Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-02, 06:26   #151
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: Petrole vs WAX :)

Używałam WAX i nadal używam w sytuacjach awaryjnych - po farbowaniu, po ścięciu włosów, jednak nie zauważyłam żadnych długotrwałych efektów, raczej doraźne.
No, może troszeczkę pogrubiały i zmiękczyły mi się włosy. [img]icons/icon12.gif[/img]
A jedynym dobrym preparatem jest wyciąg ze skrzypu polnego - naprawdę działa!
H-Pantoten również nie polecam - nie działa na mnie. [img]icons/icon9.gif[/img]
Merz Special (chyba taka była pełna nazwa) też być dość dobry, jednak przegrał ze skrzypem z powodu ceny.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-02, 06:29   #152
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wielowitaminowe wspomagacze (???)

DLa mnie jedynym dobrym preparatem jest wyciąg ze skrzypu polnego - naprawdę działa!
H-Pantoten nie polecam - żadnych efektów jak dla mnie. [img]icons/icon9.gif[/img]
Merz Special (chyba taka była pełna nazwa) też być dość dobry, jednak przegrał ze skrzypem z powodu ceny.
Wiesiołka spróbuję. [img]icons/icon7.gif[/img]
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-18, 17:35   #153
basiunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3
Re: Gdzie moje włosy???

czesc
Przeczytałam wszystkie odpowiedzi na Twój list i chciałam coś dodać od siebie: odżywka wax mi nie pomogła(chociaż dużo osób ją chwaliło), seboradin też nie(zużyłam prawie dwa opakowania), natomiast seborenu nie miałam. Też mam wielki problem z włosami, ale nic mi nie pomogło do stosowania od zewnatrz. Natomiast biore witaminy - włosy wypadają mi mniej, ale cały czas się przetłuszczają zbyt szybko i są brzydkie z wyglądu(matowe). Są byle jakie. Acha, stosuję teraz szampon z Joanny do wł. pzretłuszcz. i wypadających, no i są troche ładniejsze ale też tak się przetłuszczają. Pozdrawiam Basia
beauty1 napisał(a):
> Dziewczyny, muszę się komuś wypłakać!!Odwiedziłam dzisiaj fryzjera w przypływie jakiegoś letniego szaleństwai stała się rzecz straszna. Chciałam troszkę podciąć włosy, które jeszcze dzisiejszego ranka sięgały do pasa, a tu pani zrobiła mi niespodziankę bo skróciła mi je aż do łopatek, prawie do ramion. Przyznam, że nie bardzo widziałam co ona tam z tyłu robi i w tej swojej niewiedzy nie protestowałam zbyt mocna. A tu kiedy wstałam z fotela i obróciłam się bokiem...ryczeć się chceGdzie moje długie włosy??A tak je długo zapuszczałam (kilka lat, bo jeszcze mam tego pecha że strasznie wolno mi rosną).Poradźcie w jaki sposób o nie dbać aby jak najszybciej odrosły. Może polecicie jakąś dobrą odżywkę. Błagam, jestem załamana. Co robić???
basiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-21, 10:56   #154
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: Gdzie moje włosy???

Basiu na matowe włosy gorąco polecam rumianek nie wiem jaki masz naturalny kolor włosów,rumianek świetny jest dla blondynek,a do ciemnych tez pewnie się coś znajdzie...zaparz normalnie rumianek,ale nawet z trzy torebki(jesli jest oczywiście pakowany w torebki),jak już herbatka przyierze bardzo ciemny odcień,polej nią umyte włosy...zobaczysz jak będą lśniły...podobno piwo też jest rewelacyjne
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-21, 12:14   #155
Olla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 24
Re: Gdzie moje włosy???

Basiu - radziłabym Ci wypróbować szampon do włosów przetłuszających się firmy Faberlic, najlepiej razem z maseczką... Mnie bardzo pomógł.
Olla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 13:37   #156
basiunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3
Re: Gdzie moje włosy???

