Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część VII - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 08:39   #1171
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

witam

kto pije ze mna kawke ?

Qubi, udanego urlopiku zycze ....

milego dnia
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 08:41   #1172
Spaczyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

witam po urlopie nad morzem,
plam brak, ale derm mi się skończył i dziś uderzam do dermatologa po nowy słoik
Michell - ja miałam pierwszą neo granatową, potem zieloną, ale granatowa mi pomogła, po zielonej nic nie zauważyłam

----------------------
ja chgętna, ja piję

Edytowane przez Spaczyna
Czas edycji: 2010-08-12 o 08:46
Spaczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 09:22   #1173
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Dołączam z kawą
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 10:12   #1174
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cati, mam pyt. kupilas z Durcaya krem czy mleczko ??? o melascreen pytam

ja mam druga tubke kremu ale sie zastanawiam jak sie to mleczko zachowuje na twarzy ... jak masz to pisz
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:09   #1175
minolda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 76
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
dobra, kupie ten peeling...a powiedz mi jeszcze ten kremik rozswietlajacy to nie smierduch zaden przypadkiem ? chcialabym go pod filtr na dzien uzywac , pod makijaz , on sie nadaje ?
no niby pisza ,ze tak ale wole spytac kogos, kto uzywal ....
szczerze, to nie pamiętam, czy on jakoś dziwnie pachnie Wogóle wszystkie te preparaty neostraty, to nie mają jakiś szczególnie przyjemnych zapachów ani konsystencji. Pachną raczej kwasami a nie kremami No ale cóż, ja osobiście uważam, że w tej półce cenowej (a nawet w wyższych) nikt nie robi równie skutecznych preparatów....

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
te mleczko 10% to bardziej do cialka chcialabym , mam takkie krostki ostatnio na przedramionach i na plecach ciagle cos mi wyskakuje , do tego mam slady po ospie i pomyslalam ,ze moze by tym potraktowac to sie skorka wygladzi ....i na dekolcik moze tez by sie nadalo ....
co sadzisz ? warto sprobowac ?....uzywalas to +- wiesz na co te mleczko dobrze dziala ...
ja też na to właśnie używałam sprawdziło się rewelacyjnie, i skóra była taka gładka jak pupa niemowlaka Ale ze stosowaniem poczekaj lepiej do jesieni, no chyba, że lubisz się badziać spf 50 po całym ciele

Wiecie co dziewczyny, dzisiaj z nieukrywaną satysfakcją zauważyłam, że moje plamy znacznie zbladły Początkowo myślałam, że to efekt buraka na twarzy, ale jak zbladłam, to stało się jasne, że moje plamy odchodzą w zapomnienie Co prawda do pełni szczęścia jeszcze trochę brakuje, ale ważne, że to na mnie działa Myślę, że pod koniec przyszłego tygodnia będę wszystkich olśniewać gładkim licem
minolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:48   #1176
zizuzan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Witam po kilkudniowej przerwie
Nie odzywałam się, bo czmychnęłam na kilka dni w Bieszczady nabrać wiatru w żagle i dystansu do wszystkiego.
Od poniedziałku wracam do rzeczywistości - pracy, wiec potrzebowałam nawet tak krótkiego czilałtu

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość

zizu , a Ty ile czasu po masce jestes ?
dziś mija 20ty dzień, cosmelan nie podrażnia mi już skóry, zachowuje sie jak doskonały krem pielęgnacyjny. Co kilka dni ale coraz rzadziej, martwy naskórek roluje się mi z twarzy, ale nie drastycznie.

Wiecie co...stwierdziłam, że uzależniłam sie od cosmelanu ...jak tylko otwieram oczy aplikuję go na twarz Efekt jest taki, że koloryt całej buźki jest super wyrównany, a cera nabiera pięknego blasku. Też tak miałyście?
zizuzan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 13:17   #1177
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

minolda

ja też na to właśnie używałam sprawdziło się rewelacyjnie, i skóra była taka gładka jak pupa niemowlaka Ale ze stosowaniem poczekaj lepiej do jesieni, no chyba, że lubisz się badziać spf 50 po całym ciele l

.....................

