Zioła - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-22, 12:57   #61
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: Zioła

dzielę się tym, co wiem i mam:

Zioła
żeń szeń - obniża nadwagę, poziom glukozy we krwi, pomaga radzić sobie ze stresem
lubczyk - moczopędny, odchudzający
estragon - obniża ciśnienie
bazylia - nautralizuje szkodliwe kwasy w jelitach, łagodzi niestrawności
pieprz kajeński - ułatwia trawienie, w nadmiarze - podrażnia jelita
aloes - ułatwia trawienie, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, trzustkowego, jelitowego i żółci
koper ogrodowy - zioło rozgrzewające, wzmacnia trzustkę, wątrobę i żołądek
liście laurowe - pomocne przy wzdęciach, neistrawnościach
koper włoski - przeciw wzdęciom
rozmaryn - ułatwia trawienie
trybula - strymuluje układ trawienny i ułatwia trawienie
kurkuma - zwiększa spójność procesów trawiennych, chroni przewód pokarmowy, pobudza wydzielanie enzymów trawiennych i usprawnia funkcie wątroby
imbir - pobudza wydzielanie soków trawiennych i żółci, przyśpiesza procesy detoksykacj iw wątrobie

Herbatki
Pokrzywa - oczyszcza i wzmacnia organizm, dodaje energii, 2-3 szklanek dziennie reguluje prace jelit
Mniszek lekarski - oczyszcza wątrobe, pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, moczopędna (likwiduje nadmair wody)
Dziewanna - usuwa śluz z organizmu
Mięta - odświeża, dodaje energii, łagodzi problemy żołądkowe
Wiąz śliski - łagodzi zapalenie błon śluzowych w żołądku, jelitach i drogach moczowych
Czerwona koniczyna - oczyszcza krew, świetna w czasie odtruwania organizmu
Melisa - łagodzi problemy żołądkowe i gazy
Gwiazdnica pospolita - wypłukuje tłuszcz

Inna poelcane przy odchudzaniu: imbirowa, jaśminowa, jałowcowa, z kopru włoskiego, z bzu czarnego, z lukrecji, rumiankowa
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 12:26   #62
Pysia pl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: Zioła

No dobrze wszystko ładnie pięknie - wiele ziół na wszelorakie potrzeby. Ale jeśli chcemy użyc kilku ziół a nie wemy na jakie się zdecydowac? Chcyem pic mietę koper rumianek noi jeszcze coś bo te akurat wybralismy, noi co? Można je w ciagu jednego dnia wypic wszystkie?
Czy to przypadkiem nie bedzie za duzo?
Jak wygląda zastosowanie kilku ziół naraz - chodzi o harmonogram, np tygodniowy czy coś w tym stylu. No na pewno jakbyśmy chcieli jednego dnia wypic dwadzieścia naparów z różnych ziół to chyba nie pomogłoby a może zaszkodziło.
Jest tyle korzystnych działań w zastosowaniu ziól że trudno wybrac jeden z tylu dobroczynnie działających naparów.
Pozdrawiam
Pysia pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 17:40   #63
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 106
Dot.: Zioła

Odkryłam dzisiaj nowy sklep zielarski i tak się zastanawiam, jakie ziółka polecacie do popijania przy redukcji ? ;]
__________________


whoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 18:01   #64
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Zioła

Od dzisiaj zaczynam kurację ziołową, ponieważ cierpię na zapalenie jajników, które nie ustąpiło po leczeniu szpitalnym, tak że chwytam się każdej możliwości.
Przepis dla zainteresowanych:
Po 50 g.:
szyszka chmielu
ziele przywrotnika
ziele krwawnika
liść ruty
ziele nostrzyka żółtego
kwiat lawendy
kłącze tataraku
kwiat nagietka
owoc róży

Wszystkie zioła wymieszać, kopiastą łyżkę zalać szklanką wrzątku, parzyć 3 godziny, odcedzić, podgrzać i wypić przed posiłkiem.
Dla zaoszczędzenia czasu można 3 kopiaste łyżki zalać 3 szklankami wrzątku i napar starczy na cały dzień.
Po wypiciu tego, co się umieszało należy zrobić 7 dni przerwy, zacząć pić kolejną serię ziółek, zrobić 12 dni przerwy i ostatnią serię wypić profilaktycznie.

