Dużo jem i nadal jestem głodna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-10, 22:26   #1
Laveen
Raczkowanie
 
Avatar Laveen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 314

Dużo jem i nadal jestem głodna


Dziewczyny poradzcie
Ja to mam chyba od zawsze, a przynajmniej od 2-3 lat, zjem coś, nie mało, minie 15 minut i mi znów czuję pustkę w brzuchu, czuję ze jestem tak samo głodna jak przed spożyciem tego posiłku zawsze na obiad potrafie zjeść 2 razy więcej co moj tż.
Mam tez taki problem, ze przez dlugi czas wazylam 58kg, pozniej nagle przeszlam na 60, i teraz mam 63 a jem tyle samo od tych 3 lat, tzn duuużo, wiec dlaczego ta waga nie zwieksza sie stopniowo tylko od razu o 2-3 kilo? Dodam, że mam 22 lata.

Wiem, ze to niemormalne mieć poburkiwania w brzuchu od razu po zjedzenia pełnego talerza gulaszu, co ze mna jest ?
Laveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 21:46   #2
Laveen
Raczkowanie
 
Avatar Laveen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 314
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

up
Laveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 08:54   #3
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Polecam wizyte u dietetyka. Byc moze odzywiasz sie nieodpowiednio do twojego typu metabolicznego i rodzaj twojego pozywienia nie daje ci poczucia sytosci. Sa generalnie dwa typy metaboliczne - bialkowo-tluszczowy i weglowodanowy. Jest jeszcze kwestia indeksu glikemicznego - jesli spozywasz produkty o wysokim IG to wahania cukru w krwi sa duze i szybko odczuwasz glod.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:55   #4
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Napisz ile jesz dziennie posiłków? Może Twoim problemem jest rozciągnięty żołądek? Spróbuj przez kilka dni jeść 5 posiłków, nie za dużych. Pewnie będziesz odczuwała głód pomiędzy nimi, ale po tygodniu może dwóch żołądek powinien się obkurczyć, wtedy nie będziesz czuła takiego głodu. 20 min przed każdym posiłkiem możesz też wypić szklankę wody. I tak jak pisała poprzedniczka, wybieraj produkty o niższym IG.

Co do tego nagłego tycia: bardzo prawdopodobne, że wcześniej miałaś dobry metabolizm, a niestety on zwalnia po 20 roku życia, możliwe, że u Ciebie już to miało miejsce i dlatego przytyłaś te kilka kilogramów.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 10:13   #5
Laveen
Raczkowanie
 
Avatar Laveen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 314
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Znalazłam liste z produktami o wysokim IG i faktycznie wszystko co lubie, wlasnie tam sie znajduje, ale makaronu tez jem duzo, ktory ma niskie IG. Co do mojego jedzenia to jem z 3 posilki, ale syte, obiad potrafie zjesc 2 razy, plus czasem mała dokladka. Torebke ryzu, czy kaszy jęczmiennej, pakowane po 100g, ktore podobno są dla 2 osob, ja potrafie zjesc cała, bez przesadnego najedzenia się:/
Laveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 10:39   #6
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Cytat:
Napisane przez Laveen Pokaż wiadomość
Znalazłam liste z produktami o wysokim IG i faktycznie wszystko co lubie, wlasnie tam sie znajduje, ale makaronu tez jem duzo, ktory ma niskie IG. Co do mojego jedzenia to jem z 3 posilki, ale syte, obiad potrafie zjesc 2 razy, plus czasem mała dokladka. Torebke ryzu, czy kaszy jęczmiennej, pakowane po 100g, ktore podobno są dla 2 osob, ja potrafie zjesc cała, bez przesadnego najedzenia się:/
Te 3 posiłki to jest Twój błąd właśnie. Spróbuj jeść 5 razy, co 2-3 godziny. Powinno pomóc. Przy 3 posiłkach dziennie ja też bym była głodna.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 10:57   #7
Laveen
Raczkowanie
 
