Matura międzynarodowa ib - czy warto?? Czy przeżyję?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-03, 14:23   #1
TheMostMe
Raczkowanie
 
Avatar TheMostMe
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 80
Question

Matura międzynarodowa ib - czy warto?? Czy przeżyję??


Witajcie!
W tym roku kończę gimnazjum i stanęłam przed ogromnym dylematem: które liceum wybrać?? Po wstępnych oględzinach zdecydowałam, iż mój wybór padnie na p. międzynarodowy lub europejski (angielski, historia, wos).
Uwielbiam angielski, czytam książki po angielsku, można powiedzieć, że wolę pisać prace po angielsku niż po polsku. Słyszałam że na tym profilu nie ma życia, zarwane noce, pisanie pracy (Extended Essay) w wakacje. Czy to prawda?
Po humanie nie ma z kolei żadnej perspektywy, myślałam nad prawem ale nie wiadomo czy znajdę później pracę itd. Zresztą w Białymstoku to humany są takie słabe, a naczytawszy się osób, które później zawaliły maturę z matematyki, to szczerze mówiąc human odpada.
Jakie są wasze zdania i opinie na ten temat?
Wiem, że wątek matury międzynarodowej był poruszany kilkakrotnie ale może by tak jeszcze raz?
Z góry dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam
TheMostMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 21:39   #2
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Matura międzynarodowa ib - czy warto?? Czy przeżyję??

W moim liceum zarwane noce to raczej nic dziwnego, kwestia przyzwyczajenia. IB nie jest dla każdego, jest dość wymagające, ale... na każdym profilu możesz trafić na czuba, który każe Ci się z dnia na dzień uczyć 60 stron lub więcej
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:04   #3
AnMra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 362
Dot.: Matura międzynarodowa ib - czy warto?? Czy przeżyję??

Raczej przeżyjesz, wszystko jest dla ludzi. Ale nie ma co aż tak przywiązywać wagi do stereotypów . Zarwane noce - jak ktoś się uprze, to i w gimnazjum może sobie zarywać, a jednak są ludzie, którzy nawet na medycynie się wysypiają ;P. Złe humany w Białymstoku - to samo słyszę ostatnio o biol-chemach . W każdej szkole znajdą się lepsi i gorsi nauczyciele niestety, nawet na rozszerzeniach. Najlepiej porozmawiaj z kimś, kto ma bezpośrednią styczność z programem, np. z tegorocznej klasy pre-IB, w kwietniu będzie jeszcze dzień otwarty. Poza tym po pierwszej klasie istnieje możliwość przeniesienia się na inny profil.
AnMra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.