Sucha skóra dłoni. Wysuszone dłonie. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-24, 09:22   #61
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Re: Dłonie!!!

[i] A moja wskazówka, może Cie zaskoczy,ale warto spróbować.
Polecam krem na odpażenia dla nieowląt firmy Nivea ( z cynkiem)-należy posmarować dość grubą wartwą dłonie na noc, po kilku dniach widać naprawdę świeny efekt. (Mozna kupic malą, 20ml tubkę- na probe)Koszt nie jest duży, a ten krem jest moim zdniem niezbędny w łagodzeniu otarć, podrażnień i przesuszenia skóry, nie tylko maluszków
Pozdrawiam
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 17:23   #62
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Exclamation sucha skóra dłoni

Kiedys pisalam tutaj, ze mialam maly problem z sucha skora na wewnetrznej stronie lewej strony. Intensywniej niz zwykle smarowalam lapki i wsio przeszlo.
teraz niestety powrocilo i zajelo mi obie wewnetrzne stronie dloni.Skora robi sie tak sucha ze zaczy po malu schodzic Moja mama twierdzi, ze jestem na cos uczulona, ale nigdzie indziej mi sie cos takiego nie robi...Co to jest i jak mam to wyleczyc raz a porzadnie bez wizyty u dermatologa?Bo wiadomo jak to jest z tymi przychodniami ile sie czeka, a narazie nie mam kasy na prywatna wizyte.Za 3 tygodnie jade na slub
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 18:20   #63
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: PoMoCy

Przyczyn może być wiele, np. twarda woda lub wysuszające mydło (bardzo przesuszają mi dłonie mydła w płynie). Myślę jednak że to problem z którym powinnaś udać się do dermatologa. Być moze to jednak jakaś choroba skórna...
Tymczasem może spróbuj maseczki na dłonie z siemienia lnianego?? Zaleca się na dłonie i twarz. Sama ją stosuję. Gotujesz siemie lniane na papkę i okładasz nią dłonie na 20 minut. Może przyniesie ulge
Pozdrawiam

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2005-06-01 o 18:24
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:00   #64
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: PoMoCy

Na forum dermatolog zalozylam podobny topik o suchych dloniach tyle,ze ja mam cale wewnetrzne dlonie suche. tam mi dziewczyny napisaly pare porad. Jedna znuich sprobowalam tj posmrowanie dloni na noc masica z wit A, troche pomoglo bede probowac tak kilka dni pod rzad i moze samo sie wyleczy a jak nie to po niedz ide do dermatologa.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:17   #65
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: PoMoCy

może staraj się smarować gruba warstwę kremu, zakładaj rękawiczki bawełniane i tak spij w nocy, kilka razy powinno przynieść znaczną poprawę
im gęsciejszy, tłustszy i bardziej treściwy krem tym lepiej
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 20:01   #66
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: PoMoCy

Twoja mama może mieć rację -to mogą być problemy uczuleniowe - niekoniecznie muszą wystapic objawy w innych miejscach. Jeśli rady ,które podały dziewczyny nie poskutkują to wizyta u dermatologa jest konieczna. Pamiętaj też o tym aby myć dłonie tylko delikatnym mydłem (najlepiej kostka dermatologiczna kupiona w aptece) ,po myciu zawsze dokładnie wycieraj dłonie i pamiętaj o nałożeniu kremu , codziennie rób sobie masaż dłoni z dużą ilością kremu do rąk , pomocny może być Allpresan nr 3 (pianka z 10% mocznikiem),albo maść Haseral - ale przed zastosowaniem maści skonsultowałabym sie z dermatologiem.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 09:11   #67
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: PoMoCy