Avatar Laveen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 314
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

tylko, że podjadac czasem tez podjadam mam wilczy apetyt, dajmy sytuacje, przebywam caly dzien z tż-tem, jemy, on sie naje, a ja po 15 minutach glodna, on syty nie umiem sie powstrzymac jak widze cos dobrego do jedzenia, i umiaru tez nie mam
Laveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 13:17   #8
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Cytat:
Napisane przez Laveen Pokaż wiadomość
tylko, że podjadac czasem tez podjadam mam wilczy apetyt, dajmy sytuacje, przebywam caly dzien z tż-tem, jemy, on sie naje, a ja po 15 minutach glodna, on syty nie umiem sie powstrzymac jak widze cos dobrego do jedzenia, i umiaru tez nie mam
Hmm no powiem Ci tak: podstawa to zjeść duże śniadanie. Wtedy powinnaś odczuwać mniejszy głód podczas dnia. A te 5 posiłków to niech nie będzie podjadanie, tylko sobie ustal 5 normalnych posiłków i staraj się tego trzymać. Powinno pomóc...
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 13:24   #9
Laveen
Raczkowanie
 
Avatar Laveen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 314
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

musze zacząć kurczyć moj żołądek, wrzucić w siebie teraz potrafie troche
dziekuje Wam za rady
Laveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 21:39   #10
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

no wlasnie rozwiazanie to jesc czesciej a mniejsze porcje (torebka ryzu dla mnie to porcja dla jednej osoby i w dodatku zeby sie nie przejadla, a nie 2óch)
i jesc produkty ze ZŁOŻONYMI weglowodanami, czyli:
ryż brązowy naturalny (nie biały!!!)
makaron pełnoziarnisty (nie zwykly pszenny!!!)
chleb tylko razowy żytni albo zwykly żytni,
nie jesc ziemniakow (duzo skrobii - czyli wegle, i rozpychaja żołądek)
jesc duzo warzyw (nie bedziesz glodna), a jak po posilku czujesz glod, to zapchaj sie brokułem albo kalafiorem
jesc max co 4 godziny (1 owoc to tez posilek)
weglowodany jesc rano i wczesnym popoludniem, potem juz tylko bialka i tluszcze
jedz tluszcze - te dobre - oliwa z oliwek, oliwki, tluste ryby, biale sery chude, jajka
jedz bialka - jajka, serki chude biale, ryby i kurczaka (uwaga - ryby i kurczak mają 0 węglowodanów)

pij tylko wode i herbate zilone i czerwona bez cukru

jesli cwiczysz - po treningu mozesz zjesc weglowodany, ale te zlozone

generalnie powinno sie trzymac zasady zeby jesc mniej weglowodanow - bo to one, nie spalone, odkladaja sie w tluszczyk.

poszukaj tabeli zapotrzebowania dla kobiety na weglowodany i mniej wiecej oblicz sobie twoja dzienna norme.

A taki TRICK ode mnie, żeby oszukac żołądek - jak jestem glodna, pije wielki prawie pol litrowy kubek czerwonej herbaty - jestem syta przez nastepna godzine, poltorej.

powodzenia
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 23:46   #11
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Zgadzam sie z tym co napisala malaika85, jedz zlozone weglowodany, unikaj prostych.
Na poczatku zapewne bedzie Ci brakowac tych przekasek o wysokim indeksie glikemicznym, ale przetrzymaj to a zobaczysz jak dobre przyniesie efekty
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 08:39   #12
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

