Rak Gruczołu Bartholina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-22, 12:15   #1
Aalicjaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11

Rak Gruczołu Bartholina


Drogie Panie, dziewczyny, kobiety!
Szukam wszelkich informacji odnośnie problemów z gruczołami Bartholina, tj. konkretnie chodzi mi o raka tego gruczolu, jakie sa pierwsze objawy itd. Szukam Pań, ktore to przeszly lub przechodzą w tej chwili. Ja od ponad 3 lat zmagam sie z bolem lewego gruczolu, jedynym objawem jest wlasciwie tylko bòl oraz krwista wydzielina z tego gruczolu, nie jest on powiekszony tj. nic nie widac gołym okiem, wszystko dzieje sie jakby wewnątrz, lekarze oczywiscie nie widza zadnego problemu, odwiedzilam juz kilku ginekologow i jestem zbywana. Dziewczyny pomóżcie! Czy ktoras z Was tez zmaga sie z podobnym problemem?Piszcie!
Aalicjaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 16:09   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rak Gruczołu Bartholina

Rozumiem, że coś ci dokucza, ale dlaczego ze wszystkich możliwych diagnoz wybrałaś właśnie raka? Nie wiem u ilu byłaś lekarzy i jakich specjalności, ale jeśli masz problem i jesteś ignorowana, to może powinnaś spróbować raz jeszcze? Najlepiej prywatnie u dobrego ginekologa.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 06:58   #3
Aalicjaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Rak Gruczołu Bartholina

Droga Lisbeth!
Dziekuje Ci serdecznie, ze odpowiedzialas na moj apel. Wiem, ze postawiona przeze mnie diagnoza, ze to rak, jest troche nad wyrost, ale teraz takie czasy, ze wszedzie slychac o coraz to mlodszych osobach zapadajacych na roznego rodzaju nowotwory. Tym bardziej, ze u mnie problem z tym gruczolem bartoliniego jest juz od kilku dobrych lat, a jak wiadomo takie nieodpowiednio leczone sprawy potrafią z czasem przekształcic sie w raka. Jesli chodzi o lekarzy, to chodze tylko prywatnie i wydalam juz bardzo duzo pieniedzy na prywatnych ginekologow i zaden z nich nie potrafi mi pomoc, pieniazki kasują z uśmiechem na ustach i nie widzą zadnego problemu u mnie, bo jak twierdza nic nie widac golym okiem, a to ze moj gruczol boli i krwawi to jest wedlug nich normalne!!!! Stracilam juz nadzieje na pomoc polskich lekarz i w nowym roku bede szukala pomocy u lekarzy zagranicą. To, ze czegos nie widac golym okiem, to nie znaczy, ze problemu nie ma, a ból i krew raczej nie zwiastują niczego dobrego. Mam nadzieje, ze w koncu trafie na lekarza, ktory wnikliwie zajmie sie tym problemem i mi pomoze.
Tak wiec dziewczyny nie dajmy sie olewac przez lekarzy, bo tu chodzi o nasze zdrowie i zycie!
Wesolych Świąt i zdrowia w Nowym Roku!
Aalicjaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 12:28   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Rak Gruczołu Bartholina

Jeśli potrzebujesz się upewnić, to możesz jeszcze zrobić badania krwi - jest możliwość wykrycia nowotworów w ten sposób, ale nie powiem ci jakie to dokładnie badania, bo nie jestem lekarzem i nie chcę wprowadzać tu zamętu. U jakich lekarzy już byłaś? Uważam, że rak to zbyt daleko idąca samodiagnoza, ale jeśli miałoby to cię uspokoić, to może pójdź jeszcze do dermatologa i onkologa? Jesteś na 100% pewna, że to właśnie ten gruczoł powoduje objawy?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 10:28   #5
Aalicjaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Rak Gruczołu Bartholina

Jestem bardziej niz pewna, iz moje dolegliwosci dotyczą gruczolu bartholina, akurat w moim przypadku jest to lewy gruczoł. W momencie podniecenia i pobudzenia seksualnego, kiedy to gruczoly rozpoczynają swoją pracę tj. zaczynają wydzielac śluz, ktory zwilża wejscie do pochwy, pojawia sie u mnie ostry bol lewego gruczolu. Stosunki sa bardzo nieprzyjemne i bolesne. Odczuwam rowniez bol podczas chodzenia, siedzenia, przy zmianie pozycji, a takze po wizycie w toalecie. Śluz, ktory wydobywa sie z gruczolu w trakcie pobudzenia jest zabarwiony krwią. Czasem wejscie do pochwy jest jakby pogrubione. Zatem wszystkie objawy wskazuja jednoznacznie na przewlekly problem z gruczolem bartoliniego.
Aalicjaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 14:16   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Rak Gruczołu Bartholina

