studia medyczne - czy mam szanse - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-05, 21:03   #1
lukrec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26

studia medyczne - czy mam szanse


nie wiem, czy zamieszczam watek w dobrym miejscu, ale nie ogarniam jeszcze wizazu tak do konca
jestem na I roku filologii angielskiej i bardzo sie na tych studiach męczę. i tak mnie dzisiaj olśniło, że jednak chciałabym zostac lekarzem. problem w tym, że nie uczyłam się nigdy chemii, biologii ani matematyki na jakims sensownym poziomie. wiem tylko, że musialabym przygotowac sie do rozszerzenia z biologii i chemii/matematyki. maturę pisałabym za rok. czy jest realna możliwosc ze dam rade sie nauczyc wszystkiego od podstaw i dostac sie na medycyne? olałam sobie nauke w gimnazjum i liceum, wczesniej w ogole nie pomyslalabym ze zechce pojsc na studia. i teraz tak mysle, ze nie chce marnowac sobie zycia, nie chce sie uczyc czegos co mi sie nie podoba, co mnie nie kreci i po czym nie ma przyszlosci. nie wiem czy moge juz zaczac nauke, zapisac sie na kurs, czy lepiej odpuscic, bo szanse sa nikle
lukrec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 21:21   #2
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Myślę, że nie masz szans, żeby ogarnąć matematykę/chemię i biologię NA RAZ w ciągu roku. I to na poziomie rozszerzonym. Od zera tak właściwie.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 21:21   #3
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Bardzo trudno cokolwiek doradzić. Moim zdaniem powinnaś wziąć się za solidne przerabianie rozszerzeń z chemii i bioli, ale nie wiem, czy to cokolwiek da w krótkim czasie. Ludzie po biolchemach, zdając super matury rozszerzone na 80 % wzwyż, nie dostają się na medycynę, a co dopiero ktoś, kto olewał te przedmioty na wcześniejszych etapach edukacji. Nie chcę Cię zniechęcać, ale to naprawdę może być trudne to osiągnięcia, jednak próbować zawsze można. Nie olewaj swojego obecnego kierunku, bo w razie niewypału zostaniesz z niczym.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 21:33   #4
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

sądzę że szanse masz nikłe, sama po humanie przez rok uczyłam się do rozszerzeń (nie od zera, bo podstawy miałam bardzo dobrze opanowane, nigdy sobie nie olewałam tych przedmiotów) i uważam że rok to zdecydowanie za mało (ja nigdy nie startowałam na medycynę, tylko na wetę a i tak zabrakło mi punktów by dostać się do tego miasta gdzie chciałam).
A lubisz biologię i chemię? Bo jak chcesz iść na medycynę "bo chce być lekarzem" (dobre zarobki itd) to sobie odpuść - studia są na tyle trudne że osoby ze słomianym zapałem szybko rezygnują.

(Najpierw sobie przejrzyj plan studiów i poczytaj opinie jak wyglądają pierwsze lata medycyny bo mam wrażenie że tego nie robiłaś a no i polecam przejrzeć arkusze maturalne dla nowej podstawy)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2015-01-05 o 21:38
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 21:40   #5
lukrec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

wlasnie chodzi mi o takie REALNE oszacowanie szans.
dawno temu w gimnazjum krecilo mnie to ze moge sie uczyc o ciele czlowieka, jak to wszystko dziala, to jest super tylko w liceum tematy juz nie byly takie fajne wiec sobie olałam. z chemii w gimnazjum i liceum mialam kiepska nauczycielke u ktorej NIE NAUCZYLAM sie nic. nic. i gdybym wtedy uswiadomila sobie ze chce jednak cos w zyciu robic to mialabym latwiej. czytalam blogi osob studiujacych medycyne i te studia naprawde moga byc fascynujace, tylko trzeba miec ta podstawowa(no moze nie tak calkiem podstawowa) wiedze ogarnieta, a ja tego nie mam
lukrec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 21:42   #6
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

realnie moim zdaniem nie - ale rób jak uważasz, jeśli masz sobie do końca życia wypominać
jak i tak uważam że masz słomiany zapał i "o jak fajnie byłoby być lekarzem" - taka zachcianka na miesiąc - no i jak sama przyznałaś olewałaś chemię i biologię w liceum a to znaczy że nie interesowało Cię to