Wszystkie te zioła są łatwe do dostania w sklepie zielarskim. Kosz wynosi ok. 30 zł (ja zapłaciłam 26zł) i starcza na 2 miesiące.

Przepis zaczerpnięty z jednej z książek o. Klimuszko.
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 13:19   #65
lapinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 94
Dot.: Zioła

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam ziola. Najbardziej lubie klasyczne ziola prowansalskie (bazylia, oregano tymiankek etc.) dodaje je do potraw. Docenilam tez ziola do salatek, lubie tez koperek do ogorkow.

Z naparow pije malo - jezeli juz to mieta lub rumianek.

ja tez uwielbiam rumianek lepiej sie po nim spi i pije bratka na ladna cere .poz atym czasem w sytuacjach kryzysowych senes poza tym nic co za duzo to niezdrowo.
lapinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 16:44   #66
Paris-hilton
Przyczajenie
 
Avatar Paris-hilton
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9
Dot.: Zioła

Ja przede wszystkim piję skrzyp , aby wzmocnić włosy, szałwię, bo ma fajny smak, rumianek bo zawiera dużo olejków lotnych, melisę na sen i pokrzywę właściwie nie wiem na co, ale lepiej się po niej czuję.
Paris-hilton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 21:12   #67
MySSaaa
Zadomowienie
 
Avatar MySSaaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 1 694
Dot.: * Herbaty ZIOŁOWE * ZIOŁA * info Q/A

ziola ktore dodaje do kazdej potrawy to BAZYLIA
MySSaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 20:12   #68
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Zioła

Jakie zioła polecacie na oczyszczanie organizmu?
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 22:17   #69
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Zioła

Cytat:
Napisane przez Roksi Pokaż wiadomość
Jakie zioła polecacie na oczyszczanie organizmu?
Zdecydowanie pokrzywa i czarny bez.
A ja mam pytanie odnośnie kwiatu czarnej malwy na wywołanie miesiączki. Czy to bezpieczne?
I generalnie czy skuteczne?
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 17:13   #70
ulahula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: Zioła

ja codziennie do wiekszosci potraw majeranek (super do zup ,zurku, barszczyków) do mięs tymanet rozmaryn, cząber , doskonały maja aromat, kiedyś slyszałam że in wiecej ziół w potrawach tym lepiej je trawimy .... moze i prawda
ulahula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 12:13   #71
n_i_n_k_a
Raczkowanie
 
Avatar n_i_n_k_a
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 106
Dot.: Zioła

Jeśli chodzi o oczyszczanie wiosenne to na pewno dobre są zioła.

Zamieszczam fragment artykułu


Wydalanie toksyn z organizmu w przeciwieństwie do samej detoksykacji możemy aktywnie i bezpośrednio regulować. Efektywność tego wydalania podlega, bowiem wpływom sposobu żywienia i roślin leczniczych. Uogólniając, można by powiedzieć, że każda ziołoterapia ma działanie odtruwające. Wspomaga ona wszystkie drogi wydalania, a więc działa moczopędnie, napotnie i reguluje wypróżnienia.
W skład różnego rodzaju ziołowych mieszanek oczyszczających wchodzą przeważnie łopian większy (poprawia przemianę materii, działa żółciopędnie i moczopędnie), fiołek trójbarwny (działa lekko moczopędnie i odtruwająco), wiązówka błotna (działa żółciopędnie i moczopędnie), tamaryndowiec (stymulujący pracę przewodu pokarmowego i działa łagodnie przeczyszczająco), karczoch (regeneruje komórki wątrobowe i usprawnia ich działanie), morszczyn pęcherzykowaty (przyspiesza przemianę materii, działa łagodnie przeczyszczająco).
Podobnie rzecz się ma z żywieniem. Prawidłowo skomponowana dieta poprawia perystaltykę i metabolizm, promuje aktywność bakterii probiotycznych, co pośrednio i bezpośrednio ułatwia wydalanie toksyn nierozpuszczalnych w wodzie.


