Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-02, 10:48   #1
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64

Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej skóry?


Cześc Dziewczyny

Które mydła naturalne, jakie środki-produkty do mycia
z przyjaznym składem dla zdrowia polecacie do mycia twarzy,
które dobrze oczyszczają, ale przy tym nie zdzierają/ nie odzierają
nie niszczą warstwy lipidowej skóry?nie podrażniają?
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 19:36   #2
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Cześc Dziewczyny

Które mydła naturalne, jakie środki-produkty do mycia
z przyjaznym składem dla zdrowia polecacie do mycia twarzy,
które dobrze oczyszczają, ale przy tym nie zdzierają/ nie odzierają
nie niszczą warstwy lipidowej skóry?nie podrażniają?
Obecnie używam żelu firmy Fitomed Mydlnica lekarska do skóry tłustej, ma naturalny skład, nie zdziera, nie podrażnia, ogólnie robi to co ma robić żel czyli zmywać pozostałości po całym dniu/nocy.
Po tym oczywiście tonik lub hydrolat by przywrócić PH skóry.
Krem z jakimiś dodatkowymi półproduktami typu humektanty i emolienty i na koniec olej
Fajny ale śmierdzący jest olej Neem ,nie zapycha(mnie a mam skórę mieszaną) łagodzi stany zapalne i nawet wygładza zmarszczki
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 11:36   #3
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

A myślałaś może o dwuetapowym oczyszczaniu?

Ja polubiłam, moim zdaniem jest delikatne dla warstwy hydrolipidowej

Chodzi o oczyszczanie najpierw jakimś bezwodnym olejkiem/balsamem, najłatwiej zemulgowanym, a następnie bardzo łagodnym żelem. Samym olejkiem bym się jednak bała, bo niby cera już nie tak tłusta, ale nadal pewne brzydkie skłonności się trafiają... Dlatego za bezpieczniejsze uważam dwuetapowe.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
ma naturalny skład,
To już kto co lubi, bo sama naturalność nie jest gwarantem niczego - ani bezpieczeństwa, ani delikatności, etc.
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
nie zdziera, nie podrażnia,
To też na pewno będzie zależało od konkretnej osoby.
Ja tego myjadła nie miałam w rękach, ale w ślepo przypuszczam, że byłoby dla mnie zbyt mocne.
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Po tym oczywiście tonik lub hydrolat by przywrócić PH skóry.
To też nie jest ani takie oczywiste, ani obowiązkowe

Moim zdaniem przy wrażliwej skórze bezpieczniej jest nie naruszać równowagi pH, niż później próbować to odkręcić, przywrócić. I przy skłonności do podrażnień każdy dodatkowy produkt do dodatkowe ryzyko podrażnień. Dla wrażliwców ogólnie zdecydowanie nie poleca się zapachów w kosmetykach, szczególnie olejków eterycznych - a idąc tym tropem, to i hydrolatów.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 12:43   #4
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87584808]A myślałaś może o dwuetapowym oczyszczaniu?

Ja polubiłam, moim zdaniem jest delikatne dla warstwy hydrolipidowej

Chodzi o oczyszczanie najpierw jakimś bezwodnym olejkiem/balsamem, najłatwiej zemulgowanym, a następnie bardzo łagodnym żelem. Samym olejkiem bym się jednak bała, bo niby cera już nie tak tłusta, ale nadal pewne brzydkie skłonności się trafiają... Dlatego za bezpieczniejsze uważam dwuetapowe.


---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------


To już kto co lubi, bo sama naturalność nie jest gwarantem niczego - ani bezpieczeństwa, ani delikatności, etc.

To też na pewno będzie zależało od konkretnej osoby.
Ja tego myjadła nie miałam w rękach, ale w ślepo przypuszczam, że byłoby dla mnie zbyt mocne.

To też nie jest ani takie oczywiste, ani obowiązkowe

Moim zdaniem przy wrażliwej skórze bezpieczniej jest nie naruszać równowagi pH, niż później próbować to odkręcić, przywrócić. I przy skłonności do podrażnień każdy dodatkowy produkt do dodatkowe ryzyko podrażnień. Dla wrażliwców ogólnie zdecydowanie nie poleca się zapachów w kosmetykach, szczególnie olejków eterycznych - a idąc tym tropem, to i hydrolatów.[/QUOTE]

Pewnie, że kto co lubi. Jak lubisz wspierać wielkie koncerny które całą chemie którą pakują do kosmetyków testować np. na psach no to spójrz na swojego teraz pieska i zadaj sobie pytanie czy warto?

Naturalność gwarantuje i bezpieczeństwo i delikatność, jeżeli jest to dobrane pod względem cery jaką się ma a nie bierze pierwsze lepsze i nakłada na twarz.

PH za każdym razem po umyciu twarzy trzeba przywrócić bo ono jest zaburzone przez myjące żele. Tonikiem lub hydrolatem przywraca się odczyn kwasowy.
Masz cerę wrażliwą?

Tonik be ,hydrolat tym bardziej a już żelu nie tkne tego mimo, że nie miałam w ręku bo na pewno będzie zbyt mocny.

