ekspres do kawy na kapsulki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-12, 19:24   #31
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

też mam Boscha, dostałam w prezencie na parapetówkę początkowo byłam sceptycznie nastawiona do niego, chciałam kupić sobie sama taki z młynkiem, ale dałam mu szansę i ... jestem mega zadowolona
kapsułki są dostępne wszędzie, ceny 19 -21 zł za paczkę ( 8 albo 16 kaw, w zalezności od rodzaju). Do tego dwie dostałam gratis z klubu tassimo po zarejestrowaniu ekspresu mleko nie jest w proszku, jak w przypadku dolce gusto. Do tego kupiłam sobie za magiczne 9,50 zł z empiku spieniacz elektryczny do mleka i spienia kawę tak jak w dysze ciśnieniowe w kawiarniach;D
rodzice mają ekspres lavazza a modo mio - cenowo kapsułki wychodzą o wiele taniej plus jest dysza d0 spieniania mleka jednak albo to jest jakiś wadliwy model, albo taki jego urok, że strasznie długo czeka się na kawę
tassimo rach - ciach i już kawka jest dodatkowo ma system do czyszczeni parą
zasadniczo kawa kapsułkowa, chociaż jak dla mnie bardzo smaczna, to wychodzi drożej niż ta rozpuszczalna albo w ziarnach do mielenia. Jednak kilka razy w miesiącu można szarpnąć się na taki luksus
__________________
"Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała."

MM.


Pomóż! http://www.pmiska.pl/
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:58   #32
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Kilka razy w miesiącu to ja chodzę do kawiarni i nie muszę wydawać na ekspres na kapsułki, które kosztują niewiele mniej niż kawa na wynos.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 21:11   #33
majki2001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 45
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Cytat:
Napisane przez kamilaza Pokaż wiadomość
też mam Boscha, dostałam w prezencie na parapetówkę początkowo byłam sceptycznie nastawiona do niego, chciałam kupić sobie sama taki z młynkiem, ale dałam mu szansę i ... jestem mega zadowolona
kapsułki są dostępne wszędzie, ceny 19 -21 zł za paczkę ( 8 albo 16 kaw, w zalezności od rodzaju). Do tego dwie dostałam gratis z klubu tassimo po zarejestrowaniu ekspresu mleko nie jest w proszku, jak w przypadku dolce gusto. Do tego kupiłam sobie za magiczne 9,50 zł z empiku spieniacz elektryczny do mleka i spienia kawę tak jak w dysze ciśnieniowe w kawiarniach;D
rodzice mają ekspres lavazza a modo mio - cenowo kapsułki wychodzą o wiele taniej plus jest dysza d0 spieniania mleka jednak albo to jest jakiś wadliwy model, albo taki jego urok, że strasznie długo czeka się na kawę
tassimo rach - ciach i już kawka jest dodatkowo ma system do czyszczeni parą
zasadniczo kawa kapsułkowa, chociaż jak dla mnie bardzo smaczna, to wychodzi drożej niż ta rozpuszczalna albo w ziarnach do mielenia. Jednak kilka razy w miesiącu można szarpnąć się na taki luksus
Długo Ci szły te kawy od nich? I czy piłaś herbatę z tych kapsułek?
majki2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 07:20   #34
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Cytat:
Napisane przez majki2001 Pokaż wiadomość
Długo Ci szły te kawy od nich? I czy piłaś herbatę z tych kapsułek?
korzystałam z DDD i to zazębiło się o mikołajki, więc w sumie na kuriera czekałam tydzień. Gratis dostaje się paczkę czekolady na gorąco( jeszcze nie piłam) , machiato ( lubię a sama kupiłam chai latte ( nie za bardzo moje smaki - zbyt aromatyzowane i trochę mnie po tym mdliło ).
każdą z tych kapsułek można znaleźć w sklepach, ale przy tych gratisach z klubu tassimo ( który obsługuje merlin) i przy DDD wyszło mi za te 3 opakowania 21 zł w sklepach stacjonarnych widziałam każdą po 19 zł ale najlepsza jak dla mnie jest latte machiatto z karmelem
__________________
"Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała."

MM.