mini, serdecznie Ci dziekuje, czyli to mleczko ,to jest to ,czego szukalam
fajnie,ze Twoje plamki sie ulatniaja
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 13:20   #1178
minolda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 76
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez zizuzan Pokaż wiadomość
Wiecie co...stwierdziłam, że uzależniłam sie od cosmelanu ...jak tylko otwieram oczy aplikuję go na twarz Efekt jest taki, że koloryt całej buźki jest super wyrównany, a cera nabiera pięknego blasku. Też tak miałyście?
oj, oj, oj..... lejesz miód w moje serce. Ja dopiero jestem na początku drogi i szczerze powiedziawszy liczę na taki efekt jaki masz Ty
Rozumiem, że cos2 stosujesz już tylko raz dziennie i to właśnie na dzień. A ja cały czas myślałam, że lepiej go na noc dawać
minolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 13:20   #1179
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

zizuzan
Efekt jest taki, że koloryt całej buźki jest super wyrównany, a cera nabiera pięknego blasku. Też tak miałyście?
.............
zizu, tak wlasnie cudnie dziala cosmelan jak juz burak z twarzy zejdzie i sie twarz 100x zluszczy ...
tak powaznie , to efekt jest rewelecyjny , potwierdzam
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 14:08   #1180
zizuzan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez Qubis Pokaż wiadomość
I tu pytanie do Sylvi...Skoro jednak tu przed tym slubem zagladasz , to napisz mi prosze skad dokladnie wiesz ze derm jest silniejszy niz cosm?
Takie informacje znajdziesz np. na str sklepów sprzedających dermamelan
- proszę oto link:
http://sklepestetyka.pl/szczegoly/17...FQaVzAodfhbKqg

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez minolda Pokaż wiadomość
oj, oj, oj..... lejesz miód w moje serce. Ja dopiero jestem na początku drogi i szczerze powiedziawszy liczę na taki efekt jaki masz Ty
Rozumiem, że cos2 stosujesz już tylko raz dziennie i to właśnie na dzień. A ja cały czas myślałam, że lepiej go na noc dawać
Witaj
wybrałam schemat zamieszczony na ulotce znajdującej się wraz z zestawem czyli:
1. pierwsze 4tyg 3 x dziennie
2. w 5 tyg 2 x dziennie - tak przez kolejne 8 tygodni (lub nawet 12 tyg)
3. następnie w zależności od tego jak długo będę stosować krem w punkcie drugim to w 13tym lub 16tym tygodniu już tylko 1 raz dzienne przez 3 lub 9 miesięcy.

Maskę trzymałam 8 godzin.

Kilka postów wcześniej wkleiłam też link z youtube - obejrzyj. Tam też zalecają stosowanie tego schematu. Nie wiem dlaczego u nas lekarze ograniczają się do stosowania kremu w skróconej wersji. No ale wiedzą co robią, przecież to fachowcy. Cieszę sie, że oprócz mnie również przechodzisz kurację. Nie będziemy czuły się tak samotnie

Życzę Ci powodzenia i pięknej buźki -ja jestem gorącą zwolenniczką cosmelanu
zizuzan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 15:24   #1181
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Lapiś mam kremik ten z pompką. A jaki skład ma mleczko? może lepszy bo krem ma niestety alkohol

Musiałam przerwac stosowanie granatowej neo bo mi mega skóra złazi jak po cosmelanie
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 15:51   #1182
minolda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 76
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez zizuzan Pokaż wiadomość
Kilka postów wcześniej wkleiłam też link z youtube - obejrzyj. Tam też zalecają stosowanie tego schematu. Nie wiem dlaczego u nas lekarze ograniczają się do stosowania kremu w skróconej wersji. No ale wiedzą co robią, przecież to fachowcy. Cieszę sie, że oprócz mnie również przechodzisz kurację. Nie będziemy czuły się tak samotnie
Filmik widziałam, zalecenia też znam tyle tylko, że nie wiem jak długo wyrobię z tym pieczeniem po nałożeniu cos2 Mam wrażenie, że z każdym nałożeniem jest gorzej, no bo przecież odsłania się nowa, delikatniejsza skóra Możesz zdradzić od kiedy tak mniej więcej cos2 zaczął się zachowywać jak krem pielęgnacyjny
Wiecie co, z tym protokołem stosowania cos jest tak, że coraz bardziej się odchodzi od tak bardzo długiego trzymania maski. Ponoć badania dowodzą, że już po 3 godz. maska też da efekt. Tak naprawdę cały sekret, to potem systematyczne stosowanie cos2. Jak ktoś go słabo znosi, to dopuszczalne jest odstawienie nawet na dzień czy dwa żeby uspokoić skórę. Ważniejsze jest żeby nie narobić sobie nadżerek, bo to po pierwsze wymaga osobnego leczenia a ponadto wyklucza stosowanie cos2.
To tyle co usłyszałam od mojej lekarki Dodam tylko, że najpierw ją dokładnie wypytałam co i jak a potem zestaw kupiłam na allegro
Zawsze to parę stówek zostanie w kieszeni
minolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:13   #1183
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Catherine1980
Lapiś mam kremik ten z pompką. A jaki skład ma mleczko? może lepszy bo krem ma niestety alkohol

kurcze , nie wiem ...nie ma skladu na stronach aptek

Musiałam przerwac stosowanie granatowej neo bo mi mega skóra złazi jak po cosmelanie
............

ups , to jednak silniejsza chyba ....