Bardzo serdecznie dziekuje za rady. Dodaje, że jestem szatynką. Nie napisałam, że włosy wypadaja mi ze stresu, po ciąży i szczególnie (tak mi sie wydaje) po antybiotykach. Pozdrawiam Basia
basiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-06, 10:08   #157
DIKSON
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
Odżywka

Czy odżywka może osłabić włosy? Jeżeli tak, to jak je wzmocnić?
DIKSON jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-06, 10:33   #158
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: Odżywka

ojj moim zdaniem tak,nie wiem z jakiego punktu kosmetyczno-dermatologicznego ,ale wg. mnie moze jesli jest jej za duzo i i jest źle dobrana.Mozna chyba zniszczyc strukture włosa i mogą wypadac tak miała moja jedna kolezanka hymmm dobrze jest sie zastanawiac nad kupnem odpowiedniej...
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-06, 11:58   #159
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Odżywka

no moze, pewnie ze moze, zadziała np wzmacniająco na cebulke, ale wysuszająco na cały włos, bo na przykład tak ma działac dlatego jak napisała sarimatha, lepiej dobierac odzywki dla swojego typu włosów, a nie testowac wszystko co wpadnie w łapki ja na przykład wiem na swoich, których i tak mam sporo, ze nie bede testowac preparatów zwiekszających objetosc, bo bym wyglądała jak lew

wzmocnic mozna je własnie odzywkami- ODPOWIEDNIMI ofcors, a raczej maseczkami na włosy, które są swego rodzaju bombą dla włosków stare, babcine sposobiki - jajka, oliwa z oliwek, etc.. co jeszcze .. ? aa preparaty witaminowe, minerałki, jak skrzyp polny, silica, etc- wszystko znalesc mozna na forum przez wyszukiwarke + KW zachecam do lektury- spodoba ci sie

pozdrowionka

ps. dieta tez nie jest bez znaczenia, to tak juz zupełnie na marginesie
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-06, 12:21   #160
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Odżywka

Agentka-Ola napisał(a):
> ps. dieta tez nie jest bez znaczenia, to tak juz zupełnie na marginesie

Hehehe - powiedziała wielbicielka kawy, która (kawa, nie wielbicielka ) wypłukuje nam minerały z organizmu.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 21:18   #161
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka

odżywka żle dobrana moze obciążyc włosy,przez co staja się one ciężkie,ja je wtedy nazywam "leniwe".może pozatykac pory włosa, co może doprowadzić do wypadania.absolutnie odradzam odzywke "naszej babci-oliwa, cytryna ,zóltko...tzw. majonez,bo ta mikstura bardzo obciąza włos, a to dlatego iż włos zbudowany jest z łusek (jak ktoś nie wie),powinny one ciasno do siebie przylegać, ale wiele czynników (zabiegi chemiczne, nie dobrane "czesadło",chlorowana woda itd..)powoduje że łuski się odchylają a nawet wyłamują,i te ciezkie odżywki wtedy oblepiaja włos i nie daja mu oddychac.na codzień powinno używać się nawilżajacych,ulatwiający ch rozczesywanie,raz, dwa razy w tyg,można maski odbudowującej strukture włosa, wzalezności od jego stanu, ale nie radzę dobierać kosmetyków samemu,bo można zrobic sobie krzywdę.zawsze należy posłuchać opinii profesjonalisty-fryzjera.polecam maseczke głeboko nawilżajaca firmy Matrix z alg,oraz 5+ protopack -Matrix, rewelacja!!ta druga zregeneruje najbardziej zniszczone włosy! a co najważniejsze kosmetyki zawierają tylko naturalne składniki!produkty te można nabyć tyk=lko w salonach fryzjerskich ,które sa przeszkolone przez tą firme, no izgadzm się ze dieta, to jemy, jak się czujemy , ma kluczowe znaczenie dla kondycji naszych włosów,które mają być naszą ozdobą
pozdrawiam
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-09, 21:23   #162
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Odżywka

.polecam maseczke głeboko nawilżajaca firmy Matrix z alg,oraz 5+ protopack -Matrix, rewelacja!!ta druga zregeneruje najbardziej zniszczone włosy! a co najważniejsze kosmetyki zawierają tylko naturalne składniki!