Dla wytrwałych całość - długie ale ciekawe

http://www.naturalnamedycyna.pl/inde...sk=view&id=312
n_i_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 17:53   #72
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 420
Dot.: Zioła

Ja zioła dodaje do każdej potrawy na zimno i gorąco - kiedyś używałam tylko soli, majeranek, pierz,kminek,cynamon ale tera używam o wiele więcej ziół - potrawy są smaczniejsze i zdrowsze. Zioła, które stosuje to - estragon, czubrica, rozmaryn, majeranek, lubczyk, kminek, czosnek, natka suszona, koperek, pieprz zielony, curry, bazylia, imbir, cynamon, tymianek, przyprawa do ryb, przyprawa do kurczaka, chociaż nie jem mięsa jest ona dobra do jajka smażonego, ryb. p.do flaków itp. Uwielbiam czubricę zieloną - można posypać na kanapkę, dodać do jajka smażonego, twarożku i do gotowania np. buraczków -ma ona ciekawy smak, nie trzeba solić pomidora jak się nią posypie na kanapkę. Czasami jak kupuję mieszankę ziół np. do ryb, to nie tylko do tego stosuję ale dodaje też np. do gotowania w zależności co przyrządzam. Np: do twarożku dodaję pieprz i czubricę albo sól, pieprz, natkę i trochę estragonu - wg.gustu.Do kanapek rożne zioła dodaje w zależności z czym kanapka jest, można dodać każde zioło które wymieniłam a na pewno będzie lepsza, nie taka jałowa i zdrowa.Imbir suszony np. dodaje, tylko troszkę do buraczków, sosów, do herbaty na lepsze trawienie - ale i tak najlepszy jet świeży imbir (bardzo ostry) wtedy można zetrzeć i troszkę dodać do sosu, herbaty itp. lub zjeść z chlebkiem ( na kłopoty żołądkowe). Lubczyk zwłaszcza świeży, teraz można kupić na ryneczku jest pyszny-do zup, dodaje świetnego smaku,sosu, kanapek,twarożku. Jeżeli chodzi o pokrzywę, można pic ja cały czas - ma dużo minerałów i witamin, poprawia przemianę materii, stan włosów i paznokci, można ją połączyć z mniszkiem, perzem oraz bratkiem - na oczyszczenie organizmu.
vanilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 17:57   #73
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: Zioła

Ja również bardzo lubię wszelkie herbatki ziołowe i zioła do potraw-szczególnie prowansalskie-dodaje do wszystkiego
W ogóle to bardzo ciekawy wątek i ciesze sie ze tu trafiłammuszę wszystko przeczytać-dobrze ze nie jest tego jeszcze bardzo duzoale pewnie bedzie

Najbardziej lubię pic mięte-po posiłku. Pokrzywę, rumianek-ogólnie dla zdrowia, a wieczorem melise na lepszy sen Ostatnio odkryłam taka herbatkę ziołową-kompozycja 7 ziół-do kupienie w Biedronce za jedyne 1.99-bardzo pyszna i zdrowaw składzie zawiera herbatę roibos, mięte, liśc jeżyny, koper włoski, werbene, cynamon i korzeń lukrecji.
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 18:08   #74
enderp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Zioła

To ja, jako prawie specjalista dam pare uwag odnosnie stosowania ziol w ogolnosci..

Przede wszystkim, nie wierzcie mieszankom, ktore maja wiecej niz 7-9 skladnikow (teraz sie mowi nawet o powyzej 4) - za duzo tego, zeby mozna powiedziec co i jak dziala, a to tylko klopotu moze narobic (np. przy uczuleniu)

Nie nalezy ich stosowac zbyt dlugo - 6-8 tygodni to termin maksymalny (mozna przejsc na inne ziola / mieszanki)

Stosowac regularnie (tj. zazwyczaj codziennie lub dwa razy dziennie), efekty pojawiaja sie zwykle po okolo tygodniu.