btw co to się dzieje ostatnio - jak wszyscy chcą iść na medycynę - czyżby ta szybka fortuna po studiach przyciągała :P
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2015-01-05 o 21:47
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:10   #7
Raii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 73
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Z tego co mi wiadomo co rozszerzona matematyka/ fizyka z wielu uczelni zostały wycofane jeżeli chodzi o rekrutację na medycynę. Nie zmienia to jednak faktu, że zostaje jeszcze biologia i chemia, a nie są to łatwe przedmioty, szczególnie jeżeli ktoś nie ma z nimi od dłuższego czasu nic wspólnego.
Nie wiem co było czynnikiem podjęcia takie decyzji, czy zobaczyłaś jakiś serial w którym to tak świetnie wygląda, czy nagle poczułaś wielkie powołanie, ale powiem szczerze- daj sobie spokój.
Medycyna to nie jest kierunek na który można sobie od tak pójść. Ludzie, którzy naprawdę na ta harują, całe liceum się uczą w końcu i tak się nie dostają. A oprócz tego, że to jest harówa do matury, to jak już się dostaniesz to okazuję się, że materiał, który musisz umieć do matury, to przy materiale, którego musisz się nauczyć na medycynie, to tak naprawdę nic.
Kolejna kwestia to to, że musiałabyś mieć jeszcze kogoś kto by Ci pewne sprawy wytłumaczył bo na podstawie książek tego nie zrobisz, niektóre rzeczy trzeba po prostu pokazać.
I mówię Ci to szczerze jako osoba, która jest na profilu biol-chem i która chciała przez długi czas iść na medycynę, ale mimo, że się naprawdę dużo uczę, to realnie oceniłam swoje możliwości. Z resztą nie tylko ja bo większość moich znajomych podjęła taka sama decyzję.
Raii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 22:19   #8
lukrec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Raii dziekuje za odpowiedz, chyba faktycznie sobie odpuszcze, chociaz przez chwile naprawde myslalam zeby rzucic wszystko i uczyc sie na medycyne

Edytowane przez lukrec
Czas edycji: 2015-01-05 o 22:22
lukrec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:23   #9
HardFable
Rozeznanie
 
Avatar HardFable
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 990
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

no nie wiem czy teraz dasz sobie radę z chemią, chemia to nie jest pamięciówka, nie wykujesz tego, musisz to zrozumieć, nauczyć się liczyć i trenować.. nie wiem, czy na medycynie jest chemia, ale zapewne tak, poza tym nie wiem czy w ogóle bez chemii sie dostaniesz.
__________________
W poszukiwaniu życiowej drogi.

12.02.19


'Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, byle grać ją z artyzmem i nie brać jej zbyt poważnie.' - Bolesław Prus, Lalka
HardFable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:24   #10
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

pewnie jakby się uparł to dałoby się ale od chemii nie uciekniesz - jest chemia jako przedmiot a potem biochemia (którą większość studentów szczerze nienawidzi)
jak nie chcesz się uczyć na maturę z chemii to jak będzie Ci się chciało uczyć ogromu materiału na studiach? nie wierzę w to
a zdając matematykę zamiast chemii zamykasz sobie drogę na większość uczelni (jak nie na wszystkie?)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2015-01-05 o 22:28
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:29   #11
HardFable
Rozeznanie
 
Avatar HardFable
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 990
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Na medycynę nie dostają się czasem osoby mające 80coś% z rozszerzenia. Ja uwielbiając chemię w życiu nie napisałabym tak rozszerzenia (a na pewno nie tego zaserwowanego rok temu ), bo poświęcałam za mało czasu chemii. O ile MOŻE udałoby Ci się wkuć cały materiał z biologii do maja, to nie sądzę, żeby udało Ci się to z chemią, bo to trzeba po prostu czuć. I polubić. Zwłaszcza wybierając się na medycynę.
__________________
W poszukiwaniu życiowej drogi.

12.02.19


'Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, byle grać ją z artyzmem i nie brać jej zbyt poważnie.' - Bolesław Prus, Lalka
HardFable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 22:32   #12
lukrec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez HardFable Pokaż wiadomość
Na medycynę nie dostają się czasem osoby mające 80coś% z rozszerzenia. Ja uwielbiając chemię w życiu nie napisałabym tak rozszerzenia (a na pewno nie tego zaserwowanego rok temu ), bo poświęcałam za mało czasu chemii. O ile MOŻE udałoby Ci się wkuć cały materiał z biologii do maja, to nie sądzę, żeby udało Ci się to z chemią, bo to trzeba po prostu czuć. I polubić. Zwłaszcza wybierając się na medycynę.
pozostalo mi wmowic sobie ze anglistyka jest taka alternatywna medycyna i jest ogromnie fascynujaca i przydatna
lukrec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:34   #13
HardFable
Rozeznanie
 
Avatar HardFable
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 990
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Niekoniecznie pozostało. Jeżeli bardzo się męczysz możesz zmienić, niekoniecznie na medycynę, ale jest tyle kierunków

Uwielbiam to, że każdemu doradzam, tylko sobie nie potrafię pomóc
__________________
W poszukiwaniu życiowej drogi.