Nie będę się wykłócać o swoje. Polecam posłuchać kogoś mądrzejszego od siebie i czegoś się nauczyć-od kosmetologa. Chłopak prowadzi swój kanał i mówi z sensem. https://www.youtube.com/watch?v=5vpTYVSYTA4

Koleżanko wyżej co założyłaś temat, przeglądnij filmiki a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 12:58   #5
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Pewnie, że kto co lubi. Jak lubisz wspierać wielkie koncerny które całą chemie którą pakują do kosmetyków testować np. na psach no to spójrz na swojego teraz pieska i zadaj sobie pytanie czy warto?
No pewnie. Bo ja z Big Pharmy jestem tak naprawdę
Co ma piernik do wiatraka z tym testowaniem a naturalnością?
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Naturalność gwarantuje i bezpieczeństwo
To nie naturalność a regulacje prawne. Kosmetyki naturalne podlegają takim samym regulacjom jak i te "nienaturalne", dzięki temu są bezpieczne. Gwoili ścisłości, strychnina jest naturalna, dużo trucizn ma pochodzenie naturalne - czy to oznacza, że są bezpieczne?
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
i delikatność, jeżeli jest to dobrane pod względem cery jaką się ma a nie bierze pierwsze lepsze i nakłada na twarz.
Ale przecież to samo się tyczy tych "nienaturalnych"
Są naturalne, które nie są delikatne, są i "nienaturalne", które są delikatniejsze niż ten żel co tu przytoczyłaś. Zależnie od potrzeb
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
PH za każdym razem po umyciu twarzy trzeba przywrócić
To nie reguła, nie w każdym przypadku. Info potwierdzi Ci każdy dermatolog
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
bo ono jest zaburzone przez myjące żele
I właśnie o tym piszę - można wybrać żel, który nie zaburza pH
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Tonikiem lub hydrolatem przywraca się odczyn kwasowy.
Nie każdy tonik do tego służy. Jakbym miała dostęp do hydrolatów to z chęcią bym posprawdzała pH, ale nie będę pakować pieniędzy w coś, czego obawiam się stosować.
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Masz cerę wrażliwą?
Tak
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Tonik be ,hydrolat tym bardziej a już żelu nie tkne tego mimo, że nie miałam w ręku bo na pewno będzie zbyt mocny.
Spokojnie
Po prostu na podstawie własnych doświadczeń wolałabym nie stosować takiego żelu. Przy wrażliwej skórze wolę uważać niż później żałować.

Nie neguję, że Tobie taka pielęgnacja może się dobrze sprawdzać. Ale do najdelikatniejszych żeli świata tego żelu bym nie zaliczała. Jeśli żel ma nie podrażniać, to ten ma parę kontrowersyjnych rzeczy, których przy wrażliwej skórze lepiej unikać, jeszcze niektórych unikam z własnej woli na podstawie własnych doświadczeń.
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Nie będę się wykłócać o swoje. Polecam posłuchać kogoś mądrzejszego od siebie i czegoś się nauczyć-od kosmetologa. Chłopak prowadzi swój kanał i mówi z sensem. https://www.youtube.com/watch?v=5vpTYVSYTA4
Powiedz tylko, że to nie Sheitan? Nie chcę mu nabijać statystyk, to nie wchodzę.
On najprawdopodobniej jest samozwańczym kosmetologiem, bez wykształcenia kosmetologicznego. Mnie uszy więdną od tych powielanych bzdur, mitów, a jeszcze bardziej od agresji, bezpodstawnego straszenia, używania niekulturalnego słownictwa...

Edytowane przez de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Czas edycji: 2020-02-13 o 13:08
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 16:05   #6
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87585021]No pewnie. Bo ja z Big Pharmy jestem tak naprawdę
Co ma piernik do wiatraka z tym testowaniem a naturalnością?...[/QUOTE]

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87585021]To nie naturalność a regulacje prawne. Kosmetyki naturalne podlegają takim samym regulacjom jak i te "nienaturalne", dzięki temu są bezpieczne. Gwoili ścisłości, strychnina jest naturalna, dużo trucizn ma pochodzenie naturalne - czy to oznacza, że są bezpieczne?...[/QUOTE]

Ale co Ty za głupoty tu wypisujesz?
Regulacje prawne nie mają nic wspólnego z testowaniem niepotrzebnie składników chemicznych na zwierzętach. Owszem trzeba zgłosić kosmetyk i go przebadać w laboratorium ale nic poza tym.
Fakt trzeba każdy kosmetyk przebadać. Faktem jest również, żeby dostać się na inne rynki np. chiński musi być kosmetyk przebadany. W Unii jest zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach a i tak to robią. Wielkie firmy takie jak Loreal itp. testują bo mogą stać ich na to i chcą się wybić z kosmetykami poza Unię. Takie firmy jak Fitomed, Sylveco i inne z naturalnymi składnikami bez zbędnej chemii która szkodzi skórze nie stać na to i im to do szczęścia nie potrzebne by zachęcić klienta do kupna.

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87585021]Ale przecież to samo się tyczy tych "nienaturalnych"
Są naturalne, które nie są delikatne, są i "nienaturalne", które są delikatniejsze niż ten żel co tu przytoczyłaś. Zależnie od potrzeb ...[/QUOTE]

Tak się składa, że te nienaturalne są bardziej szkodliwe dla skóry. Może nie każdy to odczuje ale stosowanie kremów, balsamów ciągłe wcieranie w skórę czegoś co zawiera rakotwórcze składniki lub mikro plastik. Tak wiem nie substancja zabija i szkodzi tylko ilość. Dlatego warto mówić co jest w tej całej tabeli cudownego kremu i balsamu. Im dłuższy skład tym gorzej.
I to co napisałaś indywidualnie do skóry dobrana pielęgnacja metodą prób i błędów pomaga w pielęgnacji skóry.
Może koleżanka co założyła temat właśnie przez źle dobrane kosmetyki zniszczyła sobie skórę i ją wszystko podrażnia?

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87585021]To nie reguła, nie w każdym przypadku. Info potwierdzi Ci każdy dermatolog ...[/QUOTE]

Z doświadczenia wiem i nie tylko swojego, że lepiej patrzeć z przymrużeniem oka na to co mówią dermatolodzy.