no ja nie wiem czy ta zielona cos mi dziala ,moze ciut ......
mecze sie z tym zelem nadal ...powiedz mi ,ma sens na godz zel nakladac ? ja nie moge z tym dluzej wytrzymac ...nie moge zasnac z tym lepiszczem na twarzy
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:33   #1184
zizuzan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez minolda Pokaż wiadomość
Możesz zdradzić od kiedy tak mniej więcej cos2 zaczął się zachowywać jak krem pielęgnacyjny
Moja paszcza już pod koniec 2 tyg stosowania znosiła krem coraz lepiej. Generalnie 1 tydz był najbardziej drastyczny. Potem z każdym dniem lepiej. W tzw między czasie czyli po jakiś 3-4godz po cosmelanie wklepywałam grubo hydra vital (na początku nawet ten krem palił żywym ogniem, ale tylko do 20 min, potem się uspokajało). Skóra wówczas zamiast być boleśnie ściągnięta i pękać, stawała się mięciutka i pięknie się rolowała podczas mycia cetaphilem, przed nałożeniem kolejnej porcji cosmelanu

Cytat:
Napisane przez minolda Pokaż wiadomość
Tak naprawdę cały sekret, to potem systematyczne stosowanie cos2. Jak ktoś go słabo znosi, to dopuszczalne jest odstawienie nawet na dzień czy dwa żeby uspokoić skórę. Ważniejsze jest żeby nie narobić sobie nadżerek...
Masz rację. Także robiłam odstępstwa. Kilka razy ominęłam kolejkę cosmelanu, żeby załagodzić podrażnienie. Przerwę robiłam na noc, omijałam miejsca tylko te podrażnione, nakładając na nie cicalfate z avene. Następnego dnia wracałam do schematu kuracji.

Cytat:
Napisane przez minolda Pokaż wiadomość
Dodam tylko, że najpierw ją dokładnie wypytałam co i jak a potem zestaw kupiłam na allegro
Zawsze to parę stówek zostanie w kieszeni
Zrobiłam dokładnie tak jak ty
zizuzan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 18:22   #1185
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Lapiś aż tak straszna jest neo?nie strasz Kobieto bo chcę ją kupićale jak nie będzie efektów to po kij się męczyć

Zizu ten hydra jest strasznie droginaprawdę ma super działanie?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 19:07   #1186
zizuzan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Catherine1980
Lapiś mam kremik ten z pompką. A jaki skład ma mleczko? może lepszy bo krem ma niestety alkohol

kurcze , nie wiem ...nie ma skladu na stronach aptek

Musiałam przerwac stosowanie granatowej neo bo mi mega skóra złazi jak po cosmelanie
............

ups , to jednak silniejsza chyba ....

no ja nie wiem czy ta zielona cos mi dziala ,moze ciut ......
mecze sie z tym zelem nadal ...powiedz mi ,ma sens na godz zel nakladac ? ja nie moge z tym dluzej wytrzymac ...nie moge zasnac z tym lepiszczem na twarzy
Znalazłam coś ciekawego na temat produktów noestraty, których używacie. Może sie przydadzą i co nieco rozjaśnią


NeoStrata Skin Lightening Gel
Skład:

*Wolny kwas glikolowy-10,00%-czynnik nawilżający, złuszczający i pielęgnujący skórę
*Glikol propylenowy-4,00%-substancja nawilżająca, oczyszczająca skórę i regenerująca
* Hydrochino -2,00%-substancja wybielająca, składnik aktywny.
*Kwas cytrynowy-czynnik nawilżający, antyoksydacyjny, przeciwzapalny, rozjaśniający
Pozostałe:
- Woda/Alkohol, Polyquaternium-10 – środek antystatyczny
- Wodorotlenek amonu – regulator pH
- Dwusiarczan sodu – przeciwutleniacz
- Siarczan sodu – przeciwutleniacz
- Wersenian trójsodowy – środek chelatujący, ochronne działanie przed metalami ciężkimi

- BTH – przeciwutleniacz

Żel HQ (HQ Skin Lightening Gel)

Składniki aktywne:

*Glikol propylenowy - Substancja nawilżająca, oczyszczająca i regenerująca skórę
*Glukonolakton - 5,00% -
substancja keratolityczna i silnie nawilżająca, pomagająca utrzymać prawidłowy, naturalny bilans nawodnienia skóry
* Kwas laktobionowy - 5,00% -
substancja o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, złuszczająca przebarwione korneocyty, ułatwiająca działanie innych czynników rozjaśniających, nawilżająca i regenerująca skórę.
* Kwas kojowy - 3,00% -
substancja o właściwościach depigmentacyjnych, wykazuje także działanie antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników
*Hydrochinon - 2,00% -
składnik o właściwościach wybielających
*Kwas cytrynowy - 1,00% -
czynnik nawilża jacy, pielęgnujący i rozjaśniający skórę, regulator pH
*Ekstrakt z lukrecji -
wspomaga działanie odbarwiające, łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwutleniajaco

Pozostałe:

Woda, Alkohol, BHT; CI 19140 (Yellow 5)/CI 17200 (Red 33)–barwniki; Siarczan sodu/Dwusiarczan sodu, Arginina, Polyquatenium-10, Kwas szczawiowy, Wodorotlenek potasu.