12.02.19


'Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, byle grać ją z artyzmem i nie brać jej zbyt poważnie.' - Bolesław Prus, Lalka
HardFable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:36   #14
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

i nie mówiłam słomiany zapał :P
a co autorko - tylko medycyna jest kierunkiem przydatnym? bo tak piszesz jakby nie było innych równie ważnych kierunków

HardFable po 83% to już takie ostatnie listy wrześniowe albo pod progiem, zwykle trzeba mieć po 85% i wyżej (a i też nie na wszystkie uczelnie)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:44   #15
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Przepis na przyszłość:
1. Olewaj naukę większość szkoły
2. Pójdź na nieinteresujące Cię studia
3. Wymyśl, że zostaniesz lekarzem, bo to takie cool i super
4. Zapytaj na forum, licząc na głaskanie po główce i hasła "chcieć to móc'
5. Obraź się za sprowadzenie na ziemię
Magda Gessler edukacji

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-01-06 o 12:23
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:44   #16
lukrec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
i nie mówiłam słomiany zapał :P
a co autorko - tylko medycyna jest kierunkiem przydatnym? bo tak piszesz jakby nie było innych równie ważnych kierunków

HardFable po 83% to już takie ostatnie listy wrześniowe albo pod progiem, zwykle trzeba mieć po 85% i wyżej (a i też nie na wszystkie uczelnie)
Ale mi sie podoba jak ty szybko potrafisz ocenic czlowieka
lukrec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:46   #17
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

a nie mam racji?

casus chyba Magda Gessler (?) a poza tym całkowicie się zgadzam
i zawsze to musi być tylko medycyna - nic innego się nie liczy
bez ocenienia swoich realnych szans samemu i predyspozycji do studiowania takiego kierunku
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2015-01-05 o 22:48
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:46   #18
lukrec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Przepis na przyszłość:
1. Olewaj naukę większość szkoły
2. Pójdź na nieinteresujące Cię studia
3. Wymyśl, że zostaniesz lekarzem, bo to takie cool i super
4. Zapytaj na forum, licząc na głaskanie po główce i hasła "chcieć to móc'
5. Obraź się za sprowadzenie na ziemię
Marta Gessler edukacji
Honey gdzie ja sie obrazilam? prosilam o realna ocene moich szans i taka otrzymalam. troche dystansu, nie wiesz o mnie wszystkiego po dwoch wypowiedziach
lukrec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 12:24   #19
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
a nie mam racji?

casus chyba Magda Gessler (?)
Poprawione
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 15:25   #20
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

1,5 roku to jest czas, w którym siedząc w domu (bez innych studiów i wymagającej pracy) i ostro się ucząc - można się dostać na medycynę. No serio, moja przyjaciółka tego dowodem, a nadmózgiem nie jest, zdolna, ale nie genialna. Była niby ze mną na biolchemie, ale od końca I klasy (gdy miała 2 z biologii i chemii same) wszyscy nauczyciele zostali poinformowani, że idzie na architekturę i jej odpuścili. Zdawała maturę zupełnie z innych przedmiotów (historia sztuki). Nie poszła na architekturę, tylko na kierunek ekonomiczny, który rzuciła po I sesji i się 1,5 roku uczyła, powiedzmy sobie szczerze, od zera - z liceum nawet stężeń procentowych czy moli nie ogarniała. Ale u niej to nie był jeden poranek pt. zostanę lekarzem. Długo się nad tym zastanawiała, był to też powrót do pomysłu na siebie, a nie zupełnie nowy.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 19:23   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

a ja myślę, że da się w 1,5 roku ogarnąć dobrze 2 przedmioty. tyle, że to wymaga sporo samozaparcia i mnóstwo poświęconego czasu. pół roku bym przeznaczyła za nadrabianie braków z podstawowej części, a rok poświęciła na porządną naukę części rozszerzonej. nie wiem, czemu sądzicie, że ktoś może nie dać rady. przecież na takich studiach medycznych trzeba przyswajać dużo większe ilości wiedzy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:56   #22
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a ja myślę, że da się w 1,5 roku ogarnąć dobrze 2 przedmioty. tyle, że to wymaga sporo samozaparcia i mnóstwo poświęconego czasu. pół roku bym przeznaczyła za nadrabianie braków z podstawowej części, a rok poświęciła na porządną naukę części rozszerzonej. nie wiem, czemu sądzicie, że ktoś może nie dać rady. przecież na takich studiach medycznych trzeba przyswajać dużo większe ilości wiedzy.
otóż właśnie...
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:32   #23
lukrec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