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87585021]I właśnie o tym piszę - można wybrać żel, który nie zaburza pH

Nie każdy tonik do tego służy. Jakbym miała dostęp do hydrolatów to z chęcią bym posprawdzała pH, ale nie będę pakować pieniędzy w coś, czego obawiam się stosować....[/QUOTE]

Tak

Spokojnie
Po prostu na podstawie własnych doświadczeń wolałabym nie stosować takiego żelu. Przy wrażliwej skórze wolę uważać niż później żałować....[/QUOTE]

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87585021]Nie neguję, że Tobie taka pielęgnacja może się dobrze sprawdzać. Ale do najdelikatniejszych żeli świata tego żelu bym nie zaliczała. Jeśli żel ma nie podrażniać, to ten ma parę kontrowersyjnych rzeczy, których przy wrażliwej skórze lepiej unikać, jeszcze niektórych unikam z własnej woli na podstawie własnych doświadczeń....[/QUOTE]

Akurat przedstawiłam obecną swoją pielęgnację. Może komuś się przyda. Zresztą to nie jedyny żel z firmy Fitomed który posiadają w ofercie. Napewno w składzie znajdzie się coś co się nie sprawdzi w skórze wrażliwej, chociażby zioła/wyciągi nie dla każdej cery nada się ta sama roślina. To tak samo jest z lekami.

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87585021]Powiedz tylko, że to nie Sheitan? Nie chcę mu nabijać statystyk, to nie wchodzę.
On najprawdopodobniej jest samozwańczym kosmetologiem, bez wykształcenia kosmetologicznego. Mnie uszy więdną od tych powielanych bzdur, mitów, a jeszcze bardziej od agresji, bezpodstawnego straszenia, używania niekulturalnego słownictwa...[/QUOTE]

Nie wiem kto to nawet. Mało spędzam czasu na oglądaniu pierdół w internecie, wolę zdecydowanie zapełnić mózg czymś co mnie interesuje i jest wartościowe a nie bredniami i tym bardziej jakimś burakiem który jest niekulturalny w swoich wypowiedziach do widzów.
Kacper Beauty Vlog ,chłopak zdobył taką rzeszę ludzi pewnie większość kobiet, że aż sam się dziwi ,że gadają o nim w drogeriach hehe

Aaa jak lubisz zdobywać wiedzę i obalanie mitów to pooglądaj też PodMikroskopem ,kulturalny gościu-dowcipny w swoich sucharach i on akurat mówi o żywności, lekach, chorobach, itp nie jakiś znachor czy ktoś typu zięba
https://www.youtube.com/channel/UCnA...fTnDjkQ/videos
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań

Edytowane przez aniolek199007
Czas edycji: 2020-02-13 o 16:09
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 18:02   #7
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Nie wiem kto to nawet. Mało spędzam czasu na oglądaniu pierdół w internecie, wolę zdecydowanie zapełnić mózg czymś co mnie interesuje i jest wartościowe a nie bredniami i tym bardziej jakimś burakiem który jest niekulturalny w swoich wypowiedziach do widzów.
Kacper Beauty Vlog ,chłopak zdobył taką rzeszę ludzi pewnie większość kobiet, że aż sam się dziwi ,że gadają o nim w drogeriach hehe
Sheitan = Kacper Beauty Vlog
To jego poprzednia nazwa kanału.

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
W Unii jest zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach a i tak to robią.
Kto to robi w Unii Europejskiej?

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Takie firmy jak Fitomed, Sylveco i inne z naturalnymi składnikami bez zbędnej chemii która szkodzi skórze
No to te firmy mają w takim inne składniki, które szkodzą mojej skórze
Serio, próbowałam paru rzeczy. Nie wszystko z etykietką "naturalny" jest delikatne, zwłaszcza dla wrażliwców.

A propos zbędnej chemii, która szkodzi - "Parfum"... W naturalnym kosmetyku..?
To jest w 100% zbędne. Nie ma żadnej funkcji, nie przynosi żadnej korzyści skórze. Dla wrażliwych skór za to perfumowanie kosmetyków nie jest neutralne, mnie wiele rzeczy perfumowanych podszczypuje, wywołuje zaczerwienienie.

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Może nie każdy to odczuje ale stosowanie kremów, balsamów ciągłe wcieranie w skórę czegoś co zawiera rakotwórcze składniki lub mikro plastik.
A słyszałaś o takiej taktyce marketingowej polegającej na straszeniu konsumentów jak to wszystko jest szkodliwe, rakotwórcze? Taka brudna taktyka marketingowa, nazywa się fearmongering. Od niedawna takie zagrania są ukracane, wiele z nich jest już nielegalne, ale takie YouTuby żyją własnym życiem... To bardzo skuteczna metoda, łatwo się nią manipuluje ludzi.

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem i nie tylko swojego, że lepiej patrzeć z przymrużeniem oka na to co mówią dermatolodzy.
To jest przerażające jak podupadło zaufanie do lekarzy. Dzisiaj każdy robi samodiagnozy z doktorem Google i jest ekspertem we wszystkim. Co tam 6 lat medycyny, 4 lata specjalizacji z dermatologii, lata stażu, tony przeczytanych artykułów naukowych ...
W ramach ciekawostki - z tego, co słyszałam, to nawet Sheitan poleca ludziom leczenie się u dermatologa a nie kosmetykami. Nawet on...

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Ale co Ty za głupoty tu wypisujesz?
Regulacje prawne nie mają nic wspólnego z testowaniem niepotrzebnie składników chemicznych na zwierzętach.
Mam nadzieję, że to jakaś pomyłka?
Przekręcasz moje pytanie i zarzucasz, że takie przekręcone pytanie to bzdury?
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-13, 20:00   #8
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=de61b525ea9c27150559199 fef5a08ffa7ef4799_5e45e32 e63f12;87585739]Sheitan = Kacper Beauty Vlog
To jego poprzednia nazwa kanału.