Pomóż! http://www.pmiska.pl/
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 16:55   #35
majki2001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 45
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

No to do ekspresu jest już wszystko skompletowane

Dziś doszła jeszcze zielona herbata (nawet ma dołączony ice disk) + milka oraz espresso machiato i do tego jestem 1 grosz do przodu !
majki2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:08   #36
flower21
Raczkowanie
 
Avatar flower21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorący kraj:)
Wiadomości: 221
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Zastanawiamy sie nad kupnem ekspresu dolce gusto i mam pytanie czy w takim ekspresie jest jaka kolwiek opcja aby dodac wiecej wody jezeli np. espresso wyjdzie za mocne? Chodzi mi o modele automatyczne, w manualnych wiem ze sie da.
flower21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 14:19   #37
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
Zastanawiamy sie nad kupnem ekspresu dolce gusto i mam pytanie czy w takim ekspresie jest jaka kolwiek opcja aby dodac wiecej wody jezeli np. espresso wyjdzie za mocne? Chodzi mi o modele automatyczne, w manualnych wiem ze sie da.
Na 99% można. Korzystam z ekspresów kapsułkowych Tchibo i Boscha i tam można dolać więcej wody.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 11:19   #38
flower21
Raczkowanie
 
Avatar flower21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorący kraj:)
Wiadomości: 221
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Zastanawiam sie takze nad Tassimo Boscha, my zazwyczaj pijemy mleczne kawy a Tassimo ma baaaardzo duzo kaw czarnych i oddzielnie mleko i tak sie wlasnie zastanawiam czy da sie polaczyc te kawy zeby wyszla kawa z mlekiem a nie mleko z dodatkiem kawy w sumie tez by byla fajna opcja bo kaw czarnych jest duzo rozne odmiany wiec pewnie rozne smaki, do tego ciut mleka. Tylko nie wiem jak to by wyszlo w realu, czy faktycznie kawka bylaby dobra bo mleko trzeba by bylo kontrolowac, bo widzialam ze kapsulka ma az 120 ml mleka, a to troche za duzo jako dodatek do kawy.
flower21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:29   #39
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie takze nad Tassimo Boscha, my zazwyczaj pijemy mleczne kawy a Tassimo ma baaaardzo duzo kaw czarnych i oddzielnie mleko i tak sie wlasnie zastanawiam czy da sie polaczyc te kawy zeby wyszla kawa z mlekiem a nie mleko z dodatkiem kawy w sumie tez by byla fajna opcja bo kaw czarnych jest duzo rozne odmiany wiec pewnie rozne smaki, do tego ciut mleka. Tylko nie wiem jak to by wyszlo w realu, czy faktycznie kawka bylaby dobra bo mleko trzeba by bylo kontrolowac, bo widzialam ze kapsulka ma az 120 ml mleka, a to troche za duzo jako dodatek do kawy.
Nie wiem czy do końca zrozumiałam o co Ci Chodzi Czy boisz się tego, że mleka będzie za dużo w stosunku do kawy? Nie widziałam kapsułek z mlekiem o pojemności 120 ml. Kapsułek Tassimo jest ogromny wybór. Na pewno znajdziesz kapsułki które spełniają Twoje oczekiwania. Poza tym ilość mleka możesz dozować ręcznie wedle uznania.
W Tassimo mleko jest płynne a z tego co kojarzę to w Dolce Gusto jest w proszku. Plusem jest też to, że w Tassimo mleko możesz kupić oddzielnie tzn. całe opakowania kapsułek z mlekiem. W Dolce Gusto chyba tego nie ma.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-10-16 o 11:05 Powód: link
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 12:46   #40
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

W pracy kupiliśmy tassimo bosha. Używane jest mocno i wszyscy użytkownicy zadowoleni. Kaw, herbat i czekolad jest ogromny wybór i każdy coś dla siebie znajdzie. Wody można dolać jak chcę się "rozrzedzic" napój. Ilość mleka też zależy od kawy. Wiadomo ze w latte stosunek kawa mleko jest spory, ale już w cappuccino jest znacznie mniejszy. Poza tym możesz zrobić czarna americano, espresso itp. i dolać trochę mleka z butelki (moi koledzy lubią espresso z odrobina mleka tylko).
Kawa jest naprawdę smaczna i to mleko też całkiem przyzwoite i właśnie plusem jest to ze jest płynne a nie proszkowe.