I korzystac do woli, bo zdecydowanie warto, sam jestem wielkim zwolennikiem ziol i stosuje je na wiekszosc swoich i w calej rodziny problemow )
__________________
Nie wierzę, póki się nie przekonam!
enderp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 22:12   #75
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: Zioła

Cytat:
Napisane przez enderp Pokaż wiadomość
To ja, jako prawie specjalista dam pare uwag odnosnie stosowania ziol w ogolnosci..

Przede wszystkim, nie wierzcie mieszankom, ktore maja wiecej niz 7-9 skladnikow (teraz sie mowi nawet o powyzej 4) - za duzo tego, zeby mozna powiedziec co i jak dziala, a to tylko klopotu moze narobic (np. przy uczuleniu)

Nie nalezy ich stosowac zbyt dlugo - 6-8 tygodni to termin maksymalny (mozna przejsc na inne ziola / mieszanki)

Stosowac regularnie (tj. zazwyczaj codziennie lub dwa razy dziennie), efekty pojawiaja sie zwykle po okolo tygodniu.

I korzystac do woli, bo zdecydowanie warto, sam jestem wielkim zwolennikiem ziol i stosuje je na wiekszosc swoich i w calej rodziny problemow )
A może wiesz coś na temat działania herbatki z pokrzywy na włosy? A konkretnie czy to pomaga w przetłuszczaniu i zwiększeniu ich gęstości? Ja pokrzywę piję dosyć długo właśnie w tym celu, ale efektów nie widzę, jest też cały wątek o właściwościach pokrzywy, ale chciałam się upewnić, czy to faktycznie coś daje. Napisałeś, że jesteś specjalistą w tej dziedzinie, więc się chciałam dowiedzieć (no chyba, że z tym specjalistą to był żart ).
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 23:00   #76
enderp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Zioła

nie, zart to nie byl z pokrzywa jest sprawa dosc skomplikowana o tyle, ze mamy dwa rozne surowce, o roznym dzialaniu - korzen pokrzywy i lisc pokrzywy.
Korzen stosuje sie glownie w leczeniu zaburzen prostaty i problemow hormonalnych, natomiast lisc pokrzywy to ceniony surowiec, acz troche na wszystko, ogolnie mowi sie "czyszczacy krew", ogolnie wzmacniajacy. Odnosnie wlosow, to moze przyniesc efekt, ale raczej subtelny, w przypadku stosowania doustnego i zwiazany z niedoborami mineralow (krzem, zelazo itp.). Pokrzywa do włosów - ja bym jednak sie sklanial ku preparatom kosmetycznym zewnetrznym (tj szampony, odzywki, ekstrakty)
__________________
Nie wierzę, póki się nie przekonam!

Edytowane przez enderp
Czas edycji: 2011-06-01 o 11:26
enderp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 13:16   #77
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Zioła

a znacie preparat ziołowy alveo ? bo się zastanawiam nad jego skutecznościa ^^
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 13:48   #78
enderp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Zioła

od strony teoretycznej alveo nie jest wiele warte (mieszanka 26 ziół na wszystko )), a jak na wszystko to ......

a praktycznie to tesciowa uzywala przez miesiac i nic specjalnego nie zauwazyla (oprocz krostek na twarzy - uczulenie). IMHO nie warto.
__________________
Nie wierzę, póki się nie przekonam!

Edytowane przez enderp
Czas edycji: 2011-06-01 o 11:23
enderp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 19:24   #79
Fraoch
Rozeznanie
 
Avatar Fraoch
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrzosowisko
Wiadomości: 784
Dot.: Zioła

też mnie ta ilość ziół powaliła i dlatego zastanawiałam się czy coś co łączy tyle różnych składników może pomagać w ogóle, że już nie mówiąc o tym iż na prawie wszystko lol
__________________
Braon de dhrúcht na bhflaitheas,
Is deach de thobar na ngrás,
Go mbronna Dia ar d`anam
Is ar ár n-anam féin...