Różnicę między Żelem Rozjaśniającym a Żelem HQ stanowi skład, a co za tym idzie również przeznaczenie.

HQ - wzbogacony kwasem kojowym ma silniejsze działanie. Jest przeznaczony dla osób z bardzo wrażliwą skórą (glukonolakton i kwas laktobionowy). Jest skuteczniejszym lekiem w działaniu odległym: jeśli chodzi o ograniczone powstawanie nowych przebarwień jak też leczenie już istniejących. Posiada bardzo rozbudowany skład substancji ograniczających aktywność tyrozynazy i całego procesu melanogenezy (hydrochinon, ekstrakt z lukrecji, kw. kojowy, kw. cytrynowy).
Z kolei Żel Rozjaśniający - polecamy pacjentom o mniej wrażliwej skórze. Zawiera aktywny składnik - hydrochinon oraz kwas glikolowy. Zestaw tych substancji daje bardzo szybki efekt estetyczny (kosmetyczny), ponieważ kwas glikolowy złuszcza przebarwione korneocyty odsłaniając nowe, zdrowe, nie przebarwione komórki. Ponadto zwiększa siłę działania hydrochinonu, a zakwaszając środowisko - również ogranicza aktywność tyrozynazy. Jednakże leczenie przyczynowe jest wydłużone w czasie ze względu na tylko jedną substancję aktywną zmniejszającą proces melanogenezy.

Reasumując: najkorzystniej byłoby gdyby pacjent stosował 2 produkty.
Jeżeli nie ma skóry wrażliwej - szybszy efekt daje żel. Przy skórze wrażliwej poleca się HQ z tym tylko, że efekt estetyczny będzie powolniejszy. Wszystkie te informacje wynikają ze składu obu preparatów.


---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Zizu ten hydra jest strasznie droginaprawdę ma super działanie?
Zakupiłam go w zestawie, wiec cena nie grała tu roli
A skoro mam ten krem i napisane jest, że należy go w tzw międzyczasie doklepywać, by złagodzić niepożądane działanie, to tak też czynię. Ale jeśli go nie masz, równie dobrze możesz doklepywać na cosmelan każdy inny łagodzący krem np. cicalface, bepenten a nawet tormentiol. Wówczas skóra ładnie się odkleja, a nie zrywasz suche płaty powodując ranki. Ważne jest by minął odpowiedni czas między cosmelanem a doklepywaniem łagodzącego kremu. Podobno wystarcza 40 min. Ja wydłużyłam ten czas do 3-4 godz.

Edytowane przez zizuzan
Czas edycji: 2010-08-12 o 19:09 Powód: dopisałam działanie substancji aktywnych w zielonej neo
zizuzan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 19:15   #1187
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

SzatAnka71
Lapiś aż tak straszna jest neo?nie strasz Kobieto bo chcę ją kupićale jak nie będzie efektów to po kij się męczyć

....................

SzatAnus , meczacy jest ten zel - ja nie lubie konsystencji w zelu , moze dlatego mi nie pasi ale obiacalam sobie ,ze jeszcze kilka dni wytrzymam ....
jedyny plus to ,ze skora sie nie luszczy i buraka brak , ale czy cos dziala ....hmmm narazie nie widze ...

zaczyna mi sie "cyrk" na twarzy , chyba zapycha ....
takze juz na noc nie smaruje od dzis , tylko popoludniu na godz- dwie i zmywam ...

jak zauwaze ,ze cosik rozjasnil to krem kupie , kremy zdecydowanie bardziej mi pasuja

zawsze mozesz pol tubeczki odemnie odkupic jak sie zdecydujesz sprobowac , ja calej napewno nie zuzyje




Zizu ten hydra jest strasznie droginaprawdę ma super działanie?
.........

Jesli pytasz o Hydravital Factor KA to moim skromnym zdaniem badziewie krem ....ale jak widzisz sa i osoby zachwycone ...
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:41   #1188
minolda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 76
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

No jednak co skóra, to inna reakcja...... Ja nigdy po żadnym specyfiku neo nie miałam podrażnienia ani łuszczenia. Niestety efekt rozjaśnienia był najwcześniej po 1,5 miesiąca regularnego stosowania..... nie to co po cosm Jeśli ktoś jest niecierpliwy, to nie polecam neo

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Zizu ten hydra jest strasznie droginaprawdę ma super działanie?
.........