Grażyno, co miałaś na myśli pisząc "tylko naturalne składniki"?
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 21:52   #163
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka

produkty te nie zawierają chemii, tylko wyciągi z roślin
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 21:56   #164
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Odżywka

Nie neguję jakości produktów Matrix, ale Twoje stwierdzenie nie jest zgodne z prawdą, produkty te zawierają tzw chemię, typowe detergenty myjące, emulgatory, konserwanty, koloryzanty,są perfumowane co jeszcze nie znaczy, że są szkodliwe, ale nie można twierdzić, że zawierają tylko wyciągi roślinne.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 22:00   #165
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka

znasz produkty tej firmy?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 22:03   #166
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Odżywka

znam ich skład chemiczny
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 22:13   #167
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka

z tego ca ja wiem, nie zawieraja detergentów,nie sa zageszczane sodą,tak mówiono mi na szkoleniach,więc nie wiem co teraz myśleć?wiem napewno że alergicy nie mieli po stosowaniu tych kosmetyków , żadnych problemów, a znam je juz od 6 lat.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 22:24   #168
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Odżywka

Znasz skład przykładowego produktu?
Po prostu błędem jest twierdzenie, że oparte są wyłącznie na wyciągach roślinnych, zawierają one także składniki chemiczne, bez nich np. szampony nie pieniłyby się tak jak tego zwykle oczekujemy, szampony naturalne pienią się bardzo słabo, gdyż nie zawierają detergentów chemicznych.
Daleko im do całkowicie naturalnych produktów.
Poza tym to wiele wyciągów roślinnych powoduje uczulenia.
To jest przykład składu szamponu - Matrix MoistureRich Fusion Shampoo:
Water, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide DEA, fragrance, panthenol, safflower (carthamus tinctorius) oil, hydrolyzed vegetable protein, hydrolyzed soy protein, hydrolyzed wheat starch, hydrolyzed wheat protein, guar hydroxypropyltrimonium chloride, PEG-40 hydrogenated castor oil, citric acid, sodium chloride quaternium-75, tetrasodium EDTA, DMDM hydantoin, methylparaben, disodium EDTA-copper, ext. D&C violet No. 2.

to są typowe detergenty myjące:sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide DEA
to są konserwanty chemiczneMDM hydantoin, methylparaben
barwniki: ext. D&C violet No. 2.
same wyciągi roślinne zostały zastosowane w ilościach poniżej 0,5%.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 22:43   #169
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka

faktycznie napisalam: zawieraja tylko..ale nie bylo moim zamiarem kłamać.Wiem też, że wielu osobom pomogły nawet w drastycznych przypadkach.Do tej pory jestem przekonana co do jakości tych kosmetyków,aczkolwiek kilka produktów innych firm fryzjerskich, które wchodzą na rynek do salonów juz nie odbiegają Matrixowi.A najważniejsze jest to ze włosy nabieraja wsaniałej kondycji!
pozdrawiam serdecznie
grażyna
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-10, 06:13   #170
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: Odżywka do p.BASI

!!! akurat takowej szukam, mam zniszczone wlosy przez ostratnia trwała- sa suche jak nigdy, łamia sie koncówki nic im z moich testowanych kosmetykow nie pomaga.
Na noc smaruje parwie cale wlosy olejkiem rycynowym , zeby je natłuscic

Gdzie moge te odzywke nabyc, w drogerii, w aptece....bo prawde mowiac nie znam tej firmy.