To gdzie on niekulturalnie się wypowiada'' a jeszcze bardziej od agresji, bezpodstawnego straszenia, używania niekulturalnego słownictwa...''? To, że mówi nie owijając w bawełne nie znaczy, że przemawia przez niego agresja.
Nie znałam go kiedyś pod nickiem Sheitan. Niedawno trafiłam na jego filmiki.
Nie tylko nim się sugerowałam dotychczas co do składów w kosmetykach i ich szkodliwością ale również osobami które są po kosmetologii i wypowiadają się na temat składników.


Kto to robi w Unii Europejskiej?

Proszę chociażby Niemcy, w zeszłym roku ''przyłapano'' ich na testowaniu chemii stosowana. Między innymi duże firmy znane na całym świecie zlecają im badania kosmetyków bo twierdzą, że jak u zwierzaka pojawią się efekty uboczne bądź nie to na człowieku będzie ten sam efekt.
https://noizz.pl/spoleczenstwo/labor...ierzat/yh1n3sf


No to te firmy mają w takim inne składniki, które szkodzą mojej skórze
Serio, próbowałam paru rzeczy. Nie wszystko z etykietką "naturalny" jest delikatne, zwłaszcza dla wrażliwców.

Oczywiście zgodzę się z tym. Nie każda skóra jest taka sama. Nie każda wrażliwa skóra lub tłusta będzie reagować tak samo na jakiś wybrany produkt przeznaczony do tego typu skóry. Trzeba by było całą tabele mendelejewa przetestować na swojej skórze pod względem drażliwości a i tak przypuszczam takiego kosmetyku ze świecą by szukać.

A propos zbędnej chemii, która szkodzi - "Parfum"... W naturalnym kosmetyku..?
To jest w 100% zbędne. Nie ma żadnej funkcji, nie przynosi żadnej korzyści skórze. Dla wrażliwych skór za to perfumowanie kosmetyków nie jest neutralne, mnie wiele rzeczy perfumowanych podszczypuje, wywołuje zaczerwienienie.

No tak ale firmy i tak to wpychają na początku lub na końcu składu bo jednak jak nie wyglądem to chociaż zapachem nadrobią.



A słyszałaś o takiej taktyce marketingowej polegającej na straszeniu konsumentów jak to wszystko jest szkodliwe, rakotwórcze? Taka brudna taktyka marketingowa, nazywa się fearmongering. Od niedawna takie zagrania są ukracane, wiele z nich jest już nielegalne, ale takie YouTuby żyją własnym życiem... To bardzo skuteczna metoda, łatwo się nią manipuluje ludzi.

Słyszałam, tylko na logikę skoro ktoś legalnie na takim Youtubie sobie pokazuje kosmetyki znanych marek, bluzga je, że to do śmietnika powinno być wyrzucone bo skład sraki i owaki, że szkodliwe to i nic nie przyniesie korzystnego dla skóry.
A później taki Polski Związek Kosmetyczny który ma swoim kręgu same duże firmy wystosowuje pismo, że to są oszczerstwa, że są przeinaczane składy, że źle czytane itp itd.
To dlaczego taki związek wręcz pewny o działaniu na dużą skale człowieka który mąci w głowie i wręcz wymusza swoim przekonywaniem do rezygnacji z kosmetyków owych firm nie wystosuje większych dział i nie złoży pozwu przeciwko niemu? Dobro firm na pierwszym miejscu a oni nie robią nic bo wiedzą, że by nie wygrali. Przede wszystkim kłamiąc obietnicami odmłodzenia skóry po 50+ kremem.



To jest przerażające jak podupadło zaufanie do lekarzy. Dzisiaj każdy robi samodiagnozy z doktorem Google i jest ekspertem we wszystkim. Co tam 6 lat medycyny, 4 lata specjalizacji z dermatologii, lata stażu, tony przeczytanych artykułów naukowych ...
W ramach ciekawostki - z tego, co słyszałam, to nawet Sheitan poleca ludziom leczenie się u dermatologa a nie kosmetykami. Nawet on...

Ależ przecież to normalne. Dlaczego ktoś nawet taki jak Kacper miałby pomagać w leczeniu kosmetykami? Są różne schorzenia i problemy skórne które nie da się wyleczyć na podstawie krótkiego opisu w komentarzu np. lub nawet po korespondencji mailowej.
Co innego zobaczyć na żywo a co innego samemu oceniać cerę patrząc w lustro bo można mieć inne spostrzeżenie na to co lekarz by powiedział.
Pielęgnacje cery można ułożyć i dopasować metodą prób i błędów jak ktoś się nie zna, ale nie choroby skóry.Kosmetykami możemy wspomóc jedynie od zewątrz.
Ja uważam, że wszystko ma swoje granice i normy. Nie popieram ani nie zniechęcam do chodzenia do dermatologa.
Uważam również, że nie każdy dermatolog jest z powołania. Tak samo jak weterynarze i inni przedstawiciele na swoich stanowiskach. Dużo osób wykonujących swój zawód powinna się albo wziąć za łopatę albo doszkalać.

Do przykładu ponad pół roku temu byłam u znanego dermatologa z pieprzykiem. Obejrzał i ok nic nie stwierdził. Zaprosił jednak z uśmiechem na twarzy na wizytę w okresie jesiennym po Izotek.
Ja rozumiem, byłam z jednym a on na odchodne tylko zaprosił.
Samo jego podejście i nastawienie na Izotek dało mi do zrozumienia po raz kolejny, że lekarze współpracują z firmami i mają % od wypisywanych recept.

