł - ja teraz właśnie takie szkła Essilor na zimę chcę zrobić w nowych okularach, strasznie się zajarałam na tę firmę, chcę mieć powłokę Crizal Alize i jeszcze wszystko co tylko mogą dodać do tych szkieł na co mnie stać będzie oczywiście

A tak lekko już zbaczając z okularów - to ostatnio przy zakupie Dailiesów soczewek dali mi dwa pudełeczka soczewek Focus Color One Day (czy jakkolwiek one się tam zwą) - mam po jednej parze: niebieskie, zielone, orzechowe i szare - na raziew zużyłam tylko niebieskie - są bardzo delikatne ale w miarę wyraźne - podeślę potem fotkę
miss dare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 19:21   #599
miss dare
Raczkowanie
 
Avatar miss dare
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 108
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

wrzucam zdjęcie - nie wiem czy nie za bardzo zmniejszyłam i czy cokolwiek jeszcze widać - w każdym razie - takie dość naturalne wrażenie - co nie? Sama mam takie szaro-niebieskie oczy raczej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczka_blue3_small.jpg (15,5 KB, 75 załadowań)
miss dare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 22:18   #600
gamaa
Zakorzenienie
 
Avatar gamaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: (;
Wiadomości: 4 182
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Cytat:
Napisane przez k_ota Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że za bardzo ine popsuje tematu, ale ciekawi mnie co irytuje was w okularach?
Bo mnie na przykład, zaparowane, zamazane deszczem/śniegiem szkła i brak możliwości noszenia okularów przeciwsłonecznych...

Mnie to tez...niestety wiecej minusow niz plusow
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
gamaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 14:00:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.