Tak jak pisaly dziewczyny, na noc posmarowalam lapki kremem bardziej tresciwszym i w wiekszej ilosci i dzisiaj po kapieli kiedy glowie ten problem sie pojawial zauwazylam poprawe.Uzywam teraz kremu do rak z glicerynka i silikonem firmy Avon.Mam jesio takie male pytanko.Czy to co sie dzieje moze byc spowodowane uzywaniem kremu do rak?Bo niedawno go zmienilam bo zauwazylam u siostry taki ladnie pachnacy z Oriflamu z serii Silk i to pozniej zaczely mi sie robic te dziwne rzeczy z dlonmi.
Podaje skladniki tego kremu to moze Wam to cos podpowie:
Aqua, glicerina, alcohol cetearilico, aceite mineral, peg-40 aceite de ricino, cetearilsulfato de sodio, cetearet-12, metilparabeno, propilparaben, dimeticona, fragrancia, propilglicol, cloruro de sodio, aminoacidos de seda, linalol, geraniol, citronelol, butilfenilmentilpropional , cumarina, extracto de fruta de espino amarillo, imidazolidinil-urea, acido benzoico, d&c rojo ci17200.
Chcialabym jeszcze dodac ze wczesniej uzywalam kremu garniera do rak suchych z olejkiem z palmy kokosowej i kremu SSS firmy Avon i nic podobnego sie z moimi lapkami nie dzialo
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-05, 09:18   #68
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: PoMoCy

Juz to komus kiedys polecalam, nie wiem nawet czy nie Tobie, ale przypomne w razie czego mnie na takie problemy pomaga najlepiej olejek kokosowy jest on sprzedawany w sloiczku, biala, twarda masa, ktora w kontakcie z ciepelkiem robi sie plynna i daje sie wsmarowywac. Mozna go kupic w sklepie ze zdrowa zywnoscia bo to kosmetyk nie jest, ale produkt spozywczy wiekszosc kremow ma w swoim skladzie wlasnie ten olejek, wiec do spraw kosmetycznych tez jak najbardziej sie nadaje
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 09:23   #69
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: PoMoCy

wiem, że jest taka choroba. Miała ją moja koleżanka. Właśnie schodziła jej skóra z wewnętrznych częście dłoni, aż zostały takie placki na środkach. Lepiej idź do lekarza. Tu mogą kremy nie pomóc.
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 11:09   #70
fascynacja25
Raczkowanie
 
Avatar fascynacja25
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa/Radom
Wiadomości: 466
Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

Od dłuższego już czasu walczę z przesuszonymi dłońmi używam kremów i nic nie pomaga Fakt często zmywam naczynia, ale nigdy wcześniej nie miałam aż tak suchej skóry. Uzywam kremu Garniera czerwonego do suchych rąk, Ziaji z kozim mlekiem i Daxa do rąk... I żadnych rezultatów, błagam poradźcie coś, może jakiś tłusty krem, może jakieś maski na noc, albo inne wasze sprawdzone sposoby... Bo ja już nic sama nie wymyslę
__________________
Kocham Cię nie za to jaki jesteś lecz za to jaka jestem ja kiedy jestem zTobą...


fascynacja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 11:19   #71
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

Ja polecam Alantan Plus Maść. Rewelacja!!! Posmaruj sobie raczki na noc i jak nie chcesz pobrudzić pościeli ( jest bardzo tłusta) to nalóż rekawiczki. Ja do takich nocnych "maseczek na dlonie" kupilam sobie takie zwykla za 5zl. Acha! Tylko uważaj zeby pani Ci w aptece ie wcisneła kremu. Bo alantan jest w formie masci i kremu. Ja polecam MAŚĆ!!
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-02, 11:47   #72
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

Alantan może pomóc jak najbardziej, kiedyś istniało też coś takiego jak Maść Witaminowa Gojąca, ale niestety już jej nie produkują. Świetny jest też krem do rąk Kamill w zielonej tubce lub pudełku - naprawdę jestem zachwycona, a ręce mam bardzo suche z natury i w dodatku nie cierpią one detergentów. Moja koleżanka, która swego czasu odmroziła sobie ręce i od tamtej pory ma straszne problemy ze skórą też bardzo ten krem chwali. Jeszcze inny krem do rąk, któy uwielbiam to Avene z Cold Cream. Recenzje i jednego i drugiego znajdziesz w naszym KWC. Avene jest naturalnie najdroższy, ale warto wydać te pieniądze.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 11:55   #73
fascynacja25
Raczkowanie
 