Jesli pytasz o Hydravital Factor KA to moim skromnym zdaniem badziewie krem ....ale jak widzisz sa i osoby zachwycone ...
Ten hydravital K to (według mojej mądrej pani dermatolog ) nic innego jak krem do twarzy SVR Xerialine. Jej pacjentki podobno go stosują zamiast hydravitala i nie widzą żadnej różnicy, oprócz ceny oczywiście
Ja dzisiaj spróbowałam się nim posmarować po 4 godz od nałożenia cosm2 no i niestety, skóra znowu zaczęła mnie piec żywym ogniem (na jakieś 5 minut ) Ogólnie było do zniesienia, więc skoro to ma pomóc, to może jednak warto
minolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:57   #1189
zizuzan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
SzatAnus , meczacy jest ten zel - ja nie lubie konsystencji w zelu , moze dlatego mi nie pasi ale obiacalam sobie ,ze jeszcze kilka dni wytrzymam
Ten żel jest "skutecznym lekiem w działaniu odległym", wiec powinnaś uzbroić się w cierpliwość, by zobaczyć efekty i stosować go jak napisali w ulotce - inaczej to strata Twojego czasu, pieniędzy i brak efektów a w końcu narzekanie że "nic nie działa". Rezultaty widoczne są po kilku miesiącach wytrwałego stosowania. Ale to pewnie wiesz skoro zdecydowałaś się na tę terapię. Wytrwałości i samozaparcia Ci życzę mimo że to "lepiszcze"

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
jedyny plus to ,ze skora sie nie luszczy i buraka brak , ale czy cos dziala ....hmmm narazie nie widze ...
Brak buraka - zawdzięczasz temu, że ten żel jest bardzo delikatny. Nie zawiera kwasu glikolowego, który mocno złuszcza a tym samym podrażnia skórę (obecny jest w niebieskiej neo w dość wysokim stężeniu). Dlatego stosując zieloną neo musisz dłużej czekać na efekty...

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Jesli pytasz o Hydravital Factor KA to moim skromnym zdaniem badziewie krem ....ale jak widzisz sa i osoby zachwycone ...
A dlaczego masz tak złe zdanie o hydra-vital factor k?
zizuzan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 22:12   #1190
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

zizuzan

tak , co do Neo to wiem wszystko , moge uzywac dlugo ale czegos co mnie tak nie wkurza ...nie lubie smierduchow, lepiszczy i tego podobnych chyba ze dzialaja cuda w tydzien , tyle jestem w stanie przetrzymac ...
no ale cudow nie ma albo lepisty zel albo burak i luszczenie po cosmelanie ....

jedno i drugie do kitu

poprostu sie musze na krem przezucic albo wrocic do znienawidzionego cos2
......................... ......

A dlaczego masz tak złe zdanie o hydra-vital factor k?
..............

Tobie widze sie w cosmelanie wszystko podoba

hydravital oprocz tego ,ze podraznia jeszcze dodatkowo i tak juz mega podrazniona skore nie robi nic wiecej , nie nawilza , nie lagodzi a to krem lagodzacy przeciez ! zbedny specyfik zatem ....
po 2 i 3 masce wcale go juz nie uzywalam ...wolalam cicalfate , ktory lagodzil , nawilzal i natluszczal ...ratowal mnie ten krem
moja opinia jest prawdopodobnie taka poniewaz ja strasznie przechodze maske , z tego co Ty piszesz to super lagodnie przechodzisz ...pewnie stad Twoje zachwyty a moje negatywne nastawienie do tego kremu i zabiegu w ogole ....
uwierz mi , robilabys 3x i sie nacierpiala za kazdym razem przez dobre 2 mies zanim sie twarz podgoila tez moze bys jak ja miala juz dosc ....
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 22:52   #1191
minolda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 76
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