To może być infekcja bakteryjna, a nie rak. Infekcje tego gruczołu są dość częste. Ja złapałam na basenie. Możesz mieć niezaleczoną infekcję i tyle. Zrobić wymaz.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 09:00   #7
Aalicjaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Rak Gruczołu Bartholina

Tak, to jest przewlekły stan zapalny gruczołu bartoliniego, ktory przebiega u mnie bez charakterystycznych objawów tj. torbiel czy ropien, ktory sie robi przy zapaleniu tego gruczolu zazwyczaj jest widoczna gołym okiem w przedsionku pochwy, u mnie niestety wszystko się dzieje jakby w środku tj. nic nie wyrzuca do przedsionka pochwy tylko w drugą stronę do wnętrza ciała i stąd nic nie widac golym okiem co dla lekarzy oznacza, ze problemu nie ma i mnie zbywają, a ja odczuwam okropny ból przy kazdym stosunku, w momencie podniecenia, gdy gruczoly zaczynają pracowac-wydzielac śluz zeby zwilżyc wejscie do pochwy, to u mnie pojawia sie wtedy okropny bol tego chorego gryczolu i śluz jest zabarwiony krwią, od dluzszego juz czasu ból utrzymuje sie praktycznie caly czas-przy chodzeniu, przy siedzeniu, bol jest tak silny, ze az promieniuje na pośladek. Do tej pory bylam u 3 ginekologow i wszyscy mnie zbyli, bo dla nich nic nie widac golym okiem, wiec problemu nie ma i zaden z lekarzy nie rozumie, ze ten moj stan zapalny toczy sie wewnatrz i trzeba poprostu okolice tego chorego gruczolu naciąć i zobaczyc co sie dzieje w srodku, a nie odsyłac pacjentke z kwitkiem.
A moze ktos moglby mi polecic dobrego lekarza w Gorzowie Wlkp. lub w okolicach, ktory specjalizuje sie w takich przypadkach? Piszcie prosze jakiego lekarza polecacie! Dzieki wielkie!!!
Aalicjaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-15, 20:36   #8
Aalicjaa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Rak Gruczołu Bartholina

Wrzucam tutaj ciekawy material. ktory odnalazłam w necie na temat torbieli gruczołu bartolina:

Torbiele mogą powstawać zarówno w przewodzie, jak i w samym gruczole Bartholina. Pierwsze trafiają się o wicie częściej i są typowymi torbielami retencyjnymi. Jakkolwiek w większości przypadków ich powstanie należy odnieść do zamknięcia przewodu gruczołowego w przebiegu procesu zapalnego, może zdarzyć się, że przeszkoda w odpływie zawartości gruczołu jest czysto mechaniczna (zamknięcie przez drobny kamyk).


Wskutek uniemożliwienia odpływu wydzieliny w przewodzie wytwarza się guz kulisty lub jajowaty, który wypiera przed sobą dolną część wargi sromowej większej. W miarę wzrostu torbieli cała warga większa rozciąga się, a jeśli guz osiągnie większe rozmiary, zajęty zostanie również dolny odcinek wargi mniejszej, której kontury ulegają częściowemu zatarciu. Srom wskutek tego ulega zniekształceniu, a wejście do pochwy zostaje przykryte przez torbiel. W pewnych przypadkach duże torbiele przewodu gruczołowego, leżąc bardzo blisko powierzchni, wyciągają wargi sromowe większe i łączą się z podłożem jakby szeroką szypułą.

Torbiele samego gruczołu są o wiele rzadsze niż torbiele jego przewodu, ale powstają prawdopodobnie w ten sam sposób. Leżą one głęboko pod wargą większą, chociaż w miarę wzrostu mogą również wypierać ją ku przodowi, torują sobie drogę głównie w dół i ku tyłowi do zagłębienia kulszowo-odbytniczego, a ku górze wzdłuż bocznej ściany pochwy. Ponieważ torbiele tego rodzaju nic leżą bezpośrednio pod skórą, powodują tylko nieznaczne zniekształcenie sromu. Jeśli torbiel ulegnie zapaleniu, przekształca się w ropień.

Zwykle zawartością torbieli gruczołu Bartholina jest mętny, dość rzadki śluz, który jednak w długo się utrzymujących guzach gęstnieje i przybiera barwę ciemną. Zjawiać się w nim mogą również także złogi wapniowe.

Objawy torbieli gruczołu Bartholina są natury czysto mechanicznej. Jak długo nie występują w niej zmiany zapalne, nie powoduje dolegliwości. Dotykanie ich i obmacywanie również nie wywołuje bólów. Torbiele samego gruczołu mogą natomiast powodować dolegliwości uciskając niekiedy rozgałęzienia nerwu sromowego. Leczenie polega na wytuszczeniu torbieli. Samo jej nacięcie nie wyłącza nawrotu schorzenia.
Aalicjaa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-15 21:36:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.