Avatar fascynacja25
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa/Radom
Wiadomości: 466
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

Cytat:
Napisane przez misia_bella
Ja polecam Alantan Plus Maść. Rewelacja!!! Posmaruj sobie raczki na noc i jak nie chcesz pobrudzić pościeli ( jest bardzo tłusta) to nalóż rekawiczki. Ja do takich nocnych "maseczek na dlonie" kupilam sobie takie zwykla za 5zl. Acha! Tylko uważaj zeby pani Ci w aptece ie wcisneła kremu. Bo alantan jest w formie masci i kremu. Ja polecam MAŚĆ!!
A mi się Alantan zawsze kojarzył z kremikiem i zasypka dla mojego synka fakt działał cuda, chyba wypróbuję tą maść , całe szczęscie że wiem jak wygląda tubka kremu alantana to nie wcisną mi go
Dzieki śliczne
__________________
Kocham Cię nie za to jaki jesteś lecz za to jaka jestem ja kiedy jestem zTobą...


fascynacja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 16:27   #74
krysia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

Polecam stosowanie na dłonie maseczek do twarzy (nawilżających, odżywczych). Możesz położyć taką maseczkę i dodatkowo owinąć dłonie folią spożywczą. Możesz też udać się do kosmetyczki na zabieg parafinowy albo na masaż dłoni wykonany na jakiejś tłustej, odżywczej maseczce.
Pozdrawiam!
krysia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 18:42   #75
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

Maść z Wit.A - do kupienia w aptece.Na moje suche dłonie działała rewelacyjnie.Na noc smarowałam ręce bardzo obficie.Pomogło.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 21:07   #76
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

polecam krem Avonu z serii Moisture Theraphy - jest b. tłusty, ma niemalże konsystencję maści, świetnie regeneruje i nawilża. niezła też była kuracja do rąk z serii Skin So Soft, ale już wycofana, może jeszcze pokaże się na wyprzedaży. no i rób sobie na noc kompresy z kremu do rąk, duża warstwa kremu i na to rękawiczki.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 21:17   #77
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

Jeśli chodzi o zwykły "sklepowy" krem to Neutrogena jest niezastąpiona. I trochę tańszy Garnier do rąk zniszczonych ( w czerwonej tubce) też całkiem niezły.
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 21:18   #78
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

oj, przepraszam!! niedoczytałam! piszesz, że tego Garniera uzywasz... a Neutrogeny próbowałaś?
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 21:36   #79
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 712
Dot.: Moje dłonie wołają o ratunek !!!!

Polecam Krem do rak Neutrogena ( na dzien idealny) bardzo wydajny, tlusty, ale szybko sie wchlania, nie pozostawiajac tlustych sladow na rekach, naprawde dziala przetestowalam juz kilkanascie i wydaje mi sie najlepszy z kremow do rak szczegolnie na zime.

Najlepiej sie wchlania po umyciu rak w cieplej wodzie (tak aby rece po wysuszeniu byly cieple)

Do kupienia w aptekach, tubka 50ml kosztuje ok 20 zl

pozdrawiam,
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-02, 21:24   #80
justifiori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251
łapy dłonie ręce rączki rączunie

mam suchą zniszczona skore na dłoniach.Mam tam zmarszczki i wygladaja jak dlonie osoby w srednim wieku,a nie mam nawet 25 lat...co proponujecie?
justifiori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 22:27   #81
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: łapy dłonie ręce rączki rączunie