no cóż, nasuwa się tylko jeden wniosek..... życie plamki nie jest łatwe ale miejmy nadzieję, że metodą prób i błędów każda z nas znajdzie najlepszy dla siebie sposób
minolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 23:30   #1192
zizuzan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
Tobie widze sie w cosmelanie wszystko podoba
To nie jest tak, że podchodzę bezkrytycznie do zabiegu Naprawdę dłuugo się do niego przygotowywałam. Przewertowałam caaały pamiętnik od początku Porobiłam notatki -uczyłam się na błędach innych, zbierałam cenne rady...Z pełną świadomością wszelkich cierpień i dyskomfortu w postaci łuszczenia, buraka itp. podjęłam się zabiegu.
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
hydravital oprocz tego ,ze podraznia jeszcze dodatkowo i tak juz mega podrazniona skore nie robi nic wiecej , nie nawilza , nie lagodzi a to krem lagodzacy przeciez ! zbedny specyfik zatem ....
To prawda, że natychmiast po nałożeniu ujawnia się okropne pieczenie i zaczerwienienie, które jednak warto przetrzymać, bo ustępuje. Potem trzeba doklepywać ile się da po to, by skóra właśnie nie była sucha i nie pękała boleśnie. Dość sporo wklepanego kremu tworzy ze złuszczającego naskórka jakby taką papkę, którą ściąga się przy myciu bez większych dramatów
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
po 2 i 3 masce wcale go juz nie uzywalam ...wolalam cicalfate , ktory lagodzil , nawilzal i natluszczal ...ratowal mnie ten krem
Pewnie jak wyciapię hydra-vital też zostanę przy samym cicalfate. Mam też w odwodzie bepanten. Nie szarpnę się na sam hydro-vital, bo faktycznie można łagodzić podrażnienia tańszymi odpowiednikami. No, chyba, że będę zmuszona zakupić kolejny zestaw coamelanu
A skoro ten krem otrzymałam w zestawie, to go używam wg. przeznaczenia. Poza tym opracowany został przez twórcę cosmelanu, jako jeden z elementów pełnej terapii. Wiec nie smarowałam nim pięt tylko zaciskałam zęby i ciapałam na twarz
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
moja opinia jest prawdopodobnie taka poniewaz ja strasznie przechodze maske , z tego co Ty piszesz to super lagodnie przechodzisz ...pewnie stad Twoje zachwyty a moje negatywne nastawienie do tego kremu i zabiegu w ogole ....
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że super łagodnie przechodzę ten zabieg. Pierwszy tydzień terapii spędzałam na samotnym zaciskaniu zębów. Nie miałam nawet ochoty żalić się tu na forum. Tym bardziej, że każda z was rozprawiała o wszystkim tylko nie o cosmelanie. Dopiero 6 dnia stosowania cos2 czyli 8 dnia kuracji, kiedy najgorsze ustępowało, postanowiłam się ujawnić. Potem z każdym dniem było już coraz lepiej. Ale swoje przeszłam, tylko nie rozprawiałam o tym. Pisałam natomiast o wszystkich pozytywnych spostrzeżeniach i efektach zabiegu.
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
uwierz mi , robilabys 3x i sie nacierpiala za kazdym razem przez dobre 2 mies zanim sie twarz podgoila tez moze bys jak ja miala juz dosc ....
Wierzę Ci, że masz wrażliwą cerę, że źle znosiłaś zabieg. Ale w każdym działaniu ważna jest determinacja, by zobaczyć oczekiwany efekt. Szkoda, że w Twoim przypadku tak krótkotrwały. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wytrwałości w każdym zabiegu, którego się podejmiesz by zlikwidować swoje plamki

Edytowane przez zizuzan
Czas edycji: 2010-08-12 o 23:34
zizuzan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 00:37   #1193
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

zizuzan

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że super łagodnie przechodzę ten zabieg. Pierwszy tydzień terapii spędzałam na samotnym zaciskaniu zębów. Nie miałam nawet ochoty żalić się tu na forum. Tym bardziej, że każda z was rozprawiała o wszystkim tylko nie o cosmelanie. Dopiero 6 dnia stosowania cos2 czyli 8 dnia kuracji, kiedy najgorsze ustępowało, postanowiłam się ujawnić. Potem z każdym dniem było już coraz lepiej. Ale swoje przeszłam, tylko nie rozprawiałam o tym. Pisałam natomiast o wszystkich pozytywnych spostrzeżeniach i efektach zabiegu.

......................... .

no wlasnie na podstawie tego ,ze nic nie pisalas o negatywach

to forum jest rowniez po to by ponarzekac i poplakac

my tu sie znamy nie od dzis na tym forum , wiemy jak wygladamy i czasami owszem zbaczamy z tematu nie znaczy to jednak ,ze nikt nie moze napisac ,ze wlasnie sie zmaga z cosmelanem ....po to jest to forum ...

nawet zdeterminowana osoba ma prawo miec dosc , perspektywa zmagania sie z plamami do konca zycia czasami dobija , i jak wiem nie tylko mnie ....trudno byc w tym temacie otymistka ...

zawsze myslalam ,ze plamy to na starosc ...ze ten temat jeszcze przez wiele lat mnie nie bedzie dotyczyl...