Wszyscy dermatolodzy masowo przepisują Izoteki i inne badziewia na trądzik który jest na tle zaburzonych hormonów. A dlaczego? Bo akurat dużo badań było robionych pod tym względem. Nie będą przecież przepisywać ziół bo to by było szarlataństwo . Jeszcze nie przebadane zioła? No z torbami by wszyscy poszli

Mam nadzieję, że to jakaś pomyłka?
Przekręcasz moje pytanie i zarzucasz, że takie przekręcone pytanie to bzdury?[/QUOTE]

Napisałaś o strychninie pochodzenia naturalnego. Piszemy o kosmetykach i odniosłam się do półproduktów między innymi naturalnych, że metodą prób i błędów można znaleźć odpowiednią dla siebie pielęgnacje.
Temat rzeka co do pochodzenia naturalnego różnych specyfików.
Wiadomo każdy ma swoje zdanie, trzeba uszanować ale i też trzeba uświadamiać.
Ja jestem zdania, że człowiek całe życie się uczy czegoś nowego. Z przymrużeniem oka patrzeć i nie popadać w paranoje.

To tak samo jak bym wierzyła w każdą reklame w TV co puszczają a później bym stała w takiej kolejce w aptece i wymieniała -żółty krem w tubce...mam niespokojne nogi w nocy...i woda mi się zbiera
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 06:20   #9
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość

Naturalność gwarantuje i bezpieczeństwo i delikatność, jeżeli jest to dobrane pod względem cery jaką się ma a nie bierze pierwsze lepsze i nakłada na twarz.

Uczywiście że jest różnica czy smaruje się/wciera w ciało/skórę składniki naturalne,
czy chemiczne toksyczne...tym bardziej ze robimy to prawie codziennie.


Drogie panie prosiłabym o bardziej konkretne wypowiedzi, a nie rozbijanie się na zbyt drobne
Bo nadal nic czego szukam nie zostało polecone ;(

---------- Dopisano o 06:20 ---------- Poprzedni post napisano o 06:15 ----------

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Obecnie używam żelu firmy Fitomed Mydlnica lekarska do skóry tłustej, ma naturalny skład, nie zdziera, nie podrażnia, ogólnie robi to co ma robić żel czyli zmywać pozostałości po całym dniu/nocy.
Po tym oczywiście tonik lub hydrolat by przywrócić PH skóry.
Krem z jakimiś dodatkowymi półproduktami typu humektanty i emolienty i na koniec olej
Fajny ale śmierdzący jest olej Neem ,nie zapycha(mnie a mam skórę mieszaną) łagodzi stany zapalne i nawet wygładza zmarszczki
A czy skora po tym żelu nie jest ściągnieta?
i czy nie zawiera on w składzie alkoholu?bardzo nie lubię w kosmetykach alkoholu, wysusza postarza skórę...nawet niewielka ilość.
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2020-02-17 o 06:17
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 09:37   #10
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Uczywiście że jest różnica czy smaruje się/wciera w ciało/skórę składniki naturalne,
czy chemiczne toksyczne...tym bardziej ze robimy to prawie codziennie.
Przecież nie może być toksycznych składników w kosmetykach...



Może żele micelarne z Tołpy? Próbowałaś kiedyś? One są łagodne
Nawet zbyt łagodne, przynajmniej przy takim typowym makijażu. Z tuszem do rzęs czy z eyelinerem to sobie nie poradzą. Ale dobrze się sprawdzają bez makijażu albo po oczyszczeniu płynem micelarnym, płynem dwufazowym lub olejkiem.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
A czy skora po tym żelu nie jest ściągnieta?
i czy nie zawiera on w składzie alkoholu?bardzo nie lubię w kosmetykach alkoholu, wysusza postarza skórę...nawet niewielka ilość.
Jeśli masz problemy z przesuszaniem, to olejki do demakijażu mogą pomóc. Kiedyś były ciężko dostępne stacjonarnie, a teraz nawet w drogeriach Hebe jest tego trochę. Bardzo fajny wypuściła niedawno Nivea, fioletowa butelka "soothing" - bez konserwantów, bez zapachu, więc nawet przy wrażliwych cerach powinien dobrze się sprawdzać
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 12:37   #11
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87594245]Przecież nie może być toksycznych składników w kosmetykach...



Może żele micelarne z Tołpy? Próbowałaś kiedyś? One są łagodne
Nawet zbyt łagodne, przynajmniej przy takim typowym makijażu. Z tuszem do rzęs czy z eyelinerem to sobie nie poradzą. Ale dobrze się sprawdzają bez makijażu albo po oczyszczeniu płynem micelarnym, płynem dwufazowym lub olejkiem.

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------


Jeśli masz problemy z przesuszaniem, to olejki do demakijażu mogą pomóc. Kiedyś były ciężko dostępne stacjonarnie, a teraz nawet w drogeriach Hebe jest tego trochę. Bardzo fajny wypuściła niedawno Nivea, fioletowa butelka "soothing" - bez konserwantów, bez zapachu, więc nawet przy wrażliwych cerach powinien dobrze się sprawdzać [/QUOTE]
Miałam raz płyn micelarny Tołpy i bardzo szczypał mnie w oczy i nigdy więcej już nie zakupię, miałam również jakiś krem od Tołpy zel do mycia twarzy, i nic się nie sprawdzilo, żel po czasie bardzo wysuszyl mi skórę, nie lubię kosmetyków Tołpa...Do tego składy maja niezbyt przyjazne dla zdrowia.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Jeśli chodzi o zmywanie makijażu to co sądzicie o zmywaniu makijażu twarzy, oczu,
ściereczką GLOV, i tego typu produktami/ściereczkami?