Opcji pomocnych jest kilka:
kuracje-
Parafine na dlonie u kosmetyczki,
w domu: podgrzana oliwe z oliwek z kilkoma kroplami soku z cytryny wmasowana w dlonie i paznokcie,
maslo karite L'Occitane (albo i innej firmy) guba warstwa na noc +bawelniane rekawiczki (mozna kupic w sklepach z odzieza ochronna) a jak nie, to od razu polozyc sie spac
olej np z winogron (latwo sie wchlania) z kilkoma kroplami wit E (przekluj 2-3 kapsulki Tokovitu E Hasco-Leku 400 mg i dodaj do poecji oleju), mozesz dodac olejek eteryczny np sandalowy, rumiankowy, geraniowy - jaki lubisz

na stale:
praca w rekawiczkach ochronnych (dobre, tanie i wytrzymale, w fajnych kolorach ma np. Ikea)
krem do rak kilka razy dziennie np. ja lubie ostatnio pasjami Kamill, na noc klade mu na same skorki w okol palcow apteczna masc z wit A (2 pln), dobry ale drogi jest Sally Hansen (pomaranczowy)
W dzien krem z filtrem wcierany w grzbiety dloni
w zimie- obowiazkowo rekawiczki

Sama staram sie tak robic i moje dlonie wreszcie sa ladne i zadbane czego i Tobie zycze
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 09:06   #82
justifiori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251
Dot.: łapy dłonie ręce rączki rączunie

dzieki bardzo.na pewno skorzystam.lece do apteki po masc a wie ktos jak sie robi jakies maseczki z olejku rycynowego na dlonie?
justifiori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 17:15   #83
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: łapy dłonie ręce rączki rączunie

na rzesy trzeba go lekko podgrzac (tylko sie nie poparz!) to na rece pewnie tez i wmasowac. Nie wiem tylko, czy dodawalabym zoltko
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 17:30   #84
sushii
Przyczajenie
 
Avatar sushii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: łapy dłonie ręce rączki rączunie

ja ci polecam krem w koncentracie neutrogena,do rak suchych i popekanych-mi bardzo pomogl i zawsze go stosuje w zimie.opakowanie jest male,ale wystarcza na ok.200uzyc.
sushii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 10:44   #85
Giemzor
Przyczajenie
 
Avatar Giemzor
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 22
GG do Giemzor
Question sucha skóra na rękach?

Jusz od kilku lat mam na rękach takie jakby krostki... nie wiem co to jest:/ To na pewno nie jest żadne uczulenie, bo nawet nie swędzi. Moja ciotka uważa że to od suchej skóry i kazała mi używać jakieś głęboko nawilżające balsamy. Używałam je dwa razy dziennie po wymyciu, noi nic:/ Nie wiem po prostu co mam robić;(
Giemzor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 10:53   #86
Darin
Rozeznanie
 
Avatar Darin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 984
Cool Dot.: sucha skóra na rękach?

Najlepiej idz do dermatologa - on zobaczy twoje ręce i stwierdzi co to jest. Dopiero wtedy moze powiedziec co masz stosowac zeby krostki zeszły
Darin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 15:12   #87
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: sucha skóra na rękach?

może rogowacenie mieszków włosowych? spróbuj smarować je maścią z wit. A lub czymś z mocznikiem (Hasceral, Xerial itp.).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 15:39   #88
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: sucha skóra na rękach?

tez mi to wyglada na zapalenie mieszkow wlosowatych.
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 17:44   #89
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: sucha skóra na rękach?

jesli chodzi o moje dlonie to w zimie zawsze mialam sucha i pekajaca skore poza tym mam manie mycia rak.Zauwazyla moje dlonie dentystka i polecila krem ktory sam uzywa gdyz tez ma na codzien stycznosc z silnymi srodkami dezynfekujacymi ta masc to clobaza-kosztuje w aptece kolo 10 zl
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 14:10   #90
Giemzor
Przyczajenie
 
Avatar Giemzor
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 22
GG do Giemzor
Dot.: sucha skóra na rękach?

Dokładnie to mi nie chodzi o dłonie bo one są w porządku. Wiem że każdy słowo ręce sobie kojarzy z dłońmi (ja tesz zawsze) hehehe. No ale chodzi mi o skóre która zaczyna się od ramion i kończy się poniżej łokci (bo w tych miejscach właśnie mam te krosty)
Giemzor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-18 21:01:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.