Fraoch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 20:55   #80
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zioła

Witam, chciałam się dowiedzieć czy ktoraś z Was piła łopian i czy pomógł jej na trądzik albo cokolwiek innego a może zna ktoś jakieś zioła pomocne w pozbyciu się łupieżu?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 23:46   #81
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 420
Dot.: Zioła

http://www.naturalne-kosmetyki.net/p...ja-wlosow.html
vanilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 16:06   #82
2724fc39232e7d7e714caae7afe31b7bba2006d5_62c613f34a28b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 96
Dot.: Zioła

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Witam, chciałam się dowiedzieć czy ktoraś z Was piła łopian i czy pomógł jej na trądzik albo cokolwiek innego a może zna ktoś jakieś zioła pomocne w pozbyciu się łupieżu?
Na trądzik to piłam różne zioła, ale było bez rewelacji (chyba, że męczarnie przed piciem się liczą ). Natomiast lepiej na mnie działały różne ziółka i mieszanki stosowane zewnętrznie na włosy i skórę. Płukałam rumiankiem, szałwią, robiłam sobie kąpiele ziołowe z mieszanek. Jak mam problemy z oczami to robię sobie okłady ze świetlika i to działa.
2724fc39232e7d7e714caae7afe31b7bba2006d5_62c613f34a28b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:11   #83
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: Zioła

Ja piję mieszankę ziół na oczyszczenie, bo plecy to miałam całe w pryszczach a teraz są gładkie pije piołun i pokrzywe do jednej szklanki i zalewam wrzątkiem, do półlitrówki wlewam wodę gorącą z czajnika i wsypuje około 10 gożdzików. zostawiam pod podkryciem i gano przelewam przez sitko i mieszam wszystko ze sobą i dodaję 1 łyżeczkę nalewki z orzecha włoskiego. Jest to takie ochydne ale za to skutkuje.

Edytowane przez paula689
Czas edycji: 2011-07-17 o 14:07
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 15:05   #84
eveline_s
Raczkowanie
 
Avatar eveline_s
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Somewhere
Wiadomości: 41
Dot.: Zioła

No to może ja się podzielę swoimi przemysleniami..
Mam od kilku lat problem z cerą,bralam antybiotyki,masci od dermaqtologa tez ale rewelacji to nie zdzialalo.
Nie chodzi tu o jakis straszny trądzik (choc nie wyglądam ładnie;/) ale o plamki jakie zostaja po tych "niespodziankach". Marzyłam o tym żeby moć wyjsc z domu bez makijażu bez skrępowania. Mam 24 lata i kompleksy z powodu cery.Tego lata postanowiłam że spróbuję się z tym zmierzyć ..i pierwsze źródło informacji oczywiście fora internetowe (bo w lekarzy przestałam wierzyć)
Po "lekturze" zdecydowałam sie na mikrodermabrazję.Po pierwszym zabiegu może troszkę lepiej choć rewelacyjne zmiany na lepsze trudno było zaobserwować,bo czego się spodziewać po 1 razie..
Potem kolejna mikroermabrazja ( z kwasami)..Hmm,musze przyznać że lepiej się czuje w "swojej skórze" i stwierdziłam że mam gdzies co ktos sobie pomysli o mnie widzac mnie na ulicy bez makijazu i przestalam narazie sie malowac,niech sobie "odsapnie" ta moja twarz w koncu.Jestem umowiona na 3 mikrodermabrazje. Ponadto pije ziółka,mieszanke jakis 12 "fisio diur" która ma oczyscic organizm z toksyn,ogolnie zawsze duzo pije wiec nie jest to dla mnie problem,a i smak mi odpowiada. Do tego krem który polecila kosmetyczka (buzia fajnie go toleruje) no i kupilam sobie na plameczki acne derm.
NAJWAŻNIEJSZE- jestem zadowolona,zaakceptowalam siebie taką jaka jestem a jest coraz lepiej
Po mikrodermabrazji buzka sie poprawia,acne derm rozjasnia plamy a ziolka orzezwiaja
Zmierzam ku lepszemu

No ...to takie moje sposoby, ale wiadomo. kazdy organizm jest inny.
Pozdrawiam i cierpliwości

Dodatkowo jutro zamierzam kupić pokrzywe i sobie dodatkowo popijać
eveline_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 23:25   #85
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Zioła

ODKOPUJE WATEK

Sluchajcie,
jestestem przerazona tym,ze tak ciekawy watek umarl...