a orientuje się ktoś jak wygląda pisanie takiej matury 'po latach' ? czy pisalabym na starych zasadach, czy na nowych i czym to sie rozni?
lukrec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 19:55   #24
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez lukrec Pokaż wiadomość
Raii dziekuje za odpowiedz, chyba faktycznie sobie odpuszcze, chociaz przez chwile naprawde myslalam zeby rzucic wszystko i uczyc sie na medycyne
Ja po prostu nie wyrabiam czasem z tym wizazem. Oczywiście, że masz szansę. Nie wiemy na ile jesteś zdolna i pracowita. Ale jeśli jesteś dość zdolna i bardzo pracowita to masz szansę. Moja osobista przyjaciółka, która w liceum była w klasie mat-geo, a z chemii miała wybłaganą dwóję po półtorej roku dostała się na dwie uczelnie medyczne. Po pół roku pisała maturę po raz pierwszy (w grudniu zaczęła naukę od zera, a w maju pisała)i napisała na tyle dobrze, że zabrakło jej kilku punktów, żeby się dostać. Rok siedziała w domu, poprawiła i się dostała. Inna sprawa, że życie jej się zmieniło mocno i rzuciła, ale to z powodów pozanaukowych. Normalnie sobie radziła (czyli była trójkowo-czwórkową studentką). Przemyśl dobrze, czy chcesz być lekarzem, ale jeśli tak to próbuj. Rok nie wyrok, najwyżej za rok pojdziesz na coś innego. Możesz też ten rok na anglistyce dociągnąć, wziąć dziekankę, a jak nie udałoby ci się dostać to wrocić na anglistykę.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 17:56   #25
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez lukrec Pokaż wiadomość
a orientuje się ktoś jak wygląda pisanie takiej matury 'po latach' ? czy pisalabym na starych zasadach, czy na nowych i czym to sie rozni?
Możesz pisać na starych zasadach, bo jesteś rocznikiem, którego nie obowiązywała ta nowa matura.Co do tematu to uważam, że powinnaś spróbować, bo za parę lat będziesz żałowała, że jednak nie próbowałaś. Nawet jeśli nie uda ci się dostać na medycynę to jest wiele innych medycznych kierunków np. farmacja,stomatologia na które możesz startować. I rzuć w cholerę tą filologię skoro cię kompletnie nie kręci, wierz mi nie warto męczyć się na kierunku, który cię nawet w 1% nie ciekawi a wiem to na swoim przykładzie, tyle, że ja postawiłem sobie cel, że chcę dotrwać do licencjata a potem czas pokaże
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 21:04   #26
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

http://www.cke.edu.pl/index.php/egza...o-egzaminie-em

Autorko wystarczy trochę poszukać

Swoje zdanie juz wyrazilam, ama autorka może być zdolna, może być geniuszem ale podejście typu "musze zdać biologię i chemię na maturze choć olewałam owe przedmioty przez całą ścieżkę edukacji - bo chcę być lekarzem i mieć przydatne studia" jest niewłaściwe, czy taka postawa wróży dobrze na przyszłość ? Kierunek studiów powinien być przemyślany, nie pod wpływem refleksji (kiedy obecne studia są nisatysfakcjonujace).
Takion na stomatologię i farmację progi również są wysokie - a podejrzewam że to drugie nie zadowoli autorki.
Mogę się zgodzić z wypowiedzią Nadis - jednak niech lepiej autorka najpierw przejrzy materiał i informatory maturalne zanim rzuci filologię , bo może się okazać że nadrobienia tego materiału ja przerośnie. Poza tym stosunkowo mało osób się dostaje za pierwszym razem, wiec tez pytanie czy sens jest rzucać studia i przystepować do matury kilkakrotnie.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2015-01-09 o 21:27
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 08:42   #27
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Pewnie, lepiej stwierdzic z gory, ze sie nie da rady i olac sprawe
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 12:38   #28
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
http://www.cke.edu.pl/index.php/egza...o-egzaminie-em