A może by zrobić samemu mydełko glicerynowe, podobno mydła glicerynowe nie są alkaliczne? nie naruszają płaszcza ochronnego skóry/warstwy lipidowej?
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2020-02-20 o 12:46
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 14:17   #12
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Płynu żadnego nie miałam, bo nie przepadam za takimi kosmetykami.
Ale z żeli nigdy żaden mnie nie zaszczypał. Oczywiście to może wypadać różnie u różnych ludzi, jednak przy atopowej skórze i przy retinoidach zły dla mnie nie jest. Choć są łagodniejsze nawet sposoby, ale w mojej ocenie już nieznacznie łagodniejsze, tylko przy bardzo przesuszonej albo z AZS skórze widzę różnicę.
Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Do tego składy maja niezbyt przyjazne dla zdrowia.
Ale zdrowia ogółem? Czy tylko skóry? Bo nawet nie wiem, co to może oznaczać...
Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem co to znaczy... Dla zdrowia skóry? Dla zdrowia ogółem?
Jeśli chodzi o zmywanie makijażu to co sądzicie o zmywaniu makijażu twarzy, oczu,
ściereczką GLOV, i tego typu produktami/ściereczkami?
Zdecydowanie nie przy wrażliwej skórze, nie przy kuracjach złuszczających, retinoidami, etc.
Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
A może by zrobić samemu mydełko glicerynowe, podobno mydła glicerynowe nie są alkaliczne? nie naruszają płaszcza ochronnego skóry/warstwy lipidowej?
Zależy jakie mydło, czy ma coś wspólnego z mydłem pod względem chemicznym czy tylko formę twardej kostki a pod względem chemicznym łagodne substancje myjące.
Gliceryna sama z siebie raczej nie wpływa znacząco na odczyn pH. Jeśli to samo mydło przed dodatkiem gliceryny jest alkaliczne, to dodanie gliceryny nie jest w stanie tego zmienić... To zależy wyłącznie od bazy, nie od gliceryny
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 14:22   #13
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87603369]

Zależy jakie mydło, czy ma coś wspólnego z mydłem pod względem chemicznym czy tylko formę twardej kostki a pod względem chemicznym łagodne substancje myjące.
Gliceryna sama z siebie raczej nie wpływa znacząco na odczyn pH. Jeśli to samo mydło przed dodatkiem gliceryny jest alkaliczne, to dodanie gliceryny nie jest w stanie tego zmienić... To zależy wyłącznie od bazy, nie od gliceryny [/QUOTE]

Czyli jak wykonać mydło niealkaliczne bez chemii w 100% naturalne,
by nie zaburzało warstwy lipidowej skóry? i by oczyszczało dobrze skórę.

Chcialabym wykonać sama takie mydełko...

Myślalam żeby uzyc: bazy glicerynowej+ glinka biała+mączka płatków owsianych+ masło shea butter

albo druga opcja mydła

czyli: SCI proszek(naturalny składnik z oleju kokosowego) + Glinka biała/bądź różowa+Shea Butter.

Nigdzie w sklepach stacjonarnych, ani online nie mogę znaleźć mydła w koste 100% naturalnego niealkalicznego... które nie narusza warstwy lipidowej skóry.

"SCI- Sodium Cocoyl Isethionate


Kokoiloizetionian sodowy - Sodium Cocoyl Isethionate (SCI). Anionowy surfankt


Dla wielu osób ten surfaktant jest najbardziej ulubionym. Niektórzy twierdzą, że gdyby musieli wybrać tylko jeden środek, wybraliby właśnie ten. Wytwarzany jest z oleju kokosowego i zawiera domieszkę kwasów tłuszczowych pochodzących z oleju kokosowego, co w efekcie daje wiele korzyści dla włosów i skóry. Jest anionowym środkiem powierzchniowo czynnym, przyjazny dla środowiska, biodegradowalny. Bardzo łagodny dla włosów, skóry i oczu. Daje gęstą, luksusową pianę, także w twardej wodzie.
Jest wyśmienity do produktów do mycia i czyszczenia ciała i skóry. Świetnie rozpuszcza bród i tłuszcz w wodzie, pozostawiając skórę i włosy czyste. Nie wysusza, daje przyjemne, jedwabiste uczucie na skórze. Jest dobry dla każdego typu skóry i włosów.
Być może jedyną wadą jest to, że raczej nie da się przy jego użyciu zrobić przezroczystego szamponu czy żelu pod prysznic. Ale za to forma stała pozwala na takie zastosowania jakie byłyby niemożliwe w przypadku środków w postaci płynnej.
Składnik można użyć w szamponach do włosów, płynach do kąpieli, żelach pod prysznic, piankach do golenia, mydłach, produktach dla dzieci, mleczkach do demakijażu i innych. Zalecane użycie 3 – 20%."
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2020-02-20 o 14:51
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 14:54   #14
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Z tym "dobrym" oczyszczaniem to trzeba być ostrożnym - poświęcanie delikatnego oczyszczania na rzecz porządnego, dogłębnego doczyszczania to bardziej kwestia nie tego czy w ogóle ale tego jak dużo tej bariery hydrolipidowej chce się dosłownie zedrzeć ze skóry.

Dlatego chyba tak polubiłam oczyszczanie dwuetapowe. Bo samym łagodnym żelem z drugiego etapu nic bym nie oczyściła, nie dałby sobie rady. A w tłuszczach bardzo dobrze rozpuszcza się tusz, makijaż, wodoodporne kosmetyki (moim zdaniem dużo lepiej niż w płynach micelarnych, nigdy nie miałam aż tak skutecznego płynu, nawet te dwufazowe mogą się już dla mnie schować ) i przy okazji to jest łagodne dla skóry. I dopiero po takim wstępnym rozpuszczeniu łagodny żel robi sens.

Co do mydła to nie pomogę. Kiedyś się nawet interesowałam tematem, ale po przejrzeniu oferty jakichś 5 najbardziej popularnych sklepów z półproduktami stwierdziłam, że chyba nie da się samodzielnie kupić tak łagodnych substancji myjących, jak bym chciała.



Ogólnie to w każdym mydle będzie chemia
Niezależnie czy naturalnego pochodzenia czy niekoniecznie, to nie naturalność jest wyznacznikiem delikatności.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

A propos gliceryny to wystarczy popatrzeć na przykład na bazy glicerynowe z ZSK. Odczyn pH 8-9. Opisali to jako "lekko alkaliczny". No moim zdaniem to nie takie lekko, ja bym się takiego produktu szczerze bała - i co z tego, że naturalny, jak by mi zrypał skórę... naturalność nijak by mnie nie pocieszyła.