Dobra opcja jest nowy ekspres nespresso z aerocino. Kawa z kapsułek, ale taka porządna plus 16 czy 19 bar ciśnienie plus osobny spieniacz do mleka więc używasz swojego mleka w ilości jaka ci odpowiada. Na whiteplate była jakiś czas temu recenzja i nie powiem urzekł mnie też sprzęt.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:43   #41
flower21
Raczkowanie
 
Avatar flower21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorący kraj:)
Wiadomości: 221
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Hej, jeszcze raz napisze dokladniej o co mi chodzi.
Na poczatku bylam pewna ze kupimy ekspres na kapsulki dolce gusto, ale patrzylam na roznorodnosc kapsulek i wiecej ich ma tassimo. Zazwyczaj pijemy kawe z mlekiem, dolce gusto ma w swojej ofercie:
- kawa au lait z mlekiem
- kawa cortado,
a tassimo ma:
- cortado
- mozliwosc kupienia kapsulki z samym mlekiem (na opakowaniu pisze ze z jednej kapsulki wychodzi 120 ml mleka).

Wymyslilam sobie ze skoro tassimo ma ogroooomny wybor czarnych kaw to moglabym dodac do nich kapsulke z mlekiem i miec poprostu zwykla kawe z mlekiem, tyle ze... z tej kapsulki wychodzi 120ml co jest duzo za duzo, szkoda uzywac pol i reszte wyrzucac. Moze faktycznie lepiej dodac zwyklego mleka z kartonu albo skondensowanego...
flower21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 13:51   #42
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
Hej, jeszcze raz napisze dokladniej o co mi chodzi.
Na poczatku bylam pewna ze kupimy ekspres na kapsulki dolce gusto, ale patrzylam na roznorodnosc kapsulek i wiecej ich ma tassimo. Zazwyczaj pijemy kawe z mlekiem, dolce gusto ma w swojej ofercie:
- kawa au lait z mlekiem
- kawa cortado,
a tassimo ma:
- cortado
- mozliwosc kupienia kapsulki z samym mlekiem (na opakowaniu pisze ze z jednej kapsulki wychodzi 120 ml mleka).

Wymyslilam sobie ze skoro tassimo ma ogroooomny wybor czarnych kaw to moglabym dodac do nich kapsulke z mlekiem i miec poprostu zwykla kawe z mlekiem, tyle ze... z tej kapsulki wychodzi 120ml co jest duzo za duzo, szkoda uzywac pol i reszte wyrzucac. Moze faktycznie lepiej dodac zwyklego mleka z kartonu albo skondensowanego...
To nie lepiej kupić ekspres kapsułkowy z dyszą do spieniania mleka? Widzę,że na tym Tobie głównie zależy. Tassimo ma dobre kawy,całkiem ok,ale nie lepsze będzie świeże spienione mleko?
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:19   #43
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
Hej, jeszcze raz napisze dokladniej o co mi chodzi.
Na poczatku bylam pewna ze kupimy ekspres na kapsulki dolce gusto, ale patrzylam na roznorodnosc kapsulek i wiecej ich ma tassimo. Zazwyczaj pijemy kawe z mlekiem, dolce gusto ma w swojej ofercie:
- kawa au lait z mlekiem
- kawa cortado,
a tassimo ma:
- cortado
- mozliwosc kupienia kapsulki z samym mlekiem (na opakowaniu pisze ze z jednej kapsulki wychodzi 120 ml mleka).

Wymyslilam sobie ze skoro tassimo ma ogroooomny wybor czarnych kaw to moglabym dodac do nich kapsulke z mlekiem i miec poprostu zwykla kawe z mlekiem, tyle ze... z tej kapsulki wychodzi 120ml co jest duzo za duzo, szkoda uzywac pol i reszte wyrzucac. Moze faktycznie lepiej dodac zwyklego mleka z kartonu albo skondensowanego...
W takim razie zgadzam się z Kaledonią zainteresuj się np. ekspresem nespresso a aerocino, o którym pisałam wyżej. On ma dobrej jakości kawy kapsułkowe, a do tego osobno spieniacz. Cena myślę, że będzie podobna (przynajmniej w uk są w zbliżonej cenie), a jak dla Twoich wymagań znacznie stosowniejszy.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 10:31   #44
jessie_hunter
Przyczajenie
 