Serdecznie pozdrawiam
WIOLA
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 10:55   #171
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Odżywka do p.BASI

Można ją pewnie kupić w sklepie z artykułami fryzjerskimi, jeśli takowe produkty mają
Jesli masz zniszczone włoski polecam maski albo odżywkę dwufazową Ekinosa, też kupujemy je w w/w sklepie Możesz o nich poczytać w KW

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 11:12   #172
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka do p.BASI

Basiu!
Chcę jednak nadmienić, że kosmetyki te podzielone sa na grupy:
Biolage-jest to mieszanka czystych ekstraktów roślinnych i opracowanych laboratoryjnie składnikówz zapachami Aromasciense-są to szampony, odzywki i środki do stylizacji,a kuracja wzmacjaca bez spłukiwania polecana jest nawet dla dziewczynek o długich włoskach lub kiedy dziecku włoski sie plącza bo ułatwia rozczesywanie
amplify-system zwiekszajacy objetosc, zawierajacy m.inn.polimery roślinnenie obciażajce włosów
Linia Essentials-zawiera kompleks Alfatyny który przywraca włosom ich podstawowe składniki odżywcze, nalezy do tego 5+ protopak, zawiera też w składzie proteiny, które przywracają włosom odpowiedni poziom nawilżenia, elastyczność i połysk.
Wiele profesjonalnych firm fryzjerskich stara sie zeby jezeli w składzie ich kosmetyków jest chemia, działała ona bardzo łagodnie dajac rewelacyjne efekty ,których zreszta oczekujemy.
tego rodzaju kosmetyki mozna nabyć tylko w salonach ftyzjerskich zskolonych przez dane firmy.
do włosów znizsczonych polecam zsampon i odzke Biolage Fortifying- szampon wzmacniający i odżywke do spłukiwania -Matrix
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 11:18   #173
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka do p.BASI

wiolu! nie nacieraj olejkiem, bo bardzo je obciazasz wzceśniej napisalam o odzywce , skąd jesteś to pomoge ci znalezc salon w którym ja kupisz
pa pa
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 18:33   #174
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Odżywka do p.BASI

Znam składy wielu linii tzw profesjonalnych, wszystkie zawierają tą tzw chemię. To co ja chciałam przekazać, to fakt, że nie ma czegoś takiego jak czysta chemia lub czyste wyciągi roślinne, wszystko stosowane w kosmetyce to substancje chemiczne, problem tylko jakie konkretnie. To jest skład szamponu Biolage Hydrating Shampoo
Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide MEA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lemongrass Extract/Cymbopogon Schoenanthus, Sage Extract (Salvia Officinalis), Wheat Germ Extract (Triticum Vulgare), Kelp Extract (Macrocystis Pyrifera), Pollen Extract, Quilaja Saponaria Extract, Citric Acid, Methylcellulose, TEA Lauryl Sulfate, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Tetrasodium EDTA, Fragrance, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Guanine, FD&C Yellow No. 5

Jeśli sobie porównasz z poprzednim to zobaczysz, że opiera się na tych samych detergentach, także zawiera substancje zapachowe, barwniki, konserwanty, emulgatory i niewielką ilość wyciągów roślinnych.

To co my przyzywczajeni jesteśmy nazywać szamponem zawsze zawiera deteregenty chemiczne niezaleznie czy to szampon z linii profesjonalnej czy nie. Wszystko jednak zalezy jakiego typu są to detergenty, te użyte w tym przykładowym szamponie w większych ilościach akurat należą do grupy anionowych - silnych i wysuszających.
Produkty Biolage jeśli zawierałyby tylko wyciągi roślinne nie dawałyby takich rezultatów jakie dają, czyli nie pieniłyby się, nie ułatwiałyby rozczesywanie, wszystkie oprócz wyciągów roślinnych zawierają także polimery, silikony, emulgatory, detergenty, barwniki, zapachy, typowe chemiczne konserwanty. Produkty prawdziwie naturalne często nie są tak lubiane, a to dlatego, że przyzwyczailiśmy się to tej chemii, szampony naturalne nie pienią się tak dobrze, albo nawet wcale, odżywki nie pozostawiają tego wrażenia jedwabistości na włosach jakie daje dodatek silikonów, nie ułatwiają tak dobrze rozczesywanie jak to czyni dodatek chemicznych polimerów.
Nie można powiedzieć, że chemia jest zła, szkodliwe są niektóre związki chemiczne, tak samo jak nie można powiedzieć, że wszystkie produkty fryzjerskich linii profesjonalnych są tak znacznie jakościowo lepsze od innych.
A jeśli chodzi o szkolenia prowadzone przez producentów to niestety tak to jest, że każda pliszka swój ogonek chwali, więc nie nalezy oczekiwać, że podadzą oni całkowicie beztronne informacje.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 18:34   #175
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Odżywka do p.BASI