wiesz, ta neostrate to ja tak z ciekawosci bo wiem ,ze i tak cosmelan jest najskuteczniejszy ...pozatym neostrata jak wiesz dziala inaczej niz cosmelan ...
mam teraz troche czasu do pazdziernika do kolejnego urlopu to chcialam sprawdzic na sobie coz to jest ta Neostrata

no dobrej nocki , ja cos nie moge dzis spac
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 09:06   #1194
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

no prosze, ostatnia ide spac i pierwsza wstaje

reasumujac , dzialanie kremow wybielajacych jest skuteczne jak sie ich caly czas uzywa ...przerwiesz , plamiska wracaja ...
ba , nawet wracaja juz w trakcie kuracji

w cosmelanie to mnie irytuje ,ze te plamy wracaja juz w trakcie kuracji po maskowej , u mnie po jakis 2-4 mies pomimo uzywania regularnie cos2 znow widze cienie , dobra smaruje dalej kolejne mies a one sa i ciemnieja po trochu
zniecheca to do dalszego uzywania kremu tym bardziej ,ze burak po tym kremie non stop ....meczysz sie pol roku z tym cos2 ale widzisz ,ze nie ma sensu to smarowanie bo plamiska powili pokazuja sie ponownie , oczywiscie nie tak ciemne , sa juz jasniejsze ale sa
dobra lekcja cierpliwosci i samozaparcia

biore tabl anty i sadze ,ze stad nawroty plam ...ale innej metody antykoncepcji nie umiem stosowac , juz probowalam odstawiac ...
to dopiero byl stres ...

takze zizu, cos2 dozywotnio i moze uzyskasz to czego oczekujesz ...

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-08-13 o 09:21
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:08   #1195
zizuzan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
to forum jest rowniez po to by ponarzekac i poplakac
Ja z tych zaciskających zęby, twarda nie miętka jestem
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
czasami owszem zbaczamy z tematu nie znaczy to jednak ,ze nikt nie moze napisac ,ze wlasnie sie zmaga z cosmelanem ....po to jest to forum ...
oj pisałam pisałam że moja twarz przypomina "pomidora wrzuconego do wrzątku", ale jakby przeszło to niezauważone, więc skupiłam się na pozytywach które zaczęłam dostrzegać
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
nawet zdeterminowana osoba ma prawo miec dosc , perspektywa zmagania sie z plamami do konca zycia czasami dobija , i jak wiem nie tylko mnie ....trudno byc w tym temacie otymistka ...
owszem, jednak wolę pozostać optymistką i nie biadolić. Już taka jestem, że mam do życia podejście zadaniowe - trzeba coś zrobić, to robię i już
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
no dobrej nocki , ja cos nie moge dzis spac
mam nadzieję, że mimo wszystko dobrze Ci się spało ja już z kawą kawusią biegam po domu w piżamach. Wykosmelanowałam buźkę i będę robić porządki pourlopowe. Dzień dobry

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
zniecheca to do dalszego uzywania kremu tym bardziej ,ze burak po tym kremie non stop ....
a moja buźka już się zaprzyjaźniła z kremem i nie buraczę się non stop
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
biore tabl anty i sadze ,ze stad nawroty plam ...ale innej metody antykoncepcji nie umiem stosowac , juz probowalam odstawiac ...to dopiero byl stres ...
ja ich nie biorę, wiec spodziewam się innych rezultatów kuracji
Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
takze zizu, cos2 dozywotnio i moze uzyskasz to czego oczekujesz ...
jestem na to przygotowana moja pierwsza kuracja będzie trwała nie 3 ani 6 m-cy tylko rok i dodatkowo każdego lata będę się ciapać cosmelanem. A co Jeśli plamy całkiem nie zniknął to z dwojga złego wolę mieć cienie prawie niewidoczne niż plamiska!
zizuzan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:27   #1196
minolda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 76
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez zizuzan Pokaż wiadomość
Ja z tych zaciskających zęby, twarda nie miętka jestem
oj, to zupełnie tak jak ja byle co mnie nie rusza. Chociaż dzisiaj mam jakieś załamanie..... Rano przed posmarowaniem cos musiałam wziąć duuuużo głębokich oddechów. Szybko się posmarowałam i poleciałam pod wiatrak chłodzić palącą twarz Niestety to pieczenie zaczyna się utrzymywać coraz dłużej Moja skóra zamiast się przyzwyczajać to reaguje coraz gorzej Czuję też potrzebę smarowania się jakimś nawilżaczem, bo do tej pory raczej nie miałam dyskomfortu ściągniętej skóry, a teraz mam
Burak też jakby większy..... no nie.... a ja chciałam przynajmniej jeszcze jeden tydzień pociągnąć 3xdz cos2
Echhhhhh..... muszę się wziąć w garść, nie takie rzeczy przechodziłam......
Pod koniec zeszłego roku zrobiłam zabieg laserem frakcyjnym lumenis encore. Skusiłam się bo po nowym roku ceny miały drastycznie wzrosnąć, więc chciałam się jeszcze załapać na dobrą cenę
Dziewczyny, to co przechodziłam po zabiegu to był totalny szok Twarz spuchnięta jak balon, burak na twarzy taki, że cosm przy tym to misie patysie, cieknące z twarzy osocze : eeek:, potem łuszczenie skóry, oczy były tylko dwiema szparkami. Nie sądziłam, że kiedyś zupełnie nie poznam się w lustrze.
Oj, no już mi lepiej, bo przypomniałam sobie, że gorzej bywało
minolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:45   #1197
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

zizu, prawda jest taka ,ze jak sie cyklicznie badz regularnie uzywa cos2 to plamy tak nie ciemnieja ...sa jakby cienie raz jasniejsze raz ciemniejsze takze wytrwalosc ma sens jak najbardziej ....

