Biały nalot na języku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 12:56   #1
duuniiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Exclamation

Biały nalot na języku


Cześć! Wiem, że nie tutaj powinnam zamieścić ten wątek, ale chyba bardziej pasuje to tu niż na ginekologii
Mój problem zaczął się dosyć dawno ale to zwyczajnie olałam ... Ale z czasem ta dolegliwość zaczęła mnie coraz bardziej denerwować. Otóż na języku mam biały/szary nalot (zmienia barwę na żółty/jasnobrązowy po zjedzeniu słodyczy lub wypiciu kawy), towarzyszy temu strasznie kwaśny smak w ustach i nieprzyjemny oddech ... Po zjedzeniu lub wypiciu czegoś co zawiera cukier od razu "kwas" się nasila. Byłam z tym u lekarza, a właściwie jestem w trakcie biegania po specjalistach, bo lekarz rodzinny nie potrafi powiedzieć co mi jest ... Miałam robione badania krwi - wszystko idealnie, wymazy z gardła i języka też nic nie wykazały ... Czytałam, że to może być zakwaszenie organizmu, ale lekarz upiera się, że to na pewno nie to ...
Błagam, pomóżcie!
duuniiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:48   #2
Messalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 76
Dot.: Biały nalot na języku

niekiedy przy pierwszym wymazie nic ciekawego nie wychodzi, ja zmagam sie od 3 miesiecy z bolem gardła i też nic ciekawego.... przestań jeśc slodycze i pić kawe może na jakiś czas ;>?
Messalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:44   #3
duuniiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Biały nalot na języku

Słodycze jem baaaardzo rzadko, może raz w miesiącu, a kawa jakoś raz na dwa tygodnie, zależy od dnia Także prawie jakby tego nie było, więc jestem pewna, że to akurat nic nie zmieni ;(
duuniiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:26   #4
Messalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 76
Dot.: Biały nalot na języku

Może powtórz wymaz z gardła , a u jakich lekarzy juz byłas ? nikt nic nie podejrzewa chociaz ??
Messalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:59   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Biały nalot na języku

moze byc od jedzenia, moze byc od refluksu, od bakterii w jamie ustnych, od grzybow itp itd. Jesli Cie martwi to zacznij moze od wymazu.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:59   #6
limonka_89
Raczkowanie
 
Avatar limonka_89
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 321
Dot.: Biały nalot na języku

Grzybica jamy ustnej lub układu pokarmowego może się w ten sposób objawiać, zwłaszcza z uwagi na nasilenie dolegliwośći po zjedzeniu słodyczy które stanowią pożywkę dla grzybów. Poczytaj na ten temat.
limonka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 19:17   #7
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Biały nalot na języku

Zakwaszenie i/lub przerost drożdżaków jak już wyżej powiedziano. Sam mam ten problem od dawna. Oczywiście odradzam w tym przypadku medycynę bo oni i tak nie potrafią ci pomóc. Nachodziłem się po lekarzach i wymazach i jedyne co usłyszałem to, że mam idealne wyniki morfologii i jestem całkiem zdrowy i nadal mam codziennie zdrapywać ten biały nalot. Od tamtej pory dałem sobie spokój z tymi oszustami, polecam raczej zdrowy tryb życia i świadomość wypracowaną dzięki czytaniu książek o zdrowiu.
__________________

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 19:17:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.