Window seat - siedzenie na oknie :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-15, 19:22   #31
sylwiap77
Raczkowanie
 
Avatar sylwiap77
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała (prawie)
Wiadomości: 141
GG do sylwiap77
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p_100160175.jpg (58,1 KB, 136 załadowań)
sylwiap77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:53   #32
ViVian66
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 053
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

zamierzam stworzyc cos takiego u siebie w pokoju
ViVian66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 14:23   #33
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 12:19   #34
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
ja też się w czymś takim zakochałam po obejrzeniu jakiegś amerykańskiego serialu.
No właśnie, ja też to widziałam w kilku serialach i filmach i zawsze podziwiałam takie rozwiązanie. Niestety na podziwianiu się kończy, bo w zwykłym mieszkaniu takie coś by po prostu nie przeszło. Co innego domek. Gdybym tylko wygrała kasę w lotto, to wybudowałbym się gdzieś pod miastem i zaprojektowała w cad decorze sypialnię (na poddaszu) z wielgaśnymi oknami (na dwóch ścinach) i właśnie takim siedziskiem.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 12:45   #35
rewolwerowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

a mi się marzy takie łóżko na parapecie, tylko gdzie takie można dostać? a może na zamówienie się robi? jak myślicie?
rewolwerowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 22:48   #36
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

nie
potrzbujesz tylko szerzego parapetu i materaca o takim samym wymiarze stos poduszek i gotowe

chyba ze chcesz wersje wypasioną...z szafkami pod spodem itp...to juz trzeba pokombinowac i wezwac fachowca
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 07:41   #37
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

super
dzięki że mi o tym przypomniałyście bo szukam powoli inspiracji do nowego lokum jeśli będzie możliwość to też sobie takie siedzonko zrobię
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 15:02   #38
rewolwerowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

chodzi mi o coś takiego jak na zdjęciu, fachowca, czyli to może być robota na zamówienie? czy macie jakieś inne pomysły?
rewolwerowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 17:19   #39
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

Cytat:
Napisane przez rewolwerowa Pokaż wiadomość
chodzi mi o coś takiego jak na zdjęciu, fachowca, czyli to może być robota na zamówienie? czy macie jakieś inne pomysły?

jak dla mnie to to jest zwykla niska komoda a na niej materac i poducha

chociaz...ciekawi mnie jak zrobic takie okno na rowno ze sciana
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you

Edytowane przez smiley
Czas edycji: 2010-07-28 o 17:22
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:59   #40
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

Cytat:
Napisane przez smiley Pokaż wiadomość
nie
potrzbujesz tylko szerzego parapetu i materaca o takim samym wymiarze stos poduszek i gotowe

chyba ze chcesz wersje wypasioną...z szafkami pod spodem itp...to juz trzeba pokombinowac i wezwac fachowca
Ano, zrobienie czegoś takiego na zamówienie jest chyba jedynym rozwiązaniem, bo przecież różne pokoje mają różne wymiary, a tu trzeba dopasować tę skrzynię do długości okna. Chociaż myślę, że wstawienie takiego siedziska trzeba już planować na etapie projektowania/budowania domu, bo to najlepiej prezentuje się we wnęce (chyba że ktoś ma tak mały pokój, że okno zajmuje całą długość ściany).
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:47   #41
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

wydaje mi się, że ściana nie jest gruba, obstawiałabym domek z gotowych elementów, drewniany i nie wiem, może nie nasz klimat, bo u nas ocieplenie to podstawa, a w takiej cienkiej ścianie to go za wiele nie ma chyba, ale na takich gotowych się nie znam dlatego w cienkiej ścianie udało im się tak to okno obsadzić.
co do łóżka pod. jeśli masz ochotę z tatą pomajstrować, to bez problemu możecie (lub może sam) takie cuś zrobić. wystarczy mieć materac, wymierzyć go, na wymiar narysować skrzynię taką "trumienkę" gdzie zamiast dna są listewki, co by się materac wietrzył. jeśli chcesz szuflady pod spodem to też odpowiednią ilość dorysowujesz i wymierzasz. doliczyć trzeba do szuflad porządne prowadnice na kółkach. do szafek zwykłych zawiasy. przy gotowym projekcie (pod Twoje okno i materac) wyliczasz potrzebne metry kwadratowe płyty pilśniowej lub mdf czy jakiejś innej, wybierasz kolor płyty i rodzaj (radziłabym grubszą, żeby utrzymała ciężar łóżka i szafek), zamawiasz u producenta lub w markecie budowlanym. czasem można zamówić już pocięte płyty, czyli Tobie zostaje ich oklejenie (cięcia trzeba okleić taką taśmą termozgrzewalną - zwykłe ruskie żelazko i prasowanie tej taśmy na cięciu, kolorów jest mnóstwo i do każej płyty spokojnie można dobrać) i skręcenie. ale tną na podstawie dostarczonego rysunku, czyli musielibyście rozrysować na płycie rozmieszczenie poszczególnych kawałków tego mebla (oczywiście jak najekonomiczniej, bo za ścinki i niewykorzystane kawałki i tak zapłacicie, nawet jeśli jeden kawałek będą musieli dociąć z osobnej płyty), albo podać im że potrzebujecie np 4 kawałki o wymiarach 2mx1,6m 8 kawałków o wym 0,5x0,5 m itp. i oni sami sobie to rozmieszczą na płytach i potną.
najgorsze, bo wymagające konkretnej decyzji, jest zrobienie projektu. reszta to pikuś. jeśli nie chcesz się w takie rzeczy sama bawić, to popytaj u prywaciarzy, którzy robią szafy lub kuchnie na wymiar. to ta sama robota, tylko efekt inny. cena zależy od wszystkiego, ale myślę, że efekt lepszy niż kupno gotowca ze sklepu którego czasem nijak nie idzie wpasować w pokój. robiłam z moim tatą meble do całego naszego domu (poza kanapami z salonu i naszymi - dzieci- łóżkami, ale łoże małżeńskie rodziców już robione od podstaw, tak jak Ci opisałam), w tym całą kuchnię i sypialnię rodziców i to nie jest wcale takie trudne. i miałam wtedy 15 lat
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 13:14   #42
agata132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

Rzeczywiście takie przytulne miejsce przy oknie wygląda super ) kilka zdjęć znalazłam tutaj: xxx ale żeby zrobić coś takiego bardziej profesjonalnego to trzeba się za to wziąć, gdy dom jest jeszcze w stanie surowym. wtedy można dopasować wysokość, rozwiązać sprawę parapetu itp.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-02-02 o 15:35 Powód: link reklamowy
agata132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 13:51   #43
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Window seat - siedzenie na oknie :)

Cytat:
Napisane przez agata132 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście takie przytulne miejsce przy oknie wygląda super ) kilka zdjęć znalazłam tutaj: xxx ale żeby zrobić coś takiego bardziej profesjonalnego to trzeba się za to wziąć, gdy dom jest jeszcze w stanie surowym. wtedy można dopasować wysokość, rozwiązać sprawę parapetu itp.
Bardzo słaba reklama. Wykopywanie kilkuletnich wątków i wrzucanie linka do bloga

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-02-02 o 15:36 Powód: link w cytowanej wypowiedzi
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-02 14:51:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.