I tu gliceryna jest na pierwszym czy drugim miejscu w składzie, są dwie różne bazy. I jakoś to nie było w stanie zmienić odczynu z alkalicznego na kwasowy.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 14:55   #15
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87603442]Z tym "dobrym" oczyszczaniem to trzeba być ostrożnym - poświęcanie delikatnego oczyszczania na rzecz porządnego, dogłębnego doczyszczania to bardziej kwestia nie tego czy w ogóle ale tego jak dużo tej bariery hydrolipidowej chce się dosłownie zedrzeć ze skóry.

Dlatego chyba tak polubiłam oczyszczanie dwuetapowe. Bo samym łagodnym żelem z drugiego etapu nic bym nie oczyściła, nie dałby sobie rady. A w tłuszczach bardzo dobrze rozpuszcza się tusz, makijaż, wodoodporne kosmetyki (moim zdaniem dużo lepiej niż w płynach micelarnych, nigdy nie miałam aż tak skutecznego płynu, nawet te dwufazowe mogą się już dla mnie schować ) i przy okazji to jest łagodne dla skóry. I dopiero po takim wstępnym rozpuszczeniu łagodny żel robi sens.

Co do mydła to nie pomogę. Kiedyś się nawet interesowałam tematem, ale po przejrzeniu oferty jakichś 5 najbardziej popularnych sklepów z półproduktami stwierdziłam, że chyba nie da się samodzielnie kupić tak łagodnych substancji myjących, jak bym chciała.



Ogólnie to w każdym mydle będzie chemia
Niezależnie czy naturalnego pochodzenia czy niekoniecznie, to nie naturalność jest wyznacznikiem delikatności.[/QUOTE]

A jakiego olejku do usuwania makijażu używasz?

Otoz to że szukam mydła delikatnego nie naruszającego warstwy lipidowej skóry+żeby było w 100% naturalne+żeby dobrze oczyszczało, ale nie zdzierało, żeby nie było alkaliczne.
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 15:00   #16
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Kokoiloizetionian sodowy - Sodium Cocoyl Isethionate (SCI). Anionowy surfankt
A to o ten surfaktant chodzi

Kojarzę, że bazują na tym żele z Ziaji Fizjoderm i w Physiogel, ale te kosmetyki nie mają łatki naturalnych jeśli to jest ważne.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 15:02   #17
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87603466]A to o ten surfaktant chodzi

Kojarzę, że bazują na tym żele z Ziaji Fizjoderm i w Physiogel, ale te kosmetyki nie mają łatki naturalnych jeśli to jest ważne.[/QUOTE]

Tak "SCI"- chciałabym dodać do mydełka własnej roboty, jest to składnik naturalny, z oleju kokosowego, sprawia on że mydło się pieni, i jest to bardzo delikatny składnik, z tego co piszą.
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2020-02-20 o 15:08
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 15:03   #18
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
A jakiego olejku do usuwania makijażu używasz?

Otoz to że szukam mydła delikatnego nie naruszającego warstwy lipidowej skóry+żeby było w 100% naturalne+żeby dobrze oczyszczało, ale nie zdzierało, żeby nie było alkaliczne.
Ten mój olejek pewnie też nie jest naturalny

Obecnie Nivea - bez dodanego zapachu, bez żadnych kosnerwantów. Poza tą Niveą naprawdę ciężko znaleźć coś nieperfumowanego. A zauważyłam, że olejki o bardzo podobnych składach a jedynie z dodanym zapachem już są w stanie mi podrażnić skórę , tak że ten olejek Nivea to ciekawa opcja przy wrażliwej skórze
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 22:53   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Otoz to że szukam mydła delikatnego nie naruszającego warstwy lipidowej skóry+żeby było w 100% naturalne+żeby dobrze oczyszczało, ale nie zdzierało, żeby nie było alkaliczne.
To są oczekiwania nie do pogodzenia. Mydło właśnie dlatego jest mydłem, że ma m.in. pH z punktu widzenia skóry zasadowe. Jeśli ma pH dla skóry neutralne to już nie jest mydłem tylko syndetem, czyli jak sama nazwa wskazuje syntetycznym detergentem, a Ty syntetycznych nie chcesz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-21, 11:20   #20
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

A wiesz, dzisiaj rano spojrzałam na skład mojego szamponu - "mydło" cedrowe, tam są tylko dwa surfaktanty. Właśnie ten Sodium Cocoyl Isethionate i jako drugi Sodium Methyl Cocoyl Taurate.

Nie wiem jak duży wpływ ma sam drugi surfaktant, ale połączenie tej dwójki wcale nie jest jakoś tak specjalnie łagodne. W szamponie ok jeśli chce się mieć trochę mocniejsze doczyszczenie (żeby nie było przyklapu), jest łagodniejszy niż typowe szampony z drogerii. Ale jakoś super łagodny też nie jest, miałam łagodniejsze. U mnie to po prostu taka cebulowa opcja, kompromis między łagodnością a ceną
Za to do skóry twarzy nie nadaje się u mnie wcale, to "mydełko" pozostawiało nadmiernie suchą skórę nawet jak nie miałam większych problemów z suchością przy mojej mieszanej cerze.

W obu żelach o których mówiłam ewentualne zbyt mocne działanie surfaktantu jest łagodzone przez zalanie surfaktantu alkololem cetearylowym. Poza wyborem samego surfaktantu takie rzeczy jak formulacja też mają znaczenie
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 19:32   #21
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Uczywiście że jest różnica czy smaruje się/wciera w ciało/skórę składniki naturalne,
czy chemiczne toksyczne...tym bardziej ze robimy to prawie codziennie.