no pogadamy za rok i bynajmniej nie odbierz tego jako mojej zlosliwosci , ciekawa bede poprostu co powiesz po dluzszym czasie stosowania ...
Ty mowisz ,ze jestes przygotowana na dozywocie - dobrze ...mnie sie tez to takie proste wydawalo bo sadzilam ,ze sie skora do cos2 przyzwyczaja a tu 3 lata stosowania i niestety wciaz reaguje nadaktywnie i w zasadzie to mi tylko przeszkadza ....
nie mam nic przeciwko stosowania caly czas fajnego kremiku ...tylko ,ze cos 2 taki fajny nie jest ...
pozatym boje sie ,ze jak bede non stop go uzywac to zedre skore

kazdy ma inny prog wrazliwosci ,ja jestem cienias, mnie wszystko boli , narzekam itd....cosmelan jest dla twardzieli , tylko ,ze nie ma innego wyjscia jak go uzywac jesli chce sie liczyc na szybki efekt ...

neostrata jest chyba dobra i skuteczna na twarzach , ktore nie byly poddawane tak drastycznym zabiegom jak cosmelan ...stad pewnie te achy i echy dziewczyn na wizaz ,ze po tyg lub dwoch widzialy ,ze plamy im jasnieja ....
jak juz sie twarz przyzwyczai do" ostrych "peelingow to ona chyba juz na takie lagodniejsze srodki nie reaguje ...

no w kazdym razie tak to jest , mamy problem z plamiskami i walka trwa
mysle ,ze dzieki temu bedziemy mniej pomarszcone za to ...mam taka nadzieje ...

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-08-13 o 10:49
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:53   #1198
minolda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 76
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
neostrata jest chyba dobra i skuteczna na twarzach , ktore nie byly poddawane tak drastycznym zabiegom jak cosmelan ...stad pewnie te achy i echy dziewczyn na wizaz ,ze po tyg lub dwoch widzialy ,ze plamy im jasnieja ....
no nie wierzę, że po tygodniu ktoś już zauważa różnicę To musi być jakaś autosugestia No, chyba, że ktoś ma jakieś niezbyt intensywne plamki, które potraktowane nawet innym kwasem i tak by zniknęły
Moje plamiszcza nie są niestety powierzchowne Są osadzone głęboko i tylko ciężka artyleria je powala
minolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:57   #1199
zizuzan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 53
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez minolda Pokaż wiadomość
oj, to zupełnie tak jak ja byle co mnie nie rusza. Chociaż dzisiaj mam jakieś załamanie..... Rano przed posmarowaniem cos musiałam wziąć duuuużo głębokich oddechów. Szybko się posmarowałam i poleciałam pod wiatrak chłodzić palącą twarz Niestety to pieczenie zaczyna się utrzymywać coraz dłużej Moja skóra zamiast się przyzwyczajać to reaguje coraz gorzej
odczekaj jakieś 2-3godz i ciap się hydra-vitalem ile wlezie, dodatkowo możne odpuść sobie południowe kosmelanowanie - zrób przerwę, tylko się nawilżaj, natłuszczaj do woli. Dopiero wieczorem spróbuj położyć ponownie cosmelan
Cytat:
Napisane przez minolda Pokaż wiadomość
Czuję też potrzebę smarowania się jakimś nawilżaczem, bo do tej pory raczej nie miałam dyskomfortu ściągniętej skóry, a teraz mam
Burak też jakby większy..... no nie.... a ja chciałam przynajmniej jeszcze jeden tydzień pociągnąć 3xdz cos2
dasz radę tylko uważaj żebyś nie porobiła sobie ranek. Nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj. Wszystkie te objawy ustąpią z czasem
Cytat:
Napisane przez minolda Pokaż wiadomość
Echhhhhh..... muszę się wziąć w garść, nie takie rzeczy przechodziłam......
Duchem i całym sercem jestem z Tobą
Cytat:
Napisane przez minolda Pokaż wiadomość
Oj, no już mi lepiej, bo przypomniałam sobie, że gorzej bywało
Dzielna dziewczynka
zizuzan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:08   #1200
minolda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 76
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Uffff.... ale dzisiaj gorąco..... U Was też tak
To słońce zupełnie nie ma litości
Oby do jesieni
minolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-07 11:31:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.