Autorko wystarczy trochę poszukać

Swoje zdanie juz wyrazilam, ama autorka może być zdolna, może być geniuszem ale podejście typu "musze zdać biologię i chemię na maturze choć olewałam owe przedmioty przez całą ścieżkę edukacji - bo chcę być lekarzem i mieć przydatne studia" jest niewłaściwe, czy taka postawa wróży dobrze na przyszłość ? Kierunek studiów powinien być przemyślany, nie pod wpływem refleksji (kiedy obecne studia są nisatysfakcjonujace).
Takion na stomatologię i farmację progi również są wysokie - a podejrzewam że to drugie nie zadowoli autorki.
Mogę się zgodzić z wypowiedzią Nadis - jednak niech lepiej autorka najpierw przejrzy materiał i informatory maturalne zanim rzuci filologię , bo może się okazać że nadrobienia tego materiału ja przerośnie. Poza tym stosunkowo mało osób się dostaje za pierwszym razem, wiec tez pytanie czy sens jest rzucać studia i przystepować do matury kilkakrotnie.
No ja sie zzgadzam, ze co nagle to po diable, ale nie odnioslam wrazenia ze autorka w ogole decyzji nie przemyslla. Niestety jest tak, ze to magiczne powolanie to malo kto ma (i dobrze) i sporo studentow idzie na medycyne zeby miec dobry zawod i robic cos pozytecznego. Ja w tym nie widze nic zlego.
I tez uwazam ze rzucanie filologii od razu to zla opcja - dlatego zaproponowalam urlop dziekanski. Ale uwierz mi, ze nie ma tez sensu tkwic na studiach, ktorych sie nie lubi. Wiem to z doswiadczenia, bo tkwie juz 4 rok w takiej sytuacji (ale dzieki temu mam prace za srednia krajowa).
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 13:23   #29
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
No ja sie zzgadzam, ze co nagle to po diable, ale nie odnioslam wrazenia ze autorka w ogole decyzji nie przemyslla. Niestety jest tak, ze to magiczne powolanie to malo kto ma (i dobrze) i sporo studentow idzie na medycyne zeby miec dobry zawod i robic cos pozytecznego. Ja w tym nie widze nic zlego.
I tez uwazam ze rzucanie filologii od razu to zla opcja - dlatego zaproponowalam urlop dziekanski. Ale uwierz mi, ze nie ma tez sensu tkwic na studiach, ktorych sie nie lubi. Wiem to z doswiadczenia, bo tkwie juz 4 rok w takiej sytuacji (ale dzieki temu mam prace za srednia krajowa).
Ostatnio sporo osób widzi w medycynie (ale dotyczy to także pielęgniarstwa) studia, które zagwarantują pracę. I z jednej strony - prawda, bo po tych kierunkach bezrobotnym raczej się nie zostanie. Z drugiej, to naprawdę, nie każdy się nadaje i decyzja o takich studiach nie powinna być podyktowana wyłącznie strachem o przyszłość na rynku pracy (albo, co gorsza, impulsem po obejrzeniu serialu medycznego...). Co do mitycznego powołania - żaden praktycznie kandydat na medycynę nie może mówić, że je ma (chyba, że już przepracował kilka lat z chorymi albo studiował inny medyczny kierunek, gdzie miał takie praktyki). Można mieć cechy osobowości, które sprzyjają podjęciu takiej pracy - lubienie ludzi (i zwierzaków, w przypadku weterynarii), bycie odpowiedzialnym, empatycznym, rzetelnym, uczciwym, umiejętność pracy zespołowej itd. No i oczywiście warunki intelektualne, choć sama inteligencja - bez pracowitości - wiele nie da, bo większość materiału oprócz tego, że trzeba rozumieć, to trzeba też po prostu wkuć i umieć na zawołanie odtworzyć (oczywiście dotyczy to nie tylko medycyny i pielęgniarstwa, ale choćby farmacji, analityki, weterynarii).
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 13:27   #30
DaenerysT
Raczkowanie
 
Avatar DaenerysT
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: studia medyczne - czy mam szanse

Jednak masz olbrzymi rozstrzał - teraz studiujesz filologię angielską, a chciałabyś medycyne... tym bardziej, że wcześniej nie interesowałaś się biologia i chemią. Wiem, że na UMP na lekarski ma się do wyboru R chemię lub fizyke (dla mnie fizyka jest 100x bardziej przyswajalna). Jeśli tak bardzo Ci zalezy na tym kierunku to od października urlop dziekański i jedziesz z materiałem.

Chociaż przejrzałaś jak to wszystko naprawdę wygląda ? Mierzyłaś siły na zamiary? Poza tym warto w przypadku medycyny miec plan B jesli nie chcesz tak bardzo wracać na anglistykę. Ja Ci mogę ze swojej strony powiedziec tyle - studiuję na UM,nie medycyna i zapieprz mam straszny.
__________________
You're the reason why I'm thinking
I don't wanna smoke on these cigarettes no more


DaenerysT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-17 19:17:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.