Z pewnoscia wsród Was sa kobietki,które ziolami sie interesuja,
moze nawet hoduja???

Zapraszam do rozmowy oraz dzielenia sie wiedza
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:46   #86
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Zioła

Ja zaczynam hodować żyworódkę - kupiłam pędy ok. 10 cm wysokości, zasadziłam w dwóch doniczkach i zobaczę co z nich będzie

Z ziół piję herbatę z pokrzywy - zaparzam 2 torebki i wypijam na czczo (wtedy najlepiej działa). Na włosy jest świetna, ale często chodzę do łazienki

Robię też płukankę z pokrzywy na włosy - z herbaty, chociaż przymierzam się do ususzenia jej na zimę, z tego co pozbieram u rodziców.

Płukankę z lipy i rumianu rzymskiego (nie mylić z rumiankiem ) stosowałam żeby lekko rozjaśnić włosy, i zjaśniały ok o 2 tony

Do włosów stosuję też siemię lniane - robię z niego żel i używam albo do stylizacji, albo jako maskę na włosy. 1 łyżkę ziaren siemienia zalewam szklanką wrzącej wody i gotuję około 15 minut, po czym od razu przelewam przez sitko do plastikowego opakowania (bardzo szybko gęstnieje i nie da się przecisnąć, dlatego dobrze jest sobie zawczasu przygotować pojemnik i sitko). Dodaję kilka kropel olejku eterycznego naturalnego (z pomarańczy ). Mikstura jest oleista i bardzo fajnie nawilża włosy i dodaje blasku
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 18:07   #87
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Zioła

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
J
Z ziół piję herbatę z pokrzywy - zaparzam 2 torebki i wypijam na czczo (wtedy najlepiej działa). Na włosy jest świetna, ale często chodzę do łazienki
ja zaczynam właśnie picie pokrzywy ze względu na włosy
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:16   #88
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zioła

moje zioła do picia:
+ melisa- bardzo lubie jej smak i tak przyjemnie przed snem sie robi
+ mieta, koper włoski, rumianek - na wszelkie dolegliwosci trawienne.
+ pokrzywa

mam pod domem łake na ktorej rosnie pokrzywa i stad moje pytanie:
jak mam przygotowac sobie tego "chwasta" zebynm mogła sobie go zima popijac ? i jak przygotowac sobie płukanke do włosow (zapewne tak samo jak do picia)
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 01:23   #89
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zioła

up up
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:07   #90
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Zioła

Cytat:
Napisane przez blair witch Pokaż wiadomość
Ja zaczynam hodować żyworódkę - kupiłam pędy ok. 10 cm wysokości, zasadziłam w dwóch doniczkach i zobaczę co z nich będzie

Z ziół piję herbatę z pokrzywy - zaparzam 2 torebki i wypijam na czczo (wtedy najlepiej działa). Na włosy jest świetna, ale często chodzę do łazienki

Robię też płukankę z pokrzywy na włosy - z herbaty, chociaż przymierzam się do ususzenia jej na zimę, z tego co pozbieram u rodziców.

Płukankę z lipy i rumianu rzymskiego (nie mylić z rumiankiem ) stosowałam żeby lekko rozjaśnić włosy, i zjaśniały ok o 2 tony

Do włosów stosuję też siemię lniane - robię z niego żel i używam albo do stylizacji, albo jako maskę na włosy. 1 łyżkę ziaren siemienia zalewam szklanką wrzącej wody i gotuję około 15 minut, po czym od razu przelewam przez sitko do plastikowego opakowania (bardzo szybko gęstnieje i nie da się przecisnąć, dlatego dobrze jest sobie zawczasu przygotować pojemnik i sitko). Dodaję kilka kropel olejku eterycznego naturalnego (z pomarańczy ). Mikstura jest oleista i bardzo fajnie nawilża włosy i dodaje blasku
zyworodka cos slyszalam o tym ale juz nie pamietam jakie ma dzialanie bede wdzieczna za info gdyz zaczynam sie oczyszczac i dbac o organizm nnnnaturalnie
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.