Avatar jessie_hunter
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Ja co prawda ostatecznie nie miałam dylematu, jaki ekspres kupić, bo dostałam mały, prosty ciśnieniowy Krupsa "z wajchą", który na jedną osobę jest w zupełności wystarczający. Ale wcześniej myślałam również o kapsułkowym i stwierdziłam, że może mega ekologiczna to ja nie jestem, ale jakoś nie uśmiecha mi się produkować stert śmieci, których recyklingu jeszcze albo nikt nie wymyślił, albo ten szczątkowy się nikomu nie opłaca. Nie szukałam takiego tematu, nawinął mi się przez przypadek i przeraziło mnie, ile ton zużytych kapsułek już zalega na wysypiskach, bez możliwości odzyskania z nich czegokolwiek, bo są produkowane z łączonych materiałów, których oddzielanie jest albo niemożliwe, albo nieopłacalne. A o rozłożeniu w jakimś rozsądnym terminie nie ma mowy, bo i plastik, i aluminium tam są.
Podobno niektóre firmy pracują nad bardziej ekologicznymi kapsułkami, z biodegradowalnych materiałów, ale te kapsułki będą (lub są, nie jestem na bieżąco) sporo droższe.
Nie chcę demonizować oczywiście, ale może ktoś przy podejmowaniu decyzji o kupnie będzie chciał również to wziąć pod uwagę.
Smacznej kawy w sobotnie przedpołudnie życzę wszystkim
jessie_hunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 17:01   #45
Marti842
Przyczajenie
 
Avatar Marti842
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Czy naprawdę musi to być ekspres do kawy na kapsułki? Podobno bardzo ciężko jest o ich zakupienie (nawet w Niemczech - tak mi mówił brat) - a właściwie jedynym rozwiązaniem jest zamawianie kapsułek przez internet. Ja jednak jestem zwolenniczką normalnych, automatycznych ekspresów najlepiej z wbudowanymi młynkami - dzięki temu kawa pachnie i smakuje tak jak powinna.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-10-16 o 11:04 Powód: link
Marti842 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 11:16   #46
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Cytat:
Napisane przez Marti842 Pokaż wiadomość
Czy naprawdę musi to być ekspres do kawy na kapsułki? Podobno bardzo ciężko jest o ich zakupienie (nawet w Niemczech - tak mi mówił brat) - a właściwie jedynym rozwiązaniem jest zamawianie kapsułek przez internet. Ja jednak jestem zwolenniczką normalnych, automatycznych ekspresów najlepiej z wbudowanymi młynkami - dzięki temu kawa pachnie i smakuje tak jak powinna.
Ja mam Nespresso juz 3 lata dziala swietnie nadal. Kapsulki zamawiam przez internet raz na 2-3 miesiace. Przesylka jest zawsze bezplatna a dochodzi w ciagu 2 dni roboczych.
Tez wolalabym z wbydowanym mlynkiem tyle z kawe pije jedynie przed praca i wtedy zalezy mi na czasie a taka maszyna "reczna" zabiera go zdecydowanie wiecej niz na kapsulki.

Moja kolezanka ma taka maszyne ktora nastawia sie wieczorem a rano budzi ja zapach swiezo zmielonej kawy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-10-16 o 11:05 Powód: link w cytacie
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 14:39   #47
EwaOle11
Przyczajenie
 
Avatar EwaOle11
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

a ja nie mam ekspresu
EwaOle11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 16:05   #48
Alcest_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Jeżeli ktoś rozważa zakup ekspresu n a kapsułki to warto zainteresować się systemem SENSEO. Jest tani w użytkowaniu, nie przywiązujemy się do jednego producenta kaw, jest ekologiczny.
Alcest_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 11:31   #49
micha_w
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ja mam Nespresso juz 3 lata dziala swietnie nadal. Kapsulki zamawiam przez internet raz na 2-3 miesiace. Przesylka jest zawsze bezplatna a dochodzi w ciagu 2 dni roboczych.
Tez wolalabym z wbydowanym mlynkiem tyle z kawe pije jedynie przed praca i wtedy zalezy mi na czasie a taka maszyna "reczna" zabiera go zdecydowanie wiecej niz na kapsulki.

Moja kolezanka ma taka maszyne ktora nastawia sie wieczorem a rano budzi ja zapach swiezo zmielonej kawy
Ja też mam nespresso w domu a w pracy ekspress z młynkiem i jak dla mnie nie ma wielkiej różnicy w czasie przygotowania kawy.
micha_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-14, 16:51   #50
Doraska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 27
Dot.: ekspres do kawy na kapsulki

Ja jednak wolałabym ekspres ciśnieniowy albo nawet przelewowy niż taki na kapsułki. Na razie nie mam żadnego, bo kawę pijam od święta. A na takie świąteczne kawki mykam sobie do brata, który ma super wypasiony ekspres do kawy automatyczny xxxx Prawdziwe cudeńko i kawa jak marzenie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-10-16 o 10:59 Powód: reklama
Doraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-14 17:51:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.