i moze kup sobie blonnik, jedz warzywa gdy dopadnie ci glod, dodawaj otreby do potraw ale wtdy pamietaj by duuuzo pic! dziewczyny maja racje trzeba jesc czesto a mniejsze porcje
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:28   #13
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Według mnie nie musisz rezygnowac całkowicie z produktów o wysokim IG. Dziwczyny co wyżej napisały jak najbardziej maja rację i je popeiram. Tylko ja radzę wykorzystać znajomośc swoich biorytmów czyli jedz produkty o wyższym IG w pierwszej połowie dnia - wtedy tuczą najmniej. Po południu organizm wchodzi w fazę spalania i wtedy to jedz produkty o niskim IG. Bo jeśli bardzo będziesz chciała ograniczyć produkty o wysokim IG to może stanie sie to dla Ciebie katorgą, a tak to narazie możesz robić tak jak Ci napisałam, a pożniej jak już powoli zaczniesz się odzwyczajać od produktow z wysokim IG to mozesz całkowicie je unikać Powodzenia
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 09:10   #14
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Cytat:
Napisane przez Summer Vine Pokaż wiadomość
Według mnie nie musisz rezygnowac całkowicie z produktów o wysokim IG. Dziwczyny co wyżej napisały jak najbardziej maja rację i je popeiram. Tylko ja radzę wykorzystać znajomośc swoich biorytmów czyli jedz produkty o wyższym IG w pierwszej połowie dnia - wtedy tuczą najmniej. Po południu organizm wchodzi w fazę spalania i wtedy to jedz produkty o niskim IG. Bo jeśli bardzo będziesz chciała ograniczyć produkty o wysokim IG to może stanie sie to dla Ciebie katorgą, a tak to narazie możesz robić tak jak Ci napisałam, a pożniej jak już powoli zaczniesz się odzwyczajać od produktow z wysokim IG to mozesz całkowicie je unikać Powodzenia
amen
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 10:01   #15
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

produkty bogate w blonnik, otreby powinny pomoc mysle
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 00:06   #16
aniunia_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Może dieta south beach byłaby pomocna? Tam właśnie je się często i dużo, tylko ważne jest co się je.
aniunia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 12:30   #17
Alicja1304
Przyczajenie
 
Avatar Alicja1304
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Dzień dobry. Czytałam pani post o tym jak czuła pani głód co 15 min po posiłku. Ja mam dokładnie tak samo. Mam nerwice lękową i boje się chorób, a najbardziej tego że schudne. Przez ten strach napychalam się na siłę żeby nie schudnąć oraz przez kilka dni żyje w niepokoju i strachu. Możliwe że to przez to mam te napady głodu, ale chce się pani zapytać jak pani to wyleczyla i ile to pani zajęło. Bardzo proszę o odpowiedź
Alicja1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 18:23   #18
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Cytat:
Napisane przez Alicja1304 Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Czytałam pani post o tym jak czuła pani głód co 15 min po posiłku. Ja mam dokładnie tak samo. Mam nerwice lękową i boje się chorób, a najbardziej tego że schudne. Przez ten strach napychalam się na siłę żeby nie schudnąć oraz przez kilka dni żyje w niepokoju i strachu. Możliwe że to przez to mam te napady głodu, ale chce się pani zapytać jak pani to wyleczyla i ile to pani zajęło. Bardzo proszę o odpowiedź
idź do lekarza, zbadaj tarczyce.
Ja miałam nie ustenne uczucie głodu i się okazało, ze mam nadczynność tarczycy
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 09:57   #19
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Zdecydowanie powinnas zgłosić się do lekarza
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 16:55   #20
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Dużo jem i nadal jestem głodna

Cytat:
Napisane przez Alicja1304 Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Czytałam pani post o tym jak czuła pani głód co 15 min po posiłku. Ja mam dokładnie tak samo. Mam nerwice lękową i boje się chorób, a najbardziej tego że schudne. Przez ten strach napychalam się na siłę żeby nie schudnąć oraz przez kilka dni żyje w niepokoju i strachu. Możliwe że to przez to mam te napady głodu, ale chce się pani zapytać jak pani to wyleczyla i ile to pani zajęło. Bardzo proszę o odpowiedź
Idź do lekarza.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-04 17:55:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.