Wioletto, na pewno chodziło ci o p. Grażynę, która zresztą już udzieliła ci konkretnej porady!!
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 19:38   #176
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka do p.BASI

Droga Basiu!
dziekję za tak szczegółowy opis składu chemicznego.Ja jednak zastanawiam się czy producenci moga podawac na szkoleniach aż tak niewiarygodne informacje?
Mam np.podane m.in. ze w szamp. biolage hydrating naturalnym czynnikiem pieniacym jest ekstrakt z kory mydłoki, zawiera on też w swoim składzie wyciag z rumianku, rozmarynu,chitosan PCA.Może to ta znikoma częśćtej natury,ale zapewniam Cie że napewno żaden z tych srodków jeżeli jest dobrze dobrany do rodzaju włosa nie wysusza ani nie niszczy włosów.Nie mam nic przeciwko kosmetykom z tak zwanego detalu(oczywiście moge mówic tylko o fryzjerskich)i zgodze sie z Toba ze nie wszystkie profesjonalne kosmetyki sa od nich lepsze.Jednak jest kilka firm które wioda prym.Sa tez takie zabiegi które mozna wykonac tylko przez profesjonalistę.Masz oczywiscie racje,że zwrócilas mi uwage na to że nie moga skladac sie tylko z naturalnych skladników.Wazne jest to ze one sa, i ze specjalisci staraja sie wprowadzac ich coraz wiecej, do coraz to nowych produktów.Masz racje ze my lubimy zapachy, bo miło jest umyc włosy i natrzeć je odzywka o cudownym dla nas zapachu, czując wspaniała jedwabistą miekkosc naszych włosów.

GRAZIA
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 20:10   #177
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Odżywka do p.BASI

Producenci zwykle nie mówią całej prawy, a podkreślają to co jest im na rękę, podaj skład tego szamponu, o którym piszesz, lub porównaj go z podanym przeze mnie, a zobaczysz co stoi na pierwszych pozycjach w składzie, podejrzewam, że te same detergenty, dziś zresztą miałam okazję przejrzeć składy całej oferty Matrix, a więc także Biolage, i moge cię zapewnić, że na piewrszych miejscach w składach szamponów stały typowe detergenty.
Są osoby uczulone na anionowy deteregent sodium lauryl sulfate i sodium laureth sulfate, obecne w tych szamponach jako główne składniki myjące, ja je osobiście staram się unikać, a już zwłaszcza w produktach do mycia twarzy, bo te same deteregenty są stosowane i w produktach do mycia ciała czy włosów. Dla mnie wizytówką kosmetyku jest skład, to prawda, że producenci mają prawo zatajać niektóre składniki, choć na szczęście nie dzieje się to często i że ze składu wszystkiego nie da się odczytać, ale na pewno znacznie więcej niż z opisu czy informacji podanych przez producenta. Kosmetyki naturalne także mają swe zapachy, z tą różnicą, że nie są to syntetyczne dodatki zapachowe, które stoją na pierwszym miejscu obok konserwantów w liście substancji najczęściej powodujących uczulenia, dlatego osobiście wybieram produkty bezzapachowe.
Jeszcze raz zaznaczam nie chciałam podważać jakości tych produtków,a jedynie zwrócić uwagę na pewne szczegóły i opinie nie zawsze całkowicie zgodne z faktami.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 06:46   #178
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: Odżywka do p.BASI

Grazynko jestem z GLIWIC.
Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 06:48   #179
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: Odżywka do p.BASI

..no tak chyba pomylilam osoby

pozdrawiam
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 07:56   #180
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Odżywka do p.BASI

hej!
Wioletko ja tez jestem z Gliwic.Może jakoś skontaktujemy?To zobacze Twoje włosyibęde mogła ci pomóc?

pa pa!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-24 17:51:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.