Drogie panie prosiłabym o bardziej konkretne wypowiedzi, a nie rozbijanie się na zbyt drobne
Bo nadal nic czego szukam nie zostało polecone ;(

---------- Dopisano o 06:20 ---------- Poprzedni post napisano o 06:15 ----------



A czy skora po tym żelu nie jest ściągnieta?
i czy nie zawiera on w składzie alkoholu?bardzo nie lubię w kosmetykach alkoholu, wysusza postarza skórę...nawet niewielka ilość.
Jest tam Benzyl Alkohol w końcowym składzie. Mojej skórze nic nie zrobił typu wysuszenie itp nie ściąga jeżeli o to chodzi ale ja mam skórę mieszaną.

Nivea i Tołpa nawet nie warto sobie zaprzątać głowy tymi markami, jak większości sprzedawanych na pułkach sklepowych.

Ja zaś od siebie nie wiem jak doradzić bo nie mam wrażliwej cery, ale mogę polecić półprodukty i przepisy ze strony
https://ecospa.pl/receptury/kosmetyki-do-demakijazu

Myślę, że jak coś upatrzysz sobie i zadasz pytanie na stronie to na pewno Ci odpowiedzą
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 13:01   #22
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Benzyl Alcohol jest zawsze na końcu składu, więc to nic dziwnego. To alkohol aromatyczny, zależenie od kraju dozwolony w różnych stężeniach do 1,1%, 1,1% jest w Europie. Oczywiście on nie pełni takiej samej funkcji jak zwykły alkohol (etylowy)

Przy wrażliwej skórze dobrze jest uważać na takie składniki...

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Nivea i Tołpa nawet nie warto sobie zaprzątać głowy tymi markami, jak większości sprzedawanych na pułkach sklepowych.
Tak całymi markami? No to duże banalizowanie i wielbienie mitów

Nie trzeba być ekspertem, żeby po prostu widzieć, że przy prawdziwie wrażliwej skórze ten olejek z Nivea to nieporównywalnie bezpieczeniejsza (pod względem ryzyka podrażnień) opcja niż żel z Fitomed, niezależnie od wersji żelu...

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-02-22 o 13:03
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 23:44   #23
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
PH za każdym razem po umyciu twarzy trzeba przywrócić bo ono jest zaburzone przez myjące żele. Tonikiem lub hydrolatem przywraca się odczyn kwasowy.
W przeciwieństwie do Kacpra dziewczyna przynajmniej czyta badania naukowe a nie powiela mity, polecam lekturę:
https://www.instagram.com/p/B84DNOFJoMP/?hl=pl
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 18:29   #24
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 133
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87609652]W przeciwieństwie do Kacpra dziewczyna przynajmniej czyta badania naukowe a nie powiela mity, polecam lekturę:
https://www.instagram.com/p/B84DNOFJoMP/?hl=pl[/QUOTE]

Widze, ze dobrze orientujesz sie w temacie, moze polecilabys tez mi cos do mycia twarzy dla mieszanej, sklonnej do przesuszen?
Cos innego niz Eris i Soraya Plane, ktore wlasnie testuje. Skora ma 37 lat
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 21:21   #25
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Sama mam dość suchą skórę, u mnie dobrze się☠sprawdza oczyszczanie dwuetapowe z czymś tłustym na pierwszy etap - olejek, balsam. Zanim przeszłam na takie oczyszczanie używałam emulsji Cetaphil (przy makijażu jeszcze szedł płyn dwufazowy) i dobrze wspominam
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 22:28   #26
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 133
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Musze poczytac o tej emulsji. Nie przekonaly mnie oleje, ale mozliwe, ze uzywalam takich, ktore mi nie sluza, albo nie zrobilam ich wlasciwej mieszanki...dzieki

Edytowane przez 95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806
Czas edycji: 2020-06-06 o 22:31
95c2526c23e69e0985e2c1464d890e9d7bbd64fa_5f6d24f1ce806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 05:27   #27
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Ja używam olejków emulgujących, nie samych olei, trochę łatwiejsze w obsludze. Szczerze to rodzaj oleju jest mi raczej obojętny, nawet sama ciekła parafina byłaby ok
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 11:43   #28
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87911501]Ja używam olejków emulgujących, nie samych olei, trochę łatwiejsze w obsludze. Szczerze to rodzaj oleju jest mi raczej obojętny, nawet sama ciekła parafina byłaby ok [/QUOTE]

Ja także bardzo lubię olejki myjące na parafinie (przede wszystkim japońskie).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 13:21   #29
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Ja właśnie nie czuję się przekonana czy skóra zdąży doznać jakichkolwiek korzyści z wyszukanych olei użytych do oczyszczania. Docelowo i tak one mają za krótką chwilę zniknąć ze skóry razem ze wszystkim co rozpuściły - to minimalizuje skutki uboczne pod postacią komedogenności, ale pewnie też podobnie minimalizuje te korzyści wychwalane przez producenta oleju

Jeszcze parafina ma taką zaletę w olejkach, że jest bardzo rzadka i ciekła, bez problemu się rozprowadza. Wiele naturalnych olejów jest zwyczajnie gęstszych, z większym oporem ciągną po skórze - po prostu dla mnie nieprzyjemne.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 17:24   #30
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Które żele/mydła z dobrym przyjaznym składem, nie niszczące warstwy ochronnej

Cytat:
Napisane przez PieknaDojrzalaKobieta Pokaż wiadomość
Tak "SCI"- chciałabym dodać do mydełka własnej roboty, jest to składnik naturalny, z oleju kokosowego, sprawia on że mydło się pieni, i jest to bardzo delikatny składnik, z tego co piszą.
Kiedyś używałam tej glinki do mycia - jest bardzo łagodna, ma właśnie sci w składzie, i jest z 'naturalnych' składników, cokolwiek to znaczy

https://iwos.pl/demakijaz/667-biala-...-reshenie.html
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-01 20:20:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.